Page 88 of 1249 FirstFirst ... 3878848586878889909192981381885881088 ... LastLast
Results 2,176 to 2,200 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #2176
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    @Gagarin ne slazem se sa tom pricom. Vidi se vrijeme kada si odrastao. Ne mozemo dovijeka biti sitni sverceri. To sto drzava ne zeli da se izbori sa sivom ekonomijom i sitnim svercom ne znaci da ne moze. Ta sitna prodaja je godinama kupovala socijalni mir i tolerisala se sa razlogom. Ista stvar je i sa majstorima ili necim slicnim.
    Na taj nacin smo godinama ubijali konkurenciju i razvoj. Evo uzmimo elektricare na primjer. Gradis kucu i da ti majstori razvuku kablove koje si ti kupio, kao i ostatak galanterije, uzece ti oko 1000 eur. Koliko moze da ponudi firma koja sve placa i ulaze u obuke ili alat. Plus ima drzavu koja treba da se plati.
    Ista stvar i ovi sto prave namjestaj. Da nije ko dobio racun od njih.
    Taj izgovor koji ti imas ima i drzava evo 30 godina.
    Nije da se ne moze, samo se nece. Jer se na taj nacin peglala ekonomska bijeda, a nismo postigli nista.
    Bio sam poslom u PU prije neku godinu i lik dolazi prodaje im parfeme, a drugi prodaje naocare..... Sprdamo li se

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #2177
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Što se Gandže tiče, vrhunska ideja kako da ne. Prečica da mlađi lakše pređu na teške droge. Mislim, da se ne lažemo, gandža je ok ako imaš sreću da si jak umno i da ti koristi kao vidi opuštanja i zabave ali mnogi su sa nje prešli na teže i zauvijek ugasili svoj životni normalan put...Tako da , prebacivanje negativnosti opet na vladu koja je bliska crkvi je meni bvz. Ne vjerujem ti da bi volio da ti djeca puše travu, a da im drugovi nude nešto bolje za izlazak...Ni ja ni ti.
    Imaj u vidu da je gandža legalizovana u gomili američkih država i u Kanadi za rekreativno korištenje. O medicinskom i da ne pričamo.
    Poenta je da legalizacija nigdje nije povećala broj zavisnika. Ukoliko bi imao prodavnice gdje se legalno prodaje, utoliko ne bi bilo dilera koji bi kupcu gandže nudili "nešto jače".
    A za "nešto jače" zvijukni kazne do bola.
    Takođe, zavisnost od duvana je mnogo jača od marihuane i ubije više ljudi. Lično iskustvo, mnogo sam teže ostavio cigare od gandže. Da li bi volio da mi djeca puše. naravno da ne. Pa je duvan legalan. Kao i alkohol. Bili volio da mi dijete dolazi pijano doma? Naravno da ne.
    Prvi stepenik ka težim drogama. Kad sam bio klinac, cijela zgrada je duvala. Znaš ko su oni koji su se navukli na teže stvari? Oni koji nisu studirali ili najrazmaženiji "neka sine ja ću umjesto tebe".
    Masu je tu pitanja. Svakako, složićemo se da bi crkva bila protiv, isto kao i protiv gej brakova ili gejovi da usvajaju djecu. Kao i da nije realno očekivati inicijativu za legalizaciju od vlade gdje crkva ima ogroman uticaj. Ništa protiv crkve ovaj put. Legitiman stav... Stvarno nisam imao namjeru da prebacujem negativnost.

  4. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:

    ASC

  5. #2178
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    @Gagarin ne slazem se sa tom pricom. Vidi se vrijeme kada si odrastao. Ne mozemo dovijeka biti sitni sverceri. To sto drzava ne zeli da se izbori sa sivom ekonomijom i sitnim svercom ne znaci da ne moze. Ta sitna prodaja je godinama kupovala socijalni mir i tolerisala se sa razlogom. Ista stvar je i sa majstorima ili necim slicnim.
    Na taj nacin smo godinama ubijali konkurenciju i razvoj. Evo uzmimo elektricare na primjer. Gradis kucu i da ti majstori razvuku kablove koje si ti kupio, kao i ostatak galanterije, uzece ti oko 1000 eur. Koliko moze da ponudi firma koja sve placa i ulaze u obuke ili alat. Plus ima drzavu koja treba da se plati.
    Ista stvar i ovi sto prave namjestaj. Da nije ko dobio racun od njih.
    Taj izgovor koji ti imas ima i drzava evo 30 godina.
    Nije da se ne moze, samo se nece. Jer se na taj nacin peglala ekonomska bijeda, a nismo postigli nista.
    Bio sam poslom u PU prije neku godinu i lik dolazi prodaje im parfeme, a drugi prodaje naocare..... Sprdamo li se

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Moraš kalkulisati sa sivom ekonomijom kao nekim ventilom. U EU učestvuje od 8% u Austriji do 32% u Bugarskoj u GDP.
    https://www.oecd.org/cfe/leed/Policy...n%20Europe.pdf

    Kažem da ljude moraš polako uvoditi u sistem da shvate da im se isplati da budu u sistemu. Npr. bez fiskalnih kasa u većim lokalima konobari i šankeri će da pokupe skoro pa taman koliko daš državi. Pa počneš sa nekim paušalom za promet do određene sume. Takođe, preduzetnik je, pa garantuje ličnom imovinom, nije doo...
    Poenta je da uvedeš ljude u sistem, što više povećati osnovu. ne očekuj da bude od starta savršeno i pravdeno, nego da se naprave koraci.

  6. #2179
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Dodaj da će ovi paušalci teško prodavat usluge ozbiljnijim pravnim licima. Uzeće pravno lice da ne gataju i imaju procedure reklamacije etc... Da čak i ako na fakturu ukalkulišeš PDV, on postaje ulazni PDV za onoga kome se pružio usluge, tako da mu ne utiče na izbor ponuđača.
    Pušti ljude da se registruju, većina njih životari, pa kad porastu lako ih je klepat. A svakako imaš poresku i poreske istrage ako misliš da su prerasli nivo za paušal pa neka zarade plate poeznici.

  7. #2180
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Necu reci da se ne slazem. To sto pises jeste tako na papiru, za sad. Da, nova vlada treba da napravi veci obuhvat. Da uvede ljude u legalne tokove jer ovaj nacin ne ide. Svugdje postoji freelanceing i svugdje je u nekim okvirima manje ili vise.
    Evo sad je bila kuknjava oko korone kako drzava ne nece da izadje u susret svim takvim poslovima. Od cega... Od onoga sto su doprinijeli budzetu. Tako ih je i platila kako su doprinosili.
    Da se ne lazemo. Pusti amerikance da mogu da ovo rade pa ce i oni, ali ne smiju.
    Samo kod nas mozes da kupis nekretninu od 70 000 i da te niko ne pita odakle ti novac. Da renoviras kucu ili nesto slicno.
    Svi znamo da radi od zore do mraka praveci namjestaj i niko ga ne dira. Jer ih nije "ukrao". Jeste, od drzave, od uciteljice, od doktora...
    Ne mozemo da nakaradni sistem ostavimo zbog glasova gradjana.
    Da ne objasnjavam sad kakav sam razgovor imao sa drugom koji je advokat, koji mi objasnjava da se ne mogu fiskalizovati jer su samo usluge koje nikad nisu iste. Na pitanje pa kako onda podnesete papir covjeku da plati, "a pa broj sati, sudjenja, podnesci, trta vrta"
    Rekoh vidis da znate nego ajde....
    Ista stvar i sa privatnim medicinskim ustanovama. Da ko nije vidio fiskalni racun... I opet su morali da zajasu na drzavnu sisu tipa Codra.
    Samo da trenutne zakone sprovodimo, mnogo bi lakse bilo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 30-12-20 at 08:51.

  8. #2181
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Otvoriste neke interesantne teme, pa bih bacio komentar sa mojim gledistem na jednu od njih.

    Vezano za legalizaciju marihuane, izvjesno je da predlog sa trenutnom konzervativnom vecinom u Parlamentu i Vladi ne bi dobio podrsku.

    Ono sto bi svakako moralo biti implementirano, a o cemu se raspravljalo prilikom donosenja nekih vaznijih odluka, su referendumi. Prije odlucivanja o pitanju legalizacije na referendumu, neka svi iznesu svoje argumente, statistike, uporedna iskustva pa neka narod odluci. Za sad je sve to prilicno u magli i niko se nije ozbiljnije bavio konkretnim pitanjem. Bilo bi osvjezavajuce cuti tu vrstu rasprave i staviti po strani nacionalna i ideoloska prepucavanja, mada me ne bi cudilo da strucnjaci i to podvuku pod kojekakve nacionalne gluposti.

    Mislim da je u CG marihuana vec legalizovana, iako ne formalno, ima je na svakom koraku i uz dva poziva moze da se kupi. Sa ovim u vezi mislim da potencijalna formalna legalizacija ne bi dovela do porasta broja korisnika, jer ko je htio da proba, vjerovatno je probao.
    Druga bi prica bila da se marihuana ne moze naci na svakom koraku, pa da je sad kao neka tabu tema. Nije, kupuje se kao cigarete kod ulicnih prodavaca.

    Treba uvijek napraviti paralelu sa duvanom, alkoholom i kockanjem. Niko ne bi volio da njegovo dijete zloupotrebljava nesto od ovoga, kao ni marihuanu. Imam prijatelja koji radi na Kakarickoj i koji tvrdi da su od svih najgori kockari, jer ne unistavaju samo sebe vec i ljude oko sebe. Okrenite se oko sebe i vidjecete nikad vise kockarnica i kladionica.

    Sa ekonomskog aspekta, legalizacija moze donijeti samo pozitivne efekte i ogroman boost u dijelu naplate poreza. Mozda bi se za pocetak mogle razmotriti neke prelazne varijante, tipa dozvoljeno za strance i slicno. Uz kvalitetno upoznavanje javnosti sa potencijalnim pozitivnim efekatima legalizacije, misljenja sam da bi ovo pitanje moglo proci na referendumu, cak i sa ovakvim ogranicenim narodom...

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  9. #2182
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Momci, može li nekoliko dana o ovim temama koje su otvorene, pa da se prebrojavamo tamo za Božić, tradicionalno

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  11. #2183
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Ko da nismo dovoljno ludi no nam jos u marihuana treba.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  12. The Following User Says Thank You to Dzoni55 For This Useful Post:


  13. #2184
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ne znam kako ljudi ne kapiraju da je legalizacija/dekriminalizacija neminovna i da samo benefite mozemo imati ako ti sto prije uradimo.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  14. The Following 3 Users Say Thank You to PavleCL For This Useful Post:


  15. #2185
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ...Ista stvar i sa privatnim medicinskim ustanovama. Da ko nije vidio fiskalni racun...
    Nećeš ni vidjet jer su te zdravstvene usluge zakonom oslobođene PDV-a . PDV se naplaćuje za ljekove u privatne apoteke ne i državne kao ortotička i protetička sredstava, i medicinska sredstva koja se hirurški ugrađuju u organizam, osim medicinskih sredstava koja se izdaju na teret Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje.

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Svedska nema placanje parama nego karticama. Svaki mobilni telefon moze da bude POS terminal. Ali, ali, ne odgovara ni jednima ni drugima. Probaj od bilo koje banke da dobijes POS terminal, samo bubreg sto ne traze. To se ,ove poslovni ambijent
    Previše netačnih stvati u jednom postu, pa eto da pripomognem.
    1. Švedska do 2023 treba da pređe na 100% cashless sistem, shodno zakonu koji su usvojili a na današnji dan možeš da platiš kešom niko te neće odbiti.
    2. Banke od POS terminala naplaćuju usluge rentiranja, održavanja i % na svaku transakciju, mada i to sad CBCG reguliše zakonom, tako da joj je itekako u interesu da ti izda POS terminal.

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Najnovija vijest je da je MA primio plate i uplaćeni su im doprinosi. Ljudi iz republičkih i opštinskih organa normalno idu u penzije. Nijesam još čuo da nekome nije povezan staž.
    Kako ti objašnjavaš to da skoro sve opštine primaju normalne plate? One se ne finansiraju iz zaduženja koliko znam, a možda nijesam u pravu, nego najviše od lokalnih poreza. Svi normalno primaju plate.
    Premijer Krivokapić i onaj ministar ekonomije su javno rekli da će sigurno biti plata za republičke organe u sledećoj godini.
    1. Nije primio plate, povezani su doprinosi do 2017.
    2. Pitaj nekog iz državne službe kad krene u penziju iznenadi li se kad sazna u M4 obrascu da mu nisu plaćeni doprinosi od strane države koja mu je poslodavac.
    3. Opštine se finansiraju iz: sopstvenih prihoda; zakonom ustupljenih prihoda; Egalizacionog fonda; i budžeta države.

    Sopstveni su najzanimljiviji. A to su porez na nepokretnosti, prirez porezu na dohodak fizičkih lica a za PG i Cetinje je 15% npr , lokalne administrativne takse, lokalne komunalne takse, naknada za komunalno opremanje građevinskog zemljišta, naknada za uređenje, gradska renta, naknade za korišćenje opštinskih puteva, naknada za zaštitu i unaprjeđenje životne sredine, prihodi od prodaje i davanja u zakup imovine opštine; prihodi od kapitala (od kamata, akcija i udjela); novčane kazne izrečene u prekršajnom postupku, kao i oduzeta imovinska korist u tom postupku; prihodi od koncesione naknade za obavljanje komunalne djelatnosti i prihodi od drugih koncesionih poslova koje opština zaključi u skladu sa zakonom; prihodi koje svojom djelatnošću ostvare opštinski organi, službe i organizacije; prihodi po osnovu donacija i subvencija; i drugi prihodi utvrđeni zakonom.

    Ili da ti ja pojednostavim banalnim primjerom. Plantaže na Karabuško polje iskopaju bunar da bi navodnjavale loze, opština se sjeti i uvede taksu na to. I onda ti kao firma koja crpiš vodu iz njihove zemlje i koja opet pada na tu njihovu zemlju ima naknadu.
    Ili ako oćeš da zakačiš reklamu firme, moraš da plati naknadu na to. Mislim da smo šampionu u broju raznoraznih naknada na lokalnim nivoima.

    A prilivi mjesečni unazad neko vrijeme u budžetu nisu bili veći od odliva tj troškova. PDV, doprinosi, carine i akcize koje su dominantna strana prihoda budžeta, nisu dovoljna za plate, liječenje i penzije npr. Naročito ne za kapitalne projekte.
    Pa kad su odlivi veći od priliva imaš deficit budžeta koji se nekako mora peglati. A pegla se zaduživanjem npr.

    Vezano za legalizaciju marihuane - na današnji dan imate ogromne troškove države sa borbu protiv droge. Plate službenika, oprema, seminari itd. A sa druge strane imate opciju da te troškove eliminšete na 0€ (stvarno na 0€) i da imaš prihode oporezivanjem prometa robe zvana marihuana. E sad da li bi troškovi liječenja zavinsosti od iste bili veći, bi svakako.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #2186
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,276
    Thanks Thanks Given 
    14,565
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    @kimmi, otovrio si više tema pa da te ne kvotujem, jer onda post odvratno izgleda i žulja moj prikriveni OCD
    Elem, prvo za onaj prasičluk u Tivat ja nikad ne bih dao zatvor. Nego nešto kreativno. Neko javno poniženje koje će trajati određeni vremenski period. No zakoni, su zakoni.
    Negdje sam mekša društvena priča, moguće jer mi je Bogu fala mekše u životu i nadam se da će ostati, ali onakav prasičluk kao za stadion Aresanala... Baš čovjek ostane šokiran. Što je najgore to rade bogatuni da izmuzu još koju hiljadarku.
    Elem, sad neke stvari koje se tiču ekonomije. Ekipo, kada god razmišljate u ekonomskim mjerama, molim vas da vodite računa da je Crna Gora mala zemlja, što znači da je većina opština, a time i stanovništva, u nekom pograničnom području. Posledično, ukoliko bilo što ovdje zacijepite i bude mnogo drugačije nego kod komšija, samo se preusmjeri novčani tok. Tako bješe i kod mjera prošle vlade đe je bila matematika poći u Skadar natankati gorivo, kupiti cigare i za razliku gala ručak za porodicu u Rozafu. Ili Trebinje, Peć, Prijepolje koji god, samo pričam iskustvo. Da ne pričamo kako je buknula ulična prodaja cigara. A sve je to bila preporuka mozgova i MMF-a.
    Kimmi ovo važi i ako bi ukinuo cash. Ljudi bi ga trošili u pograničnim gradovima. Ujedno, kako bi na svadbu ili neku drugu čestitku. Ajde pošalji im e bankingom u redu. Kako bi muziku čašćavali? Uffff... uželio sam se toga. Ne idem na ove dnevne koronične žurke. Godine, frka jbg...
    Šalu na stranu ako bi ukinuo cash kod nas trošio bi se vani.
    Malo teorije... Ko nije studirao ekonomiju (mada nisam siguran jesam li to tamo pokupio) postoji Leferova kriva, koja pokazuje rast državnih prihode u odnosu na rast poreskih stopa. U početku kriva raste, ali ako stope postanu previsoke prihodi padaju, jer se ide u poresku evaziju ili se jednostavno gasi biznis kad te država ošašavi.
    dakle, cilj svake države je da nađe Sveti Gral odnosno peak te krive. Obično to nije jedan porez, već kombinacija više njih.
    Najbolja praksa je da se što više proširi poreska osnovica, a da su stope manje. Da se nađe način da što više ljudi plaća porez. Što su ovdje ljudi pomenuli da majstori sa oglasa plate neki paušal npr, što bi im bio i neki staž.
    Takođe, čudi me što ovdje niko nije pomenuo da treba malo više odrapiti ljude koji imaju više od jedne nekretnine, kao i da se nađe način da se naplaćuju porezi na izdate stanove. Malo esesovski, ali Srbija je našla način da svi registruju iznajmljene stanove, što kontroliše upravnik ulaza po zakonu.
    Rad nedeljom u marketima... Nisam to nikad radio, ali mislim da je to OK. Što mislite da su lanci marketa zadržali isti broj zaposlenih. How yes no. Otvara se i pitanje ustavnosti zakona koji to brani. Prvo zašto mi država određuje dan kad ne mogu da radim. Drugo, zašto mogu pumpe, trafike, lokali... Imajući u vidu da su client oriented i da je zbog toga frka da se bune, pretpostavljam da su trgovci iskulirali ustavne tužbe. Mada možda im je i bolje ovako. Smanjili broj radnika, a promet u 6 dana minimalno manji nego u 7. Možda da se nađe kompromis. Nedeljom da radi online?
    Milatovićeva priča ima smisla, ali vlada stopirala. Ovo je bio mali test koji samo pokazuje da vlada nema kapacitet da sprovede bilo koji bolniji reformski potez, a koji se ne može nekako prodati kao kažnjavanje bivših ili njihovih uhljeba. Nema tu previše komocije.
    Gandža-vrhunska ideja. Ali da to sprovede vlada bliska crkvi? lolčina... Možda da je ovo ona etiopska pravoslavna crkva ili koptska bliska rastafarijanstvu. Svakako bi bio super ekonomski, promotivni i turistički potez, ali nemojte se nadati. To je isto kao da ova vlada, nakon gej brakova prošle, omogući gej usvajanja nekim zakonom. Volio bih da griješim...
    Dobar si i onda na kraju...

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #2187
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Cekaj @hercules. Hoces da kazes da su pregledi, snimanja, manji zahvati oslobodjeni PDV.
    Mislim da je cak to neustavno. Pa zasto su cijene kod privatnika tolike. A kako se onda daju plate ljudima koji rade tamo. Na ruke. Kako se placaju ljekari koji rade u KBC i imaju plate tamo. Na ruke... Bez poreza. I sve to ok od strane drzave. Regularno......
    Nisam bas siguran.
    Zasto onda drzava placa Codri milione eura za preglede, koje inace moze sama da radi, ako je to oslobodjeno poreza. Zar ne bi trebalo da je onda jeftinije

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  18. #2188
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Hercules, hvala na pojašnjenju.
    Ispravio sam se već vezano za doprinose MA..
    Ja samo hoću da kažem da republički i opštinski organi normalmo primaju plate od početka corone
    i da je premijer garantovao da će republički organi i sledeće godine primati.
    Ovo sve apropo priče o bankrotu države o kojem se govori godinama unazad a od marta se govorilo da je pitanje momenta kad će nastupiti bankrot. Znači priče o bankrotu su obične kafanske i bapske priče od kojih nema ništa. Samo sam to htio reći.

  19. #2189
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Ne znam kako ljudi ne kapiraju da je legalizacija/dekriminalizacija neminovna i da samo benefite mozemo imati ako ti sto prije uradimo.
    Čega brate legalizacija, ugovorenih brakova?

  20. #2190
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Što se Gandže tiče, vrhunska ideja kako da ne. Prečica da mlađi lakše pređu na teške droge. Mislim, da se ne lažemo, gandža je ok ako imaš sreću da si jak umno i da ti koristi kao vidi opuštanja i zabave ali mnogi su sa nje prešli na teže i zauvijek ugasili svoj životni normalan put...Tako da , prebacivanje negativnosti opet na vladu koja je bliska crkvi je meni bvz. Ne vjerujem ti da bi volio da ti djeca puše travu, a da im drugovi nude nešto bolje za izlazak...Ni ja ni ti.
    Vala, Direktore, stvarno se ponekad iznenadim kakve retrogradne stavove znas da imas po nekim pitanjima. Ne mogu da ulazim u raspravu, mislim da je besmisleno.. rvati se sa "argumentacijom" od prije pola vijeka mi je zaista preglupo, ali to samo svjedoci koliko smo kao drustvo obogaljeni. Uvijek zadnji progledamo, uvijek zadnji stanemo na noge.. a mozda cemo dovijeka i puzati i tumarati u mraku...


  21. #2191
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Vala, Direktore, stvarno se ponekad iznenadim kakve retrogradne stavove znas da imas po nekim pitanjima. Ne mogu da ulazim u raspravu, mislim da je besmisleno.. rvati se sa "argumentacijom" od prije pola vijeka mi je zaista preglupo, ali to samo svjedoci koliko smo kao drustvo obogaljeni. Uvijek zadnji progledamo, uvijek zadnji stanemo na noge.. a mozda cemo dovijeka i puzati i tumarati u mraku...
    A što je to retrogradno? Ja govorim iz iskustva jer sam zamisli znao mnogo ljudi koji su počeli sa gandžom, a završili vrlo nesrećno. Tumaraćemo u mraku jer nismo liberalnih shvatanja po pitanju lakih droga? Wtf. Jesi ti druže pod nekim terapijama?

  22. #2192
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    1. Švedska do 2023 treba da pređe na 100% cashless sistem, shodno zakonu koji su usvojili a na današnji dan možeš da platiš kešom niko te neće odbiti.
    2. Banke od POS terminala naplaćuju usluge rentiranja, održavanja i % na svaku transakciju, mada i to sad CBCG reguliše zakonom, tako da joj je itekako u interesu da ti izda POS terminal.
    Opet kazem ako svaki noviji mobilni telefon od Samsunga s4 moze biti POS bezicni terminal, zasto neko treba da mi naplacuje rentiranje i odrzavanje mobilnog telefona
    Interes je njima da se dobro ograde kako bankama tako i CBCG. Ali sto da se radi to je poslovni ambijent u CG.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  23. #2193
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    A što je to retrogradno? Ja govorim iz iskustva jer sam zamisli znao mnogo ljudi koji su počeli sa gandžom, a završili vrlo nesrećno. Tumaraćemo u mraku jer nismo liberalnih shvatanja po pitanju lakih droga? Wtf. Jesi ti druže pod nekim terapijama?
    Lako je pticat svima koji nemaju djecu, jedina vrsta legalizacije marihuane za mene ptihvatljiva je uzgajanje ali samo za potrebe medicine, i bolesnika kojima bi pomogla, ali legalizovati da svako moze da je koristi to za nasu sredinu nije pametno. Ali svi imamo svoje misljenje ne treba odma skakat zbog toga (ne odnosi se na tebe).

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  24. #2194
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Ja bi i cigare zabranio,a kamoli to smece,dje ide ovaj svijet...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #2195
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Ja bi i cigare zabranio,a kamoli to smece,dje ide ovaj svijet...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pa cigare prije i treba zabraniti ako bi se islo tim putem, a onda i alkohol, rafinirani secer itd.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  26. #2196
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Lako je pticat svima koji nemaju djecu, jedina vrsta legalizacije marihuane za mene ptihvatljiva je uzgajanje ali samo za potrebe medicine, i bolesnika kojima bi pomogla, ali legalizovati da svako moze da je koristi to za nasu sredinu nije pametno. Ali svi imamo svoje misljenje ne treba odma skakat zbog toga (ne odnosi se na tebe).

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ima troje i sad bih potpisao da se ne pjane i da ne duvane, a da rekreativno duvaju (vikendima npr.)

    Prvo, legalizacijom bi se postigao ogroman ekonomski benefit. Bili bi prva mediteranska zemlja i samim tim pokupili kajmak. Dok mi čekamo MKD već dela. Koliko ljudi bi izabralo da dođe u državu đe bez strecanja i kontskta sa crnim tržištem može na odmoru da se opusti. Na booking zakažeš da te čekaju dva džoka u sobi za dodatnih 20€

    Drugo, konzumenti bi znali što puše, bez prskanja itd

    Treće, a sa aspekta zavisnosti i najbitnije, konzumenti ne bi morali biti u kontaktu sa dilerima koji im nude da probaju nešto jače itd.

    Četvrto, država ne može da stane na put tome nikako, ni jedna nije uspjela demokarskim metodama, pa zašto onda da ne uzme porez i akcizu.

    Peto, neuporedivo je manje štetna od duvana i alkohola i nije adiktivna. Marihuana ne izaziva nikakvu fizičku zavisnost. Pušio sam je godinama i ostavio kao ništa, a cigare ne mogu nikako... tresem se i ujedao bih od nervoze, teška fizička zavisnost. Kolko znate ljudi umrlih od posljedica pušenja, a koliko rasturenih porodica zbog alkohola? Od trave niko nikad umro nije.

    Šesto, statistike pokazuju smanjenje broja zavisnika od teških droga u zemljama gdje se legalizovala marihuana.

    Bonus, konoplja je biljka toliko produktivna da je to strašno i mnogo izdašnija od drveta za pravljenje papira npr.

    Extra bonus, uz marihuanu je najjači seks što postoji



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 30-12-20 at 13:30.

  27. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  28. #2197
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Од конопље може много тога да се прави, не користи се само као опијат. Апсолутно сам да се у медицинске користе.

  29. #2198
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ljudi je li vama jasno da ce se pusit svakako, bilo legalno ili ne, ko oce da pusi naci ce nacina, time sto je nelegalno samo gubimo pare.
    A ti strahovi da bi citava drzava pocela da duva kad bi se legalizovalo nemaju veze sa vezom.
    Da je neko kao argument rekao da nemamo dovoljno ozbiljnu drzavu/organizivan sistem da bi to funksionisalo kako treba, protivljenje bi imalo smisla, ali ova prica, "djeca ce pocet da mi duvaju" je bez ikakvog osnova.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  30. #2199
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Ljudi je li vama jasno da ce se pusit svakako, bilo legalno ili ne, ko oce da pusi naci ce nacina, time sto je nelegalno samo gubimo pare.
    A ti strahovi da bi citava drzava pocela da duva kad bi se legalizovalo nemaju veze sa vezom.
    Da je neko kao argument rekao da nemamo dovoljno ozbiljnu drzavu/organizivan sistem da bi to funksionisalo kako treba, protivljenje bi imalo smisla, ali ova prica, "djeca ce pocet da mi duvaju" je bez ikakvog osnova.
    Ka da već ne duvaju. Ada kad se sjetim što se činjelo prije 20tak godina. Mogu mislit sad.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #2200
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Svojevremeno sam par puta koristio hasis, a obicnu marihuanu nikad. Sad ko zna cega sve nema da se narod radi.

  33. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


Page 88 of 1249 FirstFirst ... 3878848586878889909192981381885881088 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •