Page 435 of 1249 FirstFirst ... 335385425431432433434435436437438439445485535935 ... LastLast
Results 10,851 to 10,875 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #10851
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ja sve vrijeme mislio da se radi o onom Perovicu iz cuvenih crnih trojki pa se cudim cemu tek sad larma. A ovo neki novi funkcionercic uradio isto sto je tada uradio Perovic. Doduse ne sjecam se da je bila ovolika larma oko Perovica. Da se ja pitam obojicu bih za usi, no zakon je takav kakav je, nakaradan
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  2. #10852
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Koliko vidim vladino auto je bilo pod rotacijom pa se vjerovatno utvrdjuje jel ovo civilno auto moglo da izbjegne ulaz u raskrsnicu i tako spriječi udes !!! Jel bilo razloga za rotaciju se vjerovatno tek utvrdjuje ali niko ne bi voilo da se slučaj završi kao sa pripadnicima predhodne vlast dje je na kraju ona djevočica udarila u auto Petra Ivanovića !!!
    deuscroix

  3. #10853
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa mijenjajte zakon. Kazna za sve ovo je 200 eura plus ako ga tuze clanovi porodice, koliko sudija odredi.
    Definitivno treba da popije otkaz, jer ne vidim zasto bi momak lagao, ali na zalost kazna za voznju u pijanom stanju i izazivanje udesa je oko 200 eur ukoliko nema tezih povreda
    pa top su nam zakoni. mogu misliti kakvih nakaradnih stvari tu ima, no niko na to nije obraćao pažnju. ajmo da ga izglasamo *ebe nam se za ostalo
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #10854
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Covjek je ispisao alkohol.Istusirao se, obukao laganiju odjecu stavio malo pudera i vratio se da se pogadja oko alkotesta
    Krimosi iz Zambije vape za ovakvom drzavom
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  5. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  6. #10855
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Zamisli sto bi radio posle 10godina vlasti kad posle 6 mjeseci ka zamjenik radis ovo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  7. #10856
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kakve veze ovo ima sa Vladom Crne Gore, ako su uradili sto su uradili nek budi kaznjeni kako zakon nalaze valjda su ih sve indetifikovali.
    Povezani su sa Vladom Crne Gore isto koliko i onaj lik sa kantom govana.

    Do govana komite jos nisu dosle, a kad ce ne znamo. A eto, cini se nece im dugo trebat.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #10857
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,623
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Demokratska partija socijalista hitno zahtijeva da nadležni ispitaju činjenice o udesu u kojem je učestvovao zamjenik generalnog sekretara Vlade Nikola Kandić, ali traže i zvanično izjašnjenje Vlade."

    O napadu na crkvu i vrijeđanje žene na nacionalnoj osnovi ni riječi. To ih ne interesuje.

    Ni riječi nisu o incidentu objavili Pobjeda, CdM, Analitika, Antena M... u takvom društvu živimo.
    Pa nece da pisu nista protiv svojih.

  9. #10858
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Zamisli sto bi radio posle 10godina vlasti kad posle 6 mjeseci ka zamjenik radis ovo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    viđeli od bivših pa ajmo i mi. neki od kad rade u vladi, piju i jedu samo tamo đe znaju da nema plaćanja. najgori narod svijeta. još kad vidim kako pojedini zagriženi DPS ljudi sad promovišu Demokrate, sve mi jasno bude. ali dobro
    Last edited by outline; 04-05-21 at 16:25.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  11. #10859
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,675
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Pa zar ne rekoste da ce sve da bude drugacije kad vasi zajasu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  12. #10860
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa moguce i da hoce. Sklonili su onu zenu sa mjesta direktora, ako ovaj dobije otkaz onda jeste drugacije.
    Kod prethodne vlade se moglo pisati i prigovarati koliko volis, nije uticalo ni malo na postavljenje tih ljudi ili eventualnu smjenu.
    A i ta smjena je bila na direktorsko mjesto dje nisi u fokusu medija toliko

  13. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  14. #10861
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa moguce i da hoce. Sklonili su onu zenu sa mjesta direktora, ako ovaj dobije otkaz onda jeste drugacije.
    Kod prethodne vlade se moglo pisati i prigovarati koliko volis, nije uticalo ni malo na postavljenje tih ljudi ili eventualnu smjenu.
    A i ta smjena je bila na direktorsko mjesto dje nisi u fokusu medija toliko
    Problem je što nova vlast nema nikakvu kontrolu nad ANB pa stoga prisustvujemo svako malo smjenama i iznošenju prljavog veša !!! To kod običnog gradjanina stvara utisak da su nesposobni za obavljanje funkcija nezavisno već se bukvalno koriste kao igračke !!! U takvoj situaciji nama bi jedino odgovarao Isus lično da preuzme premijersku funkciju jer je arhiva koju DPS ima o svakom stanovniku ove države toliko velika da samo čekaju postavljenja lokalnih ljudi kako bi ih napili zbog nečega u prošlosti !!! Zbog toga je ogromna nervoza kad funkciju dobije neko ko nije živio u CG jer bukvalno mogu da ga povuču za muricu pa će nam u doglednoj budućnosti komplet državna uprava biti sa kadrovima koji nisu živjeli odje !!!
    deuscroix

  15. #10862
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Sjetimo se drame od prije nekoliko godina.
    Koliko su se Vijesti i nevladin sektor bavili promjenama tablica na Numanovicevim autu pri cemu niko nije slomio drzavnu auto niti napravio udes.

    Zivo me zanima da li ce sada Vijesti i nevladin sektor imati isti arsin kao za Numanovica i njegovog vozaca Edina Hamzica koji je dobio cetri mjeseca za falsifikovanje isprava.

    Mensecini da nemaju bas. Stoga sjetimo se vjecne:

    ZLOCIN JE KAD ONI SPALE NASE SELO I SILUJU NASE ZENE, HRABORST JE KAD MI SPALIMO NJIHOVO SELO I SILUJEMO NJIHOVE ZENE.

    Toliko o principijelnosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  17. #10863
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Evo Adzic iz Kotora opet sve demantovao, i sta ce biti ako se pokaze istina da in nije ucestvovao u opste u tom dogadjaju a odje a i medijski ste mu vec presudili.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #10864
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    snimak kamere i ćao. samo nikako policija da to pogleda, izgleda. jer neko u ovoj situaciji nije u pravu. valjalo bi zbog cjelokupne atmosfere u državi, đe se većina mrzi međusobno, da ovo UP ozbiljno shvati i riješi što prije

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #10865
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Evo Adzic iz Kotora opet sve demantovao, i sta ce biti ako se pokaze istina da in nije ucestvovao u opste u tom dogadjaju a odje a i medijski ste mu vec presudili.
    Nije on baš sve demantovao.
    On samo tvrdi da se u svemu našao "spletom nesretnih okolnosti".

    Bio je u drustvu, ali nije on mokrio, vredjao i šenlučio...Tako izgleda iz njegove priče.
    Nije neverovatno.
    I ja sam se znao napiti sa budalama, koji naprave problem da te bude sramota.
    Last edited by Dača; 04-05-21 at 21:09.

  20. #10866
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    snimak kamere i ćao. samo nikako policija da to pogleda, izgleda. jer neko u ovoj situaciji nije u pravu. valjalo bi zbog cjelokupne atmosfere u državi, đe se većina mrzi međusobno, da ovo UP ozbiljno shvati i riješi što prije

    Тapatalk
    Znas kako je rekao jedan sto je bio u opoziciji a sad je u vlasti kad mu je neko skrenuo paznju da trazi nesto protiv cega je i sam pricao i borio se citavog zivota.
    Sad su se okolnosti promjenile.
    Mislim da ces me razumjeti
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #10867
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Drugovi i drugarice nije lopov ko krade vec koga uhvate!

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  23. #10868
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Par pitanja samo a volio bih dobiti odgovore jer me stvarno interesuju razlozi takvog mijenjanja stava. Ako si imao isti stavi i ranijih godina onda ok, sve mi je jasno.
    Potpuno legitimno misljenje te bih i sam bio istog stava al' me interesuje dal' si nekad pak razmisljao da se vratis i ako da kada? CG je bure baruta ima 10-15 godina, ako ne i vise, na zalost.
    Evo da odgovorim sa zakasnjenjem, mada se bojim da zagusujemo temu
    Povratak se, sto se mene tice, nije dovodio u pitanje. Zivot u Crnoj Gori, ako porodica ima koliko-toliko normalna primanja, je za mene daleko ugodniji nego na zapadu. Prozivio sam tamo i losa vremena, odrastao u onim najgorim godinama ratova i sankcija, bio svjedok svega i svacega, ali vjeruj mi da mi nikad ta zemlja nije izgledala mracnije nego sada. Ja sam tamo osjetio mrznju, bez imalo preuvelicavanja, golu i otvorenu mrznju medju ljudima.
    A sto se tice tajminga, to ti ne mogu odgovoriti, jer ni sam nijesam precizirao rokove. Samo u jednom momentu prosle godine , kad je pocela epidemija i zasipanje svih nas katastroficnim scenarijima, bio sam u iskusenju da se vratim u CG. Dosta nasih ljudi sa Balkana se tada vratilo, najvise Srba, ali to su uglavnom bili ljudi bez papira koji nisu time mnogo sto izgubili. A sada, ne vezujem se vise ni za jedno odrediste. Nidje nije idealno, pa tako i odje pomalo sluti na krizu, a meni je jedini imperativ obezbijediti sigurnost za porodicu. Ako to ne bude moguce u ovoj zemlji, pa... ima jos interesantnih mjesta. Onome koji jednom prelomi i napusti sve svoje, nije problem odluciti se na nove promjene.
    Koji je razlog bio da "deponujes" novac u CG iz inostranstva do sada? Kad se kaze deponuje znamo na sta mislimo, a to nije pomoc porodici i slicno btw.
    Novac drzim na obje strane, tako mi je bilo prakticnije. Za racun u CG sam svojevremeno ovlastio brata da moze raspolagati sredstvima i eventualno brzo reagovati i kupiti u moje ime ako iskoci neka dobra ponuda, ili ako zatreba nesto porodici. Banka nije nasa, vec strana, pa mi je djelovalo sigurno.
    Od kada se osjecas tako? Vec godinu, dvije, pet ili deset?

    Kako rekoh vec, u zadnjih 3-4 godine mi je splasnuo taj entuzijazam. Malo je sto u zivotu bez razloga, pa je tako i moje razocarenje najvise posljedica licnih iskustava, a i neke ukupne slike drustva kako ga ja vidim. Ostavljam mogucnost da se donekle varam, u nekom malom procentu, ali nazalost, danasnja CG mi lici najvise na onaj sumorni opis koji predocava kolega Platinum u svojim nepopularnim postovima.

    Ocita degradacija morala, ljudskosti, odgovornosti, odsustvo kolektivne svijesti, a s druge strane eksplozija najgoreg nacionalizma i agresije. I ne govorim o ovima sto su bili, ili su sada na vlasti, vec o obicnom narodu koji je usvojio isti nakaradni sitem vrijednosti, samo sto ga primjenjuje na svom manje uocljivom mikro-nivou. Ima jos casnih ljudi, naravno, i uvijek ce ih biti, ali bojim se da su oni drugi debelo nadvladali.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Low-key For This Useful Post:


  25. #10869
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ne vidim sta je problem da ti ljudi budu stambeno obezbjedjeni time sto ce dobiti stan na koriscenje, ako dobiju kakvu nekretninu u nasledstvo, fino oslobode stan i cao, ali ne, ljepse je ovako da im ostane unucadima ono sto im je drzava obezbjedila.
    Sto se mene tice, ja bih i '1000+' projekte rijesio na nacin davanja na koriscenje tih stanova, kao i u dosta EU zemalja, a ne na sistem prenosa vlasnistva.

    Ta forma rjesavanja stambenog pitanja (iako u nacelu dobar) tesko moze zazivjeti u CG, jer to CG ne moze priustiti. Das stan jednom korisniku a on ga zadrzi dok je ziv, a to moze trajati i 50 godina?
    Bogate zemlje koje imaju neki postojeci stambeni fond u vlasnistvu opstina to mogu, Crna Gora bi ga tek trebala stvoriti, a ogromna su sredstva u pitanju. I opet, malo ljudi tako rjesava stambeno pitanje a rok cekanja je veoma dug. I sto je najgore, svuda ima malverzacija, a ljudi, kad se jednom uvale u stan ne zele da ga napuste cak ni kad vise ne ispunjavaju preduslove.

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    U vezi incidenta u Kotoru, ako se radi o uriniranju uz zid crkve par pijanih momaka, to je znak nekulture i primitivizma. Ima takvih slucajeva dosta kroz CG.


    Ako se, pak, radi o uriniranju na vrata crkve, zato sto je to SPC crkva, onda je to mnogo ozbiljniji prekrsaj.
    Saglasan. Primitivizam je u oba slucaja, ali u drugom dno dna. Moze neko da ne postuje SOPC (ni sam nisam sklon nekakvom blanco postovanju), ali crkvu je trebalo bezuslovno postovati zbog vjernika cija je to bogmolja.

  26. #10870
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,305
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Demokratska partija socijalista hitno zahtijeva da nadležni ispitaju činjenice o udesu u kojem je učestvovao zamjenik generalnog sekretara Vlade Nikola Kandić, ali traže i zvanično izjašnjenje Vlade."

    O napadu na crkvu i vrijeđanje žene na nacionalnoj osnovi ni riječi. To ih ne interesuje.

    Ni riječi nisu o incidentu objavili Pobjeda, CdM, Analitika, Antena M... u takvom društvu živimo.
    Pogani jezici bi rekli kao što na ove portale koji danas pišu o tom incidentu iz Kotora, nije bilo slova o incidentu u Bijelom Polju.
    Tako da nije krivi dio nikome rekao bih, svi su pozicionirani onamo đe treba i po zaslugama. U njihovom sistemu vrijednosti to je sve kako treba. A takvih je 67% u CG.

    Mada čudi da si počeo opet Vijestima da vjeruješ sve što napišu. Neki novi momenti.

    Prije nego kreneš da napišeš - ne ne opravdavam događaj iz BP kao ni ovaj iz KO ako je bilo ovako kako neke novine pišu.
    Last edited by hercules; 04-05-21 at 23:56.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #10871
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pogani jezici bi rekli kao što na ove portale koji danas pišu o tom incidentu iz Kotora, nije bilo slova o incidentu u Bijelom Polju.
    Tako da nije krivi dio nikome rekao bih, svi su pozicionirani onamo đe treba i po zaslugama. U njihovom sistemu vrijednosti to je sve kako treba. A takvih je 67% u CG.

    Mada čudi da si počeo opet Vijestima da vjeruješ sve što napišu. Neki novi momenti.

    Prije nego kreneš da napišeš - ne ne opravdavam događaj iz BP kao ni ovaj iz KO ako je bilo ovako kako neke novine pišu.
    Poganim jezicima je uvijek whataboutisam prvi na pameti, a ne živi ljudi koje neko teroriše jer su pogrešne nacionalnosti.

    Vijesti i Dan nikad nisu preskočili da jave ovako nešto, ni iz Bijelog Polja, ni iz Kotora.

    Tako da CdM, Pobjeda i kompanija ostaju novinarsko dno, kao i kolege im iz Borbe i IN4S. Za njih "oni drugi" nisu ljudi pa napad na njih i nije napad. Što teško da čudi, uostalom kakve su drugo medije i mogle izroditi partije kao što su DPS i DF?

  28. #10872
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Low-key View Post
    Evo da odgovorim sa zakasnjenjem, mada se bojim da zagusujemo temu
    Povratak se, sto se mene tice, nije dovodio u pitanje. Zivot u Crnoj Gori, ako porodica ima koliko-toliko normalna primanja, je za mene daleko ugodniji nego na zapadu. Prozivio sam tamo i losa vremena, odrastao u onim najgorim godinama ratova i sankcija, bio svjedok svega i svacega, ali vjeruj mi da mi nikad ta zemlja nije izgledala mracnije nego sada. Ja sam tamo osjetio mrznju, bez imalo preuvelicavanja, golu i otvorenu mrznju medju ljudima.
    A sto se tice tajminga, to ti ne mogu odgovoriti, jer ni sam nijesam precizirao rokove. Samo u jednom momentu prosle godine , kad je pocela epidemija i zasipanje svih nas katastroficnim scenarijima, bio sam u iskusenju da se vratim u CG. Dosta nasih ljudi sa Balkana se tada vratilo, najvise Srba, ali to su uglavnom bili ljudi bez papira koji nisu time mnogo sto izgubili. A sada, ne vezujem se vise ni za jedno odrediste. Nidje nije idealno, pa tako i odje pomalo sluti na krizu, a meni je jedini imperativ obezbijediti sigurnost za porodicu. Ako to ne bude moguce u ovoj zemlji, pa... ima jos interesantnih mjesta. Onome koji jednom prelomi i napusti sve svoje, nije problem odluciti se na nove promjene.

    Novac drzim na obje strane, tako mi je bilo prakticnije. Za racun u CG sam svojevremeno ovlastio brata da moze raspolagati sredstvima i eventualno brzo reagovati i kupiti u moje ime ako iskoci neka dobra ponuda, ili ako zatreba nesto porodici. Banka nije nasa, vec strana, pa mi je djelovalo sigurno.



    Kako rekoh vec, u zadnjih 3-4 godine mi je splasnuo taj entuzijazam. Malo je sto u zivotu bez razloga, pa je tako i moje razocarenje najvise posljedica licnih iskustava, a i neke ukupne slike drustva kako ga ja vidim. Ostavljam mogucnost da se donekle varam, u nekom malom procentu, ali nazalost, danasnja CG mi lici najvise na onaj sumorni opis koji predocava kolega Platinum u svojim nepopularnim postovima.

    Ocita degradacija morala, ljudskosti, odgovornosti, odsustvo kolektivne svijesti, a s druge strane eksplozija najgoreg nacionalizma i agresije. I ne govorim o ovima sto su bili, ili su sada na vlasti, vec o obicnom narodu koji je usvojio isti nakaradni sitem vrijednosti, samo sto ga primjenjuje na svom manje uocljivom mikro-nivou. Ima jos casnih ljudi, naravno, i uvijek ce ih biti, ali bojim se da su oni drugi debelo nadvladali.
    Neobično iskren post za ovo mjesto. Osvježio istinski

    I odlično sagledano radikalizovanje društva, i dubinsko devastiranje sistema vrijednosti, koje se dešava u poslednjih pet do šest godina.
    I inače, prosto je fascinantno koliko ispod radara prolazi taj tok. Kao neka masovna amnezija.

    Današnji nivo radikalizma, naboja, ekstremnosti, i u stavovima i u djelima, recimo 2012., bi nam izgledao prosto nevjerovatan. Sve neđe do 2015. tako, a onda promjene rapidno kreću na površinu, iz godine u godinu trend neke opšte retrogradnosti je sve žešći.
    I to vremenski i pojavno korespondira sa mnogo nekih stvari i dešavanja, od radikalizacije stavova i činjenja ondašnje opozicije, pojave i razvoja novih političkih subjekata pod očitim uticajem spoljnih činilaca, pa sve do preraspodjele strukture realne moći i neke vrste disbalansa do kojeg je to dovelo... i cjelokupan taj proces je suviše ozbiljne i dubinske prirode da bi bilo samo prosta devijacija, ili neko slučajno odstupanje.
    I da, sve govori da si u pravu što se tiče sumornih prognoza, kontrola nad ovim procesom definitivno već odavno nije u našim rukama.

    No to je stvar za neka druga mjesta i vremena, ovđe može samo da namakne kritike što takvim mišljenjem zapravo branimo DPS, htio sam samo da ti kažem da si ispričao baš baš ok priču.
    Toliko da drastično odskače od tužnog prosjeka, i budi nadu da bi možda i mi mogli, jednog dana ne prekasnog, da se razbudimo.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  29. #10873
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  30. #10874
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Problem je što nova vlast nema nikakvu kontrolu nad ANB pa stoga prisustvujemo svako malo smjenama i iznošenju prljavog veša !!! To kod običnog gradjanina stvara utisak da su nesposobni za obavljanje funkcija nezavisno već se bukvalno koriste kao igračke !!! U takvoj situaciji nama bi jedino odgovarao Isus lično da preuzme premijersku funkciju jer je arhiva koju DPS ima o svakom stanovniku ove države toliko velika da samo čekaju postavljenja lokalnih ljudi kako bi ih napili zbog nečega u prošlosti !!! Zbog toga je ogromna nervoza kad funkciju dobije neko ko nije živio u CG jer bukvalno mogu da ga povuču za muricu pa će nam u doglednoj budućnosti komplet državna uprava biti sa kadrovima koji nisu živjeli odje !!!
    Polako ali sigurno
    Svilanović glavni savjetnik Vlade za reforme i evropske integracije - CdM
    deuscroix

  31. #10875
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne znam što je konkretno sporno sa Svilanovićem? Nije Vučićev mali?

Page 435 of 1249 FirstFirst ... 335385425431432433434435436437438439445485535935 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •