Page 85 of 1249 FirstFirst ... 3575818283848586878889951351855851085 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #2101
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...radne-nedjelje

    Sramno!!!! Opasno se igraju sa ovim.
    Ovaj zakon je sam po sebi bio totalno debilan iako potreban radi odsustva kaznavanja poslodavaca koji izrabljuju radnike na svaki moguci nacin. Al' od prvog dana me je fasciniralno kako to da konobar, kuvar, pekar i radnik na benziskoj pumpi imaju manja prava nego neko ko radi u butiku il' slicno?

    Eto im upravo dobar test kao novoj vladi pa da vidimo sta se radi i kako se radi. Neka nadju rjesenje da radnici imaju obavezne slobodne dane, neka isto tako nadju rjesenje za kaznavanje poslodavaca koji ne postoju zakonske odredbe i onda mogu i da micu zakon.

  2. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  3. #2102
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...radne-nedjelje

    Sramno!!!! Opasno se igraju sa ovim.
    Ja generalno nisam za vraćanje radne nedjelje, imajući u vidu da poslodavci uglavnom ne poštuju pravilo iz Zakona o radu da se zaposlenom mora dati slobodan dan u toku sedmice.

    Ipak, ovdje treba naći neki balans između odmora za zaposlene i podsticanja privredne djelatosti. S jedne strane bi trebalo propisati precizne uslove za otvaranje nedjeljom, a dio nadležnosti spustiti na nivo lokalnih samouprava, u smisli da se saglasnost za rad pod određeninm uslovima može dobiti od lokalnog organa - jer nije isto biti otvoren nedjejom u Budvi i Mojkovcu.

    Imamo opštine koje su turistički orijentisane i gdje zabrana rada nedjeljom može uticati na promet. To su prije svega sve opštine na primorju, gdje je upravo nedjelja dan kad se ostvaruje najveći promet.

    Jedno od rješenja može biti da se propiše maksimalan broj nedjelja u godini koje trgovac može označiti kao radne, uz izuzetak državnih praznika. Tako, na primjer, za maksimum 12 radnih nedjelja u godini poslodavci mogu odlučiti da svaka posljednja nedjelja u mjesecu bude radna.

    Druga opcija je da se propiše tačno vrijeme kada prodavnice mogu biti otvorene nedjeljom. Na primjer, maksimum 5 sati između 10 do 17h.

    Takođe, opcija je i da se propiše mogućnost utvrđivanja turističke oblasti, gdje bi samo u toj zoni moglo biti omogućena trgovina nedjeljom, opet pod određenim uslovima.


    Evo iskustva iz Evrope i svijeta: https://en.wikipedia.org/wiki/Sunday_shopping
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  5. #2103
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ma treba ovim novih uhljebima iz vlasti ukinuti vikend i njima uvesti radnu nedelju , ukinuti beneficije prekovremenog rada koji imaju, obracune po koeficijentima molim dje to ima!? no fino svima koji rade u drzavne ustanove uvesti ko u prodavnicu 2 slobodna dana u mjesec i plata 300 eura nebitno skolska sprema ajde ovi ce ispanut crnji no prosli

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #2104
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Nikako nisam za ukidanje neradnje nedjelje. Niko ne treba da radi svaki dan, pogotovo ne za 300 evra.

  7. #2105
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    "Nije laka mjera i nije je lako dogovoriti. Ipak vjerujem da je mjera dobra, ali samo ako budemo isli paralelno u proces snaznije zastite prava radnika."
    Sta god to znacilo. Pa da sacekamo prije osude.

  8. #2106
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Bio sam u Pariz, neđeljom ništa nikad nisam mogo da kupim. Ne vidim da je Pariz propa turistički zbog supermarketa.

  9. #2107
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Bio sam u Pariz, neđeljom ništa nikad nisam mogo da kupim. Ne vidim da je Pariz propa turistički zbog supermarketa.
    znas kako kad bi poslodavac imao zakonsku obavezu da radniku isplacuje minimum 70 eura+9%drzavi za radnu nedelju plus plata onda ima smisla nekog da se i mucenik motivise nekako...a i poslodavac da razmisli dobro da li mu je taj dan donosi toliko profita ali opet tim se poslodavac dodatno motivise da opet zajebe drzavu ,inspekciju i radnog konja


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #2108
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Bio sam u Pariz, neđeljom ništa nikad nisam mogo da kupim. Ne vidim da je Pariz propa turistički zbog supermarketa.
    Propasti definitivno nece ali u turistickim mjestima u FR je dozvoljen rad super marketa nedjeljom (vec jedno duze vrijeme). Info je cisto za ostatak forumasa da ne steknu pogresan utisak da je u cijeloj FR zabranjen rad nedjeljom.
    Iskreno za Pariz konkretno nisam znao da ne rade nedjeljom.

    Inace po regulativama EU na svakoj zemlji clanici je da odredi sama shodno svojim potrebama koji neradni dan ce da bude u pojedinim bransama, nigdje se ne istice da to mora biti nedjelja.

  11. #2109
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Ne treba da se ukida neradna nedelja, nadam se da ce to ostati samo na predlogu.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  12. #2110
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Ne treba da se ukida neradna nedelja, nadam se da ce to ostati samo na predlogu.
    Mislim da ce nama dogodine neradna nedelja biti najmanji problem. Ako se nastavi masovno otpustanje u privatnom sektoru, ljudi ce moliti da rade, pa koji god da je dan u pitanju.

    Ja ne znam jel mi nismo svjesni sto znaci kad BDP padne 15-20%... i sto nas ceka dogodine...

  13. #2111
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mislim da ce nama dogodine neradna nedelja biti najmanji problem. Ako se nastavi masovno otpustanje u privatnom sektoru, ljudi ce moliti da rade, pa koji god da je dan u pitanju.

    Ja ne znam jel mi nismo svjesni sto znaci kad BDP padne 15-20%... i sto nas ceka dogodine...

    Šta nas čeka dogodine? Ne razumijem se u ekonomiju pa objasni u kratkim crtama sa akcentom na plate.

  14. #2112
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    EU je i pustila ovu promjenu vlasti zato što ovi sad imaju više kredita kod naroda i moći će da rade one stvari koje bi kod dpsa izazivale masovne proteste ali evo kad se reguliše crkva moći će ljudi i po 15 sati da rade samo MMF da se namiri nije to problem
    EU je pustila ovu promjenu vlasti, zbog:
    1. Naroda koji je izašao na litije bez jednog jedinog incidenta
    2. Što su većina opozicije iste litije podržali i stali uz isti narod ne praveći nemire i čuvajući mir
    3. Što je Evropa vidjela, da dio opozicije ima veliku šansu da zadrži pro-evropski kurs a to su stranke u poletu koje ce da umire "patriJote" iz redova dps-sdp-sd-lp-bs i "četničke patriJote" iz redova df-a bliski Mandiću
    4. Ovi gore nabrojani će da ostanu na oko 5-15% ukupnog stanovništa i dalje će podržavat "zaštitare naciJoma" "obje strane"
    5. Umjereni koji su glasali i jedne i druge ce da pređu na "nove snage" ura-demokrate koje prestavljaju ruku na srce blaže nacionalne orjentacije koje više vode građanskoj struji nego ekstremnom nacionalizmu "mi i niko sem mi"
    6. Litijama su predstavnici "zapada" vidjeli da na neki način "novi" mogu završavati njihove interese kao i dps do sad


    Poslato je nadam se

  15. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  16. #2113
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Šta nas čeka dogodine? Ne razumijem se u ekonomiju pa objasni u kratkim crtama sa akcentom na plate.
    Nezaposlenost je presla prag od 20%, i nema tendencije da ce ostati na tom nivou, ili padati, tamo do proljeca... Preko 3000 ljudi je vise nezaposleno na kraj novembra, u odnosu na kraj oktobra. I to sto se zvanicno vidi. Hiljade ljudi koji su na crno radili takodje su bez poslova ostali.

    Pad BDPa ce biti preko 15%, znaci nekoliko stotina miliona... to je kontrakcija koja drzave baca na dupe. Mi nemamo eure da stampamo, tako da ce ustede morati bit ogromne u budzetu za 2021. Zato su ministri i dali sebi fore do marta 2021 da precesljaju svaku stavku koju je DPS pripremio, jer ce sigurno gledati da minimizuju nepotrebne stavke, jer od ovih 700 miliona zaduzenja 500 ide na stare dugove, 200 u razvoj, skoro nista u tekucu potrosnju...

    Nikad veci nije bio broj kompanija u blokadi, zivih para slabo ko gleda, sve neke kompenzacije...

    I onda pitanje svih pitanja. Sezona 2021. Tu nam udje zivog kesa 1 000 000 000+... ako budemo bili na 50-60% treba da skacemo, ali kakve su najace, izgleda da ce 50% prometa iz 2019 bit vrhunac. Sto znaci da ce bit 500 000 000 manje zivog kesa...

    Ja bih gledao da radim bilo sto, ne bi me puno brinulo ocu li u ovakvim okolnostima raditi nedelju ili ne. Ovo je vandredno stanje, situacija koja se desava jednom u 100 godina, nema mjesta komunizmu, nego svi da se ustanu i da zapnu koliko mogu, na celu sa Vladom koja nece imati odmora 365 dana, 20 sati dnevno.
    Last edited by Mojsije; 29-12-20 at 14:19.

  17. #2114
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ја сам и када је доношене закон, био против да се не ради недељом, чак је тада било предлога мислим и у Скупштини да се то другачије ријеши. Али сам сада за укидање само под условима, да људима обезбиједи сигуран слободан дан или чак два дана током недеље. Наравно држава треба да контролише послодавце жестоко и свако кршење казна.
    Last edited by Brk; 29-12-20 at 14:35.

  18. #2115
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Neka stoji i ođe:

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Milatović razgovarao sa bankarima: Dogovorene mjere za lakše poslovanje
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...kse-poslovanje
    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Na osnovu čega ministar finansija može sa bankama da dogovori izmjenu mjera koje je propisala cbcg? Jeste da je mjera ograničavanja roka otplate za potrošačke kredite za fizička lica donijeta prije nego što je nastupila situacija sa covidom, ali čini mi se da nije donijeta da bi danas bilo više ljudi sa kreditima koje ne mogu da vraćaju od trenutnog broja. Iako je Žugić sa svitom napravio zastiđe od cbcg, ta institucija je formalno nezavisna tako da je nevjerovatno da ministar finansija čačka oko mjera centralne banke.

  19. #2116
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Ја сам и када је доношене закон, био против да се не ради недељом, чак је тада било предлога мислим и у Скупштини да се то другачије ријеши. Али сам сада за укидање само под условима, да људима обезбиједи сигуран слободан дан или чак два дана током недеље. Наравно држава треба да контролише послодавце жестоко и свако кршење казна.
    Može da radi nedjeljom samo onaj ko ima elektronsku evidenciju zaposlenih i ko je spreman da plati subotom x1.5 i nedjeljom x2 satnicu radniku, kao i svaki prekovremeni preko 40 sati nedjeljno. TAČKA.

    Lako li je dizat ekonomiju preko grbače radnika.

    Mene ne tangira, niti moju porodicu, ali znam ih dosta što su progledali od kako je nedjelja neradna.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  21. #2117
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Ја сам и када је доношене закон, био против да се не ради недељом, чак је тада било предлога мислим и у Скупштини да се то другачије ријеши. Али сам сада за укидање само под условима, да људима обезбиједи сигуран слободан дан или чак два дана током недеље. Наравно држава треба да контролише послодавце жестоко и свако кршење казна.
    Da su imali volje da to sprovedu, sve je lijepo propisano u Zakonu o radu. I slobodni dani, i odmor, i prekovremeni... Iako svi misle da su svi tajkuni isključivo dpsovski, to nije tačno. U kršenju prava, neplaćanju poreza i doprinosa, slanju firmi u stečaj i otvaranju novih, nije bitno za koju si partiju. Čisto sumnjam da će se nešto promijeniti po tom pitanju.

  22. #2118
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nezaposlenost je presla prag od 20%, i nema tendencije da ce ostati na tom nivou, ili padati, tamo do proljeca... Preko 3000 ljudi je vise nezaposleno na kraj novembra, u odnosu na kraj oktobra. I to sto se zvanicno vidi. Hiljade ljudi koji su na crno radili takodje su bez poslova ostali.

    Pad BDPa ce biti preko 15%, znaci nekoliko stotina miliona... to je kontrakcija koja drzave baca na dupe. Mi nemamo eure da stampamo, tako da ce ustede morati bit ogromne u budzetu za 2021. Zato su ministri i dali sebi fore do marta 2021 da precesljaju svaku stavku koju je DPS pripremio, jer ce sigurno gledati da minimizuju nepotrebne stavke, jer od ovih 700 miliona zaduzenja 500 ide na stare dugove, 200 u razvoj, skoro nista u tekucu potrosnju...

    Nikad veci nije bio broj kompanija u blokadi, zivih para slabo ko gleda, sve neke kompenzacije...

    I onda pitanje svih pitanja. Sezona 2021. Tu nam udje zivog kesa 1 000 000 000+... ako budemo bili na 50-60% treba da skacemo, ali kakve su najace, izgleda da ce 50% prometa iz 2019 bit vrhunac. Sto znaci da ce bit 500 000 000 manje zivog kesa...

    Ja bih gledao da radim bilo sto, ne bi me puno brinulo ocu li u ovakvim okolnostima raditi nedelju ili ne. Ovo je vandredno stanje, situacija koja se desava jednom u 100 godina, nema mjesta komunizmu, nego svi da se ustanu i da zapnu koliko mogu, na celu sa Vladom koja nece imati odmora 365 dana, 20 sati dnevno.


    Zahvaljujem.
    Naglašavam da sam baš laik za ekonomska zbivanja i prirodno netalentovan za tu nauku, ali
    ruku na srce ja ne vidim da se slabije živi iako corona kriza traje od marta. To je već deset mjeseci.
    Ovi iz državnih firmi normalno primaju plate. Cedis i EPCG su svim zaposlenima dali po 550 eura za Novu Godinu. Ivan Vuković opštinarima 200 eura.
    Svim ostalima normalno idu plate.Penzije redovne.
    Sad ne znam za privatni sektor ali vidim da ne zatvaraju. A zatvorili bi vala posle 10 mjeseci. Plaćaju znači kirije, struju i plate.

  23. #2119
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    EU je pustila ovu promjenu vlasti, zbog:
    1. Naroda koji je izašao na litije bez jednog jedinog incidenta
    2. Što su većina opozicije iste litije podržali i stali uz isti narod ne praveći nemire i čuvajući mir
    3. Što je Evropa vidjela, da dio opozicije ima veliku šansu da zadrži pro-evropski kurs a to su stranke u poletu koje ce da umire "patriJote" iz redova dps-sdp-sd-lp-bs i "četničke patriJote" iz redova df-a bliski Mandiću
    4. Ovi gore nabrojani će da ostanu na oko 5-15% ukupnog stanovništa i dalje će podržavat "zaštitare naciJoma" "obje strane"
    5. Umjereni koji su glasali i jedne i druge ce da pređu na "nove snage" ura-demokrate koje prestavljaju ruku na srce blaže nacionalne orjentacije koje više vode građanskoj struji nego ekstremnom nacionalizmu "mi i niko sem mi"
    6. Litijama su predstavnici "zapada" vidjeli da na neki način "novi" mogu završavati njihove interese kao i dps do sad


    Poslato je nadam se
    6. i mnogo bolje od dpsa obradovali su se bili i u Srbiji kad su makli žute, pa su ih ovi sad stegli mnoogo žešće
    She is only here to annoy herself!

  24. #2120
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Šta nas čeka dogodine? Ne razumijem se u ekonomiju pa objasni u kratkim crtama sa akcentom na plate.
    Evo ja cu pokusati.
    Trenutno je veliki broj firmi smanjio broj radnika i to poprilicno.
    Smanjenje broja radnika u realnom sektoru znaci manje novca u budetu drzave.
    Smanjio se promet u kompanijama oko 25 do 30%. Nedje vise nedje manje, ali to je prosjek.
    Manja poslovna aktivnost znaci manje novca od PDV i manje novca od poreza i prireza. Plus kompanije smanjuju sva ulaganja i nepotrebne takse koje mogu da skrate bez veceg uticaja na posao. Reklame, smanjenje prostora na kojem su operacije pa je manje novca od poreza i prireza i u lokalnom i drzavnom budzetu.
    Sad dolazimo do glavne stvari. Od ovoga se finansiraju plate radnicima u javnom sektoru(preskocicemo ostale stvari, ostacemo na tome)
    Javni sektor debelo sije prosjecnu platu privatnog. I oni ocekuju uredno platu svakog prvog.
    Smanjenje privredne aktivnosti realnog sektora mora se iskazati na javni sektor i njihove plate(do sada je DPS zaduzivao drzavu pa je tako doslo do ovog duga)
    Ako se smanje plate i u javnom sektoru, ili dodje do smanjenja broja zaposlenih, vecina je pod hipotekarnim kreditima sto znaci da ce im manje novca ostati za tekucu potrosnju. S obzirom na smanjenje kupovne moci, voli i hdl i sl ce podici cijene(vec su to uradili) i onda ulazimo u spiralu smanjenja potrosnje.
    Sta je problem, pa 82% crnogorskog budzeta cini potrosnja, tj ono sto ja ti ili janko marko, pojedemo, popijemo, kupimo da obucemo(nebitno da li kafana ili prodavnica)
    Smanjenje javne potrosnje uticace na pad BDP jer je nerealan oduvijek bio, sto. Dovodi do dodatnog smanjenja potrosnje jer ce narod da cuva novac za "ne daj boze"....
    I ulazimo u spiralu povecanja inflacije i smanjenja privredne aktivnosti.
    O ovome se vec dvije godine ovdje na forumu pricalo, nego se vecina posprdavala tome jer se gledalo kao "mrzimo DPS"
    Ovo je cekalo bilo koga na vlasti. Ili mislis da je policijska represija bila nepovezana zadnje dvije godine. Osjecalo se ovo odavno, ali se smatralo izdajom i srpstvom ko god ga pomene

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #2121
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ako je manje novca za poreze, prireze, pdv i takse a to traje već 10 mjeseci, od marta, okle onda opštinama pare za plate? Podgorica, Danilovgrad, Nikšić, Bijelo Polje, Bar, Kotor, Cetinje normalno daju plate kao da se ništa ne dešava. Daju i bonuse za NG.
    Ja očima svojim ne vidim da se išta slabije živi nego prije covida.

  26. #2122
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Ako je manje novca za poreze, prireze, pdv i takse a to traje već 10 mjeseci, od marta, okle onda opštinama pare za plate? Podgorica, Danilovgrad, Nikšić, Bijelo Polje, Bar, Kotor, Cetinje normalno daju plate kao da se ništa ne dešava. Daju i bonuse za NG.
    Ja očima svojim ne vidim da se išta slabije živi nego prije covida.
    Rasipaju budzet od prosle godine. To ce se brzo promijeniti. Vidio si da je ministar poljoprivrede vec odbio da potpise bonuse od 30%.
    To je rosle godine pozajmljeno i uslo u budet.
    Drzava je prosle godine donijela zakon da moze preko proslogodisnjeg plana da se zaduzi 500 miliona za ovu godinu zbog povoljnijih uslova. One su trebala da idu za otplate kredita i kapitalne investicije.
    Niko blage veze nema kako su potrosene, a dosadasnja praksa je bila da se zavrsni racun za prethodnu godinu objavljuje u septembru ili oktobru tekuce, kada nikoga vise ne zanima.
    Pozajmljivali smo pare za vracanje dugova, a oni su isli za kupovinu socijalnog mira. Dio tih 500 miliona je trebao da ode i u MA da isplati dugovanja za avione, motore i aerodrome u inostranstvu i domace.
    Svi danas vidimo dje je taj MA i koliko je para potroseno da se vracaju dugovi

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #2123
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...radne-nedjelje

    Sramno!!!! Opasno se igraju sa ovim.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ako ovo izglasaju,prvi veliki - Vlade! Sem ako se ne ograde i pritisnu poslovdavce o postovanju 40h radi nedeljno,a to kod nas nema sanse.

  28. #2124
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ako ovo izglasaju,prvi veliki - Vlade! Sem ako se ne ograde i pritisnu poslovdavce o postovanju 40h radi nedeljno,a to kod nas nema sanse.
    Jakov je rekao da ce raditi na tome da se postuju vise prava radnika.

    Sto i nije tesko realno i nije kad se iz inspekcija pociste DPS inspektori, pa fino podju kod Bokana i kazu daj da vidimo liste radnih sati svakoga, kad se upisuju, kad se ispisuju, platne liste se uporede da li se sve placa...

    Isto tako i rad nedeljom se plati...

    Znaci ima nacina, samo da se pritisnu ovi izrabljivaci. I kad se sve u cent plati nece bit problem ni radna nedelja.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  30. #2125
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jakov je rekao da ce raditi na tome da se postuju vise prava radnika.

    Sto i nije tesko realno i nije kad se iz inspekcija pociste DPS inspektori, pa fino podju kod Bokana i kazu daj da vidimo liste radnih sati svakoga, kad se upisuju, kad se ispisuju, platne liste se uporede da li se sve placa...

    Isto tako i rad nedeljom se plati...

    Znaci ima nacina, samo da se pritisnu ovi izrabljivaci. I kad se sve u cent plati nece bit problem ni radna nedelja.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Slazem se,al to je malo veci zalogaj zar ne? Oni mogu vece markete dovesti,al sto cemo malo lokalne sto rade u zgradama i naseljima?
    Ja bis bas volio da dovedu red kao sto ti kazes,samo treba to sprovesti u djelo.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Page 85 of 1249 FirstFirst ... 3575818283848586878889951351855851085 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •