Page 364 of 1249 FirstFirst ... 264314354360361362363364365366367368374414464864 ... LastLast
Results 9,076 to 9,100 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9076
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Nisam znao da Sekulović ima ingerenciju nad UP ili je već donešen zakon o unutrašnjim poslovima kojim se UP vraća u MUP?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  2. #9077
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ne sumnjam u njegove kvalitete, ali bojim se da njegov resor u ovom trenutku traži čvršću ruku.
    Šta mu radi policija ovih dana?
    Ako već ne može da riješi ove blokade i gradjanima omogući slobodu kretanja, onda da vidimo koliko je prijava podneto zbog neprijavljenih skupova i blokada.
    Bojim se da on svojim nastupima i izjavama ohrabruje ekstremno krilo DPS-a koje se naziva Patriotsko komitskim savezom, a koje se finansira od strane tajkuna i kriminalaca.

    Ako će im i on tolerisati ispade kao što je to radila prethodna vlast, a s druge strane kažnjavati samo policiju zbog prekoračenja ovlašćenja i kršenja protokola, onda to ne ide baš u dobrom pravcu.
    Evo već imamo veći broj povrijedjenih vojnika u okršaju sa komitama, nego u misijama u Avganistanu.
    Pa makar jednako postupaju prema svima.

    Nisu suzavac bačali ni na one što su Zlaticu i Berane blokirali zbog podrške Lepom, a ni na one juče. Ista bagra da se razumijemo za mene, i jedni i drugi.

    Kad krenu da sprovode pravdu i čišćenje ulica u ovakvim slučajevima, onda će sprovoditi i prema jednima i prema drugima.

    Al nekako imam utisak da bi ti prvi ođe huškao narod da se tako odnose i prema "tvojoj strani medalje".

    Ja sam za to, da ne bude dilema. Ko god blokira ulicu, koji god da mu je politički i nacionalni predznak, ...prekršajne prijave i privođenja. Ko prema policiji upotrijebi silu istom treba odgovoriti (hemijskim sredstvima).

    Pipun je oličenje DPS filozofije, policija po njemu treba da bude alat jednih protiv drugih.
    Sekulić to ne dozvoljava i ZATO je po meni odličan ministar.

    P.S.

    Na stranu bonus što je iz Bastona



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  4. #9078
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa makar jednako postupaju prema svima.

    Nisu suzavac bačali ni na one što su Zlaticu i Berane blokirali zbog podrške Lepom, a ni na one juče. Ista bagra da se razumijemo za mene, i jedni i drugi.

    Kad krenu da sprovode pravdu i čišćenje ulica u ovakvim slučajevima, onda će sprovoditi i prema jednima i prema drugima.

    Al nekako imam utisak da bi ti prvi ođe huškao narod da se tako odnose i prema "tvojoj strani medalje".

    Ja sam za to, da ne bude dilema. Ko god blokira ulicu, koji god da mu je politički i nacionalni predznak, ...prekršajne prijave i privođenja. Ko prema policiji upotrijebi silu istom treba odgovoriti (hemijskim sredstvima).

    Pipun je oličenje DPS filozofije, policija po njemu treba da bude alat jednih protiv drugih.
    Sekulić to ne dozvoljava i ZATO je po meni odličan ministar.

    P.S.

    Na stranu bonus što je iz Bastona



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Pipun je obično zecko ljakse, on je našao da priča protiv bastonca.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to B3lv3d3r For This Useful Post:


  6. #9079
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Tacno. Sto im ne bi privremeno dao ispis pa ih nakon obavljenog poslao opet vratio? Eto jedno 60000 glasova lagano. Ne znam ni sto ce nam izbori? Mozda kao nekad da budem dvadeset i neka izborna jedinica Srbije a i to ako budemo dobri.
    Kakve to veze ima, d.ok god je uslov za biračko pravo prebivalište u Crnoj Gori? Zna se kako se utvrdjuje da li neko ima stvarno prebivalište u Crnoj Gori.
    Ako neko ima stvarno prebivalište u CG, onda treba da ima i biračko pravo, bez obzira ima li još nečije državljanstvo.
    Crna Gora ne može uticati na politiku državljanstva i biračkog prava drugih država, ali može srediti svoj birački spisak na osnovu prebivališta u CG. Mala smo mi zemlja, to nije težak posao.
    Mom bratu je pet puta dolazila policija na kuću da provjerava jel živi tu, pošto su načuli da radi i živi u Srbiji. I oduzeto mu je i državljanstvo i odjavljeno prebivalište. I sad kad dolazi kući u kojoj je rodjen i gdje je odrastao, on se prijavljuje kao stranac u CB.
    Može se kad se hoće.
    A znam čovjeka koji niti je rodjen u CG, niti je ikad živjeo u CG, a prijavljen je fiktivno kod rodbine i redovno iz Lovćenca dolazi svake izbore da glasa.

    Kakvog to smisla ima?

  7. #9080
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Crna Gora ne može uticati na politiku državljanstva i biračkog prava drugih država, ali može srediti svoj birački spisak na osnovu prebivališta u CG. Mala smo mi zemlja, to nije težak posao.
    Upravo to. Zasto mislis da nekadasnja opozicija nije nikad odreagovala instirucionalno ni tada, ni sada u smislu "sredjivanja" na taj nacin? Imaju spisak, sta je problem? Zato sto im to ne odgovara. Oni u Niksic ne bi dobili sa takvim spiskom. Ljepse je glumiti ludilo i prodavati maglu. Sva panika i histerija dolazi da se ne sredi spisak kako treba vec da se nadju manjkavosti kojima bi izvrsili inzinjering. Prije im je glavni argument bio da treba konsenzus, sad im konsenzus ne treba nego ucjenama oko podrske Vladi izboksovati nakaradna rjesenja. Nekad su trazili i dobili 2/3 za odredjena rjesenja, sada im ne treba. Sve sta su spocitavali DPS - u sada oni rade duplo gore.

  8. #9081
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa makar jednako postupaju prema svima.

    Nisu suzavac bačali ni na one što su Zlaticu i Berane blokirali zbog podrške Lepom, a ni na one juče. Ista bagra da se razumijemo za mene, i jedni i drugi.

    Kad krenu da sprovode pravdu i čišćenje ulica u ovakvim slučajevima, onda će sprovoditi i prema jednima i prema drugima.

    Al nekako imam utisak da bi ti prvi ođe huškao narod da se tako odnose i prema "tvojoj strani medalje".

    Ja sam za to, da ne bude dilema. Ko god blokira ulicu, koji god da mu je politički i nacionalni predznak, ...prekršajne prijave i privođenja. Ko prema policiji upotrijebi silu istom treba odgovoriti (hemijskim sredstvima).

    Pipun je oličenje DPS filozofije, policija po njemu treba da bude alat jednih protiv drugih.
    Sekulić to ne dozvoljava i ZATO je po meni odličan ministar.

    P.S.

    Na stranu bonus što je iz Bastona



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Polakote.
    Vidjećeš uskoro o čemu pričam, pa ću te podsjetiti.

  9. #9082
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Upravo to. Zasto mislis da nekadasnja opozicija nije nikad odreagovala instirucionalno ni tada, ni sada u smislu "sredjivanja" na taj nacin? Imaju spisak, sta je problem? Zato sto im to ne odgovara. Oni u Niksic ne bi dobili sa takvim spiskom. Ljepse je glumiti ludilo i prodavati maglu. Sva panika i histerija dolazi da se ne sredi spisak kako treba vec da se nadju manjkavosti kojima bi izvrsili inzinjering. Prije im je glavni argument bio da treba konsenzus, sad im konsenzus ne treba nego ucjenama oko podrske Vladi izboksovati nakaradna rjesenja. Nekad su trazili i dobili 2/3 za odredjena rjesenja, sada im ne treba. Sve sta su spocitavali DPS - u sada oni rade duplo gore.
    Ja ne razumijem šta ti znači to "nekadašnja opozicija ima spisak".
    Opozicija ne može da sredjuje spisak , provjerava prebivališta , ukršta podatke i briše iz spiska.
    Nova vlast to tek treba da uradi. I najavljuju da će to uraditi, sve po zakonu. Ne sumnjam u Batistutu.

    Što si ti protiv toga i što se joguniš?

  10. #9083
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ovo današnje blokiranje je smiješno već. digla se ona rabota nekim debilima bez mozga. danas bih za 3min oćera pa neka plaču. stoka, nemaju što drugo raditi pa aj magistralu da blokiramo. *ebe nam se za ljude koji možda posla imaju. jer oni ne vole Crnu Goru pa neka čekaju, mi patriJote (za gorivo kupljeni) je volimo

    Тapatalk
    a ti kad protestujes zbog leposavica i blokiras saobracajnics to je ok? vama ne daju za gorivo nego vam daju pare da kupite sendvic, sok, kurir, informer...aj odmori da te zamolim.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  11. #9084
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ne znam sto se ljutis. Pola godine se za litije pricalo to nisu vjernici, to bagra, cetnici....
    A sad se ljutis sto vas zovu bondzijama....

  12. #9085
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,555
    Thanks Thanks Given 
    1,956
    Thanks Thanks Received 
    2,557
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Po***** se u usta svima koji su i danas blokirali sobracajnice. *****.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  13. #9086
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ja ne razumijem šta ti znači to "nekadašnja opozicija ima spisak".
    Opozicija ne može da sredjuje spisak , provjerava prebivališta , ukršta podatke i briše iz spiska.
    Nova vlast to tek treba da uradi. I najavljuju da će to uraditi, sve po zakonu. Ne sumnjam u Batistutu.

    Što si ti protiv toga i što se joguniš?
    Ko se joguni?! Pa DF opstruise cijeli postupak i zeli da svojim rjesenjima ucijeni partnere radi selektivnosti i shodno uputama. Nikome ne smeta do njima. Sto ne odloze izbore u HN? Sto ne srede legislativu? Gdje su im predlozi? Sav smisao napada na ministra lezi u tome. Ovakav biracki spisak najvise odgovara DF i DPS, tzv sredjeni biracki spisak najvise skodi DF, Crkva, DF i srpski svet zbog toga destabilizuju Vladu i ja vam sad kazem da ili vladaju ili oroce tehnicku Vladu koja bi pripremila nove izbore i vi necete nista od toga. Jel bilo ovakve situacije idje na svijetu bijelom? Jasan je motiv ovakvih postupanja. Kome nije jasno do sada, nikad nece. Ovakvi kopernikanski obrti u stavovima do sada nisu zabiljezeni. Ipak se okrece. Smrt fasizmu, sloboda narodu.

  14. #9087
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ko se joguni?! Pa DF opstruise cijeli postupak i zeli da svojim rjesenjima ucijeni partnere radi selektivnosti i shodno uputama. Nikome ne smeta do njima. Sto ne odloze izbore u HN? Sto ne srede legislativu? Gdje su im predlozi? Sav smisao napada na ministra lezi u tome. Ovakav biracki spisak najvise odgovara DF i DPS, tzv sredjeni biracki spisak najvise skodi DF, Crkva, DF i srpski svet zbog toga destabilizuju Vladu i ja vam sad kazem da ili vladaju ili oroce tehnicku Vladu koja bi pripremila nove izbore i vi necete nista od toga. Jel bilo ovakve situacije idje na svijetu bijelom? Jasan je motiv ovakvih postupanja. Kome nije jasno do sada, nikad nece. Ovakvi kopernikanski obrti u stavovima do sada nisu zabiljezeni. Ipak se okrece. Smrt fasizmu, sloboda narodu.
    Ma ne joguniš se ti..čini se nama to hahahha

  15. #9088
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,934
    Thanks Thanks Given 
    4,773
    Thanks Thanks Received 
    9,791
    Thanked in
    3,714 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    tip je seljačina koja svako malo ide u BG po instrukcije. za ovo smećarsko ophođenje prema ministru u normalnoj državi bi bio maknut sa mjesta poslanika. ali ođe može sve
    Upravo to, seljačina jedna poltronska da se ovako ophodi prema nekom ministru i da izije vuk magarca, to može samo u ovoj i sličnim banana državama.

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  16. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  17. #9089
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    a ti kad protestujes zbog leposavica i blokiras saobracajnics to je ok? vama ne daju za gorivo nego vam daju pare da kupite sendvic, sok, kurir, informer...aj odmori da te zamolim.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    ja? ja sam proziva ođe iste te koji su blokirali ulice zbog Leposavića. ne pripadam ja ni ovima ni onima. niti bih sebi dopustio da budem dio komita ili ovih te negiraju genocid. i da me kupuju za 20e DPS ili DF koji uništavaju Crnu Goru. ne čitam te javne toalete od portala poput Kurira, Aloa, Informera. obje grupe podjednako prozivam jer su isti. ćutali su na sve. velike patriJote kome ništa nije smetalo. sad blokiraju saobraćaj zbog ničega. brane Crnu Goru tako što pjevaju fašističke pjesme? ima iljadu načina da se brani država oni odabrali blokiranje saobraćaja. divlje pleme


    Тapatalk
    Last edited by outline; 09-04-21 at 15:37.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #9090
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,540
    Thanks Thanks Received 
    8,582
    Thanked in
    4,635 Posts

    Default

    jel ovo to branjenje države?

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...t-u-bogeticima

    "Ukoliko se naši zahtjevi ne ispune u naredna tri dana, do 12. aprila, naš opravdani građanski protest ćemo radikalizovati. Pozivamo sve naše prijatelje u ostalim gradovima Crne Gore da prihvate ove naše zahtjeve i urade isto u svojim gradovima. Pozivamo članove svih suverenističkih partija da izađu iz svojih kabineta i sa sastanaka i da se pridruže svom narodu na ulici. Ovo je građanska borba za državu Crnu Goru i od nje nikada nećemo odustati. Upućujemo izvinjenje svima koji čekaju u kolonama i molimo za razumijevanje jer je ovo jedini način na koji smo mogli da iskažemo građanski protest, za ovako teške i opasne odluke po državu Crnu Goru", navodi se u nepotpisanom dopisu.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #9091
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ko se joguni?! Pa DF opstruise cijeli postupak i zeli da svojim rjesenjima ucijeni partnere radi selektivnosti i shodno uputama. Nikome ne smeta do njima. Sto ne odloze izbore u HN? Sto ne srede legislativu? Gdje su im predlozi? Sav smisao napada na ministra lezi u tome. Ovakav biracki spisak najvise odgovara DF i DPS, tzv sredjeni biracki spisak najvise skodi DF, Crkva, DF i srpski svet zbog toga destabilizuju Vladu i ja vam sad kazem da ili vladaju ili oroce tehnicku Vladu koja bi pripremila nove izbore i vi necete nista od toga. Jel bilo ovakve situacije idje na svijetu bijelom? Jasan je motiv ovakvih postupanja. Kome nije jasno do sada, nikad nece. Ovakvi kopernikanski obrti u stavovima do sada nisu zabiljezeni. Ipak se okrece. Smrt fasizmu, sloboda narodu.
    DF opstruiše cijeli postupak?
    Ne pozivaju Manda i Pipun da se brani država svim sredstvima, zbog najavljenih odluka i zakona, niti deefovci blokiraju puteve, pjevaju Tompsona i druge patriotske borbene pjesme, skaču na auta i tuku ljude, policiju i vojsku Crne Gore.
    Eno komite danas poslaše i jasan ultimatum u vezi najavljenih odluka i povlačenja cijelog procesa.

    Ti baš imaš kondicije da na svakoj stranici prosipaš neke nevjerovatne i besmislene teorije, na koje i sam brzo zaboraviš, pa nastaviš dalje u istom ritmu.

  20. #9092
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Posle pjevanja Čavoglava i Thompsona ne vidim više način za pomirenje i suživot.Isti oni koji su pjevali te pjesme po društvenim mrežama otvoreno slave jasenovac,oluju i progon srba sa kosova.Srba ima svakakvih ali nikad nijesu pjevali pjesme u kojima se slave ubistva crnogoraca.

  21. #9093
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,740
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ja razumijem potrebu da se nekako dokaže da su naši u pravu kad rade isto što i njihovi ali nemojte me ubjeđivat kako bi bilo ko od familije Krivokapić bio napadnut da se recimo pojavio sa golfom regularnih tablica. Ako to nije tako onda smo u većim govxnima nego što mislimo.
    Evo gandalf napisa kako su se dosad "pazila" đeca dps-ovaca, znači glasali smo da se takva praksa nastavi.
    Što se mene tiče tiče može i baba Vesne Bratić zadužit auto, dobro im učinjelo svima.
    Naravno da smo u vecim govnima nego sto pojedini misle, eto kad se vec dohvati Braticke, zakucali joj se izvjesni 'patriJota' u auto par puta?
    Je li bas realno mislis da najvaznija politicka funkcija u drzavi ne treba da ima sluzbeno auto i obezbjedjenje?
    Navedi mi jednu takvu licnost u svijet, a ne na divljem Balkanu.
    Last edited by zvoncica; 11-04-21 at 17:46. Reason: brisanje brisanog citata
    Forever young, i want to be forever young

  22. #9094
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    DF opstruiše cijeli postupak?
    Ne pozivaju Manda i Pipun da se brani država svim sredstvima, zbog najavljenih odluka i zakona, niti deefovci blokiraju puteve, pjevaju Tompsona i druge patriotske borbene pjesme, skaču na auta i tuku ljude, policiju i vojsku Crne Gore.
    Eno komite danas poslaše i jasan ultimatum u vezi najavljenih odluka i povlačenja cijelog procesa.

    Ti baš imaš kondicije da na svakoj stranici prosipaš neke nevjerovatne i besmislene teorije, na koje i sam brzo zaboraviš, pa nastaviš dalje u istom ritmu.
    A ovi što su blokirali ulice zbog Lepog, jesu oni konstruktivni element??

    Ajde ti kao DFovac deklarisani molim te da mi prokomentarišeš ovo.

    Goran Rakić, podržao ZBNK na NK izborima zaklinje se na Ustav države Kosovo i stoji dok se intonura himna.

    Srpska lista, koju je SNS stvorio, a koju finansira isto ko što finansira i ušljivi DF, ta ista Srpska lista podržava DF a u isto vrijeme ovo radi i sjedi već treći mandat u Vladi Kosova (čak i zavrijeme Haradinaja i Tačija). A onda botovi DFa razapinju Bečića jer se drži Sporazuma koji je potpisao nakon avgustovskih izbora i protokolarno uputi čestitku.

    https://www.facebook.com/watch/?v=473364047436381

    Nego pretpostavljam da na ovo neće biti komentara.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-04-21 at 16:03.

  23. #9095
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    DF opstruiše cijeli postupak?
    Ne pozivaju Manda i Pipun da se brani država svim sredstvima, zbog najavljenih odluka i zakona, niti deefovci blokiraju puteve, pjevaju Tompsona i druge patriotske borbene pjesme, skaču na auta i tuku ljude, policiju i vojsku Crne Gore.
    Eno komite danas poslaše i jasan ultimatum u vezi najavljenih odluka i povlačenja cijelog procesa.

    Ti baš imaš kondicije da na svakoj stranici prosipaš neke nevjerovatne i besmislene teorije, na koje i sam brzo zaboraviš, pa nastaviš dalje u istom ritmu.
    Besmislene teorije!? Uvijek prvo krenete da je besmislica pa kad besmislica postane stvarnost ide opravdanje besmislice. Ne znam, da glasam na Zvezdari i ovdje kao neki sto skinuse predloge vjerovatno bi ti onda bio prihvatljiviji i jasniji te bi mi objasnjavao zasto je besmislica ustvari jako opravdan potez ali to su obrti koje smo od vas vec navikli. No, sta da radimo? Sta predlazes? Hoces li ovu Vladu i Krivokapica ili nove izbore? Ja podrzavam za sta god od ovo dvoje se odlucis ali pazi, nema treceg rjesenja. Ne znam kako vise da vam se udovolji!?

    Imaju navodno vecinu ali i ona je po mojim saznanjima diskutabilna. Dogovore se o Vladi ali da je ne podrzavaju, da je opstruisu i ruse i da joj ne daju da obavlja svoju duznost. Nece nove izbore jer su donji, nece vlast ovakvu jer ne zele konsenzus vec "srpski svet". Sad budi pametan i nadji izlaz!? Ima li iko smisleno rjesenje ili je haos sto se zeli???

  24. #9096
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Da ne bude da sam ostao dužan odgovor.

    Ja kao nacionalni Crnogorac ove koji pjevaju Bojnu čavoglave ne smatram Crnogorcima nego izrodima. To nisu za mene više ni komite, nego nekakvi ustašoidi. Stidim se njih.

    A sad ti. Smije li DF da prdne AV, kad su već prozivali Bečića, oko ovog Rakića, da ga javno osude, ili su im bitnije pare koje šalje #OLOŠ (by Daka Davidović) odozgo, pa moraju da ćute jer pare sa pare, ebeš "sprsku stvar"?

    Jel stvarno želja Srba koji podržavaju DF da se Crnom Gorom upravlja iz Beograda? Ako nije, smijete li prnut AV da ne želite da se Beograd (AV, SNS, kako god) petlja u našu unutrašnju politiku

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by zvoncica; 11-04-21 at 17:59. Reason: brisanje obrisanog citata

  25. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  26. #9097
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A ovi što su blokirali ulice zbog Lepog, jesu oni konstruktivni element??

    Ajde ti kao DFovac deklarisani molim te da mi prokomentarišeš ovo.

    Goran Rakić, podržao ZBNK na NK izborima zaklinje se na Ustav države Kosovo i stoji dok se intonura himna.

    Srpska lista, koju je SNS stvorio, a koju finansira isto ko što finansira i ušljivi DF, ta ista Srpska lista podržava DF a u isto vrijeme ovo radi i sjedi već treći mandat u Vladi Kosova (čak i zavrijeme Haradinaja i Tačija). A onda botovi DFa razapinju Bečića jer se drži Sporazuma koji je potpisao nakon avgustovskih izbora i protokolarno uputi čestitku.

    https://www.facebook.com/watch/?v=473364047436381

    Nego pretpostavljam da na ovo neće biti komentara.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Baš mene briga za Gorana Rakića i što on radi u skupštini Kosova, kao i za njegovu podršku DF-u. Ne vrijedja mene čestitka Bečića kao glasača DF-a.
    Ne bi me vrijedjala nikako, da se nisu onako popljuvali izvinjavajući se za čestitku Republici Srpskoj.

    Mene interesuje ko drma kavez Bečiću i ko ga tjera da šalje čestitke na adresu, odakle ni sam ne dobija nikakve čestitke. Nikakav sporazum nije potpisan da se šalju obavezno čestitke Kosovu.
    I što ih šalje tajno?
    Da ne misli Bečić u glasačko tijelo Albanaca da prodre? Pa ne može ni DPS-u pero odbiti i doprineti jačoj podršci novim vlastima, a kamoli kod Albanaca, nego uzima samo glasove Srba, crkve i DF-a.

    Bolje pitaj Bečićeve glasače i aktiviste što su se napizdeli na njega nakon tog gesta. Članovi nekih odbora su dali ostavke. Nisu oni što su izašli na ulice zbog Lepog glasači isključivo DF-a, niti je Leposavić uopšte kadar DF-a. Pipun se nije ni oglašavao u vezi svega toga.



    Sasvim je legitmno da ga DF kritikuje jer mu je DF dao podršku na mjestu predsjednika skupštine. Čak ga je DF i predložio koliko se sjećam.
    Mene interesuje šta rade političari za koje glasam.
    Ne interesuje me nimalo šta radi Goran Rakić. To nek gledaju Srbi sa Kosova i Metohije.
    Last edited by Massaro; 09-04-21 at 16:45.

  27. #9098
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    To je ono što se zove hibridno stvaranje nacioma, površno znanje istorije i stavljanje u prve redove priucene istoricare, knjizevnike itd.
    A ovo tvoje se zove sovinizam, jer samo zaadrti srpski nacionalista moze kroz opis nekakve diskutabilne organizacije provuci tezu da se crnogorska nacija tek sada stvara.


    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Trenutno nema stranke za koju se moze rec da je prijateljski i dobronamjerno okrenuta ovoj drzavi i narodu,jedini gori od osovine DPS-DF-Vucic su oni koji cute o toj osovini,a to su Demokrate i URA,ima jos nepolitickih faktora u svemu.


    Vijesti sad vec u nekom internom dogovoru medju svojim novinarima su poceli da DPS proglasavaju za citiram "desnicarsu stranku crnogorskih nacionalista".Ko je ovo rekao? Zeljko Ivanovic,Milka Tadic Mijovic i Petar Komnenic.Mozda ih ima jos,njih sam uvatio u prolazu.DPS je apsolutno zlo,ali desnicarska nacionalisticka stranka nikad nisu bili,ako izuzmemo period kad su propagirali velikosrpski nacionalizam...


    Crnogorsko (kao i druga balkanska drustva) ima ekstremno opasne probleme nerazmisljanja svojom glavom,vec umjesto njih misle politicari a oni samo gutaju njihove recenice,jer je tako manje naporno.U tim recenicama nema sredine,a u sredini je istina,samo jedna i druga strana u kojoj ima lazi i istine,ta istina je nedovoljna da bi imala efekta.
    Veliki dio crnogorskog drustva ogrezao u totalni kapitalizam,konzumerizam,materijalizam pod kojim se savija sve ostalo u njima kao licnostima ne zanima nista osim plata,penzija,poreza i slicnih stvari,koje jesu bitne,ali sta ce ti potencijalno velike plate,penzije i niski porezi kad ce sjutra tebe da ubije tvoj komsija ili ti njega?


    Crnogorsko drustvo i drzava je stigla do dna upravo jer nije vodjena moralnim nacelima,covjekoljubljem,domoljubljem,pravdoljublj em,istinoljubljem pa i bogoljubljem (tu ne brojim litijase,oni su religijski nepismeni ljudi u 95% slucajeva,mahom nevjernici) vec je to drustvo vodjeno vazalsko-konzumeristickim robovanjem koje covjeka vodi da pogazi sve,na kraju samog sebe i svoje potomke da bi mu za taj mazohizam neko dao 5 ili 15 ili 300 ili 400 ili bilo koliko eura.Crnogorski covjek izmedju postenja i para bira pare,tako je naucen,a nije ga tesko naucit bilo sta,jer nista i ne zna.Losi ucitelji su ga 30 godina ucili da bude idiot,novi ucitelji ga ne uce nicem jer ne zele,ne umiju,smatraju da nije potrebno.A i sve da krenu tom pravcu ne bi bilo lako promijenit moralni,vrijednosni,karakterni odron od ljudi,koji u svom mentalitetu i kulturi ima lak potencijal za ispotencirat to.


    Odje narod slavi pobjedu na izborima 30.8.'20. Nije to pobjeda opozicije,to je poraz DPS-a koji je sravnio CG i ostalo je jos da izgube izbore,koje su inace izgubili planski programirano,dakle nisi ti koji ovo citas uticao da oni izgube,nego su oni sami takticki odlucili da predaju vlast.S kojim ciljem,jos je pitanje.


    Ovu drzavu jednako ne podnose oni sa drzavnim i oni sa trbojka zastavama,jer ne umiju da vole,nemaju tu mogucnost u sebi,nisu sposobni za to usljed svoje licne,karakterne,obrazovne,civilizacijske i emotivne nedovrsenosti.Ti ljudi ne znaju sta je drzava,pa ne mogu ni da je vole.
    Da ponovim ono s pocetka,bosanski scenario je vec u glavama ljudi,kad nekome zatreba na djelu,imace spremne ljude.

    Nazalost, sve tacno, izuzev ovog dijela da su DPS-ovci "sami takticki odlucili da predaju vlast".
    Ne da nijesu nego su bili poprilicno sigurni da glat dobijaju.




    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Treba izbrisati iz biračkog spiska svakog ko je za to ispunio uslove, ali sticanje državljanstva mora da bude restriktivno. Pominju se Njemačka i Amerika i kako se tamo lakše dobija državljanstvo nego kod nas. Mogu li ja sjutra da odem u Njemačku ili u Ameriku i da bez problema ostanem 10 godina ili koliko već treba da se stekne uslov za traženja državljanstva, ali ne i garancija da će se to državljanstvo dobiti? Biće da sam godinama pogrešno mislio da se radna dozvola za te države i pravo na boravak ne dobijaju tako lako. Da sam znao da je tako lako, odavno bih prestao da razmišljam o crnogorskim problemima.

    Naravno da mora da bude restriktivno, toliko smo mala i demografski specificna zemlja da bi sve drugo imalo pogubne posljedice.
    I naravno da se drzavljanstva ne dobijaju lako ni u velikim zemljama na ciju demografsku strukturu to nema skoro nikakvog uticaja. Ne samo to, nego se i boravisne dozvole tesko dobijaju, kako vrijeme prolazi sve teze. Uh, koliko ih znam sto zive duze od 10 godina na zapadu pa jos nijesu dobili ni boraviste, a drzavljanstvo nece nikad. Ispunjavaju uslove, ali jbg, neko odluci da to nije dovoljno. Eno vam na onom linku za Damjanocku komentar naseg covjeka koji je 28 godina u inostranstvu sa privremenim boravistem, i nije jedini. Nema tu pravila, nekome prodje lako, a neko trpi nepravdu.
    Bio je odje nedavno slucaj jednog naseg sportiste koji je usao u zemlju na osnovu sportskog angazmana, igrao za ovdasnje klubove, onda mu zena dobila boravak kao strucnjak u svojoj bransi, pa i ona dosla. I posle nekog vremena, kada je trebao produziti boravisnu, za sta je smatrao da je samo formalnost, umjesto dozvole je dobio nalog za deportaciju! Nije pomoglo ni sto su njegovi klubovi garantovali za njega, ni sto je gradonacelnik licno urgirao da se ta nepravda ispravi, jednostavno prefektura ima zadnju rijec. Osteceni, naravno, ima pravo zalbe, ali ni zalba mu ne garantuje nista, drzava ima diskreciono pravo da ga odbije.
    Eto tako je samo za boraviste, a o drzavljanstvu da ne pricam.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Low-key For This Useful Post:


  29. #9099
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ovo današnje blokiranje je smiješno već. digla se ona rabota nekim debilima bez mozga. danas bih za 3min oćera pa neka plaču. stoka, nemaju što drugo raditi pa aj magistralu da blokiramo. *ebe nam se za ljude koji možda posla imaju. jer oni ne vole Crnu Goru pa neka čekaju, mi patriJote (za gorivo kupljeni) je volimo

    Тapatalk
    To oni i hoce jer, kao Djeljosaj, umiru na rate ako ih ne konstatujes.

    Nije ih lako ignorisati jer su drski idioti, ali sto ih duze pustis da cine sta hoce to se jasnije vidi da im sve basta. Broj im opada, popularnost im opada, a jedino sto vlada zrtvuje je imidz odlucne britve koji ionako nikad nije imala.

  30. #9100
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Besmislene teorije!? Uvijek prvo krenete da je besmislica pa kad besmislica postane stvarnost ide opravdanje besmislice. Ne znam, da glasam na Zvezdari i ovdje kao neki sto skinuse predloge vjerovatno bi ti onda bio prihvatljiviji i jasniji te bi mi objasnjavao zasto je besmislica ustvari jako opravdan potez ali to su obrti koje smo od vas vec navikli. No, sta da radimo? Sta predlazes? Hoces li ovu Vladu i Krivokapica ili nove izbore? Ja podrzavam za sta god od ovo dvoje se odlucis ali pazi, nema treceg rjesenja. Ne znam kako vise da vam se udovolji!?

    Imaju navodno vecinu ali i ona je po mojim saznanjima diskutabilna. Dogovore se o Vladi ali da je ne podrzavaju, da je opstruisu i ruse i da joj ne daju da obavlja svoju duznost. Nece nove izbore jer su donji, nece vlast ovakvu jer ne zele konsenzus vec "srpski svet". Sad budi pametan i nadji izlaz!? Ima li iko smisleno rjesenje ili je haos sto se zeli???
    Ne boj se ništa i nemoj samo glavu razbijati oko toga šta će DF uraditi.

    Što bi reko Pipun, Srbi neće izdati.
    Izbore ćeš imati u Herceg Novom. Eto, da te želja mine i ostaneš u predizbornoj formi.
    A za one najvažnije ćeš se načekati. Neće biti prije vremena dok se ne očiste birački spiskovi što je u nadležnosti ministarstva koje vodi Batistuta, a na šta DF nema nikakvog uticaja.

    Siguran sam da će to biti pošteno odradjeno, ali nisam siguran da Batistuta može efikasno da se bavi drugim poslovima u nadležnosti MUP-a. Nekako, kao da gazi po jajima.

Page 364 of 1249 FirstFirst ... 264314354360361362363364365366367368374414464864 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •