Page 359 of 1249 FirstFirst ... 259309349355356357358359360361362363369409459859 ... LastLast
Results 8,951 to 8,975 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #8951
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pokazali su nešto novo. Auto je okrenuo da se vraća za Podgoricu pa su ga komiti i tada blokirali.
    Pa to se znalo od pocetka. Jedino sto se nije znalo da familija Krivokapic osim jednog koristi vise sluzbenih vozila.

    Naravno, on ce probati da poslije Leposavica politicki profitira na ovom dogadjaju ali ne znam jesu li mu mimeri iz Vlade tome dorasli marketinski posto su zestoko kiksali u zadnje vrijeme da su neki cak privremeno deaktivirali naloge.
    Last edited by Rodion Romanovich; 08-04-21 at 20:30.

  2. #8952
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Do kad ćete se držati te otrcane mantru da su Crnogorci isključivo dps-ovci.
    Koliko se ja razumijem Crnogorci su doveli i drže na vlast Krivokapića, uzgred budi rečeno bivseg dps-ovca, formalnog ili neformalnog manje je bitno.

  3. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  4. #8953
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Do kad ćete se držati te otrcane mantru da su Crnogorci isključivo dps-ovci.
    Koliko se ja razumijem Crnogorci su doveli i drže na vlast Krivokapića, uzgred budi rečeno bivseg dps-ovca, formalnog ili neformalnog manje je bitno.

    Valjda računaju da će hiljadu puta ponovljena laž postati istina.

    Koliko brzo naviru postovi, upadne ih 5-6 prije nego uspijem da jednu rečenicu napišem kao komentar na zadnji vidljivi post.
    Last edited by ćepanica; 08-04-21 at 20:31.

  5. #8954
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Eto, ni MUP ne umije da računa. Bar ne tu tvoju matematiku.

    "Zakon o crnogorskom državljanstvu kao jedan od osam kriterijuma za prijem u crnogorsko državljanstvo traži 10 godina neprekidnog zakonitog boravka na teritoriji Crne Gore. Važeća odluka, nezakonito, taj rok produžava na 15 godina. Naša inicijativa taj rok vraća u zakonom predviđeni rok. Dakle, 5 godina privremenog i 5 godina stalnog neprekidnog boravka, jedan su od više kriterijuma za sticanje prava na prijem u crnogorsko državljanstvo."

    https://www.cdm.me/politika/mup-pet-...drzavljanstva/
    Ahahahahaha, znao sam da ne možeš bez mene, it's true love after all
    Ae da sam sebi skočim u usta, pa ti ipak odgovorim, iako sam reko da više neću.
    Prosto, tema je prevažna, a obmana koju nam prodaju kroz famoznu novu Odluku, i koju vi tako revnosno prenosite ovuda, definitivno zaslužuju malo pojašnjenja.

    Prvo, ti imaš jednu polovinu tebe koja tako lijepo i bistro umije što napisat, da se ponekad baš nauživam čitajući, iako smo dijametralno suprotnih stavova.
    A onda, imaš i neku drugu polovinu tebe, ovu što tako revnosno i papagajski prenosi što god se priča na te tamo, oficijalne, vladine adrese, i postavlja to kao aksiom, pa guslaš li guslaš.
    Ako se ne varam, tu debatnu školu demokrata, zasnovanu na jačini prezentacije i verbalnog izraza, odnosno, na velikim i jakim riječima a bez neke velike veze sa istinom i razumom, nije teško prepoznat.
    Sa tom polovinom, čiji je isključivi cilj prezentacija, odnosno, misija koju toliko očigledno ovđe imaš, umiješ da budeš tako daleko od zdrave logike, da sam izgubio želju da se majem. I zbog toga ono obećanje da se nećemo više bavit jedan drugim, bez suza, obostrano

    Drugo, danas je ovđe i previše jakog jezika i prevelikih riječi, da bi bili tako neozbiljni da prenesemo što nam mup govori, i to postavimo kao sveto pismo, a bez malo da ga zagledamo.
    Zato lijepo, knjigu u ruke. I pročitaj te Odluke. OBIJE, i onu koju mijenjaju, i onu koju uvode.
    A znaš kako znam da ih nisi pročitao?
    Zato što ovu novu nisi ni mogo, teško da si imao đe. Samo nepotpuni djelovi, crte, i posredna tumačenja. I to predaleka od istine.
    A važeću nisi pročitao, jer bi znao da nije tačno ovo što ti vlada govori, danas, i sve od onog dana kad je Zdravko najavio ono čuveno ''ispravljanje ogromne nepravde''.
    Jer, vidiš, da jesi pročitao, vidio bi koliko su tih 15 istumačenih godina izvučene iz svog konteksta, i prenešene na teritoriju ispravljanja nepravdi kojih nema.
    Kako?
    Pa tako, evo mala pomoć:

    .......................
    Zakoniti boravak, u smislu člana 8 stav 1 tačka 3 Zakona, ima i lice:
    ......................
    ........................
    - čiji roditelji nijesu crnogorski državljani, a na dan 3. juna 2006. godine imaju prijavljeno prebivalište u Crnoj Gori koje do podnošenja zahtjeva za prijem u crnogorsko državljanstvo nijesu odjavili, ako sa njima neprekidno boravi u Crnoj Gori;


    Ovo ti je važeća Odluka. Ona sa nepravdom
    I vidiš, ta Odluka kaže da sva ta lica, koja su ovđe dvaes, i tries godina, obespravljena i maltretirana, i kojima se čini ta užasna nepravda, zbog koje se sve ovo učinje da se ispravi, i zbog koje toliko suza izroniste, svi, od tebe do premijera, zapravo NE POTPADAJU pod tih 15 godina koje tako perfidno gurate.
    Ili, prevod na maternji: ljudi kojima se na sva zvona napokon čini sveta pravda, i daje pravo daaavno praaadavno zasluženo, su to pravo već imali.
    Jer ne potpadaju u 10 godina stalnog nastanjenja ( +5 prethodnih privremenih ), no su potpuno, potpuno drugi slučaj.
    A to citiranje jednog dijela podzakonskog akta, i vađenje tih famoznih 15 godina iz konteksta, i totalno preskakanje drugog dijela istog tog akta- Odluke koju mijenjaju, ima, drug, svoje ime.
    Ono se piše DEMAGOGIJA, a u slučaju ovako osjetljivih stvari na svakom mogućem nivou, i veoma opasna igra.

    Tako, da ponovim: zakonskim rješenjima ovđe nije mnogo toga falilo. Procedurama sprovođenja i te kako jeste. I tu jesu činjene i te kakve nepravde.
    Kad smo kjod toga, sjećaš se one moje čuvene žene? Vidiš, i njoj je prekinut boravak nekad tamo davno, jer je trudnoću većinom preležala u bolnicu, i nije mogla do mupa da podnese zahtjev. tako da ću i na tom ličnom nivou, koji mi sporiš i nazivaš poluistinom, o svemu ovome opet znat više od tebe.

    A ova pojednostavljivanja jedne presložene materije, koja se ovđe tako serviraju, su jednako opasna koliko i površna.
    Naročito kad se uzme u obzir da je predmetna Odluka samo jedan akt u cijeloj priči, a da se priča može kompletirat tek kad se potpuno pojasne i svi ostali zakonski i podzakonski akti, a ima ih najmanje pet, počevši od Zakona o državljanstvu, o strancima, boravku....

    Vidiš, onda se skroz mijenja ona matematika.
    Ko što rekoh, budi mi dobar.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  6. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  7. #8955
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Jesu li se razisli ovi mucenici sa bogetica?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  8. #8956
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Jesu li se razisli ovi mucenici sa bogetica?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    na vijesti ovo piše

    Građani koji su blokirali put Podgorica - Nikšić počeli su da se razilaze oko 20 sati.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ima-u-kolonama
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #8957
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Xaxaxaxa, isto, reko bice sad 'vadi budalu' axaxaxa






    A ko to kaze molim te?
    Ja poistovjecujem 'patriJote' i komite sa dRps i njihovim satelitima, ali normalne Crnogorce ne nikako niti vidim da iko drugi to radi.
    Dok ti prosipas demagogiju sto premijerova cerka je zasticneo lice sa pratnjom, premijer sa taksijem i ostale gluposti.
    Zamijenio si me sa nekim ali pošto vidim da si u toku reci nam koliko duži službenih auta familija premijera?

  10. #8958
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    I jedno hipotetičko pitanje svima:

    Jedno veče nekada davno, a može i prije koju godinu, sastane se par čoeka iz DPSa, i odluči da masakrira jednu crkvu. Time što će je naćerat da se registruje kao i ostali, pomalo plaća porez, i da pokaže papire za vlasništvo svega što nije bilo njeno no državno nekad tamo davno.
    Onda stanu da dumaju kako to zlodjelo da učine.
    Jedan kaže- ae da napišemo zakon, stavimo ga jedno 4, 5 godina na raspravu, dogovor s crkvom, mišljenja eksperata, struke, nauke, laika i uber-laika, europejcima, venecijancima, pa da vidimo...
    A ovi ostali u glas- a jes ti lud, jadan, kad shjutra veče možemo poć na vladu, i sve to jednom Odlukom da pospremimo.
    I shjutra veče junaci tako i učine.

    Pitanje-
    koji bi scenario slijedio nešto ovakvo?
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  12. #8959
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    I, da ne zaobiđemo higlight dana-
    za koju god da ste stranu, ne napada se leđima i guzicama auto u pokretu.

    Takođe, izjave nekih ovđe, kako 40% stanovništva Crne Gore, koje glasa jednu satanističku partiju, treba pospremit, imaju mnogo elemenata jednog ne baš neozbiljnog krivičnog djela. Slično onima da neke ljude što misle drugačije od nas treba gazit.
    I onaj ko ih ne obriše bi morao da ih prijavi
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  13. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  14. #8960
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Zna li ko clan zakona koja su ovlascenja, a koji limiti ljudi koji obezbjedjuju stucene licnosti?


    Quote Originally Posted by remark View Post
    Zamijenio si me sa nekim ali pošto vidim da si u toku reci nam koliko duži službenih auta familija premijera?

    Evo tvoga komentara u vezi pratnje premijerove cerke.
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Iznervira se Zdravko...





    Ako ste mislili dapolicija više neće pratiti i vozikati đecu funkcionera izgleda da ste se zajebali.


    Ako mislis da cerka oremijera ne treba da ima pratnju u CG, jos u ovako uzavreloj politickoj situaciji, ne znam sto bih ti vise reka'.
    Sto se tice koliko sluzbenih auta duze, nemam pojma, reci ako si upucen, vidim bar da nisu Majbasi, koliki-toliki napredak.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #8961
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I, da ne zaobiđemo higlight dana-
    za koju god da ste stranu, ne napada se leđima i guzicama auto u pokretu.

    Takođe, izjave nekih ovđe, kako 40% stanovništva Crne Gore, koje glasa jednu satanističku partiju, treba pospremit, imaju mnogo elemenata jednog ne baš neozbiljnog krivičnog djela. Slično onima da neke ljude što misle drugačije od nas treba gazit.
    I onaj ko ih ne obriše bi morao da ih prijavi
    Ziva istina, isto ka ono nedavno sto 'pre$ednik' izjavi za sve koji nisu uz njega.
    Salim se, nije reka da ce pospremit, nego je pominja neku tjesnocu i neke granice.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #8962
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post

    Takođe, izjave nekih ovđe, kako 40% stanovništva Crne Gore, koje glasa jednu satanističku partiju, treba pospremit, imaju mnogo elemenata jednog ne baš neozbiljnog krivičnog djela. Slično onima da neke ljude što misle drugačije od nas treba gazit.
    Ja se iskreno nadam da ovi novi, koliko god mi postepeno padaju u ocima, nece da slijede praksu prosle vlasti pa privode ljude radi besmislica sa foruma/socijalnih mreza i slicno.

    Fascinantno mi je da je upravo ovo vec tako olako zaboravljeno od pojedinih na forumu (ne pricam o tebi direktno).

  17. #8963
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    "DOVEDENI U OPASNOST I GRAĐANI I ŠTIĆENA OSOBA"

    Savjet: Policija u Bogetićima nije postupala u skladu sa standardima

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...sa-standardima

  18. #8964
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ja se iskreno nadam da ovi novi, koliko god mi postepeno padaju u ocima, nece da slijede praksu prosle vlasti pa privode ljude radi besmislica sa foruma/socijalnih mreza i slicno.

    Fascinantno mi je da je upravo ovo vec tako olako zaboravljeno od pojedinih na forumu (ne pricam o tebi direktno).
    Naravno da neće. Ali ne treba ni da zaborave da ipak postoje i neke crvene linije, za sve jednake.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  19. #8965
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Naravno da neće. Ali ne treba ni da zaborave da ipak postoje i neke crvene linije, za sve jednake.
    Ovako nesto
    Tu nezavisnost kroz podjelu vlasti vam je dala ova država usvajajući Ustav. Ta nezavisnost svakako nije beskonačna. Ukoliko želite da budete beskonačno nezavisni nemojte da radite u tim državnim organima i najbolje - nemojte da živite u ovoj državi

  20. #8966
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    "DOVEDENI U OPASNOST I GRAĐANI I ŠTIĆENA OSOBA"

    Savjet: Policija u Bogetićima nije postupala u skladu sa standardima

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...sa-standardima
    U ovakvim stvarima ja vidim da smo mi potpuno prsli kao drustvo, nesto sto je prilicno ocigledno i trebalo bi 99% oko toga da se slozimo, a onda vidim da ni tu nema nikakve ravnoteze i objektivnosti.
    Pa mi se ne slazemo oko stvari koje vidimo svojim ocima a onda se cudimo sto jedni istoriju gledaju ovako a drugi onako.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  21. #8967
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I jedno hipotetičko pitanje svima:

    Jedno veče nekada davno, a može i prije koju godinu, sastane se par čoeka iz DPSa, i odluči da masakrira jednu crkvu. Time što će je naćerat da se registruje kao i ostali, pomalo plaća porez, i da pokaže papire za vlasništvo svega što nije bilo njeno no državno nekad tamo davno.
    Onda stanu da dumaju kako to zlodjelo da učine.
    Jedan kaže- ae da napišemo zakon, stavimo ga jedno 4, 5 godina na raspravu, dogovor s crkvom, mišljenja eksperata, struke, nauke, laika i uber-laika, europejcima, venecijancima, pa da vidimo...
    A ovi ostali u glas- a jes ti lud, jadan, kad shjutra veče možemo poć na vladu, i sve to jednom Odlukom da pospremimo.
    I shjutra veče junaci tako i učine.

    Pitanje-
    koji bi scenario slijedio nešto ovakvo?
    Ako misliš da dovodiš nešto u istu ravan, nemoj ni pokušavati, jer nije isto odlukom davati i odlukom otimati.

    Da su ikako mogli, probali bi oni oteti crkvenu imovinu i prostom odlukom na zasjedanju vlade, jer naviklo je to otimati na sve moguće načine kroz višedecenijsku praksu.

  22. #8968
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Jel premijer jos uvijek ide taksijem na posao?
    Jel svi clanovi porodice premijera mogu sluzbenim autima privatno putovati kroz CG?

  23. #8969
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ahahahahaha, znao sam da ne možeš bez mene, it's true love after all
    Ae da sam sebi skočim u usta, pa ti ipak odgovorim, iako sam reko da više neću.
    Prosto, tema je prevažna, a obmana koju nam prodaju kroz famoznu novu Odluku, i koju vi tako revnosno prenosite ovuda, definitivno zaslužuju malo pojašnjenja.

    Prvo, ti imaš jednu polovinu tebe koja tako lijepo i bistro umije što napisat, da se ponekad baš nauživam čitajući, iako smo dijametralno suprotnih stavova.
    A onda, imaš i neku drugu polovinu tebe, ovu što tako revnosno i papagajski prenosi što god se priča na te tamo, oficijalne, vladine adrese, i postavlja to kao aksiom, pa guslaš li guslaš.
    Ako se ne varam, tu debatnu školu demokrata, zasnovanu na jačini prezentacije i verbalnog izraza, odnosno, na velikim i jakim riječima a bez neke velike veze sa istinom i razumom, nije teško prepoznat.
    Sa tom polovinom, čiji je isključivi cilj prezentacija, odnosno, misija koju toliko očigledno ovđe imaš, umiješ da budeš tako daleko od zdrave logike, da sam izgubio želju da se majem. I zbog toga ono obećanje da se nećemo više bavit jedan drugim, bez suza, obostrano

    Drugo, danas je ovđe i previše jakog jezika i prevelikih riječi, da bi bili tako neozbiljni da prenesemo što nam mup govori, i to postavimo kao sveto pismo, a bez malo da ga zagledamo.
    Zato lijepo, knjigu u ruke. I pročitaj te Odluke. OBIJE, i onu koju mijenjaju, i onu koju uvode.
    A znaš kako znam da ih nisi pročitao?
    Zato što ovu novu nisi ni mogo, teško da si imao đe. Samo nepotpuni djelovi, crte, i posredna tumačenja. I to predaleka od istine.
    A važeću nisi pročitao, jer bi znao da nije tačno ovo što ti vlada govori, danas, i sve od onog dana kad je Zdravko najavio ono čuveno ''ispravljanje ogromne nepravde''.
    Jer, vidiš, da jesi pročitao, vidio bi koliko su tih 15 istumačenih godina izvučene iz svog konteksta, i prenešene na teritoriju ispravljanja nepravdi kojih nema.
    Kako?
    Pa tako, evo mala pomoć:

    .......................
    Zakoniti boravak, u smislu člana 8 stav 1 tačka 3 Zakona, ima i lice:
    ......................
    ........................
    - čiji roditelji nijesu crnogorski državljani, a na dan 3. juna 2006. godine imaju prijavljeno prebivalište u Crnoj Gori koje do podnošenja zahtjeva za prijem u crnogorsko državljanstvo nijesu odjavili, ako sa njima neprekidno boravi u Crnoj Gori;


    Ovo ti je važeća Odluka. Ona sa nepravdom
    I vidiš, ta Odluka kaže da sva ta lica, koja su ovđe dvaes, i tries godina, obespravljena i maltretirana, i kojima se čini ta užasna nepravda, zbog koje se sve ovo učinje da se ispravi, i zbog koje toliko suza izroniste, svi, od tebe do premijera, zapravo NE POTPADAJU pod tih 15 godina koje tako perfidno gurate.
    Ili, prevod na maternji: ljudi kojima se na sva zvona napokon čini sveta pravda, i daje pravo daaavno praaadavno zasluženo, su to pravo već imali.
    Jer ne potpadaju u 10 godina stalnog nastanjenja ( +5 prethodnih privremenih ), no su potpuno, potpuno drugi slučaj.
    A to citiranje jednog dijela podzakonskog akta, i vađenje tih famoznih 15 godina iz konteksta, i totalno preskakanje drugog dijela istog tog akta- Odluke koju mijenjaju, ima, drug, svoje ime.
    Ono se piše DEMAGOGIJA, a u slučaju ovako osjetljivih stvari na svakom mogućem nivou, i veoma opasna igra.

    Tako, da ponovim: zakonskim rješenjima ovđe nije mnogo toga falilo. Procedurama sprovođenja i te kako jeste. I tu jesu činjene i te kakve nepravde.
    Kad smo kjod toga, sjećaš se one moje čuvene žene? Vidiš, i njoj je prekinut boravak nekad tamo davno, jer je trudnoću većinom preležala u bolnicu, i nije mogla do mupa da podnese zahtjev. tako da ću i na tom ličnom nivou, koji mi sporiš i nazivaš poluistinom, o svemu ovome opet znat više od tebe.

    A ova pojednostavljivanja jedne presložene materije, koja se ovđe tako serviraju, su jednako opasna koliko i površna.
    Naročito kad se uzme u obzir da je predmetna Odluka samo jedan akt u cijeloj priči, a da se priča može kompletirat tek kad se potpuno pojasne i svi ostali zakonski i podzakonski akti, a ima ih najmanje pet, počevši od Zakona o državljanstvu, o strancima, boravku....

    Vidiš, onda se skroz mijenja ona matematika.
    Ko što rekoh, budi mi dobar.
    Ne sjećam se tog našeg uzajamnog obećanja da se nećemo baviti više jedan drugim. Sjećam se tvog komentara u tom smislu, i mog odgovora da ću i dalje pisati o tvojim komentarima šta mi god padne na pamet, a da ću nekako tvojim nikad neprežaljenim odgovorima želju trpjeti.

    Vidim da padaš u tradicionalnu našu fantaziju da neko ko se ne slaže sa tobom mora da se bavi nekom propagandom, ili pije neki coolaid, ili papagajski ponavlja šta čuje. Ja ne mislim to za tebe uopšte. Ljudi koji su zastranili razmišljanjem toliko da ne mogu da vide više stvari iz drugog ugla sem svog je puna ova baksuzna zemlja. I DPS je pun pametnih ljudi koji su sebe ubijedili da su do miliona došli spretnošću, dobrim biznis njuhom ili ih je častila zahvalna otadžbina. U odnosu na to su tvoja samozavaravanja sitnica.

    Neću da ulazim u komentarisanje detalja dvije odluke, od kojih bar jednu niko još nije ni vidio. Niti ću ti vjerovati na riječ da si ti u pravu, a ne Sekulić. Niti njemu vjerujem na riječ da je on.

    Ono što je jasno je da je u oba slučaja u pitanju odluka vlade, tj interpretacija zakona. Ako je stara vlada imala pravo na staru odluku, nova će imati na novu. Tu je Ustavni sud pa neka se DPS žali ako misli da su u pravu, neće ih njihove sudije zakinuti. A nekako će ova zemlja preživjeti taj horor da joj za državljanstvo apliciraju ljudi koji su tu samo 10 godina.

  24. #8970
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jel premijer jos uvijek ide taksijem na posao?
    Jel svi clanovi porodice premijera mogu sluzbenim autima privatno putovati kroz CG?
    Štićeno lice se ne može voziti privatnim vozilom. A vidimo i danas da je dobro što su dali zaštitu članovima porodice, divlje pleme je davno pokazalo na šta je spremno kad ih je 10 na jednoga.

  25. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  26. #8971
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Štićeno lice se ne može voziti privatnim vozilom. A vidimo i danas da je dobro što su dali zaštitu članovima porodice, divlje pleme je davno pokazalo na šta je spremno kad ih je 10 na jednoga.
    Znaci, premijer ne moze na posao taksijem? Ono u pocetku je bilo, onako, malo za narod.

    Djeca premijera za privatne putovanja koriste sluzbena auta. Nije to lose.

  27. #8972
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Jel premijer jos uvijek ide taksijem na posao?
    Jel svi clanovi porodice premijera mogu sluzbenim autima privatno putovati kroz CG?
    Reci realno jesi li bas mislio da ce se premijer svakodnevno voziti taksijem na posao?
    Forever young, i want to be forever young

  28. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  29. #8973
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Znaci, premijer ne moze na posao taksijem? Ono u pocetku je bilo, onako, malo za narod.

    Djeca premijera za privatne putovanja koriste sluzbena auta. Nije to lose.
    Nije mogao svakako onog prvog dana službenim vozilom jer mu nije bilo dodijeljeno. To što je vama sve ispod majbaha ispod premijerske časti je vaš problem

    A u međugradske vožnje teško da je ijedan premijer svijeta ikad otišao taksijem ili trotinetom...

  30. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  31. #8974
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    14,791
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Znaci, premijer ne moze na posao taksijem? Ono u pocetku je bilo, onako, malo za narod.

    Djeca premijera za privatne putovanja koriste sluzbena auta. Nije to lose.
    Lijepo vas je vidjeti kad se pokazujete u pravom svijetlu. Dobro je da se ovakve stvari dešavaju. Eto da se vidi ko je ko.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  33. #8975
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Reci realno jesi li bas mislio da ce se premijer svakodnevno voziti taksijem na posao?
    Ako te interesuje sto ja mislim, to je da premijer ima smisla za populisticki marketing. Napravi snimke kako na posao dolazi taksijem. To narod voli.

    A posle, mogu sluzbena vozila i za djecu kad putuju privatno.

    Premijeru se moze ponestyo prigovorit, ali talent za populizam svakako posjeduje.

    Nije to lose.

Page 359 of 1249 FirstFirst ... 259309349355356357358359360361362363369409459859 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •