Page 373 of 1249 FirstFirst ... 273323363369370371372373374375376377383423473873 ... LastLast
Results 9,301 to 9,325 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9301
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Zna li se hoće li komite i danas blokirati put nepreglednom masom svojih pristalica? Valjda će im Krivokapić ispuniti zahtjeve, nije lud da se ogluši...Sila boga ne moli, a kamoli bednog premijera...

    Nijesam bio nekih 10-tak dana u Cg i tada sam gledao na Tv kako glavna komitološkinja Tanja Knežević Perišić, udobno uhljebljena u EPCG, zajedno sa svojim mužem, komitom i radnikom na foto kopir mašini u EPCG, daje upozoravajuće izjave o tome kako su oni koji su dosad bili na sisi države, mogu lako da popuše ku...wait. E pa sa takvom slikom odoh u bijeli svijet a sinoć me dočeka izjava starog špijuna DB-a čije ime nije važno, a preziva se nikčević. Ljudi obično misle da je agent Db nešto slično Bondu, James Bondu, ali u našim uslovima to je samo takozvano zlatno uvo. Ako me razumijete...

    Ne znam razlog, ali pada mi na pamet anegdota koju mi je ispričao moj prijatelj Mostarac, a vrijeme dešavanja je neposredno pred II svjetski rat. Naime, tada je u fazonu onog "bauk komunizma kruži Evropom", bio raširen strah od proleterijata. Komunistički agitatori su plašili narod proleterima, i ostalom komunjarskom propagandom...Tako je jednog dana u Mostaru zakazan "marš proletera" u 12h kroz grad. Ljudi se uplašili, evo stižu ti "strašni proleteri", neka se spašava ko može...I dođe taj dan. Proleteri se okupili, krenula povorka. Iz zabarakadiranog dućana jedan zanatlija je provirio i kad je vidio gomilu koja dolazi, izašao je na ulicu i viknuo: Ljudi, izađite, slobodno. Ovo nijesu proleteri no mostarska fukara...

    Ne znam zašto me me to podsjetilo na ove moderne komite i komitološkinje...vjerovatno neke traume iz djetinjstva, šta li?

    Ima ođe pametnih ljudi i analitičara pa će mi oni vjerovatno to objasniti.
    Last edited by brutajle; 11-04-21 at 12:53.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to brutajle For This Useful Post:


  3. #9302
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sta se to promijenilo na bilo kojem polju da nisi trebao da odes prije 30.avgusta, a sad trebas
    Pa nista se nije promijenilo. I ako se neko nadao da ce nesto da se promijeni, ponasanje tipova kao sto su Leposavic, a koji sad drze kormilo, ukazuje na to da se nista nece promijeniti, makar ne na bolje.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  5. #9303
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Živjeli smo u 4 države na istom prostoru tokom 15 godina i onda dođu spc apostoli i Vulin da nam kažu kako ne može ništa promijeniti i sve će ostati isto.
    E da, da se forumaški profajleri ne muče, ja sam dps-ovac i komita i plačem da se oni vrate i oglođu ako išta ostane, mada kako su krenuli ovi osvježeni neće ni mrvice više zakučit.
    Vidim neku jed kod tebe, a iskreno nije mi jasno zašto.

    Pominješ Vulina... Znam i zašto.
    https://borba.me/vulin-srbi-ce-makar...vjeti-zajedno/

    Sanjaju region pod kontrolom AV i tome se mora stati na put. Što ovaj priča AV misli a DF radi. Tako da se razumijemo ..... i mene je strah od težnje Beograda (SNS, AV kako god) da kontroliše Crnu Goru. Tu politiku zastupa DF u Crnoj Gori, prije svega jer je plaćen da to radi. Zato je jako dobro, a Dritanga je znao što radi, što nisu dozvolili DFu da primiriše MUPu.

    Nadao sam se i ja da će DF da još više izgubi na snazi, ali da se ne lažemo ovo u NK je odličan pad. Izgubili su cca 30% snage, što je vrhunski, čekamo sad HN đe očekujem još jači pad u odnosu na parlsmentarne.

    Na svu sreću uvijek ima cca 1/3 građana koja ne glasa ni DPS ni DF i dok je te trećine mene neđe nije strah. Živim za dan kad će ta 1/3 biti u stvari 41 mandat.

    Znam da je daleko od sjajno, dok god ovoliki broj naroda glasa DPS i DF, ali apstinencija nije rješenje jer ovima kojima mozak ne smeta je to zadnja stvar na pameti.

    Ajde sad da proanaliziramo "crnogorski blok".

    DPS i komite? WTF? Lopovi koji su od skoro postali i fašisti.

    Na žalost nema ni jedne snage koja bi bila spremna da izađe i kaže nećemo ni sa DPSom ni sa DFom. SDP je imao možda tu šansu, ali njihova želja da oporave stranku na način što bi uzeli od DPSa neke firme i funkcije i pozapošljavali (ojačali birako tijelo) ih je osudila na propast.

    Kad bi se pojavila takva snaga i čopnula dio biračkog tijela DPSa, mogla bi sa ovim drugim dijelom bez DFa da formira jednu vlast koja bi bila prihvatljiva svima, sem ustašoidima i ovim drugima kojima je noćna mora postojanje Crne Gore koja nije pod kontrolom Beograda.












    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 11-04-21 at 13:21.

  6. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  7. #9304
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    @kimmi

    Od nove vlasti sam očekivao da joj prioriteti budu, kao što je i najavljivano, zakon o porijeklu imovine, sređivanje stanja u državnoj upravi, stvaranje uslova za lakše poslovanje, jačanje institucija itd itd. Treba li da nabrajam koji su im boguugodni prioriteti trenutno?
    Danas Jakov slavodobitno saopštava kako smo prošle godine najebali zbog zatvaranje granica a oni će ih držati otvorenim i vjerovatno očekuje da mu neko dodijeli nobelovu nagradu za ekonomiju, kako li se samo sjetio toga.
    Da sam na mjestu dps-ovaca pitao bih ga znači li to da je sve bilo super za vrijeme vladavine dps-a i eto napraviše samo tu jednu grešku.

  8. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  9. #9305
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post

    Ne znam zašto me me to podsjetilo na ove moderne komite i komitološkinje...vjerovatno neke traume iz djetinjstva, šta li?
    Ni ja ne znam zbog cega ali pretpostavljam da to je bilo nesto slicno tom, cini mi se, kompleksu inferiornosti i tim, cini mi se, dubokih frustracijama zbog kojih si izmislio svoj potpis.
    P.S. Nou ofens
    Last edited by A+A; 11-04-21 at 13:38.

  10. #9306
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A nije u redu koristiti DPS praksu, i koliko vidim za sad je ne koriste.
    Jos niko nikome ne provjerava kapacitet pluca.
    Vi nikako da se naviknete da ljudi imaju pravo da iskazu nezadovoljstvo a da ih neko ne prebija. Moze li ih policija kazniti, to moze. I evo se ucimo tome.
    Evo poslije x godina unistavanja skadarskog, poceli su da ih privode. I sta imamo, da ih pustimo i vratimo akumulatore. Nije tu vlast kriva vec tuzilastvo.
    Ja shvatam da se polako kapira da ce ovo ostati jos 3 i po godine. I shvatam bijes da DPS nece da pokrene otvorenu revoluciju, pa se misli da drzava propada. Britve i cuda su ostali u 90tim. Malo se emancipovalo, pa ne ide da se naoruzavaju kojekakvi kao 2006. Jbga, ko ih tjerao da krecu ka EU. Sad imamo set pravila koja godinama potpisujemo, a ne postujemo.
    Ova vlada opstaje na podrsci EU. A ta podrska je orocena postovanjem zakona koje smo donijeli.
    To sto mi nemamo iskustva sa tim, pa nam izgleda da se nebo rusi.... Jbga navicemo se da se za papir iz katastra ide u instituciju a ne kod komsije
    Sve je to lijepo, ali nema veze sa izjavom SKOJa da ga briga da li druga strana vjeruje u namjere ovih sa vlasti i likovanjem što se sadašnja vlada ponaša kao i prethodna u dijelu da ne pita nikoga ništa za stvari koje su veikom dijelu ljudi bitne niti sa mojim komentarom na tu izjavu.


    Quote Originally Posted by denzel View Post
    Srbi plaču da pripoje CG. Da dobiju multietničku zemlju sa 4 milijarde duga u kojoj svi rade na budžetu ili su penzioneri a društvo podijeljeno po svim šavovima da se nikad zakrpit ne može.
    Po toj logici Srbija može koliko je sjutra i zvanično da digne ruke od Kosova, Rusija i Ukrajina mogu da prestanu da se otimaju oko Krima i Donbasa, Jermenija i Azerbejdžan oko Nagorno-Karabaha a da ne pominjemo Izrael i Palestinu oko Gaze. Sve to bijahu bogataši žive na tim područjima sa milijardama budžetskog suficita. Odavno besmisleniji argument nisam pročitao.



    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bukvalno kažem u prethodnoj rečenici da ne treba koristiti DPS praksu već treba razgovarati i mijenjati rešenja da bi se postigao komproms.

    Nema potrebe da vadiš jednu rečenicu van konteksta, ovo jeste CdM, ali forum a ne medij.

    Samo podvlačim kako imam nula saosjećanja za licemjerje onih kojima razgovor sa drugo, stranom 20 godina nije pao na pamet. A sad cvile što se njihov ustavi zakon primjenjuju.
    Hoćeš da kažeš da postoje ljudi koji pričaju jedno i rade drugo? I da ima poseban naziv za to? Nema nikakvog vađenja iz konteksta nego ti povremeno izleti iskrena izjava u moru izrečene propagande. A objašnjenje da samo "nemaš saosjećanja za licemjerje onih kojima razgovor sa drugom stranom 20 godina nije padao na pamet" nije ništa drugo do foliranje, i to iz dva razloga: prvi je da pominješ samo 20 a ne 30 godina, jer nije Milovo krilo dps-a izmislilo da ne razgovara sa drugima, nego zajednički dps a današnja parlamentarna većina je puna političara iz zajedničkog dps-a, a drugi je razlog taj što nema sa kim sadašnja većina da razgovara osim sa prethodnom, što znači da podržavaš isto ponašanje koje je bilo na snazi kod prethodne vlasti. I još se naslađuješ zbog toga što ih niko ništa ne pita za stvari koje smatraju bitnima.

    Pa ti razmisli kako se zove kad propovijedaš jedno a onda ti se omakne da odvališ potpuno suprotno. U tvom slučaju riječ počinje velikim slovom L.
    Last edited by ćepanica; 11-04-21 at 13:51.

  11. #9307
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ni ja ne znam zbog cega ali pretpostavljam da to je bilo nesto slicno tom, cini mi se, kompleksu inferiornosti i tim, cini mi se, dubokih frustracijama zbog kojih si izmislio svoj potpis.
    P.S. Nou ofens

    Ja prozvah pametne ljude sa foruma. Možeš li opisati misteriozni psihološki proces u kojem si se ti prepoznao u tome?

    I naravno, nou ofens, ljudi smo pobogu....

    Ne volim da dajem besplatne lekcije, ali nekako si mi simpatičan u svom komitskom aktivizmu mostarskog tipa pa ću te obavijestiti da kompleks inferiornosti ne postoji, ako govorimo o psihologiji...
    Last edited by brutajle; 11-04-21 at 13:58.

  12. #9308
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koga briga vjerujete li vi ili ne? Jeste li za sekund ti i slični tebi zastali da se postavite sebi sva ova tugaljiva pitanja dok ste jahali drugu polovinu Crne Gore? Ako naučite iz ovoga kako je kad te niko ništa ne pita za nešto što je tebi važno - možda budete malo čovječniji kad se opet prikučite vlasti.

    Ljude koji su pokazali tračak normalnosti i humanosti tokom ovih decenija ću uvijek saslušati. Ako ih plaše zakoni možemo ih mijenjati zajedno dok ne nađemo kompromis.

    Što se vas neokomita i raznih Petara Ivanovića tiče, vas koji sad zapomažete zbog primjene zakona i ustava koji ste sami usvojili da bi lišili glasa i prava ljude koji misle drugačije... imam samo jednu stvar da vam kažem. Nisam po prirodi surov čovjek ali čaša komitskih suza vazda osvježi. Karma is a bitch.
    znaci po tebi ako je DPS jahao 30 godina jednu polovinu stanovnika sad ova nova vlast treba da jase ovu drugu polovinu 30 godina da se to izjednaci????
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. The Following 2 Users Say Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  14. #9309
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    @kimmi

    Od nove vlasti sam očekivao da joj prioriteti budu, kao što je i najavljivano, zakon o porijeklu imovine, sređivanje stanja u državnoj upravi, stvaranje uslova za lakše poslovanje, jačanje institucija itd itd. Treba li da nabrajam koji su im boguugodni prioriteti trenutno?
    Danas Jakov slavodobitno saopštava kako smo prošle godine najebali zbog zatvaranje granica a oni će ih držati otvorenim i vjerovatno očekuje da mu neko dodijeli nobelovu nagradu za ekonomiju, kako li se samo sjetio toga.
    Da sam na mjestu dps-ovaca pitao bih ga znači li to da je sve bilo super za vrijeme vladavine dps-a i eto napraviše samo tu jednu grešku.
    jedino sto su do sada izglasali je zakon o crkvi, to su navrat na nos uradili u rekordnom roku.
    ostalo sa cime se mogu pohvaliti da su uhljebe iz DPSa zamjenili uhljebima iz njihovih partija , a ono obecanje da nece biti revansizma i politickog zaposljavanja je ostalo nedje u vazduhu.
    ostalo sto si nabrojao je pred kraj nove godine, mozda....
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #9310
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Po autovanim bivsim gradjanski opozicionarima sa foruma a sada barjaktarima srpskog sveta i rezimskim agitpropovima mi smo se ustvari borili da poslije DPS - a dodje DPS. Ko nam je kriv sto smo im vjerovali!? Zvuci legitimno po meni jer "zato sto smo im verovali slepo..."

    Zbog nerada Vlade i Skupstine hrlimo u ekonomski kolaps a potrosaci narativa "nece ona nidje" i "bitnija je ekonomija od zastava" ni rijec da zucnu. Da upisem i za sjutra 12 aprila necemo imati budzet jer budzet nece nidje Najbitnije je da je osoba sa sovinistickim stavovima smijenila osobu sa sovinistickim stavovima na radost raje koja je protiv sovinizma iz jednih redova iz drugi moze. Nije problem

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  17. #9311
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    @kimmi


    Danas Jakov slavodobitno saopštava kako smo prošle godine najebali zbog zatvaranje granica a oni će ih držati otvorenim i vjerovatno očekuje da mu neko dodijeli nobelovu nagradu za ekonomiju, kako li se samo sjetio toga.
    Nobelovu nagradu za medicinu možda, brojeve dovodio pod konac
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  18. #9312
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ja prozvah pametne ljude sa foruma. Možeš li opisati misteriozni psihološki proces u kojem si se ti prepoznao u tome?

    I naravno, nou ofens, ljudi smo pobogu....
    Zar nje to normalna reakcja bilo tkoga na generalizirajne i referiranje na anegdote?
    Fukare, velis ...
    Jesu li oni iz anegdote bili svi do jednog fukare?
    Jesu li oni "novokomiti" sendvicari svi do jednog?
    Jesu li crnogorski zagovaratelji koncepta "kokarde, subare i srBskog svEta" svi do jednog would be cetnicki koljaci?
    Jesam li ja, inace Rus koji se igrom slucaja sluzi hrvatskim "ustasko go..no", kako se pisalo na forumu i u privatnim porukama?

    Isto vazi i za tvoj potpis.
    Hvala na razumjevanju
    Last edited by A+A; 11-04-21 at 14:13.

  19. #9313
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    ...Nema nikakvog vađenja iz konteksta nego ti povremeno izleti iskrena izjava u moru izrečene propagande. A objašnjenje da samo "nemaš saosjećanja za licemjerje onih kojima razgovor sa drugom stranom 20 godina nije padao na pamet" nije ništa drugo do foliranje, i to iz dva razloga.
    Nema potrebe da ti meni objašnjavaš šta sam rekao iskreno a šta sam rekao neiskreno. Rečenica koju sam napisao je tu za svakog pismenog:

    "Ljude koji su pokazali tračak normalnosti i humanosti tokom ovih decenija ću uvijek saslušati. Ako ih plaše zakoni možemo ih mijenjati zajedno dok ne nađemo kompromis."
    Ima ljudi koji su zabrinuti i koji su pokazali makar tračak empatije sa drugom stranom i sa tim ljudima uvijek treba dogovarati kompromis. Za ovu 10% ekstremnu neokomitsku manjinu koji su se sad sjetili da svačije fobije treba uzeti u obzir imam samo jednu poruku - plačite. Možda naučite da budete malo više ljudi kad se sledeći put pirkučite blizu vlasti.

  20. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  21. #9314
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    znaci po tebi ako je DPS jahao 30 godina jednu polovinu stanovnika sad ova nova vlast treba da jase ovu drugu polovinu 30 godina da se to izjednaci????
    "Ljude koji su pokazali tračak normalnosti i humanosti tokom ovih decenija ću uvijek saslušati. Ako ih plaše zakoni možemo ih mijenjati zajedno dok ne nađemo kompromis."

    Kako ti izvuče tu tvoju interpretaciju iz gornje rečenice?

    Baš me briga da li Nije bitno... i njegova pajtaši neokomite nekome vjeruju ili ne. Tih 10% ekstrema ionako ništa ne odgovara sem da drže 50% stanovništva CG kao građane drugog reda. Čim se pokuša izjednačavanje prava oni vrište do neba.

    Treba pričati sa ljudima kojima nisu žice prespojene u glavi, ne fali ih ni sa DPS strane, pa dogovarati kompromise i mehanizme kontrole.

  22. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  23. #9315
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Možda naučite da budete malo više ljudi kad se sledeći put pirkučite blizu vlasti.
    A tesko to, bgme.. kameno... Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi.


  24. #9316
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    A imali su vremena da se još više pogrebe.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  25. #9317
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nema potrebe da ti meni objašnjavaš šta sam rekao iskreno a šta sam rekao neiskreno. Rečenica koju sam napisao je tu za svakog pismenog:



    Ima ljudi koji su zabrinuti i koji su pokazali makar tračak empatije sa drugom stranom i sa tim ljudima uvijek treba dogovarati kompromis. Za ovu 10% ekstremnu neokomitsku manjinu koji su se sad sjetili da svačije fobije treba uzeti u obzir imam samo jednu poruku - plačite. Možda naučite da budete malo više ljudi kad se sledeći put pirkučite blizu vlasti.
    Ti malo malo pa dodatno objašnjenje.

    Da li kažeš ovo:
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koga briga vjerujete li vi ili ne? Jeste li za sekund ti i slični tebi zastali da se postavite sebi sva ova tugaljiva pitanja dok ste jahali drugu polovinu Crne Gore? Ako naučite iz ovoga kako je kad te niko ništa ne pita za nešto što je tebi važno - možda budete malo čovječniji kad se opet prikučite vlasti.

    ili kažeš ovo:
    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ljude koji su pokazali tračak normalnosti i humanosti tokom ovih decenija ću uvijek saslušati. Ako ih plaše zakoni možemo ih mijenjati zajedno dok ne nađemo kompromis.
    Ne može istovremeno i jedno i drugo. A ti možeš sad da se migoljiš koliko god hoćeš ali ovo što si napisao je nedvosmisleno. A ne pije vodu naknadna pamet od 10% ekstrema koji su istovremeno i ekstremi i možda budu opet na vlasti pa im bude korisno što ih niko ništa ne pita za stvari koje su im bitne.

  26. #9318
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    ...Ne može istovremeno i jedno i drugo. A ti možeš sad da se migoljiš koliko god hoćeš ali ovo što si napisao je nedvosmisleno. A ne pije vodu naknadna pamet od 10% ekstrema koji su istovremeno i ekstremi i možda budu opet na vlasti pa im bude korisno što ih niko ništa ne pita za stvari koje su im bitne.
    Naravno da mogu da kažem istovremeno i jedno i drugo. Za ljude sa druge strane koji su pokazali tračak normalnosti i humanosti vazda treba otvoriti dijalog i naći neki kompromis. Ako se realno plaše mogu se uvesti mehanizmi kontrole u novim zakonima.

    Za neokomite i šoviniste koji preplakaše što više ne mogu da nastave da jašu pola Crne Gore - samo plačite još, možda vas to nauči empatiji kad već roditelji nisu uspjeli. Čuš, kaže Nije bitno... "ne vjerujemo vam". Koga briga kome Thompsonovci i krstozrnaši vjeruju?

  27. #9319
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    I poslije Tita, Tito...

    Drugovi i drugarice, s ljeta ćemo imat grčki scenario u CG, jer ovo što se radi vodi samo tome. Nego ok, neće ponijet CG u Šabac.

    Ulje 2.0

    Pade mi na pamet ono kad su Sovjeti pili aftershave za vrijeme Gorbačova.

    Hej Sloveni...

  28. #9320
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Naravno da mogu da kažem istovremeno i jedno i drugo. Za ljude sa druge strane koji su pokazali tračak normalnosti i humanosti vazda treba otvoriti dijalog i naći neki kompromis. Ako se realno plaše mogu se uvesti mehanizmi kontrole u novim zakonima.

    Za neokomite i šoviniste koji preplakaše što više ne mogu da nastave da jašu pola Crne Gore - samo plačite još, možda vas to nauči empatiji kad već roditelji nisu uspjeli. Čuš, kaže Nije bitno... "ne vjerujemo vam". Koga briga kome Thompsonovci i krstozrnaši vjeruju?
    Vidi, potpuno je legitimno da misliš i osjećaš onako kako si napisao. Nisi jedini, čak si u većini. Ali ne možeš istovremeno da pričaš da si protiv primjene dps principa i da likuješ dok se primjenjuju. To se zove licemjerstvo, o kojem tako često voliš da pričaš. To što ti sujeta ne dozvoljava da sebi priznaš da si negirao principe koje si deklarativno zastupao to je druga priča. Meni nije neophodno da to sebi priznaš, ali makar nemoj od drugih da praviš ovce.

  29. The Following User Says Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  30. #9321
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Prodje Lomi malo prije pored pro hausa,
    Ide e klasa ispred pa on sa majbahom pa jos jedan iza i na kraju kolone vito zatamnjeni ,sa brat bratu 15 do zuba naoruzanih pratilaca.sreca njegova pa ne bjese nijedan komita da mu se baci pod auto

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  31. #9322
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post


    Po toj logici Srbija može koliko je sjutra i zvanično da digne ruke od Kosova, Rusija i Ukrajina mogu da prestanu da se otimaju oko Krima i Donbasa, Jermenija i Azerbejdžan oko Nagorno-Karabaha a da ne pominjemo Izrael i Palestinu oko Gaze. Sve to bijahu bogataši žive na tim područjima sa milijardama budžetskog suficita. Odavno besmisleniji argument nisam pročitao.

    Ja isto tako odavno besmislenije poredjenje nisam pročitao od ovog tvog.

    Kakve mi imamo veze sa Kosovom, Krimom, Nagorno-Karabahom, Palestinom...?

    Jesmo li mi sporna teritorija ili nezavisna država, punopravna članica UN-a, NATO...?
    Last edited by Massaro; 11-04-21 at 15:48.

  32. #9323
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Pa nista se nije promijenilo. I ako se neko nadao da ce nesto da se promijeni, ponasanje tipova kao sto su Leposavic, a koji sad drze kormilo, ukazuje na to da se nista nece promijeniti, makar ne na bolje.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Pogodio si poentu onog sto sam zelio da kazem. A Hell nije uspio da ukapira iz vise bezuspjesnih pokusaja. To tako bude kad se ne cita pazljivo, pa se diskutuje ne o onom sto je neko napisao, nego o onom sto se misli da je mislio onaj ciji se post komentarise.

    Kad je krenula euforija u vezi nove vlade, upozoirio sam da se ne gaje prevelika ocekivanja, jer onda i razocarenje moze da bude veliko.

    DPS je iza sebe ostavio ekonomiju u raspadu, zemlju koju su pojeli skakavci, tj DPS-ovci i korupcija. Uz to se dodala pandemija, autoput, cak i kompanije koje su mogle da dobro posluju, kao MA, ili Plantaze, su upale u ogromne probleme. Zbog DPS/SD likova koji su vodili te kompanije.

    U pocetku sam gajio odredjene nade, u kombinaciji s rezervama. Moje su rezerve bile zbog toga sto je glavni sponzor vlade bila SPC. Uz DPS, SPC je bio glavni izvor nacionalizma i razdora u CG, tako da sam tu imao rezerve. Opet, nadao sam se da je crkva ostavila tu nacionalisticku ideologiju iza sebe, a bilo je naznaka da se krece pragmaticnim putem i da ima odredjen otklon prema AV i da je vise okrenuta Crnoj Gori. Gojko Perovic je, recimo, pokazivao jedno razumnije lice crkve koja moze biti dobar partner. Nadu je budilo i to da je vladi bilo nekoliko ministara koji su djelovali kao osvjezenje, posebno u odnosu na DPS vladu.

    Dovoljno je fore dato vladi da nesto uradi. Znam da se mnogi sa mnom nece sloziti, ali koji su to rezultati vlade?

    Maltene glavni uspjeh koji se potencira jeste zaduzenje. Lako se zaduziti, ali se treba razduziti. Milojko Spaic figurira kao glavna zvijezda nove vlade. A mislim da je za to mjesto, recimo, kompetetntniji jedan drugi ekonomista koji je "nase gore list": https://blogs.worldbank.org/team/zeljko-bogetic
    E sad, ne znam bi li Zeljko pristao da bude jedan od "apostola". Odavno sam izgubio kontakt s njime, tako da mogu samo da nagadjam. A Milojko, umjesto da se bavi svojim poslom, on bi da pokrene inicijativu da praznici sve tri religije budu drzavni praznici: https://bizniscg.me/2021/04/04/spaji...e-kao-drzavni/

    Idi, bre Milojko, ti bi da "cesljas vunu", a jos budzet nijesi zavrsio. Sto ti je spresnije, religiski praznici ili budzet?

    Ministarka zdravlja trosi vrijeme i energiju kako bi pokazala da prosli ministar nije radio dobro, pa zamajava javnost pricama o neodgovaranju na mejl ambasadi Poljske, o polovnim respiratorima za koje ne moze da nadje ugovor (iako nabavljac tvrdi da ga on ima), dok se narod razbolijeva i umire od korone po stopi medju najvisim u svijetu.

    Milatovic bi da otvori granice, briga ga za koronu i sto je CG medju najgorim u svijetu. Pa ko ce ti, brale, doci na odmor u zemlju u kojoj bukti pandemija? Cukni se malo u celo pa razmisli.

    Bojanic, koji je vazio za "ministra koji obecava", kad su stranke vrsile na njega pritisak u vezi Upravnih odbora, kocoperno izjavi: "Nemojte praviti racun bez krcmara. Ja sam krcmar!". Jesi, ka' u.... Promijeni mu ZK pola UO i ubaci svoje "crkvene" ljude. Ukljucujuci onog Radusinovica, predsjednika crkvene opstine Cetinje. Treba valjda neko i da kadi one trafostanice.

    Braticka svako malo, pa prica o baki i vracanju kapele na Lovcen. "Vidimo se na Lovcenu dogodine". Ocete, taman ka' i u Prizren. Samo svadjate narod.

    Leposavica ne treba ni komentarisati. On je, na neki nacin, "paradigma ekspertske vlade". Mozda nije los pravnik, ali je bio los izbor za ministra. Fino ga vrati Krivokapicu. Sto neko napisa, to je ko kad trener oce da zamijeni nekog igraca, a igrac odbije zamjenu.

    Vuksic, koji je dosao na mjesto direktora ANB bez imalo iskustva u tom poslu, napravi kiks zbog koeg bi morao da ide. Procuri mu dokument sa imenima CIA agenata u CG!. Najprije rece da mu je to "podmenuto", da bi se na kraju ispostavilo da je to zabrljala njegova prva pomocnica. To je onda dvostruka odgovornost: prvo, nijesi napravio dobar izbor svojih ljudi, drugo, nijesi procitao ono sto si potpisao. I ti si direktor ANB? Idi, bre...Na tom mjestu mora biti covjek-vidra, koji sve vidi.

    Krivokapic je, uvjeren sam, posten covjek koji je dosao s najboljim namjerama. Moglo bi mu se dosta stvari prigovoriti, ali...nesto mu treba otpisati na neiskustvo u politici. A da budemo fer prema covjeku, kako da on rukovodi kad ga blokiraju sa svake strane, a najvise oni koje predstavlja - DF? Pa ga onda sabotira i njegov covjek od povjerenja, Leposavic. A da ne pominjemo prljave kampanje DPS-a. No, DPS-u se to i ne moze zamjeriti, jer su opozicija. Ali, da ti tvoji stavljaju klipove u tockove? Nije mu ga lako, odista.

    Problem s vladom jeste pogresan izbor prioriteta. Umjesto da se krene s rjesavanjem najvecih problema, a to su pandemija i ekonomija, pocelo se s Zakonom o vjerama, ka da od toga zavisi zivot. Pa se sad pokrenula prica o drzavljanstvu, kao da je to neki zivotni problem. I umjesto da se rjesavaju kljucni problemi, sad imamo "komite" koji blokiraju drumove. Scedoh da napisem nesto ruzno, ali, aj, necu.

    Mogao bih da nastavim, materijala ima, no sam vec oduzio. Ljudi ne vole da citaju kad vide da je nesto dugacko

  33. The Following 7 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  34. #9324
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ja isto tako odavno besmislenije poredjenje nisam pročitao od ovog tvog.

    Kakve mi imamo veze sa Kosovom, Krimom, Nagorno-Karabahom, Palestinom...?

    Jesmo li mi sporna teritorija ili nezavisna država, punopravna članica UN-a, NATO...?

    Pitao sam se ko će prvi da naleti. Nijedna od strana iz primjera koje sam naveo nema dilemu čija je teritorija, odnosno što se njih tiče ništa nije sporno. Vladajućoj većini i 90% opozicione scene u Srbiji nije sporno da smo mi srpska teritorija, da je naša istorija srpska, da su naše dinastije bile srpske i tako dalje. Ako pitaš Ukrajinu, nema spora da je Krim njihov, mada ni Rusiji nije sporno da je Krim ruski. Znao sam da će ovako očigledno poređenje biti pojedinima nejasno. A i poenta je bila da je za pretenzije potpuno nebitno to što je neka teritorija siromašna, što je zadužena i tako dalje.
    Last edited by ćepanica; 11-04-21 at 15:54.

  35. The Following User Says Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  36. #9325
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,036
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Vladajućoj većini i 90% opozicione scene u Srbiji nije sporno da smo mi srpska teritorija
    Auhh. Kakvo lupetanje. Neki dokaz za ovo?
    A nego čije su dinastije i istorija nego srpska? Nisu turske.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

Page 373 of 1249 FirstFirst ... 273323363369370371372373374375376377383423473873 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •