Page 628 of 1249 FirstFirst ... 1285285786186246256266276286296306316326386787281128 ... LastLast
Results 15,676 to 15,700 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #15676
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    I što sa tim?
    pa nista. ja nijesam iz te kulturne djelatnosti pa onda mozda ja grijesim kad mislim da ima nikolu sta da preporuci da bude na celu neke kulturne manifestacije. ti ocito bolje znas

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. #15677
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,947
    Thanks Thanks Given 
    3,217
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Kako se prebaci Mojsije brzo sa price o otpustanju partijskih uhljeba na to da mozda se ne moraju otpustat jer svejedno pare ostaju u cg…
    Ovo je bolje nego prica o sluzbenim kolima.
    Sto se mene licno tice svi mogu doma. Ovo sto sam ja spomenuo je bila prica Spajica i Milatovica.
    A valjda oni nesto bolje znaju od mene o ekonomiji.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #15678
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    pa nista. ja nijesam iz te kulturne djelatnosti pa onda mozda ja grijesim kad mislim da ima nikolu sta da preporuci da bude na celu neke kulturne manifestacije. ti ocito bolje znas

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Pa nisam ni ja brate ali ne mora da znači da je dobar režiser, dobar i sa organizacijom manifestacija...Nemam ništa protiv Nikole, da budem jasan. Nisu ni svi vrhunski studenti sposobni za mnoge jednostavnije organizacije...

  4. #15679
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    A okle. Sistematizacija samo za dizanje plata sluzi

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Kad-tad će se to morati izvršiti, a što duže držiš tigra za rep...
    Forever young, i want to be forever young

  5. #15680
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Neko ko organizuje citav film nece znati filmsku manifestaciju da organizuje. Hahaha
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #15681
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Reziserski posao nema dodira sa organizacijom, dok je ona kod glumackog jako izrazena. Dovedite Curovica!

  7. #15682
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Nikako da prelomite da partijskog zaposljavanja ne bi bilo da narod nije ovakav kakav je.

    Prvi potez naseg co'eka nakon promjene vlasti bio je da "ozivi" kontakt sa do juce opozicionom rodbinom/komsilukom/ekipom koja ima odredjene uplive u partijskim strukturama. Valja odrzavati poznanstva za svaki slucaj...

    Pozaposljavali su DF i Demokrate kusog i repatog i u tom dijelu se nastavila praksa prethodnika. Moze se diskutovati o obimu, mada je neuporediv vremenski okvir.

    Nema nam naprijed dok se eksterno zaposljavanje ne regulise uplivom neke stvarno nezavisne specijalizovane agencije ili slicno.

    PS. Ovo sto cine sa Raonicem u TVCG je klasican primjer konflikta interesa, ne treba sud da nam govori da nije kad je u pitanju skolski primjer. Cijenim covjeka, ali treba biti objektivan u moru nekriticnosti.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  9. #15683
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sa strane kredita, u tom trenutku je bio super.
    To sto smo mi sirotinja, pa nemamo odakle da vracamo kredit je drugi par rukava.
    To sto se Djukanovic nadao da ce iskoristiti sukobe Zapad Kina, da pocne da kuka kako ce kinezi preuzeti CG(vec vidjeno sa ruskim investicijama), pa se uslovno receno zajebao, je vec stvar kratkovidosti.
    Ali ako sklonimo kolika je prevara auto put, sto nemamo para da ponudimo, sem zemlju i kompanije u drzavnom vlsanistvu, kredit kao kredit je odlicno ispregovaran
    U centar ti je ovo.

    Kredit jeste bio, i ostao, odličan. U isto vrijeme kada je ugovaran, finansije za krupne infrastrukturne projekte koje smo vukli od KfW, EIB, EBRD, koštale su nas u prosjeku 2.5- 3%, uz ekstremno velike manipulativne troškove ( krajnje visoke sume za obradu kredite, i bankarske provizije za transfere daleko iznad uobičajenih komercijalnih u EU ).

    Ono što je najodličnije kod ovog kredita, jeste što je dolar pao u međuvremenu, i to značajno. Odatle na prvoj rati imamo euro uštedu od blizu 5mil.
    Drugim riječima, za ove forumske apologete, ušteda na prvoj isplaćenoj rati AMA BAŠ NIKAKVE VEZE sa Milojkom Spajićem nema. Nego sa kursom dolara i valutnim rizikom koji nam je pošo na ruku.
    Ono što ima veze sa Milojkom je buduće kretanje dolara:
    - ako nastavi da pada, kakva jeste generalna prognoza, ostaćemo bez nešto uštede koju smo mogli imati da ga nismo fiksirali na trenutni nivo, kao i bez novca kojim smo platili one 4 čuvene finansijske institucije iz inostranstva za hedžing. Naravno, nećemo znati za koliko, jer pojma nemamo ni kako, ni na koliko, ni pošto smo hedžovali.
    - ako dolar poraste, i to dovoljno da razlika prebaci cijenu zaštite koju smo kupili od stranaca, imaćemo neku uštedu.

    Uprošteno-
    Uštedu na prvoj rati nam je donio ugovarač ( ahahahaha, ne usuđujem se reć koji su to bili ) onim valutnim rizikom, a ne Milojko, koliko god grajao.
    Uštedu koja će se desiti ako dolar naglo poraste, u nepoznatom iznosu, nepoznatom roku, i pod nepoznatim uslovima, nam je donio Milojko.
    Gubitak potencijalnih daljih ušteda, koji će se desiti ako dolar nastavi da pada, kao i gubitak para, opet u nepoznatom iznosu, kojima smo platili hedžovanje, donijeće opet Milojko.

    Kako god ga obrneš, kredit nije zamijenjen boljim, nije smanjen, nije popravljen, i sa Kinezima oko reprograma niko pregovarao nije. Prvo troje su neispunjena gromoglasna felerična obećanja ove Vlade, i njenih sveprisutnih medijskih dobošara, a ovo poslednje je totalni diletantizam, u ovakvo vrijeme pandemija i recesija uslovi se masovno po svijetu nanovo ugovaraju.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  10. #15684
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by H1ghLand3R View Post
    Reziserski posao nema dodira sa organizacijom, dok je ona kod glumackog jako izrazena. Dovedite Curovica!
    Još prenosi boks (ako se ono naziva prenosima) na Arena kanale.

    Skoro pa kao "ja sam doktor i znam što je arhitektura" - Mugi kad je objašnjavao neke propale poduhvate u toku gazdovanja Podgoricom.
    Napredak se vidi, umjesto medicine i arhitekture, imamo profesije spikera i glume za organizovanje festivala.
    Sreća pa ovo DPS nije radio godinama, pa je ovo drastična promjena u odnosu na prethodnike.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #15685
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    U centar ti je ovo.

    Kredit jeste bio, i ostao, odličan. U isto vrijeme kada je ugovaran, finansije za krupne infrastrukturne projekte koje smo vukli od KfW, EIB, EBRD, koštale su nas u prosjeku 2.5- 3%, uz ekstremno velike manipulativne troškove ( krajnje visoke sume za obradu kredite, i bankarske provizije za transfere daleko iznad uobičajenih komercijalnih u EU ).

    Ono što je najodličnije kod ovog kredita, jeste što je dolar pao u međuvremenu, i to značajno. Odatle na prvoj rati imamo euro uštedu od blizu 5mil.
    Drugim riječima, za ove forumske apologete, ušteda na prvoj isplaćenoj rati AMA BAŠ NIKAKVE VEZE sa Milojkom Spajićem nema. Nego sa kursom dolara i valutnim rizikom koji nam je pošo na ruku.
    Ono što ima veze sa Milojkom je buduće kretanje dolara:
    - ako nastavi da pada, kakva jeste generalna prognoza, ostaćemo bez nešto uštede koju smo mogli imati da ga nismo fiksirali na trenutni nivo, kao i bez novca kojim smo platili one 4 čuvene finansijske institucije iz inostranstva za hedžing. Naravno, nećemo znati za koliko, jer pojma nemamo ni kako, ni na koliko, ni pošto smo hedžovali.
    - ako dolar poraste, i to dovoljno da razlika prebaci cijenu zaštite koju smo kupili od stranaca, imaćemo neku uštedu.

    Uprošteno-
    Uštedu na prvoj rati nam je donio ugovarač ( ahahahaha, ne usuđujem se reć koji su to bili ) onim valutnim rizikom, a ne Milojko, koliko god grajao.
    Uštedu koja će se desiti ako dolar naglo poraste, u nepoznatom iznosu, nepoznatom roku, i pod nepoznatim uslovima, nam je donio Milojko.
    Gubitak potencijalnih daljih ušteda, koji će se desiti ako dolar nastavi da pada, kao i gubitak para, opet u nepoznatom iznosu, kojima smo platili hedžovanje, donijeće opet Milojko.

    Kako god ga obrneš, kredit nije zamijenjen boljim, nije smanjen, nije popravljen, i sa Kinezima oko reprograma niko pregovarao nije. Prvo troje su neispunjena gromoglasna felerična obećanja ove Vlade, i njenih sveprisutnih medijskih dobošara, a ovo poslednje je totalni diletantizam, u ovakvo vrijeme pandemija i recesija uslovi se masovno po svijetu nanovo ugovaraju.
    Причаш о ризицима, кретањима курса долара, тржишта итд итд

    Треба само једно да се каже да овим што је Милојко урадио, а то је да је то КОЦКАЊЕ са доларом и еуром смањио на најмању могућу вриједност.

    Не можеш ти да причаш о некаквим промашеним уштедама ПОТЕНЦИЈАЛНИМ , које ће се можда а можда и неће десити.
    Схвати и ти и сви који се не разумију, да је одлика доброг економисте да смањи ризике у оба правца.

    Да ли смо уштеђели , јесмо, да ли смо имали невјероватну срећу јер смо се малтене КЛАДИЛИ против најјаче валуте на свијету, ЈЕСМО.
    Ко се кладио? БРАЈОВИЋ, ЂУКАНОВИЋ ИТД. јел ико ође мисли да Брајовић или мило Ђукановић знају шта је валутни ризик ? Па наравно да не знају.

    Спајић то зна.
    Неозбиљно је за једну ДРЖАВУ да се коцка на тај начин, јер ту ризик мора да сведе на минимум.

    Брајовић размишља ових дана, е да сам купио биткоин са комплетом резервама кад је оно пао у марту 2020 , сад би х10 одрадио на њега и вјероватно бих премијер био (а не први кандидат за Спуж).



    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  12. The Following User Says Thank You to nimfa For This Useful Post:


  13. #15686
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Баш би долазиле честитке са свих страна Спајићу за ово да није одрадио нешто што је у финансијском свијету препознато као такво.


    А вратимо се мало на причу прије тога, а то је да је аутопут омча око главе свих грађана.
    Нисам сигуран али мислим да нико није из америчке екипе честитао на овоме.


    Између осталог, ово млатим онако, има можда нешто у тој причи да је Кина с разлогом дала овакве услове, јер јелте да нисмо платили шта би се десило?? Излаз на море хахаха

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  14. #15687
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Još prenosi boks (ako se ono naziva prenosima) na Arena kanale.

    Skoro pa kao "ja sam doktor i znam što je arhitektura" - Mugi kad je objašnjavao neke propale poduhvate u toku gazdovanja Podgoricom.
    Napredak se vidi, umjesto medicine i arhitekture, imamo profesije spikera i glume za organizovanje festivala.
    Sreća pa ovo DPS nije radio godinama, pa je ovo drastična promjena u odnosu na prethodnike.
    Igrom slucaja pratim boks, pa me ni to nije moglo zaobici. Tu je pokazao multidisciplinarnost i svestranost, kao i da prihvata poslove samo koje zna da radi. A ne moze ovo ...

  15. #15688
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Sjecam se kakva je bila povika MANS-a i Vijesti na pokojne prethodne vlade kad kazu da su ugovori poslovna tajna.

    Vidju odrijese se MANS i Vijesti od galame i na Mickeya sto su ugovori sa bankama ostali tajna.

    Cudi me to od nevladine organizacije cija je predsjednica postala vladin funkcioner i medija iz kojeg u vladu nije zavrsio samo inaj koji nije htio.

    Dakle, ostali smo gdje i druga africka plemena.
    “Zlocin je kad zapale nase selo, a junastvo kad mi zapalimo njihovo”.
    Ili kako se zborilo od davnina u Bjelopavlice “principijelnost vazi sve do moje goozice”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  16. #15689
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,828
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    797
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    Izrečene novčane kazne: Kažnjen Krivokapić i sedam ministara
    https://www.cdm.me/politika/izrecene...dam-ministara/

    Dobro jutro, ne valja vam za ovo ni boba
    Love, peace and respect.

  17. #15690
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sjecam se kakva je bila povika MANS-a i Vijesti na pokojne prethodne vlade kad kazu da su ugovori poslovna tajna.

    Vidju odrijese se MANS i Vijesti od galame i na Mickeya sto su ugovori sa bankama ostali tajna.

    Cudi me to od nevladine organizacije cija je predsjednica postala vladin funkcioner i medija iz kojeg u vladu nije zavrsio samo inaj koji nije htio.

    Dakle, ostali smo gdje i druga africka plemena.
    “Zlocin je kad zapale nase selo, a junastvo kad mi zapalimo njihovo”.
    Ili kako se zborilo od davnina u Bjelopavlice “principijelnost vazi sve do moje goozice”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    kako god, više vjerujem Vanji Ćalović nego svim političarima u CG od 1990 do dana današnjeg...

  18. #15691
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Malo je puta MANS kritikovao novu vladu što spori objavljuju domumenta.

    Prošle sedmice je Vanja kritikovala Bojanića što ne da da se objave ugovori o autoputu.

  19. #15692
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Malo mi Vanja cudna.
    Nije na auto putu ugovor problem.
    Problem je kako je Cijevna komerc izvucena iz stecaja i placeno joj 53 miliona eura, a nema nikakvu operativu.
    Cija je koriscena i kako neko kome isplatis 53 miliona odmah ode u stecaj opet. Da li ima veze sa dugom Prvoj banci od 38 miliona eura.
    Koliko je oprosteno PDV obaveze za gorivo i da li je transportovano na gradiliste ili su materijale koristili za druge poslove, cime su maksimizovali promet na drugim poslovima.
    Da li je na gradilistu koristen sljunak iz morace koji je upravo napravio opipljivu stetu od skoro 100 miliona, a buduci gubitak mkze da se mjeri u milijardama

  20. #15693
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    I što sa tim?
    Kako što mili moj brate?! Čurović, osrednji epizodni glumac koji je najvće domete dostigao glumeći u serijama po Mir-jam romanima i to epizodice po sve ukupno pet minuta u cijelom serijalu i kao glumac u produkciji PINK televizije i serijama koje je samo po kazni bilo moguće odgledati!? Stvarno bruka da uopšte stavljaš paralelu izmedju sposobnosti Nikole Vukčevića, koji je bio imenovan za direktora direktorata za kulturu odmah nakon formiranja novog ministarstva i koji je nakon mesec dana dao ostavku na tu poziciju, čovjeka koji je profesor na fdu, čovjek koji je doktorirao i čovjek koji je priznat kao umjetnik, kojemu je nacionalnost i politička pripadnost umjetnost...naspram jednog jeftinog glumca kojemu je domet reklama za kladionice i uloga u Malom Budu...epizodna...baš epizodna...nemojmo!

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa nisam ni ja brate ali ne mora da znači da je dobar režiser, dobar i sa organizacijom manifestacija...Nemam ništa protiv Nikole, da budem jasan. Nisu ni svi vrhunski studenti sposobni za mnoge jednostavnije organizacije...
    A odakel ti ideja da on nije sposoban i da li je mooguce da ti vjerujes da ministarka smjenjuje ljude samo zato sto nijesu sposobni?
    Inače:
    Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta Crne Gore, na čijem je čelu Vesna Bratić, svega nekoliko dana pred početak Filmskog festivala Herceg Novi (FFHN) - Montenegro film festivala, drastično je smanjila budžet opredijeljen za ovu manifestaciju od nacionalnog značaja, a pored toga je inicirala i smjenu predsjednika Savjeta festivala Nikole Vukčevića.
    To je "Vijestima" nezvanično potvrdio pouzdan izvor iz organizacije festivala.
    Budžet je, tvrdi izvor "Vijesti", bez prethodnog obrazloženja smanjen za oko dvije trećine ranijeg iznosa, a takođe bez obrazloženja je najavljena i smjena Vukčevića na čije mjesto je trebalo da bude imenovan glumac Slaviša Čurović.
    Odluci ministarke Bratić o smjeni Vukčevića usprotivili su se pojedini članovi Savjeta koji su najavili podnošenje ostavki ukoliko do smjene dođe. Nakon što je ostao bez velikog dijela budžeta, FFHN bi tako nekoliko dana pred početak ostao i bez glavnog upravljačkog organa, pa bi realizacija manifestacije bila upitna.

    Tako je Bratić bila prinuđena da odustane od novih "kadrovskih rješenja". "Vijesti" su ovim povodom poslale pitanja Ministarstvu prosvjete, nauke, kulture i sporta čiji odgovori do sada nijesu stigli. Nikola Vukčević nije želio da komentariše ove navode. Festival je otvoren sinoć i traje do 7. avgusta.
    Izvor "Vijesti"
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #15694
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Sto se tice Vukcevica, njega je ista Braticka imenovala odmah na startu za direktora direktorata za kulturu, ali se on ubrzo povukao nakon sto je shvatio kakvu politiku ce Braticka da vodi. Zato vise nije u njenoj milosti, nema to veze sa strucnoscu. Nikola je sjajan tip i dokazano dobar menadzer u kulturnoj djelatnosti. Upravo zato ne moze zajedno sa Bratickom i njoj slicnima.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  23. #15695
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    pa evo to pomenuh....pošto se onda pisalo po forumu "bravo za ministarku, sjajno rjesenje" maltene svi iz reda! Ne sjecam se i jednog jedinog posta koji je bio protiv te odluke...a sad odjednom mu se stručnost dovodi u pitanje...ma bjezi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #15696
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Kako što mili moj brate?! Čurović, osrednji epizodni glumac koji je najvće domete dostigao glumeći u serijama po Mir-jam romanima i to epizodice po sve ukupno pet minuta u cijelom serijalu i kao glumac u produkciji PINK televizije i serijama koje je samo po kazni bilo moguće odgledati!? Stvarno bruka da uopšte stavljaš paralelu izmedju sposobnosti Nikole Vukčevića, koji je bio imenovan za direktora direktorata za kulturu odmah nakon formiranja novog ministarstva i koji je nakon mesec dana dao ostavku na tu poziciju, čovjeka koji je profesor na fdu, čovjek koji je doktorirao i čovjek koji je priznat kao umjetnik, kojemu je nacionalnost i politička pripadnost umjetnost...naspram jednog jeftinog glumca kojemu je domet reklama za kladionice i uloga u Malom Budu...epizodna...baš epizodna...nemojmo!

    A odakel ti ideja da on nije sposoban i da li je mooguce da ti vjerujes da ministarka smjenjuje ljude samo zato sto nijesu sposobni?
    Inače:
    Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta Crne Gore, na čijem je čelu Vesna Bratić, svega nekoliko dana pred početak Filmskog festivala Herceg Novi (FFHN) - Montenegro film festivala, drastično je smanjila budžet opredijeljen za ovu manifestaciju od nacionalnog značaja, a pored toga je inicirala i smjenu predsjednika Savjeta festivala Nikole Vukčevića.
    To je "Vijestima" nezvanično potvrdio pouzdan izvor iz organizacije festivala.
    Budžet je, tvrdi izvor "Vijesti", bez prethodnog obrazloženja smanjen za oko dvije trećine ranijeg iznosa, a takođe bez obrazloženja je najavljena i smjena Vukčevića na čije mjesto je trebalo da bude imenovan glumac Slaviša Čurović.
    Odluci ministarke Bratić o smjeni Vukčevića usprotivili su se pojedini članovi Savjeta koji su najavili podnošenje ostavki ukoliko do smjene dođe. Nakon što je ostao bez velikog dijela budžeta, FFHN bi tako nekoliko dana pred početak ostao i bez glavnog upravljačkog organa, pa bi realizacija manifestacije bila upitna.

    Tako je Bratić bila prinuđena da odustane od novih "kadrovskih rješenja". "Vijesti" su ovim povodom poslale pitanja Ministarstvu prosvjete, nauke, kulture i sporta čiji odgovori do sada nijesu stigli. Nikola Vukčević nije želio da komentariše ove navode. Festival je otvoren sinoć i traje do 7. avgusta.
    Izvor "Vijesti"
    Ja lično nisam ljubitelj Vukčevićevih ostvarenja. Ok je lik dok sam imao prilike da ga slušam ali ne mogu reći da znam u prste sve o čovjeku niti me zanima. Ovdje se sa druge strane pristupilo od nekolicine forumaša od samog početka pljuvanju po novoj ministarki , pa se za bukvalno svaki potez ista okrivljuje. Ja ni Čurovića ne poznajem, čak nisam ni znao do preksinoć da mu je bilo zabranjeno da ulazi u Crnu Goru od strane "demokratskog" prethodnog režima. Kako ja ili ti možemo znati da Čurović ne može obavljati ovaj posao o kojem se piše? Kako možemo znati razloge kresanja budzeta za pomenutu manifestaciju? Treba li da svi mislimo kao vi da je Bratić krivac za sve?
    Meni se takođe nije dopadalo što je DPS radio u obrazovnom sistemu dugo vremena, niti lično će ijedan Čirgić nametnuti budalaštine mojoj djeci. Svjedok sam da je jako mali broj ljudi tada skakao na poteze tj odluke raznih ministara, a da ne pominjem koliko je ljudi ikad se pobunilo na kadrove direktorske u školama... Prosto mi je nevjerovatno kako sada svi odjednom skaču na svaku odluku, a do juče je sve bilo kao ok...

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  26. #15697
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Zato je danas sve ok da se partijski zaposljava
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  27. #15698
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Zato je danas sve ok da se partijski zaposljava
    Nikad nisam napisao da je ok partijsko zapošljavanje, niti bi se ikad vodio tom logikom. Lično sa tim nemam veze, od osamnaeste godine zarađujem za sebe i apsolutno sam za zdravije društvo u kojem neće partijska kartica i članstvo biti preduslov lakšeg prolaza kroz drače života.

  28. #15699
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja bgm jesam za partijsko zaposljavanje.

    Tako ostane vise mjesta nama sposobnima da radimo u privatni sektor za daleko vece plate od njihovih ahahahahahahahaha

    Zamisli da se partijski zaposljava kod privatnika... tad bi bas drzava propala.

    Sent from Povrsni usputni komentator using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  29. #15700
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Zamisli da se partijski zaposljava kod privatnika... tad bi bas drzava propala.

    Sent from Povrsni usputni komentator using Tapatalk
    Znaš što je najveća tuga od svega. Što ima i partijskog zapošljavanja i kod privatnika.

    Što misliš đe su se hvatale veze za zapošljenje radnika u Aromu i Voli na Žabljak? U mjesne odbore DPSa, vjerovala ili ne. Slično je pretpostavljam bilo po svim mjestima po sjeveru Crne Gore.

    A da ne pričamo o pritiscima u pojedinim privatnim firmama na zaposlene prilikom glasanja.

    Klasična kupovina nesrećnih ljudi koji jedva sklapaju kraj sa krajem i vršenje pritisaka na one na ivici egzistencije.

    Pa sjeti se samo fizikalaca u Bemaxu koji su morali da nose majice DPSa.

    Nadam se da je makar to iza nas.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  30. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


Page 628 of 1249 FirstFirst ... 1285285786186246256266276286296306316326386787281128 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •