Page 571 of 1249 FirstFirst ... 714715215615675685695705715725735745755816216711071 ... LastLast
Results 14,251 to 14,275 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #14251
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ostoja, nije problem kritikovati rad Vlade, valjda je normalno svi da kritikuju bilo koji potez koji im se ne sviđa...

    Nego je ođe očigledno da se u najvećem broju slučajeva od muve pravi slon, a nekad su se slonovi zanemarivali... Prilično licemjerno...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #14252
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    "Iz Ministarstva kapitalnih investicija tvrde da su im vezane ruke jer cijene naftnih derivata zavise od visine poreza i akciza na naftu, koji su u nadležnosti Ministarstva finansija, a koje je donijela prethodna Vlada i fiksni su nekoliko godina unazad."


    Како мисле фиксни су?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Bolje mu ide sa trazenjem wifi sifre
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  4. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  5. #14253
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ostoja, nije problem kritikovati rad Vlade, valjda je normalno svi da kritikuju bilo koji potez koji im se ne sviđa...

    Nego je ođe očigledno da se u najvećem broju slučajeva od muve pravi slon, a nekad su se slonovi zanemarivali... Prilično licemjerno...

    Sent using Tapatalk
    The elephant is in the eye of the beholder.

    Ja samo kritikujem ono sto vjerujem da je pogresno.

    Samo zbog toga sto sam napisao da su napravljene ozbiljne greske u slucaju Svetog Stefana, proglasen sam "izdajnikom Crne Gore".

    Ko od muve pravi slona?

  6. #14254
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Zar nijesmo pričali o atmosferi na forumu, a ne o tebi i konkretnim postovima...? Nijesam primjetio da te iko nazvao izdajnikom, mada ne sumnjam da je bilo generalizacije kao i uvijek... Svakako, valjalo bi da svi malo iskuliramo i manje lično shvatamo postove...
    #fakenews

  7. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  8. #14255
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa problem je Ostoja, sto ti u Statisu vidis katastrofalne poteze i o tome napises 20 postova, a o ovome ces samo napisati "strasno" i ostace na tome. I niko te nije zvao izdajnikom.
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...nansijski-haos
    Kako Privredni sud brzo rjesava desetogodisnje tuzbe odjednom. Svako malo Jovaniceve sudije nadju da nesto milionski rijese na stetu drzave.
    A budvanske patriote uzmu pola miliona za otpremnine.
    Ne sporim da je ovdje Zetagradnja u pravu, pricam samo koliko dugo traje i kada se donosi odluka slora dugog skoro deceniju

  9. #14256
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Ni po cemu se ovo ne razlikuje od Limenke i slicnih situacija.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #14257
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Znanje i obrazovanje, posvecenost poslu koji se radi, oslanjanje na sopstveni trud umjesto da se ceka da ti nesto padne s neba, postovanje zakona koji vaze jednako za sve, tolerancija za drugacije... to su kljucevi bolje Crne Gore. Put do toga bice dugacak.
    Evo ja se u potpunosti slažem ovdje sa tobom.
    Ali ja ne znam kad će kod nas ovo početi da se mijenja. Starije generacije kad je u pitanju rad i posao, nas uče da je najbolji posao državni posao i đe važi ono suludo pravilo uči da ne bi radio (a da bi naravno bio dobro plaćen za nerad).
    Ima li boljeg primjera trenutno za to od Plantaža? đe su na silu ubačivani kadrovi, đe se para davalo i šakom i kapom, a đe struka nije radila svoj posao kako treba...i onda dobijete preduzeće u gubitke, stečaj itd.
    Naš najveći problem je ekonomija, bio i ostao. Zarađivanje od poštenog rada, truda i znanja.
    Ima ih koji su stekli i previše, ali pitanje kako? Po meni kriminalom, i ničim drugo.
    Što se mene tiče, jedino žestoki zaokreti, reseti mogu promijeniti stvari nabolje.

  11. #14258
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Pa čiste biznismene ćete rijetko naći u svim ekonomijama svijeta. Većina je nešto muljala u startu. Kod nas je to izraženije možda i jer smo mala zemlja pa dosta toga znamo, ali i zaboravljamo vrlo brzo ali ajde.
    Ono po čemu se definitivno razlikujemo, što i tu početnu akumulaciju kapitala nisu završili, nego bi hljeba preko pogače i na grbaču države da se bogate do iznemoglosti. Rijetki su se poklopili ušima i nastavili legalne biznise.
    Doduše ne možemo govoriti o full legalnim biznisima kad su plate kod većine privatnika na minimalac ali dobro to je za širu diskusiju. Mada kad je jedna Bugarska to uspjela da riješi mislim da možemo i mi, a kod prethodne Vlade nije postojala volja za tim, a kod nove ćemo da vidimo.

    Ne treba daleko poći i vidjeti što su ljudi sa ovih prostora sposobni da urade.
    Dovoljno je ovih dana da se pomene jedno ime - Mate Rimac.
    Last edited by hercules; 06-07-21 at 09:31.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #14259
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa čiste biznismene ćete rijetko naći u svim ekonomijama svijeta. Većina je nešto muljala u startu. Kod nas je to izraženije možda i jer smo mala zemlja pa dosta toga znamo, ali i zaboravljamo vrlo brzo ali ajde.
    Ono po čemu se definitivno razlikujemo, što i tu početnu akumulaciju kapitala nisu završili, nego bi hljeba preko pogače i na grbaču države da se bogate do iznemoglosti. Rijetki su se poklopili ušima i nastavili legalne biznise.
    Doduše ne možemo govoriti o full legalnim biznisima kad su plate kod većine privatnika na minimalac ali dobro to je za širu diskusiju. Mada kad je jedna Bugarska to uspjela da riješi mislim da možemo i mi, a kod prethodne Vlade nije postojala volja za tim, a kod nove ćemo da vidimo.

    Ne treba daleko poći i vidjeti što su ljudi sa ovih prostora sposobni da urade.
    Dovoljno je ovih dana da se pomene jedno ime - Mate Rimac.
    Kad je u pitanju siva ekonomija, izbjegavanje plaćanje doprinosa i sl. ja smatram da se pojedinci nisu samo i prvenstveno od toga obogatili.
    Sa druge strane, potpuno razumijem sada ljude koji su samostalno krenuli neki posao da rade što se kaže od nule koliko je teško raditi sve po zakonu i plaćati sve dažbine koje država traži.
    Ovdje ne ubrajam one koji otvore firme sa 1eur, a imaju crnog keša na par stotina ili miliona, zaposle radnu snagu na minimalac i sl.
    Čitava Crna Gora zna ko su ljudi koji imaju recimo građevinske kompanije, ko su bili i čime su se bavili a danas imaju...ne zna se što imaju.
    I raznorazni koji se bave trgovinama, uvozima, kockarnicama i sličnim mafijaško poželjnim praonicama novca.

  13. #14260
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Zar nijesmo pričali o atmosferi na forumu, a ne o tebi i konkretnim postovima...? Nijesam primjetio da te iko nazvao izdajnikom, mada ne sumnjam da je bilo generalizacije kao i uvijek... Svakako, valjalo bi da svi malo iskuliramo i manje lično shvatamo postove...
    Kad te neko lično pozove onda moras licno i da shvati, ja kad sam pricao odje npr da vlast u Kotoru i Budvi isto radi sto je i DPS radio i to sam kritikovao odje su skakali da podrzavam DPS.
    Nije podrska to kad kazes da oni sto trebaju da mjenjaju sto je lose radio DPS a isto rade nego bas kritika DPS da on to lose radi a da bi valjda ovi trebali da budu bolji. Ne da se ovi vrate nego da ovi to ne rade da se ovi ne bi vratili.
    Prva greska nove vlasti je revansizam po svim dubinama, umjesto da se ne gleda ko je za koga glasao nego kako je ko radio.
    Ako je neko krao, ostetio budzet bilo sta ćeraj procesuiraj ali ako je neko radio posteno svoj posao i dobro prije svega pa ostavi ga dje je.
    Ovakvim nacinom samo stvaras revolt kod tih ljudi i necemo mrdati sa mrtve tacke.
    Ne moze se svaki glasac DPS a stavljati u isti kos, nije recenica Dritanova sad nece pola Crne Gore mirno spavati pomiriteljska. Nije pola Crne Gore lopovi i kriminalci i ne mozes sve tako trpati.
    Kao sto da 'druga' polovina nije bas precista., nije da i tu nema kriminalaca i lopova evo se na kraj ispostavi isti su uhljebi kao i DPS ovi uhljebi samo sto su sad ovi dosli na red a vidim to dobto koriste. Ja sam o tome pricao odje ima i dvije godine da to rade i da ce to da rade pa sam po defoltu bio DPS bot.
    Ja znam dje sam bio prije 30 tog, a znam dje cu biti i poslije 30 a odje su se dostina poslije tog datuma vratili na ponasanje prije 30tog samo im to sada ne smeta.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #14261
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa čiste biznismene ćete rijetko naći u svim ekonomijama svijeta. Većina je nešto muljala u startu. Kod nas je to izraženije možda i jer smo mala zemlja pa dosta toga znamo, ali i zaboravljamo vrlo brzo ali ajde.
    Ono po čemu se definitivno razlikujemo, što i tu početnu akumulaciju kapitala nisu završili, nego bi hljeba preko pogače i na grbaču države da se bogate do iznemoglosti. Rijetki su se poklopili ušima i nastavili legalne biznise.
    Doduše ne možemo govoriti o full legalnim biznisima kad su plate kod većine privatnika na minimalac ali dobro to je za širu diskusiju. Mada kad je jedna Bugarska to uspjela da riješi mislim da možemo i mi, a kod prethodne Vlade nije postojala volja za tim, a kod nove ćemo da vidimo.

    Ne treba daleko poći i vidjeti što su ljudi sa ovih prostora sposobni da urade.
    Dovoljno je ovih dana da se pomene jedno ime - Mate Rimac.
    Bila akumulacija, za prvi milion ne pitaj itd...
    I ima smisla ta priča, svuda bješe tako. Kod nas bješe problem što su ljudi maltene čašćeni prvim milionom, a onda su pomislili da se razumiju u biznis i kvalitetno sjebali ekonomiju. A tako nešto im je dopušteno. Doduše, to je samo jedan od razloga za ekonomski kanal u kojem smo se našli, gdje gledamo da ošišamo posjetioce tokom dva ljetnja mjeseca kako bi živjeli od toga preostalih deset.
    Industrija nam je ugašena iz više razloga, a ključna stvar koja nas je ukopala jesu devedesete? Što sad devedesete? Pa zato što je to bilo vrijeme kada je postojao okean para spreman da se prelije svuda po istočnoj Evropi što se i desilo, dok smo se mi bavili ratovima i sankcijama. kriv je DPS i Milo i Momir štio nisu otkačili Sloba. Ajde da se ne foliramo, da su ga htjeli otkačiti zasio bi neki Branki Kostić i sve bi bilo isto.
    Tako da umjesto racionalizovanog Dakića kojim upravlja recimo Comatsu imamo neko naselje... I gomila drugih primjera. Ne zavaravajmo se da godima firmi svakako ne bi propala. Ali bi ostalo "zdravo jezgro" industrije. Mada, možda bi seoba industrije u Aziju sve opuvala, sem subvencionisanog.
    Sada, sve i da se nađe neko dovoljno blesav da otovori fabriku kod nas, ne bi imao radnike, jer zanat slabo ko zna. A oni koji ga znaju su, zbog rijetkosti, u krv skupi.

    Što se tiče ljudi sa ovih prostora prije Rimca, superautomobili na struju, će vidimo njegov rezultat na kraju, ima nekih drugih koji su me fascinirali.
    Outfit 7 Talking Tom i slične zajebancije iz Slovenije, prodat za milijardu, Nordeus iz Beograda "Top Eleven" upravo prodat za oko 400 Mln. Video igrice.

    Nešto od toga su kod Petra u tom pravcu nagovještavali mladi ministri no za sada vidim da se time ne bave.

    Svakako, valjalo bi da od malih nogu djeci usađujemo stav da su na globalnom tržištu. Pošto ih čeka takva budućnost, gdje će zahvaljujući tehnologiji doći u isti rang kao da su državljani zapadnih zemalja, izuzev što u welfare state ostaje dobar socijalni padobran (mada pitanje dokle).

    Ovdje smo se abili što je momak završio političke nauke i menadžment i nije imao posla u struci, nego konobarisao. E pa da je napor za završteak ta dva fakulteta, uvećan za 50% potrošio na završavanje elektra ili građevinskog fakulteta, imao bi posao posle diplomiranja. Nego šta treba? Država duradi nešto jer sam donosio pogrešne odluke o sopstvenom obrazovanju. I uradila je država nešto. Eto ga u OD Cedisa.

    Lik je nebitan, više kao primjer kad odabereš fakultet koji nikome ne treba pa posle krivo društvo što nemaš posao. Ne ide matematika. Zavšri engleski/kineski ili engleski/arapski, ubijaćeš se od para.

    Ne voliš inžinjerstvo? Može i ekonomija ali umjesto postdiplomskih ispolaži ACCA ili CFA licence. Kinta i posao svuda u Evropi. Mala sitnica, odraćeš se oko ovih licenci malo manje nego da nabaciš Kikin biceps.

    U pravu ste da ovdje po anketama svi žele da se uvale u državni posao jer ima sigurnost. Pa državni posao je kurton. Iole bolji specijalista u nekoj branši zarađuje bolje od ministra. Dakle, ako nećete da kredete, dječice ne isplati se. Dobar je za žene za fertilni životni period, doba porodiljskih odsustva i dječijih virusa .

    A i u državni sketor ima onih koji se otele i vuku, i onih koji ništa ne rade. Zavisi od mjesta gdje budeš. Vele tako. Nikad radio tamo.

  15. #14262
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Vele tako. Nikad radio tamo.
    Kakav disclaimer

    No zapelo mi je za oko nesto drugo. Je li ta tvoja sumnja u dugovjecnost takvog sistema zasnovana na nekom istrazivanju, ili prosto smatras, po nekom svom osjecaju i iskustvu, da se taj sistem ne moze odrzati? Mislim na ovo podebljano:
    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Svakako, valjalo bi da od malih nogu djeci usađujemo stav da su na globalnom tržištu. Pošto ih čeka takva budućnost, gdje će zahvaljujući tehnologiji doći u isti rang kao da su državljani zapadnih zemalja, izuzev što u welfare state ostaje dobar socijalni padobran (mada pitanje dokle).
    Inace slazem se sa ostatkom. Ima ona stara narodna poslovica: "Ko radi, ne boji se gladi"
    A ono sto neko pomenu "Uci, da ne bi radio", prije ce biti da je neka moderna doskocica potkovana ironijom.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  16. #14263
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Kakav disclaimer

    No zapelo mi je za oko nesto drugo. Je li ta tvoja sumnja u dugovjecnost takvog sistema zasnovana na nekom istrazivanju, ili prosto smatras, po nekom svom osjecaju i iskustvu, da se taj sistem ne moze odrzati? Mislim na ovo podebljano:


    Inace slazem se sa ostatkom. Ima ona stara narodna poslovica: "Ko radi, ne boji se gladi"
    A ono sto neko pomenu "Uci, da ne bi radio", prije ce biti da je neka moderna doskocica potkovana ironijom.
    Par decenijama glođem čari privatluka, što bi rekao Elvis J. Ako se izuzme da sam bio jedno vrijeme na budžet UN, nisam ti za neku državnu sisu. A i to nije država no međ organizacija .
    Slaba je kinta, a ja hedonista. Jbg.

    Što se tiče socijalnog padobrana u welfare zemljama, nisam siguran koliko će biti dugovječan, isto kao što je problematična dugovječnost welfare koncepta. Demogradija, jbg.

    Demografija igra protiv. Npr. Pay as you go penzioni sistem koji je još Bizmark uveo kao jedan od instrumenata ujedinjenja Njemačke, a koji je i sad u upotrebi u većini zemalja, nije održiv. Stara stanovništvo. I?
    I recimo da 350 Mln iz budžeta doplaćujemo za penzije, uz ono što se u Fond PIO slije na osnovu penzijskih doprinosa. Dakle, budžetska subvencija za penzije je 70% od vrijednosti svih bruto plata činovnika & Uhljeba. Stara nacija, jbg. Da bi sredio taj deficit (recimo obaveznim drugim stubom) trebalo je početkom 2000-tih oko milijarda, odnosno prodaja EPCG. Danas je to već dvije-tri Mlrd, kao i za sve drugo što ne riješi na vrijeme.

    Uskoro će i bogate zemlje proklizati. Uzgred, u dosta zemalja EU oporezuju se penzije. Od 27 članice njih 22. Neke i do 45%. Svakako, evo prostora da dosekamo njihove penzose ovdje na male ili nikakve takse, da postanemo neka Florida EU. Mada, mnogo ja očekujem.

  17. #14264
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Par decenijama glođem čari privatluka, što bi rekao Elvis J. Ako se izuzme da sam bio jedno vrijeme na budžet UN, nisam ti za neku državnu sisu. A i to nije država no međ organizacija .
    Slaba je kinta, a ja hedonista. Jbg.

    Što se tiče socijalnog padobrana u welfare zemljama, nisam siguran koliko će biti dugovječan, isto kao što je problematična dugovječnost welfare koncepta. Demogradija, jbg.

    Demografija igra protiv. Npr. Pay as you go penzioni sistem koji je još Bizmark uveo kao jedan od instrumenata ujedinjenja Njemačke, a koji je i sad u upotrebi u većini zemalja, nije održiv. Stara stanovništvo. I?
    I recimo da 350 Mln iz budžeta doplaćujemo za penzije, uz ono što se u Fond PIO slije na osnovu penzijskih doprinosa. Dakle, budžetska subvencija za penzije je 70% od vrijednosti svih bruto plata činovnika & Uhljeba. Stara nacija, jbg. Da bi sredio taj deficit (recimo obaveznim drugim stubom) trebalo je početkom 2000-tih oko milijarda, odnosno prodaja EPCG. Danas je to već dvije-tri Mlrd, kao i za sve drugo što ne riješi na vrijeme.

    Uskoro će i bogate zemlje proklizati. Uzgred, u dosta zemalja EU oporezuju se penzije. Od 27 članice njih 22. Neke i do 45%. Svakako, evo prostora da dosekamo njihove penzose ovdje na male ili nikakve takse, da postanemo neka Florida EU. Mada, mnogo ja očekujem.
    Mislio sam da si istrazivao recimo svedski sistem koji je slican onome sto je za SFRJ nekad bilo zamisljeno, pa me zanimalo na osnovu cega mislis da nece potrajati. Ne mozes na osnovu podataka iz CG donositi takav zakljucak. Da li si uzeo u obzir koliki bi deficit naseg fonda PIO bio ako bi se placali doprinosi posteno, onako kako je to zakonski definisano (pretpostavimo za sad da se u tom slucaju ne bi smanjio broj nezaposlenih)? Bilo bi interesantno sprovesti takvo istrazivanje.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  18. #14265
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Mislio sam da si istrazivao recimo svedski sistem koji je slican onome sto je za SFRJ nekad bilo zamisljeno, pa me zanimalo na osnovu cega mislis da nece potrajati. Ne mozes na osnovu podataka iz CG donositi takav zakljucak. Da li si uzeo u obzir koliki bi deficit naseg fonda PIO bio ako bi se placali doprinosi posteno, onako kako je to zakonski definisano (pretpostavimo za sad da se u tom slucaju ne bi smanjio broj nezaposlenih)? Bilo bi interesantno sprovesti takvo istrazivanje.
    Globalno, starenje stanovnistva ukopava ekonomije, jer su vec penzioni i healthcare troskovi koji padaju na ledja drzave.
    A manje je onih koji rade da bi isplatili troskove, u odnosu na one koji ne rade.
    Prije ili kasnije nastupa kvrc.
    Zato su i smisljene reforme pay&go sistema sa drugim stubom. Kosta u pm, a nemas se ispred cega slikat pred izbore.
    Pa onda politicari to bas i ne guraju, nego ostavlju krtolu naslednicima.
    Da svi plate koliko treba mozda ne bi bilo 350 mln nego manje, ali bi se svakako doplacivalo.
    I to sa prosjecnom staroscu od 39. A sto mislis o Italiji sa 47?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  19. #14266
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Pretpostavimo da se u tom slucaju ne bi smanjio broj zaposlenih* sam htio napisati
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #14267
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Razumijem sta govoris i naravno da to nije samoodrziv sistem. Ne znam postoji li ista samoodrzivo na svijetu, makar bio sistem za navodnjavanje. Mora se voditi racuna o inputima za svaku mogucu funkciju, ako hoces da imas zadovoljavajuc output. U ovom slucaju imamo mali milion promjenljivih i tesko se moze u par recenica napraviti ozbiljna analiza, ali evo na osnovu toga sto si napisao, ispade da na Mediteranu nije odrziv sistem socijalnog blagostanja, ali u nordijskim zemljama jeste. Na Mediteranu vise rastu lipe, sta li
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. #14268
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Inace slazem se sa ostatkom. Ima ona stara narodna poslovica: "Ko radi, ne boji se gladi"
    A ono sto neko pomenu "Uci, da ne bi radio", prije ce biti da je neka moderna doskocica potkovana ironijom.
    Doveo je Bokan jednog stručnjaka za biznis iz Srbije. Vele da je podiga nekoliko firmi u Srbiju na noge.
    Možda ga neću precizno citirati ali je rekao radnicima tipa sledeće: do sad ste dobijali pare a od sad će te da ih zarađujete.

  22. #14269
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Bila akumulacija, za prvi milion ne pitaj itd...
    I ima smisla ta priča, svuda bješe tako. Kod nas bješe problem što su ljudi maltene čašćeni prvim milionom, a onda su pomislili da se razumiju u biznis i kvalitetno sjebali ekonomiju. A tako nešto im je dopušteno. Doduše, to je samo jedan od razloga za ekonomski kanal u kojem smo se našli, gdje gledamo da ošišamo posjetioce tokom dva ljetnja mjeseca kako bi živjeli od toga preostalih deset.
    Industrija nam je ugašena iz više razloga, a ključna stvar koja nas je ukopala jesu devedesete? Što sad devedesete? Pa zato što je to bilo vrijeme kada je postojao okean para spreman da se prelije svuda po istočnoj Evropi što se i desilo, dok smo se mi bavili ratovima i sankcijama. kriv je DPS i Milo i Momir štio nisu otkačili Sloba. Ajde da se ne foliramo, da su ga htjeli otkačiti zasio bi neki Branki Kostić i sve bi bilo isto.
    Tako da umjesto racionalizovanog Dakića kojim upravlja recimo Comatsu imamo neko naselje... I gomila drugih primjera. Ne zavaravajmo se da godima firmi svakako ne bi propala. Ali bi ostalo "zdravo jezgro" industrije. Mada, možda bi seoba industrije u Aziju sve opuvala, sem subvencionisanog.
    Sada, sve i da se nađe neko dovoljno blesav da otovori fabriku kod nas, ne bi imao radnike, jer zanat slabo ko zna. A oni koji ga znaju su, zbog rijetkosti, u krv skupi.

    Što se tiče ljudi sa ovih prostora prije Rimca, superautomobili na struju, će vidimo njegov rezultat na kraju, ima nekih drugih koji su me fascinirali.
    Outfit 7 Talking Tom i slične zajebancije iz Slovenije, prodat za milijardu, Nordeus iz Beograda "Top Eleven" upravo prodat za oko 400 Mln. Video igrice.

    Nešto od toga su kod Petra u tom pravcu nagovještavali mladi ministri no za sada vidim da se time ne bave.

    Svakako, valjalo bi da od malih nogu djeci usađujemo stav da su na globalnom tržištu. Pošto ih čeka takva budućnost, gdje će zahvaljujući tehnologiji doći u isti rang kao da su državljani zapadnih zemalja, izuzev što u welfare state ostaje dobar socijalni padobran (mada pitanje dokle).

    Ovdje smo se abili što je momak završio političke nauke i menadžment i nije imao posla u struci, nego konobarisao. E pa da je napor za završteak ta dva fakulteta, uvećan za 50% potrošio na završavanje elektra ili građevinskog fakulteta, imao bi posao posle diplomiranja. Nego šta treba? Država duradi nešto jer sam donosio pogrešne odluke o sopstvenom obrazovanju. I uradila je država nešto. Eto ga u OD Cedisa.

    Lik je nebitan, više kao primjer kad odabereš fakultet koji nikome ne treba pa posle krivo društvo što nemaš posao. Ne ide matematika. Zavšri engleski/kineski ili engleski/arapski, ubijaćeš se od para.

    Ne voliš inžinjerstvo? Može i ekonomija ali umjesto postdiplomskih ispolaži ACCA ili CFA licence. Kinta i posao svuda u Evropi. Mala sitnica, odraćeš se oko ovih licenci malo manje nego da nabaciš Kikin biceps.

    U pravu ste da ovdje po anketama svi žele da se uvale u državni posao jer ima sigurnost. Pa državni posao je kurton. Iole bolji specijalista u nekoj branši zarađuje bolje od ministra. Dakle, ako nećete da kredete, dječice ne isplati se. Dobar je za žene za fertilni životni period, doba porodiljskih odsustva i dječijih virusa .

    A i u državni sketor ima onih koji se otele i vuku, i onih koji ništa ne rade. Zavisi od mjesta gdje budeš. Vele tako. Nikad radio tamo.
    Na momente bih se složio a onda potpunu kontru udariš.
    Kažeš ekonomija je nikakva a ima posla za specijaliste?
    Đe u nikakvoj ekonomiji specijalisti postaju specijalisti za bilo što?

  23. #14270
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Doveo je Bokan jednog stručnjaka za biznis iz Srbije. Vele da je podiga nekoliko firmi u Srbiju na noge.
    Možda ga neću precizno citirati ali je rekao radnicima tipa sledeće: do sad ste dobijali pare a od sad će te da ih zarađujete.
    Aj,pa da im plate za koji mjesec budu u prosjeku ka’ u biograd 700 i kusur eura(info by vučić)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #14271
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Doveo je Bokan jednog stručnjaka za biznis iz Srbije. Vele da je podiga nekoliko firmi u Srbiju na noge.
    Možda ga neću precizno citirati ali je rekao radnicima tipa sledeće: do sad ste dobijali pare a od sad će te da ih zarađujete.
    Neka pocne od novog volija u zagoric/masline taj strucnjak.

    Mislim da ce brzo poc za srbiju i rec nema ovdje srece …


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #14272
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Bolje mu ide sa trazenjem wifi sifre
    Не капирам?

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  26. #14273
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Aj,pa da im plate za koji mjesec budu u prosjeku ka’ u biograd 700 i kusur eura(info by vučić)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by acs View Post
    Neka pocne od novog volija u zagoric/masline taj strucnjak.

    Mislim da ce brzo poc za srbiju i rec nema ovdje srece …


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Konkretno, doveo ga je radi proizvodnje povrća ono put Ulcinja tamo.
    Ne radi marketa.

  27. #14274
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Konkretno, doveo ga je radi proizvodnje povrća ono put Ulcinja tamo.
    Ne radi marketa.
    Kao da je neka razlika izmedju volija i plantaza, na plantaze su davali 300 eura mjesecno fizickim radnicima, dok su zamjenici zamjenika magacina imali po 1000 i vise, a dolazili na posao samo kad je plata, takav nam je svaki posao, cijene svega su skocile jedino su plate ostale iste, sto nam to govori?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  28. #14275
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Na momente bih se složio a onda potpunu kontru udariš.
    Kažeš ekonomija je nikakva a ima posla za specijaliste?
    Đe u nikakvoj ekonomiji specijalisti postaju specijalisti za bilo što?
    Specijalista treba bankama, mobilnim operaterima, inžinjera treba npr građevinskim firmama.

    Da ti pričam o drugaru koji je regularno dobio posao u inostranoj firmi u IT sektoru i radi od kuće iz Podgorice, jer mu je ovdje veća zona komfora i manji troškovi.

    Rastuća idnustrija IT security npr.

    Da si odličan sa kineskim/engleskim da daješ online časove za 20-30 EUR plus za početak. Ako budeš imao vremena jer bi te raskubli kao sudskog tumača.

    Evo da neki ekonimista završi ACCA kurseve sigurno bi odmah upao negdje za internog revizora 1500+ sa imalo prakse.

    Medicinarima svuda crveni tepih. Od setara, preko fiziterapeuta do hirurga.

    Nego, ljudi lagano krive svakoga drugoga za svoj neuspjeh. Što bi rekli Ameri "uspjeh ima hiljadu očeva, neuspjeh je siroče". Lakše je optužit državu i tražit duradi nešto umjesto da završiš neki oder fakultet. Zato što si promašio loptu za izborom fakulteta jer si otišao tamo gdje ti je lakše.

    Uz to, mudrost jednog prekaljenog lika iz korporacija, koju čuh, malo kasno, ali bolje nego nikad, a tiče se karijere.
    "Gdje si počeo, gotovo je nemoguće postati direktor. Unapređenja, karijera i pare najbrže idu uz transfere iz firme u firmu".

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


Page 571 of 1249 FirstFirst ... 714715215615675685695705715725735745755816216711071 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •