Page 399 of 444 FirstFirst ... 299349389395396397398399400401402403409 ... LastLast
Results 9,951 to 9,975 of 11081

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

Thanks Thanks Given 
    5,771
    Thanks Thanks Received 
    1,347
    Thanked in
    659 Posts

Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    11. marta je posljednji put vidjen direktor Instituta Galic u javnosti kada je maltene demantovao iznesene tvrdnje ministarke zdravlja. Nakon toga ga "mijenja" Milatovic u medijskim predstavljanjima a Crna Gora od tada biljezi rezultate oporavka i na dobrom je putu da do pocetka jula postane corona free
    Ja mislim da sad već pretjeruješ....stvarno je primjetno manji broj oboljelih...ovaj broj umrlih, nažalost, su oni bolesnici koji su se u onom periodu kad je bila navalica na koovid ambulante (i sama sam iskusila cetvorocasovno cekanje ispres ambulante sa visokom temperaturom i upalom pluća i nedostatak ljekova zbog broja novozarazenih i gužvi i redova) zapušteni...ja sam bila na terapiji 34 dana, i to se mogu računati kao neki srednje tezak slučaj...ima i onih koji su mnogo gore od mene prošli (ne mislim na umrle, naravno) a ima i onih koji su kada sam ja zavrsavala sa terapijom u ogromnom broju dolazili u covid ambulante....to je druga polovina i kraj marta....tako da ovi koji danas umiru su nažalost pacijenti iz tog perioda...da li su zapušteni, ispušteni od strane sistema i protokola koji je ok kad su ljudi sa blazim ili samo simptomima bez komplikacija...ali koliko je ljudi imalo upalu pluća a da doktori na vapaje o teškom disanju i temperaturi, kašlju nijesu htjeli da daju uput za snimanje pluća...svi koji smo se srijetali u periodu od sredine februara do sredine marta ispred covid ambulanti(barem desetak mojih sapatnika) smo završili sa upalama pluća. A nijesmo morali sigurno, barem ne svi

Takodje, bez obzira na greške koje su sigurno postojale, moram odati priznanje zdravstvenim radnicima koji su više nego pozrtvovani i koliko god da mi se ne svidja ministarka zdravlja i koliko god da mislim da njene zasluge zbog pada broja zarazenih nema (ima samo krivice sto smo se satrijeli u februaru i martu) ipak je ne mozemo optuzivati da smanjuje br zarazenih zarad nekih drugih ciljeva. Moje misljenje
    Last edited by zvoncica; 17-04-21 at 22:13.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

2. The Following 3 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    1,826
    Thanked in
    756 Posts

Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    privatne ordinacije salju broj zarazenih ali ih ovi ne objavljuju , kako mi rece jedna doktorka vise i ne citam to jer se samo nerviram. ja saljem ali .....
    Na sajtu, u svakoj objavi, i dalje piše...

Kad ti ta doktorka sledeći put kaže da ne objavljuju, pitaj je kako zna, je li dobije povratnu info da njene podatke neće objaviti, ili ona "misli" da njene podatke ne objavljuju? Ako je dobronamjerna, i ako želi dobro ljudima u CG i svojim pacijentima, ima načina da se to provjeri... Prvi je da piše novinama, portalima, vjerujem da bi mnogi jedva dočekali da otkriju takvu aferu...

No se bojim da je druga stvar u pitanju...

Sent using Tapatalk
    #fakenews

Thanks Thanks Given 
    2,647
    Thanks Thanks Received 
    1,826
    Thanked in
    756 Posts

Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja mislim da sad već pretjeruješ....stvarno je primjetno manji broj oboljelih...ovaj broj umrlih, nažalost, su oni bolesnici koji su se u onom periodu kad je bila navalica na koovid ambulante (i sama sam iskusila cetvorocasovno cekanje ispres ambulante sa visokom temperaturom i upalom pluća i nedostatak ljekova zbog broja novozarazenih i gužvi i redova) zapušteni...ja sam bila na terapiji 34 dana, i to se mogu računati kao neki srednje tezak slučaj...ima i onih koji su mnogo gore od mene prošli (ne mislim na umrle, naravno) a ima i onih koji su kada sam ja zavrsavala sa terapijom u ogromnom broju dolazili u covid ambulante....to je druga polovina i kraj marta....tako da ovi koji danas umiru su nažalost pacijenti iz tog perioda...da li su zapušteni, ispušteni od strane sistema i protokola koji je ok kad su ljudi sa blazim ili samo simptomima bez komplikacija...ali koliko je ljudi imalo upalu pluća a da doktori na vapaje o teškom disanju i temperaturi, kašlju nijesu htjeli da daju uput za snimanje pluća...svi koji smo se srijetali u periodu od sredine februara do sredine marta ispred covid ambulanti(barem desetak mojih sapatnika) smo završili sa upalama pluća. A nijesmo morali sigurno, barem ne svi

Takodje, bez obzira na greške koje su sigurno postojale, moram odati priznanje zdravstvenim radnicima koji su više nego pozrtvovani i koliko god da mi se ne svidja ministarka zdravlja i koliko god da mislim da njene zasluge zbog pada broja zarazenih nema (ima samo krivice sto smo se satrijeli u februaru i martu) ipak je ne mozemo optuzivati da smanjuje br zarazenih zarad nekih drugih ciljeva. Moje misljenje
    To su ti Zvončice takozvani "objektivni" forumaši...

Znaš sama kakva je bila situacija kad si ti bolovala, koliko se čekalo na terapiju, pregled, snimanje, koliko se ljudi napatilo, a neki i nijesu pretekli zbog kolapsa sistema... A znaju i svi koji žele da vide, jer su konstantno, iz dana u dan, stizale iste informacije sa svake strane...

Sad je, kao i tada, vrlo lako provjeriti stanje... Ko misli da ih laže ministri, nek pođe do Covid ambulante u svom gradu, pa ako ne vjeruje očima, nek priupita osoblje koje tamo radi...

Ođe bi pojedini izgleda voljeli da se što više ljudi razboli i umre, samo da bi oni bili u pravu, pošto im je očigledno žao kad se broj zaraženih vidno smanjuje...

Sent using Tapatalk
    #fakenews

Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    641 Posts

Ja My Lab vidim kriz prozor. Prije 20 dana je red bio po 20 ili 30 ljudi u bilo kojem trenutku. Vec danima, a za ovu zadnju nedelju sam siguran, nema zive duse da stoji ispred. Mozda neko naleti, pa ga ni ne primijetim.
    PCR test je 40 eur. Nije bez razloga

6. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    432
    Thanks Thanks Received 
    762
    Thanked in
    411 Posts

Kolko vidjeh na TV juce dva ministra i gradonacelnik HN (nosilac liste Demokrata) bili u Trebinje da zazivaju turiste iz BiH.
    Zli jezici bi kazali da ima veze sa lokanim izborima, al ja sumnjam da bi politicari ilada nesto tako uradili.
    Zanimljivo, sto privatno na ajtar, sto sluzbeno pola vlade bilo i Trebinje.
    Mozda je Trebinje postalo glavni grad BiH samo je to top secret?
    Sto ne posjete Sarajevo? Tamo je i vece trziste za turizam kad vec zazivaju turiste. Ili makar Banja Luku?

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    1,390
    Thanked in
    765 Posts

Još jedna zavjera.

Što Trebinje a ne Banja Luku? Što su počeli mandat sa posjetama Briselu a ne Vašingtonu ili Beogradu? A, kad si zlonamjeran sve ti je sumnjivo.

Mada, mene bi na tvom mjestu više interesovala međunarodna zavjera - što ih primaju na daleko višem nivou u EU nego što su prethodne vlade

Thanks Thanks Given 
    442
    Thanks Thanks Received 
    946
    Thanked in
    513 Posts

Pa ono jes, više je Sarajlija kao turista na CG primorju, nego Bilećana, Trebinjaca i bližih gradova.
    Mogli su i do Zagreb poć da predstave turističku ponudu.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

11. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    35 Posts

Mislim da se ne lažira broj oboljelih/testiranih...
    Prozor kancelarije mi gleda na covid centar u okviru vmc u ivana crnojevica, ranije je tu uvijek cekalo u red po 30 ljudi minimum a sad nema nikad preko 2-3 ljudi da ceka.. isto tako svaki dan prolazim po par puta pored kovid centra na zlatici, oni pokrivaju pola pg skoro, pa tu je uvijek bilo da ceka po 40-50 ljudi a sad bukvalno rijetko može da se vidi više od 2-5 ljudi da ceka...
    E sad zasto je tako pojma nemam, da li su to mjere jer vidim da svi maske nose i da se pazi narod, dal je ta neka kriticna masa od 150-200 hiljada koja je u stalnom pokretu to prelezala, ili su i vakcine doprinijele, pojma nemam ali cinjenica je da je manje oboljelih tj ljudi sa simptomima...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

13. The Following 2 Users Say Thank You to lucke91 For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1,521
    Thanks Thanks Received 
    1,961
    Thanked in
    1,015 Posts

Ja sam išao 15 dana i očigledno je manji broj ljudi zadnjih 10 dana. Kada sam bio zakačio koronu, čekao sam po 3 sata, takođe i supruga. Srećom se u zadnje vrijeme ne čeka toliko jer nema gužvi kao ranije. Očigledno su mjere dale rezultate mada lično mislim da za tržne centre i prodavnice i pijace MORA da se uvede da bude manje ljudi u objektima. Juče u Delti je bio haos od gužve primjera radi...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    316
    Thanked in
    213 Posts

Zanimljiv mi je ovaj dio oko “postenih” Demokrata. Evropejci, progresivna, mlada lica koji ce sve iz temelja da promijene zajedno sa Urom.

Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

16. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    96 Posts

Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Na sajtu, u svakoj objavi, i dalje piše...

Kad ti ta doktorka sledeći put kaže da ne objavljuju, pitaj je kako zna, je li dobije povratnu info da njene podatke neće objaviti, ili ona "misli" da njene podatke ne objavljuju? Ako je dobronamjerna, i ako želi dobro ljudima u CG i svojim pacijentima, ima načina da se to provjeri... Prvi je da piše novinama, portalima, vjerujem da bi mnogi jedva dočekali da otkriju takvu aferu...

No se bojim da je druga stvar u pitanju...

Sent using Tapatalk
    MeDo ako ona posalje danas bilo 3 pozitivna pacijenta iz njene laboratorije a IJZ objavi da je za citav Tivat taj dan bilo 2 pozitivnih sto mislis odakle zna????

evo ti jedan intervju prije mozda 2 mjeseca sa dirDZ Tivat i kad je novinaru poslije intervjua ista rekla da u Tivat ima preko 300 oboljelih na pitanje pa zasto govore da ih je 200 a ima ih trecunu vise. ova je rekla ne znam, ja znam sta saljem koje podatke a zasto ih ne objavljuju nije do mene.
    mogu ti na pvt reci i detaljnije i ko je novinar i sl. da ne bude da izmisljam nesto.

jos nesto sto smo bar odje u Tivat primjetili i komentarisali. bracni par Krstovic je umro od korone u par dana stariji ljudi. sto mislis jel tih dana bio i jedan smrtni slucaj iz Tivta od korone a nije ni iz Kotora jer su u toj bolnici umrli.

a nije ovo Indija, premala smo zemlja da se neke stvari koje su ocigledne ne mogu vidjeti.
    Last edited by lepetanac; 18-04-21 at 10:19.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    316
    Thanked in
    213 Posts

Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa ono jes, više je Sarajlija kao turista na CG primorju, nego Bilećana, Trebinjaca i bližih gradova.
    Mogli su i do Zagreb poć da predstave turističku ponudu.
    A jesi pametan. Tom logikom onda nasi ne bi isli za Bg da pozivaju turiste nego u Novi Pazar. Nije mali broj turista ni iz Sarajeva, ovi sa kojima sam pricao su makar jednom posjetili cg primorje. Ali dobro je sto nisu nijednom rijecju pomenuli Republiku Srpsku nego samo Bosnu i Hercegovinu. Makar su na taj nacin ispostovali drzavu.

Last edited by Tripleta; 18-04-21 at 10:19.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

Thanks Thanks Given 
    442
    Thanks Thanks Received 
    946
    Thanked in
    513 Posts

Nisi razumio, nije poenta sto su bliži gradovi, nego što ima daleko više turista iz njih nego iz Sarajeva (to je bar moja percepcija oz iskustva sa CG primorja), tako da ti je analogija sa NP i BG loša.

Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    245
    Thanked in
    181 Posts

Ko god je bio pozitivan u januaru-februaru i imao, na zalost, potrebu da redovno ide do KOVID19 ambulanti zna da je danas situacija, srecom, daleko bolja. Nije igra slucaja sto se u pojedinim gradovima KOVID19 ambulante prakticno zatvaraju (rade svega po dva, tri sata dnevno).

U to dal' ima sitnih propusta, il' mozda iz nekog cudnog razloga ukinu par zarazenih dnevno ne bih ulazio ali oci ne varaju...
    Redovi ispred KOVID ambulante u Herceg Novom su bili sve do ulice (ko je iz Novog zna o cemu pricam), desavalo se da ljudi dodju u 10:00 i ne uspiju doci na red dok prva smjena ne zavrsi pa onda cekaju i dalje u drugoj smjeni. Danas vise nema dnevno mozda no par ljudi da dodje u ambulantu.

Dal' su lazirali dio podataka ranije je neka skroz druga prica tho, al' sada je situacija mnogo, mnogo bolja, barem sto se tice broja novo-zarazenih. Samo neka tako i ostane i da se smanji i broj hospitalizovanih i iskreno vjerujem da smo mirni barem do sledece jeseni (tacnije da nece biti nekih vecih skokova).

Thanks Thanks Given 
    1,281
    Thanks Thanks Received 
    2,561
    Thanked in
    976 Posts

Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    To su ti Zvončice takozvani "objektivni" forumaši...

Znaš sama kakva je bila situacija kad si ti bolovala, koliko se čekalo na terapiju, pregled, snimanje, koliko se ljudi napatilo, a neki i nijesu pretekli zbog kolapsa sistema... A znaju i svi koji žele da vide, jer su konstantno, iz dana u dan, stizale iste informacije sa svake strane...

Sad je, kao i tada, vrlo lako provjeriti stanje... Ko misli da ih laže ministri, nek pođe do Covid ambulante u svom gradu, pa ako ne vjeruje očima, nek priupita osoblje koje tamo radi...

Ođe bi pojedini izgleda voljeli da se što više ljudi razboli i umre, samo da bi oni bili u pravu, pošto im je očigledno žao kad se broj zaraženih vidno smanjuje...

Sent using Tapatalk
    U Bd je bio pakao sredinom februara, kad se desilo zakljucavanje. Zvanicno je tad bilo 1000 aktovnih slucajeva, a nezvanicno makar 2-3 puta toliko. Znaci za grad koji ima zimi oko 10 000 ljudi... U ambulante se cekalo 3+ sati...

Situacija je u zadnjih nekoliko nedelja preokrenuta. Mislim da je grad dostigao kolektivni imunitet, s obzirom koliko je zarazenih bilo.

Pitanje je sad koliko drzi imunitet...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    245
    Thanked in
    181 Posts

Quote Originally Posted by technus View Post
    Nisi razumio, nije poenta sto su bliži gradovi, nego što ima daleko više turista iz njih nego iz Sarajeva (to je bar moja percepcija oz iskustva sa CG primorja), tako da ti je analogija sa NP i BG loša.
    Ljudi ce da se uhvate bilo cega... Prosto mi je nevjerovatno da nekome smeta sto su bili u Trebinju.

Inace su se promocije svage godine radile i u Sarajevu, cisto da ne bude zabune... Kako za ljetnju sezonu tako i mjesecima prije Mimoze za Mimozu. Al' pokvareni ljudi ce u apsolutno svemu naci manu pa tako i u ovome.

Thanks Thanks Given 
    442
    Thanks Thanks Received 
    946
    Thanked in
    513 Posts

Ma da, svjesni smo svi toga, samo sto ih ne prozivaju sto su prvo obuli lijevu cipelu, a ne desnu.
    Neko bi rekao i 'rdjavom ... i dlaka smeta' , ali ja neću:-D

Thanks Thanks Given 
    258
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    329 Posts

Ars Medica radi PCR testove. Osam dana sam vodio sestrica na preglede tamo, punkt im je tacno kod parkinga dje sam cekao u autu, samo jednu osobu sam vidio za osam dana da je dosla da se testira. Doduse, mislim da im je skuplji test nego u Moj Lab, mada nisam siguran da li su i oni spustili cijenu u medjuvremenu.

Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    82 Posts

У једно могу бити сигуран, а то је да нас ни ова а ни претходна власт нису много лагали у вези короне, а најамње у вези бројева обољелих, преминулих и слично.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    335
    Thanked in
    229 Posts

Jel moguce da Njemci zakazuju kad ce u prodavnicu da idu i imaju samo pola sata trgovine zbog kovida

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    432
    Thanks Thanks Received 
    762
    Thanked in
    411 Posts

Mislio sam do danas da kad dodje ministar u posjetu nekoj zemlji da obidje i glavni grad i sretne se sa kolegom. u BiH Sarajevo ili makar Banja Luka za RS. Protokol ovo, ono...
    Hvala sto ste mi rasprsili te iluzije. Ipak vi bolje znate kako to ide.
    Takodje, u pravu ste za nivoe susreta.
    Nikada ranije dva ministra nisu isla u posjetu gradonacelniku Trebinja.
    Sjajan diplomatski domet.

28. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    442
    Thanks Thanks Received 
    946
    Thanked in
    513 Posts

Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Jel moguce da Njemci zakazuju kad ce u prodavnicu da idu i imaju samo pola sata trgovine zbog kovida

Bilo je tako do prije 15 dana sigurno, nzm kakva je sad situacija.

Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mislio sam do danas da kad dodje ministar u posjetu nekoj zemlji da obidje i glavni grad i sretne se sa kolegom. u BiH Sarajevo ili makar Banja Luka za RS. Protokol ovo, ono...

Baki, posto vam ovih dana idu peticije od ruke, daj zovite onoga Bogdanovica, neka organizuje jednu gradjansku peticiju, iza koje ce vam odma stat 8 partija, da se, ne samo ministrima, nego i svim gradjanima CG zabrani putovanje u Trebinje i mirna Bosna.
    Mozda ce je neko i procitat... nekad.
    Last edited by technus; 18-04-21 at 11:36.

Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    262
    Thanked in
    186 Posts

Quote Originally Posted by BAR View Post
    У једно могу бити сигуран, а то је да нас ни ова а ни претходна власт нису много лагали у вези короне, а најамње у вези бројева обољелих, преминулих и слично.
    Borovinic je optuzila bivsu vlast da je izdala naredbu domovima zdravlja u avgustu prosle godine da smanje dnevni broj testiranih.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

Thanks Thanks Given 
    2,591
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,314 Posts

Mi to u skladu sa ovim non paperom... da čupnemo i mi nešto za sebe.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    245
    Thanked in
    181 Posts

Quote Originally Posted by kauboj24 View Post

Zavisi bukvalno od grada, do grada. U nekim gradovima gdje je stopa incidencije u prethodnih sedam dana preko 100 se telefonom moralo zakazivati, da. E sad to stavi u perspektivu sa ostatkom EU gdje su stope drasticno vece, ili ne daj Boze sa Balkanom i vidi se koliko odstupaju.

Niko nije rekao da bolje zna ili ne zna, al' drago mi je kako uvijek indirektno potenciras kako si ti upravo taj koji bolje zna nebitno dal' se radilo o ekonomiji, nuklearnoj fizici, medicini ili pak o necem trecem.

Ko zeli da malo dublje udje u pricu oko Trebinja shvatit ce zasto se i DU i HN bore upravo za taj grad npr. Al' ajd, jbg, kao po obicaju sta god da se uradi trazi se dlaka u jajetu.

Page 399 of 444 FirstFirst ... 299349389395396397398399400401402403409 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)