Page 233 of 1249 FirstFirst ... 1331832232292302312322332342352362372432833337331233 ... LastLast
Results 5,801 to 5,825 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #5801
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Sudeći iz one objave Adriatika, ja sam zaključio da gospodin Statis i ljudi iz njegove kompanije nisu bili baš upućeni na koji tačno način je moguće "donirati" vakcinu.
    Sad kad su saznali, ušli su u proceduru pa ćemo videti dokle će dogurati i hoće li šta uspeti završiti.

    Takodje sam pročitao da ne žele više komunicirati sa medijima iz CG, tipa Pobjeda i sl....već isključivo sa nadležnim iz ministarstva zdravlja.
    Očigledno su shvatili da se sa njihovom "ponudom" manipuliše u medijima bliskim bivšem režimu i da to više šteti njihovoj reputaciji nego što koristi.

    Sasvim je jasno da predstavnici bivše vlasti i njima bliski mediji, uopšte ne žele da bilo ko donira vakcine Crnoj Gori, ako se to njima ne može pripisati kao zasluga.
    Zbilja se suzdržavam, gomilu vremena, da o vakcinama išta beknem ođe. To nije politička tema, no životi ljudi, kojih je i previše izgubljeno, i tuge, i suza, za roditeljima, đecom, braćom, sestrama, sad već skoro svi znamo nekog koga je ponijelo... Mučno mi je svako miješanje politike u tako što.

    Ali ti zbilja zaslužuješ odgovor, ako iko.
    Šta su, druže, sad saznali?
    Između datuma kad su donaciju ponudili, kako god to učinili, i momenta kad se ministarstvo izjasnilo da to tako NE MOŽE, javno, na konferenciji na štampu, do momenta kad ih je ministarstvo uputilo KAKO MOŽE, i koja je procedura, prošlo je skoro tri neđelje.
    Onaj ko je te tri neđelje potrošio, nosi ljude na dušu, ako ikakve savjesti ima.
    I batalite se više tih palamuđenja kako vlada može, privatnik ne može, i blabla. Procedura je za sve ista.

    I, zbilja treba imat odebelu moralnu elastičnost, za stavljat ovakve stvari sa političkom namjerom u istu rečenicu.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. #5802
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Погледах мало ову конференција Дритана и Милошевића.
    И колико схватих бивша влада је БГ фирми дала тендер за камере на границама и да је једна страна фирма имала могућност на приступа систему камера.
    Па видјех да нема реакција о издаји продаји, понижењу. Не реагују "комите" што ми је чудно заиста, с обзиром колико "воле" државу.

  3. #5803
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Komite bi reagovale da je ta strana firma iz Srbije i da nas Srbi kontrolisu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #5804
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zovic-radonjic

    Bas me zanima kako ce se otarasiti ove bitange i njegovih poltrona.

  5. #5805
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Komite bi reagovale da je ta strana firma iz Srbije i da nas Srbi kontrolisu.
    Pa i jeste firma iz Srbije, al to je Meco patiJota ugovarao, pa im ne smeta.

    Ne daj bože da je ova vlada tako nešto učinjela, haos bi se napravio


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #5806
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Погледах мало ову конференција Дритана и Милошевића.
    И колико схватих бивша влада је БГ фирми дала тендер за камере на границама и да је једна страна фирма имала могућност на приступа систему камера.
    Па видјех да нема реакција о издаји продаји, понижењу. Не реагују "комите" што ми је чудно заиста, с обзиром колико "воле" државу.
    Ne samo to, nego su dozvolili uvoz mlijeka iz Srbije pa je "kravica" usla u sve nase domove. Brate, kada pisete te template postove dajte im malo smisla, ovako je previse monotono. Da ti brat da jos jednu ekskluzivu, imali smo i jos imamo i zajednicku kontrolu letenja... pst, nemoj jos nikom reci to. To ce komite dokusuriti

    Edit. Evo sad mi rekose da je za vrijeme bivse vlasti isao i voz Beograd - Bar!?!?!?! Aooooo... komite na aparatima
    Last edited by Rodion Romanovich; 18-02-21 at 14:39.

  7. #5807
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Zbilja se suzdržavam, gomilu vremena, da o vakcinama išta beknem ođe. To nije politička tema, no životi ljudi, kojih je i previše izgubljeno, i tuge, i suza, za roditeljima, đecom, braćom, sestrama, sad već skoro svi znamo nekog koga je ponijelo... Mučno mi je svako miješanje politike u tako što.

    Ali ti zbilja zaslužuješ odgovor, ako iko.
    Šta su, druže, sad saznali?
    Između datuma kad su donaciju ponudili, kako god to učinili, i momenta kad se ministarstvo izjasnilo da to tako NE MOŽE, javno, na konferenciji na štampu, do momenta kad ih je ministarstvo uputilo KAKO MOŽE, i koja je procedura, prošlo je skoro tri neđelje.
    Onaj ko je te tri neđelje potrošio, nosi ljude na dušu, ako ikakve savjesti ima.
    I batalite se više tih palamuđenja kako vlada može, privatnik ne može, i blabla. Procedura je za sve ista.

    I, zbilja treba imat odebelu moralnu elastičnost, za stavljat ovakve stvari sa političkom namjerom u istu rečenicu.

    Pa da...slažem se. Treba biti posebna moralna i intelektualna kategorija, pa spinovati, politizovati i zloupotrebljavati aktuelnu zdravstvenu situaciju i probleme sa nabavkom vakcina.

    Crna Gora nije jedina država koja ima probleme sa nabavkom vakcina. Šta više, reklo bi se da od svih vlada koje nisu još nabavile vakcine, crnogorska vlada ima najjači alibi jer su vlast preuzeli tek 4.decembra, a prethodna vlada u redovnom i tehničkom mandatu ništa nije uradila po tom pitanju.

    Dakle, nije Crna Gora jedina država koja je imala problem sa nabavkom vakcina, ali je verovatno jedina država gde opozicija i dobar deo njoj naklonjene javnosti kao da otvoreno spinuje i sabotira rad ministarstva zdravlja i njegove napore u vezi nabavke vakcina i kao da navija da bude u tome što neuspešnije.
    To ide dotle da se ministrica naziva ubicom.

    U tu svrhu služi i priča o famoznim Statisovim i Deripaskinim donacijama.
    Otišlo je toliko daleko da je Statis konačno odjavio medije u CG kad je u pitanju priča o vakcinama.

    Izvini ti druže, ali ja mislim da bi do sad i retardu trebalo biti jasno da onaj ko želi da donira vakcine, mora da završi dozvolu kod proizvodjača i distributera dozvolu da to donira.

    Eto, izvini, ali ja mislim da ti treba minimum ljudske inteligencije da to do sad ukapiraš.


    Znači, Ministarstvo zdravlja kaže:

    Institut za ljekove i medicinska sredstva 8. februara 2021. godine uputilo je dopis kompaniji Adriatic Propreties, u kojem je navedena dokumentacija koju je neophodno dostaviti u cilju razmatranja navedene donacije.
    “Do danas nije stigao odgovor na taj dopis”, piše u saopštenju Ministarstva zdravlja.


    Adriatic Propertis kaže:

    “Nakon objavljene informacije da je upućen dopis kompaniji Adriatic properties mi smo se zvanično obratili predstavnicima Instituta za ljekove i medicinska sredstva Crne Gore. Informisali su nas da je dopis upućen direktno distributeru vakcina kompanije Sinopharm, na koju smo ih u ovom slučaju i uputili”, pojašnjavaju iz ove kompanije.
    Kako tvrde u ovom trenutku rade užurbano sa distributerom vakcina kompanije Sinopharm na prikupljanju traženih uvjerenja i sertifikata kako bi dokazali da ove vakcine zadovoljavaju sve zdravstvene i zakonske standarde i kriterijume.




    Kome iz ovog gore ni posle ovoga nnije jasno u čemu je "problem" sa Statisovim vakcinama...evo ne znam, nacrtaće mu se ako treba.
    Last edited by Dača; 18-02-21 at 14:52.

  8. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


  9. #5808
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ne samo to, nego su dozvolili uvoz mlijeka iz Srbije pa je "kravica" usla u sve nase domove. Brate, kada pisete te template postove dajte im malo smisla, ovako je previse monotono. Da ti brat da jos jednu ekskluzivu, imali smo i jos imamo i zajednicku kontrolu letenja... pst, nemoj jos nikom reci to. To ce komite dokusuriti

    Edit. Evo sad mi rekose da je za vrijeme bivse vlasti isao i voz Beograd - Bar!?!?!?! Aooooo... komite na aparatima
    Ovaj post je za svakoga ko imalo logički razmišlja zastidje.

  10. #5809
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Pa da...slažem se. Treba biti posebna moralna i intelektualna kategorija, pa spinovati, politizovati i zloupotrebljavati aktuelnu zdravstvenu situaciju i probleme sa nabavkom vakcina.

    Crna Gora nije jedina država koja ima probleme sa nabavkom vakcina. Šta više, reklo bi se da od svih vlada koje nisu još nabavile vakcine, crnogorska vlada ima najjači alibi jer su vlast preuzeli tek 4.decembra, a prethodna vlada u redovnom i tehničkom mandatu ništa nije uradila po tom pitanju.

    Dakle, nije Crna Gora jedina država koja je imala problem sa nabavkom vakcina, ali je verovatno jedina država gde opozicija i dobar deo njoj naklonjene javnosti kao da otvoreno spinuje i sabotira rad ministarstva zdravlja i njegove napore u vezi nabavke vakcina i kao da navija da bude u tome što neuspešnije.
    To ide dotle da se ministrica naziva ubicom.

    U tu svrhu služi i priča o famoznim Statisovim i Deripaskinim donacijama.
    Otišlo je toliko daleko da je Statis konačno odjavio medije u CG kad je u pitanju priča o vakcinama.

    Izvini ti druže, ali ja mislim da bi do sad i retardu trebalo biti jasno da onaj ko želi da donira vakcine, mora da završi dozvolu kod proizvodjača i distributera dozvolu da to donira.

    Eto, izvini, ali ja mislim da ti treba minimum ljudske inteligencije da to do sad ukapiraš.


    Znači, Ministarstvo zdravlja kaže:

    Institut za ljekove i medicinska sredstva 8. februara 2021. godine uputilo je dopis kompaniji Adriatic Propreties, u kojem je navedena dokumentacija koju je neophodno dostaviti u cilju razmatranja navedene donacije.
    “Do danas nije stigao odgovor na taj dopis”, piše u saopštenju Ministarstva zdravlja.


    Adriatic Propertis kaže:

    Nakon objavljene informacije da je upućen dopis kompaniji Adriatic properties mi smo se zvanično obratili predstavnicima Instituta za ljekove i medicinska sredstva Crne Gore. Informisali su nas da je dopis upućen direktno distributeru vakcina kompanije Sinopharm, na koju smo ih u ovom slučaju i uputili”, pojašnjavaju iz ove kompanije.
    Kako tvrde u ovom trenutku rade užurbano sa distributerom vakcina kompanije Sinopharm na prikupljanju traženih uvjerenja i sertifikata kako bi dokazali da ove vakcine zadovoljavaju sve zdravstvene i zakonske standarde i kriterijume.




    Kome iz ovog gore ni posle ovoga nnije jasno u čemu je "problem" sa Statisovim vakcinama...evo ne znam, nacrtaće mu se ako treba.
    Onome ko ne umije sračunat da je od 21.01. do 08.02. proteklo devetnaest dana, da se ne bi bavili njegovom inteligencijom ođe i olakšali mu, to mu je citirano crvenim fontom.

    Kao i onome ko, tvrdeći da je Ministarstvo uputilo nekakav dopis Adriatic., kao dokaz citira tekst u kom Adriatic. tvrdi sasvim suprotno, i negira da je dobio bilo kakav dopis od Ministarstva, i izjavljuje da je, kad je takva informacija objavljena, Adriatic. tražio od Instituta. info, i dobio ga- da se Ministarstvo obratilo direktno distributeru, kako ih je Adriatic. prethodno i uputio. Olakšanja radi, plavi font.

    U bojama je lakše, čak i felerični mogu ukapirat.
    Last edited by Buva+gacce; 18-02-21 at 15:09.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. #5810
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ne samo to, nego su dozvolili uvoz mlijeka iz Srbije pa je "kravica" usla u sve nase domove. Brate, kada pisete te template postove dajte im malo smisla, ovako je previse monotono. Da ti brat da jos jednu ekskluzivu, imali smo i jos imamo i zajednicku kontrolu letenja... pst, nemoj jos nikom reci to. To ce komite dokusuriti

    Edit. Evo sad mi rekose da je za vrijeme bivse vlasti isao i voz Beograd - Bar!?!?!?! Aooooo... komite na aparatima
    Јуче је био хаос са коментарима: понижење, издаја, и шта ли већ.

    А данас на ово мук патриЈота, па како то?

  12. #5811
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Јуче је био хаос са коментарима: понижење, издаја, и шта ли већ.

    А данас на ово мук патриЈота, па како то?
    Situaciju gdje neko navrat, nanos pravi "donaciju" jer je cuo da su vakcine obezbijedjene pa mu se plan izjalovio a sve da bi politicki profitirao i to je radi u tolikoj brzini da nije u mogucnosti da je iako je najminimalnija moguca odradi u cjelosti vec polovicno uporedjivati sa situacijom gdje je neko dao posao beogradskoj firmi je najblaze receno neuporedivo. O tim tenderima u MUP treba gledati pod potpuno drugu prizmu a ne davati im takvu poentu.

  13. #5812
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ne samo to, nego su dozvolili uvoz mlijeka iz Srbije pa je "kravica" usla u sve nase domove. Brate, kada pisete te template postove dajte im malo smisla, ovako je previse monotono. Da ti brat da jos jednu ekskluzivu, imali smo i jos imamo i zajednicku kontrolu letenja... pst, nemoj jos nikom reci to. To ce komite dokusuriti

    Edit. Evo sad mi rekose da je za vrijeme bivse vlasti isao i voz Beograd - Bar!?!?!?! Aooooo... komite na aparatima
    Jeste zajednička je kontrola leta, jeste već tri godine zajednički su i ski-pasovi (Kopaonik - Durmitor), jeste... mnogo toga za ,,komite na aparatima".
    Kada je već tako i nadgledanje CG granice ka Hrvatskoj i Albaniji iz Srbije da ,,bacimo u isti koš". Može?

    A poenta je da je važnije što sistem ne funkcioniše i da je novac pronevjeren.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 18-02-21 at 15:26.

  14. #5813
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Onome ko ne umije sračunat da je od 21.01. do 08.02. proteklo devetnaest dana, da se ne bi bavili njegovom inteligencijom ođe i olakšali mu, to mu je citirano crvenim fontom.

    Kao i onome ko, tvrdeći da je Ministarstvo uputilo nekakav dopis Adriatic., kao dokaz citira tekst u kom Adriatic. tvrdi sasvim suprotno, i negira da je dobio bilo kakav dopis od Ministarstva, i izjavljuje da je, kad je takva informacija objavljena, Adriatic. tražio od Instituta. info, i dobio ga- da se Ministarstvo obratilo direktno distributeru, kako ih je Adriatic. prethodno i uputio. Olakšanja radi, plavi font.

    U bojama je lakše, čak i felerični mogu ukapirat.
    Ajmo još jednom, obrati pažnju

    "Informisali su nas da je dopis upućen direktno distributeru vakcina kompanije Sinopharm, na koju smo ih u ovom slučaju i uputili"


    Znači, Adriatic je uputio ministarstvo na distributera i ministarstvo ga je poslušalo i obratilo se distributeru.
    I nikakav odgovor nisu dobili.
    Koja je uopšte uloga Adriatica, ako ministarstvo komunicira sa distributerom u UAE, kao što komunicira i sa proizvodjačem u Kini.
    Vakcina nema, pa nema.
    Nema ih ni Statis, nego se nudi da donira kad ih bude bilo.
    Eto sad su napokon shvatili da oni treba da završe sa distributerom papirologiju oko donacije, pa su se bacili na posao.

    A sad prati kad će to završiti, pa onda kalkuliši za koliko smrti je kriva ministrica.

  15. #5814
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    [QUOTE=wulfy;5530577
    A poenta je da je važnije što sistem ne funkcioniše i da je novac pronevjeren.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk[/QUOTE]


    Upravo to.

  16. #5815
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Pa da...slažem se. Treba biti posebna moralna i intelektualna kategorija, pa spinovati, politizovati i zloupotrebljavati aktuelnu zdravstvenu situaciju i probleme sa nabavkom vakcina.

    Crna Gora nije jedina država koja ima probleme sa nabavkom vakcina. Šta više, reklo bi se da od svih vlada koje nisu još nabavile vakcine, crnogorska vlada ima najjači alibi jer su vlast preuzeli tek 4.decembra, a prethodna vlada u redovnom i tehničkom mandatu ništa nije uradila po tom pitanju.

    Dakle, nije Crna Gora jedina država koja je imala problem sa nabavkom vakcina, ali je verovatno jedina država gde opozicija i dobar deo njoj naklonjene javnosti kao da otvoreno spinuje i sabotira rad ministarstva zdravlja i njegove napore u vezi nabavke vakcina i kao da navija da bude u tome što neuspešnije.
    To ide dotle da se ministrica naziva ubicom.

    U tu svrhu služi i priča o famoznim Statisovim i Deripaskinim donacijama.
    Otišlo je toliko daleko da je Statis konačno odjavio medije u CG kad je u pitanju priča o vakcinama.

    Izvini ti druže, ali ja mislim da bi do sad i retardu trebalo biti jasno da onaj ko želi da donira vakcine, mora da završi dozvolu kod proizvodjača i distributera dozvolu da to donira.

    Eto, izvini, ali ja mislim da ti treba minimum ljudske inteligencije da to do sad ukapiraš.


    Znači, Ministarstvo zdravlja kaže:

    Institut za ljekove i medicinska sredstva 8. februara 2021. godine uputilo je dopis kompaniji Adriatic Propreties, u kojem je navedena dokumentacija koju je neophodno dostaviti u cilju razmatranja navedene donacije.
    “Do danas nije stigao odgovor na taj dopis”, piše u saopštenju Ministarstva zdravlja.



    Adriatic Propertis kaže:

    “Nakon objavljene informacije da je upućen dopis kompaniji Adriatic properties mi smo se zvanično obratili predstavnicima Instituta za ljekove i medicinska sredstva Crne Gore. Informisali su nas da je dopis upućen direktno distributeru vakcina kompanije Sinopharm, na koju smo ih u ovom slučaju i uputili”, pojašnjavaju iz ove kompanije.
    Kako tvrde u ovom trenutku rade užurbano sa distributerom vakcina kompanije Sinopharm na prikupljanju traženih uvjerenja i sertifikata kako bi dokazali da ove vakcine zadovoljavaju sve zdravstvene i zakonske standarde i kriterijume.




    Kome iz ovog gore ni posle ovoga nnije jasno u čemu je "problem" sa Statisovim vakcinama...evo ne znam, nacrtaće mu se ako treba.


    Dača

    Ajmo još jednom, obrati pažnju

    "Informisali su nas da je dopis upućen direktno distributeru vakcina kompanije Sinopharm, na koju smo ih u ovom slučaju i uputili"


    Znači, Adriatic je uputio ministarstvo na distributera i ministarstvo ga je poslušalo i obratilo se distributeru.
    I nikakav odgovor nisu dobili.
    Daltonista si?
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  17. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  18. #5816
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Daltonista si?
    Ja se nadam da nisi troler, već da samo nisi u stanju najbrže rezonovati i shvatiti suštinu.

    Dakle, zašto 10 dana nema odgovora sa adrese na koju je poslat dopis ministarstva zdravlja CG u vezi donacija , a na koju ih je uputila kompanija Adriatic Propertis?

    Djukanović reče da bi za tri dana stigle vakcine, da se 21. januara poslao taj dopis.
    A 10 dana nema ni odgovora, a kamoli vakcina.

    Eto, samo to.
    Last edited by Dača; 18-02-21 at 16:50.

  19. #5817
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    A ja ocekujem reakciju Bojana Baće.
    https://twitter.com/BojanBaca/status...530060288?s=09

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  21. #5818
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ja se nadam da nisi troler, već da samo nisi u stanju najbrže rezonovati i shvatiti suštinu.

    Dakle, zašto 10 dana nema odgovora sa adrese na koju je poslat dopis ministarstva zdravlja CG u vezi donacija , a na koju ih je uputila kompanija Adriatic Propertis?

    Djukanović reče da bi za tri dana stigle vakcine, da se 21. januara poslao taj dopis.
    A 10 dana nema ni odgovora, a kamoli vakcina.

    Eto, samo to.
    Izgleda da si ti taj koji ne razumije. Zar nije bolje da se 10 dana čeka odgovor na dopis koji je poslat 21. januara umjesto da se čeka odgovor na dopis koji je poslat 8. februara? Ministarka je kategorično odbacila bilo kakvu mogućnost donacija posredstvom Statisa i Deripaske, sad ipak ispade da ima mogućnosti da se nešto završi. To upućivanje sa ove na onu adresu je moglo da se sprovede istog dana kad je stigao predlog za donaciju. Neka bude da je gubljenje vremena posljedica neznanja a ne političkih zadnjih namjera, ali je svakako posljedica aktivnosti ili nedostatka aktivnosti ministarstva.

    To što iz dpsa tvrde da bi vakcine stigle za tri dana ne mijenja stvari.
    Last edited by ćepanica; 18-02-21 at 18:11.

  22. #5819
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Izgleda da si ti taj koji ne razumije. Zar nije bolje da se 10 dana čeka odgovor na dopis koji je poslat 21. januara umjesto da se čeka odgovor na dopis koji je poslat 8. februara? Ministarka je kategorično odbacila bilo kakvu mogućnost donacija posredstvom Statisa i Deripaske, sad ipak ispade da ima mogućnosti da se nešto završi. To upućivanje sa ove na onu adresu je moglo da se sprovede istog dana kad je stigao predlog za donaciju. Neka bude da je gubljenje vremena posljedica neznanja a ne političkih zadnjih namjera, ali je svakako posljedica aktivnosti ili nedostatka aktivnosti ministarstva.

    To što iz dpsa tvrde da bi vakcine stigle za tri dana ne mijenja stvari.
    Ako za 10 dana ne stigne nikakav odgovor sa date adrese, onda u najmanju ruku nema više potrebe za napadima na Vladu i ministricu da su "odbili vakcine".
    Eto prihvatili su da se dopisuju pa sad čekajte odgovor.

    Svakom ko je bar površno shvatio kako se nabavljaju vakcine, jasno je da ovo nikad i nije bila neka ozbiljna kombinacija.
    Čak je možda i dobra namera Statisove kompanije da pomogne u smislu da plati vakcine, potpuno politički zloupotrebljena.

    Zato su i poručili da se više neće obraćati medijima.

  23. #5820
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    A ako stigne
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #5821
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ako za 10 dana ne stigne nikakav odgovor sa date adrese, onda u najmanju ruku nema više potrebe za napadima na Vladu i ministricu da su "odbili vakcine".
    Eto prihvatili su da se dopisuju pa sad čekajte odgovor.

    Svakom ko je bar površno shvatio kako se nabavljaju vakcine, jasno je da ovo nikad i nije bila neka ozbiljna kombinacija.
    Čak je možda i dobra namera Statisove kompanije da pomogne u smislu da plati vakcine, potpuno politički zloupotrebljena.

    Zato su i poručili da se više neće obraćati medijima.
    Slažem se da postoji prilična vjerovatnoća da nikad nije bilo iskrene namjere, ili da je bilo ali da se nije znala procedura šta i kako. Po mom mišljenju problem je u tome što je odmah trebalo preduzeti aktivnosti da se ta mogućnost ispita, bez obzira na to kakav će biti ishod. Situacija je takva da se ne može tek tako odbaciti makar i mala mogućnost da se dođe do vakcina. Umjesto toga, izgubili smo makar 10 dana u kategoričkom odbijanju da postoji bilo kakva mogućnost da se ta donacija dobije. Potpuno je druga stvar ako su Statis i Deripaska ponudili samo pare a država nek se snađe ako umije, ali uvijek postoji mogućnost da takvi ljudi imaju uticaja i u državama proizvođača i kod samih proizvođača vakcina. Sve i da znam zasigurno da bi se eventualno uspješno sprovedena donacija iskoristila kao politički maketing dps-a, koga briga.

  25. #5822
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Slažem se da postoji prilična vjerovatnoća da nikad nije bilo iskrene namjere, ili da je bilo ali da se nije znala procedura šta i kako. Po mom mišljenju problem je u tome što je odmah trebalo preduzeti aktivnosti da se ta mogućnost ispita, bez obzira na to kakav će biti ishod. Situacija je takva da se ne može tek tako odbaciti makar i mala mogućnost da se dođe do vakcina. Umjesto toga, izgubili smo makar 10 dana u kategoričkom odbijanju da postoji bilo kakva mogućnost da se ta donacija dobije. Potpuno je druga stvar ako su Statis i Deripaska ponudili samo pare a država nek se snađe ako umije, ali uvijek postoji mogućnost da takvi ljudi imaju uticaja i u državama proizvođača i kod samih proizvođača vakcina. Sve i da znam zasigurno da bi se eventualno uspješno sprovedena donacija iskoristila kao politički maketing dps-a, koga briga.
    Takvo mišljenje bi bilo razumljivo da su u ministarstvu zaista svo vreme sedeli skrštenih ruku i ni na koji način nisu pokušavali nabaviti vakcinu.

    A to nije istina. Pokušavalo se u skladu sa mogućnostima i činjenicom da su Vlada i ministarstvo formirani pre par meseci.
    Do vakcina je jednostavno teško bilo doći.

    A priče o Statisovim i Deripaskinim vakcinama su iskorišćene da se Vlada troluje i ometa u svom poslu.

    Forumaši bar znaju šta znači odgovarati i upuštati se u prepisku sa trolovima. Gubljenje vremena, a nekad i kredibiliteta.

    E ministarstvo je naterano da se dopisuje sa trolovima, jer je stvorena atmosfera da su Statisove vakcine na granici, a ovi neće da dignu rampu.

    Ali dobro. Sad je loptica kod Statisa, pa ćemo videti šta će biti od tih vakcina i kad će ih biti.

  26. #5823
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Znači eto doza ima za do 17.000 ljudi.

    30.000 kineskih
    2000+2000 ruskih

    Malo je to, treba prihvatit to od Stala i Dera...

  27. #5824
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Takvo mišljenje bi bilo razumljivo da su u ministarstvu zaista svo vreme sedeli skrštenih ruku i ni na koji način nisu pokušavali nabaviti vakcinu.

    A to nije istina. Pokušavalo se u skladu sa mogućnostima i činjenicom da su Vlada i ministarstvo formirani pre par meseci.
    Do vakcina je jednostavno teško bilo doći.

    A priče o Statisovim i Deripaskinim vakcinama su iskorišćene da se Vlada troluje i ometa u svom poslu.

    Forumaši bar znaju šta znači odgovarati i upuštati se u prepisku sa trolovima. Gubljenje vremena, a nekad i kredibiliteta.

    E ministarstvo je naterano da se dopisuje sa trolovima, jer je stvorena atmosfera da su Statisove vakcine na granici, a ovi neće da dignu rampu.

    Ali dobro. Sad je loptica kod Statisa, pa ćemo videti šta će biti od tih vakcina i kad će ih biti.

    Ni najmanje se slažem da moje mišljenje ima smisla samo pod uslovom da u ministarstvu nisu ni na koji način pokušavali da nabave vakcine. Niko nije ni rekao da ne pokušavaju ništa, moja konstatacija se odnosila na to da ne rade sve što mogu da nabave vakcine. Jedna od stvari koje treba raditi jeste i razgovor sa potencijalnim trolovima i ispitivanje mogućnosti da omoguće vakcine. Situacija je takva da niko nema izbora da na svoju ruku i bez uporišta eliminiše bilo koju mogućnost. Pritom ne mislim da se ni Statisu ni Deripaski isplati da steknu hipoteku trola i nekoga ko je namjerno ometao jednu državu da za svoje stanovnike obezbijedi vakcinu za virus zbog kojeg je cijeli svijet okrenut naglavačke. To je toliko loš PR da je teško povjerovati da su toliko glupi. Nije isto gubiti vrijeme sa trolovima na forumu i boriti se za život ljudi.

    Na kraju, ako se ispostavi da Statis i eventualno Deripaska budu imali presudnog uticaja da stigne pomenuti broj vakcina ranije nego što bi stigle bez njih, onda priča o trolovanju pada u vodu. Svakako ostaje da se vidi hoće li ih biti, ali i takvo stanje je drastično drugačije od "nemoguće je dobiti donacije".
    Last edited by ćepanica; 18-02-21 at 20:05.

  28. #5825
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Evo stiže donacija 30000 kineskih vakcina kao rezultat direktnih razgovora sa Pekingom.
    Isto tako su dogovorene i ruske.
    I to je najbrži način na koji se završavaju vakcine. Bilateralnim pregovorima sa proizvodjačima ili državom proizvodjača.

    A neki će i dalje misliti da se moglo brže do kineskih vakcina,posredno preko Statisa i distributera iz UAE. Nema nekog smisla, ali dobro za trolovanje.

  29. The Following User Says Thank You to Dača For This Useful Post:


Page 233 of 1249 FirstFirst ... 1331832232292302312322332342352362372432833337331233 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •