Page 121 of 1249 FirstFirst ... 21711111171181191201211221231241251311712216211121 ... LastLast
Results 3,001 to 3,025 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #3001
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    O platama sam vec rekao sta mislim. Najveca dozvoljena bi mi bila 1,5x veca od prosjecne. To nabrijavanje bonusa da bi se kao zadrzali kadrovi, je samo licemjerni izgovor za kupovanje partijske lojalnosti.
    Ako je neko dovoljno dobar da pokrene uspjesan privatni posao, zasto ga ubijati u drzavnoj upravi. Zar nije bolje da pokrene privatni posao koji ce zaposliti 20 ljudi sa 600 eura plate nego da tavori sa 1000 u drzavnoj upravi.
    Ekonomija ne zivi od drzavne uprave, vec od realnog sektora. To se samo kod nas promovisao partijski posao u javnoj upravi.
    Neka se savjetnik nauci u min. Poljoprivrede poslu i kako sve funkcionise za 450 eur plate, pa neka otvori farmu i zaposli 10ro sa tom platom.
    Vecu korist tad ima drzava od njega nego da ga drzi kao savjetnika.
    Ali vidim da ti to malo teze kapiras

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    ja te konretno pitam jel licemjerno od ministarke da proziva bivseg kolegu za nesto sto je ona sama radila???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. The Following 2 Users Say Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  3. #3002
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Da jeste. Licemjerno je bilo kakvo pominjanje bilo cije plate, ukoliko si i ti imao te iste benefite.
    Posebno u drzavi dje 65% zaposljenih radi za platu od max 350 eura.
    Nebitno da li je to sadasnji ministar, prosli ili neki buduci.
    Bilo kakva kukumavka bilo kojeg uposlenika sa buzdeta i prozivanje drugog istog, dok ostali krpe podstanarski staz na lose placenim poslovima je meni licemjerno.
    Stoga ti je sva ona prica gore. Ali vidim da hoces da kazem da je licemjerno.
    Jeste. Ne samo od nje vec od svih njih.
    Nadam se da ce se to mijenjati, ali ne gajim velike nade. Isti je to narod

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  5. #3003
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    65% za 350 neto , a ostatak debelo dize prosjek.... ja odoh za njemacku

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #3004
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Sjajna poruka glasačima DPS/SD/SDP-a

    A vi do sjutra krivite nas koji glasamo normalnije opcije od vaše..... kod vas je lopta!

    Batalite sa branjenjem Crne Gore sa niže pomenutim i lako će biti sastaviti normalnu i za ponos svih vladu




    P.S.

    Mada meni Zdravko nije loš lik da se razumijemo, nije idealan daleko od toga, ali imam utisak da je pošten što je najbitnije. Svakako neko sa kim se u koaliciji uvijek može sarađivati čistih ruku za dobro građana Crne Gore.

    PPS

    Zamislite Crnu Goru u kojoj URA i Bečić imaju po 20% a Zdravko i SNP ovo ostalo do preko 50%


    SNP se priključio DF a i Demokrate će uskoro ako misle napredovati.Jedino vam Zdravko,Daka i Gojko Perović ostaju da sa njima spašavate DPS. Ali i vi ćete s njima zajedno u pakao posle sledećih izbora koji uskoro dolaze. Pale su maske.

  7. #3005
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    čim ministri smetaju glasačima DPSa i DFa to je odlično
    Bez zezanja pitam: sto je odlicno u tome da ministri smetaju polovici glasaca u CG? Iliti cak i vecini ako budemo uzeli u obzir njihove satelite
    Preformulirat cu: sto tocno su ministri uradili da bi glasaci depeesa i deefa prihvatili ih kao efikasnu i vrijednu ekipu koja radi u korist svih drzavljana Crne Gore?
    Cak ni ocigledne uspjehe nisu u stanju objasniti jednostavnim rijecima, kao sto je to uradio @Gagarin po pitanju kredita, da bi svi ama bas svi u CG shvatili da je ono zaduzenje bilo neminovno i da uvjeti jesu bili bona fide u danim okolnostima. Ili mozda ne misle da trebaju isto objasnjavati raji ... "glasacima DPS-s i DF-a" ... tko zna?
    P.S. Zelio bih se zahvaliti (s zakasnenjem ali ipak) kolegama koje se bave "obrazovanjem javnosti" na ovoj temi i prije svega @Gagarin-u!
    Last edited by A+A; 12-01-21 at 06:28.

  8. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  9. #3006
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Bez zezanja pitam: sto je odlicno u tome da ministri smetaju polovici glasaca u CG? Iliti cak i vecini ako budemo uzeli u obzir njihove satelite
    Preformulirat cu: sto tocno su ministri uradili da bi glasaci depeesa i deefa prihvatili ih kao efikasnu i vrijednu ekipu koja radi u korist svih drzavljana Crne Gore?
    Cak ni ocigledne uspjehe nisu u stanju objasniti jednostavnim rijecima, kao sto je to uradio @Gagarin po pitanju kredita, da bi svi ama bas svi u CG shvatili da je ono zaduzenje bilo neminovno i da uvjeti jesu bili bona fide u danim okolnostima. Ili mozda ne misle da trebaju isto objasnjavati raji ... "glasacima DPS-s i DF-a" ... tko zna?
    P.S. Zelio bih se zahvaliti (s zakasnenjem ali ipak) kolegama koje se bave "obrazovanjem javnosti" na ovoj temi i prije svega @Gagarin-u!

    Naravno da su objasnili svima koji su htjeli da ČUJU. Siguran budi da većina glasača i jedne i druge partije su zadovoljni radom ministara, nego rukovodioci partija su nezadovoljni, jendi sto nisu na vlast drugi sto ne mogu da se instaliraju u vlast...

  10. #3007
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    O platama sam vec rekao sta mislim. Najveca dozvoljena bi mi bila 1,5x veca od prosjecne. To nabrijavanje bonusa da bi se kao zadrzali kadrovi, je samo licemjerni izgovor za kupovanje partijske lojalnosti.
    Ako je neko dovoljno dobar da pokrene uspjesan privatni posao, zasto ga ubijati u drzavnoj upravi. Zar nije bolje da pokrene privatni posao koji ce zaposliti 20 ljudi sa 600 eura plate nego da tavori sa 1000 u drzavnoj upravi.
    Ekonomija ne zivi od drzavne uprave, vec od realnog sektora. To se samo kod nas promovisao partijski posao u javnoj upravi.
    Neka se savjetnik nauci u min. Poljoprivrede poslu i kako sve funkcionise za 450 eur plate, pa neka otvori farmu i zaposli 10ro sa tom platom.
    Vecu korist tad ima drzava od njega nego da ga drzi kao savjetnika.
    Ali vidim da ti to malo teze kapiras

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja mislim da si skroz u pravu. Ima kod Jevrića jedan momak koji radi, fenomenalno mi izreže i šnicle i ramsteke. Siguran sam da bi prešao na hirurgiju za 1,5x prosječna. A ako bi mu dali 800 trke bi došao. A što je razlika? Režeš tamo, režeš ovamo
    Sad bez šale. Imaš na ekonomiji o tome sam pisao. Koliko moraš platiti doktoru? Onoliko da ti ne ode kod privatnika ili u drugu državu to je jednostavno. Slično je i za svako drugo radno mjesto.
    Možeš i da imaš tužioce za 1,5x prosječnu platu. Ali sa druge strane imaš advokate sa no limit budžetom. Pa da viđi kako će ti ići borba protiv kriminala.
    Isto važi i za sudije. Možeš i njima dati 750 EUR, i naći ćeš neke sa Alija. A koliko uštediš na njih isplatićeš 2-3 više posle međunarodnih instanci, jer ne umije da sude.
    Da ne pričamo na što že ti ličiti pravosuđe sa takvim tutušima. A svako će dolaziti da radi za mito.
    Ovo je ono što mi je prvo palo na pamet.
    Nisu stvari baš tako jednostavne da presječeš preko trupice.
    Edit: 20 i koja godina karijere, bez dana u državnom sektoru i bez ikakvog ugovora sa državom. A platio im makar 5 jednosobnih stanova poreza i doprinosa. Da ne misliš da pričam zbog svoje guze.
    Last edited by Gagarin; 12-01-21 at 07:22.

  11. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  12. #3008
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    kako neko yna ya koga sam ja glasao evo vec godinama znaju odje
    Evo ih izbori 2009. godine, kao veliki Crnogorac sigurno si glasao tad pa zaokruzi za koga si glasao da te odgonetnemo, jer si nam velika misterija na forumu
    1. DPS, SDP
    2. SNP
    3. NOVA
    4. PzP
    5. NS/DSS
    6. LP
    7. Stranka penzionera
    8.... Manjinske stranke

    Plavom sam oznacio ono sto si mogao da glasas.
    Kao sto rekoh, veoma je licemjerno pricasti o patriotizmu kada si podrzavao partije koje su ucestvovale u pljacki Crne Gore.

    No, mozda kao i za pokret Odupri se - zbog obaveza nisi mogao da podrzis izbore
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #3009
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ja mislim da si skroz u pravu. Ima kod Jevrića jedan momak koji radi, fenomenalno mi izreže i šnicle i ramsteke. Siguran sam da bi prešao na hirurgiju za 1,5x prosječna. A ako bi mu dali 800 trke bi došao. A što je razlika? Režeš tamo, režeš ovamo
    Sad bez šale. Imaš na ekonomiji o tome sam pisao. Koliko moraš platiti doktoru? Onoliko da ti ne ode kod privatnika ili u drugu državu to je jednostavno. Slično je i za svako drugo radno mjesto.
    Možeš i da imaš tužioce za 1,5x prosječnu platu. Ali sa druge strane imaš advokate sa no limit budžetom. Pa da viđi kako će ti ići borba protiv kriminala.
    Isto važi i za sudije. Možeš i njima dati 750 EUR, i naći ćeš neke sa Alija. A koliko uštediš na njih isplatićeš 2-3 više posle međunarodnih instanci, jer ne umije da sude.
    Da ne pričamo na što že ti ličiti pravosuđe sa takvim tutušima. A svako će dolaziti da radi za mito.
    Ovo je ono što mi je prvo palo na pamet.
    Nisu stvari baš tako jednostavne da presječeš preko trupice.
    Edit: 20 i koja godina karijere, bez dana u državnom sektoru i bez ikakvog ugovora sa državom. A platio im makar 5 jednosobnih stanova poreza i doprinosa. Da ne misliš da pričam zbog svoje guze.
    Zasto se ne slazem. Svugdje u svijetu se funkcionise kao ovo sad sto smo vidjeli sa ovim novim ministrima.
    Za drzavu se radi ili da naucis posao ili radi slave i prestiza.
    Izgovor ti je da izvinis, malo glup. Po evropi se sudi ljudima koji su teski milijarde ili su pronevjerili milijarde. Pa opet sude ljudima. Taj nas izgovor da ako drzavna uprava nije dobro placena je sklona korupciji, je bjezanje od odgovornosti i zabijanje glave u pijesak.
    Upravo sam na TV gledao oko izgradnje zgrade u kuala lumpuru(da ne bude da pricamo o EU i USA).
    Pa se postuje milion procedura posebno da se svaku noc prska protiv komaraca zgrada od 120+ spratova jer jedan slucaj denga groznice zatvara gradiliste, dje racunaju da je dnevni gubitak da ne rade 1.3 miliona dolara. Svako jutro pregledaju doktori 3000 radnika. I sve to ide na racun investitora, da se ne zatvori gradiliste. Mislis da ne bi lakse bilo kao kod nas da potkupe sanitarnu inspekciju. Imaju para da ih sa gacam kupe, i rodjake dalje sa komsijama.
    Ta prica o platama i korupciji je medenicina prica. Da nije pomogla sta evo 20 godina. Da joj sudije nisu nepotkupljive.
    Korupcija se ne izbija platama nego odgovornoscu, kako krivicnom tako i moralno poslovnoj.
    Da te kazne, da ostanes bez posla i da se uzme licenca da ne mozes pravom da se bavis, pitao bih te koliko bi ih bilo da to naprave.
    Ali je tvoj stav ono sto takav sistem drzi i dalje na mjestu.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  14. #3010
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da jeste. Licemjerno je bilo kakvo pominjanje bilo cije plate, ukoliko si i ti imao te iste benefite.
    Posebno u drzavi dje 65% zaposljenih radi za platu od max 350 eura.
    Nebitno da li je to sadasnji ministar, prosli ili neki buduci.
    Bilo kakva kukumavka bilo kojeg uposlenika sa buzdeta i prozivanje drugog istog, dok ostali krpe podstanarski staz na lose placenim poslovima je meni licemjerno.
    Stoga ti je sva ona prica gore. Ali vidim da hoces da kazem da je licemjerno.
    Jeste. Ne samo od nje vec od svih njih.
    Nadam se da ce se to mijenjati, ali ne gajim velike nade. Isti je to narod

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tim gore od mugija jer coek je imao puno vecu platu od doktora+ima kvalitetan privatni biznis,sto i dalje ne mijenja cinjenicu da jes licemjerje od strane borovine.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  15. #3011
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    @Hell majstorski se dofatiš nekog detalja. Da pokušam tvojom logikom. Piloti u novoj To Montenegro voziće avione za 750 EUR, mada mogu napolje dobit 3-4000 lagano. Slično će i mehaničari radit i kontrolori letjenja. Jes da su od svojih para uložili u školovanje 30-50.000 (ako nisu stipendisti kao sin sadašnjeg ministra Bojanića). Ali će zato imati slavu. Takođe, doktori će učiti škole i specijalizacije da bi liječili narod za 750 EUR. Da tokom operacije razmišljaju imaju li za patike djetetu, a na odmor u staru kuću na selo, ako je imaju.
    Niko od takvih ti neće otići u inostranstvo, svi će da se krpe od prvog do prvog za slavu i patriotizam. Druže, opersiće ti onaj mesar iz Volija onda, mada ne znam oće li doći, pošto kod Bokana već ima te pare, a niko ga ne proziva po novina ako mu umre pacijent.
    Kad već pominješ Maleziju, prosječna plata sudije je 156.991 MYR godišnje, što je oko 32.000 EUR, odnosno izađe mjesečno oko 2700 EUR, "malčice" više nego u Crnoj Gori.
    Kažeš za državu se radi ili da naučiš posao ili iz slave i prestiža. Misliš tako zaista za koju desetinu hiljada ljudi u aparatu? Većina radi za pare i da plati račune, druže. Ka i svaki drugi posao.
    Pokušavam ti objasnit da će ti najbolji kadar pokupiti svakako privatni sektor i što budše spuštao niže ljestvicu imaš manje kvalitetne ljude.
    Pobrkao si babe i žabe. Jedno je referenca ministra za što će se potruditi neko mlađi, pa je posle prodavati u međunarodnim vodama, a drugo je tužilac, sudija ili neko slično zanimanje gdje ti ih treba nekoliko stotina ljudi.
    Isto važi i za npr inžinjere ili bilo koje specijaliste koji ti trebaju u državnom aparatu ili firmama. Ako valja, plati. Ne no će raditi za slavu radnog mjesta Viši savjetnik I. Naći ćeš ih i za te pare. Ali kao o vicu sa popom koji ti osveštava kuću "to ti neće qrtza valjat"
    Last edited by Gagarin; 12-01-21 at 10:20.

  16. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:

    A+A

  17. #3012
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Pošto se sudi po Evropi, a sada je najktuelnija Slovačka, prosječna plata sudije je oko 30.819 EUR godišnje, oko 2.500 mjesečno. Senior level, oni koji sude takve predmete imaju oko 39.000, odnosno 3.250 mjesečno. Neto. Nije baš da rade za slavu. Prosječna plata oko 1.100 EUR. Sličan omjer kao kod nas.
    Last edited by Gagarin; 12-01-21 at 10:32.

  18. #3013
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    @Gagarin da, ali bilo dje u svijetu prije dolaska u privatni sektor ili direktorske pozicije ili ajde dobro placeni advokat dolaze sa nizih pozicija. Dje su morali da ispeku zanat i izbruse vjestine.
    Privatni sektor ce uvijek pokupiti najbolje. To je poenta kapitalizma. Ako pogledas zapadnu evropu, sudije dolaze iz privatnog sektora u starijim godinama. Da bi imali mirniji zivot, slobodno vrijeme i naravno uvazavanje. Ostali su idealisti koji ostanu tu iz ubjedjenja. Sve ih u redu drze kazne koje postoje.
    Sistem koji ti branis je otprilike ovakav. Ministarstvo ekonomije ima 16 pravnika na prosjecnoj neto plati 700 do 1200, zavisi od godina staza. I opet smo placali strucnjaka 20k. Idemo situacijom da nije namjesteno, nego da radi.
    Dakle nekoliko ljudi kosta koliko sva pravna sluzba. Cemu onda ta sluzba. Nidje na svijetu nije normalno da mugosa bude direktor drzavne firme koja se bavi istim poslom kao njegova privatna.
    Jesmo li godinama prisustvovali da ljudi ostaju u zdravstvenom sistemu da bi skupljali musterije. Pa te posalje u privatnu bolnicu dje radi ili je drzi, da ne cekas dva mjeseca.
    Ima vremena za pare, ali nema kad u drzavnoj bolnici. Bas je tu plata pomagala.
    Ili sto sad imamo da privatne klinike zive od drzavnog budzeta, hvala hrapovicu i segrtu.
    Codra i pojedine klinike bi propale da nema drzavne pomoci u vidu slanja pacijenata.
    Kolicinu novca koji se npr isplati godisnje Hipokratu za skeniranje, moze da kupi isti taj uredjaj koji njima svako malo ne radi jer je star.
    Nemoj i ti da mi branis vesovu podgoricku neoliberanu skolu. Mutant kapitalizma i komunizma. Kada treba da se naplacuje, kapitalizam surovi, a kad nam ne ide drzava uskace da plati kapitalisticke cijene.
    Codra godisnje dobije 3.5 miliona, nova gradska bolnica koja bi smanjila cekanja je procijenjena na 9.
    Imas je za 3 godine otplacenu. I mozes da obucis nove ljude.
    Ono sto grijesis je sto mislis da ja rezem salamu kod matijevica u zivotu

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 12-01-21 at 10:36.

  19. #3014
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    To tužakanje oko zarade jeste bzvz... Pogotovo za tu "siću" od 350€ mjesečno Kažem sića jer su Milutin, Jefto i ekipa uzeli mnooogo veće pare preko NKT-a....

    Sa druge strane, bezveze je i da Mugoša uzima dodatak 350€ tačno za šta? Koliko znam on je "samo" direktor?


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #3015
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    @Hell, ne znam đe je Matijević, posledično ne mislim da režeš salamu tamo
    Mesare sam koristio za upoređenje sa hirurzima. Ovo što sada pišeš značajno se razlikuje od tvoje prvobitne teze 1,5xprosječna plata, odnosno 780 EUR gornji limit.
    Po tvome konceptu u državi će raditi pripravnici koji će da nauče, idealisti i ljudi na ler pred penziju koji su situirali. Mislim da malo idealizuješ državni aparat i takav kakav bi ti želio bio bi super, samo ga nema nigdje u svijetu.
    Ali svaki dalji nastavak na ovu temu, ne bi se pronašli, tako da...
    Imaj u vidu da približavanjem EU, a kasnije i članstvom sve više postaješ dio njihovog tržišta rada, što ima dobrih i loših strana. Pisao sam na drugom mjestu od teme, da se ne ponavljam. A sve se to tiče i zaposlenja u državnom aparatu.

  21. #3016
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pošto se sudi po Evropi, a sada je najktuelnija Slovačka, prosječna plata sudije je oko 30.819 EUR godišnje, oko 2.500 mjesečno. Senior level, oni koji sude takve predmete imaju oko 39.000, odnosno 3.250 mjesečno. Neto. Nije baš da rade za slavu. Prosječna plata oko 1.100 EUR. Sličan omjer kao kod nas.


    Nije sličan omjer jer kod nas sudije Osnovnih sudova imaju 1500 eura a prosječna plata u državi je 350 eura. Nemoj samo da ulazimo u raspravu oko prosječne plate jer nije 500 eura nego je 350.
    A plate sudija Vrhovnog i Apelacionog suda su u rasponu 2000-3000 eura što je 10x više nego u Slovačkoj.
    Tako kod nas imaš radnika u Voli koji radi za 300 eura a komšija mu sudija Višeg suda zarađuje 2800eura!!To je deset puta više. U Slovačkoj po trgovinama plate običnim radnicima su 700/800eura a onda bi njihove sudije trebale primati 7000/8000e za mjesec. A ne primaju toliko.


    U Crnoj Gori je na snazi diktatura birokratije i mi samo radimo za njihove plate! Crno ispod nokata uzše narodu i zadušiše narod da će generacije vraćati njihove krvave kredite.
    Osim plata koriste službena auta, telefone, kradu prekovremene sate kradu, komisije izmišljene..i još Medenica priča bajke o ugroženosti i lošem položaju sudija!
    Sudije i tužioci ulicom ne smiju ići u EU jer sude mafiji a ođe se normalno šetaju.
    Kad je napadnut neki sudija ili tužilac?


    Angela Merkel mjesečno prima 10 000e, kancelarka jedne Njemačke, hej!? A kod nas neki nebitni glibo iz opštine ili nekog državnog preduzeća ima 2500eura. Ko je onda ođe lud?

  22. #3017
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Evo ih izbori 2009. godine, kao veliki Crnogorac sigurno si glasao tad pa zaokruzi za koga si glasao da te odgonetnemo, jer si nam velika misterija na forumu
    1. DPS, SDP
    2. SNP
    3. NOVA
    4. PzP
    5. NS/DSS
    6. LP
    7. Stranka penzionera
    8.... Manjinske stranke

    Plavom sam oznacio ono sto si mogao da glasas.
    Kao sto rekoh, veoma je licemjerno pricasti o patriotizmu kada si podrzavao partije koje su ucestvovale u pljacki Crne Gore.

    No, mozda kao i za pokret Odupri se - zbog obaveza nisi mogao da podrzis izbore
    A brate i ti ga istežinja....

    Što je sad, traže se prvoboračke, ka u doba komunista.

    Da nisu ljudi koji su bili ucijenjeni i pod pritiskom ipak odlučili da ne glasaju DPS, onih koji su vremenom promijenili politički opredjeljenje, da nije ljudi koji su odlučili da izađu iako nisu bili prezadovoljni ponudom, DPS bi još bio na vlasti.

    Evo ja sam na prve moje izbore na koje sam izašao između Mila i Momira glasao za ovog prvog. I danas tvrdim da je to bilo mnogo manje zlo od pokojnog Slobovog čovjeka u Crnoj Gori.

    Mada ja sam priča za sebe, troje zadnjih izbora različite glasam. Blam me, sad kad gledam što čini, što sam glasao za Draginju na predsjedničkim u prvom krugu (bilo je svejedno ko se glasa u prvom jer nema cenzusa, a htio sam dat podršku ženi kao kandidatu, a i slogan Država svima je bio moćan.... eh koliko su sad daleko od toga).

    Evo ako vodiš tefter piši za mene nisam prvoborac, jer nisam mogao biti za sedmi bataljon i ekipu krajem devedesetih i početkom ovog vijeka. Da, bitnija mi je bila nezavisnost.

    **** ga, vrlo brzo sam se razočarao u one koji su donijeli nezavisnost, jer se brzo viđelo da već bivša ekipa ne vodi Crnu Goru u pravcu u kom treba nego im je najbitnije da napune džepove i da partiju stave iznad države.

    Ali to nije jedino političko razočarenje u Crnoj Gori, mada jeste sa največim posledicama koje gledamo u propalim institucijama i uništenoj i prezaduženon ekonomiji sa morem nesposobnih uhljeba na državnoj sisi. Bio je razočarenje i PZP i Pozitivna, evo sad DF je razočaranje ogromnoj većini glasača ZZBa. SDP ide u zagrljaj DPSu opet, SD nestaje u magli, DPS tone jer su od oreola vječitog dobitnika dobili onaj veoma nepopularan. Pitanje je veliko za koga ćemo glasat za 4 godine, dug je period.

    Otvara se možda više nego ikad prostor za neke zdrave priče neopterećene nacionalizmima. Tu vidim šansu za neke nove ljude, ali i rast URE i Demokrata.

    Viđeh da prozivaš @artemida na drugom topicu jer mu je sad URA prihvatljivija nego prije izbora. Pa jel bog dao da ljudi otvaraju oči.

    Skalajte male, ovo je Crna Gora svih nas, i nas koji smo glasali za promjene, ali i onih koji nisu. Ok, ko je krao svakako treba da odgovara, ali sad brojat krvna zrnca i dijelit na ove i one, pa to smo imali poslije referenduma... pa viđite dokle je dovelo.

    Toliko za ovo uključenje, trudim se da se ne zadržavam previše.

    Mnogo su mi interesantnije postale ove apolitične teme u zadnje vrijeme.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 12-01-21 at 12:08.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #3018
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A brate i ti ga istežinja....

    Što je sad, traže se prvoboračke, ka u doba komunista.

    Da nisu ljudi koji su bili ucijenjeni i pod pritiskom ipak odlučili da ne glasaju DPS, onih koji su vremenom promijenili politički opredjeljenje, da nije ljudi koji su odlučili da izađu iako nisu bili prezadovoljni ponudom, DPS bi još bio na vlasti.

    Evo ja sam na prve moje izbore na koje sam izašao između Mila i Momira glasao za ovog prvog. I danas tvrdim da je to bilo mnogo manje zlo od pokojnog Slobovog čovjeka u Crnoj Gori.

    Mada ja sam priča za sebe, troje zadnjih izbora različite glasam. Blam me, sad kad gledam što čini, što sam glasao za Draginju na predsjedničkim u prvom krugu (bilo je svejedno ko se glasa u prvom jer nema cenzusa, a htio sam dat podršku ženi kao kandidatu, a i slogan Država svima je bio moćan.... eh koliko su sad daleko od toga).

    Evo ako vodiš tefter piši za mene nisam prvoborac, jer nisam mogao biti za sedmi bataljon i ekipu krajem devedesetih i početkom ovog vijeka. Da, bitnija mi je bila nezavisnost.

    **** ga, vrlo brzo sam se razočarao u one koji su donijeli nezavisnost, jer se brzo viđelo da već bivša ekipa ne vodi Crnu Goru u pravcu u kom treba nego im je najbitnije da napune džepove i da partiju stave iznad države.

    Ali to nije jedino političko razočarenje u Crnoj Gori, mada jeste sa največim posledicama koje gledamo u propalim institucijama i uništenoj i prezaduženon ekonomiji sa morem nesposobnih uhljeba na državnoj sisi. Bio je razočarenje i PZP i Pozitivna, evo sad DF je razočaranje ogromnoj većini glasača ZZBa. SDP ide u zagrljaj DPSu opet, SD nestaje u magli, DPS tone jer su od oreola vječitog dobitnika dobili onaj veoma nepopularan. Pitanje je veliko za koga ćemo glasat za 4 godine, dug je period.

    Otvara se možda više nego ikad prostor za neke zdrave priče neopterećene nacionalizmima. Tu vidim šansu za neke nove ljude, ali i rast URE i Demokrata.

    Viđeh da prozivaš @artemida na drugom topicu jer mu je sad URA prihvatljivija nego prije izbora. Pa jel bog dao da ljudi otvaraju oči.

    Skalajte male, ovo je Crna Gora svih nas, i nas koji smo glasali za promjene, ali i onih koji nisu. Ok, ko je krao svakako treba da odgovara, ali sad brojat krvna zrnca i dijelit na ove i one, pa to smo imali poslije referenduma... pa viđite dokle je dovelo.

    Toliko za ovo uključenje, trudim se da se ne zadržavam previše.

    Mnogo su mi interesantnije postale ove apolitične teme u zadnje vrijeme.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


    DPS je pao jer njegovi birači ga nijesu glasali iz razloga što teško žive. Da je Milo povećao plate državnom sektoru za 150 eura uzeo bi apsolutnu većinu.

    Nije problem što nijesi bio za Sedmi bataljon ali je problem što si bio za DPS. Mogao si za nikoga da budeš ili da budeš za Lscg. Ali to je daleka prošlost u koju se ne treba vraćati!
    Treba se vraćati u bližu prošlost na zadnjih nekoliko izbora.
    Nepremostivi i neoprostivi problem jeste ako je neko glasao zadnje ili predzadnje izbore DPS da danas dijeli lekcije o opozicionarstvu.Takvi ljudi su danas ministri i kroje nam sudbine.
    Vidim da nikome ne smeta činjenica što su Injac, Radulović, Borovinić i kompanija bili za DPS na zadnjim izborima.Većini ljudi je to ok.

  25. The Following User Says Thank You to jozef k. For This Useful Post:


  26. #3019
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Moguće da se fulalo ponegdje ali ne zvuči baš nerealno

    https://www.cdm.me/politika/nova-vla...-kome-pripalo/

  27. #3020
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Vidim da nikome ne smeta činjenica što su Injac, Radulović, Borovinić i kompanija bili za DPS na zadnjim izborima.Većini ljudi je to ok.
    ima li iko od ministara jahtu, auto od sto iljada eura, par poslovnih i stanova kao Radunović? a on je na priču bio ugrožen


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #3021
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće da se fulalo ponegdje ali ne zvuči baš nerealno

    https://www.cdm.me/politika/nova-vla...-kome-pripalo/
    mislila sam da je ono što štirikaš da nisi robot, označi sliku sa brodom, vozom itd. A i nije neka vijest, ovo smo znali-... kao da je bitno kome će nešto tačno da ide.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  29. #3022
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ima li iko od ministara jahtu, auto od sto iljada eura, par poslovnih i stanova kao Radunović? a on je na priču bio ugrožen


    Tapatalk

    Niko od ministara nema jahtu ali su glasali za one koji imaju jahte! Dođe na isto.
    Radunović je svoju jahtu zaradio na tržištu kapitala a ne sa državnog budžeta. Ako uopšte
    ima jahtu a ne brod od par desetina hiljada eura.


    Tebi je pozitivno što su skoro svi ministri glasali DPS na zadnjim izborima a meni je to negativno
    tako da se ne možemo elementarno složiti. U pravu smo obojica, zašto da ne?

  30. #3023
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće da se fulalo ponegdje ali ne zvuči baš nerealno

    https://www.cdm.me/politika/nova-vla...-kome-pripalo/


    Biće, biće, prema saznanjima, nezvanično, iz krugova bliskih..Ovo slušamo 5 mjeseci!!
    Sledeći mjesec će podijeliti, strpite se malo hahaha. Tek su došli, ne može to odma, polakote, nije lako, mora se zakonski uskladiti, ne da Evropa revanšizam, moraće im se dati otpremnina, potpisali su ugovore, tužiće državu....hahaha šou kako se Dritan, Krivokapić i ministri sprdaju sa opozicijom koja je srušila DPS.

  31. #3024
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Biće, biće, prema saznanjima, nezvanično, iz krugova bliskih..Ovo slušamo 5 mjeseci!!
    Sledeći mjesec će podijeliti, strpite se malo hahaha. Tek su došli, ne može to odma, polakote, nije lako, mora se zakonski uskladiti, ne da Evropa revanšizam, moraće im se dati otpremnina, potpisali su ugovore, tužiće državu....hahaha šou kako se Dritan, Krivokapić i ministri sprdaju sa opozicijom koja je srušila DPS.
    Ao brate, ubi sa kukanjem. Svi su ti krivi samo DF nije. Brani li im ko da sjutra oburdaju Vladu, skrate mandat i raspišu izbore?
    DPS bi objeručke to prihvatio, dakle ima većina. Tako da malo iskuliraj. Ni ja nisam neki obožavalac ove vlade, ali što je tu je. Svi smo u istom čamcu.
    Ajde malo se žali na DF što ne ruši ovu Vladu, a može.

  32. #3025
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Vidim da nikome ne smeta činjenica što su Injac, Radulović, Borovinić i kompanija bili za DPS na zadnjim izborima.Većini ljudi je to ok.
    Odakle ti to da je Radulovic glasao za DPS zivo me interesuje posto ga poznajem.
    Ali dobro iz ovoga posta odmah vidim koliko ti je ozbiljna pricva tako da ne treba dalje da idem
    Last edited by djordjije; 12-01-21 at 15:01.

Page 121 of 1249 FirstFirst ... 21711111171181191201211221231241251311712216211121 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •