Page 72 of 1249 FirstFirst ... 2262686970717273747576821221725721072 ... LastLast
Results 1,776 to 1,800 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #1776
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Ugasili su Radoje Dakić ni"smo" kukali
    Jugooceaniju ni"smo" kukali
    Boksite ni"smo" kukali
    Željezaru ni"smo" kukali
    Fabriku celuloze ni"smo" kukali
    Solanu ni"smo" kukali
    Obod ni"smo" kukali
    Košuta ni"smo" kukali
    Tara ni"smo" kukali
    Polimka ni"smo" kukali
    Ciglana ni"smo" kukali
    Prva petoljerka ni"smo" kukali
    Vunko ni"smo" kukali
    Gornji Ibar ni"smo" kukali
    Velimir Jakić ni"smo" kukali
    Titex ni"smo" kukali
    Vukman Krušić ni"smo" kukali
    Javorak ni"smo" kukali
    Autoprevozno ni"smo" kukali
    Prvoborac ni"smo" kukali
    19decembar ni"smo" kukali
    Mljekaru ni"smo" kukali
    Marko radovic ni"smo" kukali
    Duvanski ni"smo" kukali
    Termovent ni"smo" kukali
    Stotinjak HTP-a itd

    Sad cemo da kukamo za MA, klasična priča domoljuba i vecih crnogoraca od svih nas,
    Sram i bruka žive do vijeka, sramicete se svih ovih gore prodanih i rascerecenih preduzeca i njihovih radnika koje ste poslali kucama vasim zaokruzivanjem istih i okretanjem obraza i "Ćuti moze biti samo gore" i naravno cuveni IQ 86 koji nas je vodio godinama.

    Poslato je nadam se
    Last edited by licmius; 26-12-20 at 10:31.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  3. #1777
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Gospodin Škurić ne kapira da restrukturiranje ne bi moglo prije 2023. godine. Ne može kad je država pretprošle godine sipala nezakonito 7,2, pa 5,5 miliona, pa onda i 155 i ko zna koliko miliona. Sredstva za restrukturiranje su preduzeću data 2012. godine, a plan restrukturiranja je samo djelimično sproveden. (Zašto je samo djelimično spepveden?) To konstatuje i Evropska komisija u izvještaju za 2019. E ne može sad ponovo restrukturiranje - naročito nakon što se i uz državnu pomoć iz 2012. ispostavilo da kompanija nije održiva.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. #1778
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    acs, milo mi je sto si poceo da kritikujes vlast. Aktivan si u zadnja dva mjeseca oko kritike dosta, ali MA je ipak vise zabolio od ostalih stvari. Pitam se zasto.
    Svakako cemo kritikovat (makar ovu) vlast zajedno.

    Ali si u pravu - trebalo je odrzat MA. Mozda za godinu-dvije ulaganja u nju budu milijardu i da se nadamo dobrom kadru koji ce kompaniju izvesti iz gubitaka i izvesti na pravi put. Zanemaricemo one prethodne koji su sjebali situaciju.


    Tesko da cemo je zajedno moc kritikovat. Nidje se nisam izjasnio sto je bolje za mne vec samo da ako je sve spremno za osnivanje nove i ako je to tako lagano i gotovo za 5dana, onda se sigurno sa postojecom moglo nesto uradit i(li) promijenit.

    Promjena vlasti i ono sto ona nosi je vecini ljudi jasna ( npr partijsko zaposljvanje). Sasvim je normalno da ce npr marko milacic da ubaci zenu u vladu - moja kritika na tu temu je vise upucena da neko kao ti koji je veliki protivnik toga (bio) i ciji je cilj bio smjena dps i borba protiv nepotizma, mi sad objasni kako to.

    Mada je to vec kolega director objasnio cini mi se sve u svemu da je to na njenu stetu bukvalno....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #1779
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Tesko da cemo je zajedno moc kritikovat. Nidje se nisam izjasnio sto je bolje za mne vec samo da ako je sve spremno za osnivanje nove i ako je to tako lagano i gotovo za 5dana, onda se sigurno sa postojecom moglo nesto uradit i(li) promijenit.

    Promjena vlasti i ono sto ona nosi je vecini ljudi jasna ( npr partijsko zaposljvanje). Sasvim je normalno da ce npr marko milacic da ubaci zenu u vladu - moja kritika na tu temu je vise upucena da neko kao ti koji je veliki protivnik toga (bio) i ciji je cilj bio smjena dps i borba protiv nepotizma, mi sad objasni kako to.

    Mada je to vec kolega director objasnio cini mi se sve u svemu da je to na njenu stetu bukvalno....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ako ništa počeo si da pišeš postove duže od jedne pošalice

    Nervira i mene partijsko guranje kadrova.
    Opet, za razliku od DPS/SD/BS sistema koji je 100% partijske ljude gurao (vidjeti OD Monteputa, MA itd), u NP zbog kojih sam ja najviše izludio pored Jočićke (promašaj i partijski kadar protiv kog sam maksimalno)imenovana su i 2 člana iz struke. Vlada je imenovala Miloja Šundića, doktora bioloških nauka, te Milicu Šljivančanin, inženjerku životne sredine za članove UO NP.

    Neka bude 30% partijskih a 70% struka i ajde podnijeću, svakako bolje od 90+% partijskih kod DPSa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-12-20 at 10:43.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  7. #1780
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Promjena vlasti i ono sto ona nosi je vecini ljudi jasna ( npr partijsko zaposljvanje). Sasvim je normalno da ce npr marko milacic da ubaci zenu u vladu - moja kritika na tu temu je vise upucena da neko kao ti koji je veliki protivnik toga (bio) i ciji je cilj bio smjena dps i borba protiv nepotizma, mi sad objasni kako to.

    Mada je to vec kolega director objasnio cini mi se sve u svemu da je to na njenu stetu bukvalno....
    Ja tebe razumijem potpuno.

    Prosječnom DPSovcu je potpuno neshvatljivo da neko može oristati da radi u vladi a da se ne ogrebe za auto, stambeni kredit, 5-6 dodataka za radne grupe i 60.000 bespovratnog zajma.

    Vjerovao ili ne, ima ljudi koji bi ostavili veću platu i mirniji posao da učine nešto za ovu ruiniranu državu. Znam da je tebi to nerazumljivo, možda ti je najlakše da ih shvatiš kao ludake.

    Ne brini, brzo će opet prilika da glasaš za Mila, Hrapovića i ostale profitno orijentisane, normalne ljude.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #1781
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Tesko da cemo je zajedno moc kritikovat. Nidje se nisam izjasnio sto je bolje za mne vec samo da ako je sve spremno za osnivanje nove i ako je to tako lagano i gotovo za 5dana, onda se sigurno sa postojecom moglo nesto uradit i(li) promijenit.
    Moglo se, moglo se.
    Medo je imao nekih ideja

  10. #1782
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ja se divim na pozrtvovanju marku tetkinom milacicu i njegovoj suppruzi


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  11. #1783
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Znas kakvu karijeru je zapostavila da bi pomogla drzavu... zena za 2018 prijavila tacno ali tacno 300e zarade.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  12. #1784
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,415
    Thanks Thanks Given 
    5,550
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Tesko da cemo je zajedno moc kritikovat. Nidje se nisam izjasnio sto je bolje za mne vec samo da ako je sve spremno za osnivanje nove i ako je to tako lagano i gotovo za 5dana, onda se sigurno sa postojecom moglo nesto uradit i(li) promijenit.
    Isto tako se nisam ni ja izjasnio da podrzvam otvaranje nove avio kompanije ali si svakako spomenuo tu cinjenicu citirajuci me. Ali kad si vec spomenuo otvaranje nove kompanije - ne vidim razlog zbog cega bi se uopste otvarala nova avio kompanija.

    Quote Originally Posted by acs
    Promjena vlasti i ono sto ona nosi je vecini ljudi jasna ( npr partijsko zaposljvanje). Sasvim je normalno da ce npr marko milacic da ubaci zenu u vladu - moja kritika na tu temu je vise upucena da neko kao ti koji je veliki protivnik toga (bio) i ciji je cilj bio smjena dps i borba protiv nepotizma, mi sad objasni kako to.
    Neces vjerovati, ali postoje ljudi koji su glasali za promjenu vlasti ne zbog (moguceg) partijskog zaposljenja vec da bi sprijecili dalje urnisanje drzave od strane bivse (a i sadasnje) vlasti, samim tim i parttijsko zaposljavanje. Samim tim i moj iduci glas na izborima otice nekoj zdravoj stranci, ako je bude. Ukoliko je ne bude bilo, kao i do sada bicu apstinent.

    S druge strane, zabirnjavajuce je da upravo ti kritikujes nepotizam ako se zna da je partija koju podrzavas (podrzavao?) upravo glavna u domenu nepotizma.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #1785
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Nema potrebe da uporedjujes stanje koje je bilo. Crna gora je oslobodjena, partijskog zaposljavanaj vise nema ni sluzbenih kola. Ti si za to glasao jel tako?
    Al opet sad je normalno da becic ima pratnju i sluzbena kola, da krivokapica pazi 20oro, da umjesto klice dodje potparolka, a marko zaposli zenu u vladu... ti objasni meni ? Kako to.

    Ja napominjem jos jednom , sasvim je normalno da do toga dodje, nije se borio marko radi crne gore i trobojke nego radi svoje g... sto rece onda kolega sa foruma nije vama sto dps krade nego sto vi ne mozete.
    Ove kritike su upucene na par ljudi ovdje ( kimmi, hell itd) koji su istinski mislili da se nesto mijenja a vidio si u 10 dana cemu ovo vodi... a tek sto bit za 6mjeseci

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by acs; 26-12-20 at 11:06.
    f6

  14. #1786
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    A joj najjači su mi kad krenu o jugoslovenskim fabrikama. Pa meni prijatelj (opozicionar tj. nova vlast) koji je eto prestižni ekonomista, i radi u jednoj investicionoj banci u EU, stalno govori kako ovi iz opozicije (nove vlasti) pojma nemaju o čemu pričaju i kako je sve sami populizam.

    Kakve fabrike... Danas sve sa Alibabe kontejnerom naručiš, jel' se ovdje neko zanosi da smo mi mogli nešto tu da pariramo smiješno niskim cijenama Kineza, Vijetnamaca?

    Otiđite u KIPS eto kineska vrata od aluminijuma 50e do 80e. Turska od eloksira 150e. Koliko vi zamišljate da bi ih mi proizvodili, 1000e? Ne zanosimo se klasičnom industrijom CG i Jugoslavije koja je počivala na zajedinčkom tržištu bivše SFRJ.

    Moje skromno mišljenje je da Airlines nije trebalo u potpunosti ugasiti, neka rekonstrukcija u hodu, nešto, kako se ne bi izgubile linije. Počeli su bili nešto sa Njemačkom, ono je bilo značajno za njemačke turiste. Ljudi ne vole letove sa presjedanjima i čekanjima, a ovo će nam još dodatno smanjit imidž turističke destinacije.

    Nego hajde eto bitno je da ste pogasili uhljebe, pa daj onda što neko gore napisa i da ukinemo Vojsku, ionako ništa ne rade, eto ni granatu ne ispališe na teren, i to su uhljebi. Šta će nam i policija, ambasade, NATO misije, EU misije, UN misije, razne NVO? Sve su to troškovi. Neka ostanu samo pekare i supermarketi, a ne moraju ni oni, i to su isto neki uhljebi. Neka se narod vrati na njive i da počnu svi da oru krompir.

    Gasi uhljeb naciju!

    Samo crkve neka ostanu otvorene.

    U ime oca.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Saruman For This Useful Post:


  16. #1787
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,607
    Thanked in
    4,652 Posts

    Default

    ‘Jedna od najvećih solana na Mediteranu prestala je sa radom prije sedam godina.
    Imala je sigurno tržište i proizvodila so od najčistijeg Jadrana uz pomoć Sunca i vjetra.
    Uzgred, servisirala je 450 zaposlenih i milione ptica svake godine. Trajala je 80 godina.
    Bankrotirala je zbog 13 hiljada eura duga za struju.’

    dobar dan


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. The Following 4 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  18. #1788
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Iz prve ruke vezano za MA
    Polovina "mehanizacije" vec godinama zaposljava ljude bez struke ili iste drzi na radnom mjestu sa nizim koeficijentom, a radi posao "koji treba da radi"
    Na mjesto ovog koji radi npr kao "magacioner" zaposleni su ljudi sa diplomom (koju sam naveo u jednom od prethodnih postova) "nekakve škola iz BD" koja štambilja produkte sa diplomom "avio-smjera". Čudno je da su imena takvih u zadnjih pet godina Adnan, Muharem, Ismet, Azra, itd i po neki Miloš, Marko, Janko bratanići, sestrići, kumovi pojedenih iz vrha dps-sd-bs-its satelita.
    Pa onda imamo da ovi koji su zaposleni kao "magacioneri" rade posao avio-mehanicara, avio-elektricara, avio tehničara inženjera itd i ostalih strukom vezanih pozicija (skola za takve i jedna od renomiranih evropskih produkata tih smjerova je "petar drapsin" u bg), a tu imamo iz regiona i ruđera boškovica iz zagreba, svi oni (vecina iz ovih skola) su na nizim pozicijama, dok uhljebi iz BD i skola iz cacka, foce, pristine, tirane krcati. Primaju plate od 1200-1500€ a ovi skolovani 450-600€.

    Idemo na administraciju koja je puna ekonomista i pravnika sumnjivih diploma, inzenjera npr (metalurgije, masinstva, elektro) koji su domaći pa završe nekakve dopunske smjerove raznoraznim kombinacijama i module i kako ih vec zovu, smjesteni su u bordove, za sefove sektora itd a sa avijacijom imaju veze koliko ja sa arhitekturom ili ekonomijom.
    Da ne spominjemo raznorazne ljubavnice, zene, sestre, koje rade kao npr savjetnik za engleski jezik, savjetnik za menadzment, a pored tog posla obavljaju i jos npr redovni posao u nekoj od skola kao profesori itd (direktno zena jednog od bivsih direktora) koji je dva ili tri puta uzimao otpreninu od istog MA, pa se vracao itd.
    Da ne spominjem takođe i penzionisane (koje poznaje teren) koji su zavedeni "ugovor o djelu" primaju po 1500€, a imaju beneficiranu penziju itd.
    Ta kompanija od kad su je preuzeli copy/paste diplomci iz dps-sdp ide dolje i pravi samo minus. Njima da se da, luftštaza bankrotirali bi je sledece godine jer je cuveni Abazovićev citat: "IQ86" doveo do toga.
    Da se da ovih stotinjak miliona opet bi je uveli u minus, jer nemaju struku, nemaju "muda" u prevodu, imali su samo poltrone i klimače glavama, koji i pored struke koju imaju zaboravljaju osnovno, da su tu da rade za kompaniju a ne za direktora, partiju i stan koji su dobili bukvalno za free.
    Da ne pricamo kako su pojedini sa skupim torbicama, dzipovima i preduzecima, dobijali karte itd.

    Ja ne znam samo sta pojedini "vaskrsli botovi i sendvicari" brane "državu i nacioM", a ne spremaju se za šumu po ovoj kiši da lociraju suve pećine i jame da se barem sačuvaju od reume, a nas okupatore ostave da uživamo u "preseljenju i pripajanju", pa nas iznenade "oslobađenjem" za jedno 30-50 godina "od nas samih".
    Grupisite se i zbijajte redove bolje vam je to, i grabite popuste konzervirane hrane trebace vam, dug je period pred vama, posebno onih koji ce brzo na biro rada jer nema vise "poznavanja sa terena".


    Poslato je nadam se

  19. #1789
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post

    Moje skromno mišljenje je da Airlines nije trebalo u potpunosti ugasiti, neka rekonstrukcija u hodu, nešto...
    Nešto, da...nešto, ne zna niko šta.

    Pa oni su u rekonstrukciji skoro 10 godina. I svake godine im opet trebaju milioni.

    I MA je "jugoslovenska" kompanija. Nastala još u vrijeme sankcija i jedinstvenog DPS-a.

    Treba nama domaća aviokompanija, ali treba nam i domaća proizvodnja, domaća poljoprivreda, svašta nešto domaće...
    Ali DPS sa satelitima je sve uništio. I turizam su uništili ove godine i MA i sve.

    A da, kad već pomenu...i crkvu su htjeli da unište.

  20. #1790
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Pa dobro, radujemo se novoj kompaniji sa jednim avionom, i 2 linije mjesečno do BG, profitabilne. Slično kao FlyBosnia sa jednim A320 što se tuži sa sarajevskim aerodromom svake godine... Ma samo ugasite i više ne spominjite MA.

  21. #1791
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ‘Jedna od najvećih solana na Mediteranu prestala je sa radom prije sedam godina.
    Imala je sigurno tržište i proizvodila so od najčistijeg Jadrana uz pomoć Sunca i vjetra.
    Uzgred, servisirala je 450 zaposlenih i milione ptica svake godine. Trajala je 80 godina.
    Bankrotirala je zbog 13 hiljada eura duga za struju.’

    dobar dan


    Tapatalk
    Koliko je Eurofond (Vesko) platio Solanu? Zna li ko? Meščini manje od miliona. Neko je to omogućio. 14 miliona kvadrata zemlje, proizvodnja, radnici koji rade, sve je to Vesko zgazio. Ali oko toga @acs ne kuka. To je sigurno legitimno jer DPS zna najbolje.

    Pomorski dat sa 1.2miliona na računu za stare obveznice koje su kupljene ispod te cijene. Al to je kumara Ban i on je valjao vođi da da keš kolateral za kredit koji je dat "na ugled". To je sve velite legitimno. Okle keš 1.5 miliona niko se ne pita... Porijeklo??

    Kolko je Fjord imao para na računu kad ga je Vesko kupio??

    MI RAI Branu Mićkoviću za jednu njemačku marku.

    DK se obaveže da investira u Meljine pa ne uloži centa no ga poklopi hipotekama i izvuče više para no što ga je platio. Ko ga je pustio to da uradi?

    Branu Ćupiću dati objekti u Perastu i Citadela u Budvi, Brković i koncesije na 30 godina (koje ne plaća), pitke rijeke strpane u cijev, prodaja Jugopetrola, Telekoma i Pivare to je sve čist patriJotizam. Ima more primjera.
    PatriJotski je kad Prijestonica preusmjeri ulice i uvede jednosmjerni saobraćaj na način da ne možeš u CT ući a da ne prođeš pored Volija.

    Al nesipanje stotina miliona eura u prslu firmu je izdaja.

    Kad su KAPovci štrajkovali bili su krezubi radnici, al sad za MA plač. Ma nosite se.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-12-20 at 11:57.

  22. The Following 7 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  23. #1792
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Koliko je Eurofond (Vesko) platio Solanu? Zna li ko? Meščini manje od miliona. Neko je to omogućio. 14 miliona kvadrata zemlje, proizvodnja, radnici koji rade, sve je to Vesko zgazio. Ali oko toga @acs ne kuka. To je sigurno legitimno jer DPS zna najbolje.

    Pomorski dat sa 1.2miliona na računu za stare obveznice koje su kupljene ispod te cijene. Al to je kumara Ban i on je valjao vođi da da keš kolateral za kredit koji je dat "na ugled". To je sve velite legitimno. Okle keš 1.5 miliona niko se ne pita... Porijeklo??

    Kolko je Fjord imao para na računu kad ga je Vesko kupio??

    MI RAI Branu Mićkoviću za jednu njemačku marku.

    DK se obaveže da investira u Meljine pa ne uloži centa no ga poklopi hipotekama i izvuče više para no što ga je platio. Ko ga je pustio to da uradi?

    Branu Ćupiću dati objekti u Perastu i Citadela u Budvi, Brković i koncesije na 30 godina (koje ne plaća), pitke rijeke strpane u cijev, prodaja Jugopetrola, Telekoma i Pivare to je sve čist patriJotizam. Ima more primjera.
    PatriJotski je kad Prijestonica preusmjeri ulice i uvede jednosmjerni saobraćaj na način da ne možeš u CT ući a da ne prođeš pored Volija.

    Al nesipanje stotina miliona eura u prslu firmu je izdaja.

    Kad su KAPovci štrajkovali bili su krezubi radnici, al sad za MA plač. Ma nosite se.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Kako ce acs da zna o ovome kad nema na CdM i Pobjedu???

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  25. #1793
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kako ce acs da zna o ovome kad nema na CdM i Pobjedu???

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Zna zna, bolje možda no ja i ti, no se pravi lud i ćorav jer mu tako odgovara.

    A ovo što sam naveo nije ni 10% stvari koje su se činjele.

    Melgonija i državne garancije, Hotel Grand, Rada (opet Vesko), Ski centar Bjelasica dat za siću (Ćoćo), Hotel Avala (Ćoćo), Vektra Jakić, Hoteli po HN (jel ono Tamaris srušen do zemlje) Brković, Rokšped oburda Galeb a osta brdo para dužni za poreze.. Ima li u Crnu Goru što a da prijatelji i kumovi nisu za sebe šklapili.

    Poreski dug pola milijarde.

    Ja iskreno ne znam kako smo živi i u pamet.

    Ali svi oni koji su na sve ovo ćutali (aminovali) sad crkoše za MA.

    E to je PatriJotizam.

    Ovo sve je ok jer moramo da pričamo o crkvi, opet zbog problema koji je DPS napravio, ma opet nosite se.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 26-12-20 at 12:07.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  27. #1794
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    A joj najjači su mi kad krenu o jugoslovenskim fabrikama. Pa meni prijatelj (opozicionar tj. nova vlast) koji je eto prestižni ekonomista, i radi u jednoj investicionoj banci u EU, stalno govori kako ovi iz opozicije (nove vlasti) pojma nemaju o čemu pričaju i kako je sve sami populizam.

    Kakve fabrike... Danas sve sa Alibabe kontejnerom naručiš, jel' se ovdje neko zanosi da smo mi mogli nešto tu da pariramo smiješno niskim cijenama Kineza, Vijetnamaca?

    Otiđite u KIPS eto kineska vrata od aluminijuma 50e do 80e. Turska od eloksira 150e. Koliko vi zamišljate da bi ih mi proizvodili, 1000e? Ne zanosimo se klasičnom industrijom CG i Jugoslavije koja je počivala na zajedinčkom tržištu bivše SFRJ.

    Moje skromno mišljenje je da Airlines nije trebalo u potpunosti ugasiti, neka rekonstrukcija u hodu, nešto, kako se ne bi izgubile linije. Počeli su bili nešto sa Njemačkom, ono je bilo značajno za njemačke turiste. Ljudi ne vole letove sa presjedanjima i čekanjima, a ovo će nam još dodatno smanjit imidž turističke destinacije.

    Nego hajde eto bitno je da ste pogasili uhljebe, pa daj onda što neko gore napisa i da ukinemo Vojsku, ionako ništa ne rade, eto ni granatu ne ispališe na teren, i to su uhljebi. Šta će nam i policija, ambasade, NATO misije, EU misije, UN misije, razne NVO? Sve su to troškovi. Neka ostanu samo pekare i supermarketi, a ne moraju ni oni, i to su isto neki uhljebi. Neka se narod vrati na njive i da počnu svi da oru krompir.

    Gasi uhljeb naciju!

    Samo crkve neka ostanu otvorene.

    U ime oca.
    IQ 86
    Bolje da narucim na aliexpres vrata od 80€ nego da ih ja narucim iz berana za 120€, bolje da kupim psenicu iz francuske, sta ce nama bjelopavlicka ravnica i zetska.
    Bolje da ugasim radoje dakic, cg put, boksite, da napravim bemax i kupim bagere u katapilar i da mi drzava zirira za iste i pomogne oko dva tri tendera i makne mi pdv ako priđem O.
    Bolje da ugasim brodogradiliste-a i tu napravim "najnoviji podlovcenski porto" jer cu da servisiram brodove u "pizdiće" ili "tamo daleko", uz opravdanje da sam ekolog i da mi ne prljaju mastima obalu

    Bolje da ugasim solanu jer mi je bolje da kupujem so sa aliexpresa za 0,00003€, a da opstine na sjeveru umjesto soli po puteva prosipaju "grezu" i drobljeni kamen kod bratanica sa njegove koncesije gdje ga drobi, a to sto se narodu isti kamencic zavrsit u sofersajbnu itd to nema veze

    Bolje da ugasim radu, da kupujem knjaz, pa je posle otvori moj kumara i onda polako izbacimo knjaz
    Bolje da krenem u auto-put i ne isprojektujem petlje, dok mi kumara i sin ne pokupuju placeve, da znam gdje ce petlja,
    Bolje da kupujem zeljezo za armaturu za isti u bosnu i albaniju nego ovdje, cimenat isto, drvenu građu isto jer oni imaju jeftinije, sta ce nama proizvodnja toga

    Bolje da utulim marko radovic i javorak, a namjestaj za tendere javnih nabavki kupujem iz italije ili sa aliexpresa.

    Zasto da kupujem domace skuplje, kad mogu jeftinije strano.

    Zasto da se ja vozim MA kad mogu wiz-om, sta ce mi to. Mada me puno ne interesuje sto je MA u minusu, sto ga ja finansiram svojim pdv-om, jer mi isti omogucava brata i tetku da imaju mjesecni prihod od +1000€ i sigurni glas braniteljima "države" i velikim patriJotama, koji nas brane od crkve, desant padobranaca iz rusije, lijepih cura tajnih agenata,...

    Uvozimo hrane skoro milijardu, uvozimo paradajiz i lubenice iz makedonije, a zećani isti bačaju većinu jer ne mogu da ga prodaju. To isto zabranit dekretom, jer su to "neprijatelji" ustavnog poretka.
    Jer to npr radi italija, njemacka, francuska, prvo kupe jeftinije na aliekpres i alibabu, pa amazon pa onda mozda kupe svoje, oni ne rade kao nekada SFRJ.

    IQ86 i dalje živi i živjeće i glasaće


    Poslato je nadam se

  28. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  29. #1795
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    IQ 86
    Bolje da narucim na aliexpres vrata od 80€ nego da ih ja narucim iz berana za 120€, bolje da kupim psenicu iz francuske, sta ce nama bjelopavlicka ravnica i zetska.
    Bolje da ugasim radoje dakic, cg put, boksite, da napravim bemax i kupim bagere u katapilar i da mi drzava zirira za iste i pomogne oko dva tri tendera i makne mi pdv ako priđem O.
    Bolje da ugasim brodogradiliste-a i tu napravim "najnoviji podlovcenski porto" jer cu da servisiram brodove u "pizdiće" ili "tamo daleko", uz opravdanje da sam ekolog i da mi ne prljaju mastima obalu

    Bolje da ugasim solanu jer mi je bolje da kupujem so sa aliexpresa za 0,00003€, a da opstine na sjeveru umjesto soli po puteva prosipaju "grezu" i drobljeni kamen kod bratanica sa njegove koncesije gdje ga drobi, a to sto se narodu isti kamencic zavrsit u sofersajbnu itd to nema veze

    Bolje da ugasim radu, da kupujem knjaz, pa je posle otvori moj kumara i onda polako izbacimo knjaz
    Bolje da krenem u auto-put i ne isprojektujem petlje, dok mi kumara i sin ne pokupuju placeve, da znam gdje ce petlja,
    Bolje da kupujem zeljezo za armaturu za isti u bosnu i albaniju nego ovdje, cimenat isto, drvenu građu isto jer oni imaju jeftinije, sta ce nama proizvodnja toga

    Bolje da utulim marko radovic i javorak, a namjestaj za tendere javnih nabavki kupujem iz italije ili sa aliexpresa.

    Zasto da kupujem domace skuplje, kad mogu jeftinije strano.

    Zasto da se ja vozim MA kad mogu wiz-om, sta ce mi to. Mada me puno ne interesuje sto je MA u minusu, sto ga ja finansiram svojim pdv-om, jer mi isti omogucava brata i tetku da imaju mjesecni prihod od +1000€ i sigurni glas braniteljima "države" i velikim patriJotama, koji nas brane od crkve, desant padobranaca iz rusije, lijepih cura tajnih agenata,...

    Uvozimo hrane skoro milijardu, uvozimo paradajiz i lubenice iz makedonije, a zećani isti bačaju većinu jer ne mogu da ga prodaju. To isto zabranit dekretom, jer su to "neprijatelji" ustavnog poretka.
    Jer to npr radi italija, njemacka, francuska, prvo kupe jeftinije na aliekpres i alibabu, pa amazon pa onda mozda kupe svoje, oni ne rade kao nekada SFRJ.

    IQ86 i dalje živi i živjeće i glasaće


    Poslato je nadam se
    Kralju, mi smo članica CEFTA.

  30. #1796
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Otprilike
    One Ring to Rule them all...

  31. The Following 9 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  32. #1797
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    **** ga nije moderno se slikati na planinama, ali milano, brisel, beges, pariz su kul.

  33. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:


  34. #1798
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Sporazum sa Wizzair napraviti i to je to.

  35. #1799
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Nista onda bez da sacekamo osnivanje i pocetak nove kompanije i imena upravnog odbora...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  36. #1800
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,564
    Thanks Thanks Received 
    8,607
    Thanked in
    4,652 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Otprilike
    jes ali ovo neće ponijet za Srbiju a MA oće, pa se mora. patriJote


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 72 of 1249 FirstFirst ... 2262686970717273747576821221725721072 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •