Page 351 of 412 FirstFirst ... 251301341347348349350351352353354355361401 ... LastLast
Results 8,751 to 8,775 of 10300

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    614 Posts

Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Znam, i probao sam da ti dam reputaciju za onaj prvi post kojim si načeo temu- koliko se iz CG moglo izbivat, a da se ne prekine kontinuitet boravka, ali kaže da ne mogu, prvo moram drugima malo dijelit.
    Onda skontah da ispada da je jedini forumaš kojem sam pre-dijelio reputacija jedan od, uobičajeno, mojih najvećih neistomišljenika

Kohabitacija, iz prave
    Gledaj, ja i ti mozemo da se ne slazemo oko politike ili kako se nesto radilo. Ako izneses stav, ako imam drugacije misljenje, iznijecu ga, ako grijesim nije problem da naucim nesto.
    Pa izrazglabasmo milion stvari kroz zakone ove drzave. Nedje sam se slozio da si u pravu, nedje ne.
    Ali da sad pokrecemo kuknjavu oko stvari koje je DPS donio jos prije deset godina, pa su se sad svi sjetili....
    Pa ne ide bas. Evo cak i dadoh rjesenje DPS. Izmjena GST prema predlogu nove vecine, za izmjenu ustava i rezidencijalnog uslova.
    Politicka trgovina, ali jbga. Nesto moras da zrtvujes. Ako im je stalo do dijaspore, kako tvrde, neka zrtvuju Stankovica, Katnica i Lazovica.
    Moguci povratak na vlast vs moguce sluzenje u spuzu.
    Pa da vidimo sta im je bitnije.
    Tuzilastvo ce svakako da izgube. Mozda ne sad ali za pola godine sigurno. Osim ako se ne nadaju da ce prijevremeni izbori prije nego ciscenje spiskova i zamjena tuzilaca.
    A to je bas veliko kockanje

Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    1,624
    Thanked in
    654 Posts

Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Čuj čuj,ako neko ne zivi odje 20god nije nas drzavljanin
    Vidji,kad su gasili MA meni je to bilo ok,jer sam znao da su svašta radili bivši vlastodršci,ali sadašnji tj. njihovi glasaci su se sladili,ili slavili,kako bih već rekao,sto im više nema avio kompanije koja će ih dovodit za dž,da se ne lažemoali ne zelim o tome.

Pa dobro,kroz par decenija će nam stranci odlučivat o državi,možda ćemo se sa tim lakše pomirit

Sto se ovog zadnjeg tiče,mogli bi se sloziti,ali eto samo sam htio naglasiti njihov doprinos,ne samo tom narodu gore nego i opštinama,pa i državi kad je trebalo za nezavisnost,dobre su pare tu legle...koliko su omladine povukli sa sjevera(pa i iz podgorice),ogroman procenat njih bi i dan danas bio nezaposlen,evo recimo ja imam rodjaka koji je odje radio svega par mjeseci za 30 i kusur godina života i da nije posao u ameriku da radi iz 2,3 puta mogao bi slobodno da se obEsi,eto kakva je perspektiva gore,pa neko kaže sto se ne vrati u crnu goru da dijeli našu sudbinu,a bjez djaole,no da ne širim temu...

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Prvo kladim se u milion EUR da taj tvoj rodjak koji je jedva pretekao i otišao za Ameriku kad dodje to natempira za izbore i obavezno glasa DPS/BS iako ne dijeli sudbinu građana CG. To je okrutno i licimjerno.
    Moraš da razdvoji šta je stranac a šta državljanin i šta je državljanstvo.
    Državljanstvo se stiže rođenjem ili prijemom. Bukvalno svaka država svijeta ima uslove koje ti treba da usvojis da bi dobio državljanstvo.
    Isti ti naši Klagenfurt i Braunšvajg što dolaze da glasaju kad im se plati karta/gorivo imaju državljanstvo zemalja u kojim žive.

Zakon se ne mijenja on je već takav. Samo što je do sada pri zahtjevu za prijem u državljanstvo stigne ti samo od MUp-a pismo da nijesi prošao član 6.
    Tamo anb napiše - nisi prošao provjeru i nikad više.

Odlično je ovo - demokracija - volja većine pa kakva god ta većina bila.
    One Ring to Rule them all...

Thanks Thanks Given 
    78
    Thanks Thanks Received 
    589
    Thanked in
    359 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti li si, Zlatko Vujoviću?

Prije mjesec dana je kukao što država ne uklanja sa spiska srpske birače u Nikšiću, a sad kad treba da se usvoji zakon koji radi baš to što je tražioi (samo ne isklučivo za glasače iz Srbije) vrišti "izborni inžinjering".
    Mislim da vise nikom ne treba nista objasnjavati I vec je sve isuvise jasno, niti se vise iko moze braniti da nije znao ili se prevario. Svako je pokazao svoje lice kako u stvarnosti tako i na ovom forumu i da vise ne mozete povatati koliko ste prica ovdje ispurucili i u koje sve kontradiktornosti upali. To je nesto kao ti i ekipa sto mislite da stancovanjem naloga mozete storiti lazni privid masovnosti, tako vam je i bliska ideja da stancovanjem biraca mozete zacementirati podrsku za buduce projekte. No, pazi sta ti kazem. NECE URA DATI (uopste se ne salim kad kazem ovo zadnje, tako da spremaj neke nove postove za vrijeme buduce) Ljubi te tvoja splacina. Poyyy

Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    911
    Thanked in
    489 Posts

Quote Originally Posted by The Godfather View Post
    Nijesam rekao ne mogu, nego koji žive godinama tamo i zbog ovih ili onih razloga nijesu dobiti niti će ikada dobiti. Znam čovjeka koji 20 godina zivi tamo nema nikakva dokumenta, nas je državljanin, neće da dođe kod nas da izvadi dokumenta i šta sad treba Njemacka da mu uruči drzavljanstvo zato sto on nije u stanju da zakonski reguliše svoj status, o tome pričam. Velika većina ljudi koji se spominju su sami krivi zato sto im nije regulisan status u CG, nije im kriva ni država ni zakon ni institucije, ne kažem da nije bilo slučajeva i ovih drugih gdje su zakazale institucije ali broj takvih ne minoran.
    Ok, u tom postu si rekao 'niti ce ga ikad dobiti', na to sam ireagovao, pa nije Njemacka banana drzava da lobine svoje zakone, dakke ako steknes uslov za drzavljanstvo i apliciras, prodjes testove, dobices ga.
    E sad npr ja znam momka iz Novog Pazara i ne zeli da aplicira jer mora da se odrekne srpskog, a mozda s ejednoga dana vrati, a iovako ima sve privilegije kao i drzavljani, osim glasanja i mozda par jos sitnica.
    A odje kod nas imas npr slucaj od moneg skoro najboljeg druga, otac mu je drzavljanin CG i rodjen odje, otisao da radi i zivi u BiH, majka drzavljanka BiH, on se rodio u Teslic, kad je napunio 7-8 god poceo rat tamo, doselili se odje, do dana danasnjeg nije dobio drzavljanstvo iako je odje skoro 30 godina, zavrsio osnovnu i srednju odje, otac mu rodjen odje i ima nase drzavljanstvo, vecinu vremena u godini je proveo odje, ali rampa bez ikakvog objasnjenja.
    Procao mi je peripetije koje je prosao kroz zdravstvo i koliko je muka imao da dobije privremenu vozacku, mogli bi romani da se napisu.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    64 Posts

Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Kad vec pomenu referendum i jezgro, evo i tebe da pitam ono sto sinoc pitah.
    Kako to da se to jezgro ne odvoji od Mila sve ove godine, je li moguce da medju tim ljudima nije bilo ako ne pametnijih bar postenijih ljudi koji bi pokusali nesto da poprave.
    Nego uz Mila mrskog sve ove godine, imaju li i ti ljudi neku odgovornost ili samo pomamljeni cetnici?
    Tako što život nije ono kako mali Perica sa foruma zamišlja politiku.

To da se glasa za poštenje, za namjeru, za ideju, pa čak i za konkretne poteze, to su priče za malu đecu. Čak i veoma racionalan čovjek će da glasa onoga ko tu neku ideju može da iznese, da ima lični i politički kapital, i da uliva povjerenje da će nešto što zacrta i da ostvari.

Razumiješ, ljudi na čitavom svijetu prije glasaju za harizmatičnog lidera, koji će da povuče, nego za poštenu lignju.

Lako je o "poštenju" na forumu, pa bogami i van njega. Prvo, oni koji najviše kritikuju toga Mila za lopovluk, sve bi mu oprostili da je ideološki na njegovoj strani.

Drugo, a možda teško svariti, ali dođe do spoznaje godinama - većina bi ovdje glasala prije nekoga ko će da diže BDP 15% godišnje, i da krade milion godišnje, nego poštenog i nesposobnog. Pitaj poštene (bez ironije) Pljevljake šta misle o Šarićima. I još teže za svariti, ali i to će ti doć - ja o poštenju više ne slušam nikoga ko nije imao priliku da bude nemoralan; ko nije, bukvalno ili figurativno, ostao nasamo sa nekom ozbiljnom gomilom para, koju još niko nije izbrojao, i ko se nije na taj način testirao. Nagledao sam se "poštenih" do prve krivine, koji odjednom pred tom prilikom počinju da razmišljaju prvo o sebi, đeci, starom autu...toliko da mi stvarno ništa ne znači poštenje nekoga ko nije bio ni blizu šanse da bude nepošten.

Mislim da bi forumaši iz ovih eho komora i urbanih enklava trebali malo više da se kreću međ svojim narodom, jer očigledno da mnogi ovdje ne znaju šta je Crna Gora...

Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Moze li mi neko objasnit cemu frka oko ovoga? Evo sam sad slusao Sekulovica, apsolutno nista bitno se nece desiti, dokle god se trazi odricanje od drzavljanstva druge drzave. Zasto bi se neko odrekao drugog drzavljanstva i zasto bi ta druga drzava to prihvatila?

Ono sto je Zdravko spominjao jeste dvojno drzavljanstvo, to je vec nesto drugo ali ne vidim kakve olaksice ce biti od sutra?
    Kolko vidim, tebi Sekulović može da objasni šta god oće, pošto misliš da za otpust iz državljanstva treba dozvola.

Oko toga su ti već drugi objasnili, a ja da ti objasnim još da ti niko ne brani da istog dana kad završiš papire oko CG državljanstva, možeš opet da odeš u Srbiju i nanovo izvadiš njihovo državljanstvo. Srbija će s nama da dijeli svakakve podatke, ali ukrštanje spiskova državljana neće nikad, iz prostog razloga što to odavno nije prijateljska zemlja, niti zemlja koja poštuje interes Crne Gore.

Ali to znamo odavno. Ono što znamo odnedavno je do koje mjere je petokolonaška ova vlast.

Da se ukine glasanje ljudima koji faktički nemaju prebivalište - molim lijepo. Da primijene postojeće zakone, naročito ako smatraju da je u prethodnom periodu primjena bila selektivna - srećno bilo.

Ali da vlada pošto poto olakšava i skraćuje postupak dobijanja državljanstva, bez ikakve rasprave o takvom jednom pitanju, i da je to prioritet? To je nepravda koja je bila hitna da se rješava? Samo budali nije jasan cilj takvog postupanja.

Čak i zakon o slobodi vjeroispovijesti je prošao tolike procedure, i makar su sastančili vlada i crkva, X puta. Šta god, nekakvog uvažavanja druge strane je bilo. Ovi sprovode, bajo moj. I dostina na to, na prst u oko ogromnoj većini Crnogoraca, i praktično svim manjinama, ima da odgovori pošalicama, da se navikavamo, i tako dalje...

Ja ne znam čemu se ljudi nadaju, sa takvim činjenjem, i koja je izlazna strategija ako se ne ostvare fantazije da će ova krpljavina da vlada još godinama? Ja evo samo oko sebe slušam promjenu diskursa, ljudi su spremni da čekaju i godinu, i dvije, i četiri, samo da ovima vrate servu...ogorčenje, komplet u emotivnoj ravni. To je vama vaša borba dala, da "idemo naprijed, pomirenje, prosperitet", na način da se nismo blizu zakrvili pri što ćemo.

Moralo je, veli, državljanstvo. Frke bez, strpljen - spašen.

Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    1,340
    Thanked in
    727 Posts

Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ...Ja ne znam čemu se ljudi nadaju, sa takvim činjenjem, i koja je izlazna strategija ako se ne ostvare fantazije da će ova krpljavina da vlada još godinama? Ja evo samo oko sebe slušam promjenu diskursa, ljudi su spremni da čekaju i godinu, i dvije, i četiri, samo da ovima vrate servu...ogorčenje, komplet u emotivnoj ravni. To je vama vaša borba dala, da "idemo naprijed, pomirenje, prosperitet", na način da se nismo blizu zakrvili pri što ćemo...
    Neka ti ljudi koji čekaju da vrate servu sačekaju. I ovi drugi su čekali, neko 20, neko 30 godina. Pa se nismo zakrvili, nego su se trpjele DPS jednostrane odluke bez ikakvih konsultacija i uvažavanja druge strane.

Strpljenje je velika vrlina, treba je učiti.

Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    158
    Thanked in
    105 Posts

Postignut dogovor oko tužilačkih zakona.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

8. The Following User Says Thank You to Isak For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    491
    Thanks Thanks Received 
    1,063
    Thanked in
    500 Posts

A Leposavic i Srebrenica?

10. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    5,685
    Thanks Thanks Received 
    1,319
    Thanked in
    647 Posts

Prvo proceduralno.....obrisala sam milion postova, mozda je neki i promakao, prijavite. Ubuduće Srebrenicu mozete da pomenete u kontekstu opoziva ministra i i rada vlade i skupštine, a elaboriranje, a pogotovo upoređivanje sa drugim zlocinima prebrojavanje mrtvih na temi VLADI CG ću sankcionisati direktnim banom od 7 dana! Hvala na razumijevanju

Što se aktuelnosti na cg političkom nebu CG tiče, konstatujem da i ako sam imala ma i najmanje nade da postoji neko na političkom nebu ko je zbilja bio spreman da u ovu zemlju uvede rad i vladavinu prava, a da potjera iz nje nepotizam, korupciju, lopovluk laganje, sramnu političku trgovinu zarad neke crkavice, onda sam sad još više ubijeđena da to prosto nije moguće...svako ovu mučenicu voli da bi je izmuzao što više, vodjen najmizernijim pobudama...i gade mi se svi i kajem se što sa prekinula višpegodišnju glasačku apstinenciju i neću više sigurno!

Imam jedno pitanje za glasače URE...Da li vi stvarno vjerujete da je ovo što se danas radi u CG dobar put? Mislite li da ima izlaza iz ove agonije i zašto ne? (što bi rekao Remark )
    Vjerujete li u svoj sud i danas kao što ste 30.08.2020.?
    Samo mi nemojte manirom velikih opozicionara negdasnjih "ne no je put milovoga lopovluka i pustosenja zemlje bio dobar"...
    Meni je ovo trgovanje grdje nego ono što je DPS činio...obrazložiću: Zato što je nastalo na ostacima...lešinarski...lagali su ljude kojima je vise bilo dosta nepravde i koga je bilo briga za nepravdu?! Sve se radilo da bi MAnda i Medo imali foteljice i jos malo benefita, vazda im je malo! Pih gadosti...Ovi ljudi ne bi nikad oborili DPS da nijesu rekli one stvari koje su gradjanski nastrojeni stanovnici CG prihvatili kao slamku spasa za CG i za nas gradjane, svih vjera i nacija...ajde da s makne DPS pa dako se i medo i manda smire...mi smo samo poželjeli da nema korupcije, da nema nepotizma, da nema partijskog zapošljavanja, da nema članskih karata, lopovluka, nemara, javašluka....da oni koji su napravili nedjelo budu iza resetaka a oni koji su oštetili državu na BILO KOJI način budu procesuirani? A što smo dobili? Znači, svjesno laganje 95 % ovih koji su sad na vlasti da bi se dočepali vlasti? Oni valjda misle da ako se dočepaju, neće moći da se skinu jedno 30 godina, po starom običaju? Dobili smo isto što smo imali, ljude koje zabolje ona stvar za IJEDNOGA građanina CG! Je li to to što vam uliva povjerenje?
    Molim vas da mi objasnite šta je to što vam još uvijek daje nadu?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    152
    Thanked in
    86 Posts

Баш ми је интересантно да људи здраво за готово узимају то да је ово Црна Гора, у којој су 30 година лопужали једни исти људи, дијелили људе по вјери, нацији и не знам ни ја чему и да сад су одједном разочарани са покушајем људи да је окрену од тог правца и да је јасно да то покушавају.
    Исто ми је интересантно да људи мисле да ће то тек тако да иде оно сви смо сад супер, препорођени, нема лоших више итд итд.

Е па господо праведници, није тако и не иде тако. Јбт 4 мјесеца људи раде, раде за 360 степени другачије и воде скроз другачије државу , уз то их пљују људи, сви редом, тражећи нешто а не знају ни они шта хоће !!!

Капирате ли ви да је ово резултат 30 година хушкања људи једни на друге, срозавања интелигенције и интегритета људи до тачке у којој не знају шта раде и шта причају.
    И сад се комплет Црна Гора упалила и суде људима који су ту 4 јебена мјесеца!!!

Сјашите. Мислим не морате ал запитајте се ђе живите и ко вам је судбину кројио 30 година, и вама и ђеци вашој.

Боли ме уво јел Кривокапић мисли да је Божији изасланик или шта већ.

Човјек је довео добре људе и људе којима је судећи по њиховим наступима , стало нешто да ураде, а не свој жеп да напуне.

Извините ал мени је то најважније. Јел има ко доказе или макар какву аферу везано за неки уговор или пљачку или намјештање. Нема !

Ови су уништили достојанство људи па се сад продају и иду по улица и зову се "патриотама" , за џак брашна. Па јел то нормално.

Само тако , причајте , судите, пљујте све и свакога, ако падне ова влада, паднуће једина могућност за потенцијално бољу Црну Гору.

Ал онда господо паметњаковићи, тада нећете имати никог да кривите до САМИ СЕБЕ!

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Last edited by nimfa; 08-04-21 at 02:53.
    Sate sate sate

13. The Following 7 Users Say Thank You to nimfa For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    415
    Thanks Thanks Received 
    738
    Thanked in
    393 Posts

Quote Originally Posted by Director View Post
    Jel ovo realno...

https://www.vijesti.me/v/527865

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ja ne brinem oko ove priče. To će sve da Demokate dovedu u red. One su Đeljošaju oalicioni partnner u Tuzima.

Thanks Thanks Given 
    415
    Thanks Thanks Received 
    738
    Thanked in
    393 Posts

Niko DPS nije kriv što je dvije decenije montirao sebi nefer prednost od 20-30 hiljada glasova pa je sad gubi. Nije to smrt Crne Gore već smrt DPS.

Čuš, kuka Milo što je 10 izbora počinjao dva koplja ispred ostalih a sad će morati sa zajedničke linije? Srce mi se cijepa.

Što se partija tiče, crnogorske provinijencije ih u vlasti ima dosta, eto ih URA i Demokrate. Problem je što ih je u opoziciji malo, DPS i SD su anticrnogorske, SDP đene-đene.
    Dobro je, napredujemo. Priznajemo da nas "pravednost" prema ljudima koji imaju dozvolu boravka ne zanima, već da obezbijedimo većinu.
    Vidši novost mi je da su URA i Demokrate crnogorske partije. Oni tvrde da su građanske. Mada, moguće da su tebi sve partije koje za sebe ne kažu da su srpske, odmah crnogorske. Ali to su finese.

Thanks Thanks Given 
    491
    Thanks Thanks Received 
    1,063
    Thanked in
    500 Posts

Ako cemo tako, koja to partija iz suprotnog bloka ne tvrdi da je gradjanska?

Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    33 Posts

Kratko bih samo napisao za ministra Leposavica..

Ovaj covjek moze bit samo nesto od ovo dvoje..

Ili stravicno glup covjek,koji onakvu gresku moze da napravi slucajno,ili stravicno naplacen covjek koji je onakvu gresku (zapravo greske) moze da napravi namjerno..

Slusajuci ministra Leposavica u medijima,intervjuima,Skupstini....djeluje mi sve samo ne kao glup, neinteligentan, neobrazovan covjek..

Ostalo je jos da se vidi koliko ce i da li ce talasati posle smjene..ako bude talasao..bankovni racun mu se bas bas zatalasao..
    DPS - DF - VUCIC - OSOVINA ZLA KOJA PRIPREMA GRADJANSKI RAT U CRNOJ GORI

Thanks Thanks Given 
    190
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    48 Posts

Quote Originally Posted by beatnological View Post
    U HR svi drzavljani imaju pravo glasa (znaci svako ko je punoljetan i ima domovnicu) neovisno dal' im je prebivaliste u HR ili van iste. Takodjer, svi drzavljani sa prebivalistem u inostranstvu mogu da glasaju direktno u HR konzulatu (postoje odredjene procedure koje se moraju prethodno "zavrsiti"). Totalni debilizam, al' ajd...
    Isto i kod nas u RUS

Thanks Thanks Given 
    855
    Thanks Thanks Received 
    760
    Thanked in
    321 Posts

Pa kaze "Da spasimo obraz Crne Gore, da ostavimo svojoj djeci poruku: došli smo i pobunili se!"

Da kazemo da smo se bunili protiv korupcije, nepotizma, lopovluka i loseg ekonomskog stanja!

Cekaj.. to nije taj skup, to je bilo prije koju godinu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.

Have a parachute.

Thanks Thanks Given 
    190
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    48 Posts

Originally Posted by A+A
    Ni ja ne razumijem zasto je CDM odlucio izmedju ostalog potencirat jos i "rusku kartu" kao da im nije dovoljan "srBski trag"
    Nije im dovoljan, jer Zapad baš briga za davanje državljanstva izbjeglicama iz 90ih, pa je jedini način da ih zabrineš igranje na "Rusi dolaze" kartu.
    INSTRUKCIJE IZ MOSKVE: Srbi da postanu CG suverenisti, centar srpstva da bude Podgorica, a ne Beograd

Last edited by A+A; 08-04-21 at 06:36.

Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    199 Posts

Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Tako što život nije ono kako mali Perica sa foruma zamišlja politiku.

To da se glasa za poštenje, za namjeru, za ideju, pa čak i za konkretne poteze, to su priče za malu đecu. Čak i veoma racionalan čovjek će da glasa onoga ko tu neku ideju može da iznese, da ima lični i politički kapital, i da uliva povjerenje da će nešto što zacrta i da ostvari.

Razumiješ, ljudi na čitavom svijetu prije glasaju za harizmatičnog lidera, koji će da povuče, nego za poštenu lignju.

Lako je o "poštenju" na forumu, pa bogami i van njega. Prvo, oni koji najviše kritikuju toga Mila za lopovluk, sve bi mu oprostili da je ideološki na njegovoj strani.

Drugo, a možda teško svariti, ali dođe do spoznaje godinama - većina bi ovdje glasala prije nekoga ko će da diže BDP 15% godišnje, i da krade milion godišnje, nego poštenog i nesposobnog. Pitaj poštene (bez ironije) Pljevljake šta misle o Šarićima. I još teže za svariti, ali i to će ti doć - ja o poštenju više ne slušam nikoga ko nije imao priliku da bude nemoralan; ko nije, bukvalno ili figurativno, ostao nasamo sa nekom ozbiljnom gomilom para, koju još niko nije izbrojao, i ko se nije na taj način testirao. Nagledao sam se "poštenih" do prve krivine, koji odjednom pred tom prilikom počinju da razmišljaju prvo o sebi, đeci, starom autu...toliko da mi stvarno ništa ne znači poštenje nekoga ko nije bio ni blizu šanse da bude nepošten.

Mislim da bi forumaši iz ovih eho komora i urbanih enklava trebali malo više da se kreću međ svojim narodom, jer očigledno da mnogi ovdje ne znaju šta je Crna Gora...
    Naravno, samo sto ovde ne pricamo o par miliona nego o mnogo vise, a prosjecan glasac bilo koje stranke, ne zivi bas bajno.
    Ovo sto si pomenuo za Pljevlja znam jako dobro, i svaki put kad podjem gore vidim da grad sve vise i vise propada i ne smijem da zamislim na sta ce da lici za 20 godina ako se ovako nastavi.
    I kad pricamo o kradji i postenju, ne pricamo o borbi za opstanak, ja tu ne mogu ljudima zamjerati ako se bore da prehrane porodicu, nego pricamo o ovima koji ne znaju sa koje strane im sipa a nije im dosta. I isti taj narod im "A" nije rekao sve ove godine, evo prvi put su docekli otpor od svojih glasaca kad su izgubili vlast od cetnika.
    Ali nisam mislio samo na obican narod nego i na ove nezavisne eksperte i analiticare koji su obrnuli plocu od 30. avgusta potpuno, svi su stidljivo u uvodi svojih zalopojki rekli kako eto dps nije bio bas dobar, sto nisu uspjeli da izuste za 20 godina, ali nova vlast ce nas u pakao povesti.

Samo bi volio da su pojedini bili kriticni podjednako kao sada, pa vjerovatno pola diskusije na ovom forumu ne bi bilo.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    614 Posts

E ovo je licemjerje za medalju
    https://m.cdm.me/politika/deka-pokus...se-iseljenike/
    Pa Djeka, legendo, ti si glasao za ovo ustavno rjesenje. Bez tebe nije moglo da prodje, a sad "neko ce vam konfiskovati imovinu".
    Nece druze, imovina je zasticena istim Ustavom kojim si i ogranicio svoje sunarodnike.
    A sad ti sekulovic kriv. Pogledaj u ogledalo pa ces naci krivca

Thanks Thanks Given 
    292
    Thanks Thanks Received 
    256
    Thanked in
    136 Posts

Zasto u 11h okupljanje, zar nije nedjelja dan za patriotizam?

Thanks Thanks Given 
    1,074
    Thanks Thanks Received 
    3,271
    Thanked in
    1,702 Posts

ima li dana u ovu državu da neko ne izlazi na ulice?

Тapatalk
    'IQ 86 u prosjeku rasturi ovu zemlju'

Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    1,340
    Thanked in
    727 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    ima li dana u ovu državu da neko ne izlazi na ulice?

Тapatalk
    Mislim da su podijelili da ne smetaju jedni drugima.

Parnim datumom negatori genocida, neparnim branitelji lopova.

26. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1,074
    Thanks Thanks Received 
    3,271
    Thanked in
    1,702 Posts

što je najsmješnije, i među onima u ponedeljak ima onih koji bi branili lopove, a među ovima danas koji negiraju genocid

Тapatalk
    'IQ 86 u prosjeku rasturi ovu zemlju'

Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    238
    Thanked in
    174 Posts

Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Isto tako, kao što neđe ranije jasno rekoh, prethodna vlast je državljanstva ometala prekidima u kontinuitetu boravka, i to je ono što treba ispravit. Zakon je sasvim dobar.
    Pa nije bas samo to u pitanju. Ima dosta slucajeva gdje su zahtjevi za drzavljanstvo odbijeni iako su ostvareni svi uslovi, naravno, bez ikakvog obrazlozenja. Shvatam da postoji opcija da se zahtjev za drzavljanstvo moze odbiti al' neka se da barem obrazlozenje ako nista drugo.

Thanks Thanks Given 
    137
    Thanks Thanks Received 
    138
    Thanked in
    95 Posts

Protest ar onli vej tu fridm!!!!

Page 351 of 412 FirstFirst ... 251301341347348349350351352353354355361401 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 19 users browsing this thread. (2 members and 17 guests)

1. SCHUMACHER,
  2. Nesh0