Page 370 of 1249 FirstFirst ... 270320360366367368369370371372373374380420470870 ... LastLast
Results 9,226 to 9,250 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    evo sad ce ministar da odgovori i demantuje, oh wait.....
    tesko je reci lazu ovi iz CDMa kad govore istinu
    Neka ponude neki dokaz, ovako mogu ja reći da je MĐ građanin Moldavije preko partnerke i onda prozivati po cio dan što se na to ne reaguje.

    Gluposti... ništa se ne bi radilo nego reagovalo na CdM lagarije.

  2. #9227
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Prica je posla sa rtcg inace u intervijuu jednog NVO gradjana do juce. A neka razmisle kako se barata podacima funkcionera na mjestu dje sjedi, a skupstina ga je postavila na to mjesto

  3. #9228
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne bih vas više zadržavao, ako vas ne zanima da neko iz dps-a ima srpsko državljanstvo tu nešto nije na taman. Mene recimo to baš zanima ali mora da je onda u meni problem.
    Ima ga vecina, da bi mogli da imaju nekretnine kao drzavljani a ne stranci.
    I pravo da ti kazem ne zanima me uopste.
    Imamo ustav u kojem pise da treba da zivis dvije godine da bi glasao.
    Ako imas nase drzavljanstvo(nezavisno od tudjeg) i zivis u CG potpuno je normalno da imas pravo glasa.
    Evo je i bivsa ministarka napisala da ne zivi u cg 20 godina i da ima prebivaliste druge drzave. Ako nedje zivis i radis legalno i imas zvanicno prebivaliste te drzave, vjerovatno imas i drzavljanstvo.
    Pa je bila i ministarka i nosioc liste u NK. I zamisli i dalje me ne zanima.
    Onos to napisah je samo iz varijante sto necemo se petljati u licemjerne price DPS

  4. #9229
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Apsolutno netačno.
    Crnogorci i patriote su ugroženi u sopstvenoj državi.
    Blitva i ekipa, pa zar nisu oni isprozivani sa lopovi itd?
    Svi vi koji tako pričate ste trolovi za mene ili jednostavno ne znate pravu situaciju.

    Ali dobro naučiće se, samo polako.

    Vlada koja radi van svih zakona, propisa, procedura. Viđećemo budžet čeka se pravno tumačenje. Tehnička Vlada je vrlo moguća i to brzo.
    Zato kažem da su naredna 2 mjeseca ključna.

    A da ne pominjem ovaj smjehotres od 700 miliona od turizma.
    Ne znam od koga kad nam Srbi u 2019. godini uniješe oko 80 miliona, Bosanci isto toliko.
    Crnogorci u Srbiji potrošili oko 20 miliona više nego Srbi u CG. To su zvanični podaci koje možete da guglate.
    Političari to znaju, ali vam neće reći iz očiglednih razloga. Politička demagogija i manipulacija.
    Uzmeš sad koronu, situaciju da je narod istrošen i ti se nadaš nekih 700 miliona od turizma. How yes no...




    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

    Hm, sjecam se da ste odje velikodusno podrzavali proslu vladu uprkos mnogobrojnim krsenjiima i zakona i Ustava od strane iste, sad se pozivate na Ustav, zakone itd, a protestujete radi toga jer ova Vlada je krenula da sprovede u djelo Ustav, koji je btw dRps sa satelitima donio.
    Kakva mentalna gimnastika, nije vam ni cudo sto se pogubiste u svoj toj zavrzlami.
    Nego, sta bi rekao na ove patriJote sto napadose vojsku svoje drzave?

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mislim da Perić nije dps-ovac.
    Nisam siguran da će im pomoći taktika da se prave mrtvi.

    Dva ministra, Vladimir Leposavić i Milojko Spajić, imaju po dva prebivališta – u Crnoj Gori i Srbiji, kazao je jedan od osnivača organizacije KOD Srđan Perić.

    Jedno je prebivaliste, drugo drzavljanstvo, po nasem zakonu ne smuje se imati dvojni valjda, a ako imaju samo prebivaliste, ne vidim u cemu je problem.
    Oni zive i rade odje, to sto im Srbija pise da i kod njih imaju mjesto prebivalista je problem Srbije.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #9230
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ovo sa državljanstvima i prebivalištima je cirkus u ovim banana državicama. Neko ima tri,četiri državljanstva a neko nijedno.I onda se pitate zašto stalno odlažu da nas prime u EU.Samo to je razlog da nas nikad ne puste. Nigdje na svijetu nema primjera da osoba 27 godina legalno živi u državi i nema državljanstvo.Sve više sam mišljenja da to ne rade jer su se plašili glasanja tih ljudi za opoziciju nego jednostavno su debili i idioti na čelu tih institucija.

  6. The Following User Says Thank You to denzel For This Useful Post:

    A+A

  7. #9231
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne mora da ima državljanstvo Srbije da bi joj Srbija finansirala školovanje.

    Srbija stipendira školovanje jednog broja Srba iz Crne Gore. Čini mi se da je brojka oko 600.
    Treba joj papir na kojem se deklariše da je srpske nacionalnosti, a budući da je iz Pljevalja, ne čudi.
    Potrebna je notarski ovjerena izjava kojom lice potvrđuje da je sprske nacionalnosti, a u uobičajenu formulaciju notari često dodaju i prihvatanje R. Srbije kao svoje države, iz nekog razloga. Identičan dokument traži se i prilikom uknjižbe vlasništva na nepokretnostima.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  8. #9232
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ima ga vecina, da bi mogli da imaju nekretnine kao drzavljani a ne stranci.
    I pravo da ti kazem ne zanima me uopste.
    Imamo ustav u kojem pise da treba da zivis dvije godine da bi glasao.
    Ako imas nase drzavljanstvo(nezavisno od tudjeg) i zivis u CG potpuno je normalno da imas pravo glasa.
    Evo je i bivsa ministarka napisala da ne zivi u cg 20 godina i da ima prebivaliste druge drzave. Ako nedje zivis i radis legalno i imas zvanicno prebivaliste te drzave, vjerovatno imas i drzavljanstvo.
    Pa je bila i ministarka i nosioc liste u NK. I zamisli i dalje me ne zanima.
    Onos to napisah je samo iz varijante sto necemo se petljati u licemjerne price DPS
    Boravište. Bar citiraj kako je rekla.

    Inače, neko može da 100 godina provede i radi i ima boravište na Marsu, a da i dalje ima zakonski registrovano prebivalište u CG.
    Isto kao što, recimo, neko iz Podgorice može da se zaposli u Novom, i ostane tamo da radi 25 godina, a da mu prebivalište ostane u Pg. Uz obavezu da u Novom prijavi boravište ( privremeno prebivalište ), naravno.

    Prebivalište je pravna kategorija, a ne jezička. I ne znači doslovce neprekidni život na nekoj administrativnoj teritoriji, kako nešto naginjete da ga rastumačite ovđe.
    Last edited by Buva+gacce; 10-04-21 at 17:20.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  9. #9233
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Niko ko ode na 20 godina nema samo boraviste. Da se ne lazemo sta je zena htjela da kaze.
    Jeste sve je zivjela, vjerovatno u svajcarskoj ili austriji, i za 20 godina nije uradila nista nego se cimala sa vizama i ulascima i izlascima, jer je ponosna crnogorka. Onu malu sto studira sam pomenuo iz tog razloga sto kad nam je lakse guzici ili jeftinije, lagano uzmemo cije god hoces drzavljanstvo ili prebivaliste, ili da su trazili da je ****** i to bi potpisala.
    Samo zadnje 2 godine preko 1500 crnogoraca je uzelo SRB drzavljanstvo jer zbog naseg nesposobnog MIPA, uvedeno je da mozes da budes u kini samo 3 mjeseca i poslije 3 takva ulaska ne smijes mjesec da udjes.
    Ovaj je radiu o Singapuru kojinse najvise naslanja na Kinu u trgovini. Mislis da ga nije zato uzeo, ako mu je trebalo
    I svi su uzeli srpsko jer im odgovara zbog viznog rezima od mislim godinu pa izadju na 5 dana pa opet mogu na godinu.
    I evo ga jedan sto ga znam komita iz najjace
    Last edited by Hell Raiser; 10-04-21 at 17:38.

  10. #9234
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Ko god udari vojnika, sa oznakama države Crne Gore na uniformi, u vozilu sa oznakama Vojske Crne Gore, apsolutno mora krivično odgovarat. I to znatno teže nego da je napao civila.
    Isto tako, ako je to uniformisano lice na bilo koji način provociralo, ili upućivalo neprimjerene gestove drugima, tipa podizanja tri prsta, trebalo bi da doživi istu vrstu sankcije kao onaj balavander od prije neki dan. Jer armija nije demokratija, i ima strogo regulisana opravila ponašanja, čije se kršenje sankcioniše po vrlo kratkom i jasnom postupku.
    Konačno, ako su ga tukli kako ovđe opisujete, pred autobusom punim vojske, svi prisutni vojnici koji nisu zaštitili starješinu moraju popit sankciju.

    Dalje, sva okupljanja treba sankcionisat, bez mnogo premišljanja, jer predstavljaju krivično djelo. I u vezi zaštite zdravlja i poštovanja zdravstvenih propisa, i blokade saobraćaja, javnih površina, te nenajavljenih ili nedozvoljenih javnih okupljanja.
    Ali mene ne treba slušat, jer bih jednako zakonski prekratio tu zabavu sad komitama, prekjuče Leposavcima, a prošle godine litijašima, i naročito, mirnim demonstrantima u Budvu dok su ono razbijali policiji i Vladu Bulatoviću glave kršima po vasbijeli dan.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. #9235
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Niko ko ode na 20 godina nema samo boraviste. Da se ne lazemo sta je zena htjela da kaze.
    Jeste sve je zivjela, vjerovatno u svajcarskoj ili austriji, i za 20 godina nije uradila nista nego se cimala sa vizama i ulascima i izlascima, jer je ponosna crnogorka. Onu malu sto studira sam pomenuo iz tog razloga sto kad nam je lakse guzici ili jeftinije, lagano uzmemo cije god hoces drzavljanstvo ili prebivaliste, ili da su trazili da je ****** i to bi potpisala.
    Samo zadnje 2 godine preko 1500 crnogoraca je uzelo SRB drzavljanstvo jer zbog naseg nesposobnog MIPA, uvedeno je da mozes da budes u kini samo 3 mjeseca i poslije 3 takva ulaska ne smijes mjesec da udjes.
    Ovaj je radiu o Singapuru kojinse najvise naslanja na Kinu u trgovini. Mislis da ga nije zato uzeo, ako mu je trebalo
    I svi su uzeli srpsko jer im odgovara zbog viznog rezima od mislim godinu pa izadju na 5 dana pa opet mogu na godinu.
    I evo ga jedan sto ga znam komita iz najjace
    Glupo mi ono ''ja ih znam toliko i toliko'' kao argument, pa ću preskočit. Ali ih znam, i to baš baš veliki broj. I sam sam bio jedan od njih.

    Međutim, to je ovđe manje od značaja. Ono što jeste, i što je suština svega:
    Ako je tačno to što govoriš, ona krši pozitivni prinudni propis države Crne Gore, odnosno, krši Zakon.
    Sve što treba da se uradi u tom slučaju je- krajnje jednostavno, da se Zakon primijeni.

    Odnosno, bukvalno SVA PITANJA kojima Vlada logicira najavljene izmjene, već su uređena, odnosno, rješavaju se primjenom postojećih zakonskih propisa.
    Što konačno govori da je definitivno motiv najavljenih izmjena nešto drugo od onoga što se deklariše.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. #9236
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    "Prebivalište je mesto u kome se građanin nastanio s namerom da u njemu stalno živi, odnosno mesto u kome se nalazi centar njegovih životnih aktivnosti, profesionalnih, ekonomskih, socijalnih i drugih veza koje dokazuju njegovu trajnu povezanost sa mestom u kome se nastanio.

    Boravište je mesto u kome građanin privremeno boravi van mesta svog prebivališta duže od 90 dana."

    https://upit.birackispisak.gov.rs/

    Ukoliko se potrudite koliko glasaca iz CG ce te naci ovdje Sve dok izvrsni direktor srpskog sveta ne otkrije da mu mozda skodi pa pocne da ih brise ili ucini nevidljivim.

  13. #9237
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Mozda grijesim, ali koliko sam ja ukapirao dopis MUPa ne mijenja se zakon nikakav.
    Zato je sve ovo u vladi i ni ne ide u skupstinu.
    Vlada jednostavno ukida odluku prethodne vlade i interne procedure mupa nastale iz toga.
    Zato nema rasprave ni nicega na skupstini.
    Jednostavno se ukida odluka kojom je vlada godinama krsila zakon.
    I nije privremeno boraviste brojala u provedeno vrijeme, sto je povecalo zakonski osnov dobijanja sa 10(koliko pise u zakonu) na 15 koliko je bilo odlukama vlade i UP.
    A ovo sto komitaju je jednostavno neko se sjetio da postoji rezidencijalni uslov u Ustavu CG. Jbga....

  14. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  15. #9238
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Mozda grijesim, ali koliko sam ja ukapirao dopis MUPa ne mijenja se zakon nikakav.
    Zato je sve ovo u vladi i ni ne ide u skupstinu.
    Vlada jednostavno ukida odluku prethodne vlade i interne procedure mupa nastale iz toga.
    Zato nema rasprave ni nicega na skupstini.
    Jednostavno se ukida odluka kojom je vlada godinama krsila zakon.
    I nije privremeno boraviste brojala u provedeno vrijeme, sto je povecalo zakonski osnov dobijanja sa 10(koliko pise u zakonu) na 15 koliko je bilo odlukama vlade i UP.
    A ovo sto komitaju je jednostavno neko se sjetio da postoji rezidencijalni uslov u Ustavu CG. Jbga....
    Konkretno to što se mijenja iz prethodnog rješenja, odnosno prethodne Odluke, već je najmanje tri puta ( da ja znam ), testirano na Ustavnom. I sva tri puta potvrđeno.
    U skladu s tim, ukoliko prostom izmjenom Odluke urede konkretno pitanje ( pojam zakonitog boravka ) na drugačiji način, nova odluka će biti neustavna. Ovo je formalizovano pitanje, ne logiciranje.

    Suštinski, ono što nije kako govore je to da se ovime rješavaju pitanja državljanstva za lica koja su tu po 20, 30 godina, odnosno, ispravlja ogromna ljudska i pravna nepravda. Jer su ta pitanja već bila pozitivno riješena i u prethodnoj regulativi, tj. postojećom Odlukom. Nepravda je bila u neprimjeni regulative.
    Konačno, ono što predložena izmjena donosi u praksi, OGROMNOM VEĆINOM će se ticati jednog solidnog broja ruskih, srpskih, BiH i kosovskih državljana, koji u poslednjih petnaestak godina u CG borave po osnovu sticanja nekretnina ili privremenog zaposlenja.
    I, da se razumijemo, Vlada, odnosno vladajuća većina, ima puno pravo da to uređuje na drugačiji način, ali i obavezu da poštuje Ustav, kao i da urađene promjene prezentuje i testira na zakonit način.
    Uz to što imaju valjda i moralnu obavezu da ne kriju suštinu ispod žita.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  16. #9239
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Evo nadam se da ce biti objavljena odluka koju potencira vlada.
    Gledaj, ja sam teski protivnik odluka. Najvece zamjerke imam na vladu DPS posebno zadnjih 6 godina zbog toga.
    Imas skupstinu kao zakonodavno tijelo. Imas zakone i institucije koje ga sprovode.
    Ne moze vlada da svojom odlukom izmijeni neki zakon. Nema ni mandat za to. Ali to je praksa, posebno zadnjih 6 godina.
    Zasto je to radjeno. Pa vjerovatno jer se izbjegava medijska pompa, rasprave u skupstini i provjera uskladjivanja.
    Zato mi je cudno to tvoje.
    Ustavni sud moze da raspravlja o ustavnosti donesenog zakona, a ne odluke koju je glasalo 18 ljudi. Zakon je mogao i 10x da ode i dalje bi bio da kazem "ustavan i zakonit". Odluke vlade ne idu da ja znam na ustavni sud, jer nemaju nikakvu zakonsku snagu.
    Evo, dodje nova vlada i ukine je. Ne mora ni da pita mene ili tebe, ili skupstinu ili nekog tamo lijevog sta da radi sa njom
    To je ono dje se i ti malo gubis.
    Vlada za ukidanje neke odluke prethodne vlade ne mora da testira nista. Nije zakon nikakav. Ne mora da pita ni ustavni sud ni skupstinu.
    Odluka... Aman ljudi... Nego se ovdje naviklo da se skupstina ne pita i da se samo na ofluke upravlja drzavom
    Last edited by Hell Raiser; 10-04-21 at 18:31.

  17. #9240
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,478
    Thanks Thanks Given 
    1,633
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Prof.Engleskog Vd. trgovniske škole,a Premijer rece prije dva mjeseca jedino ljudi iz struke mogu biti direktori stručnih škola!!
    Nesto je trulo u državi Danskoj.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  18. #9241
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Boravište. Bar citiraj kako je rekla.

    Inače, neko može da 100 godina provede i radi i ima boravište na Marsu, a da i dalje ima zakonski registrovano prebivalište u CG.
    Može. Ako se država ne interesuje.
    Ako se pak država zainteresuje, može da mu odjavi prebivalište ako ustanovi da se lice odselilo, ne živi više na datoj adresi, a ne može se utvrditi drugo prebivalište na zakonski predvidjen način.

  19. #9242
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...Odnosno, bukvalno SVA PITANJA kojima Vlada logicira najavljene izmjene, već su uređena, odnosno, rješavaju se primjenom postojećih zakonskih propisa.
    Što konačno govori da je definitivno motiv najavljenih izmjena nešto drugo od onoga što se deklariše.
    To je savim netačno.

    "Zakon o crnogorskom državljanstvu kao jedan od osam kriterijuma za prijem u crnogorsko državljanstvo traži 10 godina neprekidnog zakonitog boravka na teritoriji Crne Gore. Važeća odluka, nezakonito, taj rok produžava na 15 godina. Naša inicijativa taj rok vraća u zakonom predviđeni rok. "
    Postojeći zakonski propis za neke građane nezakonito produžava rok potrebnog boravka sa 10 na 15 godina.

    A i što se tiče boravišta, ustav kaže:

    "Pravo da bira i da bude biran ima državljanin Crne Gore koji je navršio 18 godina života i ima najmanje dvije godine prebivališta u Crnoj Gori."
    Sama činjenica da ne postoji efikasan sistem kontrole prebivališta derogira ovu ustavnu odredbu.

  20. #9243
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Konkretno to što se mijenja iz prethodnog rješenja, odnosno prethodne Odluke, već je najmanje tri puta ( da ja znam ), testirano na Ustavnom. I sva tri puta potvrđeno.
    U skladu s tim, ukoliko prostom izmjenom Odluke urede konkretno pitanje ( pojam zakonitog boravka ) na drugačiji način, nova odluka će biti neustavna. Ovo je formalizovano pitanje, ne logiciranje....
    Jedna od najinteresantijih logičkih rokada koje sam vidio. Ajde da pretpostavimo da je tačno što tvrdiš - da je prethodna odluka prošla test na Ustavnom sudu. Iz toga, po tebi, proizilazi da bilo kakva izmjena te odluke mora automatski da bude neustavna. Što bi bilo smiješno da nije pomalo i tužno.

  21. #9244
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Konkretno to što se mijenja iz prethodnog rješenja, odnosno prethodne Odluke, već je najmanje tri puta ( da ja znam ), testirano na Ustavnom. I sva tri puta potvrđeno.
    U skladu s tim, ukoliko prostom izmjenom Odluke urede konkretno pitanje ( pojam zakonitog boravka ) na drugačiji način, nova odluka će biti neustavna. Ovo je formalizovano pitanje, ne logiciranje.

    Suštinski, ono što nije kako govore je to da se ovime rješavaju pitanja državljanstva za lica koja su tu po 20, 30 godina, odnosno, ispravlja ogromna ljudska i pravna nepravda. Jer su ta pitanja već bila pozitivno riješena i u prethodnoj regulativi, tj. postojećom Odlukom. Nepravda je bila u neprimjeni regulative.
    Konačno, ono što predložena izmjena donosi u praksi, OGROMNOM VEĆINOM će se ticati jednog solidnog broja ruskih, srpskih, BiH i kosovskih državljana, koji u poslednjih petnaestak godina u CG borave po osnovu sticanja nekretnina ili privremenog zaposlenja.
    I, da se razumijemo, Vlada, odnosno vladajuća većina, ima puno pravo da to uređuje na drugačiji način, ali i obavezu da poštuje Ustav, kao i da urađene promjene prezentuje i testira na zakonit način.
    Uz to što imaju valjda i moralnu obavezu da ne kriju suštinu ispod žita.
    2011 i 2018 god. da ja znam, a na osnovu prijave izvesnog Branka Pujića (ne znam ko je to) a odnose se na definiciju neprekidnog boravka kao uslova za sticanje državljanstva (član 2 i član 3 odluke o kriterijumima za utvrđivanje uslova za sticanje crnogorskog državljanstva prijemom). Ukucajte tu odluku i pogledajte zadnji pasus člana 3. Da li sam ja dobro shvatio da po ovoj odluci pomorac koji plovi više od 90 dana godišnje na brodu kojem nije matična luka Crna Gora, a koji boravi u Crnoj Gori (kad ne plovi), a nema državljanstvo ne može dobiti isto sve dok ne prestane da plovi?
    Elem, radi se o tih 90 dana, to je suština. Ako si godišnje odsutan iz Crne Gore više od 90 dana (odsustvo iz Crne Gore radi lečenja, poslovnog puta, učestvovanja u sportskom takmičenju,... se ne računa kao odsustvo) ne možeš imati pravo na državljanstvo. U tom smislu se izjednačava privremeni boravak i stalni. Dakle, i za jedan i za drugi ostaje ovih 90 dana. To je sva filozofija i oko toga se digla ovolika buka. Ja iskreno pitam, šta je ovdje sporno? To što je najavljeno da će se preispitati boravište, odnosno ovih 90 dana odustva? Time se, opet, ne gubi državljanstvo po automatizmu, ali se gubi pravo glasa.
    Zakon je, ponavljam, odličan, ja lično bi, u skladu sa ljudskim pravima, omogućio da je obavezno obrazloženje prilikom odbijanja prijema u državljanstvo.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  22. #9245
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    2011 i 2018 god. da ja znam, a na osnovu prijave izvesnog Branka Pujića (ne znam ko je to) a odnose se na definiciju neprekidnog boravka kao uslova za sticanje državljanstva (član 2 i član 3 odluke o kriterijumima za utvrđivanje uslova za sticanje crnogorskog državljanstva prijemom). Ukucajte tu odluku i pogledajte zadnji pasus člana 3. Da li sam ja dobro shvatio da po ovoj odluci pomorac koji plovi više od 90 dana godišnje na brodu kojem nije matična luka Crna Gora, a koji boravi u Crnoj Gori (kad ne plovi), a nema državljanstvo ne može dobiti isto sve dok ne prestane da plovi?
    Yap, tako je. Ali to se, naravno, ne odnosi na one koji imaju pravo porijeklom ili rodjenjem. Ali kad nemas ni jedno od ta dva, aplus si i odsutan vise od 3 mjeseca.. cao.

    Mada, meni je dosta trapavo skrojena ta odluka Vlade ili meni promice nesto.. Prvo, ko kaze da se ovakvim odlukama ne mijenja zakon, taj se namjerno pravi blesav. Jer cim ti nekim odlukama Vlade mijenjas znacenje odredjenih pojmova, sintagmi.. na koje se oslanja odredjeni zakon, onda time mijenjas i sami taj zakon. To je jasno. I cudi me sto takve stvari, koje mijenjaju samu sustinu nekog zakona, odnosno znacenje nekih kljucnih pojmova u njemu, ne prolaze filter skupstine, koja jedina i moze da se bavi kreiranjem zakona. Ovako se odlukama Vlade na elegantan nacin mijenja mnogo toga u nekim zakonima, zaobilazeci Skupstinu, pa jos gle cuda u ovako ozbiljnim pitanjima.. a to je sve ostavstina proslog rezima, koje ovi novi i ne zele bas odmah da se oslobode. Koliko puta smo u raznim zakonima u samom uvodu naisli na dio koji kaze nesto "pojam taj i taj u smislu ovog zakona znaci to i to..." Definicije dobijes u samom uvodu zakona i samim tim i one moraju da prodju skupstinu. Ovako se kao slucajno ostavilo Vladi da sama prekraja sta koji pojam u zakonu znaci. Bzvz...
    Last edited by ovizionizi; 10-04-21 at 19:59.


  23. #9246
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Može. Ako se država ne interesuje.
    Ako se pak država zainteresuje, može da mu odjavi prebivalište ako ustanovi da se lice odselilo, ne živi više na datoj adresi, a ne može se utvrditi drugo prebivalište na zakonski predvidjen način.
    Uz to, mora i da obrati pažnju da nekome ko, recimo, privremeno boravi na radu u inostranstvu, koliko god to privremeno trajalo, ne može da uskrati pravo na prebivalište u CG.
    U svakom slučaju, sve što navodiš može da se radi i uradi, a bez potrebe za izmjenama legislative.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  24. #9247
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Iz nikšićke policije kazali su "Vijestima" da povodom blokade puta Nikšić-Podgorica pozivaju sve učesnike koji su "prekršili Zakon o javnom redu i miru, Zakon o javnom okupljanu i Zakon o bezbjednosti saobraćaja".
    "Blokada saobraćajnice je snimana i svim učesnicima blokade koji su prekršili jedan od pomenutih zakona biće uručene prekršajne prijave, dok će oni koji su prekršili Zakon o javnom redu i miru biti sprovedeni sudiji za prekršaje. Imamo i lica koja su ometala policijske službenike u vršenju službene dužnosti", kazali su iz nikšićke policije.

    Kako su rekli, svima koji su prekršili bilo koji zakon biće uručeni prekršajni nalozi, koje god okupljanje da je u pitanju.

    Predsjednica Patriotsko-komitskog saveza (PKS) Tanja Knežević Perišić kazala je "Vijestima" da policija poziva učesnike blokada puta Nikšić-Podgorica i kada dođu uručuje im prekršajne naloge za različita prekršajna djela, kao što su nedozvoljeno kretanje po kolovoznoj traci, nepropisno parkiranje auta...

    Kako je rekla, ovo je samo pokušaj ministra unutrađnjih poslova Sergeja Sekulovića da ih rastjera i demorališe.

    "U tome neće uspjeti", kazala je Knežević Perišić.

    Ispred zgrade Centra bezbjednosti (CB) Nikšić nalazi se grupa učesnika blokada.

    Grupa građana već tri dana blokira magistralni put Nikšić-Podgorica, u mjestu Bogetiće.

    U nepotpisanom dopisu "inicijativnog odbora slobodnih građana Crne Gore" navodi se da se blokade sprovode "zbog perfidnih namjera Vlade Crne Gore, kojima kroz izmjene odluka o kriterijumu za sticanje crnogorskog državljanstva žele da omoguće sticanje državljanstva za 62.000 stranaca, većinom državljana Rusije i Srbije,nakon čega bi oni po Ustavu bili upisani u birački spisak".

    On Vlade i premijera Zdravka Krivokapića očekuju odgovor.

    izvor: www.vijesti.me

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  25. #9248
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To je savim netačno.



    Postojeći zakonski propis za neke građane nezakonito produžava rok potrebnog boravka sa 10 na 15 godina.

    A i što se tiče boravišta, ustav kaže:



    Sama činjenica da ne postoji efikasan sistem kontrole prebivališta derogira ovu ustavnu odredbu.
    To je sasvim tačno-
    Premijer, Batistuta, i naravnoi Ti, se na sav glas upinjete toliko vremena već da nam pojasnite da se izmjenom Odluke zapravo ispravlja jedna ogromna nepravda, prema ljudima koji žive tu već 20, 30 godina, a državljanstvo ne mogu da dobiju, jer im je to propisom onemogućeno.
    I to je čista manipulacija, i od Premijera, i od Batistute, i od Tebe.
    Jer, kao što ti već jednom napisah, SA SVE CITATOM iz postojeće Odluke koji tako uporno preskačete, ti ljudi po toj istoj Odluci, imaju regulisano pitanje zakonitog boravka u CG, jer su 03.06.2006. već imali taj status.
    Tako da, njima se ovime ništa ne pomaže, nit odmaže. I ništa se ne ispravlja. Njima je potrebno da se postojeća zakonska rješenja poštuju, i to je sve.

    A o suštini-
    Ponavljam, kategorija koja će najviše biti zahvaćena predloženim izmjenama su lica koja u poslednjih petnaestak godina ostvaruju redovne privremene boravke u CG, po osnovu sticanja nekretnina i privremenih zaposlenja.

    I, opet, znam zaludno, da te zamolim- ako neđe nešto kažeš, ja ti kažem nije tačno to što si reko, i navedem ti citat iz zakonskog akta koji to potvrđuje, bar probaj to da sporiš, a ne da se upinješ u ove debatne ''To je sasvim netačno.'' dokaze.

    Sa naglaskom na DOKAZE, kako ti to voliš da kažeš
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  26. #9249
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Uz to, mora i da obrati pažnju da nekome ko, recimo, privremeno boravi na radu u inostranstvu, koliko god to privremeno trajalo, ne može da uskrati pravo na prebivalište u CG.
    U svakom slučaju, sve što navodiš može da se radi i uradi, a bez potrebe za izmjenama legislative.
    Neće ni biti izmjena, ali će biti dopuna koje se odnose na terensku provjeru za koju je potreban pravni osnov. To je sve.
    Ostalo se obavlja ukrštanjem podataka biračkog spiska, poreske uprave za nekretnine, PIO, zdravstvenog fonda...Pa lica koja se ne uklapaju biće predmet terenske provjere.
    Last edited by Massaro; 10-04-21 at 20:27.

  27. #9250
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jedna od najinteresantijih logičkih rokada koje sam vidio. Ajde da pretpostavimo da je tačno što tvrdiš - da je prethodna odluka prošla test na Ustavnom sudu. Iz toga, po tebi, proizilazi da bilo kakva izmjena te odluke mora automatski da bude neustavna. Što bi bilo smiješno da nije pomalo i tužno.
    To nije logička rokada, no pravni postulat.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

Page 370 of 1249 FirstFirst ... 270320360366367368369370371372373374380420470870 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 22 users browsing this thread. (0 members and 22 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •