Page 29 of 1249 FirstFirst ... 1925262728293031323339791295291029 ... LastLast
Results 701 to 725 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #701
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Već vidim ja da će ova dva naša ministra trbuhom za kruhom, pored ovakve "podrške"
    Vjerujem da se bas mnogo stresiraju zbog komentara strucnjaka ko sto je ovaj.

  2. #702
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Исписује дијете са Братићке, уписује на Лепосавића :


    Zeković: Leposavićeve najave o izmjenama Zakona o slobodi vjeroispovijesti diskriminatorske, lična uvjerenja da ostavi po strani


    https://www.cdm.me/politika/zekovic-...avi-po-strani/


    CKM: Nepozivanjem CPC Leposavić ponizio Crnogorce


    https://www.cdm.me/politika/ckm-nepo...zio-crnogorce/

    LP: Podsjećamo Leposavića da on nije ministar za potiranje identiteta Crne Gore


    https://www.cdm.me/politika/lp-podsj...eta-crne-gore/



    Otvoreno pismo Leposaviću


    https://www.cdm.me/kolumne/otvoreno-pismo-leposavicu/


    Vujović: Ministar Leposavić promoter interesa SPC


    https://www.cdm.me/politika/vujovic-...-interesa-spc/


    У мање од 24 часа.
    Pa nedje i jesu u pravu. Malo previse kukaju, ali sustina je nedje tu.
    Nije ovo zakon o najvecim religijama, vec o slobodi vjeroispovijesti. Morace da sjedne i sa CPC i sa Adventistima ili bilo kojom religijskom zajednicom ili onom koja hoce to da bude.
    Vjerovatno se pegla imovinsko stanje i porezi, radni odnosi i sl sa najvecima, ali opet mora to sa malo vise ozbiljnoati

  3. #703
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa nedje i jesu u pravu. Malo previse kukaju, ali sustina je nedje tu.
    Nije ovo zakon o najvecim religijama, vec o slobodi vjeroispovijesti. Morace da sjedne i sa CPC i sa Adventistima ili bilo kojom religijskom zajednicom ili onom koja hoce to da bude.
    Vjerovatno se pegla imovinsko stanje i porezi, radni odnosi i sl sa najvecima, ali opet mora to sa malo vise ozbiljnoati
    Meni je najjače bilo kad je Marina Jočić kritikovala zakon i veli: Ovaj zakon će omogućiti u Crnoj Gori da se osnivaju SEKTE.

    A druže ti svuda po Evropi i Amerikama imaš milijardu sekti registrovanih/neregistrovanih, Sotonskih crkava, šamanizama, sufizama, šintoizama, ma crkava posvećenih svecima Džonu Koltrejnu.. Šta je problem? Jel CG Iran brate?
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  4. #704
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A oni su sekta prvi. Da nijesu nebi bili SPC. Kakve su to priče.
    Ispaće da ih je osnova Isus a ne oni sami postali sekta i odvojili se od grka u pozni vijek neki. Ima onaj francuz iz baš nazvao tako: sekta.

  5. #705
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Fascinantno je kako se poslednjih dana svi razumiju u finansije i medjunarodno trziste kapitala. Na 100 ljudi koji komentarisu jucerasnju emisiju, sigurna sam da njih 90 ne zna ni sta znaci obveznica.
    Iskreno, ne mogu da razumijem profil licnosti koji je u stanju da sa velikim samopouzdanjem prica o temama za koje je potrebno da se skolujes i da jos dodatno imas znacajnog radnog iskustva da bi ih razumio na pravi nacin.
    Pa koleginice daj da čujemo stručno mišljenje, zaboravila si na forum

  6. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  7. #706
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Fascinantno je kako se poslednjih dana svi razumiju u finansije i medjunarodno trziste kapitala. Na 100 ljudi koji komentarisu jucerasnju emisiju, sigurna sam da njih 90 ne zna ni sta znaci obveznica.
    Iskreno, ne mogu da razumijem profil licnosti koji je u stanju da sa velikim samopouzdanjem prica o temama za koje je potrebno da se skolujes i da jos dodatno imas znacajnog radnog iskustva da bi ih razumio na pravi nacin.
    Pa to i meni pade na pamet, odjednom svi strucnjaci ekonomije, magistri hedz fondova, razumiju se je li pravi tajming za zaduzivanje i po kojoj stopi, kreditni rejting, ali zato su svi zaenjih 15 godina cutali na ovo zaduzivanje od 3,5 milijarde + rasprodaju drzavnih resursa koje su u velikoj vecini otisli na finansiranje drzavnog aparata (+ neizbjezno ugradjivanje svakog ministra).
    Od ovih 750 miliona, vise od pola, tj. 400 miliona ce otic samo na otplatu dugova koji kucaju 2021-e.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #707
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Исписује дијете са Братићке, уписује на Лепосавића
    Nije tocno
    Bratić započela indoktrinaciju Univerziteta velikosrpstvom

    Jučerašnji prijedlog koji je ministarka Vesna Bratić uputila Vladi Crne Gore, u vezi sa smjenom dosadašnjih i naimenovanjem novih članova Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore, predstavlja klasičan primjer političkog revanšizma, poručuje Stefan Ćulafić, kandidat DPS-a za poslanika u Skupštini Crne Gore i saradnik u nastavi na UCG.
    "U ovo tijelo najznačajnije obrazovne ustanove u našoj državi, predloženi su partijski aktivisti stranaka u novoj vlasti, poznati po tome što negiraju crnogorski identitet.
    Njihova imena su u javnosti mnogo više prepoznata po političkom aktivizmu u URA i DF, nego po stručnim referencama.
    Usput, je li ovo zadnje istina?
    Last edited by A+A; 11-12-20 at 15:10.

  9. #708
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/politika/rajkovic-s...ijalni-kada-2/

    javio se još jedan stručnjak. samo da se pljuje. to što mogu da sanjaju da postignu nešto kao ova dva momka to je već druga priča. radiš čitav život vani, cijene te, vrhunska plata i onda treba neko da te pljuje iz ovog dna od države


    Tapatalk
    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Već vidim ja da će ova dva naša ministra trbuhom za kruhom, pored ovakve "podrške"
    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Fascinantno je kako se poslednjih dana svi razumiju u finansije i medjunarodno trziste kapitala. Na 100 ljudi koji komentarisu jucerasnju emisiju, sigurna sam da njih 90 ne zna ni sta znaci obveznica.
    Iskreno, ne mogu da razumijem profil licnosti koji je u stanju da sa velikim samopouzdanjem prica o temama za koje je potrebno da se skolujes i da jos dodatno imas znacajnog radnog iskustva da bi ih razumio na pravi nacin.
    I da ne citiram ostale. Nije sve tako jasno tj crno ili bijelo.
    Imate situaciju iz regiona, Srbija npr. Imali su 2 ministra finansija koji su bili okruženi političarima i koji nisu mogli da izađu na kraj ni da se proslave: Božidar Đelić i Lazar Krstić. Oba su vrhunski sturčnjaci iz svoje oblasti.
    Ovdje je situacija malo drugačija, jer nemaju baš toliko političara u Vladi oko sebe, ali nije da nisu pod pritiskom politike.
    Da se razumijemo, momcima želim sve najbolje i volio bih da uspiju u svojim namjerama.

    Za ove kojima je ovo nezakonito:
    Zakon o budžetu i rebalansu jasno propisuje kako se emituju obveznice. Ne bih trošio više riječi na tu populističku priču.

    Tajno emitovanje obveznica je najveći problem vidim po nekim komentarima.

    Pa samo da pojasnim ukratko: da su se dan prije ili u momentu licitacije javili Mandić Medojević i ostali svi redom koji pričaju protiv ovog zaduživanja ovako kako pričaju, kamatna stopa nam ne bi bila ova - nego x2 najmanje.
    I cijeli posao neće bit tajna, znaće se ko su kupci, koja je kamata, kad dospijeva, koliko je kuponska stopa i sl. Što se ne može reći za neke druge poslove koji su označeni tajnom.

    Drago mi je da su svi poslanički klubovi zatražili materijal. Dobiće ga, i oni koji budu umjeli da ga čitaju bi mogli kolegama iz poslaničkih klupa da pojasne da se nisu zadužili ove 750 miliona da ne bi imali plate poslaničke od 1500+ eura i ostale beneficije svima da im isplate.
    Toliko o tome.
    Last edited by hercules; 11-12-20 at 16:04.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  11. #709
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    To si ti poštovaoci vjerskih sloboda. Teško vama sa njima. Oni da vam ispoštuju zakon o slobodi vjeroispovjesti... znaš koliko puta su ti popovi skandale pravili ovako sa napadima na druge.
    Mene su par puta u život baš bili pritisli. Bog me spasi smirenošću i britkim jezikom e bi bruka bila.

  12. #710
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Dobismo i novog direktora instituta za javno zdravlje, završio fakultet u Kragujevcu đe nam je i bivši premijer sticao znanja.
    Ako je vjerovati internetu u slobodno vrijeme se bavi genetikom i pomalo fašizmom.

  13. #711
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Dobismo i novog direktora instituta za javno zdravlje, završio fakultet u Kragujevcu đe nam je i bivši premijer sticao znanja.
    Ako je vjerovati internetu u slobodno vrijeme se bavi genetikom i pomalo fašizmom.
    Ko je persona grata?

  14. #712
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,648
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,612
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/medojevi...rijedi-brisel/

    ima li premijera u svijet a da ga ovoliko buše ljudi koji su glasali da on to postane?
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #713
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.cdm.me/politika/medojevi...rijedi-brisel/

    ima li premijera u svijet a da ga ovoliko buše ljudi koji su glasali da on to postane?

    A nema ruku na srce ni mnogo premijera u svijet, koji se tako popiša na one iza njega...sa iste liste...a koji opet glasaše za njega.

  16. #714
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dno ne postoji. Nebojsa Medojevic na twitteru proziva Zdravka Krivokapica za Murino. Sa sve smajlicima. Ne znam.
    Sto rece neko, cini mi se kimmi, ako se neko usudi da ovu vladu oburda...

  17. #715
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,648
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,612
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A nema ruku na srce ni mnogo premijera u svijet, koji se tako popiša na one iza njega...sa iste liste...a koji opet glasaše za njega.
    što im je to uradio? nije im dao ministarska mjesta? Medo najbolji demokratski reformista tranzicije, Manda kojem je demokratija ono što SNS radi u Srbiji? Vučurović koji mrzi sve što ima veze sa Crnom Gorom? vidjeli smo kakvi su ljudi ti na listu koju je profo predvodio. tri dana su ga pljuvali. ljudi kojima su samo fotelje bitne. evo i URA se osilila pa postavlja neke bahata likove. rijetki su ljudi sa onih listi koji bi uradili pravi posao. vjerujem u ove ljude koji su ministri i premijera. ako ijedan sa one tri liste ima obrazovanja kao ona dva momka od sinoć neka slobodno zauzme mjesta njihova.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #716
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    što im je to uradio? nije im dao ministarska mjesta? Medo najbolji demokratski reformista tranzicije, Manda kojem je demokratija ono što SNS radi u Srbiji? Vučurović koji mrzi sve što ima veze sa Crnom Gorom? vidjeli smo kakvi su ljudi ti na listu koju je profo predvodio. tri dana su ga pljuvali. ljudi kojima su samo fotelje bitne. evo i URA se osilila pa postavlja neke bahata likove. rijetki su ljudi sa onih listi koji bi uradili pravi posao. vjerujem u ove ljude koji su ministri i premijera. ako ijedan sa one tri liste ima obrazovanja kao ona dva momka od sinoć neka slobodno zauzme mjesta njihova.
    Ajd da se ne lažemo.
    Medojević, Mandić i Knaežević su bukvalno proglašeni neozbiljnim i nedostojnim da obnašaju vlast.

  19. #717
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,648
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,612
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    pa kad jesu. Mandiću je Vučić idol, tako da bi on radio isto kao SNS. a znamo kako to izgleda. ako ti smatraš da ministar treba da bude tip koji kaže da mu je BG glavni grad i koji poziva na sukobe, huška, govor mržnje redovno ima onda okej. ti mi reci - koja bi to ministarstva mogli da pripadnu njima? i onda da ih uporedimo sa ljudima koji su izabrani na te pozicije
    Last edited by outline; 11-12-20 at 16:53.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #718
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.cdm.me/politika/medojevi...rijedi-brisel/

    ima li premijera u svijet a da ga ovoliko buše ljudi koji su glasali da on to postane?
    U novom sazivu Skupštine Crne Gore, poslanici Pokreta za promjene (PzP) Nebojše Medojevića formiraće poseban poslanički klub, a cilj je da ta partija ponovo bude prepoznata po politici koja promoviše državnost Crne Gore, podršku standardima Evropske unije i NATO.
    Koliko je neko nula ljudska, od Medojevic, do nula prekrizena.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  22. #719
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa gledaj šta radi ovaj Medojeć svaki dan. Što je ovo?
    Jel to pokazuje glavni problem? Da je dobio poziciju bil radio ovo?
    Jel onda on ovo radi iz pravih razloga? Kad to ja moram da posumnjam u sebe da mi motivi nisu na mjestu?
    Znači ako ja nemogu na trešnju, ja ću da je tresem onima što su se popeli.
    Aj pomalo da ih cvika, al ovo što on radi je stvarno prećerano.

    A ja njega znam odkad sam mlađi bio, on je tad odava sasvim druge impresije.
    Ja sam ga bio i zavolio tad. Od kad se ufatio sa ovim Mandićem i ostalima on je postao extreman.

    Možda ima vrijeme i potrebu za njim. Ali on je sebe karijeru doveo u pitanje dugoročno.

  23. The Following User Says Thank You to Ego_and_his_own For This Useful Post:


  24. #720
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa kad jesu. Mandiću je Vučić idol, tako da bi on radio isto kao SNS. a znamo kako to izgleda. ako ti smatraš da ministar treba da bude tip koji kaže da mu je BG glavni grad i koji poziva na sukobe, huška, govor mržnje redovno ima onda okej. ti mi reci - koja bi to ministarstva mogli da pripadnu njima? i onda da ih uporedimo sa ljudima koji su izabrani na te pozicije
    Ja se ne bavim objektivnim sudom o Mandićevim ili Medinim ljudskim i stručnim kvalitetima.
    Više to posmatram sa aspekta ljudske psihe.

    Možeš ti misliti recimo o Medu šta hoćeš, ali realno on o sebi ima visoko mišljenje.
    I on je objektivno, ponižen političkim raspletom oko formiranja vlade. Rečeno mu je da ne može biti vlast. Svakakvi drugi mogu, ali on ne može.
    A pri tom mora dići ruku za novu vladu.

    I svi na kraju pričaju kako ga je Krivokapić izdriblao.

    Meni je sasvim za očekivati da on ne voli novu vlast i da će je kritikovati na svakom koraku , iako je glasao za nju.

  25. #721
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ja se ne bavim objektivnim sudom o Mandićevim ili Medinim ljudskim i stručnim kvalitetima.
    Više to posmatram sa aspekta ljudske psihe.

    Možeš ti misliti recimo o Medu šta hoćeš, ali realno on o sebi ima visoko mišljenje.
    I on je objektivno, ponižen političkim raspletom oko formiranja vlade. Rečeno mu je da ne može biti vlast. Svakakvi drugi mogu, ali on ne može.
    A pri tom mora dići ruku za novu vladu.

    I svi na kraju pričaju kako ga je Krivokapić izdriblao.

    Meni je sasvim za očekivati da on ne voli novu vlast i da će je kritikovati na svakom koraku , iako je glasao za nju.
    Samo demokratija na balkanu misli da oni mogu da personalno postavljaju vladu kako oni misle.
    Premijer bilo koje vlade bira tim kako njemu odgovara, a na partijama je da podrze ili ne predlozena rjesenja.
    Pa ako ti se ne svidja nesto, stisni petlju pa kazi ne moze. A ne ako ja nisam onda ta vlada nista ne valja.
    Od referenci
    -Ja sam se borio
    -Mene su hapsili
    -Ja sam imao neprijatnosti jer sam bio protiv

    Najcesci razlog ulaska u politiku. Lukritivno namjestanje poslova sebi i saborcima.

    I moja omiljena: nismo se za ovo borili.
    Valjda ste se za nas borili, makar javno. Zato i nema cohonesa da se uskrati podrska, jer bi vas ti za koje ste se navodno borili o prvi platan ispred skupstine okacili
    Last edited by Hell Raiser; 11-12-20 at 17:46.

  26. The Following 4 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  27. #722
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kako nemaju veze sa temom a to je izgleda Vladi najurgentnija stvar da im se ne mili ni javnu raspravu pravit.

    Ja vas uopšte ne kapiram o čemu vi govorite? Ispada da mi lupamo.

  28. #723
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ja se ne bavim objektivnim sudom o Mandićevim ili Medinim ljudskim i stručnim kvalitetima.
    Više to posmatram sa aspekta ljudske psihe.

    Možeš ti misliti recimo o Medu šta hoćeš, ali realno on o sebi ima visoko mišljenje.
    I on je objektivno, ponižen političkim raspletom oko formiranja vlade. Rečeno mu je da ne može biti vlast. Svakakvi drugi mogu, ali on ne može.
    A pri tom mora dići ruku za novu vladu.

    I svi na kraju pričaju kako ga je Krivokapić izdriblao.

    Meni je sasvim za očekivati da on ne voli novu vlast i da će je kritikovati na svakom koraku , iako je glasao za nju.

    Slažem se da je za očekivati da on ne voli novu vlast, a sa aspekta ljudske psihe isto je sve potpuno jasno. Ipak, mislim da većini ljudi apsolutno nije stalo da li su MMK poniženi ili nisu. Svima je stalo da se nešto promijeni. MMK su doprinijeli samo donekle, ali ih je Krivokapić pogurao do većine jer sami nisu bili ni blizu. MMK na vlast gleda isto kao dps ili kao sns u Srbiji. Nama je svima toga preko glave.

    Nije svaki alat za svaku namjenu. Čekićem može da se ukuca ekser, ali ne može da se operiše na otvorenom srcu. Možda je MMK bio potreban da se skine dps, ali to ne znači da treba čekićem da se udara po otvorenom srcu.

    U svoje lično ime mogu da kažem da me baš briga za Medovu sujetu ili za sujetu bilo kojeg političara iz bilo koje stranke. Ako bude opstruisao rad vlade do te mjere da ne može da funkcioniše ili da se obori, neće se dobro provesti. Ni on ni drugi lešinari.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  30. #724
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pa koleginice daj da čujemo stručno mišljenje, zaboravila si na forum
    Moram odgovoriti dragom kolegi remarku .

    Ne bih da duzim, ali hajde da se na kratko osvrnem na jun ove godine. Tada je donesen rebalans budzeta, koji je pripreman u mjesecu kada se CG samoproklamovala corona free destinacijom. U tom dokumentu je konstatovano da ukoliko dodje do pogorsanja epidemioloske situacije, to ce znacajno uticati na makroekonomske projekcije i rezultate u turizmu koji cine preko 1/5 BDP-a. Takodje, treba se sjetiti da se u tom periodu znalo da ce se parlamentarni izbori odrzati 30. avgusta, sto znaci da nije bilo popularno izaci sa previse negativnim projekcijama, vec je uzet prakticno prosjek optimisticnih projekcija SB i projekcija MMF-a, ogradivsi se da ce mnogo toga zavisiti od epidemioloske sitaucije (sto je donekle tacno). Podsjeticu, tada je tadasnji ministar izjavio da nema fiskalnog prostora za usvajanje izmjena Zakona o penzijama, sto se ipak desilo pred izbore, bez ikakve procjene koliko ce to opteretiti budzet (super je sto su poboljsani uslovi za penzionisanje, ali timing je nazalost bio los i politicki obojen).

    Nakon ljetnje sezone, svi smo se uvjerili da su sve prognoze na kojima se zasnivao rebalans budzeta oborene u praksi. Javni dug je rastao, medjunarodne institucije su nam smanjivale prognoze GDP-a (poslednja je bila EC -14.3% GDP). U svoj toj situaciji, mi nemamo dobre prognoze ni za 2021. godinu, jer su prognoze da ce cijela sledeca godina biti manje vise kao ova, jer ce turizam zavisiti od vakcine, koju ce u prvom dijelu sledece godine primiti veoma mali broj ljudi. Broj nezaposlenih je rastao, u zemlji je zavladala politicka nestabilnost jer smo par mjeseci ocekivali formirnaje vlade, a to su sve percepirali medjunarodni subjekti koji imaju interesovanje za CG. Suma sumarum, drzava je stvarno bila na ivici bankrota.

    Imajuci u vidu sav ovaj kontekst, zaduzenje je jedina opcija kako bi se obezbjedila likvidnost. Postoji vise mogucnosti za zaduzenje, i vjerovatno ce morati da koriste jos neke u narednom periodu, ali barem za sada mogu da obezbjede isplatu penzija i socijalnih davanja. Emisija je dobro odradjena, kamata je SUPER imajuci u vidu nas rejting, i svaka im cast na brzini pripreme prospekta i ostalih preduslova za odrzavanje pregovora sa stranim investitorima. Neminovno je da je u svemu ucestvovala i stara vlada, ali od mene imaju jedno veliko BRAVO!

    To je zavrsena prica i sada se treba fokusirati na budzet, tu moraju biti brzi kako bi ispostovali deadlines iz Zakona o budzetu. Koliko sam ih razumijela, taj budzet ce biti ustvari nasminkani budzet stare vlade (gdje ce prakticno grupisati potrosacke jedinice na osnovu nove kategorizacije javne uprave i eventualno skresati odredjene troskove), a njihov budzet ce odraditi u aprilu. To ce biti pravi test za njihovo znanje, posebno imajuci u vidu da se novi ministar nije bavio javnim finansijama, ali vjerujem da jako brzo uci.

    Nezavisno od struke, juce sam sa zadovoljstvom ispratila "Nacisto", kao i konferenciju za javnost, i bila sam jako srecna sto napokon na tv-u mozemo vidjeti neke mlade i pametne ljude, koje krasi njihovo obrazovanje, odnosno najbolja investicija, i nesto sto niko, nikada, i ni pod kojim uslovima ne moze da ti ukrade.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  31. The Following 26 Users Say Thank You to AltaMarea88 For This Useful Post:


  32. #725
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @AltaMarea88 , @hercules , @Gagarin
    E vi ste ljudi koje sa merakom čitam. Hvala vam.

  33. The Following 13 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


Page 29 of 1249 FirstFirst ... 1925262728293031323339791295291029 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •