Page 27 of 1249 FirstFirst ... 1723242526272829303137771275271027 ... LastLast
Results 651 to 675 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #651
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ima ih mnogo i pored eksperta za auspuhe.

  2. #652
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    ..

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Apropo ove priče, sretoh neđe jednog prijatelja, profesor, vrhunski pravnik, pitah ga je li ga kontaktirao ko iz nove vlasti, kaže vidiš kakve ljude okuplja Zdravko, stavio je zeta za ministra finansija, spavaju on, ćerka i zet u istu sobu...Pomislih zemljo otvori se..

  3. #653
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,756
    Thanks Thanks Given 
    10,861
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    I ja to pomislih za tog "vrhunskog" pravnika kad su mu kriterijumi stručnosti "mjesto đe ko spava"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. #654
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Pored strucnjaka kao sto si ti i tebi slicni , nama strucnjaci kao Spajic i ostali nikako ne trebaju.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Drug, nama ne trebaju ti i takvi strucnjaci, koji ce da rade izvan zakona, ne pitajuci nikoga nego na stos, e uzeh 750 mil. EUR ko vas sisa, sad cete vi da ih vracate (sama cinjenica da covjek mora ovo da objasnjava ljudima je i vise nego zabrinjavajuca). Ne interesuje mene kako su oni 'dobar' posao napravili, ako cu ja sjutra taj njihov 'dobar' posao da platim 10 puta vise kroz uvecane troskove zivota. Te fore neka ostave tamo gdje su naucili kod svojih vlasnika. Ima drugih zakonskih osnova da se nadju pare, a da se ne prave novi dugovi, ali ocigledno ekipa nije dovoljno ozbiljna da se bavi time. Sto se tice Telekoma, niko nije pominjao nacionalizaciju u klasicnom smislu, nego medjunarodni zakonski osnov da CG vrati bitan resurs u svoje vlasnistvo koji je nezakonito prodat, da ne mijesamo neke stvari. Ti koji ne iskoriste to zakonsko pravo mogu se smatrati da rade protiv gradjana, a ne za njih.

  5. #655
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Drug, nama ne trebaju ti i takvi strucnjaci, koji ce da rade izvan zakona, ne pitajuci nikoga nego na stos, e uzeh 750 mil. EUR ko vas sisa, sad cete vi da ih vracate (sama cinjenica da covjek mora ovo da objasnjava ljudima je i vise nego zabrinjavajuca). Ne interesuje mene kako su oni 'dobar' posao napravili, ako cu ja sjutra taj njihov 'dobar' posao da platim 10 puta vise kroz uvecane troskove zivota. Te fore neka ostave tamo gdje su naucili kod svojih vlasnika. Ima drugih zakonskih osnova da se nadju pare, a da se ne prave novi dugovi, ali ocigledno ekipa nije dovoljno ozbiljna da se bavi time. Sto se tice Telekoma, niko nije pominjao nacionalizaciju u klasicnom smislu, nego medjunarodni zakonski osnov da CG vrati bitan resurs u svoje vlasnistvo koji je nezakonito prodat, da ne mijesamo neke stvari. Ti koji ne iskoriste to zakonsko pravo mogu se smatrati da rade protiv gradjana, a ne za njih.
    Što nije bilo po zakonu ovdje?
    A koji su to drugi zakonski osnovi? Jer euro ne možemo da štampamo. Nagomilani poreski dug da se mogao naplatiti odjednom prethodnici bi ga naplatili iz ovih ili onih pobuda.
    Da ti uvažimo ovu triviju oko Telekoma to je 100 miliona da nam vrate koliko smo ga prodali 2004-5. Što ćemo sa ostalih 400 miliona koje treba da platimo 2021?
    Može tebi ova ekipa da se ne sviđa. I da ti se zaduživanje ne sviđa, samo ne zaboravi da su prethodnici veći dio posla ovoga obavili u smislu pripreme pa je pravi "krivac" neđe u vazduhu... I sjeti se priče da je za zdravstvo tek juče prekjuče potpisano puštanje plata.

    Ali reći za momke da nisu ozubiljni je baš bzvz da ne kažem neku težu riječ. Iskreno da ti kažem, od armije ekonomista koju ova država ima zapošljenu i nezapošljenu, možemo samo da budemo ljubomorni đe su radili.
    Na Spajića pogotovo. Njegova minimalna godišnja plata je bila oko 300,000$ u Goldman Saschs. Još pomenu da je radio u Special division, što će re reći da je ovaj broj veći.
    Zamisli što je momku od 32 godine u glavu kad je sve to ostavio i došao u CG da radi za 1,000€ ministarsku platu? Nije zbog plate došao, to je valjda jasno.
    Da se razumijemo, njemu će, u sad već impresivnoj biografiji, crtica bio ministar finansija biti veliki plus. I nakon ovoga će opet moći da radi skoro pa gdje poželi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. The Following 9 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  7. #656
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Drug, nama ne trebaju ti i takvi strucnjaci, koji ce da rade izvan zakona, ne pitajuci nikoga nego na stos, e uzeh 750 mil. EUR ko vas sisa, sad cete vi da ih vracate (sama cinjenica da covjek mora ovo da objasnjava ljudima je i vise nego zabrinjavajuca). Ne interesuje mene kako su oni 'dobar' posao napravili, ako cu ja sjutra taj njihov 'dobar' posao da platim 10 puta vise kroz uvecane troskove zivota. Te fore neka ostave tamo gdje su naucili kod svojih vlasnika. Ima drugih zakonskih osnova da se nadju pare, a da se ne prave novi dugovi, ali ocigledno ekipa nije dovoljno ozbiljna da se bavi time. Sto se tice Telekoma, niko nije pominjao nacionalizaciju u klasicnom smislu, nego medjunarodni zakonski osnov da CG vrati bitan resurs u svoje vlasnistvo koji je nezakonito prodat, da ne mijesamo neke stvari. Ti koji ne iskoriste to zakonsko pravo mogu se smatrati da rade protiv gradjana, a ne za njih.
    Steta sto nisu tebe zvali da ti rukovodis ministarstvom kad si toliko pametan.
    Tebe ako je dobro prethodna zaduzivanja koja su bila, sto se tad nisi bunio?
    Pusti momke da rade, jedan je sa 100 miliona radio, dako nas ne povede u vece dno od kojeg smo.
    Da su im ostavli da imaju sa cim da rade ne bi se zaduzivali.
    Sad trazit kako je bolje moglo i te gluposti iz fotelje palmudit nije korektno ni tebi ni meni.
    Da znamo bolje , ne bi bili na forum no nedje drugo.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to Pozitiva For This Useful Post:


  9. #657
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Što nije bilo po zakonu ovdje?
    A koji su to drugi zakonski osnovi? Jer euro ne možemo da štampamo. Nagomilani poreski dug da se mogao naplatiti odjednom prethodnici bi ga naplatili iz ovih ili onih pobuda.
    Da ti uvažimo ovu triviju oko Telekoma to je 100 miliona da nam vrate koliko smo ga prodali 2004-5. Što ćemo sa ostalih 400 miliona koje treba da platimo 2021?
    Može tebi ova ekipa da se ne sviđa. I da ti se zaduživanje ne sviđa, samo ne zaboravi da su prethodnici veći dio posla ovoga obavili u smislu pripreme pa je pravi "krivac" neđe u vazduhu... I sjeti se priče da je za zdravstvo tek juče prekjuče potpisano puštanje plata.

    Ali reći za momke da nisu ozubiljni je baš bzvz da ne kažem neku težu riječ. Iskreno da ti kažem, od armije ekonomista koju ova država ima zapošljenu i nezapošljenu, možemo samo da budemo ljubomorni đe su radili.
    Na Spajića pogotovo. Njegova minimalna godišnja plata je bila oko 300,000$ u Goldman Saschs. Još pomenu da je radio u Special division, što će re reći da je ovaj broj veći.
    Zamisli što je momku od 32 godine u glavu kad je sve to ostavio i došao u CG da radi za 1,000€ ministarsku platu? Nije zbog plate došao, to je valjda jasno.
    Da se razumijemo, njemu će, u sad već impresivnoj biografiji, crtica bio ministar finansija biti veliki plus. I nakon ovoga će opet moći da radi skoro pa gdje poželi.
    Pa to je ta stvar ovo zadnje sto si kazao.
    Nije samo rodoljublje kako su kazali i ljubav prema domovini, vec i to da poziciju koju imaju ne moze bas svako dobiti, a to naravno u svijetu ce i pored vec bogate profesije da im bude jos veci plus.
    A izmedju ostalog sve je ovo izazov za osobe koji su sa tako velikom biografijom stekli i ime i materijalnu korist, zasto da ne prihvate. Svaka im cast!
    Bas bih volio kada bi neko od ovih ministara recimo spajic koji ako je istina da toliko novca vec ima, povukao potez da se odrice ministarske plate , realno platu godisnje ako mu je 1k , tu svotu novca momka sigurno u mjesecu jednom u ovim pozicijama kojima je radio zaradi. Bio bi bas lijep gest. Ali sto se veli lako je nama svima da drzimo slovo nekome.
    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Last edited by Pozitiva; 11-12-20 at 08:34.

  10. #658
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Што ово учиње Братићка од Универзитета,изврну га брацала ка чарапу.Већ се виде кохорте пробуђене студентарије под пенџере неке од државнија институција како траже своја права или зановјетају око рокова и кредита.

    А све је било тако мирно и добро,и вуци сити и овце на броју.

  11. The Following User Says Thank You to Geralt of Rivia For This Useful Post:


  12. #659
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Da li je istina ovo što priča Mandić?

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-kamatnu-stopu

  13. #660
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da li je istina ovo što priča Mandić?

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-kamatnu-stopu
    Nije

    http://rs.n1info.com/Biznis/a598479/...o-nudjeno.html

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #661
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Geralt of Rivia View Post
    Што ово учиње Братићка од Универзитета,изврну га брацала ка чарапу.Већ се виде кохорте пробуђене студентарије под пенџере неке од државнија институција како траже своја права или зановјетају око рокова и кредита.

    А све је било тако мирно и добро,и вуци сити и овце на броју.
    Nemojmo se ponašati licemjerno. Sami ste rekli da se društvo oslobodilo DPS tiranije i diktature. Dakle, potpuno je legitimno da sad svi traže neka prava. Neće valjda stara praksa i reakcionizam? Revolucija!

  15. #662
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da li je istina ovo što priča Mandić?

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-kamatnu-stopu
    Srbija ima bolji kreditni rejting od CG a opet su emitovali obveznice po skupljoj kamati od Vlade juce...

  16. #663
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Steta sto nisu tebe zvali da ti rukovodis ministarstvom kad si toliko pametan.
    Tebe ako je dobro prethodna zaduzivanja koja su bila, sto se tad nisi bunio?
    Pusti momke da rade, jedan je sa 100 miliona radio, dako nas ne povede u vece dno od kojeg smo.
    Da su im ostavli da imaju sa cim da rade ne bi se zaduzivali.
    Sad trazit kako je bolje moglo i te gluposti iz fotelje palmudit nije korektno ni tebi ni meni.
    Da znamo bolje , ne bi bili na forum no nedje drugo.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Prvo pitanje, sta je nezakonito, pa ne znam - mozda sve ? Koga su oni obavijestili da ce to rade - je li obavijestena javnost, jesu li raspravljali o tome u parlamentu, jesu li postovane zakonske procedure za emisiju / prodaju drzavnih obveznica, ko su lica/firme koje su kupile obveznice, odakle potice kapital, i koje veze/teret taj kapital vuce za sobom. Nije ovo njihovo licno blago pa da sa njime rade sta hoce, i kako hoce, ili cemo opet po sistemu, daj djeci da se igraju sa igrackom (a igracka je citava zemlja), pa ako je slome jbga, kupicemo gradjanima novu. Nemamo sta mi njih da pustimo ili ne pustimo, nego moraju da rade po zakonu, jer ako ne radis po zakonu onda ce bilo koji gradjanin da kaze, vidi kako se igraju, 100 miliona ovamo, 100 miliona onamo, i onda dobijes to sto imamo danas. To su pare gradjana, i gradjani moraju da se pitaju kako ce da se trose. Niko ne dovodi u pitanje njihovu strucnost, ali ne mozemo na racun te strucnosti da povlacimo neke ad-hoc poteze koji ce da imaju itekako ozbiljne posljedice. Druga je stvar da li je neko strucniji, ili je mogao bolje, jer ne znam koliko su ti sto su birali kadar pitali nekog boljeg. Momci upravljaju sa fondovima od 100 mil. EUR, a neko upravlja sa fondovima od 1000 milijardi USD, recimo Blackrock, pa mozda da pitamo gospodu da nijesu njih pitali da im pomognu, ili su oni svevisnja bica koja su uvijek u pravu Bilo kako bilo, posmatram stvar cisto objektivno, logicki, kriticki, bez ikakve politicke pozadine.
    Last edited by techlinkit; 11-12-20 at 11:13.

  17. #664
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da li je istina ovo što priča Mandić?

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-kamatnu-stopu
    Od kada se to može sumnjati u Mandićevo razumijevanje ekonomije?

  18. #665
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Prvo pitanje, sta je nezakonito, pa ne znam - mozda sve ? Koga su oni obavijestili da ce to rade - je li obavijestena javnost, jesu li raspravljali o tome u parlamentu, jesu li postovane zakonske procedure za emisiju / prodaju drzavnih obveznica, ko su lica/firme koje su kupile obveznice, odakle potice kapital, i koje veze/teret taj kapital vuce za sobom. Nije ovo njihovo licno blago pa da sa njime rade sta hoce, i kako hoce, ili cemo opet po sistemu, daj djeci da se igraju sa igrackom (a igracka je citava zemlja), pa ako je slome jbga, kupicemo gradjanima novu. Nemamo sta mi njih da pustimo ili ne pustimo, nego moraju da rade po zakonu, jer ako ne radis po zakonu onda ce bilo koji gradjanin da kaze, vidi kako se igraju, 100 miliona ovamo, 100 miliona onamo, i onda dobijes to sto imamo danas. To su pare gradjana, i gradjani moraju da se pitaju kako ce da se trose. Niko ne dovodi u pitanje njihovu strucnost, ali ne mozemo na racun te strucnosti da povlacimo neke ad-hoc poteze koji ce da imaju itekako ozbiljne posljedice. Druga je stvar da li je neko strucniji, ili je mogao bolje, jer ne znam koliko su ti sto su birali kadar pitali nekog boljeg. Momci upravljaju sa fondovima od 100 mil. EUR, a neko upravlja sa fondovima od 1000 milijardi USD, recimo Blackrock, pa mozda da pitamo gospodu da nijesu njih pitali da im pomognu, ili su oni svevisnja bica koja su uvijek u pravu Bilo kako bilo, posmatram stvar cisto objektivno, logicki, kriticki, bez ikakve politicke pozadine.
    Ja sam za to da momke trebamo vjesšat. Sa sve Krivokapicem zajedno, na trg. Ili, ako necemo bas toliko radikalno, a ono da ih pozatvaramo u Spuz zbog kriminala, korupcije, pronevjere, zloupotrebe.. veleizdaje! I da se time steknu uslovi za nove, postene izbore. Ovo je stvarno prevrsilo svaku mjeru, dosta im ga je bilo!

    Moze?


  19. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  20. #666
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Pa to je ta stvar ovo zadnje sto si kazao.
    Nije samo rodoljublje kako su kazali i ljubav prema domovini, vec i to da poziciju koju imaju ne moze bas svako dobiti, a to naravno u svijetu ce i pored vec bogate profesije da im bude jos veci plus.
    A izmedju ostalog sve je ovo izazov za osobe koji su sa tako velikom biografijom stekli i ime i materijalnu korist, zasto da ne prihvate. Svaka im cast!
    Bas bih volio kada bi neko od ovih ministara recimo spajic koji ako je istina da toliko novca vec ima, povukao potez da se odrice ministarske plate , realno platu godisnje ako mu je 1k , tu svotu novca momka sigurno u mjesecu jednom u ovim pozicijama kojima je radio zaradi. Bio bi bas lijep gest. Ali sto se veli lako je nama svima da drzimo slovo nekome.
    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    A nemojte ljudi da ste nerealni. Tražiti da ministar se odrekne plate jer je imao neđe tamo preko veliku platu i privilegije kojih se odrekao da bi pomogao... Pa previše je. Neka on radi svoj posao kako treba, a ako budu uspješni, treba ih i nagraditi.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  22. #667
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ja sam za to da momke trebamo vjesšat. Sa sve Krivokapicem zajedno, na trg. Ili, ako necemo bas toliko radikalno, a ono da ih pozatvaramo u Spuz zbog kriminala, korupcije, pronevjere, zloupotrebe.. veleizdaje! I da se time steknu uslovi za nove, postene izbore. Ovo je stvarno prevrsilo svaku mjeru, dosta im ga je bilo!

    Moze?
    A ja sam za to da ih pustimo da rade sto god hoce, kako hoce, ne moraju nista da mijenjaju, niti da pitaju ikoga, i da se brinu. Svake godine po jedno 1-2 milijarde pozajmica lagano neka uzimaju, a vi gradjani strpite se jos jedno 30 god. bicete dovijeka mladi, lijepi, zivjeti jedno 100 god. kao kraljevi i tako dalje Bez brige i uzivajte u eksperimentima, i svako dobro

  23. #668
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    U pravu ste, nije poenta da se prećuti ono što je nezakonito, mutno ili kakvo već, samo mi je malo čudno što ste evo 30 godina prespavali to kritikovanje i sad se nađoše sve vrli stručnjaci..
    Nego ajde, kritika je dobrodošla, samo ste se malo kasno sjetili..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  25. #669
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da li je istina ovo što priča Mandić?

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-kamatnu-stopu
    laže kao i običino. 24.11. Srbija se u dolarima zadužila na 2,125%. Pa kao kad to daju na swap dobiće 1,06% kamatu. Aha, zamalo. da viđu đe to može swap od milijardu đe ti daju 1% plusa godišnje. How yes no. Mandić posisa priču Vučićevih ministara, pošto je u Vučićevom okruženju ispod njih po hijerarhiji, a naredili su mu da to trabunja danas.
    Ono što je tačno jeste da je nama rejting B+, a Srbiji BB+, odnosno komat bolji, skoro pa investicioni. I logično je da će se Srbija povoljnije zaduživat, jer ima bolje javne finansije i manje je zadužena.

  26. #670
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    A ja sam za to da ih pustimo da rade sto god hoce, kako hoce, ne moraju nista da mijenjaju, niti da pitaju ikoga, i da se brinu. Svake godine po jedno 1-2 milijarde pozajmica lagano neka uzimaju, a vi gradjani strpite se jos jedno 30 god. bicete dovijeka mladi, lijepi, zivjeti jedno 100 god. kao kraljevi i tako dalje Bez brige i uzivajte u eksperimentima, i svako dobro
    Pa ti druže kad si tako sposoban, prošetaj do Vlade CG i predloži im nešto pametno kako da se zakrpe jame dugova koje je napravio DPS za 30 godina.

  27. #671
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Od kada se to može sumnjati u Mandićevo razumijevanje ekonomije?
    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    laže kao i običino. 24.11. Srbija se u dolarima zadužila na 2,125%. Pa kao kad to daju na swap dobiće 1,06% kamatu. Aha, zamalo. da viđu đe to može swap od milijardu đe ti daju 1% plusa godišnje. How yes no. Mandić posisa priču Vučićevih ministara, pošto je u Vučićevom okruženju ispod njih po hijerarhiji, a naredili su mu da to trabunja danas.
    Ono što je tačno jeste da je nama rejting B+, a Srbiji BB+, odnosno komat bolji, skoro pa investicioni. I logično je da će se Srbija povoljnije zaduživat, jer ima bolje javne finansije i manje je zadužena.
    Mislim da je ovo jedinstven slučaj, političar koji je glasao za vladu otvoreno laže kako bi se ukakio na tu istu vladu.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  29. #672
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa ti druže kad si tako sposoban, prošetaj do Vlade CG i predloži im nešto pametno kako da se zakrpe jame dugova koje je napravio DPS za 30 godina.
    Ovdje nije pitanje o mojoj sposobnosti, nego o tome sto oni rade, i sto ce tek da rade ako su ovako poceli. Za svaki problem ima rjesenje, ali nije rjesenje da radis na isti nacin kao i prethodnici.

  30. #673
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Step by step

    1. Nema novca u kasi, potpisani razni (štetni) ugovori koji su jedini način punjenja kase (npr. koncesija za aerodrome od 100 miliona).
    2. Na naplatu stiže oko 500 miliona (da je poznato za sada) eura na naplatu tokom 2021 god.
    3. Realni sektor ne može popuniti rupe u budžetu, a crnih fondova nema.
    4.A. Prihvataš ugovore o koncesiji i svemu ostalom što je potpisala predhodna vlada da bi se amortizavala nestašica novca.
    4.B. Pokušaš na drugi način da dođeš do novca da ne bi morao pošto poto prihvatati razne uslove od predhodne vlade, te uz relaksaciju proći uslove koncesije, te ako su nepovoljni po državu iste raskinuti.
    5. Novac obezbjeđen varijantom A ili B treba utrošiti. Na koji način? Evo, vidjećemo.

    Da li je postojala varijanta 4.C.? Jeste, ali ona ne bi bila dovoljno brza i za realizaciju bi trebalo bar pola godine. Isuviše dugo vremena.
    Da li je trebalo uzeti rezervu od 50% je pitanje koje mene interesuje, ali da bi se dobio kvalitetan odgovor na to pitanje izgleda da nema dovoljno ulaznih informacija (što bi stari crnogorci rekli - inputa).


    Sent from my Motorola 8400

  31. #674
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Srbija ima bolji kreditni rejting od CG a opet su emitovali obveznice po skupljoj kamati od Vlade juce...
    Srpsku ekonomiju je mnogo manje pogodila pandemija, pa opet imaju procijenjen deficit budžeta na oko 4 milijarde €

    Ovi naši kreteni iz bivše vlasti, da su radili ko Hrvati i Albanci ne bi bili sad u ovolikoj buli. Komšije imale prihode iznad 50% u odnosu na 2019 a mi 15%. Hvala DPSu i njihovom NKTu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  32. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  33. #675
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ja sam da se ovi oćearju, pa da se napravi jedna kvalitetna koaliciona vlada političara. U vladi OBAVEZNO da budu Medo, Manda, Pipun, Petar, Gvozdo, Milutin, i dvoje Peđa, kako Bošković, tako i Bulatović.
    Da im se posle izbora naguzimo ispred Skupštine da nas kike, ali da o državnom trošku dobijemo vazelin da nam lakše pane. Takođe, da se po hitnom postupku uvede pravo prve bračne noći da nam malo mrkaju đecu, a ne samo nas!!! Ako bude falil jebacha mogu ulećet Duško, Milo, Carević, Danilović...

    Kad sam vidio SLOGU u Skupštini oko ovoga zaduženja i trud da se sjebe nova vlada rekao sam "mi ove momke ne zaslužujemo". Mi zaslužujemo scenario iz pasusa iznad. U najboljem slučajemo zaslužujemo vječnu hiperinflaciju iz 1993. ako se sjećate.

    Heba nam pas mater!!!!!!

    Edit: Pošto se dosta raspravljamo, prisjetite se moga stava glede nove vlada u početku moga forumašenja i danas. Samo realno sagledavam stvari...
    Last edited by Gagarin; 11-12-20 at 11:39.

  34. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


Page 27 of 1249 FirstFirst ... 1723242526272829303137771275271027 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •