Page 147 of 1249 FirstFirst ... 47971371431441451461471481491501511571972476471147 ... LastLast
Results 3,651 to 3,675 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #3651
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ne slažem se ni sa principom ni sa matematikom. Političar je po definiciji ništa roba i ima odgovornost koju si rekao da ima. Doktor nije samo obično fizičko lice nego je po definiciji odgovoran za živote ljudi. Ministarka je zgazila Hipokratovu zakletvu i dopustila da se nekoliko desetina ili stotina ljudi izloži zarazi. A oni dalje koliko su mogli da zaraze to je zasebna priča. Ako je odgovornost ministra takva kakva si rekao da je, na koju foru možeš da podržiš da nova ministarka uopšte zasjedne na tu poziciju sa koje, kako kažeš, može da bude odgovorna sa smrt stotina ljudi kad je već, u ulozi običnog građanina kako ti kažeš, dokazala da joj ljudski životi ne znače ništa kad je u pitanju zadovoljavanje njenih ličnih želja?

  2. #3652
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne slažem se ni sa principom ni sa matematikom. Političar je po definiciji ništa roba i ima odgovornost koju si rekao da ima. Doktor nije samo obično fizičko lice nego je po definiciji odgovoran za živote ljudi. Ministarka je zgazila Hipokratovu zakletvu i dopustila da se nekoliko desetina ili stotina ljudi izloži zarazi. A oni dalje koliko su mogli da zaraze to je zasebna priča. Ako je odgovornost ministra takva kakva si rekao da je, na koju foru možeš da podržiš da nova ministarka uopšte zasjedne na tu poziciju sa koje, kako kažeš, može da bude odgovorna sa smrt stotina ljudi kad je već, u ulozi običnog građanina kako ti kažeš, dokazala da joj ljudski životi ne znače ništa kad je u pitanju zadovoljavanje njenih ličnih želja?
    Prvo, ulazimo u "možda je Hrapović, ali su i drugi", što razvodnjava raspravu. Ako imaš argumente zašto Hrapović nije kriv za kriminalnu neodgovornost i stotine ubistva iz nehata - daj ih. Drugi slučajevi tu ne pomažu.

    Drugo, šteta, tj smrti, nastale Hrapovićevom neodgovornošću su očigledne i prilično jasno mjerljive. Svaki dan kašnjenja nas košta bar pet života. Borovinićka je odgovorna u skladu sa zakonom i treba je procesirati, ali njen slučaj nema veze sa Hrapovićem. Plus, u tom slučaju bih volio da vidim suđenje čitavom bivšem NKT, koji je besramnom politizacijom svojih aktivnosti potrošio jedinu valutu koja do dolaska vakcine nešto vrijedi - povjerenje javnosti u mjere zdravstvenih vlasti. Samo ta neodgovornost NKT nas je sigurno koštala stotine života. Nažalost, ta šteta, kao ona nastala od Borovinićkinih akcija, je teško mjerljiva.

    Smrti koje su nastale kao posljedica Hrapovićevih (ne)aktivnosti su jasno vidljive.

  3. #3653
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Svako za svoje akcije neka snosi odgovornost, pogotovo nosioci najviših državnih funkcija. Samo sam htio da čujem da nema dosljednosti u tome što se poziva na odgovornost Hrapović koji je pokazao nebrigu za ljudske živote dok je bio ministar, a da se istovremeno podržava imenovanje za ministarku žene koja je i prije nego što je postala ministarka pokazala nebrigu za ljudske živote i to sa pozicije ljekara. Nema razvodnjavanja, Hrapović na sud, a ministarka i na sud i šut karta sa mjesta ljekara. No nešto ne vidim da se narod slaže sa tim i navija se za jednu ili za drugu osobu, u skladu sa političkim simpatijama.

  4. #3654
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Nesto imam osjecaj da je hrapovic dogovorio i platio bilo koju vakcinu ( tipa sa poljacima) da bi bila prica da je od njih uzeo da bi se ugradio, da je ta najgora, ko zna kakva je to kombinacija itd...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  5. #3655
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    To sto mi nemamo vakcine glavni razlog je sto smo bili u potpunom sistemskom haosu od 30 avgusta do Nove godine i u prenosu vlasti gdje niko nije znao sta mu je nadleznosti i koje poteze smije da povlaci. Pored toga jedan od vaznijih razloga sto sadasnjoj vlasti, a iskreno ni meni ne bi bilo, nabavka vakcina nije jedan od prioriteta. Vakcina je nesto sto je jedna od poluga u borbi protiv korone i ciji ce rezultati tek da se pokazuju i dovoljno je da je nabave do pocetka ljeta. Nisu ni mnogo jaci, ni mnogo veci jos krenuli u taj proces.
    Cudo jedno kako su znali koje su im nadleznosti da potpisu tendere iz juna mjeseca u vrijednosti oko 60 miliona eura, da zaposle oko 1000 ljudi, ali im je smetao vakum vlasti za ovo.
    Kako potpisa da se kupe antigen testovi po duplo vecoj cijeni privatnoj firmi.
    Sto li ga tu ne smete, da mi je znati

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  7. #3656
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ............. Sjećam se hitnosti da se postavi nova vlada i zbog zdravstvene krize...................
    Idi, bre, Gagarine, ko da ti nije jasno koji je bio vladin prioritet: Zakon o vjerama. Koliko je to hitno bilo, radio parlament iza ponoci.

    Neki prioriteti bi se morali znati. Zdravlje, ekonomija, pravosudje, korupcija, porijeklo imovine......pa tamo nedje kad se nadje vremena Zakon o vjerama.

    Jos kad imas ono celjade za ministarku...da ima pravde, bila bi smijenjena s mjesta u KCCG... a ona avanzovala u ministarku...i sto sad: treba da cutimo i ne kritikujemo 100 dana?

    Uzgred, ponesto sam pisao o Hrapovicu i bahacenju cerke mu, tako da...

    Ne drzim nikome stranu.

  8. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:

    A+A

  9. #3657
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    U tom slučaju više i nema ničeg kontroverznog i nejasnog, ne znam šta je tvoj problem.

    Sam Hrapović je izjavio da je odgovorio na prvi mail (istina, pet minuta prije isteka roka) a onda ućutao kad mu je rečeno da je dobio odgovor Poljske istog dana (18. avgusta). Od 18. avgusta do decembra Hrapović, kao ministar zdravlja, nije odgovorio da potvrdi narudžbu vakcina.

    Evo sad Srbija, koja nije "lider u regionu" niti je toliko bliska EU, dobija vakcine a mi ne. Očigledno je da će stotine naših građana da umru zbog tog kašnjenja.

    Ja shvatam da su Hrapoviću bili preči izbori, ali za ubistva iz nehata se odgovara. Mada mi je teško i zamisliti tu lošu simulaciju ljudskog bića koja se, kao ministar zdravlja, budi u ovakva vremena ujutru, a da mu prva pomisao nije "kad će ta vakcina i kako je nabaviti što prije".
    Crna Gora je potpisnik Covax inicijative, obaveze po to sporazumu je trebala da uplati ova Vlada, je li ili nije pojma nemam, niti me zanima. Da li je neko ili nije odgovorio posredniku u nabavci vakcina je isto potpuno irelevantno jednako bi ih imali kao sto ih imamo sada, svako ko je iole upucen u poslovanja distributera i sisteme javnih nabavki zna kolika je besmislica oko famoznog neodgovorenog mejla a i sve da ih imamo 10000 na stanju sada ne bi promijenilo nista. To je politikanstvo jer vecina zna koliko je ta prica oko vakcina besmislena. Za svako eventualno kasnjenje moze biti jedino odgovorna sadasnja Vlada a njih zanima i korona i vakcina jednako koliko i mene.

  10. #3658
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Koliko sam shvatio Poljaci nisu nudili vakcinu, već neki kondicional, "ako nam preteče neki višak da vama prodamo". Tako da je te vakcine u bilo kakvu jednačinu stavljat zaista šala komika. Prvo pitanje je da li će im uopšte preteći i ako preteče kad će biti rasploživ višak. Možda kad nam bude nepotreban?
    Prethodna vlada išla je preko Covax sistema kako se regularno nabavljaju vakcine, a onda je većina zemalja krenula da nabavlja direktno od kompanija i pravi ugovore. Ovi naši se time nisu bavili, što je veliki kiks. Prvi put su radili po proceduri kada drugi niko nije.
    Suštinski, nisu odgovorni za neke živote, jer i svi koji već imaju vakcinu, izuzev Izraela, do sada su vakcinisali smiješan procenat naroda. Tako da je priča o zatvoru za Hrapovića smiješna, što ga ne amnestira za gomilu kikseva.
    No da vidimo gdje smo sada, kad se već bavimo vakcinama.
    1. Izuzev što je optužila prethodnike i dala neodređene odgovore i datume, ministrica ne reče ništa o njenim rezultatima u vezi vakcina. Očigledno ništa nisu dogovorili i potpisali. Imali su već mjesec i po. Izgleda da to nije baš tako jednostavno, koliko svaliti na druge.
    2. Imamo vakcine iz EU, Rusije i Kine. Iz Rusije i Kine zaboravite otprilike. Razlog, trebaju da dobiju odobrenje od naše Agencije za ljekove ili kako se to već zove. Dozvole se suštinski dobijaju na dva načina. Sam ih testiraš (nema resursa) ili prihvatamo dozvole EU koje otprilike dobavljač prevede. Nisam siguran priznajemo li SZO i koga još, a mislim da sigurno ne prihvatamo dozvole Rusije i Kine. Npr. mislim da prihvatamo Srbije.
    Dakle, igraju nam samo vakcine iz EU. Ako bi naručili i davali neke druge, ako se nekome nešto desi mogao bi da odere državu, a taj koji ih je koristio lagano u zatvor.
    3. Sa vakcina pasošem će se moći ići u drugu zemlju EU. Tu opet igraju samo vakcine priznate u EU. Ruske i kineske ne igraju. A nisam siguran može li se čovjek kasnije sa njima vakcinisati kad ih bude dovoljno, ako je koristio neku drugu i koji je rok etc...
    Obrni, okreni, moramo čekati Modernu i Pfizer.

  11. #3659
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    https://www.portalanalitika.me/clana...ine-u-ovo-doba



    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  12. #3660
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Hahahhaahhah. Što radi Rodion. Hahahahaha. Prenos vlasti kaže. Nije Hrapović odgovoran nego nova vlada koju nije baš toliko briga. Ima drugih obaveza. I onda kad mu se kaže da je klasični DPS ovac skače. I još prijeti kako nema toga ko smije doći na Lovćen da gradi kapelu. E tako mi tih muda.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Hrapović prijeti oko kapele na Lovćenu?

  13. #3661
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Koliko sam shvatio Poljaci nisu nudili vakcinu, već neki kondicional, "ako nam preteče neki višak da vama prodamo". Tako da je te vakcine u bilo kakvu jednačinu stavljat zaista šala komika. Prvo pitanje je da li će im uopšte preteći i ako preteče kad će biti rasploživ višak. Možda kad nam bude nepotreban?
    Prethodna vlada išla je preko Covax sistema kako se regularno nabavljaju vakcine, a onda je većina zemalja krenula da nabavlja direktno od kompanija i pravi ugovore. Ovi naši se time nisu bavili, što je veliki kiks. Prvi put su radili po proceduri kada drugi niko nije.
    Suštinski, nisu odgovorni za neke živote, jer i svi koji već imaju vakcinu, izuzev Izraela, do sada su vakcinisali smiješan procenat naroda. Tako da je priča o zatvoru za Hrapovića smiješna, što ga ne amnestira za gomilu kikseva...
    Nema mnogo logike tvoj pristup, jer ispada da vlada/ministar nemaju nikakvog uticaja na to kad će i u kojim količinama vakcina da stigne.

    Opet, nekako, Srbija ima 250.000 doza i dobija još 800.000, dok naših nema ni na vidiku.

    Šta misliš, kako se dobiju te doze ranije? Tako što odgovaraš odmah na razne ponude i grabiš svaku, a ne čekaš četiri mjeseca da ti stigne ponovo mail od Poljske "hoćete li vi ovu vakcinu ili ne?"

    Tako da svakako odgovornosti ima u tome što Hrapović četiri mjeseca nije odgovorio na mail u kojem Poljska pita Crnu Goru da li smo zainteresovani da dobijemo vakcinu prije našeg reda po Covax sistemu.

    Svaki dan kašnjenja - pet života. Nebitno je koliko su niski procenti vakcinisanja u početku, jer ako kasnimo mjesec sa početkom vakcinisanja kasnićemo mjesec i sa završetkom. Tokom tog ciklusa vakcinacije izgubićemo taman onoliko života koliko je početno kašnjenje. Ako kasnimo 30 dana - 150 ljudi umiru koji nisu morali da umru.
    Last edited by SKOJ; 19-01-21 at 14:48.

  14. #3662
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Koliko sam shvatio Poljaci nisu nudili vakcinu, već neki kondicional, "ako nam preteče neki višak da vama prodamo". Tako da je te vakcine u bilo kakvu jednačinu stavljat zaista šala komika. Prvo pitanje je da li će im uopšte preteći i ako preteče kad će biti rasploživ višak. Možda kad nam bude nepotreban?
    Prethodna vlada išla je preko Covax sistema kako se regularno nabavljaju vakcine, a onda je većina zemalja krenula da nabavlja direktno od kompanija i pravi ugovore. Ovi naši se time nisu bavili, što je veliki kiks. Prvi put su radili po proceduri kada drugi niko nije.
    Suštinski, nisu odgovorni za neke živote, jer i svi koji već imaju vakcinu, izuzev Izraela, do sada su vakcinisali smiješan procenat naroda. Tako da je priča o zatvoru za Hrapovića smiješna, što ga ne amnestira za gomilu kikseva.
    No da vidimo gdje smo sada, kad se već bavimo vakcinama.
    1. Izuzev što je optužila prethodnike i dala neodređene odgovore i datume, ministrica ne reče ništa o njenim rezultatima u vezi vakcina. Očigledno ništa nisu dogovorili i potpisali. Imali su već mjesec i po. Izgleda da to nije baš tako jednostavno, koliko svaliti na druge.
    2. Imamo vakcine iz EU, Rusije i Kine. Iz Rusije i Kine zaboravite otprilike. Razlog, trebaju da dobiju odobrenje od naše Agencije za ljekove ili kako se to već zove. Dozvole se suštinski dobijaju na dva načina. Sam ih testiraš (nema resursa) ili prihvatamo dozvole EU koje otprilike dobavljač prevede. Nisam siguran priznajemo li SZO i koga još, a mislim da sigurno ne prihvatamo dozvole Rusije i Kine. Npr. mislim da prihvatamo Srbije.
    Dakle, igraju nam samo vakcine iz EU. Ako bi naručili i davali neke druge, ako se nekome nešto desi mogao bi da odere državu, a taj koji ih je koristio lagano u zatvor.
    3. Sa vakcina pasošem će se moći ići u drugu zemlju EU. Tu opet igraju samo vakcine priznate u EU. Ruske i kineske ne igraju. A nisam siguran može li se čovjek kasnije sa njima vakcinisati kad ih bude dovoljno, ako je koristio neku drugu i koji je rok etc...
    Obrni, okreni, moramo čekati Modernu i Pfizer.
    Ima još jedan problem, veoma različita mišljenja i podaci o samim vakcinama. Tako možemo čuti da osobe koje su preležale koronu, najbolje da prime kinesku(ne znam razlog jer nisam stručan) ali nisu ni oni sigurni da je Fajzerova pogodna svima, ruska je i dalje nepoznanica iako je fale, pa na kraju kažu "valja primiti bilo koju"

  15. #3663
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post

    Uzgred, ponesto sam pisao o Hrapovicu i bahacenju cerke mu, tako da...

    Ne drzim nikome stranu.
    Ne bi trebalo da covjek mora uz svaku kritiku da se ogradi na ovaj nacin, dje su razumni sagovornici, dje se umije saslusati tj procitati ono sto se pise. Ali nazalost vaznije je reci sta imas nego procitati sta drugi pisu. I onda mora covjek uz svaku kritiku i da crta da ne drzi nikome stranu vec upucuje kritiku koja je na mjestu.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  16. The Following 5 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  17. #3664
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Licno se ne razumijem u vakcine, ali sam misljenja da sve to treba dobro provjeriti radi pomenutih nus pojava, dalje ako su svi proizvodjaci bezbjedni onda sledeci uslov bi bila brzina isporuke, pa onda cijena, dakle klasicni tender sa bodovanjem, zna se sta najvise bodova nosi pa redom.
    Ne pada mi na pamet da branim krapovica, samo radi tasni i bahacenja kcerke je zasluzio par desetina godina zatvora, ali u to vrijeme smo svakodnevno dobijali uvjerenja da je tamjan najbolja zasita, moguce da je covjek povjerovao crkvi i napravio propust.

  18. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  19. #3665
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Šta misliš, kako se dobiju te doze ranije? Tako što odgovaraš odmah na razne ponude i grabiš svaku, a ne čekaš četiri mjeseca da ti stigne ponovo mail od Poljske "hoćete li vi ovu vakcinu ili ne?"

    Sto bi ti rekao svima, a mislim da bi trebao prvo od sebe da podjes, citas li ti sta pises?! Evo, ako uzmemo tvoju mrznju prema prethodnom rezimu iako ja tvrdim da ona ima veze samo sa nacionalnim predznakom a ne sa rezimom, pa i tvoju potrebu da kritikujes koliko god bio kontradiktoran ali druze, koju vakcinu, koji mail!? Pa i ovi iz ministarstva samo su to politikanski bacili spicu da sami sebe operu taj dan i nikom vise nije zanimljiva jer je nebuloza pa ni njima samima a ti je uze da je zvaces i bacas floskule u koje ni sam ne vjerujes i one tirade, "stotine zivota bi bilo spaseno da je samo Hrapa otvorio mailbox"... Bem li ga ni sam ne vjerujem oko cega se sporim, no sto je najtuznije sto nekima stvarno se moze prodati ova prica. Nebitan je ovdje i Hrapovic, i DPS i DF i ova i ona Vlada i srpstvo i crnogorstvo nego jedan model razmisljanja i bacanja besmislica a sve u dnevno politicke svrhe bez ikakve osnove i ucinka.

  20. #3666
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nema mnogo logike tvoj pristup, jer ispada da vlada/ministar nemaju nikakvog uticaja na to kad će i u kojim količinama vakcina da stigne.

    Opet, nekako, Srbija ima 250.000 doza i dobija još 800.000, dok naših nema ni na vidiku.

    Šta misliš, kako se dobiju te doze ranije? Tako što odgovaraš odmah na razne ponude i grabiš svaku, a ne čekaš četiri mjeseca da ti stigne ponovo mail od Poljske "hoćete li vi ovu vakcinu ili ne?"

    Tako da svakako odgovornosti ima u tome što Hrapović četiri mjeseca nije odgovorio na mail u kojem Poljska pita Crnu Goru da li smo zainteresovani da dobijemo vakcinu prije našeg reda po Covax sistemu.

    Svaki dan kašnjenja - pet života. Nebitno je koliko su niski procenti vakcinisanja u početku, jer ako kasnimo mjesec sa početkom vakcinisanja kasnićemo mjesec i sa završetkom. Tokom tog ciklusa vakcinacije izgubićemo taman onoliko života koliko je početno kašnjenje. Ako kasnimo 30 dana - 150 ljudi umiru koji nisu morali da umru.
    U toj jednacini, koliko je odnijela zivota kasicica zna li se
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  21. #3667
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Znam ja o kome pishesh,jutros nisam gledao,ali me jedna stvar chudi,ni on ne zna je li zasta primio vakcinu ili placebo.
    Reče da su mu antitijela na 11, tako da nije placebo sigurno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #3668
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Koliko sam shvatio Poljaci nisu nudili vakcinu, već neki kondicional, "ako nam preteče neki višak da vama prodamo". Tako da je te vakcine u bilo kakvu jednačinu stavljat zaista šala komika.
    Pretpostavljam da je onaj krimos od Lončara odgovorio na mail.

    https://nova.rs/vesti/politika/vucic...ne-iz-poljske/

    800k Astra Zeneca.

    Inače, vakcina koja meni uliva najviše povjerenja.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #3669
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sto bi ti rekao svima, a mislim da bi trebao prvo od sebe da podjes, citas li ti sta pises?! Evo, ako uzmemo tvoju mrznju prema prethodnom rezimu iako ja tvrdim da ona ima veze samo sa nacionalnim predznakom a ne sa rezimom, pa i tvoju potrebu da kritikujes koliko god bio kontradiktoran ali druze, koju vakcinu, koji mail!? Pa i ovi iz ministarstva samo su to politikanski bacili spicu da sami sebe operu taj dan i nikom vise nije zanimljiva jer je nebuloza pa ni njima samima a ti je uze da je zvaces i bacas floskule u koje ni sam ne vjerujes i one tirade, "stotine zivota bi bilo spaseno da je samo Hrapa otvorio mailbox"... Bem li ga ni sam ne vjerujem oko cega se sporim, no sto je najtuznije sto nekima stvarno se moze prodati ova prica. Nebitan je ovdje i Hrapovic, i DPS i DF i ova i ona Vlada i srpstvo i crnogorstvo nego jedan model razmisljanja i bacanja besmislica a sve u dnevno politicke svrhe bez ikakve osnove i ucinka.
    Da ne raspravljamo šta ti misliš o meni a šta ja o tebi. Ajmo samo činjenice (u nastavku podvučene, ostalo su moji komentari).

    - Čovjek nije četiri mjeseca odgovorio na mail kojim mu Poljska zvanično nudi da aplicira za dobijanje vakcina preko reda. Odgovorio je na prethodni mail, komunicirao sa poljskom ambasadom, onda zaboravio, nije ga bilo briga, štagod.

    - Vakcine očigledno mogu da se nabave ranije. Eto nam primjer komšije, Srbija ih je nabavila prije nas iako su naši odnosi sa EU bolji, iako smo lider u regionu, otvorili sva poglavlja, bla-bla. Kako i zašto je Srbija uspjela da ih nabavi prije nas i time spašava svakog dana živote određenog broja svojih građana, dok naši umiru? Svakako nije tako što je ignorisala ponude zemalja članica EU.

    - Svaki dan kašnjenja početka vakcinacije je pet-šest ljudi koji nepotrebno umiru. Kasnimo li mi ili se nije moglo bolje od ovoga? Ja bih rekao da Hrapovićev način komuniciranja sa Poljskom oko vakcina jasno ukazuje na ovo drugo.

  25. #3670
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    U toj jednacini, koliko je odnijela zivota kasicica zna li se
    Ne znam, rekoh već da je to teško izračunati. Isto kao što je teško izračunati koliko života nas je koštala politička priča NKT-a koja je srozala javno povjerenje u državne mjere protiv pandemije.

    S druge strane, broj života koje odnosi kašnjenje početka vakcinacije je lako izračunati.

  26. #3671
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da ne raspravljamo šta ti misliš o meni a šta ja o tebi. Ajmo samo činjenice (u nastavku podvučene, ostalo su moji komentari).

    - Čovjek nije četiri mjeseca odgovorio na mail kojim mu Poljska zvanično nudi da aplicira za dobijanje vakcina preko reda. Odgovorio je na prethodni mail, komunicirao sa poljskom ambasadom, onda zaboravio, nije ga bilo briga, štagod.

    - Vakcine očigledno mogu da se nabave ranije. Eto nam primjer komšije, Srbija ih je nabavila prije nas iako su naši odnosi sa EU bolji, iako smo lider u regionu, otvorili sva poglavlja, bla-bla. Kako i zašto je Srbija uspjela da ih nabavi prije nas i time spašava svakog dana živote određenog broja svojih građana, dok naši umiru? Svakako nije tako što je ignorisala ponude zemalja članica EU.

    - Svaki dan kašnjenja početka vakcinacije je pet-šest ljudi koji nepotrebno umiru. Kasnimo li mi ili se nije moglo bolje od ovoga? Ja bih rekao da Hrapovićev način komuniciranja sa Poljskom oko vakcina jasno ukazuje na ovo drugo.
    Ko je sta i kome nudio? Ime firme, kolicinu, cijena, razlog komunikacije preko ambasade, na ciju inicijativu, da li je samo uopstena komunikacija ili ima neku konkretizaciju, koja vakcina se nudi u vremenu kad je ni nema. Crna Gora je potpisala u oktobru Sporazum o Covax inicijativi, kraj novembra i pocetak decembra je prenos vlasti i ne postoji osoba koja bi mogla ista konkretno da preduzme, Srbija je nabavila vakcine kao rezultat inicijative i pregovora koji su obavljeni krajem decembra. Svaka zemlja koja je krenula direktno da pregovara sa proizvodjacima u decembru. Sama vakcina ne rjesava nista, to je i dalje neispitano tlo, ona ne lijeci vec stiti i treba da pokaze rezultate na globalnom planu. Poljska je danas primila vakcine i nisu dobili onoliko koliko su trazili vec pola porudzbine. O cemu ti pricas i kakve veze ima prosla Vlada i Hrapovic sa time kao i mail!? To je toliko smijesna prica da ja i dalje ne vjerujem o cemu pricas. Sto se mene tice ne moramo ih ni nabavljati do pocetka ljeta. Nece spasiti zivot nikome do tada.

    https://rs.n1info.com/svet/neke-boln...ekivanih-doza/

    Cujem li jos jednom pricu "a sve bi bilo drugacije da je Hrapa odvovorio na mail" tacno cu da se roknem. U svakom drugom slucaju bi mislio da se neko sprda ali znajuci koji ste vi zaludjenici da i u zemljotresima nalazite da ima veze sa DPSom i komitama.

    Edit. Ja ovu kinesku necu da primim nego velikodusno ustupam moju za zabrinutu ekipu sa foruma


    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...v-koronavirusa
    Last edited by Rodion Romanovich; 19-01-21 at 16:32.

  27. #3672
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    2. Imamo vakcine iz EU, Rusije i Kine. Iz Rusije i Kine zaboravite otprilike. Razlog, trebaju da dobiju odobrenje od naše Agencije za ljekove ili kako se to već zove. Dozvole se suštinski dobijaju na dva načina. Sam ih testiraš (nema resursa) ili prihvatamo dozvole EU koje otprilike dobavljač prevede. Nisam siguran priznajemo li SZO i koga još, a mislim da sigurno ne prihvatamo dozvole Rusije i Kine. Npr. mislim da prihvatamo Srbije.
    Dakle, igraju nam samo vakcine iz EU. Ako bi naručili i davali neke druge, ako se nekome nešto desi mogao bi da odere državu, a taj koji ih je koristio lagano u zatvor.
    3. Sa vakcina pasošem će se moći ići u drugu zemlju EU. Tu opet igraju samo vakcine priznate u EU. Ruske i kineske ne igraju. A nisam siguran može li se čovjek kasnije sa njima vakcinisati kad ih bude dovoljno, ako je koristio neku drugu i koji je rok etc...
    U svakoj ama bas svakoj zemlji ima procedura odobrenja po hitnom postupku ... eee, negdje sam cuo ovu recenicu nedavno ... ali nema veze.

    Ovo je u stvarnosti jedini nacin na koji su odobrena sva cjepiva u svim zemljama pocev od Kine pa do SAD, tako da CG-agencija za lijekove to moze slobodno uraditi.

    Sto se tice onog drugog, Rusija je vec aplicirala za odobrenje njezinih cjepiva kod SZO-a.

    Tko u CG je speman za izaci pred hrpu porodica kod kojih su ljudi preminuli od Kovid-a pa im podijeliti onu tvoju lekciju? Jesi li?

    Nou ofens
    Last edited by A+A; 19-01-21 at 16:47.

  28. #3673
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ko je sta i kome nudio? Ime firme, kolicinu, cijena, razlog komunikacije preko ambasade, na ciju inicijativu, da li je samo uopstena komunikacija ili ima neku konkretizaciju, koja vakcina se nudi u vremenu kad je ni nema. Crna Gora je potpisala u oktobru Sporazum o Covax inicijativi, kraj novembra i pocetak decembra je prenos vlasti i ne postoji osoba koja bi mogla ista konkretno da preduzme, Srbija je nabavila vakcine kao rezultat inicijative i pregovora koji su obavljeni krajem decembra. Svaka zemlja koja je krenula direktno da pregovara sa proizvodjacima u decembru. Sama vakcina ne rjesava nista, to je i dalje neispitano tlo, ona ne lijeci vec stiti i treba da pokaze rezultate na globalnom planu. Poljska je danas primila vakcine i nisu dobili onoliko koliko su trazili vec pola porudzbine. O cemu ti pricas i kakve veze ima prosla Vlada i Hrapovic sa time kao i mail!? To je toliko smijesna prica da ja i dalje ne vjerujem o cemu pricas. Sto se mene tice ne moramo ih ni nabavljati do pocetka ljeta. Nece spasiti zivot nikome do tada....
    Evo da ne pričamo o Markovim konacima, vidi ovaj Kimmijev tekst gore gdje Vučić kaže da njihovih 800.000 doza dolaze od dogovora sa Poljskom.

    Oni su očigledno odgovorili na email.

  29. #3674
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Prica o Covax inicijativi je znalo da je problematicna jos u oktobru. O tome se cak i na ovom forumu pricalo na temama o virusu.
    Tako da mozes slobodno da preskocis te price o tome da ministarstvo nije moglo nista da uradi. Ok Hrapovic je u limbu, ovi ostali, za kojima sad places kao strucnjacima. Ili ni oni ne rade posao ako hrapovic ne zna sta ce sa sobom.
    Sacuvajmo kadrove. Ako se sledece izbore otegne na 6 mjeseci, svi kanap pa da se vjesamo.
    https://apnews.com/article/internati...3dc7c8b360bfa4
    Ili ces da branis ministarstvo jer hrapovic nema kad od potpisivanja tendera u junu
    Od 74 zaposljena niko nije morao da radi nista dok hrapovic ne vidi sta ce sa sobom
    Last edited by Hell Raiser; 19-01-21 at 16:44.

  30. #3675
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Evo da ne pričamo o Markovim konacima, vidi ovaj Kimmijev tekst gore gdje Vučić kaže da njihovih 800.000 doza dolaze od dogovora sa Poljskom.

    Oni su očigledno odgovorili na email.
    Zato poljacima fali pola kontigenta Vucic odgovorio na mail. Pakao. Pravda za bracu Poljake. Ne dajte se.

    Edit. Ovo je buduce vrijeme, tek treba da potpisu i dobiju preko Poljske. Izgleda da je neko tamo tek sada otvorio mail. Ja bi to ispitao o cemu se radi. Jel realno o cemu se ovdje pise!?

    "da će Srbija sklopiti trilateralni ugovor sa Poljskom i kompanijom Astrazeneca za oko 800 hiljada doza vakcina i da će naša zemlja na taj način, preko Varšave, dobiti i četvrtu vakcinu”, naveo je Vučić."
    Last edited by Rodion Romanovich; 19-01-21 at 16:49.

Page 147 of 1249 FirstFirst ... 47971371431441451461471481491501511571972476471147 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 21 users browsing this thread. (0 members and 21 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •