Page 541 of 1249 FirstFirst ... 414414915315375385395405415425435445455515916411041 ... LastLast
Results 13,501 to 13,525 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #13501
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Pametni remark!
    ...

  2. The Following 4 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  3. #13502
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Pricate kako Crna Gora treba naprijed da ide, ekonomiji da se posveti, kvalitetu zivota, porodici..a ovom pricom dajete legitimitet stvarima koje nam se odje podvaljuju da bi se svadjali.

    Od sebe svako mora da krene. Da malo porazmisli o svemu i vidi cime on moze da CG ucini boljom. Za pocetak mozemo stati pricati o stvarima koje nas svadjaju.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  5. #13503
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Skupstina Srbije je nedje 2003-2004 izjednacila ravnogorski Drazin pokret sa partizanskim, da bi ispravila poluvjekovnu nepravdu. I za to je glasalo preko 200 poslanika, svi osim Dacicevih komunjara. Znaci ne samo Seseljevi radikali, no i svi ostali evropski orijentisani. I svima je to normalno osim ljudima u CG, koji slijepo vjeruju ono sto su ih komunisti ucili u skoli.

    Pa eto i Staljin je imao takvu propagandu, sigurno ni tamo nisi u uzdbenicima mogao da procitas o milionima pobijenih civila. Znas da je vise on pobio Rusa nego Njemci?

    Sent from my MAR-LX2 using Tapatalk
    I idemo ponovo:

    Za četri godine rata, četnici su ratovali protiv okupatora četri mjeseca.
    Prvi put u periodu septembar-oktobar 1941. godine.
    Međutim cijelo ovo vrijeme Mihailović je bio u kontaktu sa Nedićevom vladom i nudio se za saradnju sa Njemcima protiv partizana.
    Ovo se na kraju i desilo kada su četnici 1. novembra 1941. napali Užičku republiku.
    11. novembra 1941. Mihailović je pregovarao sa predstavnicima Vermahta o saradnji, pri čemu je Njemcima predao partizanske zarobljenike.
    Njemci su odbili sporazum sa Mihailovićem pošto su četnici učestvovali u ustanku u Srbiji u septembru 1941.
    Međutim, nakon ovoga četnici su nastavili da kohabitiraju sa okupatorima i nije zabilježena ni jedna bitka četnika protiv Njemaca ili Italijana sve do jeseni 1943. godine.

    Drugi put su ratovali protiv okupatora u septembru i oktobru 1943. godine nakon kapitulacije Italije, velikog pritiska Britanaca da se krene u borbu protiv Njemaca, i očekivanja eventualnog savezičkog iskrcavanja na Balkan.
    Četnici su preuzeli vlast u oblastima u kojima su do tada mirno kohabitirali sa Italijanskim okupatorima, jer su Italijani ispali iz rata, a njihove jedinice su se našle u rasulu i počele da se bave time kako da se izvuku nazad za Italiju.
    Četnici su se sukobili sa Njemcima pošto su Njemci uletili da zauzimaju bivše Italijanske okupacione zone, ali su nakon 2 mjeseca odustali.
    19. novembra 1943. četnici su potpisali ugovor sa Vermahtom koji je sadržao slijedeće stavke:

    • Primirje između nemačkih vojnih i okupacionih vlasti i kvislinga s jedne, i JVuO s druge strane
    • Obavezivanje na zajedničku borbu i propagandu protiv komunista
    • Saglasnost snaga JVuO da prihvate nemačko komandovanje tokom većih operacija
    • Obavezivanje nemačkih vlasti da će snabdevati snage JVuO municijom i zbrinjavati njihove ranjenike.
    Britanske obavještajne službe su saznale za isto i definitvno otpisale ih kao realan pokret otpora, nakon čega je prekinuto savezničko snabdijevanje četnika.

    Ljotićevci tj. Srpski dobrovoljački korpus sarađuje sa Đurišićem i u februaru 1944. šalje preko 800 ljudi u Crnu Goru.

    Kralj Petar II Karađorđević je 29. avgusta 1944. godine donio ukaz kojim se Draža Mihailović razrješava dužnosti načelnika Štaba Vrhovne komande u okupiranoj Jugoslaviji.
    12. septembra Kralj Petar je pozvao sve četnike da pristupe Narodnooslobodilačkoj vojsci a one koji to ne urade proglasio za izdajnike:
    U ovom sudbonosnim i za Jugoslaviju velikim danima, kada pobedonosne armije Sovjetskog Saveza stoje na našoj granici s jedne strane, a američke i britanske s druge strane, kada je dan naše slobode u punom svanuću, pozivam sve Srbe, Hrvate i Slovence da se ujedinite i pristupite Narodnooslobodilačkoj vojsci pod maršalom Titom. (...) tom našom narodnom vojskom, koja je jednodušno priznata, podržavana i pomagana od naših velikih saveznika, Velike Britanije, Sovjetskog Saveza i Sjedinjenih Država Amerike.

    Svi oni, koji se oslanjaju na neprijatelja protiv interesa svog vlastitog naroda i njegove budućnosti, i koji se ne bi odazvali ovom pozivu, neće uspeti da se oslobode izdajničkog žiga, ni pred narodom ni pred istorijom. Ovom mojom porukom vama, odlučno osuđujem zloupotrebu imena kralja i autoriteta krune, kojom se pokušavalo opravdati saradnja sa neprijateljem i izazvati razdor među borbenim narodom u najtežim časovima njegove istorije, koristeći time samo neprijatelju.

    — Poziv kralja Petra II na pristupanje Narodnooslobodilačkoj vojsci Jugoslavije (12. septembra 1944.)

    Paralelno sa ovim dešavanjima, u oktobru 1944. "Srpska državna straža" aka "nedićevci" pristupaju četnicima.

    Krajem 1944. veliki broj četnika se zajedno sa Njemcima povlači iz Srbije.
    U martu 1945. Draža Mihailović se dogovara sa Dimitrijem Ljotićem o zajedničkoj borbi protiv partizana a ljotićevci se stavljaju pod komandu Mihailovića.

    Četnici su kraj rata dočekali u dubokoj saradnji sa nacistima i fašistima, odbačeni od kralja za kojeg se navodno bore i sa morem masovnih zločina protiv civilnog stanovništva u svom rezimeu.
    Sve je ovo potkrijepljeno gomilom istorijskih dokumenata sa svih strana, od samih četničkih dokumenata, preko izvještaja Njemaca do zapadnih saveznika.

    Pavle Đurišić i Pircio Biroli:


    I da stavimo tačku na ovu priču na ovoj temi.
    Dalji postovi se brisat.
    Tema je vlada.
    Last edited by ASC; 20-06-21 at 21:49.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  7. #13504
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,372
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Fali para odje masu. Cim se samo o ovim sranjima prica.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Ovo se odnosi na drzavu
    A mnim i da se ovim pricama pravi odstupnica svim lopovima koji polako ali sigurno dobijaju pasose drugih drzava

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  8. #13505
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Fali para odje masu. Cim se samo o ovim sranjima prica.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Druze pare treba napraviti.

    Ko ce odje da ih napravi? Politicari koji jasu na nasoj grbaci sa masnim platama i privilegijama a veze nemaju o realnom zivotu niti ih zanimaju realni problemi, jedino ih zanima ona zavadi pa vladaj. A sa druge strane narod koji se vaspita od malih nogu da se ubaci u partiju pa na jasle.

    Ljudi koji dodju ovdje na ljetovanje ne mogu da vjeruju cime se mi bavimo.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Dzi For This Useful Post:


  10. #13506
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Pipun je vec stigao u BG,ako nece sa Mandom i u Zadugu da uleti...Pink M,tu mu je i Voja...
    ...

  11. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  12. #13507
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,750
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Taj krug DPS-SNS-SPC-DF i dalje funkcioniše. Andrija Mandić će se odužiti Milu Đukanoviću, za razliku od mnogih on ne zaboravlja šta je ovaj učinio za njega.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Šta tačno i konkretno, načuo sam neke priče čak i da su kumovi, ali valjalo bi reći koji su im konkretni dilovi ako je ko upućen?
    Forever young, i want to be forever young

  13. #13508
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Šta tačno i konkretno, načuo sam neke priče čak i da su kumovi, ali valjalo bi reći koji su im konkretni dilovi ako je ko upućen?
    Ukratko, Andrija Mandić je sa kolegom policajcem (kolega jer su obojica imali značke) otvorio lokal u kojem je redovan gost bio Milo Đukanović. Poslije kafane slijedi posao sa glinicom iz kombinata aluminijuma (kao fol imao je livnicu) te je Andrija Mandić bio taj koji je izvlačio novac dok nije došao drugi igrač (Brković i Vektra). Poslije toga se politički aktivira u Srpskoj Narodnoj Stranci (nastaloj poslije raskola u Narodnoj Stranci 1997 god.) te ima poslaničku funkciju od 2001 god. 2003 god. dolazi do raskola u Srpskoj Narodnoj Stranci i tada Andrija Mandić postaje lider iste. Da li su se okumili zaista ne znam, ali da je posao sa kombinatom stvorio popriličan kapital jeste.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  15. #13509
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Pa kako takva sprdnja da ostane na nivou kadanskih prica, bez djavoljeg svjedoka i dokaza.. fuj.


  16. #13510
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ukratko, Andrija Mandić je sa kolegom policajcem (kolega jer su obojica imali značke) otvorio lokal u kojem je redovan gost bio Milo Đukanović. Poslije kafane slijedi posao sa glinicom iz kombinata aluminijuma (kao fol imao je livnicu) te je Andrija Mandić bio taj koji je izvlačio novac dok nije došao drugi igrač (Brković i Vektra). Poslije toga se politički aktivira u Srpskoj Narodnoj Stranci (nastaloj poslije raskola u Narodnoj Stranci 1997 god.) te ima poslaničku funkciju od 2001 god. 2003 god. dolazi do raskola u Srpskoj Narodnoj Stranci i tada Andrija Mandić postaje lider iste. Da li su se okumili zaista ne znam, ali da je posao sa kombinatom stvorio popriličan kapital jeste.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Sjećam se ove emisije.
    Sjajan klip.

    https://twitter.com/ekoloskadrzava/s...502207491?s=09

    E da, sjećate li se protesta kad je CG ušla u NATO od strane DFa? Ne naravno, jer ih nije ni bilo.

    Možda bi nekome bilo sumnjivo i ovo:

    https://old.dan.co.me/?nivo=3&rubrik...tum=2018-10-06

    Komunikacija Andrije Mandića sa načelnikom ANBa Lukom Bulatovićem.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  18. #13511
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Zašto stati na Mandi, ajmo malo o Slavenu posedujem četiri stana i jahtu Radunoviću.

    Sjeća li se ko ovoga?

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...a-140-000-eura

    Partner je bio u toj firmi sa Zoranom Vukoslavčevićem iz DPSa, "radili" tendere za državu... na kraju firma otišla u stečaj a ostali dužni radnicima za doprinose. Slavenu potpisano da ne vraća 140k.

    Zaboga jel platio porez na ovu kapitalnu dobit i koliko bi taj dug mogao biti danas ako obračunamo kamatu za 12 godina na 140k eura? Kako bi rado ovo obračunao i njemu i Sulju Mustafiću i još pojedinima. No bi bila kuknjava ugrošeni Srbi i Bošnjaci i revanšizam prema DPSu.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  19. #13512
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    izvinjavam se što prekidam bitne teme za CG, al eo samo ovo da postavim ođe

    Korona-kriza dovela je do povećanje broja nezaposlenih u Crnoj Gori, pa ih je trenutno gotovo 51.000, pokazuju podaci Zavoda za zapošljavanje.

    Тapatalk
    Jel to procjena ili broj sa zavoda za (ne)zapošljavanje?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #13513
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Koje šaltanje po našoj političkoj sceni, mislim da ovako ni pokojni Sena nije umio...

    Dojučerašnji komite i branioci transporta Crne Gore u Surdulicu ( DPS ), danas su već jednojajčani blizanci onih koji bi je transportovali i po svoje mišljenje idu u Beograd ( DF ).
    Dojučerašnji građani i pomiritelji i kreatori rješenja za ozbiljne životne teme a ne nacionalne tričarije ( DCG, URA ), danas su već najvatreniji branioci crnogorske nezavisnosti pred naletima zvanične Srbije ( AVV ).
    Hajlajt- jučerašnji, današnji, i sjutrašnji koalicioni partneri DFa, DCG i URA, utvrdili su da je DF isto što i DPS, sa kojim nikad nikad nikad ne bi skupa niđe išli. U daljem toku su utvrdili da DF oće da sruši Vladu ( ZK ).
    Utvrdili su da i DPS oće da sruši Vladu. Što je i logično jer je DPS isto što i DF.
    Utvrđeno je takođe da Vlada nije srušena jer je DPS podržao ZKa, glasanjem za smjenu Leposavića.
    I tu sam se neđe izgubio.

    Inače, marketing strategiji DCG i URA, ovih 4-5 godina, se najiskrenije divim, koliko je ispravno koncipirana u najslabije tačke konkurencije, temeljna, precizna, centrirana, i hirurški provođena. U pojedinim elementima čak i virtuozna.
    Sa druge strane, u konkretnim činjenjima ( i nečinjenjima ), kada raspolažete sa manje od jedne trećine birača, simulirati i prezentovati snagu, i nadmoć, u odnosu prema preostale dvije trećine ( i kusur ), nije održivo na dugi rok.
    Gledajući pripreme, i studioznost pristupa, bio sam ubijeđen da imaju strateški plan i za ovu, sadašnju situaciju. Kad svi stejkholderi podvuku crtu, i obustave odstupanje.
    Međutim, nekako kad vidim ove prve dane, i reakcije koje su nastupile, počinje da mi izgleda da im je hendl situacije popustio, i to značajno. Prosto, ne izgledaju mi više u kontroli.
    Otuda mislim i ovo prekonoćno zaokretanje u pro-crnogorsko biračko tijelo, i brzinsko zauzimanje pozicija u odbrani suvereniteta ugroženog od strane Srbije. Otuda i tako glasna najava jedanaeste božije zapovjesti, kojom je utvrđeno da je DPS isto što i DF, Milo i Manda u stvari Mirko i Slavko...

    I onda, u sveopštoj gunguli, niko da se shjeti koliko već vremena ova Vlada ne vlada, malo što ne umije, malo više što je ukočena, a nažalost, izgleda ponajviše jer se i sama dala u politiku, umjesto u upravljanje državom.
    ( iliti, da citiram gurua, što bi reko Gando u jednoj rečenici- jedan od najvećih uspjeha ove Vlade je što u njoj nema političara, a onda, u sledećem postu po ure kasnije- jedna od najsjajnijih stvari je što se Spajić pokrenuo u politiku, i to DCG, jer oni nemaju kadrova... )

    I u to se sažme sva pogrešnost, neispravnost, i sveopšta impotencija naše trenutne situacije. U totalnom odsustvu bilo kakve političke stabilnosti, svi se bave politikom. Jer niko nema čak ni najminimalniju kritičnu količinu političke moći. To je aksiom.
    A, dok je tako, ama baš nikakvog napretka nema. I to je, nažalost, aksiom.
    Da smo u opštem, i sve rapidnijem, nazadovanju. Iz pozicije koja je i tako bila nazadna.

    I to postaje neodrživo, bez obzira na svu moć marketing floskula, sa bilo koje vladajuće strane.
    Lično mislim da novi izbori nisu rješenje, jer su preuranjeni. I preskupi, i neće donijeti stabilnost. Mislim i da bi donijeli tanku pobjedu DPSa sa partnerima, a da bi to donijelo čak i dodatnu destabilizaciju, umjesto bilo kakvog smirivanja.
    Na išta duži rok, prekompozicija većine mi izgleda kao jedino moguće eventualno pozitivno rješenje, koliko god i ono tanko bilo. Tipa da DPS podrži manjinsku vladu URI i manjinama, a da ključni veliki igrači ostanu napolje, đe mogu napravit najmanje štete, pa da se stabilnost traži na nekim novim izborima, kad im buude bolje vrijeme. Pisao sam o tome već.
    A mislim i da se ništa slično neće desiti, i da će uslijediti samo prekompozicija moći unutar trenutno vladajuće većine. Đe će, nakon mnogo vatre i vatre, a manje požara, u nekoj mjeri DCG i URA morati da prihvate realnu snagu DFa. I da im daju nešto, ostaje da se vidi kako i koliko.
    Nažalost, mislim i da mi, svi koliko nas je, od tog i takvog scenaria ništa dobro nećemo viđet.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  21. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  22. #13514
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Bez edita, da dopunim-
    čitajte tamo pri dnu ''Tipa da DPS podrži manjinsku vladu ZDRAVKU, URI i manjinama...''
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  23. #13515
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...A mislim i da se ništa slično neće desiti, i da će uslijediti samo prekompozicija moći unutar trenutno vladajuće većine. Đe će, nakon mnogo vatre i vatre, a manje požara, u nekoj mjeri DCG i URA morati da prihvate realnu snagu DFa. I da im daju nešto, ostaje da se vidi kako i koliko.
    Nažalost, mislim i da mi, svi koliko nas je, od tog i takvog scenaria ništa dobro nećemo viđet.

    Složio bih se sa većinom, sem što mislim da padaš u zamku DF&DPS propagande, koji su makar jednu stvar uspjeli - a to je da svaki dan vrište kriza-haos-propast i stvoje vještački utisak krize.

    Kad podvučeš liniju, iza sve politike ova vlada je daleko uspješnija od prošle. Uspješnija ekonomski (750m pozajmica, sad 900m refinansiranje, budžet za koji neki stranci sa kojima sam pričao kažu da je odlično urađen), uspješnija na spoljnjem planu (izuzetno dobri odnosi sa EU, Njemačkom, Francuskom, Britanijom, pristojni sa USA), uspješnija na polju dugoročnog umjeravanja crnogorske političke scene (trajno odvajanje solidnog komada srpskog biračkog tijela od DF).

    Znači to "sve rapidnije nazadovanje" postoji samo u kukanjima komita i DF. Politički vlada je slaba, i to je jasno od početka. Funkcionalno - ide joj daleko bolje nego što smo imali pravo da očekujemo. Istina, veliki dio toga je zahvaljujući jednostavnoj činjenici da ne kradu, dok je DPS vlada krala sve što nije bilo prikucano. Ali to je problem DPSa a ne nove vlade.

    Slažem se sa tvojom prognozom da će na kraju DF morati da dobije makar nešto. Da ne zaboravimo da je prva verzija ove vlade trebalo da ima devet DF ministara, tako da je opet ogroman uspjeh što smo dosad imali nula. Koliko će dobiti i koliko će biti njihov realan uticaj? Vidjećemo, ali samo njihovo prisustvo u vladi nije kraj svijeta.

  24. #13516
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Pipun je vec stigao u BG,ako nece sa Mandom i u Zadugu da uleti...Pink M,tu mu je i Voja...
    Evo ga i kristalni na Pink M jutros...Usnija neshto zauzet,ovi misle da smo mi ludji no shto jesmo!
    ...

  25. #13517
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Knezevic rece kako bi Dritan pristao na promenu premijera, i da od Alekse zavisi. Jos jedan direktan pritisak na Becica i priprema za jos veci udar medija iz Srbije.

    Ali, i da je sve tako, i da se odluce za premijera, ja ne znam da li iko normalan ocekuje da tu bude doveden neko koji bi bio po volji DFa?
    Ako dovedy bilo kog nezavisnog, pitanje je momenta kad ce DF poceti ponovo sa napadima jer jel te nisu dobili ministra ili neku fotelju?

    Tako da, ako racionalno razmisljamo, jedino sto se moglo ursditi je ovo, da DF bude zajeban i da ne udje u vladu. Sve ovo ostalo je unapred izgubljeno…


    I jos nesto htedoh reci, citajuci portale u Srbiji i Cg, gledajuci emisije sa raznim gostima… Zdravko Krivokapic je ili najveci izdajnik, budala i sve uz sto ide, ili covek koji ce spasiti Crnu Goru.

    Sredina ne postoji… strasno je sta mu rade mediji, analiticari, istoricari i svi ostali

  26. #13518
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Knezevic rece kako bi Dritan pristao na promenu premijera, i da od Alekse zavisi. Jos jedan direktan pritisak na Becica i priprema za jos veci udar medija iz Srbije.

    Ali, i da je sve tako, i da se odluce za premijera, ja ne znam da li iko normalan ocekuje da tu bude doveden neko koji bi bio po volji DFa?
    Ako dovedy bilo kog nezavisnog, pitanje je momenta kad ce DF poceti ponovo sa napadima jer jel te nisu dobili ministra ili neku fotelju?

    Tako da, ako racionalno razmisljamo, jedino sto se moglo ursditi je ovo, da DF bude zajeban i da ne udje u vladu. Sve ovo ostalo je unapred izgubljeno…


    I jos nesto htedoh reci, citajuci portale u Srbiji i Cg, gledajuci emisije sa raznim gostima… Zdravko Krivokapic je ili najveci izdajnik, budala i sve uz sto ide, ili covek koji ce spasiti Crnu Goru.

    Sredina ne postoji… strasno je sta mu rade mediji, analiticari, istoricari i svi ostali
    Rezolucija je samo povod, a cilj je rušenje vlade jer eto DF političari nisu dobili fotelje i AV nema kontrolu makar nad dijelom vlade.

    Zaboravlja se da je samo ovakav (ili sličan) sastav vlade moguć kao dogovor ovako različitih grupacija. Možete li zamislit tu vladu đe svako skube na svoju stranu, pa to bi bio cirkus potpuni.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #13519
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Zelja ce bit pipuna i mandu a i dps da zasjednu u vladu. Nikad a mozda ni tad.

  28. #13520
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Puna usta transparentnosti, a...
    Vlada Crne Gore za prvih 200 dana svog mandata nije unaprijedila otvorenost i transparentnost. Podaci koje smo obradili u sklopu pripreme ovogodišnjeg Indeksa otvorenosti vlasti govore da ključni parametri još uvijek nijesu popravljeni u odnosu na prethodni period, a da je u nekim oblastima ostvareno i nazadovanje.

    Ukupno gledano Vlada Crne Gore ispunjava 59.46% kriterijuma otvorenosti, te zauzima treće mjesto po otvorenosti vlada u regionu Zapadnog Balkana. To pokazuju podaci istraživanja o otvorenosti izvršne vlasti koje je sproveo Centar za demokratsku tranziciju (CDT).


    Najotvorenija je bila Vlada Sjeverne Makedonije koja ispunjava 83.43% zadatih kriterijuma otvorenosti, potom Vijeće ministara BiH sa 74.9%. Na trećem mjestu je Vlada Crne Gore, a slijedi Vijeće FBiH sa 58.42%. Vlada Republike Srbije ispunjava 47.67% kriterijuma, a Vlada Autonomne pokrajine Vojvodina 50.18%. Na posljednjem mjestu je Vlada Republike Srpske sa 38.53% ispunjenih kriterijuma otvorenosti.
    Izvor:
    https://www.cdtmn.org/2021/06/18/vla...-hitna-akcija/

    200 dana ranije:
    Krivokapić je u ekspozeu od 51 strane naveo da su prioriteti buduće Vlade borba protiv korupcije i kriminala, pravda i ravnopravnost, dobrosusjedski odnosi sa zemljama okruženja, obezbjeđenje fer uslova na izborima, smanjenje troškova javne potrošnje, stvaranje povjerenja javnosti i potpuna transparentnost rada državne administracije.
    In vino veritas

  29. #13521
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Onaj tvor Vučićević - Informer se žestoko uključio u napade na Bečića.

    Vučić je definitivno generator nestabilnosti na Balkanu, nevjerovatno koliko zla generiše i izvozi na dnevnom nivou.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  30. #13522
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ne zovu ga dzabe ljudi tamo psihopatom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  31. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  32. #13523
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Video koji je podijelio sinovac mitropolita Joanikia.


  33. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  34. #13524
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Nemoj da silujes sebi mozak glupostima, pogledaj narod iz srbije dje su stigli prateci pink informer i farmu.

    Ako DF smjeni krivog, DF dobija, u suprotnom idemo na izbore u najgorem slucaju i tu se DF gasi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. The Following User Says Thank You to _posmatrac For This Useful Post:


  36. #13525
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Rezolucija je samo povod, a cilj je rušenje vlade jer eto DF političari nisu dobili fotelje i AV nema kontrolu makar nad dijelom vlade.

    Zaboravlja se da je samo ovakav (ili sličan) sastav vlade moguć kao dogovor ovako različitih grupacija. Možete li zamislit tu vladu đe svako skube na svoju stranu, pa to bi bio cirkus potpuni...
    DF kad bi se jednom dokopao ministarskog mjesta (posebno ako imenuju "političara") sabotirao bi ostala ministarstva a "svoje" vodio kao da mu je babovina. Ministar bi javno kritikovao premijera, glasao protiv svake njegove inicijative u vladi, i curio dokumenta i prije nego što se usvoje. Naravno, na svaki zahtjev bi odbio da da ostavku, po ugledu na Leposavića.

  37. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


Page 541 of 1249 FirstFirst ... 414414915315375385395405415425435445455515916411041 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •