Page 127 of 1249 FirstFirst ... 27771171231241251261271281291301311371772276271127 ... LastLast
Results 3,151 to 3,175 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #3151
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Meni je ovaj moj novi muž super. Bije me samo dva puta nedeljno. Prošli me tukao svaki dan. Nemoj zamjeriti malo mi na ovako nešto liči tvoja teza.
    Imaj u vidu da je ovo tek početak uhljebljavanja, a koliko vidim nisu preskočili ni Upravu pomorske sigurnosti ili Centar za ekotoksikološka npr đe je realno da staviš nekoga specijalistu. A računaj u narednoj iteraciji (kad već poninješ iteracije) kad postavljeni direktori krenu dovlačiti svoje uhljebe i "raditi na terenu" sa prethodnim uhljebima usmjeravajući njihovo biračko opredjeljenje...
    Mislim, možeš da apeluješ na emocije do preksjutra, možeš da potegneš i Hitlera i kažeš je li isto ubiti šest miliona Jevreja ili šestoricu.

    Ali činjenica ostaje da nije isto imenovati 100 partijskih kadrova i 30.000. Nije isto 20% i 100%. Niti je ikad bilo moguće sići u nekoliko mjeseci sa 100% na 0%.

    Nisu još ni ova prva imenovanja počela a već treba da interpoliramo da će biti isto kao DPS. A da sačekamo da vidimo dokle će ovo stići? Isto si ovako prigovarao da će biti partijska vlada pa ne bi tako.

  2. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  3. #3152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    ...kakvo je to pomirenje kad 50% može da radi sve ono što će drugih 50% da izluđuje...
    Dobar ti je komentar sem ovog dijela. Ovih 50% (ili prije 10%) što su izluđeni su ljudi koji su bili privilegovani pa sad izluđeše što se građanima druge klase daju ista prava.

    Otprilike kao oni po američkom Jugu što su 60ih godina ludjeli zato što crnci smiju u njihove autobuse i škole.

    Dakle, to što neko izludje jer se prava izjednačavaju nije nikakav razlog da se njegovo ludjenje uzima u obzir kao valjan argument.

  4. #3153
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Pinekad mislim da smo nerealni. Kod nas je bukvalno sve politika zadnjih 10 godina. Sva intelektualna elita ili ekonomska je podijeljena na politicke tabore. Napravljena su interna pravila koja favorizuju uposlenike prethodnih 30 godina.
    Treba li neko iz Poreske uprave da se javi za direktora. Pa da imamo mugosu ili nekog njegovog zamjenika ponovo na celu.
    Da dovedes nekoga iz privatnog sektora, opet ce nekako biti povezan za partiju.
    Ono sto godinama tvrdim, a sto je se pokazalo poslije izbora je da su ovi "mene politika ne zanima" i ja sam apstinent, uglavnom glasali za ex rezim.
    Vecini ce se naci da je osoba ili bracni partner u nekoj partiji.
    Evo ti ih poreski inspektori. Kad dodju u kontrolu, ako nadju neku nepravilnost nastalu u racunovodstvu su ti preporucivali firme koje im vode djeca. Ista stvar je i sa poreskim ili carinskim savjetovanjem. Ukoliko pristanes odmah, nema kazne ukoliko trazis da ti daju vrijeme da ti racunovodstvo ispravi greske pisu kazne.
    I sad treba da se takav kadar javi jer je strucan.
    Debelo smo mi zaglibili u neke stvari, da bi ocekivali sto gagarin rece skandinaviju

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  6. #3154
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,757
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Meni je ovaj moj novi muž super. Bije me samo dva puta nedeljno. Prošli me tukao svaki dan. Nemoj zamjeriti malo mi na ovako nešto liči tvoja teza.
    Imaj u vidu da je ovo tek početak uhljebljavanja, a koliko vidim nisu preskočili ni Upravu pomorske sigurnosti ili Centar za ekotoksikološka npr đe je realno da staviš nekoga specijalistu. A računaj u narednoj iteraciji (kad već poninješ iteracije) kad postavljeni direktori krenu dovlačiti svoje uhljebe i "raditi na terenu" sa prethodnim uhljebima usmjeravajući njihovo biračko opredjeljenje.
    Ne odgovori mi ako ekstrapoliramo iteracije Budve za jedan mandat od 4 godine bi ovdje bilo 8-10.000 službenika. A biće više, jer na nivou države ima više funkcija i mjesta nego na nivou opštine (zdravstvo, prosvjeta, policija, vojska...)
    Ne valja što te muž bije 2 puta nedjelno,ali je dobro što si toga svjesna i što ti to smeta.
    Prethodni muž te tuka svaki dan ali si ti tražila još o sviđalo ti se to.Kad su ti neki stranci govorili da promijeniš muža ti si rekla:"Samo mi ga taknite.Mijenjajte vi svoje.Mene ovaj moj ljepotan prstom nije taka.To što je šakom to ja volim"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  8. #3155
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Meni je ovaj moj novi muž super. Bije me samo dva puta nedeljno. Prošli me tukao svaki dan. Nemoj zamjeriti malo mi na ovako nešto liči tvoja teza.
    Imaj u vidu da je ovo tek početak uhljebljavanja, a koliko vidim nisu preskočili ni Upravu pomorske sigurnosti ili Centar za ekotoksikološka npr đe je realno da staviš nekoga specijalistu. A računaj u narednoj iteraciji (kad već poninješ iteracije) kad postavljeni direktori krenu dovlačiti svoje uhljebe i "raditi na terenu" sa prethodnim uhljebima usmjeravajući njihovo biračko opredjeljenje.
    Ne odgovori mi ako ekstrapoliramo iteracije Budve za jedan mandat od 4 godine bi ovdje bilo 8-10.000 službenika. A biće više, jer na nivou države ima više funkcija i mjesta nego na nivou opštine (zdravstvo, prosvjeta, policija, vojska...)
    "Moracete se navikavati na novu stvarnost" (c)
    Last edited by A+A; 13-01-21 at 08:42.

  9. #3156
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ali činjenica ostaje da nije isto imenovati 100 partijskih kadrova i 30.000. Nije isto 20% i 100%. Niti je ikad bilo moguće sići u nekoliko mjeseci sa 100% na 0%.
    Radi se o principu. Sada imamo direktore drzavnih preduzeca koji su DPS kadar. Umjesto da se zamijene kadrovima politickih stranaka koje su dosle na vlast, treba izabrati ljude koji posjeduju potrebnu strucnost i znanje. Ne 10% ili 20%, nego 100%. U cemu je problem? U krajnjem, ako ne bude radio/radila u javnom (a ne partijskom!) interesu, vlada koja ga je postavila moze i da ga smijeni. Mora se postaviti sistem na zdravim osnovama.

    Vise od pola zivota sam proveo van Crne Gore. Budu izbori, neko dobije, neko izgubi izbore. Administracija se ne mijenja. Jedino na celo ministarstava dolaze ljudi po stranackom osnovu. Sve ispod toga se ne dira, ma ko da dobije izbore. Ljude koji su u drzavnoj sluzbi niko i ne pita za koga glasaju. Bitno je samo da rade posao kako treba. Barem je u demokratskim drzavama tako. Politicka pripadnost je privatna stvar pojedinca, a ne ulaznica za zaposlenje.

    Na trulom temelju se na gradi stabilna kuca.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  11. #3157
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    "Moracete se navikavati na novu stvarnost" (c)
    Istina. Moraće se navikavati na ovu novu Crnu Goru.

    A kukanje da je ista kao stara (i to uglavnom od ljudi kojima je stara bila odlična) ćemo ostaviti za vrijeme kad bude nekog opipljivog znaka da će ne staru zaista da liči.

  12. #3158
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Radi se o principu. Sada imamo direktore drzavnih preduzeca koji su DPS kadar. Umjesto da se zamijene kadrovima politickih stranaka koje su dosle na vlast, treba izabrati ljude koji posjeduju potrebnu strucnost i znanje. Ne 10% ili 20%, nego 100%. U cemu je problem? U krajnjem, ako ne bude radio/radila u javnom (a ne partijskom!) interesu, vlada koja ga je postavila moze i da ga smijeni. Mora se postaviti sistem na zdravim osnovama...
    Slažem se da partije treba kritikovati što žešće zbog ovoga na nivou principa. Ali ne treba padati u depresiju i beznađe zato što neizbježno neće ta kritika dovesti do potpunog uspjeha. Već ako oborimo partijsko zapošljavanje 80% to će biti ogroman uspjeh. Što ne znači da im ne treba oglodati uši zbog preostalih 20%.

  13. #3159
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa sta i da je stranacka kimmi. Kakve ima veze. Ada nismo glasaci prethodne vlasti. Sto se mene licno tice imao bih isti stav.
    Radiji sam iskreno da je ministar iz DF a da dovedu na celo zeljeznice nekog strucnog da pokrene one jadne kompanije i smanji javasluk u njima

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Zeljeznica je puna javasluka, korupcija i kancera, zato sto je postojala tolerancija od strane ministra finansija i direktora poreske.

    Ja ocekujem od ministra finansija ka ne da ni 1 cent Zeljeznici, a da ih Poreska odma ucera u stecaj ako dugiju za poreze i doprinose.

    Ako tako budu postupali ovi s vrha, onda nema mjesta javasluku, pa nebitno je li direktor Zeljeznica iz DPSa ili DFa ili URA.

    Dakle, u novoj vladi svi treba da drhte od Mikija, Jakova, Bojanica i direktora poreske.

    Ja im dajem ovu godinu da uspostave svoj autoritet i postave se kao bogovi i gledaju svaki cent gradjana dje ide.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  15. #3160
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Radi se o principu. Sada imamo direktore drzavnih preduzeca koji su DPS kadar. Umjesto da se zamijene kadrovima politickih stranaka koje su dosle na vlast, treba izabrati ljude koji posjeduju potrebnu strucnost i znanje. Ne 10% ili 20%, nego 100%. U cemu je problem? U krajnjem, ako ne bude radio/radila u javnom (a ne partijskom!) interesu, vlada koja ga je postavila moze i da ga smijeni. Mora se postaviti sistem na zdravim osnovama.

    Vise od pola zivota sam proveo van Crne Gore. Budu izbori, neko dobije, neko izgubi izbore. Administracija se ne mijenja. Jedino na celo ministarstava dolaze ljudi po stranackom osnovu. Sve ispod toga se ne dira, ma ko da dobije izbore. Ljude koji su u drzavnoj sluzbi niko i ne pita za koga glasaju. Bitno je samo da rade posao kako treba. Barem je u demokratskim drzavama tako. Politicka pripadnost je privatna stvar pojedinca, a ne ulaznica za zaposlenje.

    Na trulom temelju se na gradi stabilna kuca.
    Pricas o drzavama koje imaju administraciju gradjenu godinama. Ne mozemo pricati o administraciji koju znamo kako je dosla, i kakvi su im rezultati. Ko god je nesto radio u CG da je imao sudar sa administracijom, to ti moze potvrditi.
    Problem CG administracije tj ove DPS administracije je u tome sto su umislili da odgovornost ne postoji(realno i nije) pa da mogu da rade sta hoce. Tako i nastaje i odrzava se sistem veza i usluga. Dje ja moram da nazovem nekoga da bi neko radio svoj posao.
    Nikada ne znas koja je dokumentacija potrebna,, vazda im nesto nedostaje i posao koji se zavrsava za 3 dana kod nas umije da traje mjeseca.
    Mislis da bi imao isti stav o administraciji kad bi radio i zivio ovdje. Ili ti mozda odgovara da kad dodjes mozes da nazoves nekoga da ti pogura preko reda da zavrsis nesto za tih 15 dana ili koliko vec kad dodjes
    Budimo realni oko toga

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  17. #3161
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zeljeznica je puna javasluka, korupcija i kancera, zato sto je postojala tolerancija od strane ministra finansija i direktora poreske.

    Ja ocekujem od ministra finansija ka ne da ni 1 cent Zeljeznici, a da ih Poreska odma ucera u stecaj ako dugiju za poreze i doprinose.

    Ako tako budu postupali ovi s vrha, onda nema mjesta javasluku, pa nebitno je li direktor Zeljeznica iz DPSa ili DFa ili URA.

    Dakle, u novoj vladi svi treba da drhte od Mikija, Jakova, Bojanica i direktora poreske.

    Ja im dajem ovu godinu da uspostave svoj autoritet i postave se kao bogovi i gledaju svaki cent gradjana dje ide.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ja ocekujem izmjenu zakona o pristupu javnoj potrosnji. Da se ukine cuvena oznaka tajnksti interno.
    Da se otvore kompletne knjigovodstvene liste potrosnje, a ne da se na nekakvo cudno konto trpa sve i svasta. Pa nikad ne znas dje sta ide.
    Ili da se potrosnja stavlja pod oznaku tajnosti.
    Pa kad otvorite privatne firme onda mozete da kazete da nas ne zanima.
    Dokle god se barata parama od poreza zna se sta je tajno. To moze da bude samo ANB i sistemi sigurnosti vlade.
    Problem je sto je svaki direktor ili ministar se ponasao kao da je posao njegov privatni. Nisu oni ni izmedju sebe dijelili informacije, a ne sa gradjanima cije pare su trosili

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  18. #3162
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Problem je što narod nema svijest da su to naše pare, i da treba da se zna, i da je normalno da se zna, svaki cent đe ide, i svaki dan šta se radilo, jer su to institucije koje rade u ime naroda, i za nas. Tako da nije problem u njima, problem je u NAMA.

  19. #3163
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pricas o drzavama koje imaju administraciju gradjenu godinama. Ne mozemo pricati o administraciji koju znamo kako je dosla, i kakvi su im rezultati. Ko god je nesto radio u CG da je imao sudar sa administracijom, to ti moze potvrditi.
    Problem CG administracije tj ove DPS administracije je u tome sto su umislili da odgovornost ne postoji(realno i nije) pa da mogu da rade sta hoce. Tako i nastaje i odrzava se sistem veza i usluga. Dje ja moram da nazovem nekoga da bi neko radio svoj posao.
    Nikada ne znas koja je dokumentacija potrebna,, vazda im nesto nedostaje i posao koji se zavrsava za 3 dana kod nas umije da traje mjeseca.
    Mislis da bi imao isti stav o administraciji kad bi radio i zivio ovdje. Ili ti mozda odgovara da kad dodjes mozes da nazoves nekoga da ti pogura preko reda da zavrsis nesto za tih 15 dana ili koliko vec kad dodjes
    Budimo realni oko toga

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Iako ne zivim u CG, znam dobro kako tamo sistem funkcionise. Rjesenje nije u tome da se napravi cistka tako sto ce se umjesto glasaca DPS-a zaposliti glasači DF-a itd. Jer, u cemu je onda razlika? Treba stvarati polako sistem u kojem se ljudi biraju prema stručnosti.

    Nije ni DPS izmislio sistem partijskog zaposljavanja. To je pocelo jos kad su komunisti dosli na vlast. Sjecam se price za nekog Božinu, Crnogorca koji se kao partizan istakao u oslobodjenju Beograda. Završio se rat, Božina bio hrabar borac, treba mu nać neki posao u Bgd. A on čovjek sa sela, nije grada ni gledao. Partijski drugovi na muci, ne znaju kakav posao bi mogao da radi. Na kraju ga pozovu na razgovor. I pitaju ga, "Božina, deder nam reci što bi ti radio? Bio si dobar borac, red je da ti nadjemo dobar posao." Božina misli, misli...pa mu onda sinu ideja: "Ja bih moga' da mašem onim prutom ispred muzike"! Mislio Božina da je lako biti dirigent
    Bilo je takvih "Božina" dosta i za vrijeme DPS-a. Sad je prilika da pocne da se mijenja sistem. Ne mozes sve da promijenis, ali pocni od nečeg. Recimo, od direktora državnih preduzeća. Da bi mogao da budeš direktor Luke Bar, ili EPCG, trebalo bi da znaš nesto o tom poslu. Ako ti je glavna kvalifikacija to što si član neke partije, onda smo se počkili u promjene.

  20. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  21. #3164
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Istina. Moraće se navikavati na ovu novu Crnu Goru.

    A kukanje da je ista kao stara (i to uglavnom od ljudi kojima je stara bila odlična) ćemo ostaviti za vrijeme kad bude nekog opipljivog znaka da će ne staru zaista da liči.
    Bez zezanja pitam: reci mi, sto ima toliko "novog" u stranackom popunjavanju fotelja i masovnom zaposljavanju stranackog kadra?
    Sto se mene tice, nemam pozitivno mislenje o funkcionerima crnogorskih drzavnih i opcinskih institucja ili javnih poduzeca, cak bih rekao da moje iskustvo je vecinom negativno, ali zasto i po cemu oni novi ce se razlikovati ot pretodnka?
    Je li na trzstu rada ima nekolko (desetaka) tisuca nevjerojatno iskusnih i profesionalnih strucnjaka iz svih sfera koji se nisu mogli zaposliti samo i iskljucivo zbog toga sto se pogresno izjanjavali ili posjedovali "pogresne" clanske knjizice, a koji ce sad brzo prelomiti situaciju?
    Bit ce super ako ih ima, ali ima li?
    Ili se radi o "ekspertima za sva pitanja" kao sto su MMK iliti oni danasnji s fejkovanim diplomama, koji su bili spremni sjesti u ma koju fotelju, pri tome sto sfera uopce nije bila bitna?
    Ili partijski "strucni" kadar u nekim javnim poduzecima, dgje na blagajni rade 3 (rijecma TRI!) osobe, od kojih jedna uptipkiva podatke i to jednim prstom (!), druga prima gotovinu, dok treca ti izdaje prznanicu ...

    Vjerovat cu ti na rijec ako mi kazes: Ne, oni stari su bili dzabalebarosi iz depeesdepea, dok oni novi iz deefa ce odmah otpustiti visak radnika iz one blagajne pa raspisati javni konkurs, pa posteno zaposliti strucnjaka (a koji nece obvezno posjedovati njhovu partjsku knjzicu) koji zna tipkati na sljepo a i moze brzo primiti novac pa odmah odstampati priznancu t.d.
    Last edited by A+A; 13-01-21 at 09:58.

  22. #3165
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mora se reci najbitnija stvar u svemu ovome -bez obzira na imenovanja ,uhljebljavanja (koja su normalna stvar u (politickoj)kulturi drustva koje ima ,na kraju , najstrasniju anomaliju ,a to je neimanje stvaralackog ,radnog ,kreativnog ..naposljetku kaze li se da je nerad majka svih grijehova?&#128517
    ...dakle, Bez obzira na to ,ipak je mnogo dobra stvar (I dobar zalog za kakvu -takvu buducnost) veca osjetljivost Gradjanina prema ovakvim stvarima I njegova veca vaznost I samostalnost u kreiranju Sistema:Sansa da ce se ponoviti ludilo od prije je mnogo manja.
    Samo treba gaziti dje ne valja-promjene u glavi su uvijek promjene na dugome konopcu.

  23. #3166
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mile, Mile... onaj je tukao svakodnevno posle 20-30 godina braka, ovak bije zenu 2x nedeljno posle mjesec dana i pola godine.
    Vidjecemo koliko ce je tuci pale 20 godina, posto kad ova vlast zajase toliko ce se nedje vozat u raznik alotropskik modifikacijama sto bi hemicari kazali.
    Realno je da dobijea prosrpski DPS koji ce lepetnut URA cim bude u prilici posle narednih izbora, slicno kaonu Budvi.
    Koristice iste instrumente. Kad ovi direktori zasjednu posmjenjivace upravljacki esalon u tim upravama i preduzecima i dovesti partijske vojnike na ta mjesta. A onda ce dovedeni partiajki vojnici dovesti na nize pozicije jos partijskih vojnika.
    Sve i da nece, morace tako da rade po nalogu partije koja ih je tu postavila da im donesu glasove.
    Uskoro... skole, bolnice van pg, domovi zdravlja...
    Nova Vlada ostaje svezanih ruku.
    A ocekujes da jedan dan zaspemo i probudimo se kao Skandinavci.
    NEMA SANSE DA MI POSTANEMO SKANDINAVCI PA DA SVI STANEMO
    U RED I OFARBAMO SE U PLAVO


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dodavanje vremenske dimenzije totalno mijenja kontekst, ali siguran sam da razumiješ na šta sam mislio

    Batali se ovih velikosrpskozelenaškozaglupljujućih priča, tebe smatram ozbiljnijim forumašem ođe. Mada realno gledajući, vraćanje DPS-a tim idejama je povratak na njihova fabrička podešavanja.

    Neka ovi novi slobodno krenu utabanim stazama DPS-a, siguran budi da neće ni 4 godine izgurati, ako se ne samounište u međuvremenu.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  24. #3167
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Ja ne znam odakle ideje da se moze kao DPS vladat... DPS je vladao kako je vladao jer je mogao da se zaduzuje. DPS je dosao na vlast kad je drzavni dug bio 20% BDPa ili manje... jahali su dok nismo dosli do 100%.... nesto ne vidim da ovi mogu besomucno da se zaduzuju jos 3-4 000 000 000, i da dodjemo do 200% duga...

    Sto povlaci da ce morat masu odgovorniji da budu i skalaju sa DPS nacinom upravljanja... osim, ako nemaju 3 000 000 000+ eura u shteku nedje...

  25. #3168
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja ne znam odakle ideje da se moze kao DPS vladat... DPS je vladao kako je vladao jer je mogao da se zaduzuje. DPS je dosao na vlast kad je drzavni dug bio 20% BDPa ili manje... jahali su dok nismo dosli do 100%.... nesto ne vidim da ovi mogu besomucno da se zaduzuju jos 3-4 000 000 000, i da dodjemo do 200% duga...

    Sto povlaci da ce morat masu odgovorniji da budu i skalaju sa DPS nacinom upravljanja... osim, ako nemaju 3 000 000 000+ eura u shteku nedje...
    Najbitniju stvar, bez koje nema oporavka, niko ne pominje.... a to je smanjenje broja zaposlenih u javnoj administraciji.

    Imamo 60k bez firmi u državnom i opštinskom vlasništvu (EPCG, Aerodromi, razni vodovodi i slično).



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  26. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:

    A+A

  27. #3169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Bez zezanja pitam: reci mi, sto ima toliko "novog" u stranackom popunjavanju fotelja i masovnom zaposljavanju stranackog kadra...
    To što nije masovno. DPS je partijski zaposlio nekih 30.000 ljudi, nova vlast dosad ima možda 15. I sa ovom listom neće preći 100.

    To je kao da pitaš šta je razlika u korupciji između Finske i Sudana. Ništa, sem u broju slučajeva. U Sudanu milioni, u Finskoj par desetina.

  28. #3170
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Najbitniju stvar, bez koje nema oporavka, niko ne pominje.... a to je smanjenje broja zaposlenih u javnoj administraciji.

    Imamo 60k bez firmi u državnom i opštinskom vlasništvu (EPCG, Aerodromi, razni vodovodi i slično).



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ja evo cekam kad ce neko predloziti smanjenje broja zaposlenih i plata ili bar jedno od to dvoje. Preglomazan je drzavni aparat koji treba da privatni sektor odrzava, a kriza opasno drma, mnogi su ostali bez posla u privatnom sektoru, a drzavni ne mrda.

  29. #3171
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Jer je do sada drzava radila ono sto privatni sektor ne smije. A to je da ne uplacuje poreze i doprinose zaposljenim.
    Stvarno mislite da ministarstva nisu u istom stanju kao i MA. Da sad neko podvuce crtu ministarstvima, mislim da bi nam trebalo bar 150+ miliona da se ti radnici isplate.
    Kad pocne da se smanjuje administracija, skuplje ce biti placanje zaostalih poreza nego otpremnine
    Samo za 400 radnika u MA je oko 18 miliona. Zamisli kad se uleti u UP ili Zdravstvo dje se broji u hiljadama
    Last edited by Hell Raiser; 13-01-21 at 10:50.

  30. #3172
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To što nije masovno. DPS je partijski zaposlio nekih 30.000 ljudi, nova vlast dosad ima možda 15. I sa ovom listom neće preći 100.

    To je kao da pitaš šta je razlika u korupciji između Finske i Sudana. Ništa, sem u broju slučajeva. U Sudanu milioni, u Finskoj par desetina.
    Bitnije je bilo ono drugo pitanje.

    Jesu li oni novi dosli u CG iz nekog drugog Universuma pa kao takvi napravit ce ( to neprstrano) Veliku cistku u drzavnom sektoru i sektoru javnih poduzeca a pri tome, buduci da su puno posteniji ljudi potpuno drukcije i bolje svijesti, nece zaposliti na oslobodjena radna mjesta niti jednu supruznicu, kci, necaka, ujaka, kuma, sina partijskog kolege, agitatora svoje stranke i t.d.

    Da su takvi, onda naklon do poda ...

    P.S. Vjerujem da Filip Adzic ne bi, ali izgleda da URA-i nece pripasti skoro nisto ozbiljno
    Last edited by A+A; 13-01-21 at 11:05.

  31. #3173
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Najbitniju stvar, bez koje nema oporavka, niko ne pominje.... a to je smanjenje broja zaposlenih u javnoj administraciji.

    Imamo 60k bez firmi u državnom i opštinskom vlasništvu (EPCG, Aerodromi, razni vodovodi i slično).



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Zato su oni dali sebi fore do kraja marta da urade budzet.

    Od ovih 700+ miliona zaduzena, 500 ide na stare dugove. 100 miliona ti je deficit fonda PIO.

    Ovih ostalih 100+ miliona ce poci na ostatak deficita budzeta....
    Ove godine je deficit budzeta iznosio cijelih 400 miliona eura...

    Znaci, samo finansijski nepismeni ljudi mogu da forsiraju pricu Sjasi kurta da uzjase murta.

    Mi nemamo prostora da sipamo ove godine 100-200 miliona u gubitaske drzavne firme. To je jasno dokazano na primjeru MA.

    Rako da ko god zasjedne na celo gubitaskih drzavnih firmi, nece se nariljat na racun firme i pozaposljavat svoje.

    Drzavne jasle moraju da se smanjuju, makar 3-4000 ljudi godosnje, znaci da dodjemo idealno na 45 000 zaposlenih za 4 godine, pa za jos 4 na 30 000.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  32. #3174
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne pretjeruj. Nije bas potpuno isto.

    Branka Bosnjak kao pregovarac PzP. Ne licitiraju imenima, bar su to naucili. Ide se na davanje imena koja mora da odobri i ostatak partija i vlada.
    Koliko god to bilo bolje za nas kao gradjane, kakvi smo moze doci do permanentnog VD stanja

    Sad ti je valjda jasno zasto sam ti pomenuo pricu o platama i pozicijama.
    Ukoliko je plijen manje primamljiv, manje je i hijena.
    Tako da bi se mozda i ljudi kao ti javili da odrade 3 ili 4 godine iz cistog entuzijazma.
    Ovako to ide teze

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Mali of topic. Nije isto jer Vijesti to rade vještije. za referendum su npr davale u cenat isto prostora obijema opcijama i dobili priznanje da su najobjektivniji. A onda za opciju DA lupe sliku porodice kao sa reklame na mitngu, a za NE Daru sa Smokvca i nekoliko škrbavih udvarača njenih
    Sad čak i lošije to rade, ali ajde, privatna su firma pa kako god oće. Market glasa, a pobjednici na markeru znaju biti gori od njih.

    Nego, molim te objašnjenje. Da li zaista očekuješ da će se bilo ko sa minimalnim profesionalnim integritetom javiti na konkurs za neko mjesto đe je već upisano u kućicu DF, URA, PZP, Demokrate. Koliki očajnik moraš da budeš i koliko u nuždi da se zaletiš na neko takvo radno mjesto? Misliš li da posle javno objavljene tabele iko iole ozbiljan sa nekom referncom razmišlja o tome. Javiće se samo neko ko je nezaposlen.

    Što se plate tiče, samo ćeš dobiti stranačke uhljebe koji će tu da sjedu i da se bave kombinacijama pošto plate nema. I da navlače glasove za partiju. Mada i na veću platu bi ti se slabo ko ozbiljan polakomio i zaletio na konkurs.

    Znate ono konkursi MANS "Ovaj konkurs nije namješten". Ili konkurs USA ambasade sa tri pasusa disklejmera o jednakim mogućnostima.
    A ođe javno objaviš tabelu iz koje si stranke planira, pa onda zoveš druge da se prijave. Zašto, da budu ikebana?

  33. #3175
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Dodavanje vremenske dimenzije totalno mijenja kontekst, ali siguran sam da razumiješ na šta sam mislio

    Batali se ovih velikosrpskozelenaškozaglupljujućih priča, tebe smatram ozbiljnijim forumašem ođe. Mada realno gledajući, vraćanje DPS-a tim idejama je povratak na njihova fabrička podešavanja.

    Neka ovi novi slobodno krenu utabanim stazama DPS-a, siguran budi da neće ni 4 godine izgurati, ako se ne samounište u međuvremenu.
    Mile, bojim se da se nismo razumjeli. Kada sam rekao prosrpski DPS koji će voziti deceniju dvije mislio sam na neku prosrpsku koaliciju (ili makar neku koaliciju gdje će srpske partije biti u značajnoj većini) i koja će voziti po sličnom modelu kao što je DPS.

    Priča napredak je što me muž bije 2x nedeljno, a prošli je svaki dan ne pije vodu. Prije vjenčanja muž obećao nema batina. A ni onaj prošli nije u početku tukao svakog dana, kad smo kod metafora.

    Teze o svega 100-ak uhljeba ne piju vodu. Uhljeba će biti hiljada. Ovo je prva iteracija. razmnožavaju se vjeruj. Nema para za to. Ajde... Bankrotiraćemo? To će baš da ih nasjekira.

    Mislim da postajem dosadan jer sam za relativno kratak forumaški staž napisao dvocifreni broj puta, gledanje države kao plijena je kulturološki model koji ovdje traje vjekovima i raznoraznih razloga i mijenjanje tog modela, nažalost je generacijski posao. Kad krenu vlada kakva je bila, ponadah se nekom bržem procesu, ali jbg...
    Kao i za englesku travu. Znaš anegdotu, pretpostavljam.

  34. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


Page 127 of 1249 FirstFirst ... 27771171231241251261271281291301311371772276271127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •