Page 92 of 1249 FirstFirst ... 42828889909192939495961021421925921092 ... LastLast
Results 2,276 to 2,300 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #2276
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,183
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    Trebali su ovog stručnjaka od 250€ na sat da zovnu u sastav vlade, što kriju ove ljude od nas, ovo je zlato.
    "I shut my mouth and hold the light"

  2. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  3. #2277
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,040
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    http://www.rtcg.me/vijesti/hronika/3...korupcije.html

    Potpredsjednik Vlade Dritan Abazović kazao je da će u januaru biti otkrivena značajna korupcija, te da će biti i procesuiranja
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #2278
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hajde nek ministar Bojanić krene sa ovim objavljivanjem, da narod počine od crkava i komita. Da vidimo đe smo zaista živjeli i šta se radilo.

    Ako sad naprave neki kompromis poslije ove informacije sa DPS, onda su saučesnici u prikrivanju ovih, ne znam kako da nazovem, - šokova i šizofrenija.
    Imaš ti pravo iskren da budem, ja đecu prvo upisujem na kurseve stranih jezika jer ne znam koliko će decenija proći da ovdje život bude podnošljiv. Previše je ođe halapljivih na funkcijama, a što je najgore, pučina raja će vazda da bude mirna i sluša...Mi nismo drčan narod većinski da se izbori za svoj boljitak, može samo da se šikanira oko gluposti i izmišljenih neprijatelja...Kajem se što sam prinuđen da čitam ovakve gadosti od vijesti, a za njom je i da je direktor pošte poslije godine uzeo preko 30k otpremnine u HN, a radnici kukavci jedva kraj s krajem krpe...

  5. #2279
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    12 minuta minimalno trajanje konsultacije. Namjesteno da minimalna faktura bude 50 eura. Znaci bilo kakva konsultacija pa i kratka se naplacivala 50e, da ne pricamo o duzem trajanju.

    Ovo mora da je neki advokat sa Menhetna.

    Cekamo ime.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    imaš nekoliko advokata u PG kod kojih ti je savjetovanje 50e ili da ti napiše neku tužbu i slično što im obično pripravnici iskucaju na šablon i odštampaju taman za 12 min
    She is only here to annoy herself!

  6. #2280
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Eee kod notara, 5 minuta posla 220eura. Veli nekake takse. A koe takse, mrčo. Dioklecijan je bio uveo edikt o cijenama, kad advokati nijesu smijeli preko određene cifre naplaćivat. Zlatio se Dioklecijan.


  7. #2281
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,040
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    12 minuta minimalno trajanje konsultacije. Namjesteno da minimalna faktura bude 50 eura. Znaci bilo kakva konsultacija pa i kratka se naplacivala 50e, da ne pricamo o duzem trajanju.

    Ovo mora da je neki advokat sa Menhetna.

    Cekamo ime.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ne razumijem kakve su joj to konsultacije trebale kad je svakako na kraju radila kako joj se kaze.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #2282
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Nijesu trebale konsultacije nego je u pitanju izvlačenje novca a kasnije podjela novca na ruke.
    To rade po svim državnim firmama po raznim osnovama.

  9. #2283
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,040
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Nijesu trebale konsultacije nego je u pitanju izvlačenje novca a kasnije podjela novca na ruke.
    To rade po svim državnim firmama po raznim osnovama.
    Evo mi to nismo znali. I kako se to zove? Fiktivna faktura, ugovor, sta god.
    Molim lepo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #2284
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Evo mi to nismo znali. I kako se to zove? Fiktivna faktura, ugovor, sta god.
    Molim lepo.
    Korupcija i netransparentnost. Ovako mogu i pare da se peru, realno.

  11. #2285
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    На крају ће испасти да је Верица Мараш радила за сићу.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Brk For This Useful Post:


  13. #2286
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    На крају ће испасти да је Верица Мараш радила за сићу.
    Kad je vec pomenu, jedva cekam da vidim kakve ce sve informacije iz Plantaza da izadju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #2287
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Evo mi to nismo znali. I kako se to zove? Fiktivna faktura, ugovor, sta god.
    Molim lepo.

    Ugovor neki...nijesu morali nikom polagati račune jer su imali tužilaštvo i sudstvo. Imaju još.
    Ovo šta je nas zadesilo od njih je više otimačina nego krađa. Krađa je ipak neki oblik radnje
    u kojoj se se moraš čuvati da ne budeš otkriven jer postoji opasnost da te uhvate.
    Oni su otimali imovinu slično nešto kao komunisti 1945.godine.

  15. #2288
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Ugovor neki...nijesu morali nikom polagati račune jer su imali tužilaštvo i sudstvo. Imaju još.
    Ovo šta je nas zadesilo od njih je više otimačina nego krađa. Krađa je ipak neki oblik radnje
    u kojoj se se moraš čuvati da ne budeš otkriven jer postoji opasnost da te uhvate.
    Oni su otimali imovinu slično nešto kao komunisti 1945.godine.
    Preraspodjela dobara

  16. #2289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    4,230
    Thanks Thanks Received 
    4,542
    Thanked in
    2,203 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Ne razumijem kakve su joj to konsultacije trebale kad je svakako na kraju radila kako joj se kaze.
    Ispasce da je sama sebi konsultant bila.
    Last edited by avet; 30-12-20 at 22:12.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  17. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  18. #2290
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Ekipo, ajde malo da vam rušim sneška. Super je ovaj Bojanićev tvit. Samo bi bilo lijepo da se zna sa kime je sklopljen ugovor. Ako je neka međunarodna kancelarija koja zastupa Crnu Goru u nekom međunarodnom postupku ovo su tarife ispod prosjeka. Posebno što je izvadio nešto što se tiče energetike, čim ga stavlja bivšoj ministarki energetike kao krivicu. Tu su poslovi velike vrijednosti, posledično i tarife.
    Ovo mi liči na onu "ko god progovori protiv mene, vadim neki papir".
    Bojanić je ekspert, ima refernce. Ja mu svoje pare davao ne bih. Ugasio je i fond Aktiva koji je vodio i posle likvidacije akcionarima isplatio 50% manje nego što su uložili. Mada mu se ne može sporiti da ima reference za gašenje Montenegro erlajnza. Umije da gasi firme.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  20. #2291
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

  21. #2292
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Kakvo krme

  22. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  23. #2293
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Jedno se moramo sloziti ovdje. DPS je kleptomanska partija. Nisu ni patiriote, ni rodoljubi, ni srbi, ni crnogorci.. jednostavno su paziguzi.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to konzul For This Useful Post:


  25. #2294
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,040
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ekipo, ajde malo da vam rušim sneška. Super je ovaj Bojanićev tvit. Samo bi bilo lijepo da se zna sa kime je sklopljen ugovor. Ako je neka međunarodna kancelarija koja zastupa Crnu Goru u nekom međunarodnom postupku ovo su tarife ispod prosjeka. Posebno što je izvadio nešto što se tiče energetike, čim ga stavlja bivšoj ministarki energetike kao krivicu. Tu su poslovi velike vrijednosti, posledično i tarife.
    Ovo mi liči na onu "ko god progovori protiv mene, vadim neki papir".
    Bojanić je ekspert, ima refernce. Ja mu svoje pare davao ne bih. Ugasio je i fond Aktiva koji je vodio i posle likvidacije akcionarima isplatio 50% manje nego što su uložili. Mada mu se ne može sporiti da ima reference za gašenje Montenegro erlajnza. Umije da gasi firme.
    da, da, ovo bi tako super opravdanje bilo kad svaka institucija ne bi imala pravnu sluzbu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  26. #2295
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Preraspodjela dobara

    Tako nekako ali nije krađa jer nije postojala opasnost da budu uhvaćeni.
    Ako definišemo kao krađu onda je ovo bila pravna država a oni uspješno eskivirali da budu uhvaćeni.


    Isto su to radili komunisti u smislu da nijesu nikome polagali račune za ono što rade. Tada nije bilo ekstremno bogatih pojedinaca ali bilo je privilegovanih isto kao i danas. Komunistički funkcioneri su imali po moru(i danas je najljepše mjesto u onoj uvali đje je kuća Blaža Jovanovića,).
    Postave te za direktora iako si debil a neko pametniji na miješalicu jer nije partijski podoban.
    Posle rata su dijelili diplome svojim kadrovima, ti ćeš biti ekonomista, ti pravnik, on inženjer, ona profesor....


    Kod ovih današnji zapad je pogriješio jer im je davao pare a davali su im zbog zapadnog interesa oko borbe protiv Miloševića koji je bio veliki neprijatelj zapada. Onda pomoć oko Kosova, Nato pakta...

  27. #2296
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kakvo krme
    Da je bira prema sebi no nema ukusa...na vr' jezika mi je ime auta...blocked.
    ...

  28. #2297
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ekipo, ajde malo da vam rušim sneška. Super je ovaj Bojanićev tvit. Samo bi bilo lijepo da se zna sa kime je sklopljen ugovor. Ako je neka međunarodna kancelarija koja zastupa Crnu Goru u nekom međunarodnom postupku ovo su tarife ispod prosjeka. Posebno što je izvadio nešto što se tiče energetike, čim ga stavlja bivšoj ministarki energetike kao krivicu. Tu su poslovi velike vrijednosti, posledično i tarife.
    Ovo mi liči na onu "ko god progovori protiv mene, vadim neki papir".
    Bojanić je ekspert, ima refernce. Ja mu svoje pare davao ne bih. Ugasio je i fond Aktiva koji je vodio i posle likvidacije akcionarima isplatio 50% manje nego što su uložili. Mada mu se ne može sporiti da ima reference za gašenje Montenegro erlajnza. Umije da gasi firme.
    Ne ide to baš tako. Ako ti redovno treba advokat od 20.000 mjesečno onda ti se više isplati da formiraš sopstvenu pravnu službu. Posebno u našim uslovima gdje pristojnog mladog pravnika obrazovanog napolju možeš da angažuješ za 2.000 neto.

    Da ne pominjem da ministarki stoji na raspolaganju pravna služba njenog ministarstva, a za komplikovanije stvari razne pravne službe vlade i njenih agencija.

  29. #2298
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    da, da, ovo bi tako super opravdanje bilo kad svaka institucija ne bi imala pravnu sluzbu.
    Da li bi se usudio da delegiraš pravnoj službi da te zastupa u arbitraži gdje država može da pukne nekih 100-200-300 miliona, a u procesu se primjenjuje anglosaksonsko pravo? Samo navodim moguću situaciju. Ili bi rekao "nađite se advokatima kad vam nešto traže".
    Samo navodim kao slučaj, ne mora da znači. Svakako, izgleda da je Bojanić solidno namazan. Na tviter samo daje jednu stranicu i ne navodi sa kime je sklopljen ugovor. Ljudi vide sat 250 EUR i padaju u nesvijest.
    Da bih pao u nesvijest treba mi sve da vidim, jer me ne impresionira 250 EUR sat niti padam u nesvijest od toga. Više padam u nesvijest od krmka koji na muku opštine kupuje audi.
    Radio sam u firmama i sa ljudima u timu gdje sat zna biti skuplji. Recimo senior menadžer big four revizora iz zapadne Evrope košta tuda neđe kad se fakturiše usluga. Da ne pričamo o ozbiljnijim stvarima.
    Last edited by Gagarin; 30-12-20 at 22:35.

  30. #2299
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne ide to baš tako. Ako ti redovno treba advokat od 20.000 mjesečno onda ti se više isplati da formiraš sopstvenu pravnu službu. Posebno u našim uslovima gdje pristojnog mladog pravnika obrazovanog napolju možeš da angažuješ za 2.000 neto.

    Da ne pominjem da ministarki stoji na raspolaganju pravna služba njenog ministarstva, a za komplikovanije stvari razne pravne službe vlade i njenih agencija.
    Da se ne ponavljam. Zamisli da ti treba neko za anglosaksonsko pravo. Svu lokalnu pravnu pamet instant otpiši. Lupam, jer ne znam cio tekst ugovora.

  31. #2300
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kakvo krme
    U tenderu, pod stavkom “Tehničke karakteristike ili specifikacije predmeta javne nabavke, odnosno predmjer radova”, pisalo je da automobil mora imati motor turbo dizel sa 4 cilindra, generacije Euro 6, zapremine do 1968 kubika, snage minimum 150 KW, sedmostepeni mjenjač - automatik - S - tronik, pogon na prednje točkove, potrošnju goriva u prosjeku 4,5 litara, ESP-ASR,ABS sistemi za pomoć vozaču u kritičnim situacijama, multifunkcionalan kožni volan sa tri kraka i komandama za menjač...

    falilo je da stave da marka vozila počinje na A i da ponuđač počinje na R
    She is only here to annoy herself!

  32. The Following 6 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


Page 92 of 1249 FirstFirst ... 42828889909192939495961021421925921092 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 20 users browsing this thread. (0 members and 20 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •