Page 300 of 1249 FirstFirst ... 200250290296297298299300301302303304310350400800 ... LastLast
Results 7,476 to 7,500 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #7476
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    nije član partije pa zato. partija > stručnost. stare navike se ne mijenjaju izgleda

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #7477
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pravo da ti kazem u zadnje vrijeme me i briga. Taman neka zakucaju zadnji ekser u ovu bankrotiranu drzavu. Pazi ovo
    https://www.vijesti.me/svijet/evropa...-svete-stolice
    Sa druge strane kod nas je pad ekonomije oko 15%, jer tacne podatke za 2020 od Monstata cemo imati najvjerovatnije u oktobru, kad nikoga ne zanimaju.
    Sa druge strane mi lagano. Za prva tri mjeseca za plate u drzavnim instjtucijama(bez opstinskih) je otislo 117 miliona.
    Zamisli kad jedan zavod za zaposljavanje mjesecno ima potrosnju od 6.5 miliona.
    Neka mi neko objasni kad je dobio posao preko njih i kakve su to obuke ili ne znam kakvi matraci da im se mjesecno daje 6,5 miliona

  4. #7478
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Na sajtu kapitalnih investicija lijepo piše:




    Samo što rade potpuno suprotno od ovoga. Znate li ikoga ko je poslao CV na ovaj email a da su mu uopšte odgovorili.
    Zvao me prijatelj da me pita jesam li ja slao CV. On jeste.
    Covjek ima ubitačne reference. Ne živi u CG, ali ima CG državljanstvo. Nema većeg stručnjaka u regionu za jedno veoma aktuelno pitanje u CG. I nije im tražio ništa, ponudio pomoć gratis.
    Niko mu nije ni odgovorio.
    Ovakvo postavljanje kadrova ne vodi ničemu. Ovo može ovako samo dok se potroše pare koje su pozajmili. Sledeće napraviti neće.
    Drugar moj pravnik sa 15 godina iskustva u bankarskom sektoru na visokim pozicijama čovjek koji je situiran, stručnjak u svom polju i zanima ga da pomogne iskustvom i znanjem poslao CV nisu se udostojili ni da odgovore na mail evo preko mjesec dana
    Last edited by Gandalf_White; 25-03-21 at 01:01.
    One Ring to Rule them all...

  5. #7479
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Ja prije desetak godina poslao ispravan engleski prevod citavog sajta predsjednika Crne Gore na kontakt email, jer je je sajt bio napisan na bog sacuva Tarzan english a la Dritan - and I asking you to help us and to taking back the money.

    Rekoh ovo je jezik na kom sam se skolovao pa da proaktivno pomognem. Nijesam ocekivao ni da se zahvale. Mislite da su azurirali website? Boze sacuvaj. Godinama je ostao u originalu. Ka iz inata.

    Nasa posla.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  6. #7480
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Nisu naša, nego njihova.
    Ja znam dosta ljudi u CG koji svoj posao rade baš dobro. Strani konsultanti ih plaćaju za konsultacije.
    Njihovu besplatnu pomoć država neće. Valjda misle da znaju isto što i ovaj stručnjak iz Pljevalja.
    E te iste, naše ljude će strane firme da državi naplate oko 7-8 hiljada mjesečno, a njima plate oko 3-4000. I što onda država propada.
    Ali ti ljudi su postali to što jesu jer nisu išli po crkvama a političke partije su im smiješne i žalosne istovremeno.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  7. #7481
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Noveljic dobija i otpremninu od 72.000.

    Ima se moze se.

  8. #7482
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Ovaj lik što su ga poperili na čelo EPCG ničim nije zaslužio ovoliko ljutnje forumaša. Rovčo Tesla kako ga nazvaše Kumare samo je paradigma naše svijesti. Niste valjda zaista očekivali da će biti drugačiji od DPS. Ok. biće malo drugačiji. DPS je nekažnjeno jaha 30 godina pa se opuštio i baš su bili krmad. Ovima treba da uđu malo "u materiju". partijsko zapošljavanje, pa kad malo raskomote kreću kombinacije (za one kojima ih već nije Vučić namjestio ili u BG ili preko Srpske kuće ili Matice).
    Nije prošla vlast bila sa jedne, a sadašnja sa druge planete. I likovi koji su se u opoziciji probili neđe u partijske vrhove nisu tamo po meritokratiji (wtf. meritokratija u partiji) no su se uspeli u malo intriga i šupkanja.

    Al gledajmo to sa vedrije strane. Recimo, sad imamo novi izraz. Kad pravni referent pljevaljskog vodovoda postane direktor EPCG. "Prosralo ga ka Rovča Teslu". Zgodno za razne prilike. Kad recimo prođe tiket od 10 EUR i zabode neko 1000+ EUR.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  10. #7483
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ovaj lik što su ga poperili na čelo EPCG ničim nije zaslužio ovoliko ljutnje forumaša. Rovčo Tesla kako ga nazvaše Kumare samo je paradigma naše svijesti. Niste valjda zaista očekivali da će biti drugačiji od DPS. Ok. biće malo drugačiji. DPS je nekažnjeno jaha 30 godina pa se opuštio i baš su bili krmad. Ovima treba da uđu malo "u materiju". partijsko zapošljavanje, pa kad malo raskomote kreću kombinacije (za one kojima ih već nije Vučić namjestio ili u BG ili preko Srpske kuće ili Matice).
    Nije prošla vlast bila sa jedne, a sadašnja sa druge planete. I likovi koji su se u opoziciji probili neđe u partijske vrhove nisu tamo po meritokratiji (wtf. meritokratija u partiji) no su se uspeli u malo intriga i šupkanja.

    Al gledajmo to sa vedrije strane. Recimo, sad imamo novi izraz. Kad pravni referent pljevaljskog vodovoda postane direktor EPCG. "Prosralo ga ka Rovča Teslu". Zgodno za razne prilike. Kad recimo prođe tiket od 10 EUR i zabode neko 1000+ EUR.
    Od kvalifikacija za EPCG... ima brojilo u kuću

    Nego, kad već pomenu bivše, sjetimo se člana OD Luke Bar sa srednjom školom.

    https://www.vijesti.me/vijesti/3408/...tetske-diplome



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 25-03-21 at 09:27.

  11. #7484
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Od kvalifikacija za EPCG... ima brojilo u kuću

    Nego, kad već pomenu bivše, sjetimo se člana OD Luke Bar sa srednjom školom.

    https://www.vijesti.me/vijesti/3408/...tetske-diplome



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Bošnjaci su baš imali izbačaja. Otrpilike likove koji se nisu snašli u Luksemburg ili Ameriku pa ih vrnuli nazad...

  12. #7485
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    elem, ovako je to nekada davno izgledalo

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...nickih-klubova

    Potrebno je demontirati sistem kakav je imao DPS i način zapošljavanja kakav je imao DPS.
    To je nakon sastanka sa mandatarom Zdravkom Krivokapićem kazao poslanik Demokratskog fronta Slaven Radunović.

    Radunović je kazao da će nova skupštinska većina "pristupiti zakonskom rješenju koje će omogućiti da rukovodeći kadrovi po upravama i institucijama, preduzećima i ministarstvima ispod nivoa državnog sekretara, ponovo prođu vrstu reizbora.

    "Da se provjere njihove reference i da uđu u takmičenje sa građanima koji imaju vještine i obrazovanje koje je potrebno za te pozicije", rekao je Radunović.
    On je kazao da je to velika novost i da građani treba da zbog toga budu veoma zadovoljni.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...nim-funkcijama

    kako vrijeme leti od DFa nisam očekivao da će se držati onoga što kažu, jer su i oni odgovorni za stanje u državi. svojim huškanjem naroda, nacionalističko pričom i navođenjem na mržnju. sem toga, njima su samo pare bitne. ali od Konatara sam malo više očekivao. a URA zaposlila niđe veze ljude

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #7486
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Zdravko je koliko toliko ispostovao sa ministrima.

    Ovo ostalo po dubini.

  14. #7487
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    elem, ovako je to nekada davno izgledalo

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...nickih-klubova

    Potrebno je demontirati sistem kakav je imao DPS i način zapošljavanja kakav je imao DPS.
    To je nakon sastanka sa mandatarom Zdravkom Krivokapićem kazao poslanik Demokratskog fronta Slaven Radunović.

    Radunović je kazao da će nova skupštinska većina "pristupiti zakonskom rješenju koje će omogućiti da rukovodeći kadrovi po upravama i institucijama, preduzećima i ministarstvima ispod nivoa državnog sekretara, ponovo prođu vrstu reizbora.

    "Da se provjere njihove reference i da uđu u takmičenje sa građanima koji imaju vještine i obrazovanje koje je potrebno za te pozicije", rekao je Radunović.
    On je kazao da je to velika novost i da građani treba da zbog toga budu veoma zadovoljni.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...nim-funkcijama

    kako vrijeme leti od DFa nisam očekivao da će se držati onoga što kažu, jer su i oni odgovorni za stanje u državi. svojim huškanjem naroda, nacionalističko pričom i navođenjem na mržnju. sem toga, njima su samo pare bitne. ali od Konatara sam malo više očekivao. a URA zaposlila niđe veze ljude

    Тapatalk
    Što se URE tiče razumljivo je što se zapošljavaju, odlično znaju kako će proći na sledećim izborima.

  15. #7488
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ma glupiram se. Znam da ako pukne ta banka pukla je i drzava. Vrlo malo ozbiljnih ljudi tu ima ikakve pare. Uglavnom drzava i drzavna preduzeca. I onaj ko mora da radi sa njima, jer drzavna i opstinska preduzeca insistiraju da ti plate na racun u Prvoj banci. Za prenose na druge cekas poprilicno.
    Sto mi nedje govori da je i ta banka malo klimava
    Ja mislim da će Milutin Đukanović i Rovčo Tesla ukapirati situaciju, odnose i posledice odnosa sa Prvom Bankom i imati nekog senzibiliteta. Srećom, pa je neko pametan sjedio u Prvu banku i malo su prepakovali aktivu da bude likvidnija računajući da će doći neki Rovčo. Tako, ako krenu povlačiti uz neku razumnu dinamiku, neće biti problem. Takođe, priča o depozitima EPCG u prvoj je precijenjena.

  16. #7489
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Dosadašnji direktor EPCG smijenjen bez obrazloženja i prije isteka mandata pa će imati pravo na otpremninu koja bi mogla iznositi 72.000 eura


    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...7c&oe=60827ED9
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #7490
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Zdravko je koliko toliko ispostovao sa ministrima.

    Ovo ostalo po dubini.
    Za partije je važnija "dubina". Koliko se može uhljeba zaposlit u Ministarstvo kod Mladena. 10-20? A u Elektroprivredu, Luku, Željeznicu, Aerodrome? Na stotine u svaku... A ko tamo zapošljava? Partije koje je zapalo direktorovanje...
    Što se tiče štete za partiju što nema ministre jedini je problem što Pipunovica, Medovica ili Mandićevica nisu gospođe ministarke. Za partiju šteta zero. Važnije je za partiju da se dokopaš EPCG no da dobiješ pet ministarstava bez "dubine".

  18. #7491
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Zdravko je koliko toliko ispostovao sa ministrima.

    Ovo ostalo po dubini.
    sem Bojanića klasičnog političara u Vladi nema. niz ministara je bar meni odlično - Spajić, Milatović, Stijović, Srzentićka, Sekulović je u Načisto bio odličan ali bih volio da neke stvari uradi da valja - tipa ako možemo ti i ja da poštujemo mjere i zakon onda mogu i mahači zastavama a njima ss gleda kroz prste. sa te strane premijer je maksimalno ispoštovao plus je onemogućio ove iz DFa da budu ministri

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Što se URE tiče razumljivo je što se zapošljavaju, odlično znaju kako će proći na sledećim izborima.
    pa umjesto da iskoriste rezultat od 30. avgusta i izgrade partiju, Dritanu je slikanje po Welderu bilo bitnije. mada, određeni likovi koje je zaposlio su ne znam, eto


    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #7492
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/lufthanza...to-montenegru/
    Da vidimo hoce li ih slusati makar kad su ih izabrali

  20. #7493
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Za partije je važnija "dubina". Koliko se može uhljeba zaposlit u Ministarstvo kod Mladena. 10-20? A u Elektroprivredu, Luku, Željeznicu, Aerodrome? Na stotine u svaku... A ko tamo zapošljava? Partije koje je zapalo direktorovanje...
    Što se tiče štete za partiju što nema ministre jedini je problem što Pipunovica, Medovica ili Mandićevica nisu gospođe ministarke. Za partiju šteta zero. Važnije je za partiju da se dokopaš EPCG no da dobiješ pet ministarstava bez "dubine".
    Meni je misterija kako ce svoje da zaposljavaju kad je javni sektor ne samo prebukiran vec je odavno eksplodirao od viska kadra. Sve i da maknu 10% opet je premalo, a ako ne maknu ni 10% i uposle svoje vjerovatno ce nam trebati vise nafte nego Arabiji.

  21. #7494
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Meni je misterija kako ce svoje da zaposljavaju kad je javni sektor ne samo prebukiran vec je odavno eksplodirao od viska kadra. Sve i da maknu 10% opet je premalo, a ako ne maknu ni 10% i uposle svoje vjerovatno ce nam trebati vise nafte nego Arabiji.
    Da li ti zaista misliš da neko u vlast mentalno dobaca do toga i da ga zabolje Mugabe što bi rekao Brčko za prebukiranost javnog sektora. Vozi do bankrota. Što bi pjevao Parni Valjak "Pusti nek traje, sve dok traje dobro je..."
    Mogu malo iskontrolisati ministri po državnom aparatu, a i tu ne skroz. Ostalo, žurka dok može...
    I na kraju svi doma i jedna lijepa distopija u sitlu Mad Maxa diljem CG.

  22. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  23. #7495
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Lijepo je vidjeti na djelu ovu novu Crnu Goru na koju se navikavamo.

    Konačno se osuđuje svako partijsko zapošljavanje, i toplo mi je oko srca kad vidim kako smo se ujedinili u tome i mi koji smo i ranije zakerali i oni kojima nije smetalo do juče. Peckanje na stranu, zaista je najvažnije da se stvori taj društveni konsenzus - da je takvo ponašanje neprihvatljivo i da će svaki pojedini slučaj naići na osudu javnosti i (što je partijama daleko važnije) birača.

    Da podsjetim samo na perspektivu. Dolazimo iz sistema gdje su desetine hiljada ljudi zaposleni po partijskom ključu. Ako postignemo obaranje toga za 80% u mandatu ove vlade biće to sigurno najveći uspjeh zabilježen na polju antikorupcije u Evropi. To i dalje znači da će stotine ljudi biti zaposleno po dubini. Treba da osuđujemo svaki takav slučaj da bi odvikavali partije, ali tvrditi da je "isto kao prije" jednostavno ne odgovara istini.

  24. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  25. #7496
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Meni je misterija kako ce svoje da zaposljavaju kad je javni sektor ne samo prebukiran vec je odavno eksplodirao od viska kadra. Sve i da maknu 10% opet je premalo, a ako ne maknu ni 10% i uposle svoje vjerovatno ce nam trebati vise nafte nego Arabiji.
    Da je sreće da otpuste 30% i prime 10% novih i ljepota....

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #7497
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    E moj Popoviću, ajde za Kotor pa se bacakaj vaterpolskim lopticama

  27. #7498
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    kakva klošar je ovaj Popović, samo ne znam da li je ono Brajovića pogodio poslovnikom ili nekog drugog?
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #7499
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Brajovica je pogodio hahah, kakav nalpe i ovaj da nekoga zastupa kao poslanik, mada ko je i ne cudi, opet poceo da bulazni o okupaciji, ocigledno nema drugih tema.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  29. #7500
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Parlament je ogledalo ovog naroda. jbt ko sve prima par iljada mjesečno, upalih samo da pogledam malo ali odustah. hoću samo posle Srzentićku da čujem
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 300 of 1249 FirstFirst ... 200250290296297298299300301302303304310350400800 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •