Page 389 of 1249 FirstFirst ... 289339379385386387388389390391392393399439489889 ... LastLast
Results 9,701 to 9,725 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9701
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Zaboravićemo mi sve ove teme kad stigne autoput na naplatu.
    Zamislite da ovi novi potpišu ugovor da može druga država da nam plijeni državnu imovinu. Pa mi što smo ih glasali bi izašli da ih zubima rastrgnemo.

    A DPS patriote ćute na ovu bruku potpisanu da Kina može da nam uzima Luku Bar i što god oće. To je vjerovatno njima ok, jer zaboga to je MĐ ugovorio, a što on ugovori to nikako ne može biti protiv državnih i nacionalnih interesa Crne Gore.

    Sramota!




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. The Following 5 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  3. #9702
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Da potpisu ovi nesto ovog tipa danas, nezavisno od toga sta je DPS potpisao ranije, opet bi izasli da ih "rastrgnu" i pricali o teskoj izdaji drzave

  4. #9703
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Attachment 171999

    Dragi drugari,

    ne znam koliko je slika velika, pa da vam pojasnim. Ovo je grafik kako se kretala cijena obveznice koju smo emitovali u decembru od izlaska na tržište pa do danas. Emitovana je na 99,875%, a sada je cijena 93,867%. Znači pala je 6% od emisije u decembru. Što je 6%? A ništa drugari. Samo dva godišnja kamatna prihoda na istu. Emitovana je po kamati od 2,9%, a sada se kupac ako je kupi dobije nekih 3,9%. Sitnica. Dodajmo da u međuvremenu nije bilo nekih pomjeranja kamata u EUR na ovu ročnost.
    Dakle, grafik ove funkcije je slika povjerenja međunarodnog finansijskog tržišta u crnogorske državne finansije i Vladu. Mensečini da je ovo uglavnom padalo. A ljudi koji procjenjuju povjerenje primaju velike pare za isto i stavljaju novac na te procjene.
    Jedan comeback cijene je bio sredinom marta, ali ga je Dritan brutalno prekinuo svojim blistavim nastupom u Briselu. Zbog toga se nadam da sinoć nije ponovo lupao, i strunio sam se na mim đe sam vidio da je na BBC i objašnjava kinesku milijardu. Od prethodnog objašnjavanja cijena je pala 3%. Zamislite u lokalu lika sa majicom "želim nešto kikiti" i izvađenim "vrsnikom" napolje. Kolike su šanse da se na taj način kiki, tolike su šanse da se napravi finansijski aranžman na Dritanov način. Realne su šanse za batine, odnosno za porast kamata po kojima će se država zadužiti što zorno prikazuje ovaj grafik,
    A kako nas se ovo tiče? Što nas briga što je neko ubacio pare i kiksao?
    Pa ne tiče nas se ništa posebno. Sem što valja to refinansirati. Ako se do 2030. nećemo zaduživati, u što ne vjerujem, jer nam 2025. dospijeva 500 Mln. A investitori koji su fulali zaobilazće nas u širokom luku. Pa kad difoltiramo, možemo svi doma da pristaklice heklamo. A ministar finansija će vjerovatno biti far far away sa još jednom referencom u CV-u.

    Možemo sada o kineskom kreditu. Na 20 godina imamo kamatu od 2%. Trenutno, kamata na američke državne obveznice koje dospijevaju za 20 godina je 2,3%. Dakle, bolja nam je kamata nego AAA obveznicama. A pričamo kako je kredit nepovoljan. Doduše u dolarima je i ima rizik kursne razlike. I mi sada to hoćemo da mijenjamo i refinansiramo. Bravo mi. Treba biti ozbiljno glup i ući u taj posao. A evo zašto.

    Realno, ako je prinos na crnogorske obveznice na 7 godina 4%, da sada nađemo nekog dovoljno blesavog da nam refinansira kredit na 20 godina koštalo bi u EUR makr 7%. Dakle, na milijardu bi plaćali nekih 25 Mln godišnje više kamate, odnosno 500 Mln tokom otplate kredita. Da bi toliko kiksali na kursne razlike moralo bi da dolar cijelo vrijeme bude nekih značajno jači od EUR. Recimo da EUR vrijedi 0,8 USD. Trenutno je 1,19 USD, au poslednjih 40 godina da je USD jači od EUR ili EMU prije EUR bilo je 4 godine i sa ne baš takvim razlikama.
    Jednostavno, ne isplati se. Kredit je povoljan, nismo jedina zemlja koja se zadužuje u USD, rade to i Hrvatska i Srbija.
    Moguće da bi kamata bila niža i posao donekle isplativ ako bi se našla budala u EU koja bi dala garanciju.
    Poslednji put je EU dala garanciju Grčkoj, koja je dio EU i euro zone, a mi šugavi kandidati. Garanciju je pratio austeriti koji nikom ne bi poželio, a gdje su Merkelovu Grci crtali kao Hitlera koliko im je bio prijatan taj nazor.
    Druga garancija koja je data bila je za dvije serije obveznica gdje je USA garantovala za Ukrainu nakon što joj je Rusija ofikarila fini komad države.
    Složićemo se, nisu baš zavidne situacije sa garancijom.
    Da zaključim, konkrertno, uprkos valutnom riziku, samo bi se budala bavila refinansiranjem kineskog kredita koji ima kamatu od 2%. A da smo u kanal jesmo. Koliko smo potonuli tokom ove vlade pokazuje grafik. JBG.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	2027 graf.jpg 
Views:	94 
Size:	11.9 KB 
ID:	172000  
    Last edited by Gagarin; 14-04-21 at 14:49.

  5. #9704
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Attachment 171999

    Dragi drugari,

    ne znam koliko je slika velika, pa da vam pojasnim. Ovo je grafik kako se kretala cijena obveznice koju smo emitovali u decembru od izlaska na tržište pa do danas. Emitovana je na 99,875%, a sada je cijena 93,867%. Znači pala je 6% od emisije u decembru. Što je 6%? A ništa drugari. Samo dva godišnja kamatna prihoda na istu. Emitovana je po kamati od 2,9%, a sada se kupac ako je kupi dobije nekih 3,9%. Sitnica. Dodajmo da u međuvremenu nije bilo nekih pomjeranja kamata u EUR na ovu ročnost.
    Dakle, grafik ove funkcije je slika povjerenja međunarodnog finansijskog tržišta u crnogorske državne finansije i Vladu. Mensečini da je ovo uglavnom padalo. A ljudi koji procjenjuju povjerenje primaju velike pare za isto i stavljaju novac na te procjene.
    Jedan comeback cijene je bio sredinom marta, ali ga je Dritan brutalno prekinuo svojim blistavim nastupom u Briselu. Zbog toga se nadam da sinoć nije ponovo lupao, i strunio sam se na mim đe sam vidio da je na BBC i objašnjava kinesku milijardu. Od prethodnog objašnjavanja cijena je pala 3%. Zamislite u lokalu lika sa majicom "želim nešto kikiti" i izvađenim "vrsnikom" napolje. Kolike su šanse da se na taj način kiki, tolike su šanse da se napravi finansijski aranžman na Dritanov način. Realne su šanse za batine, odnosno za porast kamata po kojima će se država zadužiti što zorno prikazuje ovaj grafik,
    A kako nas se ovo tiče? Što nas briga što je neko ubacio pare i kiksao?
    Pa ne tiče nas se ništa posebno. Sem što valja to refinansirati. Ako se do 2030. nećemo zaduživati, u što ne vjerujem, jer nam 2025. dospijeva 500 Mln. A investitori koji su fulali zaobilazće nas u širokom luku. Pa kad difoltiramo, možemo svi doma da pristaklice heklamo. A ministar finansija će vjerovatno biti far far away sa još jednom referencom u CV-u.

    Možemo sada o kineskom kreditu. Na 20 godina imamo kamatu od 2%. Trenutno, kamata na američke državne obveznice koje dospijevaju za 20 godina je 2,3%. Dakle, bolja nam je kamata nego AAA obveznicama. A pričamo kako je kredit nepovoljan. Doduše u dolarima je i ima rizik kursne razlike. I mi sada to hoćemo da mijenjamo i refinansiramo. Bravo mi. Treba biti ozbiljno glup i ući u taj posao. A evo zašto.

    Realno, ako je prinos na crnogorske obveznice na 7 godina 4%, da sada nađemo nekog dovoljno blesavog da nam refinansira kredit na 20 godina koštalo bi u EUR makr 7%. Dakle, na milijardu bi plaćali nekih 25 Mln godišnje više kamate, odnosno 500 Mln tokom otplate kredita. Da bi toliko kiksali na kursne razlike moralo bi da dolar cijelo vrijeme bude nekih značajno jači od EUR. Recimo da EUR vrijedi 0,8 USD. Trenutno je 1,19 USD, au poslednjih 40 godina da je USD jači od EUR ili EMU prije EUR bilo je 4 godine i sa ne baš takvim razlikama.
    Jednostavno, ne isplati se. Kredit je povoljan, nismo jedina zemlja koja se zadužuje u USD, rade to i Hrvatska i Srbija.
    Moguće da bi kamata bila niža i posao donekle isplativ ako bi se našla budala u EU koja bi dala garanciju.
    Poslednji put je EU dala garanciju Grčkoj, koja je dio EU i euro zone, a mi šugavi kandidati. Garanciju je pratio austeriti koji nikom ne bi poželio, a gdje su Merkelovu Grci crtali kao Hitlera koliko im je bio prijatan taj nazor.
    Druga garancija koja je data bila je za dvije serije obveznica gdje je USA garantovala za Ukrainu nakon što joj je Rusija ofikarila fini komad države.
    Složićemo se, nisu baš zavidne situacije sa garancijom.
    Da zaključim, konkrertno, uprkos valutnom riziku, samo bi se budala bavila refinansiranjem kineskog kredita koji ima kamatu od 2%. A da smo u kanal jesmo. Koliko smo potonuli tokom ove vlade pokazuje grafik. JBG.
    Nekako vješto preskačeš momenat da kod "kineskog" kredita u slučaju kašnjenja povjerilac ima pravo da plijeni našu imovinu, a da je za slučaj da imamo neki prigovor možemo da se žalimo i da nam obavezujući bude stav Arbitraže u Pekingu.

    Već su uzeli Pirej Grcima na taj način, kao i neke silne nekretnine po Africi.

    Ajde zdravorazumski malo. Da li bi ti lično prije uzeo kredit sa 2% u USD (valutni rizik) i dao mogućnost povjeriocu da bira šta će od imovine da ti uzme u slučaju kašnjenja a povjerilac je taj koji odlučuje i o tvojim prigovorima, ili bi išao na neki drugi možda malo skuplji, ali manje bolan, aranžman bez valutnog rizika i bez ove zelenaške mogućnosti da sam bira i odlučuje o tome jesi li ti u pravu ili ne.

    Ovo je ko kad bi uzeo kod zelenaša i u slučaju kašnjenja on sam bira što će da ti uzima, plus je on za sebe ugovorio da je on nadležni pravosudni organ.

    Neko je potpisao i u slučaju kašnjenja isporučio Crnu Goru u ruke i na dobru volju povjeriocima, odnosno Kini.

    EU i EBRD nije bila za autoput već su bili spremni da finansiraju brzu cestu (2+2), ali ne mi smo htjeli možda najskuplji autoput na svijetu i svašta nešto zaboravili da ugovorimo što nas košta desetine i stotine miliona, plus smo dali pod fiduciju cijelu državu (figurativno rečeno).

    I neko brani zlotvore koji su omču oko vrata cijeloj državi namakli, da bi Bemax i ostali adekvatni podizvođači uzeli debele pare.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-04-21 at 15:04.

  6. #9705
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Komita Brajović je zaboravio petlju...Podgorica ne može školu da sagradi, fale vrtići, bolnica, KBC nam se raspada, a komite zaboravljaju petlje pride...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. #9706
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Komita Brajović je zaboravio petlju...Podgorica ne može školu da sagradi, fale vrtići, bolnica, KBC nam se raspada, a komite zaboravljaju petlje pride...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    E da je samo petlja zaboravljena....


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. #9707
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zamislite da ovi novi potpišu ugovor da može druga država da nam plijeni državnu imovinu. Pa mi što smo ih glasali bi izašli da ih zubima rastrgnemo.

    A DPS patriote ćute na ovu bruku potpisanu da Kina može da nam uzima Luku Bar i što god oće. To je vjerovatno njima ok, jer zaboga to je MĐ ugovorio, a što on ugovori to nikako ne može biti protiv državnih i nacionalnih interesa Crne Gore.

    Sramota!




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Pa naravno da ne moze biti protiv interesa CG, jer je patriJotama jedina tekovina CG ona koju Blitva zamislio, stvorio i privatizova za sebe i uski krug ljudi oko sebe, za njih drugacija CG ne postoji, stoga oni zamisljaju da ce biti po njihovom ili je nece biti uopste.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #9708
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E da je samo petlja zaboravljena....


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Znam da nije ali je to ta komitska sposobnost koja nas je koštala 150 miliona dodatno. No, dako dočekamo doživotne robije mnogima za sve što su "uradili"

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  11. #9709
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,325
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zamislite da ovi novi potpišu ugovor da može druga država da nam plijeni državnu imovinu. Pa mi što smo ih glasali bi izašli da ih zubima rastrgnemo.
    Ne bih da bas trazim dlaku u jajetu al' je jace od mene... Koja je razlika izmedju trganja zubima proslih i ovih? Sto se nije izaslo i pocelo da ujeda sve redom kad je potpisan "ugovor" sa Kinom - jel' zato jer prosli nisu bili "tvoji" pa je onda ok da se drzava dovede u jos vece duznicko ropstvo?
    Mislim da se ne bi apsolutno nista desilo sta god da uradi nova vlast dokle god to ne dira religiju... Svi smo svjedoci da promjene ne bi nikad bilo da DPS nije udario na crkvu, a to je samo po sebi zalosno.

    Da ne bude zabune i da me neko ne stavi odmah u odredjeni kosh... Nisam vjernik, al' ne slazem se sa inicijalnim zakonom o religiji i podrzavam sve proteste koji su se desavali povodom toga (prije COVID19 situacije).

  12. #9710
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nekako vješto preskačeš momenat da kod "kineskog" kredita u slučaju kašnjenja povjerilac ima pravo da plijeni našu imovinu, a da je za slučaj da imamo neki prigovor možemo da se žalimo i da nam obavezujući bude stav Arbitraže u Pekingu.

    Već su uzeli Pirej Grcima na taj način, kao i neke silne nekretnine po Africi.

    Ajde zdravorazumski malo. Da li bi ti lično prije uzeo kredit sa 2% u USD (valutni rizik) i dao mogućnost povjeriocu da bira šta će od imovine da ti uzme u slučaju kašnjenja a povjerilac je taj koji odlučuje i o tvojim prigovorima, ili bi išao na neki drugi možda malo skuplji, ali manje bolan, aranžman bez valutnog rizika i bez ove zelenaške mogućnosti da sam bira i odlučuje o tome jesi li ti u pravu ili ne.

    Ovo je ko kad bi uzeo kod zelenaša i u slučaju kašnjenja on sam bira što će da ti uzima, plus je on za sebe ugovorio da je on nadležni pravosudni organ.

    Neko je potpisao i u slučaju kašnjenja isporučio Crnu Goru u ruke i na dobru volju povjeriocima, odnosno Kini.

    EU i EBRD nije bila za autoput već su bili spremni da finansiraju brzu cestu (2+2), ali ne mi smo htjeli možda najskuplji autoput na svijetu i svašta nešto zaboravili da ugovorimo što nas košta desetine i stotine miliona, plus smo dali pod fiduciju cijelu državu (figurativno rečeno).

    I neko brani zlotvore koji su omču oko vrata cijeloj državi namakli, da bi Bemax i ostali adekvatni podizvođači uzeli debele pare.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Možda malo skuplji. Koliko malo? Zavisi od toga. Ovo sa Kinezima je kao da si dao hipoteku. Na kraju bude isto što i mjenica. Ako pukneš sve će ti banka ponijet, samo je pitanje kojom brzinom.

    Što se tiče EU i EBRD studije su bile "ne ulazi u pravljenje puta". Nikakvog. Eventualno širenje Platija. Čitao. Ali ajde da ne pričamo o prosutom mlijeku.

    Vidim kako nam klizaju cijene obveznica, što ti je za državu isto što i za firmu klizanje cijene akcija. Nešto se radi pogrešno. Makar tako misle oni koji ulažu minimum 100.000 EUR (minimalni iznos za saldiranje) a uobičajno 1-2 Mln i više. Usudio bih se tvrditi da možda znaju ponešto o finansijama. Čak bih bio drzak pa bih rekao možda čak više i od Dritana.

    Mada miješa se navedeni u sve poslove vlade u poslednje vrijeme. Od Dritanovog zakonika pa do finansijskih aranžmana. Zli jezici bi kazali možda pokušava biti kalif umjesto kalifa. Koliko ga je "ponijelo gradivo" ne bi me čudilo da uleti u tu avanturu. Ali to je već druga tema.

  13. #9711
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    ...EU i EBRD nije bila za autoput već su bili spremni da finansiraju brzu cestu (2+2), ali ne mi smo htjeli možda najskuplji autoput na svijetu i svašta nešto zaboravili da ugovorimo što nas košta desetine i stotine miliona, plus smo dali pod fiduciju cijelu državu (figurativno rečeno).
    Pa mi i gradimo brzu cestu a ne autoput, tehnicki gledano...
    @wulfy mozes li da potvrdis?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  14. #9712
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne bih da bas trazim dlaku u jajetu al' je jace od mene... Koja je razlika izmedju trganja zubima proslih i ovih? Sto se nije izaslo i pocelo da ujeda sve redom kad je potpisan "ugovor" sa Kinom - jel' zato jer prosli nisu bili "tvoji" pa je onda ok da se drzava dovede u jos vece duznicko ropstvo?
    Mislim da se ne bi apsolutno nista desilo sta god da uradi nova vlast dokle god to ne dira religiju... Svi smo svjedoci da promjene ne bi nikad bilo da DPS nije udario na crkvu, a to je samo po sebi zalosno.

    Da ne bude zabune i da me neko ne stavi odmah u odredjeni kosh... Nisam vjernik, al' ne slazem se sa inicijalnim zakonom o religiji i podrzavam sve proteste koji su se desavali povodom toga (prije COVID19 situacije).
    Ne znam druže što da ti kažem na ovu opasku.

    Izlazilo se na Oduprise itd. Ovo za mogućnost zapljene državne imovine nije baš odmah rečeno nego su krili ugovor ko zmija noge.

    Kuvali su nas ko žabu, prvo petlja, pa elektrifikacija, pa vodovod.

    Poenta mog posta je realna galama i nezadovoljstvo glasača nove vlasti u slučaju pravljenja sličnih gluposti i apostrofiranje ćutanja glasača DPSa ma šta god njihovi uradili i ma koliko državu u realna gowna uvalili.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #9713
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ipak je patriotizam kad Stela Bošković primi 10.000 eura mjesečno...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  16. #9714
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ja sam dosta pisao protiv dpsa i njihovih satelita, nije me bilo briga sto su ih neki branili, evo sad se promijenila vlast i sad pisem protiv ovih isto me nije briga sto ih neki brane iz petnih zila. Ovi nijesu lopovi, sto je za pohvalu, ono sto me zabrinjava kod ovih novih je sluganski odnos prema crkvi i stavljanje crkvinih interesa ispred drzavnih, ponekad bih pohvalio neke poteze premijera, ali kako kad se sjetim kome je ljubio ruke. Od ministara prijatno me iznenadio Sekulovic, a za Bojanica sam znao da mu nema po kome doci da bude los, o ostalim i nemam misljenje osim o Braticevoj i Leposavicu, bolje da vas postedim iznosenja istog

  17. #9715
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Ipak je patriotizam da prozivas cetiri mjeseca staru vlast, a cutao si na prethodnu.
    PatriJotizam je da 30god "vejstlenda" zaboraviš, a 4 mjeseca "izviđaja" laprdas na sva zvona.
    PatriJotizam je da izađeš sa ostalim promilom "zabrinutih" na ulice, pa kad ustanovis da vas ima "nepun kafić" izađeš i blokiraš puteve.
    PatriJotizam ti je isto kad su ti "etnički inženjering, imadžin desanti iz regiona,..." pitanje br.1, a ne oćeš li imat platu/penziju ako sezona ne uspije, što ti je industrija lanac marketa i kafica/hotela, a ne skoro pedesetak fabrika što su poslovale u CG, prodate/privatizovane, što iste vode kondukteri, konobari i ostali vk majstori.
    Što ti je ponuđeno kilogrami i kilogrami vakcina od "investitora čistih biografija" koji su postali crnogorci, što ti u administraciji sjede više škole umjesto fakulteta, što ti je osiguranje i lični dohodak nivoa statističke greške, što se budžet godinama punio akcizama na gorivo, povecaj cijenu kW, litra vode, a ne daj Bože da kreneš na "investitora" da ga malo procentuješ za državu, jer ti ga je žao pošto su ga brat, striko ili kumara već oporezovali pa nema ni on s čim izać pred Miloša i druge "okupacione vitezove".
    Prođe 30.avgust ostade CG netaknuta i nezavisna, bez dps-a, sd-a i bs-a
    Prođe korekcija zakona o vjeroispovjesti, crkve još stoje na isto mjesto
    Prođe gašenje nikad prežaljenog MA, i dalje se leti iznad CG
    Prođe povlačenje kvazi-ambasadora, CG i dalje opstaje na međunarodnom planu
    Prođe "pad nikšića" i dalje smo CG, a bio je poslednji stub odbrane
    Ali nikako da prođe dug od 4 milijarde, afera kokaina na državni brod, ista smjesa na ratni brod, brat i sestra biznismeni, sin preduzetnik, administracija i uprava sastavljena od viših škola, inspektora na platnom spisku najboljeg tima u Jevropi, što su nam ostavili najveći patriJoti koji su nam donijeli "neovisnost" kako na državnom tako i na istorijskom i političkom planu, a i neovisnost od nas samih jer ćemo mi vraćat ovu poharu, a oni na vreli asfalt bg-a ili nekih drugih gradova da troše procente od prodaja, privatizacija
    Nikad više 1918, nikad


    Poslato je nadam se

  18. The Following 5 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  19. #9716
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Niko me ubjedit ne moze da Milo nije namjerno dopustio minimalni poraz na izborima upravo zbog ovog fininsijskog kanala u kome se drzava nalazi. Neka se neko drugo bakce. Ionako niko od stare garde nece odgovarat za svo stetocinstvo iz proslosti. A paralije ce nastavit da kopaju brda i doline i dizu velelepne visespratnice i uvoze vodu i mlijeko iz okruzenja.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  20. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  21. #9717
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Niko me ubjedit ne moze da Milo nije namjerno dopustio minimalni poraz na izborima upravo zbog ovog fininsijskog kanala u kome se drzava nalazi. Neka se neko drugo bakce. Ionako niko od stare garde nece odgovarat za svo stetocinstvo iz proslosti. A paralije ce nastavit da kopaju brda i doline i dizu velelepne visespratnice i uvoze vodu i mlijeko iz okruzenja.
    Mislis li to srece ti da bi Milo morao da se pravda svojim biracima za lose finansije?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  22. #9718
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jes jes, namjerno je puštio...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  23. #9719
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Pa mi i gradimo brzu cestu a ne autoput, tehnicki gledano...
    @wulfy mozes li da potvrdis?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Po onome što se za sada vidi (da neće čitavom dužinom imati zaustavne trake npr.) tehnički vrlo moguće da je brza cesta (u posebnoj temi sam napisao tehničke parametre kategorizacije).

    @Gagarin ima posebna tema o autoputu gdje su detaljno objašnjene nebuloze oko istog. Tih 2% je najmanji problem. Hipotetički gledano kineska banka može npr. luku Bar da pricjeni na 128 dolara i mi se tu ne pitamo ništa. Ostaje nam nada da neće biti toliko bezobrazni jer drugu vrstu zaštite nemamo. Nije baš isto kao hipoteka.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  24. #9720
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Hipotetički gledano kineska banka može npr. luku Bar da pricjeni na 128 dolara i mi se tu ne pitamo ništa.
    Možeš li pojasniti ovo, kako dođoste do ove tvrdnje?
    Čak je i CG zakon drugačiji, a bilo koji drugi koji eventualno mogu primjenjivati nije nakaradan kao ovaj koji mi imamo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #9721
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Mislis li to srece ti da bi Milo morao da se pravda svojim biracima za lose finansije?
    Rece Majlo bolje da Dritanga mjesto njega i njegovih ide okolo da moli evropu za spas od zukomana. A njegovi biraci ce vjerovatno za sve tekuce probleme optuzit novu vlast za nesposobnost i izdaju drzave. Oh wait...
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  26. #9722
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Cestitke Vladi i Dritanu na interesovanju za kineski dug. Nakon njegovog fenomenalnog intervjua od sinoc danas su nase obveznice pale jos 2,5%.
    Time smo uspjeli da postanemo drzava sa najlosijim performansama obveznica YTD, da prevedem drzava kojoj su obveznice najbise pale od pocetka godine NA SVIJETU.
    Eto nas jos jednom na mjestu svjetskih sampiona nakon sto smo dugo drzali to mjesto kao najzarazeniji narod.
    Mada to su samo brojevi. Ako nam se ne svidjaju utoliko gore po brojeve.
    No, da se nadamo da Dritana, nakon finansija nece zainteresovati hirurugija e pogibe neko.
    A ako mislite da vas se to ne tice, imajte u vidu da se kamate za gradjans formiraju tako sto se na country risk dodaje riziko premija za retail.
    Sto znaci pad obveznica znacete za koji mjesec kad krenete da podignete kredit i vidite kamatu.

    Nije problem kineska kamata od 2% manja od FED-ove nego sto nam mogu uzeti Luku Bar ako ne placamo za 128 usd.
    A ne ide bas tako. Bjese tender za Luku pa nidje Kineza. Oce oni pare da naplate, briga njih za imovinu. Mislis li da nas nece izuti za bilo koji dug? Pirej je prodat Kinezima da bi se namirili povjwrioci njemacke banke, da memate iluzija o pozajmicama u EU.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  27. #9723
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

  28. #9724
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Druze moj, da si slusao sto sam ja slusao..od mnogo pametnijih ljudi nego sto smo mi ovdje, jasno bi ti malo bolje sve to bilo.
    Da zna narod sta ljudi iz Mitropolije misle o tom "srpskom svijetu", prevrnule bi im se utrobice. Ne lozi se na pseudosrbe

    Dok sa druge strane za Krivokapica jednu losu rijec nemaju da kazu.

    Ja tim ljudima vjerujem daleko vise nego medijima i fingiranim sukobima od strane Bebe Popovic i mafijaskog kruga oko tih ljudi.
    I ja ovo cuh od ljudi koji su bliski Joanikiju... da je on posle izbora rekao kuku nama sa ovima... misleci na DF trojac

  29. #9725
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	FB_IMG_1618417352650.jpg 
Views:	84 
Size:	12.3 KB 
ID:	172003

    Samo ne srpska, moze i kineska i privatna.

  30. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 389 of 1249 FirstFirst ... 289339379385386387388389390391392393399439489889 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •