Page 399 of 1249 FirstFirst ... 299349389395396397398399400401402403409449499899 ... LastLast
Results 9,951 to 9,975 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9951
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zna li se koji je sada povod ovih auto protestvovanja? Pricam o Herceg Novom konkretno...
    Samohrabrenje.

  2. #9952
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zna li se koji je sada povod ovih auto protestvovanja? Pricam o Herceg Novom konkretno...
    dosada i inteligencija koja je u minusu

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  4. #9953
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Last edited by ASC; 18-04-21 at 16:38.

  5. #9954
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ko zeli da malo dublje udje u pricu oko Trebinja shvatit ce zasto se i DU i HN bore upravo za taj grad npr. Al' ajd, jbg, kao po obicaju sta god da se uradi trazi se dlaka u jajetu.
    Zašto? Pričamo o gradiću od nekih 30.000 stanovnika (minijaturno tržište), sa žalosnim životnim standardom. Po čemu je to baš Trebinje kritično za uspjeh crnogorske turističke sezone?

    A tek Dubrovnik, koji targetira najveću moguću platežnu moć sa Zapada. Pa njima je srednja Evropa (Češka, Slovačka, Poljska) ispod nivoa, a ne da se bore za Trebinje. To je zaista komično tvrditi.

    I zaista je jako čudan odlazak dva ministra i predsjednika opštine Herceg Novi na sastanak sa predsjednikom opštine Trebinje. Šta će ministri tamo? Na koji načini oni promovišu destinaciju, ali konkretno? Vidjeli smo da je najveće dostignuće, kojim su se pohvalili medijima, namjera ukidanja neke smiješne putarine.

    Pritom, ta ista Vlada nas povlači sa EXPO, po čemu smo opet jedinstveni na svijetu. Naravno, stvari postanu jasnije kada se shvati da su u HN izbori, da je predizborna kampanja uveliko u toku, a da u HN 10% biračkog spiska čine birači sa duplim pravom glasa u BiH (najviše baš Trebinje) i Srbiji.

    Kontekst je čudo.
    Last edited by johnny bravo; 18-04-21 at 16:59.
    In vino veritas

  6. #9955
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    ...

    Pritom, ta ista Vlada nas povlači sa EXPO, po čemu smo opet jedinstveni na svijetu. Naravno, stvari postanu jasnije kada se shvati da su u HN izbori, da je predizborna kampanja uveliko u toku, a da u HN 10% biračkog spiska čine birači sa duplim pravom glasa u BiH (najviše baš Trebinje) i Srbiji.

    Kontekst je čudo.
    Jes, doći će neprimijećeni 2000 birača iz Trebinja (40 autobusa) preko granice da glasaju. U kakvom svijetu teorije zavjera živimo...

    Kad je DPS dovodio avionima sve je bilo jasno, imao si najave letova iz Luksemburga mjesecima unaprijed, videoe kako svraćaju u DPS štabove da uzmu putne troškove.

    Ajde da vidimo te slike kolona autobusa iz Trebinja.

  7. #9956
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Zašto? Pričamo o gradiću od nekih 30.000 stanovnika (minijaturno tržište), sa žalosnim životnim standardom. Po čemu je to baš Trebinje kritično za uspjeh crnogorske turističke sezone?

    A tek Dubrovnik, koji targetira najveću moguću platežnu moć sa Zapada. Pa njima je srednja Evropa (Češka, Slovačka, Poljska) ispod nivoa, a ne da se bore za Trebinje.

    I zaista je jako čudan odlazak dva ministra i predsjednika opštine Herceg Novi na sastanak sa predsjednikom opštine Trebinje. Šta će ministri tamo? Na koji načini oni promovišu destinaciju, ali konkretno? Vidjeli smo da je najveće dostignuće, kojim su se pohvalili medijima, namjera ukidanja neke smiješne putarine.

    Pritom, ta ista Vlada nas povlači sa EXPO, po čemu smo opet jedinstveni na svijetu. Naravno, stvari postanu jasnije kada se shvati da su u HN izbori, da je predizborna kampanja uveliko u toku, a da u HN 10% biračkog spiska čine birači sa duplim pravom glasa u BiH (najviše baš Trebinje) i Srbiji.

    Kontekst je čudo.
    Uopste nisi upucen u pricu druze, al' uopste. Informisi se malo detaljnije kako o Trebinju, tako o tome zasto je veoma bitan za Dubrovnik (hint: radna snaga al' ne samo to), a zasto za Herceg Novi (hint: pre i post sezona).

    Ja uopste ne ulazim u pricu da li bi mozda bilo pametnije trositi resurse na nesto drugo ili ne, to je prica za drugi put, al' pojedinci ovdje ocigledno nemaju blage veze kakvu ulogu Trebinje inace igra za okolne gradove. No, nebitno, samo pametujte.


    PS
    Trebinje ima neto prosjecnu platu na nivou Herceg Novog al' cijene drasticno manje. Ne znam bas kakav je to nas zivotni standard ako Trebinje smatras kao gradom koji ima losiji standard. Al' ajd, i to je vec za neku drugu pricu.
    Last edited by beatnological; 18-04-21 at 17:08.

  8. #9957
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    https://www.washingtonpost.com/world...50d_story.html

    Washington Post objavio priču o našem autoputu, uključujući citat člana Evropskog parlamenta koji kriitkuje Komisiju što "ne uradi nešto":

    “It would be completely irresponsible if the E.U. would just turn a blind eye and not do anything,” said Reinhard Bütikofer, a German member of the European Parliament who works on Chinese influence issues. “Why would we leave them alone in such a desperate hour?”

  9. #9958
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    To su ti Zvončice takozvani "objektivni" forumaši...
    Ja da znam osnovno pitanje je bilo gdje je i sta radi direktor Instituta Galic kojeg od kada je rekao da nemamo kontrolu nad epidemijom nigdje nema a njegovo mjesto je zauzeo ministar ekonomije sto je i logicno, jel tako?

    A brojke su svima jasne tako da se ne sprdamo a kako je to oblast koja me i ne zanima previse sto se mene tice neka napisi sta god hoce. Sa druge strane ako javnost ne zanima gdje je mjesec i po dana najodgovornija osoba koja je na celu Instituta za javno zdravlje i koji je razlog njegovih nepojavljivanja... onda...


    Inace, meanwhile in Mongenegro, u tajnosti je SPC spremila temeljni ugovor sa samom sobom posto iako je ugovor saglasnost volje dviju strana izgleda da je Crna Gora izgubila volju

    Ko oni misle da potpise ovaj akt i kako misle da ga Skupstina ratifikuje a proslogodisnji bastaduri koji su se ovdje razmetali da ce to da potpise mitropolit crnogorski i da je spin i podvala da ce neko drugi sada ce da nam objasnjavaju da to nikad nisu ni rekli. Samo #osvjezeno i #relaksirano.

    Sjutra je 19 april ljeta gospodnjeg 2021. Mi i dalje nemamo buzdet a kad cemo niko ne zna a sva je prilika da skoro necemo. Ova Vlada bi u normalnim zemljama se vec proglasila tehnickom ali kako mi nismo normalni tako... Dekadencija na svim nivoima.

  10. #9959
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,604
    Thanks Thanks Given 
    404
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja da znam osnovno pitanje je bilo gdje je i sta radi direktor Instituta Galic kojeg od kada je rekao da nemamo kontrolu nad epidemijom nigdje nema a njegovo mjesto je zauzeo ministar ekonomije sto je i logicno, jel tako?

    A brojke su svima jasne tako da se ne sprdamo a kako je to oblast koja me i ne zanima previse sto se mene tice neka napisi sta god hoce. Sa druge strane ako javnost ne zanima gdje je mjesec i po dana najodgovornija osoba koja je na celu Instituta za javno zdravlje i koji je razlog njegovih nepojavljivanja... onda...


    Inace, meanwhile in Mongenegro, u tajnosti je SPC spremila temeljni ugovor sa samom sobom posto iako je ugovor saglasnost volje dviju strana izgleda da je Crna Gora izgubila volju

    Ko oni misle da potpise ovaj akt i kako misle da ga Skupstina ratifikuje a proslogodisnji bastaduri koji su se ovdje razmetali da ce to da potpise mitropolit crnogorski i da je spin i podvala da ce neko drugi sada ce da nam objasnjavaju da to nikad nisu ni rekli. Samo #osvjezeno i #relaksirano.

    Sjutra je 19 april ljeta gospodnjeg 2021. Mi i dalje nemamo buzdet a kad cemo niko ne zna a sva je prilika da skoro necemo. Ova Vlada bi u normalnim zemljama se vec proglasila tehnickom ali kako mi nismo normalni tako... Dekadencija na svim nivoima.
    Svako 3-4 sata se ponavljas - "Mi i dalje nemamo buzdet a kad cemo niko ne zna a sva je prilika da skoro necemo."

  11. #9960
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jes, doći će neprimijećeni 2000 birača iz Trebinja (40 autobusa) preko granice da glasaju. U kakvom svijetu teorije zavjera živimo...

    Kad je DPS dovodio avionima sve je bilo jasno, imao si najave letova iz Luksemburga mjesecima unaprijed, videoe kako svraćaju u DPS štabove da uzmu putne troškove.

    Ajde da vidimo te slike kolona autobusa iz Trebinja.


    Živimo u svijetu gdje iza mosta na Trebišnjici visi jedno 20 kvadrata cerade u plavetno, crveno, bijelim bijelim bojama sa turističkom porukom komšijama "Ne damo svetinje", Amfilohijem i wannabe lovćenskim kapelama na bilbordima, gdje su kolone više puta pokušavale da navrate na "litije", u kome su vrlo česte posjete ekipe iz DF, a sada i Vlade, kojoj nećemo računati simpatičnu situaciju kada su došli na sahranu Atanasiju Jevtiću, mjestu koje je slavilo rezultate crnogorskih izbora i tako dalje.

    Ovo sve nam govori nekoliko stvari:

    1) Trebinje nema ama baš nikakav relevantni turistički potencijal (u kontekstu pripreme naše sezone), koji bi zahtijevao ovoliku posvećenost Vlade Crne Gore (ponavljam, pričamo o gradiću koji je negdje 15. po veličini u BiH).

    2) U Trebinju postoji veliko interesovanje za izborne procese i druge unutrašnje prilike u Crnoj Gori.

    3) Postoji tradicionalno veliko interesovanje dijela vlasti za ovaj region (najviše DF i subjekata oko DF).

    4) Moguće je, vrlo nevjerovatno, udaljeno moguće, da naša vlast želi da animira hercegovačke glasače i, kroz relacije sa tamnošnjim vlastima, obezbijedi glasove na izborima u HN, koji su iza ćoška.

    Ono što znamo da nema nikakvog smisla je da dva ministra Vlade i predsjednik jedne opštine dogovaraju ukidanje neke smiješne putarine i promovišu destinaciju, kako oni kažu. To bi zaista bio jedan fantastični overkill, koji mora da izaziva podozrenje.
    Last edited by johnny bravo; 18-04-21 at 17:33.
    In vino veritas

  12. #9961
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Kad si sumnjičav sve ti izaziziva podozrenje.

    Ali složićemo se da svakako treba biračke spiskove očisititi što prije i od trebinjaca i luksemburžana.

  13. The Following 5 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  14. #9962
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Svako 3-4 sata se ponavljas - "Mi i dalje nemamo buzdet a kad cemo niko ne zna a sva je prilika da skoro necemo."
    Moram jer ce "oslobodioci" sa foruma reci 2023 reci da to nisu znali i da je to skandal. Jos kad budu obracunali kolika je steta sto Parlament ne radi...

    Cisto da se ekipa ne skandalizuje opstepoznatim stvarima poslije par godina. Iskreno me strah njihovih sokova od naknadnih saznanja.

    Trebalo bi i sat napraviti koji otkucava vrijeme budzetu pa da ga cekamo kao novu godinu. To sto je zakon otpisao vladu ne interesuje da ne procita da je i ona otpisana. Vrhovni vodja srpskog sveta je naredio da je ova Vlada bivsa i to je izgleda jos jedna stvar na koju moramo da se naviknemo pored svih nenormalnosti na koje se navikavamo.
    Last edited by Rodion Romanovich; 18-04-21 at 17:48.

  15. #9963
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Mitropolit crnogorsko-primorski SPC Amfilohije poručio je u ponedjeljak da će eventualne pregovore o temeljnom ugovoru koji se tiče crkvene imovine u Crnoj Gori vlast voditi sa njim, a ne sa beogradskom Patrijaršijom, javio je Tanjug, prenosi portal Antena M.
    Amfilohije, koji je blizu tri decenije na čelu Mitropolije crnogorsko-primorske, poručio je i da je Mitropolija na čijem je on čelu "autonomna i samostalna kroz vjekove".
    "Mitropolija želi temeljni ugovor po uzoru na one koje je Crna Gora potpisala sa Katoličkom crkvom i Islamskom zajednicom i dodao da tu neće biti pomena o novom statusu, jer je Mitropolija već autonomna", rekao je Amfilohije.
    Srpski svet je vec "ugasio" mitropoliju od nje samo imamo vd upravnika. Sta bi sa onim "ne damo svetinje"...!?

    Sta bi sa onim proslogodisnjim "bastadurima"? Jel ima nesto da jos nekom nije jasno?

    Dakle, ovaj "temeljni ugovor" SPC sa samom sobom u ovom obliku ne moze biti ratifikovan u parlamentu jer nema potrebnu vecinu. Oh, wait... Parlament nam radi...

    #osvjezilo

    Last edited by Rodion Romanovich; 18-04-21 at 18:12.

  16. #9964
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kad si sumnjičav sve ti izaziziva podozrenje.

    Ali složićemo se da svakako treba biračke spiskove očisititi što prije i od trebinjaca i luksemburžana.
    Zaista treba biti francuska sobarica pa vjerovati da ministri finansija i ekonomskog razvoja Vlade Crne Gore u Trebinju "promovišu destinaciju" i ugovaraju ukidanje putarine Meljine - Petijevići. Slučajno povedoše sa sobom i predsjednika opštine HN (biće da im gospoda Jokić, Carević, Komnenović i ostali predsjednici opština nisu bili usput).
    In vino veritas

  17. #9965
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Svako 3-4 sata se ponavljas - "Mi i dalje nemamo buzdet a kad cemo niko ne zna a sva je prilika da skoro necemo."
    Realno, treba stati i zapitati se koliko puta je od ljetos parlament zasjedao i koliko novih zakona ili izmjena postojecih je doneseno. I pride se zapitati sta je posao parlamenta. No odje se kod nas izgleda parlament nista ne pita, no se pita najglasniji.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  18. #9966
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    To je i meni problem kompletne promjene.
    Skupstina je ipak zakonodavno tijelo. Kad cujem Meda mi imamo ljude ali nam ne daju da sprovedemo nase ideje, pa zapalio bih ih sve sa sve zgradom.
    Zakon o lustraciji, ne treba ti vlada. Donesite nacrt zakona, uskladite ga sa VK i sa britancima koji su ga vec dostavili kao nacrt za neke pravce kako moze.
    Izmjenite savjet za antikorupciju, izmijenite savjet RTCG. Sve to moze da se odradi bez ijednog ministra ili sluzbenika

  19. #9967
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,010
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Ja znam samo za 1 sluchaj hapshenja koje je uslijedilo nakon direktnog obracanja Dritanu i Sekulovicu,za ostalo ne znam,evo mozda neko zna...
    ...

  20. #9968
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Sjutra Vlada organizuju javnu debatu o tuzilackim zakonima jer su propustili tu "sitnicu" da treba da prodje javnu raspravu. I dalje je misterija sta je nacrt, sta su poslali i koji su predlozi

    Premijer hoce da potpise tekst o kojem niko pojma nema ali ako ga je blagosiljao patrijarh srpski mora da je u redu a VD mitropolit je ipak samo VD. Kako misle da ga ratifikuju to samo zna Dritan i Hudini.

    Ja se iskreno nadam da ovo nije namjera vec neiskustvo i nesloga unutar vladajuce vecine kao i pritisak Vucica na marionete mada sve vise lici na smisljenoj razgradnji i drzave i pravnog sistema.

    #neceonanidje



    "NIJE MI NIJE JASNO ZAŠTO GRANICE NA BALKANU NISU NEPROMJENLJIVE"

    Vulin: Nacionalno pitanje riješiti ujedinjenjem Srba u jednoj državi

    "Oni nas na Balkanu doživljavaju kao igračke. Oni koji vjeruju da nam EU želi nešto dobro, grdno se vara... Na Balkanu se očigledno nacionalna pitanja rješavaju tako što se nacija ujedini u jedninstvenu političku struktura, u jednu državu"
    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...-jednoj-drzavi

    Kome vise nije jasno sta se desava?

    Kako ono zbore agitpropovi IQ...
    Last edited by Rodion Romanovich; 18-04-21 at 21:32.

  21. #9969
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sjutra Vlada organizuju javnu debatu o tuzilackim zakonima jer su propustili tu "sitnicu" da treba da prodje javnu raspravu. I dalje je misterija sta je nacrt, sta su poslali i koji su predlozi

    Premijer hoce da potpise tekst o kojem niko pojma nema ali ako ga je blagosiljao patrijarh srpski mora da je u redu a VD mitropolit je ipak samo VD. Kako misle da ga ratifikuju to samo zna Dritan i Hudini.

    Ja se iskreno nadam da ovo nije namjera vec neiskustvo i nesloga unutar vladajuce vecine kao i pritisak Vucica na marionete mada sve vise lici na smisljenoj razgradnji i drzave i pravnog sistema.

    #neceonanidje





    https://www.vijesti.me/svijet/balkan...-jednoj-drzavi

    Kome vise nije jasno sta se desava?

    Kako ono zbore agitpropovi IQ...
    Nikakav problem ,ali da se postuje reiprocitet za sve zainteresirane strane -ode Sandzak onda🤣🤣

  22. The Following User Says Thank You to Domenico For This Useful Post:


  23. #9970
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sjutra Vlada organizuju javnu debatu o tuzilackim zakonima jer su propustili tu "sitnicu" da treba da prodje javnu raspravu. I dalje je misterija sta je nacrt, sta su poslali i koji su predlozi

    Premijer hoce da potpise tekst o kojem niko pojma nema ali ako ga je blagosiljao patrijarh srpski mora da je u redu a VD mitropolit je ipak samo VD. Kako misle da ga ratifikuju to samo zna Dritan i Hudini.
    ...
    Bunis se sto ima javne rasprave? Pa jasno, niste navikli, jer je nacrt zakona o vjerskim zajednicama usvojen bez javne rasprave

    Interesantno kako sad trazite da se javno raspravlja i o temeljnom ugovoru sa SPC (za sta ne postoji nikakva zakonska obaveza) iako takve rasprave nije bilo za temeljne ugovore sa katolickom i islamskom zajednicom.

  24. #9971
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bunis se sto ima javne rasprave? Pa jasno, niste navikli, jer je nacrt zakona o vjerskim zajednicama usvojen bez javne rasprave

    Interesantno kako sad trazite da se javno raspravlja i o temeljnom ugovoru sa SPC (za sta ne postoji nikakva zakonska obaveza) iako takve rasprave nije bilo za temeljne ugovore sa katolickom i islamskom zajednicom.
    Negdje si se pogubio u prevodu pa ne znas ni cemu oponiras.

    Ako je koji zakon imao javnu raspravu to je imao sporni zakon o vjerskim zajednicama, maratonsku i visegodisnju.

    Za temeljni ugovor Vlada treba da ovlasti pregovaracki tim kao i da obezbjedi njegovu ratifikaciju u Skupstini a za koji trenutno nema prohodnost ukoliko se ispostave kao tacne neke najave njegovog teksta.

    Niko ne trazi da se javno raspravlja o temeljnom ugovoru vec da Vlada CG uzme ucesce u njegovom sastavljanju kao i da su o tome upuceni koalicioni partneri. Na kraju taj ugovor svakako mora proci test javnosti kroz skupstinske odbore. Izgleda da vama procedure, pravni sistem i zakon nista ne znace ali da ti kazem u povjerenju, oni koji se drze toga su drzave i gradjanska drustva a oni koji to ne primjenjuju su plemenske zajednice.
    Last edited by Rodion Romanovich; 18-04-21 at 23:53.

  25. #9972
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...
    Ako je koji zakon imao javnu raspravu to je imao sporni zakon o vjerskim zajednicama, maratonsku i visegodisnju.
    Nije. Imao je 2015, a nijedna od raznih verzija 2019. nije imala. Informisi se prije nego sto tvrdis nesto.





    Za temeljni ugovor Vlada treba da ovlasti pregovaracki tim kao i da obezbjedi njegovu ratifikaciju u Skupstini a za koji trenutno nema prohodnost ukoliko se ispostave kao tacne neke najave njegovog teksta.
    Evo ti ga temeljni ugovor sa islamskom zajednicom

    https://www.gov.me/ResourceManager/F...zajednicom.pdf


    Potpisala ga je vlada i stupio je na snagu danom potpisivanja. Nigdje se ne pominje ratifikacija u Skupstini.

    Ja iskreno nemam nista protiv javne rasprave i ratifikacije u Skupstini, ali je licemjerno tvrditi da je to bila praksa prethodne vlade. Kad joj je odgovaralo nije bilo javne rasprave za puno vaznije zakone (kao sto je zakon o vjerskim zajednicama iz 2019 koji je izazvao ogromne proteste).

  26. #9973
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije. Imao je 2015, a nijedna od raznih verzija 2019. nije imala. Informisi se prije nego sto tvrdis nesto.







    Evo ti ga temeljni ugovor sa islamskom zajednicom

    https://www.gov.me/ResourceManager/F...zajednicom.pdf


    Potpisala ga je vlada i stupio je na snagu danom potpisivanja. Nigdje se ne pominje ratifikacija u Skupstini.

    Ja iskreno nemam nista protiv javne rasprave i ratifikacije u Skupstini, ali je licemjerno tvrditi da je to bila praksa prethodne vlade. Kad joj je odgovaralo nije bilo javne rasprave za puno vaznije zakone (kao sto je zakon o vjerskim zajednicama iz 2019 koji je izazvao ogromne proteste).
    Oh, vi stvarno nemate pojma kako funkcionise drzava a i cinjenice oko kojih jako zelite da raspravljate nisu vam bas sve poznate.

    Sa islamskom zajednicom u CG nije "ratifikovan", jer se ne radi o ugovoru sa medjunarodnim karakterom a koji je potpisan izmedju Vlade CG i islamske zajednice u CG koju je predstavljao reis Rifat Fejzic.

    U slucaju SPC radi se o "pregovorima", kojih nije bilo, sa vjerskom zajednicom cije je sjediste u drugoj drzavi a koji ugovor treba da potpise njen poglavar koji je strani drzavljanin. Dakle, kako sa Vatikanom tako i sa SPC.

    O spornom zakonu je toliko nadugacko i nasiroko pisano da je i demantovanje onog sto si rekao deplasirano i besmisleno.

  27. #9974
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...U slucaju SPC radi se o "pregovorima", kojih nije bilo, sa vjerskom zajednicom cije je sjediste u drugoj drzavi a koji ugovor treba da potpise njen poglavar koji je strani drzavljanin. Dakle, kako sa Vatikanom tako i sa SPC.

    O spornom zakonu je toliko nadugacko i nasiroko pisano da je i demantovanje onog sto si rekao deplasirano i besmisleno.
    Znaci, ako ugovor potpise Joanikije, koji je crnogorski drzavljanin, nema problema.

    Nasiroko pisanje nije isto sto i javna rasprava o zakonu koju treba da organizuje vlada, toliko i ti znas.

  28. #9975
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Znaci, ako ugovor potpise Joanikije, koji je crnogorski drzavljanin, nema problema.

    Nasiroko pisanje nije isto sto i javna rasprava o zakonu koju treba da organizuje vlada, toliko i ti znas.
    Oni su maltene ukinuli episkopski savjet. Mitropolija koju je vodio Amfilohije gotovo da ne postoji, a ni mitropolita nema vec VD upravnika. SPC u CG i njen pravni status je ni na nebu, ni na zemlji. SPC je crkva sa sjedistem u drugoj drzavi a koja je u posjedu ili drzavini nad objektima koji su u CG i koja rukovodi eparhijama koje se nalaze na teritoriji CG a ciji pravni status je nedefinisan. Temeljni ugovor u ovom trenutku jedino moze biti medjunarodni i to je posljedica zelje Beograda i da se na brzinu izmanipulise nekim stvarima a koje veze nemaju ni sa crkvom a jos manje sa vjerom. Ljudi ne razumiju zbog cega je Amfilohije insistirao na nekim stvarima a njegovi protivnici smisljeno rade sve suprotno i taj dio me uopste ne zanima osim onog gdje se pokusava ponasati prema CG kao prema nekoj prciji koju su dobili u zadatak da je "rasprcaju" sto bi Daka rekao.

    Nicim izazvano obracanje Knezevica kao i reakcija Krivokapica dovoljno govori ko hoce da cita kao i da je uloga Leposavica u Vladi diskutabilna po mnogo osnova.

Page 399 of 1249 FirstFirst ... 299349389395396397398399400401402403409449499899 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •