Page 117 of 1249 FirstFirst ... 17671071131141151161171181191201211271672176171117 ... LastLast
Results 2,901 to 2,925 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #2901
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Kakav kvalitet. Stavljaju titanijumske sipke ispod ili ugradjuju novcanice od 20 eura u njega.
    Grad kuburi sa bolnicom, sa gradskim saobracajem, sa atmosferskom kanalizacijom, parkinzima, skolama, vrticima....
    A ovamo sipamo pare ni da smo Japan pa pravimo kruzni put iznad zgrada, i to u gradjevinsku firmu koja znamo i kako je nastala i kako radi.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. #2902
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije demokratija ono na šta nas je DPS navikao, da Gazda da instrukciju ("usvojite zakon o crvki do decembra inače...") pa se to sprovodi bez pogovora.

    Nije znak slabosti predložiti nešto pa povući kad ne naiđe na podršku. Nije DPS jednoglasje i jednoumlje znak snage.

    U normalnoj zemlji i član partije često glasa protiv njenog zakona u parlamentu, a kamoli protiv druge članice vladajuće koalicije. Normalno je predložiti nešto pa oslušnuti ima li većinske podrške. Po tebi ispada da treba sve iza scene da dogovaraju, pa kad ispoliraju predlog onda samo da prođe sa formalno raspravom kroz skupštinu.
    Naravno, nakon mračnog Đukanovića, sada imamo napredak. Eto Jelušić je glasala za zakon, pa je posle toga u medije kazala kako je bila protiv da se izglasa na toj sjednici bez javne rasprave. Takođe, nada se da će zakon biti oboren Ustavnom sudu. Eto demokratskog napretka nakon mračnog DPS. Sada kada poslanici glasaju protiv sopstvenih uvjerenja mogu slobodno da pričaju u novinama da su lično protiv, ali eto partija, znate... To se kod Đukanovića nije smjelo pričati. Vidite kako stiže demokrartija... Mada, Jelušićka bi u njenim godinama trebalo da zna da se ne može biti malo trudan, ali ajde sad.
    Šalu na stranu. Svuda postoji partijska disciplina. Of topic trivia, u USA, gdje je većinski sistem postoji funkcija "partijskog biča" čiji je posao da zavrće ruku "mavericima" kako bi sprovodili politiku partije i da ne razmišljaju previše, uprkos tome što je većinski izborni sistem i glasa se za ličnost, a ne za partiju. Underwood u prvoj sezoni House of Cards je partijski bič.
    Surptono tvome mišljenju, u normalnoj zemlji član partije ekstremno rijetko glasa suprotno od stava partija, bila to vlast ili opozicija i to se smatra pobunom u parrtiji. Ako učesta može da se pozdravi sa mjestom na listi u proporcionalnom sistemu, a u većinskom na prajmerisima dobija protivkandidata koji ima sav stranački budžet partije i bye bye.
    Tako da što se tiče Milatovića i ideje o radnoj nedelji za koju mislim da je ok (na Ekonomiji sam i elaborirao zašto tako mislim) pošto moraš da mijenjaš zakon, a imaš realno manjinsku ekspertsku vladu bez političara logično je da se prvo konsultuješ da vidiš može li da prođe. A ne da nakon par sati narednim tvitom objašnjavaš zašto ne može i vadiš fleke. Djeluješ neozbiljno i amaterski. Mada što znam. Možda tako treba.
    Najveću manu ove vlade vidim u tome što izgleda da ne postoje neke procedure, nego svako ide sa svojom pričom, pa gdje izađe.
    Npr. MA izađu tri ministra nakon sastanka i kažu gase, pa ne gase nego samo neće da finansiraju. Mislim da se to ne priča nakon sastanka, već da o tome odluku donosi vlada kao osnivač, a ne tri ministra nakon sastanka. Takođe, napisao sam nekih desetak otovrednih pitanja sa tom odlukom, imam osjećaj da nemaju odgovore i redosled koraka u rešenju tih pitanja. Nego, ajde da bacimo narodu besplatne karte da se zabavlja.
    Opozovemo ambasadore i previdimo sitnicu da opoziv u krajnjem realizuje Đukanović, kojeg time dovodimo pred svršen čin. Kad nas on iskulira, ajde da ga pljujemo po tviteru i povučemo sve ambasadore. A da si se raspitao prvo o redosledu koraka, pa sjeo i pregovarao sa Đukanovićem? Ne sviđe ti se isti? Super, ne sviđaš se ni ti njemu, Ali ne idete u krevet nego pregovarate jer morate.
    Čudi me da je ovako, jer sam od Krivokapića očekivao potpuno drugačiji način rada. Čovjek je inžinjer i dobar dio karijere posvetio je standardizaciji, odnosno uvođenju procedura. Mislio sam da će i u vladi posložiti stvari u tom pravcu, ali izgleda nije, niti ima ambiciju. Već okrene telefonom privatno predsjednicu RS i čestita joj sve praznike, ali privatno, ne kao premijer... Momcima se na neiskustvo može tolerisati par mjeseci, a posle dobijaš zvanje diletanta. Uostalom, imaš neke zaposlene u vladi kojima daješ platu pa ih uposli za tehnikalije i konsultuj kako se nešto radi.

  3. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  4. #2903
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tvoj komentar (sem uskopartijskog i besmislenog “u interesu druge drzave”) bi bio dobar argument da je Adzic prisilno zamijenjen. Medjutim, on je sam dao ostavku da bi izbjegao da glasa protiv i nezibjezno izazove nove izbore.
    Zar novi izbori ne bi bili u interesu nove vecine ... za izuzetkom mozda PzP-a?
    Na taj bi nacin URA i Demoktati bi mogli pojcati zastupljenost u Skupstini. Stovise, "supernova" Vlada bi se mogla formirati bez otvoreno skandaloznih (po meni) figura

  5. #2904
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Najgore od svega je sto se zaboravilo na ugovor koji je potpisan od strane sve tri koalicije odma na pocetku, dje se URA obavezala da ce da glasa za izmjene zakona o slobodi vjeroispovjesti, isto kao sto su Zdravko i Becic za neke druge stvari, tako da je nebitno sta Adzic ili bilo ko iz URA-e misli licno, treba ispostovati dogovor.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Slažem se sa tobom, ali treba tako i izaći u javnost. Dio je dogovora i glasamo za to. A ne Adžić bježanija, Jelušićka malo trudna i Dritan "zakon je odličan". Glasaj i stani iza toga sa pravim razlogom. Isto tako sigurno da drugoj strani nije bilo lako da URI u skladu sa ugovor ustupi sva mjesta u sektoru bezbjednosti, ministre, direktora policije, direktora ANB... Oh, wait

  6. #2905
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ostavio sam "prostor" novoj vladi neđe do marta, a onda polako da se počne sa kritikama. Do tada posmatram, pa dako malo izlapi ovaj plač depees svjedoka jer se od njihovog kmečanja ne može ođe uć. Sve je bolje nego 30 godina pakla sa njima.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  8. #2906
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Kad vec pominjete Jelusic, nedje sam davno pricao kako ce URA da dobije ministarstvo kulture. Tada je valjda Jelusicka bila planirana za mjesto ministra (ministrice/ministarke/svejedno).
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #2907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Zar novi izbori ne bi bili u interesu nove vecine ... za izuzetkom mozda PzP-a?
    Na taj bi nacin URA i Demoktati bi mogli pojcati zastupljenost u Skupstini. Stovise, "supernova" Vlada bi se mogla formirati bez otvoreno skandaloznih (po meni) figura
    Ne mogu im biti nikako novi izbori u interesu dok makar ne očiste birački spisak od fantomskih glasača. Mada bi meni preče bilo riješiti pitanje nekoliko hiljada naših sugrađana koji po 15-20 godina ne mogu svakodnevne papire da završe jer im DPS ne da državljanstvo kao politički sumnjivima.

  10. #2908
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    Surptono tvome mišljenju, u normalnoj zemlji član partije ekstremno rijetko glasa suprotno od stava partija, bila to vlast ili opozicija i to se smatra pobunom u parrtiji. Ako učesta može da se pozdravi sa mjestom na listi u proporcionalnom sistemu, a u većinskom na prajmerisima dobija protivkandidata koji ima sav stranački budžet partije i bye bye.
    Svakako imaš labavije sisteme, kao što je recimo britanski. Ono što je bitno je da ovaj CG dosad nije ličio ni na koji demokratski oblik parlamentarizma. Moraćemo se malo navikavati na to da se vode diskusije, odbijaju inicijative, povlače predlozi. Jeste da neće ličiti na ovaj dosadašnji protočni bojler, ali će biti malo bliže normalnoj demokratiji.


    Opozovemo ambasadore i previdimo sitnicu da opoziv u krajnjem realizuje Đukanović, kojeg time dovodimo pred svršen čin. Kad nas on iskulira, ajde da ga pljujemo po tviteru i povučemo sve ambasadore. A da si se raspitao prvo o redosledu koraka, pa sjeo i pregovarao sa Đukanovićem? Ne sviđe ti se isti? Super, ne sviđaš se ni ti njemu, Ali ne idete u krevet nego pregovarate jer morate.
    Mislim da su postupak odradili kako treba. Izabrali su sedam ambasadora koji su ili flagrantno kršili pravila diplomatskog predstavljanja ili izgubili povjerenje vlade (koja po ustavu vodi spoljnju politiku). Podnijeli Đukanoviću, kao što se radilo vazda dosad. Pretpostavljalo se da će da odbije, ali se kroz tu priču moralo proći.

    Kad je odbio pozvani su svi ambasadori na konsultacije. Opet jedino što možeš da uradiš, jer ne možeš da pustiš Đukanovića da te već na prvom koraku blokira, niti da dozvoliš ambasadorima da olajavaju novu vladu po svijetu. Da si pozvao samo neke bila bi povika "zašto baš te i gdje ti je obrazloženje". Slatki su mi DPS-ovci koji su se posle 30 godina sjetili da traže obrazloženje na najmanje 10 stranica i pečat za svaku odluku.

  11. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  12. #2909
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post

    Mislim da su postupak odradili kako treba. Izabrali su sedam ambasadora koji su ili flagrantno kršili pravila diplomatskog predstavljanja ili izgubili povjerenje vlade (koja po ustavu vodi spoljnju politiku). Podnijeli Đukanoviću, kao što se radilo vazda dosad. Pretpostavljalo se da će da odbije, ali se kroz tu priču moralo proći.

    Kad je odbio pozvani su svi ambasadori na konsultacije. Opet jedino što možeš da uradiš, jer ne možeš da pustiš Đukanovića da te već na prvom koraku blokira, niti da dozvoliš ambasadorima da olajavaju novu vladu po svijetu. Da si pozvao samo neke bila bi povika "zašto baš te i gdje ti je obrazloženje". Slatki su mi DPS-ovci koji su se posle 30 godina sjetili da traže obrazloženje na najmanje 10 stranica i pečat za svaku odluku.
    OK, slatki su DPS-ovci, super su odradili posao, nego koji je rezultat svega? Ambasadori će da sjede doma dok im ne istekne mandat, a kompletna diplomatija će biti na nivou otpravnika poslova. Ili se vraću nazad oni koji se zakunu "ja sam od danas za Zdravka, a ne za Mila" što je OK. I onda ga vratiš nazad. da li misliš da će biti lojalan?
    A oni koji iskuliraju vladu? Ako Đukanović ne potpiše opoziv sjede u PG i primaju ambasadorsku platu do isteka manadata. Nije loša opcija...
    Poenta je da ako imaš kohabitaciju i ne konsultuješ counterparta u tom odnosu već ga dovodiš pred svršen čin, računaj da će i on tebe. I što je rezultat?
    Mislim da je racionalnije pregovarat i imati neki rezultat.
    I opet da ponovim, mislim da je najveći problem, koji potencijalno može da nas košta taman koliko i krađa prethodnika a možda i više, kad se ne pridržavaš procedura već svako skube na svoju stranu da uštine malo PR-a.
    I da još jednom ponovim čudi me to od Krivokapića koji je dobar dio karijere posvetio standardizaciji i procedurama.
    Mada ima i ona "u majstora kuća bez vrata" pa je super da posloži standarde i procedure, ali ih slabo primjenjuje tamo gdje je on glavni.
    Last edited by Gagarin; 11-01-21 at 10:57.

  13. #2910
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tvoj komentar (sem uskopartijskog i besmislenog “u interesu druge drzave”) bi bio dobar argument da je Adzic prisilno zamijenjen. Medjutim, on je sam dao ostavku da bi izbjegao da glasa protiv i nezibjezno izazove nove izbore.
    prisilno ga ne moze niko zamjeniti, znaci dao je ostavku da ne bi glasao kako on misli nego da bi glasao kako vodja kaze. i sto kazes to je demokratija????
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #2911
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    OK, slatki su DPS-ovci, super su odradili posao, nego koji je rezultat svega? Ambasadori će da sjede doma dok im ne istekne mandat, a kompletna diplomatija će biti na nivou otpravnika poslova. Ili se vraću nazad oni koji se zakunu "ja sam od danas za Zdravka, a ne za Mila" što je OK. I onda ga vratiš nazad. da li misliš da će biti lojalan?
    A oni koji iskuliraju vladu? Ako Đukanović ne potpiše opoziv sjede u PG i primaju ambasadorsku platu do isteka manadata. Nije loša opcija...
    Poenta je da ako imaš kohabitaciju i ne konsultuješ counterparta u tom odnosu već ga dovodiš pred svršen čin, računaj da će i on tebe. I što je rezultat?
    Mislim da je racionalnije pregovarat i imati neki rezultat.
    I opet da ponovim, mislim da je najveći problem, koji potencijalno može da nas košta taman koliko i krađa prethodnika a možda i više, kad se ne pridržavaš procedura već svako skube na svoju stranu da uštine malo PR-a.
    I da još jednom ponovim čudi me to od Krivokapića koji je dobar dio karijere posvetio standardizaciji i procedurama.
    Mada ima i ona "u majstora kuća bez vrata" pa je super da posloži standarde i procedure, ali ih slabo primjenjuje tamo gdje je on glavni.
    znate li vi kako funkcionise diplomatija, ako ostavi sve ambasade na nivou otpravnika poslova to ce i ove da urade u CG a to automatski znaci zahladjenje odnosa izmedju dvije zemlje
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #2912
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Demokratski je URA na svojim organima donijela odluku da se podrži zakon. U skladu sa tom odlukom se poslanici i ponašaju. Da li je on planski dobio imenovanje u vladi, ili je podnio stavku jer nije htio da glasa ili je skrajnut iz straha da ipak ne glasa protivno odluci stranke na kraju nije ni bitno.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #2913
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Najgore od svega je sto se zaboravilo na ugovor koji je potpisan od strane sve tri koalicije odma na pocetku, dje se URA obavezala da ce da glasa za izmjene zakona o slobodi vjeroispovjesti, isto kao sto su Zdravko i Becic za neke druge stvari, tako da je nebitno sta Adzic ili bilo ko iz URA-e misli licno, treba ispostovati dogovor.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Najgore od svega je da je adzic smijenjen jer bi glasao protiv ili bi bio uzdrzan, Njega ni najmanje nije obavezivao dogovor koji su potpisali, jer ne moze dritan da potpisuje kako ce da glasaju drugi poslanici. Dakle nema ni d od demokratije, samo trgovina, pitanje je samo koliko je dritan uzeo bilo od vucica, bilo od joanikija.

  17. #2914
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tvoj komentar (sem uskopartijskog i besmislenog “u interesu druge drzave”) bi bio dobar argument da je Adzic prisilno zamijenjen. Medjutim, on je sam dao ostavku da bi izbjegao da glasa protiv i nezibjezno izazove nove izbore.
    Smijenjen je jer je bio pod nevidjenim pritiscima, vjerovatno nista nije dobio smjenom isto ce se upirati prstom u njega i porodicu mu. Uri je ovo zadnji parlamentarni status, vise nikad cenzusa.

  18. #2915
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Demokratski je URA na svojim organima donijela odluku da se podrži zakon. U skladu sa tom odlukom se poslanici i ponašaju. Da li je on planski dobio imenovanje u vladi, ili je podnio stavku jer nije htio da glasa ili je skrajnut iz straha da ipak ne glasa protivno odluci stranke na kraju nije ni bitno.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Koji organi stranke, pa uru je dritan doveo pred svrsen cin on je potpisao sporazum sa krivokapicem i becicem da ce glasati, pa su se tek poslije organi stranke izjasnjavali. Dalje ni sa jelusickom nije sve potaman oko tog glasanja, ona se nada da ce to obaliti ustavni sud, to je sprdacina od stranke. Sad u NK ima da vide dje vodi izdaja drzave i naroda i kako ce ih gledati koalicioni partneri sa drzavnog nivoa.

  19. #2916
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Najgore od svega je da je adzic smijenjen jer bi glasao protiv ili bi bio uzdrzan, Njega ni najmanje nije obavezivao dogovor koji su potpisali, jer ne moze dritan da potpisuje kako ce da glasaju drugi poslanici.
    Složio bih se sa ovim pod uslovom da ura na sav glas nije i prije izbora pričala da je zakon nepravedan i da će da ga izmijene. Adžić je to znao i prije nego što je stavljen na izbornu listu. Ako nije mogao sebe da naćera da glasa za taj zakon, to je trebalo da kaže svojoj stranci i prije nego što su ga stavili na izbornu listu. Što se tiče Jelušićke, ili glasaj ili ne glasaj za zakon, ali se ne može i jedno i drugo. Računa se glas, a ne usmeno saopšteno mišljenje.

  20. #2917
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Smijenjen je jer je bio pod nevidjenim pritiscima, vjerovatno nista nije dobio smjenom isto ce se upirati prstom u njega i porodicu mu. Uri je ovo zadnji parlamentarni status, vise nikad cenzusa.
    Jes, posto ce njihov parlamentarni status zavisiti od bolesnika sa CT koji su im ukazali ogromno povjerenje na ovim izborima.
    Steta sto Adzicu nije dozvoljeno da slobodno odluci i glasa pod nevjdjenim pritiscima. Izbacan je iz kafica svog kuma maltretiran na svakom cosku itd. Steta za Crnogorsku demokratiju jer nije ostao poslanik da izrazi slobodno svoju volju.

    URA ce po procjenama DF-a i njihovim analizama imati u NK bolji rezultat nego li na parlamentarnim sto bi za NK bilo ravno cudu
    Ljudi koji se najvise osjecaju izdanim od URE su vecinom ljudi koji ih nijesu glasali ili koji su glasali DPS. O jadu se zabavise po drustvenim mrezama da nam objasne kako smo izdani. Kako nas je URA prodala srpskom svetu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by PrijekiLijek; 11-01-21 at 11:31.

  21. The Following User Says Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  22. #2918
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Koji organi stranke, pa uru je dritan doveo pred svrsen cin on je potpisao sporazum sa krivokapicem i becicem da ce glasati, pa su se tek poslije organi stranke izjasnjavali. Dalje ni sa jelusickom nije sve potaman oko tog glasanja, ona se nada da ce to obaliti ustavni sud, to je sprdacina od stranke. Sad u NK ima da vide dje vodi izdaja drzave i naroda i kako ce ih gledati koalicioni partneri sa drzavnog nivoa.
    Čuj doveo pred svršen čin... Pa tim sporazumom je samo stavljen na papir verbalni dogovor još prije izbora... Da li je neko stvarno očekivao da će URA glasati drugačije??
    Da li je neko stvarno očekivao da ćemo povući priznanje Kosova ili izaći iz NATO-a? Moš'misliti sad su glasači DF-a "iznenadjeni i uvredjeni" zbog toga ili URE zato što je glasala za izmejne zakona...

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Ljudi koji se najvise osjecaju izdanim od URE su vecinom ljudi koji ih nijesu glasali ili koji su glasali DPS. O jadu se zabavise po drustvenim mrezama da nam objasne kako smo izdani. Kako nas je URA prodala srpskom svetu
    Upravo tako


    Što se tiče učinka URE u NK, zaista ne znam šta se može očekivati. Nadam se da će DPS i na lokalu otići u opoziciju, pa makar i DF bila na vlasti
    Last edited by institucija; 11-01-21 at 11:39.

  23. #2919
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    OK, slatki su DPS-ovci, super su odradili posao, nego koji je rezultat svega? Ambasadori će da sjede doma dok im ne istekne mandat, a kompletna diplomatija će biti na nivou otpravnika poslova.
    Koja je druga alternativa? Ne možeš predsjednika natjetrati da potpiše akreditivna pisma. Nemoj mi samo tvrditi da bi on postupio drugačije da mu se samo fino objasnilo.



    Mislim da je racionalnije pregovarat i imati neki rezultat.
    Odavno je jasno da od kohabitacije i pregovora nema ništa. Ada DPS zvaničan stav je sad da opozicija više nema 41 poslanika već samo 40. Kao da može glas u DIK da liši partiju poslaničkog mandata

  24. #2920
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    znate li vi kako funkcionise diplomatija, ako ostavi sve ambasade na nivou otpravnika poslova to ce i ove da urade u CG a to automatski znaci zahladjenje odnosa izmedju dvije zemlje
    Ne pričaj besmislice molim te. Svaka ambasada svake zemlje provede bar nekoliko mjeseci godišnje na nivou otpravnika poslova.

  25. #2921
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    znate li vi kako funkcionise diplomatija, ako ostavi sve ambasade na nivou otpravnika poslova to ce i ove da urade u CG a to automatski znaci zahladjenje odnosa izmedju dvije zemlje
    Odakle ti to? Imenovanje privremenog otpravnika poslova je najnormalnija stvar u diplomatiji u odsustvu akreditovanog ambasadora (u slučaju putovanja van zemlje domaćina, konsultacija u matičnom ministarstvu, perioda između završetka mandata i akreditacije novog ambasadora) i obično ne iziskuje recipročne mjere.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  26. #2922
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koja je druga alternativa? Ne možeš predsjednika natjetrati da potpiše akreditivna pisma. Nemoj mi samo tvrditi da bi on postupio drugačije da mu se samo fino objasnilo.

    Odavno je jasno da od kohabitacije i pregovora nema ništa. Ada DPS zvaničan stav je sad da opozicija više nema 41 poslanika već samo 40. Kao da može glas u DIK da liši partiju poslaničkog mandata
    Pokušao bih da trgujem, ništa ne košta. Ili možda košta politički? Svakako bih imao čistu situaciju da kažem "probao dogovor". Svršeni čin na svršeni čin, ne znam baš dokle će tako doći. Ali ajde...
    Svakako ostaje problem istrčavanja pred rudu i nepridržavanja nekih procedura... Bojim se samo da ga mi na kraju ne platimo.

  27. #2923
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Što se tiče reorganizacije uprave... u sl 02/2021 od 5. januara 2021 je objavljeno:

    -osniva se Uprava prihoda, od bivše Poreske uprave i Uprave za igre na sreću.

    -Uprava carina ostaje zaseban organ

    - osniva se Uprava za katastar i državnu imovinu od ex Uprave za nekretnine i Uprave za imovinu.

  28. #2924
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Što se tiče reorganizacije uprave... u sl 02/2021 od 5. januara 2021 je objavljeno:

    -osniva se Uprava prihoda, od bivše Poreske uprave i Uprave za igre na sreću.

    -Uprava carina ostaje zaseban organ

    - osniva se Uprava za katastar i državnu imovinu od ex Uprave za nekretnine i Uprave za imovinu.
    O radnicima ništa?
    Preuzimaće se vjerovatno.

  29. #2925
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    URA ce po procjenama DF-a i njihovim analizama imati u NK bolji rezultat nego li na parlamentarnim sto bi za NK bilo ravno cudu

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    ali opet neće biti dio vlasti, što je ključno. za prosječnog glasača DFa, URA predstavlja sve suprotno od njih. u prilog tome ide pljuvanje Adžića i Božene danima pred glasanje o izmjenama zakona. kao i priča tokom kampanje da će neko iz URE prodati jer su Crnogorci


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 117 of 1249 FirstFirst ... 17671071131141151161171181191201211271672176171117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 20 users browsing this thread. (0 members and 20 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •