Page 163 of 1249 FirstFirst ... 631131531591601611621631641651661671732132636631163 ... LastLast
Results 4,051 to 4,075 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #4051
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ne sjećam se da je ijedna partija preživjela kongres sa više od jednog kandidata a da nije došlo do njenog cijepanja pri čemu je poraženi kandidat osnivao sopstvenu partiju. Kod svih partija je jedan kandidat standard.
    Znači razumljiv je sjevernokorejski model jedan vođa za života?

  2. #4052
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa nije ali je u CG je tako. Tako se rascijepio DPS, pa SNP iz nekoliko puta, tako se rascijepio SDP
    Kad god je vise kandidata sa jakom podrskom u clanstvu, to se pokazalo kao duboki rascjep oko nacina vodjenja partije.
    Nedje je to bilo dobro za partiju, nedje je bilo lose. Becic je sa te strane ponizio SNP.
    Evo je i Rasko jedini kandidat za SDP. Vidjecemo da li ce reformisati partiju poslije vise nego poraznog vodjenja od strane Draginje.
    Da li je Vukovic dvojac i jefto erakovic dovoljno da se resetuje partija, bice brzo jasno.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #4053
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A koji im je zadatak bio? Živo me zaniam? Eto sticajem okolnosti imam par drugarica direktorica što bivsih sto sadasnjih....ja ne znam koji su to zadaci nekoj direktorici nego da unaprijedi rad u školi u koj radi i jeste, svaka od ovih nekoliko koje ja znam licno kao sjajne zene je upravo tako radila i od školi u kojima su radile napravile ustanove za primjer!

    Evo izgleda da im je primarni zadatak bio da placaju reket partiji.



    Quote Originally Posted by Isak View Post


    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Forever young, i want to be forever young

  4. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  5. #4054
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Jesi li pročitao uopšte quotovani post...? Jesi li baš toliko zaslijepljen mržnjom...?

    Sent using Tapatalk
    Mrznjom prema kome?

  6. #4055
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Mrkovska kratka priča: Kundre za glasove

    Jedan od poslanika za Narodnu skupštinu Kraljevine SHS iz Bara je obećao kundure (cipele) svakom Mrkoću koji glasa za njega.

    Mnogo se Mrkoća upisalo i bilo na njegovom spisku. Nakon izbora su stigli paketi. Narod navalio da otvori, ali je u paketima bila samo po jedna cipela i pismo da će drugu dobiti u zavisnosti od rezultata glasanja.

    Mrkoći su održali obećanje i uglavnom glasali kako su obećali,
    no drugu cipelu nikad viđeli nijesu.
    ...................
    Sto se promijenilo za 100 godina?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  7. #4056
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Zamisli kakav je karakter recimo Duška Markovića, sklonili ga sa svih funkcija, a on pognute glave dolazi na kongres da se pokloni vođi.

  8. #4057
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,867
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zamisli kakav je karakter recimo Duška Markovića, sklonili ga sa svih funkcija, a on pognute glave dolazi na kongres da se pokloni vođi.
    Oni su svi kriminalno medjuzavisni. Znaju da ne mogu jedni bez drugih, i da kad jedna domina padne,inda sve krecu redom...

    A to je samo pitanje dana...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  10. #4058
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Viđoh slike onog lika što mu se sprdaju 10 godina, što je poslužio kao inspiracija nastajanja sprdnje "stari liberal". Brate mili koliko je čovjek srećan samo što nije bio dio takvih likova. Kad prelista ove face sa kongresa, pa stvarno ne mogu iščekat dan da vidim mnoge iza rešetaka.

  11. #4059
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...
    Odslusao sam Krivokapica. Nije mi se dopalo lupanje pesnicom po govornici. Nije dosao u ZIKS da dijeli lekcije robijasima, vec je govorio pred prosvjetnim radnicima. Je li bio pod uticajem alkohola? Necu da grijesim dusu, ali je u momentima tako djelovalo.

    Pricao je veoma razlicitim stvarima, tako da poruka nije bila sasvim jasna. Pricao je o kvalitetu obrazovanja, partijskom djelovanju, normi casova, profesorima koji obilaze kabinete cetvrtkom, profesorima fizickog, strajku, sindikatu prosvjete...Englezi bi kazali "mishmash"......
    Slažem se potpuno da nije trebao da viče. Što se koherentnosti tiče, mislim da je to još jedna od stvari na koje ćemo morati da se naviknemo Dosad nije mnogo nastupao u javnosti, ali se radi o jednom od onih "tok svijesti" ljudi koji ne mogu da se drže jedne linije razmišljanja, već meandriraju onako kako im u tom trenutku nešto padne na pamet. Drugim riječima, ovakva papazjanija od govora će biti pravilo a ne izuzetak.

    Moji komentari su se ticali konetksta koji DPS mediji pokušavaju da nam prodaju. Ne radi se o sindikatu ili nekakvim predstavnicima prosvjetnih radnika, već o direktorima škola koji su negdje 75-90% partijski vojnici, i koji su mu došli da prijete štrajkom (u čije ime?) dva mjeseca pošto je preuzeo vladu, a ćutali su decenijama pod DPS-om.

  12. #4060
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Slažem se potpuno da nije trebao da viče. Što se koherentnosti tiče, mislim da je to još jedna od stvari na koje ćemo morati da se naviknemo Dosad nije mnogo nastupao u javnosti, ali se radi o jednom od onih "tok svijesti" ljudi koji ne mogu da se drže jedne linije razmišljanja, već meandriraju onako kako im u tom trenutku nešto padne na pamet. Drugim riječima, ovakva papazjanija od govora će biti pravilo a ne izuzetak.

    Moji komentari su se ticali konetksta koji DPS mediji pokušavaju da nam prodaju. Ne radi se o sindikatu ili nekakvim predstavnicima prosvjetnih radnika, već o direktorima škola koji su negdje 75-90% partijski vojnici, i koji su mu došli da prijete štrajkom (u čije ime?) dva mjeseca pošto je preuzeo vladu, a ćutali su decenijama pod DPS-om.
    Ne postoji DPS medij vec premijeru skloni mediji kao i internet aktivisti i vas par sa ovog foruma.

    Ko je kome prijetio strajkom kad ljudi rijec nisu progovorili?

    Zahtjeve prema Vladi postavlja Sindikat koji predstavlja prosvjetne radnike. Zasto se premijer obracunavao sa sindikatom i to onim istim koji je njega podrzavao? Strajk nisu pominjali ni direktori, niti Sindikat. Kako je kratak put od hrabrih i odvaznih do "DPS splacina" a sve kako se kome namjesti.

  13. #4061
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Vi izgleda niste jos svijesni, sta su oni zatekli i sta im je prethodna vlast ostavila.pa postenom cojeku zamjerate jel lupao sakom o sto, jel u zaru govora pred fukarama, brkao padeze. dajete prognoze iz1/1jel pijan ili je lud.sto se mene tice sve mu to mane najvece bile.
    U srecnoj drzavi bi posle preuzimanja vlasti, jedan gvozdenovic ,jedan milo jedan stijepovic i mnogi drugi vec odavno posjete primali iza resetaka. ovako nam ostaje da jos dugo dugo cekamo da se ociste sudovi tuzilastvo i policija,mehanizmi, bez koje novoj vlasti ostaje da od nemoci samo lupaju sakom o sto

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  14. The Following 3 Users Say Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  15. #4062
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Slažem se potpuno da nije trebao da viče. Što se koherentnosti tiče, mislim da je to još jedna od stvari na koje ćemo morati da se naviknemo Dosad nije mnogo nastupao u javnosti, ali se radi o jednom od onih "tok svijesti" ljudi koji ne mogu da se drže jedne linije razmišljanja, već meandriraju onako kako im u tom trenutku nešto padne na pamet. Drugim riječima, ovakva papazjanija od govora će biti pravilo a ne izuzetak.

    Moji komentari su se ticali konetksta koji DPS mediji pokušavaju da nam prodaju. Ne radi se o sindikatu ili nekakvim predstavnicima prosvjetnih radnika, već o direktorima škola koji su negdje 75-90% partijski vojnici, i koji su mu došli da prijete štrajkom (u čije ime?) dva mjeseca pošto je preuzeo vladu, a ćutali su decenijama pod DPS-om.
    Izabrao si pravi izraz - koherentnost. Najprije sam mislio da upotrijebim bas tu rijec, ali nijesam bio siguran koliko se koristi u nasem jeziku.

    Cak nije samo u tome bio problem. Oko nekih stvari upustio u nepotrebnu pricu koja ne spada u njegov "opis posla" i koju treba da prica ministrica Bratic. Napr. oko djece talenata i kakvu paznju im treba posvetiti. Ili ona prica o "body & soul". Nije on ministar prosvete pa da to prica. Kad se otvori mnogo tema onda se izgubi fokus i prica ojde u razne pravce i raspline se. Onda je takvu pricu tesko pratiti i poruka koja se salje postane zamucena suvisnim detaljima. Kao univerzitetski profesor bi trebao da zna kako treba ispricati neku pricu tako da se paznja slusalaca zadrzi. Ovako najjaci utisak koji je ostavio njegov govor jeste lupanje sakom o govornicu.

    I oko strajka nije bio bas jasan. Najprije kaze nesto kao "nemojte da ste strajkovali" da bi odmah iza toga kazao "pravo na strajk je legitimno pravo".

    On je trebao da govori samo o dvije-tri stvari. Da je praksa partijskog djelovanja u skolama neprihvatljiva i da vlada to nece tolerisati. Da ce se na mjesta direktora birati najkvalitetniji i da vise nece biti partijskog zaposljavanja. Da ce vlada pregovarati sa sindikatom prosvjete da se nadje neko razumno i prihvatljivo rjesenje obzirom na tesku ekonomsku situaciju u kojoj je CG. Time bi njegova prica postala jasnija, upola bi skratio svoj govor, postedio govornicu lupanja i ostavio barem jedno 15-20 minuta da se cuje i glas direktora o tim problemima.

    Imam utisak da vlada ima problem sa slabim PR, sto je moguce razlog za losu pripremu ovakvih nastupa. Mada mislim da se radi i o neiskustvu, jer su ljudi usli u nesto cime se dosad nijesu bavili.

    Treba imati malo razumijevanja za pocetn(ick)e gafove. Nijesu neki glupani i vjerujem da ce brzo uciti i na svojim greskama.

  16. #4063
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Znači razumljiv je sjevernokorejski model jedan vođa za života?

    Nerazumljivo je da se pored toliko stvari koje je dps radio naopako i koje su za kritiku ili za zatvor neko njima ruga zbog jednog kandidata na kongresu. Najnebitnija moguća stvar od svega što su radili i rade. Koliko je kandidata za predsjednika stranke blo na kongresu partije za koju si ti glasao? I svejedno si glasao.

  17. #4064
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Nerazumljivo je da se pored toliko stvari koje je dps radio naopako i koje su za kritiku ili za zatvor neko njima ruga zbog jednog kandidata na kongresu. Najnebitnija moguća stvar od svega što su radili i rade. Koliko je kandidata za predsjednika stranke blo na kongresu partije za koju si ti glasao? I svejedno si glasao.
    Oni su svakako u svemu za ruganje ali sama činjenica da primjer poput DPS-a i Mila, samo se može uporediti sa sjevernokorejskim primjerima. Mislim da i Lukašenko ima manje saboraca od klimoglavaca depees svjedoka. Skupina beskičmenjaka i kukavica koje ne smiju da se suprotstave vođi, već mu snishodljivo služe. Bljak. I takvi "ljudi" su stvarali sistem iz kojeg je proisteklo sve naopako.

  18. #4065
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post

    Cak nije samo u tome bio problem. Oko nekih stvari upustio u nepotrebnu pricu koja ne spada u njegov "opis posla" i koju treba da prica ministrica Bratic. Napr. oko djece talenata i kakvu paznju im treba posvetiti. Ili ona prica o "body & soul". Nije on ministar prosvete pa da to prica. Kad se otvori mnogo tema onda se izgubi fokus i prica ojde u razne pravce i raspline se. Onda je takvu pricu tesko pratiti i poruka koja se salje postane zamucena suvisnim detaljima. Kao univerzitetski profesor bi trebao da zna kako treba ispricati neku pricu tako da se paznja slusalaca ...

    Treba imati malo razumijevanja za pocetn(ick)e gafove. Nijesu neki glupani i vjerujem da ce brzo uciti i na svojim greskama.
    Mislim da tu nema popravke, sem ako ga neko ubijedi da daje samo kratke izjave i ne upušta se u išta duže od par minuta. U njegovim godinama, sa njegovom profesijom (gdje pričaš 45 minuta i niko ne smije da te prekine) nećeš ga obučiti da formira u glavi liniju rezonovanja i prati je dosljedno.

    Što se prosvjete tiče, čujem (a i primjećuje se) da mu je to strast. O drugim stvarima, uključujući crkvu, priča smireno. Kad se obrazovanja uhvati onda je u stanju čitav sastanak sa, recimo, njemačkom bankom, skrene u tom pravcu i ne zaklapa. Na neki način ga i shvatam jer je realno loše obrazovanje daleko najdugoročnija šteta koja se nanosi Crnoj Gori, u odnosu na koju razne privatizacije biljede u beznačajnost.

  19. #4066
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Već kruže priče da je i najava štrajka u stvari smišljeni plan da se resorna ministarka javno oglasi (čuh negdje da je prozivaju da se krije od javnosti kao zmija noge). Je li premijeru ona neki soft spot pa je odmah javno krenuo da brani i izjavljuje ono što bi trebalo da budu njeni stavovi?

    Prije par dana vidjeh neku njenu izjavu o "elitnom (nebeskom valjda) narodu i elitnim ljudima". Po meni jedan od 3 (a možda i 4) potpuno promašena apostola, ne vidim nikako kakav može biti njen doprinos ovoj vladi,mislim da je ispucala svoj domet sa ćiriličnim sajtom.

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  20. #4067
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da tu nema popravke, sem ako ga neko ubijedi da daje samo kratke izjave i ne upušta se u išta duže od par minuta. U njegovim godinama, sa njegovom profesijom (gdje pričaš 45 minuta i niko ne smije da te prekine) nećeš ga obučiti da formira u glavi liniju rezonovanja i prati je dosljedno.

    Što se prosvjete tiče, čujem (a i primjećuje se) da mu je to strast. O drugim stvarima, uključujući crkvu, priča smireno. Kad se obrazovanja uhvati onda je u stanju čitav sastanak sa, recimo, njemačkom bankom, skrene u tom pravcu i ne zaklapa. Na neki način ga i shvatam jer je realno loše obrazovanje daleko najdugoročnija šteta koja se nanosi Crnoj Gori, u odnosu na koju razne privatizacije biljede u beznačajnost.
    Neke stvari bi morao da zna, ili bi trebao da ga neko nauci. Kad se priprema za ovakve nastupe trebao bi da napravi neki memo, skicu - da tu unese teme o kojima ce govoriti i ako treba da bolduje najvaznije stvari koje treba da kaze. Vjerovatno ima savjetnike za razne oblasti, pa bi onda trebao da se s njima konsultuje. Morao bi da popravi nastupe, jer ono s direktorima skola je bilo bas lose.

    Ako kao profesor ne dozvoljava studentu da ga prekine i postavi pitanje, onda vec ima problem i sa sopstvenom profesijom. Jedna od stvari koje je pomenuo bilo je i to da se obrazovanje u CG svodi na memorisanje. Pa daj onda otvori mogucnost studentima da postavljaju pitanja ako nesto nije jasno. Monolog nije dobar pristup ni za nastavu ni za ovakve nastupe. Dijalog je uvijek bolji.

    Razumijem da kao covjek koji je iz sfere obrazovanja ima posebnu osjetljivost na tu temu. Sad je u poziciji da moze da pomogne. Investicija u znanje i obrazovanje je najbolja moguca investicija. Finska je dobar primjer. Finska ima jedan od najboljih obrazovnih sistema u Evropi, sto se vratilo kroz znanje, inovacije, patente (jedna od vodecih zemalja po broju patenata po glavi stanovnika). Ulaganje u R&D je omogucilo razvoj elektronske industrije i IT (Nokia je nekad bila vodeca kompanija u mobilnoj telefoniji). Da bi se u tome uspjelo, treba ulagati, dati dobre plate uciteljima i profesorima. A ZK prijeti kresanjem plata. Ne moze se imati dobro obrazovanje bez ulaganja u prosvetni kadar.

  21. #4068
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Ovo je zastidje..milan nikolic je brat mog druga iz nk,coek koji je operisan od politike,niksica,crne gore...Dosa za bozic da vidi familiju u nk i vratio se za 2 dana za bg.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  23. #4069
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,867
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Vi izgleda niste jos svijesni, sta su oni zatekli i sta im je prethodna vlast ostavila.pa postenom cojeku zamjerate jel lupao sakom o sto, jel u zaru govora pred fukarama, brkao padeze. dajete prognoze iz1/1jel pijan ili je lud.sto se mene tice sve mu to mane najvece bile.
    U srecnoj drzavi bi posle preuzimanja vlasti, jedan gvozdenovic ,jedan milo jedan stijepovic i mnogi drugi vec odavno posjete primali iza resetaka. ovako nam ostaje da jos dugo dugo cekamo da se ociste sudovi tuzilastvo i policija,mehanizmi, bez koje novoj vlasti ostaje da od nemoci samo lupaju sakom o sto

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Ja se ne mogu nacudit sto skocise na coeka... Treba bit mnogo smiren pred ovakvom hobotnicom i svakodnevnih napada mafijaskih kerbera...

    I onda ti zamjeraju sto si podiga glas.

    A ne zamjeraju sto je opljackana drzava, sto nam ljudi umiru bespotrebno jer ih sistem ubija...

    Pakao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  25. #4070
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Neke stvari bi morao da zna, ili bi trebao da ga neko nauci. Kad se priprema za ovakve nastupe trebao bi da napravi neki memo, skicu - da tu unese teme o kojima ce govoriti i ako treba da bolduje najvaznije stvari koje treba da kaze. Vjerovatno ima savjetnike za razne oblasti, pa bi onda trebao da se s njima konsultuje. Morao bi da popravi nastupe, jer ono s direktorima skola je bilo bas lose.

    Ako kao profesor ne dozvoljava studentu da ga prekine i postavi pitanje, onda vec ima problem i sa sopstvenom profesijom. Jedna od stvari koje je pomenuo bilo je i to da se obrazovanje u CG svodi na memorisanje. Pa daj onda otvori mogucnost studentima da postavljaju pitanja ako nesto nije jasno. Monolog nije dobar pristup ni za nastavu ni za ovakve nastupe. Dijalog je uvijek bolji.

    Razumijem da kao covjek koji je iz sfere obrazovanja ima posebnu osjetljivost na tu temu. Sad je u poziciji da moze da pomogne. Investicija u znanje i obrazovanje je najbolja moguca investicija. Finska je dobar primjer. Finska ima jedan od najboljih obrazovnih sistema u Evropi, sto se vratilo kroz znanje, inovacije, patente (jedna od vodecih zemalja po broju patenata po glavi stanovnika). Ulaganje u R&D je omogucilo razvoj elektronske industrije i IT (Nokia je nekad bila vodeca kompanija u mobilnoj telefoniji). Da bi se u tome uspjelo, treba ulagati, dati dobre plate uciteljima i profesorima. A ZK prijeti kresanjem plata. Ne moze se imati dobro obrazovanje bez ulaganja u prosvetni kadar.
    Aj ne sprdaj se kakva finska coece ovo je balkan odje , svi ti profesori dobili su stanove, profesorske zgrade, neki beskamatne kredite... svakome je krivi dio i meni je krivi dio sto ne mogu kupit stan za 500 eura po kvadratu

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  26. #4071
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I onda ti zamjeraju sto si podiga glas.

    A ne zamjeraju sto je opljackana drzava, sto nam ljudi umiru bespotrebno jer ih sistem ubija...

    Pakao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    U pravu si slazem,al sto su mu krivi 12000 prosvjetara?
    Pa Bogami,da ti je otac,majka,brat, sestra u prosvjeti znao bi koliko se muce, ne bih tako rekao.
    Ni prosvjetari ne vicu na djecu,nema potrebe da neko vice na njih.
    Djecu brane roditelji,a ko ce prosvjetare?

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  27. #4072
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja se ne mogu nacudit sto skocise na coeka... Treba bit mnogo smiren pred ovakvom hobotnicom i svakodnevnih napada mafijaskih kerbera...

    I onda ti zamjeraju sto si podiga glas.

    A ne zamjeraju sto je opljackana drzava, sto nam ljudi umiru bespotrebno jer ih sistem ubija...

    Pakao...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ovdje se vodila rasprava o nastupu ZK. Jel ja mogu da kazem svoje misljenje? Ja mislim da ja i SKOJ vodimo sasvim korektnu diskusiju. Koja bi mogla biti i od koristi za ZK, ili njegove savjetnike.

    To sto je opljackana drzava je druga tema. Hocemo li na svakoj temi da pricamo Limenka, Telekom...itd? Svojevremeno sam pisao na temi o Telecomu i koruptivnim ugovorima Ane Djukanovic. Ima na forumu, koga interesuje naci ce. Mogu li sad nesto da kazem i o tome sto mislim o nastupu ZK pred direktorima skola? Ili treba da pricamo odje samo o sprzenoj drzavi?

    Ovo me podsjeca na onu anegdotu kad su Amerikanci kritikovali ljudska prava nedje, Balkan, Kina, Rusija, nebitno. Protiv-argument je bio, "a vi ste pobili Indijance i drzali crnce kao roblje"

    Daj nedmojmo te detinjaste argumente. Odje postoji puno tema i nemojte drugima odredjivati o cemu zele da pisu odje. Ljudi pisu o temama koje njih interesuju. Ako vas neka tema ne interesuje, uvijek mozete da je zaobidjete.

  28. #4073
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Aj ne sprdaj se kakva finska coece ovo je balkan odje , svi ti profesori dobili su stanove, profesorske zgrade, neki beskamatne kredite... svakome je krivi dio i meni je krivi dio sto ne mogu kupit stan za 500 eura po kvadratu

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    U Finskoj je prosjecna plata profesora oko 8.000$. Kolika je u CG? Mozda 1.000? Profesorima treba dati platu da mogu od nje kupiti stan. A ne da im se poklanjaju stanovi.

    Dugo sam zivio van CG, u raznim zemljama. Nesto nijesam cuo da se bilo dje nekome daju stanovi u vlasnistvo.

  29. #4074
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Neke stvari bi morao da zna, ili bi trebao da ga neko nauci. Kad se priprema za ovakve nastupe trebao bi da napravi neki memo, skicu - da tu unese teme o kojima ce govoriti i ako treba da bolduje najvaznije stvari koje treba da kaze. Vjerovatno ima savjetnike za razne oblasti, pa bi onda trebao da se s njima konsultuje. Morao bi da popravi nastupe, jer ono s direktorima skola je bilo bas lose.
    Eto vidjecemo. Iz mojih iskustava takvi razgovori sa nasim politicarima idu bas tesko, jer prvo treba covjek da prihvati cinjenicu da nije sveopsti genije, niti epski govornik, pa onda da prihvati da neko drugi to zna bolje od njega. Onda treba vremena i energije odvojiti da se poradi na tom pristupu. Sve to DPS nikad nije htio da radi uprkos desetina PR timova koji su im dovodjeni.


    Razumijem da kao covjek koji je iz sfere obrazovanja ima posebnu osjetljivost na tu temu. Sad je u poziciji da moze da pomogne. Investicija u znanje i obrazovanje je najbolja moguca investicija. Finska je dobar primjer. Finska ima jedan od najboljih obrazovnih sistema u Evropi, sto se vratilo kroz znanje, inovacije, patente (jedna od vodecih zemalja po broju patenata po glavi stanovnika). Ulaganje u R&D je omogucilo razvoj elektronske industrije i IT (Nokia je nekad bila vodeca kompanija u mobilnoj telefoniji). Da bi se u tome uspjelo, treba ulagati, dati dobre plate uciteljima i profesorima. A ZK prijeti kresanjem plata. Ne moze se imati dobro obrazovanje bez ulaganja u prosvetni kadar.
    Ima Zdravko dosta planova za obrazovanje i sa njima usi oglodje svakome ko ga pusti. Mislim da to i jeste dio problema jer premijer ne bi trebalo toliko da se bavi necim sto je dio mandata jednog od njegovih ministarstava. Ali 'ajde, bolje imati strasti za nesto nego plutati kroz mandat samo grabeci Majbahe za sebe i Luj Vitone za kcerku.

  30. #4075
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ima Zdravko dosta planova za obrazovanje i sa njima usi oglodje svakome ko ga pusti. Mislim da to i jeste dio problema jer premijer ne bi trebalo toliko da se bavi necim sto je dio mandata jednog od njegovih ministarstava. Ali 'ajde, bolje imati strasti za nesto nego plutati kroz mandat samo grabeci Majbahe za sebe i Luj Vitone za kcerku.
    Viđi, ako ima dobru viziju, nije na odmet da usmjerava ministarstvo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 163 of 1249 FirstFirst ... 631131531591601611621631641651661671732132636631163 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •