Page 241 of 1249 FirstFirst ... 1411912312372382392402412422432442452512913417411241 ... LastLast
Results 6,001 to 6,025 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #6001
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tito je upropastio CG, ođe može lock slobodno pa da nastavimo u Dobrotu.
    Nagrdio nas je, od onakvog bogatstva, industrije, razvijene putne infrastrukture, kulture, sporta i prije svega obrazovanih i pismenih ljudi, napravio pustoš...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #6002
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Nauci istoriju drug, naravno da je upropastio, i ekonomski i demografski (kad je CG imala preko 800 fabrika za njegovo vrijeme, Hrvatska i Slovenija su i tad bile vise od 100 god. ispred nas i ekonomski i svakako). Znas kako kazu, ko ne nauci istoriju, osudjen je da je ponavlja. Vise je Crnogoraca umrlo pod Titom (da ne upotrijebim tezi izraz) nego pod bilo kim drugim, pa mozemo mi pricati bajke, a da ne pricamo sto je on oformio pretecu ovog jada od sistema sto imamo danas. Samo to je dovoljno da nosi sve zasluge za stanje u kakvom je zemlja danas, i direktno i indirektno.
    jes brate ovo je blato od države zbog Tita. i on je kriv što je ovo najgori narod na svijetu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #6003
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Veći porez na neobrađenu zemlju, pa ko neće da obrađuje nek da u zakup drugom...

    Kad god idem od Nk do Pg, tuga me uvati one ravnice neobrađene, a svi uslovi tu...

    Sent using Tapatalk
    a koliko je drzava motivisala poljoprivrednike da bi se time bavili ??
    da ne pricamo o stocarstvu .
    a sve povezano sa uvozom, kad uvozimo ovoliko po ovakvim uslovima (olaksicama) dje bukvalno gasimo nase fabrike jer im se ne isplati uci u ovakvu trzisnu utakmicu.
    dje npr jedna mljekara iz Srbije dje ima milionski proizvod gore da plasira njima CG dodje kao manji dio Beograda. moze da se igra sa cijenama proizvoda jos kad imaju ovakve uslove izvoza .

    evo sta bi ja prije toga uradio sto si ti predlozio, povecao sve uvozne takse . posebno kod proizvoda koji se kod nas prave, jer nije normalno da je mljekara Sabac jeftinija u Tivtu nego u grad dje se proizvodi.
    onda bi stimulisao domace proizvodjace sa nekim olaksicama , pa da vidis kako bi se pocele orati njive, stoka drzati itd.

    da ne nacinjemo temu vode i njihov uvoz jer mi svaki zivac proradi
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #6004
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Naravno da ne, ali eto jedan od dobrih primjera na koga da se ugledamo

    Usput svojevremeno je jedan covjek sklopio ugovor davno sa Saudijcima barel nafte za barel vode, ali ocevi mladih, lijepih, i pametnih ne dozvolise to (dje su sad ovi sto velicaju Tita kako je on razvio CG, a on je upropastio CG jer su svi resursi izvlaceni odavde, i sitan dio vracan kao 'pomoc' za razvoj coce). Dje bi nam kraj bio ekonomski da se ovako nesto napravi, jer je sad u mnogim zemljama voda skuplja od nafte.
    Ja sam mislio da je ta prica oko vode - nafte vazila za Libijce. Taj Izrael ali i Singapur ili Island su nekako vrlo specificni primjeri koji se olako uzimaju, posebno parcijalno. A radi se o drzavama - tvrdjavama gdje je poljoprivreda tek jedan od segmenata. Pri tome patriotizam tamo nije samo na pricu, ti ljudi su se stvarno zrtvovali i to ne samo u ratovima. Jedna Golda Meir je argatovala po toj Palestini zrtvujuci lagodan zivot i vukuci muza za sobom.
    Kad vec pricamo price, ja imam informaciju da se izraelska govedina prevozi avionima do Jevreja u SAD jer nece ni jednu drugu da jedu. Ti isti Jevreji dobar dio svojih odmora provode u Izraelu cisto da tamo ostave pare. Oni valjda i dan - danas skupljaju po SAD dobrotvorne priloge za Izrael. Ko hoce - hoce, ko nece dodje mu Mosad na kucu pa onda ipak hoce. Za njih vjerska i nacionalna pripadnost nije samo folklornog karaktera kao kod nas.
    E sad zamisli Crnu Goru i Crnogorce u slicnoj prici.

  6. #6005
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nagrdio nas je, od onakvog bogatstva, industrije, razvijene putne infrastrukture, kulture, sporta i prije svega obrazovanih i pismenih ljudi, napravio pustoš...

    Sent using Tapatalk
    A CG kako ga i Brano napisa, istorija gladi.
    Kao da ne postoje slike CG prije balkanskih i izmedju dva rata.
    Rekao bi covjek da je london na cemovskom bio.
    A ne ni vode imali nismo

  7. #6006
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Nauci istoriju drug, naravno da je upropastio, i ekonomski i demografski (kad je CG imala preko 800 fabrika za njegovo vrijeme, Hrvatska i Slovenija su i tad bile vise od 100 god. ispred nas i ekonomski i svakako). Znas kako kazu, ko ne nauci istoriju, osudjen je da je ponavlja. Vise je Crnogoraca umrlo pod Titom (da ne upotrijebim tezi izraz) nego pod bilo kim drugim, pa mozemo mi pricati bajke, a da ne pricamo sto je on oformio pretecu ovog jada od sistema sto imamo danas. Samo to je dovoljno da nosi sve zasluge za stanje u kakvom je zemlja danas, i direktno i indirektno.
    Imaš li preporuku za nekog dobrog istoričara?

  8. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  9. #6007
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    a koliko je drzava motivisala poljoprivrednike da bi se time bavili ??
    da ne pricamo o stocarstvu .
    a sve povezano sa uvozom, kad uvozimo ovoliko po ovakvim uslovima (olaksicama) dje bukvalno gasimo nase fabrike jer im se ne isplati uci u ovakvu trzisnu utakmicu.
    dje npr jedna mljekara iz Srbije dje ima milionski proizvod gore da plasira njima CG dodje kao manji dio Beograda. moze da se igra sa cijenama proizvoda jos kad imaju ovakve uslove izvoza .

    evo sta bi ja prije toga uradio sto si ti predlozio, povecao sve uvozne takse . posebno kod proizvoda koji se kod nas prave, jer nije normalno da je mljekara Sabac jeftinija u Tivtu nego u grad dje se proizvodi.
    onda bi stimulisao domace proizvodjace sa nekim olaksicama , pa da vidis kako bi se pocele orati njive, stoka drzati itd.

    da ne nacinjemo temu vode i njihov uvoz jer mi svaki zivac proradi
    Idemo ka EU, ogromno otvoreno tržište, tako da od taksi teško da će biti išta (iako su one najbrže rješenje)...

    Dosta podsticaja ima i sad, samo što su ih koristili isključivo probrani... Nešto se stari zanima oko pokretanja manje proizvodnje, i za mnogo toga ima subvencija, dotacija i sl...

    Napravili smo društvo u kom je sramota baviti se poljoprivredom i stočarstvom, i to je veliki problem... Čak i da Država ne pomaže, naš mentalitet je prepreka napretka, jer bi se prije poklali sa komšijom, nego sarađivali i zajedno plasirali proizvod...

    Da je sreće imali bi zagarantovan otkup, ili bar zagarantovanu minimalnu cijenu... No ako budemo čekali Državu da nas spasi, bojim se da će potrajati...

    P.S. Gledao sam na Yt holandsku tehnologiju proizvodnje paradajza, a ulaganje nije preveliko (ima snimaka iz Srb koga interesuje)...
    P.P.S. Uzeh skoro piliće od jednog sugrađanina, 3k piladi po turi, reče da pola proda preko Fb grupe "Kupujmo domaće"...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  10. #6008
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    jes brate ovo je blato od države zbog Tita. i on je kriv što je ovo najgori narod na svijetu

    Kako se u CG gaje price te najbolji smo, te najgori smo narod u svijet. Realno, Tito se vec od kraja sezdesetih poceo okruzivati poltronima koji jesu "tate" ove sadasnjosti. To je usud ovih prostora.

  11. #6009
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    I pri tome nemaju (odricu) nikakvu odgovornost. Win - win - win.

    Ne znaš ko je luđi od ovih stranka i čak da mi se nisu smučili teško bih odlučio za koga glasati.
    Demokrate su najluđe sa ćutnjom i Branom Mićunovićem. Pitaš ih šta mislite o vakcinaciji a oni odgovore da treba uhapsiti Brana Mićunovića i onda opet ćute.
    DF win-win-win s tim što imaju i četvrti win za Srbiju jer Medojević napada Vučića.
    URA je isto nenormalna sa kadrovskim rešenjima DPS-a. U tu partiju izgleda nema niko da je bio opozicija prije 2016.godine. Taman misliš ovi su najbolji a oni ti postave funkcionera DPS-a pa ajde ih glasaj. Jednog pa drugog pa trećeg....ne staju. URA se ne zayebava.

  12. #6010
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nagrdio nas je, od onakvog bogatstva, industrije, razvijene putne infrastrukture, kulture, sporta i prije svega obrazovanih i pismenih ljudi, napravio pustoš...

    Sent using Tapatalk

    Grcka nije imala Tita.

  13. #6011
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by busquets View Post
    Ne znaš ko je luđi od ovih stranka i čak da mi se nisu smučili teško bih odlučio za koga glasati.
    Demokrate su najluđe sa ćutnjom i Branom Mićunovićem. Pitaš ih šta mislite o vakcinaciji a oni odgovore da treba uhapsiti Brana Mićunovića i onda opet ćute.
    DF win-win-win s tim što imaju i četvrti win za Srbiju jer Medojević napada Vučića.
    URA je isto nenormalna sa kadrovskim rešenjima DPS-a. U tu partiju izgleda nema niko da je bio opozicija prije 2016.godine. Taman misliš ovi su najbolji a oni ti postave funkcionera DPS-a pa ajde ih glasaj. Jednog pa drugog pa trećeg....ne staju. URA se ne zayebava.
    Uzmi u obzir i da nas narod nema "tacku gledista". U Engleskoj generacijama glasaju za torijevce ili laburiste, ucestvuju u radu svojih stranaka, bore se. U CG imas prevrate/prelete gore nego u "spanskim serijama". Nesolidni smo. Na sve to dodaj i ameriken embasi i bas pita da ne kazem od cega.

  14. #6012
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Idemo ka EU, ogromno otvoreno tržište, tako da od taksi teško da će biti išta (iako su one najbrže rješenje)...

    Dosta podsticaja ima i sad, samo što su ih koristili isključivo probrani... Nešto se stari zanima oko pokretanja manje proizvodnje, i za mnogo toga ima subvencija, dotacija i sl...

    Napravili smo društvo u kom je sramota baviti se poljoprivredom i stočarstvom, i to je veliki problem... Čak i da Država ne pomaže, naš mentalitet je prepreka napretka, jer bi se prije poklali sa komšijom, nego sarađivali i zajedno plasirali proizvod...

    Da je sreće imali bi zagarantovan otkup, ili bar zagarantovanu minimalnu cijenu... No ako budemo čekali Državu da nas spasi, bojim se da će potrajati...

    P.S. Gledao sam na Yt holandsku tehnologiju proizvodnje paradajza, a ulaganje nije preveliko (ima snimaka iz Srb koga interesuje)...
    P.P.S. Uzeh skoro piliće od jednog sugrađanina, 3k piladi po turi, reče da pola proda preko Fb grupe "Kupujmo domaće"...

    Sent using Tapatalk
    ne znam jesmo li drustvo dje je sramota baviti se poljoprivredom ili prosto previse je posla a zarada bas mala .
    nesto ja razmisljam da je ovo drugo prije , mada opet kao neko sto gleda da ima sve domace i samim tim imam dovoljno za sebe pa onda i gledam kroz to.
    znam da ima podsticaja i sada ali je problem sto su ga prvo iskomplikovali sa papirologijom a drugo ovo sto si ti naveo. samo su se probrani mogli proci da valja. evo Abu fond sve govori kako su se koristili ti odabrani.

    e ovo oko zagarantovanog otkupa i cijene je jedno ali sta npr da radi mljekara kad sam se nje dohvatio u prvom postu kad ima viska a mora ga otkupiti a visak jpj se stvori jer je trziste preplavljeno raznim mljekarama iz Srbije i Hrvatske sa niskim cijenama.
    evo primjer domaca varnika nije ispod 75 do 80 centi dok je uvozna 65 centi.

    to sa fb grupom kupujmo domace je bas dobra stvar vidim da bas dosta proizvoda se tu prodaje , ja sam neke maline uzimao.

    zasto sam ono postavio, vlada treba time da se bavi a ne da ministar pravde ide kod popova da im dijeli neke medalje.
    populizam i politika prije konretnih stvari za sada
    Last edited by lepetanac; 22-02-21 at 20:30.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #6013
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Uzmi u obzir i da nas narod nema "tacku gledista". U Engleskoj generacijama glasaju za torijevce ili laburiste, ucestvuju u radu svojih stranaka, bore se. U CG imas prevrate/prelete gore nego u "spanskim serijama". Nesolidni smo. Na sve to dodaj i ameriken embasi i bas pita da ne kazem od cega.

    Laburističko engsleskom mentalitetu su najbliži ljudi koji glasaju SNP. Ne prate politiku, ne zanima ih ko su ministri, igraju šah, šetaju i obavezno glasaju SNP. Ne postavlja se pitanje koga će glasati do sudnjega dana ma šta da se desi.Prosjek godina članstva im 70, nemaju aktiviste jer nema niko mlađi. Stalno ih napustaju i osnivaju nove partije ali oni gvozdenom disciplinom opstaju bez medija, para, marketinga. Ne treba im to jer su im glasači sigurniji od švajcarskog sefa.



    Ostale partije tek..
    Danilović promijenio jedno 5-6 stranaka a relativno mlad čovjek.
    Milačić bio za nezavisnu a sad ljubi zastavu Republike Srpske. Palio nato zastavu a sad su mu to partneri koji se moraju poštovati.
    SDP nenormalan sa dps pričom. Kao da namjerno hoće da ne pređu cenzus.Raško strateg zna šta radi, opustite se.
    Last edited by busquets; 22-02-21 at 20:31.

  16. #6014
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ne znam jesmo li drustvo dje je sramota baviti se poljoprivredom ili prosto previse je posla a zarada bas mala .
    nesto ja razmisljam da je ovo drugo prije , mada opet kao neko sto gleda da ima sve domace i samim tim imam dovoljno za sebe pa onda i gledam kroz to.
    znam da ima podsticaja i sada ali je problem sto su ga prvo iskomplikovali sa papirologijom a drugo ovo sto si ti naveo. samo su se probrani mogli proci da valja. evo Abu fond sve govori kako su se koristili ti odabrani.

    e ovo oko zagarantovanog otkupa i cijene je jedno ali sta npr da radi mljekara kad sam se nje dohvatio u prvom postu kad ima viska a mora ga otkupiti a visak jpj se stvori jer je trziste preplavljeno raznim mljekarama iz Srbije i Hrvatske sa niskim cijenama.
    evo primjer domaca varnika nije ispod 75 do 80 centi dok je uvozna 65 centi.

    to sa fb grupom kupujmo domace je bas dobra stvar vidim da bas dosta proizvoda se tu prodaje , ja sam neke maline uzimao.

    zasto sam ono postavio, vlada treba time da se bavi a ne da ministar pravde ide kod popova da im dijeli neke medalje.
    populizam i politika prije konretnih stvari za sada
    Vjeruj mi da ima dosta do sramote, ne samo za poljoprivredu, nego je sramota reći da si radnik/majstor/fizikalac, većina te gleda kao niže vrijednog... Nije ovo samo u CG, već na cijelom Balkanu, ali kod nas se najlakše primjeti zbog karaktera...

    Tržište nećemo uspjeti da promijenimo, posebno ne taksama, jer smo krenuli ka još otvorenijem od sadašnjeg... Kad shvatimo da takse nijesu dugoročno rješenje, možda ćemo krenuti u pravom smjeru...

    Ovako mala Država svoje potrebe može da zadovolji samo poboljšanjem tehnologije proizvodnje i obrade... Mi i dalje većinski koristimo istu tehnologiju kao naši preci, desetinama godina smo u zaostatku za regionom, a da ne pričam za Evropu...

    Edukacija, edukacija, edukacija + ulaganje u mehanizaciju, bez toga nam napretka nema...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  17. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  18. #6015
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Uložiš pare, stvoriš neki proizvod i onda Voli i Laković počnu da prodaju taj isti proizvod za deseti dio cijene. Case closed.

  19. #6016
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Svaka roba ima svog kupca... Ko planira da se takmiči sa Volijem i Lakovićem cijenom, bolje da ne proizvodi ništa...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  20. #6017
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Hoće li Dps i Sdp podržati novog kanditata za miliciju?

  21. #6018
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hoće li Dps i Sdp podržati novog kanditata za miliciju?
    Tesko je podrzat onoga sto oce da te apsi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #6019
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tito je upropastio CG, ođe može lock slobodno pa da nastavimo u Dobrotu.
    Prvo bi ostali bez struje što bi vjerovatno dovelo do Dobrote !!! Možda je najbolje objasnit to vrijeme nekim poredjenjem kao kad čovjek krene da pravi kuću od temelja koji prilično ujači jer mu nije poznato koliko će djece imati ali nada se najboljem !!! Vjerovatno je bilo grešaka ali kad se pogleda koliko su toga postigle sve republike za vrijeme njegove vladavine 34 god. i uporedi sa današnjim stanjem onda je valjda jasno dje je prednost !!! Ta nuklerna elektrana koja je napravljena u Sloveniji je zapravo jedan završen krug od lopate 1945 do nuklarne fizike sa finalnim proizvodom napravljenim sopstvenom radnom snagom ( početak gradnje 1974 a puštanje u rad 1981 ) i možda je tako najbolje objasnit o čemu se tu radilo !!!

    Mada su imali jedan feler posle 30 godina rada:
    Otklon u NE Krško 2008.[uredi - уреди | uredi izvor]

    Reaktor Nuklearne elektrane Krško isključen je u srijedu navečer oko 21 sat, 4. lipnja 2008., zbog curenja rashladne tekućine. Inspekcija je otkrila problem i ustanovila da je riječ o puštanju jednog ventila koji se je zamijenio. Prema mjerenjima Zavoda za nuklearnu sigurnost dviju država (Hrvatske i Slovenije), manji kvar u elektrani ne znači nikakvu opasnost za ljude i okoliš. Hrvatski Zavod za nuklearnu sigurnost je objasnio da je riječ o kvaru koji se određuje kao nesvakidašnji događaj, te se prema Međunarodnoj ljestvici za nuklearne nesreće (INES ljestvica) od sedam stupnjeva, odreduje kao događaj razine 0 ili otklon. Državni zavod za nuklearnu sigurnost u Hrvatskoj ima 15 postaja za mjerenje radijacije, a one tri u blizini Slovenije nisu bilježile radiokativnost veću od prirodnih razina.[9][10]
    deuscroix

  23. #6020
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vic-i-djurovic

    Jel moguce da je svaki direktor los bio
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #6021
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Pa da, zahvaljujuci Austrijancu, Habzburgovcu sta li vec, koji je tobos bio masinbravar (da masinbravari su u to doba tecno pricali 8 jezika, svirali klavir kao profesionalni muzicari itd. kakva prica za diletantske mase), CG je razvijena ovo ono. Kao sto rekoh i tad smo bili 100 god. iza Hrvatske i Slovenije, a puno iza ostalih razvijenih drzava Evrope. Nije on razvijao CG nego gradjani CG od svojih para, svojim rukama i nogama. Koliko su god. gradjani CG odvajali pare za elektrifikaciju ? Da nije bilo njega i njegovog uvodjenja komunizma na ove prostore, ovo bi danas bila moderna, razvijena zemlja, bogatija od Svajcarske, ali dobro svi koji misle drugacije su za Dobrotu, mozda bi ih trebalo i 'skloniti' kao za vrijeme Tita - e ovakvo razmisljanje je zasluga toga nepomenika gore.
    Last edited by techlinkit; 23-02-21 at 10:18.

  25. #6022
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ne odgovori mi za istoričara kojeg smatraš relevantnim, pa da i ja saznam kako je nekad bilo.

  26. #6023
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Imam utisak da je naredna tvrdnja da bi Crnu Goru bolje razvili određeni antifašisti i borci za pravo na privatnu svojinu i za parlamentarnu monarhiju.

  27. #6024
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/privredni...ine-akcionara/

    Ovako nam vlada sve radi, silom na sramotu tako da ce biti dosta poslova za sudove a i advokate. Opet cemo mi plaćati kao sto plaćamo i DPSove sve uspjehe
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  28. #6025
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/privredni...ine-akcionara/

    Ovako nam vlada sve radi, silom na sramotu tako da ce biti dosta poslova za sudove a i advokate. Opet cemo mi plaćati kao sto plaćamo i DPSove sve uspjehe
    A Blažo Jovanić sinonim za nepristrasnost.

    Zamisli po Jovaniću država sa preko 99% vlasništva nema pravo da zakaže skupštinu? Pa to je državno, tj. naše.

    Mene je ovo iznerviralo u potpuno drugom smislu...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Page 241 of 1249 FirstFirst ... 1411912312372382392402412422432442452512913417411241 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •