Page 139 of 1249 FirstFirst ... 39891291351361371381391401411421431491892396391139 ... LastLast
Results 3,451 to 3,475 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #3451
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće da nismo imali muda da kritikujemo vlast anonimno pod nickom na forumu gdje realno svraće stotinak ljudi. To je ogromna građanska hrabrost.
    Mnogo je hrabrije možda raditi u Vladi koju deceniju i pričati kako se cijelo vrijeme pljuvala vlast unutar same te vlade i pred kolegama kukavicama koji nisu podržavali tu priču. To je bila priča jednog forumaša ovdje. Samo što on time slučajno objasni da ta vlada i nije bila toliko nedemokratska, ali ajde sad...Što bi rekao đedo iz vica "mene su strijeljali".
    Eto nemam ni dana staža u državnom aparatu, svaku vladu doživljavam kao svoju jer njeni rad utiče na moj život i život članova moje porodice, pošto isti pružaju neke servise koje koristimo poput zdravstva, prosvjete, policije...
    A i platim neki četovorocifreni iznos mjesečno kad mi sjedne plata, a kasnije i PDV kad trgujem u Voli.
    Pa eto, usudio bih se možda ponešto napisati o tome kako bi bilo možda pametno sačuvati malo državnog novca.
    Svi su eksperti, ali izuzev Srzentićke niko nije imao nikakvog poslovnog iskustva sa javnom upravom izuzev malo Krivokapić u Senatu Univerziteta. A Duning kruger efekat može da košta više od korupcije.
    Ili su možda bezgrešni... Apostoli etc...
    Evo pogledacemo koliko ce nesto kostati.
    Vec netom kruze spiskovi da je drzava podrzavala sa po 750 do 900 eura mjesecno, pojedince koji rade, ugovorima o djelu. I nije bas mala cifra. Oko 50000 mjesecno bruto
    Koliko je takvih spiskova, tek ce da se vidi. Sa tog spiska, vecinu ces naci na ovoj cuvenoj podrsci za listu 21.maj u cdm sto je izasla
    Ono sto ja ocekujem od nove skupstine, ne vlade, nego skupstine, je ukidanje oznake interno kao povjerljive dokumentacije.
    Pa neka onda NVO cesljaju dokumentaciju.
    A ne Bojanic da skida sa odredjenog papira kad dodje da gostuje.
    On procitati ne moze sve ako misli da radi. Tako mozemo i da saznamo koja je dokumentacija unistena. Nisu dzabe kamioni vozili sa zlatice i iz ministarstva odbrane

  2. #3452
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Isto kao sto je zanimljivo da odjednom tebi sve odgovara... ovo su sad najbolje mjere, milaca zenu i kuma sto je zaposlio, sto ce potparolka u nacionalne parkove itd...

    Samo zamisljam kako bi gruvao da ti je militin simovic odredio da za bozic ne mozes nidje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo nije istina.
    Ali i sve da je tako, poštenije je nego kao ti (glasači i simpatizeri DPS/SD/P) kukati na partijsko zapošljavanja itd. A do sad muk.
    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće da nismo imali muda da kritikujemo vlast anonimno pod nickom na forumu gdje realno svraće stotinak ljudi. To je ogromna građanska hrabrost.
    Mnogo je hrabrije možda raditi u Vladi koju deceniju i pričati kako se cijelo vrijeme pljuvala vlast unutar same te vlade i pred kolegama kukavicama koji nisu podržavali tu priču. To je bila priča jednog forumaša ovdje. Samo što on time slučajno objasni da ta vlada i nije bila toliko nedemokratska, ali ajde sad...Što bi rekao đedo iz vica "mene su strijeljali".
    Eto nemam ni dana staža u državnom aparatu, svaku vladu doživljavam kao svoju jer njeni rad utiče na moj život i život članova moje porodice, pošto isti pružaju neke servise koje koristimo poput zdravstva, prosvjete, policije...
    A i platim neki četovorocifreni iznos mjesečno kad mi sjedne plata, a kasnije i PDV kad trgujem u Voli.
    Pa eto, usudio bih se možda ponešto napisati o tome kako bi bilo možda pametno sačuvati malo državnog novca.
    Svi su eksperti, ali izuzev Srzentićke niko nije imao nikakvog poslovnog iskustva sa javnom upravom izuzev malo Krivokapić u Senatu Univerziteta. A Duning kruger efekat može da košta više od korupcije.
    Ili su možda bezgrešni... Apostoli etc...
    Teško da pije vodu priča. Znam i ja neke koji su sad najglasniji ovdje, a nisu mogli doći sa primorja na proteste. Odupri se. A sad su borci za svašta nešto.
    Ima tvoje pisanje dosta dobrih strana, ali ide malo na onu rabotu konstantno napadanje i to ono nisam ja, no ona baba. Pa moram ponekad odreagovati. Bez ljutnje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  3. #3453
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Dobra opozija je cudo za demokratiju...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. #3454
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ovo nije istina.
    Ali i sve da je tako, poštenije je nego kao ti (glasači i simpatizeri DPS/SD/P) kukati na partijsko zapošljavanja itd. A do sad muk. Teško da pije vodu priča. Znam i ja neke koji su sad najglasniji ovdje, a nisu mogli doći sa primorja na proteste. Odupri se. A sad su borci za svašta nešto.
    Ima tvoje pisanje dosta dobrih strana, ali ide malo na onu rabotu konstantno napadanje i to ono nisam ja, no ona baba. Pa moram ponekad odreagovati. Bez ljutnje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ima tema za nepocinstva DPS i bivse vlasti, dje slabo ko pise, bice da nije prometna i tirazna, za znas vec ljudi i ego.
    A ovo je tema za vladu.
    Valjda je normalno napisato ako nesto proklizava u pravcu da moze ozbiljno da kosta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  5. #3455
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ovo nije istina.
    Ali i sve da je tako, poštenije je nego kao ti (glasači i simpatizeri DPS/SD/P) kukati na partijsko zapošljavanja itd. A do sad muk. Teško da pije vodu priča. Znam i ja neke koji su sad najglasniji ovdje, a nisu mogli doći sa primorja na proteste. Odupri se. A sad su borci za svašta nešto.
    Ima tvoje pisanje dosta dobrih strana, ali ide malo na onu rabotu konstantno napadanje i to ono nisam ja, no ona baba. Pa moram ponekad odreagovati. Bez ljutnje.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Da dodam, malo mi je bzv idealizacija nove vlasti, kao i tebi moje kritike.
    Da vam mene nema uleceli bi ste u confirmation bias i na kraju se podijelili izmedju Judejskog oslobidilackog fronta i Oslobodilackog fronta Judeje
    Ako si gleda Monthy Payton.
    Ja sam vam odj blago. Nerviram vas, a umijem da pisem, pa be ne mecete na block
    U zdravlje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  7. #3456
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by grundeljski View Post
    Znaci pada vlada?
    Kako su sad pocele cijele recenice i pasusi da se pisu.
    Jbg mora se ovaj drzavni posao sacuvat. Lako mi je za tebe. Trobojkica litije i ode u agenciju neku...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. #3457
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Tacno tako. Nemoj ko da Gorana Djukanovuca skloni sa posla obezbjedjenja i plate od 1600 eura, sluzbeno vozilo, nacionalna penzija a regionalni vodovod mora kredite za poslovanje da uzme.
    Jis ni ne dolazi na posao, po pricama kolega.
    Nemoj da izgubimo ovakve kadrove

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  10. #3458
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Ako ništa bar je zanimljivo gledat bivše opozicionare, što na forumu što u real life, kako im je sve ono što je radio dps prihvatljivo i sa druge strane gledat dps-ovce kako se da pozicije opozicionara brinu za svaki državni euro i zaštitu ugleda države u koju su su ukakili dok su bili vlast.
    To ponašanje razumijem jedino ako se radi o nekome ko ima ličnu korist u suprotnom bi neki doktor mogao dat dijagnozu.

  11. The Following 5 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  12. #3459
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,825
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Imam ja u uzu familiju ljude koji nemaju nikakvu korist. U razgovoru sa njima takodje sam im kazao da posjete doktora. Dosli smo do toga da sam ja bahat i da se evropa ukakila u mene.
    Dajte placebo vakcinu da bjezim

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  13. #3460
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Meni licno je problematicno. Ali da se nikako ne izgubi fokus protiv cega smo se borili. Sad se mora braniti da li je 3 zaposljenja oko kojih se digla frka, veci problem od npr Gorana Djukanovica sa platom strazara od 1600 i nacionalnom penzijom

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  15. #3461
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Jbg mora se ovaj drzavni posao sacuvat. Lako mi je za tebe. Trobojkica litije i ode u agenciju neku...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nemam ti veze sa trobojkama i litijama, ali ni sa odbranom trulog sistema i kriminalne organizacije Dps.

    Ne tuguj nocas, gore glavu.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  16. #3462
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Meni licno je problematicno. Ali da se nikako ne izgubi fokus protiv cega smo se borili. Sad se mora braniti da li je 3 zaposljenja oko kojih se digla frka, veci problem od npr Gorana Djukanovica sa platom strazara od 1600 i nacionalnom penzijom
    Dje taj strazari za 1600 evra, da batalim ovaj inzenjerski posao i podjem u security?

    Ali veci je problem sto nas je Leposavic sve ugrozio svojom izjavom. Fuj.

  17. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  18. #3463
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Dje taj strazari za 1600 evra, da batalim ovaj inzenjerski posao i podjem u security?

    Ali veci je problem sto nas je Leposavic sve ugrozio svojom izjavom. Fuj.
    Koliko sam shvatio Leposavić samo želi da neki budu jednakiji od ostalih.Ništa strašno.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  19. #3464
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Stvarno sam osjecao potrebu da pisem protiv boljezivece koalicije i njihove tvorevine, cak sam to smatrao to smatrao obavezom svakog cestitog gradjanina. Ove ne napadam lise ure, jednostavno sam probirljiv i ostale izbjegavam da komentarisem da ne bih bio vulgaran.

  20. #3465
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Njihova nezajazljivost za funkcijama i dovodi do ovoga sto gledamo. Nekakve tvitove dje se prijeti, dje martinovic kao advokat se sprda slanju zamolnice i bavi tracevima kako su zabrinuti u pravosudju srbije.
    Dje zeko "iamam 3 stana i vw aertona" je zabrinut za bezbjednost, ali dok se batinalo onda je sve bilo u rok sluzbe.
    Lamentiramo nad izjavom Leposavica, ali nam nije bitno da je ustav krsen dva mjeseca, i da je ASK na sebe uzeo ulogu kontrole javnog govora.
    Nije ovo jos gotovo iako mislite da ce afere koje bojanic poteze nesto promijeniti.
    Nismo kao znali do sad za to, pa ce jako uticati na izbor

  21. #3466
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Znaš šta je meni interesantno. To što se Gagarin registrovao na forum kad se registrovao. Odjednom mu je 30 avgusta postalo interesantno da piše o tekućim dešavanjima. Posebno o novoj vladi. Nego mene interesuje gdje su on i slični njemu bili da kritikuju za vrijeme bivše vlasti. Možda nisu imali muda da to rade tada. Bilo im je dobro da ćute i rade. Što će meni da se zamjeram i slične fraze. A nije baš da nije rečit i da ne zna ništa. Ali sad mu je odjednom sve jasno, zna sve da kritikuje, u dosta slučajeva se ispromašivao,ali nema veze. On to radi jer je naravno normalno da se kritikuje pa kaže i ova "naša" vlada. Koju su oni (nezadovoljni glasači Ure) podržali. Ali im sad Ura ne valja ništa. Vlada im ne valja ništa. E da su tako bili kritični prema staroj, gdje bi nam kraj bio. Ali ih tada politika nije interesovala za razliku od danas kad se u sve razumiju. I to bolje od bilo kog ministra. Duše male.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Gagarin nije tema ovog pdf-a, ne?

  22. #3467
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Svakako treba vladu kritikovati, mada mi se čini da joj tu nije krivi dio, nema vlade u ovih 30 godina koja je pretrpjela ovoliko kritike čitav mandat, a kamoli u prvih mjesec dana.

    I od strane nove većine i od svih ovih kojima do juče nisu smetali policajci što muče mentalne bolesnike električnom strujom po testisima, ali im sad udari pjena na usta zbog cipela ministarke ostavljenih ispod stola. Prepoznaće se mnogi i ovdje na forumu... ili bi bar mogli da se prepoznaju da nije starog prijatelja, conifrmation biasa.

    Griješi ova vlada dosta stvari, ali je svjetlostnim godinama ispred prošle. Posebno je treba kritikovati (ne vladu, već partije nove većine) zbog zapošljavanja "po dubini". Ponoviću još jednom, iako već gnjavim sa tim... neizbježno će neki procenat partijskog zapošljavanja ostati, ali ako se smanji sa sadašnjih 100% na 20% već to će biti ogroman napredak.

  23. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  24. #3468
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Isto kao sto je zanimljivo da odjednom tebi sve odgovara... ovo su sad najbolje mjere, milaca zenu i kuma sto je zaposlio, sto ce potparolka u nacionalne parkove itd...

    Samo zamisljam kako bi gruvao da ti je militin simovic odredio da za bozic ne mozes nidje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Izdrzi jos malo, na sledece izbore su gotovi sigurno.

  25. #3469
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Svakako treba vladu kritikovati, mada mi se čini da joj tu nije krivi dio, nema vlade u ovih 30 godina koja je pretrpjela ovoliko kritike čitav mandat, a kamoli u prvih mjesec dana.

    I od strane nove većine i od svih ovih kojima do juče nisu smetali policajci što muče mentalne bolesnike električnom strujom po testisima, ali im sad udari pjena na usta zbog cipela ministarke ostavljenih ispod stola. Prepoznaće se mnogi i ovdje na forumu... ili bi bar mogli da se prepoznaju da nije starog prijatelja, conifrmation biasa.

    Griješi ova vlada dosta stvari, ali je svjetlostnim godinama ispred prošle. Posebno je treba kritikovati (ne vladu, već partije nove većine) zbog zapošljavanja "po dubini". Ponoviću još jednom, iako već gnjavim sa tim... neizbježno će neki procenat partijskog zapošljavanja ostati, ali ako se smanji sa sadašnjih 100% na 20% već to će biti ogroman napredak.
    Pa ako ti je 620 mjesta koje je izracunao snp da mu pripadaju , MALI procenat onda ok...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  26. #3470
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    jel ovo moguce da je onoliko politickih mjesta???

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  27. #3471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Pa ako ti je 620 mjesta koje je izracunao snp da mu pripadaju , MALI procenat onda ok...
    I ja sam izračunao da meni i mojoj porodici pripada 83,5 mjesta. Ne znači da će tako da bude.

    DPS je partijski rasporedio desetine hiljada ljudi.

  28. #3472
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,564
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    znači @SKOJ i ti si u političku partiju neku ja mislio novinar

    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #3473
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Griješi ova vlada dosta stvari, ali je svjetlostnim godinama ispred prošle. Posebno je treba kritikovati (ne vladu, već partije nove većine) zbog zapošljavanja "po dubini". Ponoviću još jednom, iako već gnjavim sa tim... neizbježno će neki procenat partijskog zapošljavanja ostati, ali ako se smanji sa sadašnjih 100% na 20% već to će biti ogroman napredak.
    Majstore, složio bih se sa tobom ali:
    1. Ko mjeri kada je popunjeno 20% stranačkih mjesta
    2. Ko je taj koji će, kad se popuni 20% stranačkih mjesta, reći "stop ne može više"
    3. Da li taj koji to kaže ima moć da sprovede taj "stop"
    4. Misliš da će se stranke zaustavit na 20% i neće htjeti ići do 100% ako one drže vlast?

    Kao da pustiš kozu u kupus i kažeš "biolja je ova koza od prošle, popašće samo 20% prošla je sve popasla". Bojim se da nova popase kao i prošla što je realno jer nema nekog kontratega koji će je zaustaviti.
    Jel toliki problem odraditi stvari po zakonu i konkursu kako zakon traži, a ne da se pravi karikatura od toga ...
    Last edited by Gagarin; 17-01-21 at 18:02.

  30. #3474
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Majstore, složio bih se sa tobom ali:
    1. Ko mjeri kada je popunjeno 20% stranačkih mjesta
    2. Ko je taj koji će, kad se popuni 20% stranačkih mjesta, reći "stop ne može više"
    3. Da li taj koji to kaže ima moć da sprovede taj "stop"
    4. Misliš da će se stranke zaustavit na 20% i neće htjeti ići do 100% ako one drže vlast?

    Kao da pustiš kozu u kupus i kažeš "biolja je ova koza od prošle, popašće samo 20% prošla je sve popasla". Bojim se da nova popase kao i prošla što je realno jer nema nekog kontratega koji će je zaustaviti.
    Jel toliki problem odraditi stvari po zakonu i konkursu kako zakon traži, a ne da se pravi karikatura od toga ...
    Ne treba cilj da bude 20% nego 0% i treba svako partijsko zapošljavanje kritikovati (pri čemu treba razlikovati sposobne ljude koji imaju veze sa partijama od nesposobnih - ne mora da znači da je Ljiljana Radulović zaposlena "po dubini" samo zato što je kćerka Brankova).

    Dakle imaćeš očigledno borbu između NVO, medija, većine ministara, koji će se truditi da taj procenat bude što manji i partija koje bi najradije imenovale 100% (mada danas Danilović napade tu praksu). Mnogo će zavisiti od javnog mnjenja. Ja se nadam nuli, bojim se 100%, a 20% sam lupio nasumično kao procenat za koji bih smatrao da je odličan za prvu post-DPS vladu.

  31. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  32. #3475
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,595
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne treba cilj da bude 20% nego 0% i treba svako partijsko zapošljavanje kritikovati (pri čemu treba razlikovati sposobne ljude koji imaju veze sa partijama od nesposobnih - ne mora da znači da je Ljiljana Radulović zaposlena "po dubini" samo zato što je kćerka Brankova).

    Dakle imaćeš očigledno borbu između NVO, medija, većine ministara, koji će se truditi da taj procenat bude što manji i partija koje bi najradije imenovale 100% (mada danas Danilović napade tu praksu). Mnogo će zavisiti od javnog mnjenja. Ja se nadam nuli, bojim se 100%, a 20% sam lupio nasumično kao procenat za koji bih smatrao da je odličan za prvu post-DPS vladu.
    Glavni parametri za 2024 bice:

    1. Ostvariti manju polarizovanost drustva, pribliziti se centru

    2. Biti u predvorju EU, spremiti se za ulazak iduce godine

    3. Javni dug da spustimo na 3 000 000 000, ili sto blize toj cifri

    4. Pad DPSa i DFa ispod 20%, i slicnih nacionaliztickih partija

    5. Digitalizacija javne uprave, makar 10 000 ljudi da radi manje na jasle, kako na drzavnom tako i lokalnom nivou

    6. Novih 50 000 radnih mjesta u realnom sektoru

    7. Medijalna plata 600 eura

    8. Medijalna penzija 350 eura

    9. Oslobadjanje sudstva i tuzilastva, diktator i svita u zatvoru

    10. Ciscenje birackog spiska i novi izborni zakon, otvorene liste


    Vraticu se na ovaj post 1.januara 2024.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 17-01-21 at 18:32.

  33. The Following 8 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 139 of 1249 FirstFirst ... 39891291351361371381391401411421431491892396391139 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •