Page 293 of 1249 FirstFirst ... 193243283289290291292293294295296297303343393793 ... LastLast
Results 7,301 to 7,325 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #7301
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne izigravam ja francusku sobaricu, samo čitam što je potpredsjednik Vlade izjavio:
    Ako ti je toliki argument sta ministri kazu onda citiraj predsjednika vlade, koji je rekao da nema nikakve odgovornosti Vuksica

    Svakako je nekorektno od tebe da tvrdis nesto ocigledno nemoguce, a to je da je ANB mogao biti i priblizno ociscen od politickih DPS kadrova u ovih mjesec dana.

    Ako mislis da je ovo bio Vuksicev pokusaj da posalje podatke Moskvi svakako pojasni taj genijalni plan. Realno, postoje samo dvije mogucnosti - da se radi o nenamjernoj gresci ili da se radi o namjernoj gresci. U oba slucaja treba istraziti ko je kriv. Uzevsi u obzir koliko kadrova je jos tu iz DPS vremena (najamnje 90%, vjerovatno i vise) tesko da moze biti direktorova odgovornost sto kadrovi koje je on izabrao grijese.

    Plus, tu je i odgovornost recimo poslanika Konjevica za tvitovanje informacija o radu zatvorene sjednice odbora tokom sjednice.

  2. #7302
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Znaci veca je greska sto je Konjevic tvitnuo da je izvrseno KD nr navodeci sadrzinu spisa,no sto je direktor tajne policije napravio kiks sa tajnim podacima ?

    Naivan je Vuksic previse .
    Greotice podmetnuo mu neko papir.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  3. #7303
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Koliko ima strana taj izvjestaj pa ga covjek ni ne pogleda prije sjednice ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  4. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  5. #7304
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako ti je toliki argument sta ministri kazu onda citiraj predsjednika vlade, koji je rekao da nema nikakve odgovornosti Vuksica

    Svakako je nekorektno od tebe da tvrdis nesto ocigledno nemoguce, a to je da je ANB mogao biti i priblizno ociscen od politickih DPS kadrova u ovih mjesec dana.

    Ako mislis da je ovo bio Vuksicev pokusaj da posalje podatke Moskvi svakako pojasni taj genijalni plan. Realno, postoje samo dvije mogucnosti - da se radi o nenamjernoj gresci ili da se radi o namjernoj gresci. U oba slucaja treba istraziti ko je kriv. Uzevsi u obzir koliko kadrova je jos tu iz DPS vremena (najamnje 90%, vjerovatno i vise) tesko da moze biti direktorova odgovornost sto kadrovi koje je on izabrao grijese.

    Plus, tu je i odgovornost recimo poslanika Konjevica za tvitovanje informacija o radu zatvorene sjednice odbora tokom sjednice.
    Ne tvrdim ja da je ANB očišćen, nego potpredjsednik Vlade Dritan Abazović.
    Isti onaj potpredjsenik, ne i ministar kako ti napisa a lapsus si napravio vidi se , dakle potpredsjednik Vlade koji je rekao da je Vukšić napravio propust. Bez izvrtanja mojih postova da te zamolim
    Premijer je rekao da nema njegove odgovornosti, mada je rekao i da će poštovati mjere pa poslije 3 dana oni... Da ne otvaram pandorinu kutiju.

    Ne mislim ja ništa o tome što je Vukšić pokušao, htio da uradi i slično. Bitne su samo činjenice.

    Nemam ja problem i da procesuiraju Konjevića, i svakoga za koga se utvrdi da je prekšio zakon ove države treba procesuirati. Me bih ja tu ništa odvajao po nijednom kriterijumu, naročito ne po DPSovac, DFovac, komita, četnik, ustaša ili liberal.
    Prema svima jednako, bez obzira na političko, vjersko i nacionalno opredjeljenje.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  7. #7305
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    @Gagarin
    De de.

    Pomenuonsam sudsku likvidaciju kroz stecaj jer ce privredni sud odrediti stecajnog direktora, a MA defininitivno ide u likvidaciju jer nemaju nikakvih sredstava.
    Da li ce povjerioci pokrenuti stecaj ili drzava je nebitno. U oba slucaja ide stecaj, jedina je razlika sro se kod sudske likvidacije ne moze ulaziti u reorganizaciju firme dok kod klasicnog stecaja moze.
    Za ovu situaciju je semantika nebitna.
    Da li ce morati da isplate prvo dugovanja povjeriocima ako hoce da rade sa njima, pa to dodje nedje normalno. Ne rade nase ekonomske "dodaj plus u nazivu" fore.
    Ali oni ne duguju skoro nikome, sem Aerodromima, SMATSA i PU.
    Prerpostavljam da je MA prodao lizing drzavi pa je ona otkupila avione od povjerilaca. Mislim da su taj trik iskoristili.
    SMATSA sa vecinskim SRB vlasnistvom sumnjam da ce praviti problem, isti su ro politicki namjesteni prevaranti kao i ovi nasi.
    PU.... Pa koliko firmi propade, nije taj dug bezveze nastao...
    Strazbur... Ne znam sto bih ti rekao. Do njega su dosli radnici i Radoja Dakica i KAPa, pa se ne zavrsi tako kako ti pominjes. Nego se i dalje okupe povremeno ispred vlade da protestvuju.
    Ali eto... po tvome ce radnici MA bolje da prodju za 10 godina koliko je ovima trebalo da stignu
    SMATSA je protočni bojler Eurocontrola, gdje su ljudi zaposleni da ne bi bili u Eurocontrolu. Sav prihod se plaća Eurocontrolu, onda on pušta pare za SMATSA. Poenta je da su zbog toma astronomske plate. Takođe, ulaz u struku kontrolora je veoma težak i mnogo košta školovanje koje se iz džepa plaća. Ali zato pripravnik 1500-2000. Pa ćeraj dalje. Možda se sjećaš čuvenog Vučićevog lomljenja kvake od bijesa kad su iz SMATSA tražili da potpiše veće plate. Nije ih potpisao i znaš što biva sa viškom para? Vraćaju se Eurocontrolu. Koliko god da imaš naleta kojui se plaćaju dobijaš samo za troškove. Tako da ti je računica da su ti plate što veće zbog poreza i doprinosa koje ima država. Ali Vučkov populizam na prvom mjestu. Zvuči poznato?

    Šalu na stranu. Piloti su ti mnogo čudna fela, sa ozbiljnim međunarodnim suindikatima, koji uključuju i kabinsko osoblje. Drže se dobro, solidarni su i zato dobro prolaze. Tako da ako kao kompanija pilote ispališ za kintu dozovolu ćeš gledat nikad. Blokiraće njihov sindikat dozvolu dok ih ne isplatiš. A radi im svaki mjesec taximetar dok ne uvedeš stečaj. veća faktura, ovo, ono...
    A onda, što misliš? Da li će ostatak zaposlenih dobiti plate na sudu ako isplatiš kabinsko i letačko osoblje na neki način. Ostali izvise. Tuže za diskriminaciju što realno jeste. Kolika im je šansa? Mislim velika. I kako isplatiti Eurocontrol a da ne podvedeš pod neku državnu pomoć.
    Ne znam, moguće da je sve ovo lupetanje što pišem. Imam čudan osjećaj da prilikom donošenja odluka nisu za sve opcije obezbjeđena rješenje. Mada što ih briga. I ako kiksaju neće od svojih mirit minus.

  8. #7306
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne tvrdim ja da je ANB očišćen, nego potpredjsednik Vlade Dritan Abazović.
    Zato i kazem da si nekorektan, jer koristis argumente za koje znas da ne mogu biti tacni. Ako ti je toliko vazno sta ministri govore onda da uzmemo prmeijerovu izjavu da nema Vuksiceve odgovornosti i zavrsili smo raspravu


    Ne mislim ja ništa o tome što je Vukšić pokušao, htio da uradi i slično. Bitne su samo činjenice.
    Ako su ti bitne cinjenice, onda ne znamo pouzdano nista sem da je bio nekakav incident. Ni ko je umijesan, ni ko je kriv, ni sta se otkrilo - sve to su price Konjevica i "neimenovanih izvora".

    Ali ti nekako volis o njihovim pricama da raspredas, ali ti se ne svidja da razmislis sta je mogla biti necija motivacija da posalje takva dokumenta skupstini. Posebno za nekoga kome je Vuksic vec "procesirao" gomilu kolega zbog nezakonitog prisluskivanja, pa se i njemu primice.

  9. #7307
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zato i kazem da si nekorektan, jer koristis argumente za koje znas da ne mogu biti tacni. Ako ti je toliko vazno sta ministri govore onda da uzmemo prmeijerovu izjavu da nema Vuksiceve odgovornosti i zavrsili smo raspravu


    Ako su ti bitne cinjenice, onda ne znamo pouzdano nista sem da je bio nekakav incident. Ni ko je umijesan, ni ko je kriv, ni sta se otkrilo - sve to su price Konjevica i "neimenovanih izvora".

    Ali ti nekako volis o njihovim pricama da raspredas, ali ti se ne svidja da razmislis sta je mogla biti necija motivacija da posalje takva dokumenta skupstini. Posebno za nekoga kome je Vuksic vec "procesirao" gomilu kolega zbog nezakonitog prisluskivanja, pa se i njemu primice.
    Ti ovo kažeš da potpredjsednik Vlade Dritan Abazović izgovara netačne tvrdnje da ne rečem laže? OK neka ti bude onda
    Opet mi postavljaš riječi koje nisam rekao, "da mi je važno što ministri govore..." potpredsjednika Vlade sam citirao, nisam ministra. Ne znam što imaš protiv njega pa ga degradiraš u ministra
    Za premijera ti već rekoh kako ide sa njegovim izjavama i dosljednošću, iako si to iskulirao

    Mada ako ti je OK ovo da potpredsjednik Vlade daje netačne tvrdnje, onda je rasprava završena što jes jes

    Činjenice su bitne, a njih će neko utvrđivati, jer je svako nevin dok se ne dokaže suprotno ako mene dobro pamćenje služi.

    Ne raspredam o ničijim pričama, samo ti citram što se izjavljivalo po novina i TV.
    I rekoh ti za Konjevića ako je grešan i njega da procesuiraju i ostvare naum potpredsjednika Vlade koji reče da samo pola CG može mirno da spava. Koja god Vlada da dođe ja ću mirno spavat, savjest mi je čista.
    Za njih poslije ovih dešavanja nisam siguran.

    I još jedna stvar. Da ja na posao za***** stvar na ovom niovu, mnogo bi mi cijenili što bih krivicu svalio na svoje podređene.
    Toliko da bi mi radnu knjižicu dali u kovertu a ne u ruku.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #7308
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ti ovo kažeš da potpredjsednik Vlade Dritan Abazović izgovara netačne tvrdnje da ne rečem laže? OK neka ti bude onda
    Politicar laze? Pa ti me sokiras do srzi

    Vise me iznenadjuje sto ti, umjesto normalne i razumne rasprave, koristis argument za koji znas da je netacan. Nisi politicar, nemas sta da zaradis od toga, pa je tvoje... ekonomisanje sa istinom tim ruznije.


    Činjenice su bitne, a njih će neko utvrđivati, jer je svako nevin dok se ne dokaže suprotno ako mene dobro pamćenje služi.

    Ne raspredam o ničijim pričama, samo ti citram što se izjavljivalo po novina i TV.
    I ja. Ali kad ja komentarisem o izjavama po novinama o istragama u ANB i pojavljivanju "Profesionalca" koji sabotira novog direktora, to ti je rekla-kazala i trazis da se ostavi istrazi da donese sud. Ali volis da raspredas Konjevicevo rekla-kazala.

  11. #7309
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Politicar laze? Pa ti me sokiras do srzi

    Vise me iznenadjuje sto ti, umjesto normalne i razumne rasprave, koristis argument za koji znas da je netacan. Nisi politicar, nemas sta da zaradis od toga, pa je tvoje... ekonomisanje sa istinom tim ruznije.

    I ja. Ali kad ja komentarisem o izjavama po novinama o istragama u ANB i pojavljivanju "Profesionalca" koji sabotira novog direktora, to ti je rekla-kazala i trazis da se ostavi istrazi da donese sud. Ali volis da raspredas Konjevicevo rekla-kazala.
    Nije to Konjevićevo rekla kazala nego potpredsjednik Vlade reče da je napravio propust. Šokiraš i ti mene koliko izvrćeš
    Znači tvoja premisa je političar Abazović laže a političar Krivokapić govori isitnu. OK neka bude
    Iz ponašanja prvog sa svima epitetima superstara još to ne mogah zaključiti, ali ovaj drugi političar se baš svojski potrudio da ga okarakterišu kao osobui koja ne govori baš uvijek istinu. Nema potrebe da nabrajam

    Kao argumente koristim ono što nam se plasira u medijima, nisam ništa izmislio niti rekao neku tvrdnju za koju ne mogu naći link.
    I opet ti kažem, priča od podmetanju ne pije vodu makar kod mene sve i da jeste istina, kod većine glasača vjerovatno da pije. Ja inače nemam neko lijepo mišljenje o ljudima koji za svoje greške okrivljuju druge ljude a ne sebe.
    Najčešće su to isti ljudi koji za svaki uspjeh pokupe lovorike, a kad je muka onda isture pione da ih vojska pregazi. Loše baš loše

    A sad malo ozbiljnije na temu: tužno je da za jedan ovakav događaj izjave potpredsjednika Vlade i premijera nisu usaglašene, još gore je što su dijametralno suprotne.
    Još jedan penal Vlade potpuno bespotrebno.

    Mene ionako ekonomija i finansije najviše zanimaju i tu još čekam neke konkretnije poteze da povuku, a za sad su potezi većinom dobri manjim dijelom loši. Čeka nas interesantno proljeće svakako.
    Last edited by hercules; 22-03-21 at 11:00.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #7310
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ajde kolege nema potrebe da se raspravljamo oko obavještajnih službi u Crnoj Gori. One više ne postoje. Mislim postoje na papiru. Posle onakvog šutiranja direktora vojne službe, kojeg je ista ta vlada postavila mjesec ranije i posle ove komedije sa Odborom. Dajte. Problema više nema, jer službi više nema i svi srećni.
    Dritan, kao potpredsjednik zadužen za službe, se ne mora cimat oko onih sitnica iz Brisela koje su mu spočitali, jer su sada službe vjerovatno amputirane od bilo kojeg izvora podataka. Taman da svi budemo relaksirani.
    A što službe ne postoje više vjerovatno nije mrsko ni Krivokapiću. Iz vjerskih razloga
    Šalu na stranu, ne bi me čudilo da mu je idejai bila da sve to raskanta, a da kropmir i posledice od toga proslijedi promućurnom Abazoviću.

    Najpotcjenjeniji političar u Crnoj Gori. Snimi Pipun koja je ura pa iskusno odbi ponudu da bude potpredsjednik.

  13. #7311
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Znas kako. Ima svega. Mozda jesi u pravu, samo mislim da se neke stvari ne zavrse tako lako.
    Broj pilota koji je dobio otkaz zadnje godine mislim da je oko 10 000.propalo je nekoliko mnogo vecih kompanija od MA.
    I sve je to na cekanju. Mozda lupamo obojica.
    Konkretno moj stav znas od kako se ovo desilo. Ja od 2012 nisam sio u taj taksi za djecu politicara. Jbga ispalili su me dva puta dobro, a zato jer je mugosinom sinu bilo teako da ustane, ili se oduzila skupstina a pola DPS putuje u petak za beograd popodnevnim letom.
    Za mene licno je MA i bilo kakvo ulaganje u nesto slicno MA veliki problem. 30 miliona se moze i pametnije uloziti. Pa kad startujes ekonomiju otvaraj sta god hoces

  14. #7312
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije to Konjevićevo rekla kazala nego potpredsjednik Vlade reče da je napravio propust. Šokiraš i ti mene koliko izvrćeš
    Znači tvoja premisa je političar Abazović laže a političar Krivokapić govori isitnu. OK neka bude ...
    Ono sto sam ja rekao je da ne mozes uzimati izjavu jednog kao sveto pismo a izjavu drugog ignorisati. Ja ne vjerujem ni u jedni ni u drugu. Ti, medjutim, koristis onu koja ti odgovara iako i sam znas da ne moze biti tacna. Taj pristup, ajde da se lazemo pa ko nadlaze, te ako nista drugo kvalifikuje za politicku karijetu u CG

  15. #7313
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Propane kompanija da smo zdravo. Ali isti osnivač nove kompanije... Nije baš jednostavno sve to...

    Samo se bojim da prilikom donošenja odluka u brainstormingu nisu dobačili dokle ti i ja u dopisivanju. Ne sprdam se no stvarno.

  16. #7314
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ajde kolege nema potrebe da se raspravljamo oko obavještajnih službi u Crnoj Gori. One više ne postoje....
    Ti to pricas kao da smo mi ikad imali obavjestajnu sluzbu. Reci ces mi taj primjer da je ANB ikad odradila neku uspjesnu operaciju koja je opipljivo pomogla Crnoj Gori. Mislim, izuzev ilegalnog prisluskivanja opozicije i crkve

  17. #7315
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti to pricas kao da smo mi ikad imali obavjestajnu sluzbu. Reci ces mi taj primjer da je ANB ikad odradila neku uspjesnu operaciju koja je opipljivo pomogla Crnoj Gori. Mislim, izuzev ilegalnog prisluskivanja opozicije i crkve
    Solidno je odigrala protiv Sloba koncem 90-tih. Mada tada je na čelu bio Maraš, koji je bio profi kadar koji je pekao zanat u Titovoj saveznoj. A nije bilo baš jednostavno, uz to da situacija ne eskalira u svemu tome.
    I stvarno kad staviš njega za benchmark i pored Vukšića i Dritana. Šala komika.
    Posložio je to korektno bio i Boro Vučinić, dovoljno da od NATO dobije štrik,a od šefa nogobulj. Doduše na ambasadorsko mjesto

    No, mensečini da si ti saglasan da u ovu ANB treba nekome javit da svijetlo utuli. Možda je to bio cilj od samog početka. Kažem ti, Krivokapić odradio što je htio i uvalio promućurnom Dritanu krivicu.

  18. #7316
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ajde kolege nema potrebe da se raspravljamo oko obavještajnih službi u Crnoj Gori. One više ne postoje. Mislim postoje na papiru. Posle onakvog šutiranja direktora vojne službe, kojeg je ista ta vlada postavila mjesec ranije i posle ove komedije sa Odborom. Dajte. Problema više nema, jer službi više nema i svi srećni.
    Dritan, kao potpredsjednik zadužen za službe, se ne mora cimat oko onih sitnica iz Brisela koje su mu spočitali, jer su sada službe vjerovatno amputirane od bilo kojeg izvora podataka. Taman da svi budemo relaksirani.
    A što službe ne postoje više vjerovatno nije mrsko ni Krivokapiću. Iz vjerskih razloga
    Šalu na stranu, ne bi me čudilo da mu je idejai bila da sve to raskanta, a da kropmir i posledice od toga proslijedi promućurnom Abazoviću.

    Najpotcjenjeniji političar u Crnoj Gori. Snimi Pipun koja je ura pa iskusno odbi ponudu da bude potpredsjednik.
    Nisi daleko od istine, a toliko para usuto u te službe godinama.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ono sto sam ja rekao je da ne mozes uzimati izjavu jednog kao sveto pismo a izjavu drugog ignorisati. Ja ne vjerujem ni u jedni ni u drugu. Ti, medjutim, koristis onu koja ti odgovara iako i sam znas da ne moze biti tacna. Taj pristup, ajde da se lazemo pa ko nadlaze, te ako nista drugo kvalifikuje za politicku karijetu u CG
    Eto vidiš nije bilo teško da kažeš da ne vjeruješ.
    Ja i politika? Za neke velike pare jedino, a pri ovoj pameti baš teško ali da ne bude nikad ne reci nikad ostavljam 1% mogućnosti.
    Nisam naučen da lažem ljude kao političari jbg
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #7317
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Solidno je odigrala protiv Sloba koncem 90-tih. Mada tada je na čelu bio Maraš, koji je bio profi kadar koji je pekao zanat u Titovoj saveznoj. A nije bilo baš jednostavno, uz to da situacija ne eskalira u svemu tome.
    I stvarno kad staviš njega za benchmark i pored Vukšića i Dritana. Šala komika.
    Posložio je to korektno bio i Boro Vučinić, dovoljno da od NATO dobije štrik,a od šefa nogobulj. Doduše na ambasadorsko mjesto

    No, mensečini da si ti saglasan da u ovu ANB treba nekome javit da svijetlo utuli. Možda je to bio cilj od samog početka. Kažem ti, Krivokapić odradio što je htio i uvalio promućurnom Dritanu krivicu.
    Ti i dalje ne navede nista opipljivo. Strateske rezultate koje nije postigla ANB vec nasi zapadni prijatelji 90ih pa nam servirali na tanjiru se tesko mogu racunati.

    Ja sam od pocetka za kljuc u bravu pa formiranje normalne sluzbe. Da neko ostavi reso i ona zgrada izgori pa da grade novu godinu dana - nikakvu posljedicu po bezbijednost CG primijetili ne bismo. Doprinos ANB tome je nula. Doprinos prisluskivanju politickih oponenata, medjutim, je bio daleko iznad prosjeka sluzbi NATO zemalja, tu priznajem da mozemo da trazimo neku plaketu u Briselu

  20. #7318
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nisi daleko od istine, a toliko para usuto u te službe godinama.



    Eto vidiš nije bilo teško da kažeš da ne vjeruješ.
    Ja i politika? Za neke velike pare jedino, a pri ovoj pameti baš teško ali da ne bude nikad ne reci nikad ostavljam 1% mogućnosti.
    Nisam naučen da lažem ljude kao političari jbg
    Ne, slazem se, dosta ti amaterski to ide

  21. #7319
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,432
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Ne pushtaju Pipuna da dovede investitore?
    Zashto?Kontam jer nisu gladni sa tim platama njihovima,ali narod...?
    Dokle ce na ovoj temi da se laprda o glupostima,a osnovno,shto cemo jesti zabolje nas racku na chelu sa Zdravkom?
    ...

  22. #7320
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti i dalje ne navede nista opipljivo. Strateske rezultate koje nije postigla ANB vec nasi zapadni prijatelji 90ih pa nam servirali na tanjiru se tesko mogu racunati.

    Ja sam od pocetka za kljuc u bravu pa formiranje normalne sluzbe. Da neko ostavi reso i ona zgrada izgori pa da grade novu godinu dana - nikakvu posljedicu po bezbijednost CG primijetili ne bismo. Doprinos ANB tome je nula. Doprinos prisluskivanju politickih oponenata, medjutim, je bio daleko iznad prosjeka sluzbi NATO zemalja, tu priznajem da mozemo da trazimo neku plaketu u Briselu
    Može se računat. Odigrano je dobro tokom bombardovanja 1999 imao si npr dvije vojne formacije jednu protiv druge i nije došlo do haosa. Dobro je to maraš hendlovao, mada zli jezici kažu da mu je Jovica bio naručan poprilično, u svom top periodu zbog čega ga je Slobo šutno. Svakako, trebalo je biti mangup pa obezbijediti Jovičinu naručnost.
    Na kraju, nisu mu se našli kako valja, kad je ostara i poboljeva. Jbg. Duškov ego što mu nikad nije bio do koljena. Ali odosmo u istoriju.

    Što se slušanja tiče, mislim da je to precijenjena priča koja je baš odgovarala da ljudi lakše progutaju "rasprcavanje" ANB što bi Daka rekao. Na današnjem nivou tehnološkog razloga za skalameriju ti treba 100K EUR. Što se niko ne buni npr oko Mtela i ko isti sluša, ne samo u Srbiji već i u regionalnim filijalama.

  23. #7321
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne pushtaju Pipuna da dovede investitore?
    Zashto?Kontam jer nisu gladni sa tim platama njihovima,ali narod...?
    Dokle ce na ovoj temi da se laprda o glupostima,a osnovno,shto cemo jesti zabolje nas racku na chelu sa Zdravkom?
    Rakiju jednu brlju

  24. #7322
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,432
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Rakiju jednu brlju
    Jes,jesi ga vidio kako je podbuo sav?
    Nema ovdje naroda,ima samo kad zastavama treba da se mashe,goveda glupa.
    ...

  25. #7323
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne pushtaju Pipuna da dovede investitore?
    Ahahaha, Pipun i investitori.....

    Možda neke tipa Radojičića i Veselinovića sa sjevera Kosova ili Peconija što drži Happy.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #7324
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Može se računat. Odigrano je dobro tokom bombardovanja 1999 imao si npr dvije vojne formacije jednu protiv druge i nije došlo do haosa. Dobro je to maraš hendlovao, mada zli jezici kažu da mu je Jovica bio naručan poprilično, u svom top periodu zbog čega ga je Slobo šutno. Svakako, trebalo je biti mangup pa obezbijediti Jovičinu naručnost.
    Na kraju, nisu mu se našli kako valja, kad je ostara i poboljeva. Jbg. Duškov ego što mu nikad nije bio do koljena. Ali odosmo u istoriju.
    Mislim da je u tome vrlo mali udio bio ANB, a daleko veci zapadnih kolega. A posebno sto je i njihov ulog u tome bio manjinski u odnosu na razne druge faktore.


    Što se slušanja tiče, mislim da je to precijenjena priča koja je baš odgovarala da ljudi lakše progutaju "rasprcavanje" ANB što bi Daka rekao. Na današnjem nivou tehnološkog razloga za skalameriju ti treba 100K EUR. Što se niko ne buni npr oko Mtela i ko isti sluša, ne samo u Srbiji već i u regionalnim filijalama.
    Kako moze biti precijenjena? Jesu li prisluskivali? Jesu. Je li time krsen i ustav i zakon? Jeste. Takve prekrsaje sluzbe bezbijednosti jedne NATO drzave ne mozes "precijeniti". Pitaj Niksona koji je zbog par traka prije 50 godina (!) morao da da ostavku.

  27. #7325
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,432
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ahahaha, Pipun i investitori.....

    Možda neke tipa Radojičića i Veselinovića sa sjevera Kosova ili Peconija što drži Happy.







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Nije ne,imash emisiju od petka na A1,samo nisam siguran je li se zakleo,aj neka bude da nije,masu investitora i to iz Rusije,Srbije...aj ti,Pipke je to!
    ...

Page 293 of 1249 FirstFirst ... 193243283289290291292293294295296297303343393793 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 16 users browsing this thread. (0 members and 16 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •