Page 144 of 1249 FirstFirst ... 44941341401411421431441451461471481541942446441144 ... LastLast
Results 3,576 to 3,600 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #3576
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ti ni da će pare da ostanu ođe ako se kod nas u prodavnici kupi. Ionako oni to sve uvoze, što znači pare idu vani.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pa nije bas tako. Ako se kupuje ovdje ostaje drzavi PDV, ovako im ostane patka.

    O domacem plasiranju neke vece kolicine proizvoda mozemo da zaboravimo, to bi bilo idealno ali ako idemo ka EU tek cemo da imamo manjak domacih proizvoda (na zalost).

  2. #3577
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kapela je obnovljena i ostala je kapela, za razliku od mrzitelja koji su je makli da bi napravili mauzolej jer je nekome tako odgovaralo da održi sjeme razdora budućim pokoljenjima, dakle barataš apsolutnom zamjenom činjenica kako bi umiješao Karađorđeviće u tu priču. Što se Crkve tiče, moja Crkva je ono što je i sam doživio Njegoš ili jedan Vasilije , kao pečat vremena u kojem su otomani vodili mušku đecu crnogorskoj sirotinji, a svi ti nevjerovatni ljudi su ostali da žive zauvijek ođe, iako bi radije mnogi više voljeli da umjesto Vasilija vide Sv. Pircia Birolia. To što ti smatraš da je neko zadojen jer brani neke stvari od laži, je tvoj problem. Uostalom, ko je zadojen, najbolje pokazuju mnogi tvoji komentari ili recimo čestitka ođe za Božić koju si uputio.
    Kapela nije obnovljena, kapela je porusena i napravljena druga posvecena petru kadadjordjevicu, dakle tu je pocelo svo neslaganje oko kapele. Ne mijenjam cinjenice vec iznosim cinjenice, za razliku od tebe koji iznosis lazi. Karadjordjevici su se sami umijesali u pricu o kapeli prije skoro100 godina i ja ih nijesam umijesao, tada je pocelo sjeme razdora, a ne sedamdesetih godina proslog vijeka kada mislim da je izgradjen mauzolej.
    Znaci opet o crkvi i opet na temu o vladi, no crkva je ta koja bira vladu i molim moderatore da imaju u vidu tu cinjenicu.
    Tvoja crkva i Njegoseva i Svetog Vasilija nije ista crkva, u njihovo vrijeme je bila autokefalna, a velike promjene su nastupile od kada je sinod spc za svece proglasio za svece popove koljace macu i siljka koji su po Pljevljima i okolini klali i Srbe i Crnogorce i Bosnjake i Muslimane, ako je to tebi ista crkva onda je svaka prica suvisna.
    Kvotuj te komentare koji ukazuju da sam ja zadojen i kvotuj tu moju cestitku da te zamolim, cinjenica radi.

  3. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:

    A+A

  4. #3578
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ova tema je prerasla u raspravu izmedju, naizgled, podrzavalaca bivse vlasti i ljubitelja trenutne.

    Jedino sto prethodnu i bivsu vlast u ovom trenutku jasno razdvaja su konkretni rezultati.

    Rezultati aktuelne Vlade ce biti vidljivi tek za neko vrijeme, a do tada se moze samo nagadjati sta ce biti i kako ce biti.
    Koliko su prethodne vlade bile lose otkriva nam se svakim danom - kome nije jasno o cemu pisem neka pogleda poslednju emisiju Nacisto ili otvori danasnje portale na kojima ce vidjeti kako se privodi gradonacelnik Ulcinja ili biljezi minus od 14m zbog pogresnog obracuna zarada u Aerodromima...

    Da covjek ne povjeruje koliko su DPSSDBS lose radili, pa samo ako se isprave njihove greske bice veliki uspjeh... Po ovome sto vidim bivsa vlast moze samo gubiti podrsku jer im konkurencija svakim danom izvlaci promasaje. DPSSDBS u nedostatku argumenata igraju na kartu ugrozenosti drzave, sto je potez ocajnika.

    Ako zelite da poredite jabuke sa jabukama sacekajte konkretne rezultate trenutne vlasti. Samo se ostavite price da se po jutru dan poznaje, jer nama 30 godina nikako da svane.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  6. #3579
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ti ni da će pare da ostanu ođe ako se kod nas u prodavnici kupi. Ionako oni to sve uvoze, što znači pare idu vani.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ne mozemo vise da uvozimo ovoliko... Vidjeli smo do cega nas je doveo uvoz i turizam kao 35% bdpa.

    Potreban je zaokret od dosadasnjeg pristupa ekonomiji, jer smo dostigli tacku neodrzivosti, nekontrolisanog uvoza i posvecenosti samo jednoj grani.

    Moramo da imamo jasan cilj, da nam proizvodnja cini makar 20% bdpa do 2030te, a turizam smanji na 20%.

    Ukoliko ovo ne uradimo mi necemo bez bankrota docekati 2030tu. Postoji limit dokle mozemo besomucno da uvozimo i pokrivamo deficite zaduzivanjem iz inostranstva. Dostigli smo taj limit.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #3580
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Znaci penzije majkama je laganje glasaca, apsolutno isti potezi dps lazova ili sun ovi posteni i kad lazu ?

  8. #3581
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne mozemo vise da uvozimo ovoliko... Vidjeli smo do cega nas je doveo uvoz i turizam kao 35% bdpa.

    Potreban je zaokret od dosadasnjeg pristupa ekonomiji, jer smo dostigli tacku neodrzivosti, nekontrolisanog uvoza i posvecenosti samo jednoj grani.

    Moramo da imamo jasan cilj, da nam proizvodnja cini makar 20% bdpa do 2030te, a turizam smanji na 20%.

    Ukoliko ovo ne uradimo mi necemo bez bankrota docekati 2030tu. Postoji limit dokle mozemo besomucno da uvozimo i pokrivamo deficite zaduzivanjem iz inostranstva. Dostigli smo taj limit.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Licno mislim da je kasno za bilo sto, ako kreditori vide da smo krenuli u drugom smjeru pritisnuce nas i opet bankrot. Jer je cilj da sva istocna Evropa se kupi za sitan novac, a to su krediti.

  9. #3582
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Kapela nije obnovljena, kapela je porusena i napravljena druga posvecena petru kadadjordjevicu, dakle tu je pocelo svo neslaganje oko kapele. Ne mijenjam cinjenice vec iznosim cinjenice, za razliku od tebe koji iznosis lazi. Karadjordjevici su se sami umijesali u pricu o kapeli prije skoro100 godina i ja ih nijesam umijesao, tada je pocelo sjeme razdora, a ne sedamdesetih godina proslog vijeka kada mislim da je izgradjen mauzolej.
    Znaci opet o crkvi i opet na temu o vladi, no crkva je ta koja bira vladu i molim moderatore da imaju u vidu tu cinjenicu.
    Tvoja crkva i Njegoseva i Svetog Vasilija nije ista crkva, u njihovo vrijeme je bila autokefalna, a velike promjene su nastupile od kada je sinod spc za svece proglasio za svece popove koljace macu i siljka koji su po Pljevljima i okolini klali i Srbe i Crnogorce i Bosnjake i Muslimane, ako je to tebi ista crkva onda je svaka prica suvisna.
    Kvotuj te komentare koji ukazuju da sam ja zadojen i kvotuj tu moju cestitku da te zamolim, cinjenica radi.
    Ti bezočno lažeš. Apsolutna je laž , najveći gadluk od laži, umetati izmišljenu priču da su Karađorđevići porušili kapelu. To je bljuvotina koju samo loš čovjek može da izmisli ili si ti toliko drzak da pored svih mogućih istorijskih zapisa, umećeš laži i još meni veli da laže. A ćuti suzdržavam se da ti svaša ne napišem što zaslužuješ.
    I biću jasan, Njegoša i njegovu slobodarsku i pobožnu misao su mrzjeli upravo takvi poput tebe jer je Njegoš sušta suprotnost kukavičluku, glas i poziv na slobodu i čovjek koji je bio u Bogu. Kapelu su srušili okupatori, sa željom da ponize upravo tu iskru slobode koja je tinjala na Lovćenu i kroz Njegoševa djela. Kasnije je svaki kamen koji je ostao, ugrađen u novu kapelu koju su makli baš podržavaoci poput tebe. Zabolje me koga je SPC htjela proglasiti za sveca. Možeš sa tom pričom drugima da kenjaš.

    Što se tiče kvotovanja, na tebe ne bi potrošio ni ovoliko vremena ali radi istine moram a čestitku si uputio u svom frustriranom maniru reda radi iako kao što si napisao, ne zaslužuju mnogi da se čestita, ti veliki čojku.

  10. #3583
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Licno mislim da je kasno za bilo sto, ako kreditori vide da smo krenuli u drugom smjeru pritisnuce nas i opet bankrot. Jer je cilj da sva istocna Evropa se kupi za sitan novac, a to su krediti.
    Mi smo mali sistem i beznacajni u nekom finansijskom svjetskom sistemu. Pozajmit nama milijardu ili dvije je nista... a nama je to masu. Sad smo imali 3 milijarde traznje za nase obveznice...

    Uz dobar plan plasirati 1-2 milijarde za razvoj proizvodnje u ovoj dekadi... Mogli bi dosta da uradimo.

    Ovo je sve teoretisanje, ali u praksi uz uklanjanje biznis barijera i raznih parafiskalnih nameta... Mogli bi da zapocnemo transformaciju...

    Alternativa ne postoji, jer mi vise nemamo prostora za zaduzivanje i pokrivanje nekoliko stotina miliona deficita godisnje.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  12. #3584
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Ova tema je prerasla u raspravu izmedju, naizgled, podrzavalaca bivse vlasti i ljubitelja trenutne.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    ova tema ti je prerasla u to da su u ovoj plemenskoj zajednici najbitnije stvari zastava, himna, pa onda kapela, nacionalnost. to se prodaje ovima ođe uspješno od devedesitih i nastavlja se sa tim. ovi koji su stvorili torove u kojima narod živi su puni keša i apsolutno im odgovara da nameću ovakve teme. a ovi koji žive u torovima nemaju leba da jedu ali smatraju da će im đeci obrok obezbijediti zvanična zastva ili trobojka. nažalost malo je onih koji razmišljaju svojom glavom, a oni najpametniji žive daleko od ovog moralnog rugla
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #3585
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ova tema ti je prerasla u to da su u ovoj plemenskoj zajednici najbitnije stvari zastava, himna, pa onda kapela, nacionalnost. to se prodaje ovima ođe uspješno od devedesitih i nastavlja se sa tim. ovi koji su stvorili torove u kojima narod živi su puni keša i apsolutno im odgovara da nameću ovakve teme. a ovi koji žive u torovima nemaju leba da jedu ali smatraju da će im đeci obrok obezbijediti zvanična zastva ili trobojka. nažalost malo je onih koji razmišljaju svojom glavom, a oni najpametniji žive daleko od ovog moralnog rugla
    Ođe se non stop provlače takve priče i sasvim je normalno da se mora reagovati na takva pisanja, posebno što branioci DPS-a non stop palamude o tome da je Crkva ta koja nam određuje sudbinu i slične neistine, do velikih laži i iskrivljavanja istorijskih činjenica radi ocrnjavanja nečega što po defoltu njima jeste neprijateljsko. Ne vidim potrebu za ovakvim kvalifikacijama, a ne znam na koga se odnosi priča o torovima?

  14. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  15. #3586
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ti bezočno lažeš. Apsolutna je laž , najveći gadluk od laži, umetati izmišljenu priču da su Karađorđevići porušili kapelu. To je bljuvotina koju samo loš čovjek može da izmisli ili si ti toliko drzak da pored svih mogućih istorijskih zapisa, umećeš laži i još meni veli da laže. A ćuti suzdržavam se da ti svaša ne napišem što zaslužuješ.
    I biću jasan, Njegoša i njegovu slobodarsku i pobožnu misao su mrzjeli upravo takvi poput tebe jer je Njegoš sušta suprotnost kukavičluku, glas i poziv na slobodu i čovjek koji je bio u Bogu. Kapelu su srušili okupatori, sa željom da ponize upravo tu iskru slobode koja je tinjala na Lovćenu i kroz Njegoševa djela. Kasnije je svaki kamen koji je ostao, ugrađen u novu kapelu koju su makli baš podržavaoci poput tebe. Zabolje me koga je SPC htjela proglasiti za sveca. Možeš sa tom pričom drugima da kenjaš.

    Što se tiče kvotovanja, na tebe ne bi potrošio ni ovoliko vremena ali radi istine moram a čestitku si uputio u svom frustriranom maniru reda radi iako kao što si napisao, ne zaslužuju mnogi da se čestita, ti veliki čojku.
    Znaci kad nestane argumenata pocinje se sa uvredama, piiii !

  16. #3587
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    sudbina naroda koji živi ođe je zapečaćena prije trideset godina kada su dozvolili da ih zločinci uvedu u sukob zarad lične koristi, no to je posebna tema. konkretno veliki dio onih te živi ođe je kako vjetar duva. tamo do 1997. godine su svi bili za Sloba, nastavili su da budu Srbi do tamo neke 2005. godine, e onda su naglo postali Crnogorci jer su viđeli da će imati koristi velike od nezavisnosti. onda kada su viđeli brojnost litija odjednom su postali vjernici (iako dobar njih pojma nema šta znači biti vjernik) pa su posle 30. avgusta opet Srbi. ne pričam tek tako, jer znam vrlo dobro neke te spadaju u ovu grupu. kad smo kod Crkve, samo i isključivo zahvaljući jednom čovjeku danas Dritan može da zapošljava koga oće, dok DF licitira sa brojem direktorskih mjesta koja traže. da nije bilo njega i dalje bi bili opozicija. a njemu ovi te žive ođe trebaju biti zahvalni jer je par puta uticao da sve prođe mirno. priča o torovima se odnosi na dobar dio naroda koji ođe živi. svi oni žive po nekim torovima, a oni koji su ih smjestili u te torove im se i dalje sprdaju sa glavom. pripadnicima tih torova valja samo njihovo, sve ostalo je pogrešno. pripadnici torova su zadojeni mržnjom
    Last edited by outline; 18-01-21 at 18:43.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  18. #3588
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Licno mislim da je mauzolej bol spc sto je Hrvat Crnogorcu spomenik osmislio, koliko je kapela ta koju zeli i za koju se zalaze spc bila Njegoseva zelja to odlicno i oni znaju. Dalje komunisti su ovu zemlju oslobodili od najveceg zla covjecanstva, dok su ti koji bi da ruse mauzolej bili kolaboranti
    Nazalost dugo cekane promjene su donijele vladu u kojoj se najvise pita upravo spc, tako da ocekivati bilo kakav pomak na bolje je smijesno.
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ti vasi karadjordjevici su Njegosevu kapelu oburdali niz Lovcen i napravili drugu posvecenu petru karadjordjevicu i vi se nadate njenom obnavljanju, eno pola Srbije reklamira vasu zamisao.
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Apsolutno isti prije i poslije izbora, nema nikakve zamjene teza, kapelu koja je bila Njegošev amanet su oštetili Austrougarski vojnici, pogodili je granatom, umjesto da se popravi pristupilo se njenom rušenju i pravljenju nove posvećene petru karađorđeviću. Danas tu kapelu oće da obnovi spc koja je tokom WWII u Crnoj Gori bila saradnik okupatora.
    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Kapela nije obnovljena, kapela je porusena i napravljena druga posvecena petru kadadjordjevicu, dakle tu je pocelo svo neslaganje oko kapele. Ne mijenjam cinjenice vec iznosim cinjenice, za razliku od tebe koji iznosis lazi.

    Ovo su sve tvoji današnji komentari. Prvo si napisao za Njegošev amanet da je laž, pa si napisao da su Karađorđevići oburdali kapelu niz Lovćen, pa si zamisli odma zatim napisao kasnije da su je ipak oštetili vojnici autrougarske, pa da se gradila nova, iako je poznato da je napravljena bolja jer je prethodna bila granatirana sva iz osvete prema slobodarskom narodu i onda mene optužuješ da lažem iako ti ne znaš ni sam što pišeš, osim što ti je bijedna mržnja kojom si ogrnut , prema samo jednom narodu, motiv za ulaženej u diskusiju. Sve što si napisao je bila sam laž, gola laž.

  19. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  20. #3589
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi smo mali sistem i beznacajni u nekom finansijskom svjetskom sistemu. Pozajmit nama milijardu ili dvije je nista... a nama je to masu. Sad smo imali 3 milijarde traznje za nase obveznice...

    Uz dobar plan plasirati 1-2 milijarde za razvoj proizvodnje u ovoj dekadi... Mogli bi dosta da uradimo.

    Ovo je sve teoretisanje, ali u praksi uz uklanjanje biznis barijera i raznih parafiskalnih nameta... Mogli bi da zapocnemo transformaciju...

    Alternativa ne postoji, jer mi vise nemamo prostora za zaduzivanje i pokrivanje nekoliko stotina miliona deficita godisnje.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Plasmanom jos miliardu ili dvije obveznica za proizvodnju mi smo vec sest duzni i kolika god nam bila ta proizvodnja mi radimo za banke i kreditne fondove narednih nekoliko desetina godina, a sto je najgore sto vise odlazemo vise tonemo.

  21. #3590
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ovo su sve tvoji današnji komentari. Prvo si napisao za Njegošev amanet da je laž, pa si napisao da su Karađorđevići oburdali kapelu niz Lovćen, pa si zamisli odma zatim napisao kasnije da su je ipak oštetili vojnici autrougarske, pa da se gradila nova, iako je poznato da je napravljena bolja jer je prethodna bila granatirana sva iz osvete prema slobodarskom narodu i onda mene optužuješ da lažem iako ti ne znaš ni sam što pišeš, osim što ti je bijedna mržnja kojom si ogrnut , prema samo jednom narodu, motiv za ulaženej u diskusiju. Sve što si napisao je bila sam laž, gola laž.
    Svako ko je ucio istoriju na da je kapela za koju je Njegos izrazio zelju da bude sahranjen je posvecena njegovom stricu Petru I Petrovicu Njegosu je ostecena 1916 godine austrougarskim granatiranjem i umjesto da se ona popravi tek 1925 godine se pravi nova, a prethodna se rusi, koristi se dio kamena i nova se posvecuje rodjenju sina petra karadjordjevica i nema veze sa Njegosevom, osim sto se nalazi na njenom mjestu. Inace postoji i prica da je i kralj bio planirao mauzolej, ali mu se ucinio skup i crkva je bila protiv.
    Stvarno sam mislio da poznajes problematiku i da poznajes desavanja inace ne bih se upustao u diskusiju. Sve sto sam napisao je tacno, no ocigledno sam trebao koristiti i graficki prikaz radi lakseg prihvatanja cinjenica, jer ocigledno si obavijesten od popova da treba da se obnavlja kapela i nista dalje. Koja kapela, cija kapela, koliko ih je bilo, kome su bile posvecene . . . to nije tvoj problem samo da treba da se obnovi, ko izrazi sumnju u namjere crkve taj je neprijetelj samo jednog naroda i jos sta sve ne.
    Ovim zavrsavam raspravu sa tobom, uzivaj u izgradnji kapele i dvora i mosta i autoputa i . . .

  22. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  23. #3591
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne;5510424 [/QUOTE
    Inace postoji i prica da je i kralj bio planirao mauzolej, ali mu se ucinio skup i crkva je bila protiv.
    Bio mu je skup mauzolej pa je ostavio za bolja vremena a inace je planirao da mauzolej pravi isti autor koji ga je na kraju napravio. Da je taj svoj cilj ostvario, tj da su mu se tada davale pare za tu rabotu nikome nista danas ne bi smetalo.

    Inace, insistiranje na kapeli na Lovcenu je prst u oko svim Crnogorcima, stavljanje ideoloskog pecata i zauzdavanje planine i kicme nacionalnog identiteta od strane SPC i ne predstavlja nikakvu brigu za neciji amanet. Ako ko o tome treba da brine to se tice zitelja tog mjesta kao i nasljednika dinastije Petrovic - Njegos. Svaki atak na Lovcen moze nepovratno da narusi gradjanski mir u CG i stvori nepremostivi jaz u inace podijeljenom drustvu i ni u jednoj varijanti ne postoji mi mrva dobre namjere kod onih koji na to pozivaju.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  25. #3592
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Svako ko je ucio istoriju na da je kapela za koju je Njegos izrazio zelju da bude sahranjen je posvecena njegovom stricu Petru I Petrovicu Njegosu je ostecena 1916 godine austrougarskim granatiranjem i umjesto da se ona popravi tek 1925 godine se pravi nova, a prethodna se rusi, koristi se dio kamena i nova se posvecuje rodjenju sina petra karadjordjevica i nema veze sa Njegosevom, osim sto se nalazi na njenom mjestu. Inace postoji i prica da je i kralj bio planirao mauzolej, ali mu se ucinio skup i crkva je bila protiv.
    Stvarno sam mislio da poznajes problematiku i da poznajes desavanja inace ne bih se upustao u diskusiju. Sve sto sam napisao je tacno, no ocigledno sam trebao koristiti i graficki prikaz radi lakseg prihvatanja cinjenica, jer ocigledno si obavijesten od popova da treba da se obnavlja kapela i nista dalje. Koja kapela, cija kapela, koliko ih je bilo, kome su bile posvecene . . . to nije tvoj problem samo da treba da se obnovi, ko izrazi sumnju u namjere crkve taj je neprijetelj samo jednog naroda i jos sta sve ne.
    Ovim zavrsavam raspravu sa tobom, uzivaj u izgradnji kapele i dvora i mosta i autoputa i . . .
    Kažeš svako ko je učio istoriju zna da je kapela oštećena austrougarskim granatiranjem, a prvobitno si napisao da su kapelu oburdali Karađorđevići. Kažeš da je sve što pišeš tačno, a sam si napisano neistine jer si mislio nespretno da optužiš Karađorđeviće za ono što nisu uradili. Ne ulazeći u istorijske i političke greške pomenutih Karađorđevića, jasno je da je Aleksandar, inače unuk Nikole I Petrovića pokrenuo obnavljanje Njegoševe kapele koju je Njegoš sam osmislio , a koja je prvobitno imala svojih mana jer Njegoš nije bio arhitekta. Gradio je iz ljubavi i poštovanju prema Petru I baš na Lovćenu, simbolu otpora i slobode Crne Gore, što je bolo oči mnogima.

    Ovo je izgled Njegoševe kapele prvobitno



    Ovo je snimak oštećene kapele



    Može se reći da je nova kapela veličinom i oblikom bila identična prethodnoj, dodat je gromobran, sa razlikom da je proširen prostor izvan kapele i da je kapela okružena kamenom ogradom kao na slici:



    Evo i unutrašnjosti sa ikonama među kojima je i Sv Petra



    Iznad svije je Isus Hrist.

    Blago tome ko dovjeka živi, imao se rašta i roditi:



    Izvinjavam se što sam skrenuo sa teme, morao sam reagovati zbog istine o pkmenutoj kapeli, na temi đe joj mjesto nije.
    Last edited by Director; 18-01-21 at 20:20.

  26. #3593
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Cujes li dogodine u prizren i kapela na lovcen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. #3594
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nešto razmišljam, Srbija sjutra počinje masovnu vakcinaciju, a šalje i hiljade vakcina Makedoniji. Mi ćemo očigledno biti među zadnjim zemljama koje će da počnu sa vakcinacijom.

    Dnevno nam oko pet ljudi umre od kovida. Hrapović četiri mjeseca (od avgusta do kraja decembra) nije odgovarao na mail u kojem je Poljska nudila vakcine na prodaju.

    Jasno je da nas svaki dan kašnjenja sa početkom vakcinacije košta nekoliko života (ako ne već prvih dana onda svakako tokom vakcinacionog ciklusa, koji ćemo i završiti posle Srbije i ostalih). Postoji li ikakva krivična odgovornost za ljude koji će nas zbog svoje nesposobnosti i nezainteresovanosti za svoj posao koštati najmanje nekoliko stotina mrtivh sugrađana, komšija, prijatelja, rodbine?

  28. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  29. #3595
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Cujes li dogodine u prizren i kapela na lovcen.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Možeš ti i bolje.

  30. #3596
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Je li realno ljudi da se vi oko ovoga raspravljate.
    Svaki dan saznajete za milione stete, svaki dan gledate kako vam se krala buducnost(ne svima ocigledno), kako ovu godinu ima da provedemo u paklu sakrivenih troskova.
    Mi smo drzava kao svaka CG privatizacija.
    Ne znas sta se kralo, dok se odjednom ne pojavi. I sad se raspravljate cija kapela.
    Da nece koga od vas gore da sahrane. Da necete biti veci ili manji crnogorci ili srbi.
    Da nece ta kapela izbrisati 4 milijarde duga. Da njeno nepodizanje nece dovesti investitore.
    Umjesto da se zapne da se iz ovoga gliba sklanja vise, da se podvuce vise crta, pa kakvi god vise kadrovi bili po dubini.
    Da nece prethodni da traze svoje greske. Svaki dan ovih rasprava kosta pare, pa vi vidite

  31. The Following 6 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  32. #3597
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post

    Izvinjavam se što sam skrenuo sa teme, morao sam reagovati zbog istine o pkmenutoj kapeli, na temi đe joj mjesto nije.
    Nisi morao nista.

    Kapela koju je sagradio Njegos je bila ostecena i onda se mimo prakse a sto govori i insistiranje da se tzv "obnova" napravi od kamenja Aleksandrove, e to kamenje od Njegoseve koje je on osvestao je oburdano niz Lovcen u jezero nepovratno od strane srpske okupacione vlasti sto najbolje govori koliko im je znacio amanet. Kapela koju je sagradio Aleksandar nije ni bila na istom mjestu kao Njegoseva vec je zbog vece konstrukcije koju je nosila spustena nize. Tu kapelu je posvetio Svetom Djordju i svome sinu Petru II Karadjordjevicu. Ta kapela je trebala da predstavlja samim svojim bicem i namjerom tacku na crnogorski nacionalni identitet, ispunjenje Garasaninovog Nacertanija i osedlavanje Lovcena od strane Karadjordjevica. Obnova te i takve kapele se nece desiti nikad.
    Last edited by Rodion Romanovich; 18-01-21 at 20:45.

  33. #3598
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @Hell Raiser
    Već sam napisao i uputio izvinjenje najviše jer sam skrenuo sa teme ali su me na takav potez naveli svakodnevni komentari mnogih učesnika, čiji je opsesija blaćenje crkve na ovoj temi i skretanje sa iste, kao i zbog istine o toj temi i iskrivljavanja činjenica.

    Rodione , nešto si pobrkao, kamenje je sačuvano i ugrađeno u kapelu novu, a tvoji duhovni oci su prilikom rušenja kapele "premjestili" kamenje navodno na Ivanova korita. Takva ti je svaka istina.
    Last edited by Director; 18-01-21 at 20:47.

  34. #3599
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Je li realno ljudi da se vi oko ovoga raspravljate.
    Svaki dan saznajete za milione stete, svaki dan gledate kako vam se krala buducnost(ne svima ocigledno), kako ovu godinu ima da provedemo u paklu sakrivenih troskova.
    Mi smo drzava kao svaka CG privatizacija.
    Ne znas sta se kralo, dok se odjednom ne pojavi. I sad se raspravljate cija kapela.
    Da nece koga od vas gore da sahrane. Da necete biti veci ili manji crnogorci ili srbi.
    Da nece ta kapela izbrisati 4 milijarde duga. Da njeno nepodizanje nece dovesti investitore.
    Umjesto da se zapne da se iz ovoga gliba sklanja vise, da se podvuce vise crta, pa kakvi god vise kadrovi bili po dubini.
    Da nece prethodni da traze svoje greske. Svaki dan ovih rasprava kosta pare, pa vi vidite
    Ček ček, pušti kapelu... ali zastave i jezim. Ako to ne riješimo ne možemo naprijed. I Popis! Prvo popis da se dobro prebrojimo pa onda ekonomija... i tako život prođe!!!

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 18-01-21 at 20:48.

  35. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  36. #3600
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ček ček, pušti kapelu... ali zastave. Ako to ne riješimo ne možemo naprijed. I Popis! Prvo popis da se dobro prebrojimo pa onda ekonomija... i tako život prođe!!!

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Da bi Crna Gora napredovala treba joj pomirenje a ako umisljeni "pobjednici" insistiraju na pricama koja ne da dijele Crnu Goru nego je dovode do usijanja i sa njom su poceli bukvalno prvi dan poslije izbora na sveopsti sok kod poslanika URA i prolongirali sastavljanje Vlade tri mjeseca onda...

    Postoji linija iza koje nema dalje, nema uzmicanja. Dzabe sve puste utopije postpejdovaca i zabadanje glave u pijesak.

Page 144 of 1249 FirstFirst ... 44941341401411421431441451461471481541942446441144 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •