Page 119 of 267 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169219 ... LastLast
Results 2,951 to 2,975 of 6653

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

Thanks Thanks Given 
    1,004
    Thanks Thanks Received 
    2,929
    Thanked in
    1,530 Posts

Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Ne plačem ja što je DF ostao bez ičega već zato što je DPS zadržao svje ljude na svim funkcijama osim ministara,(a i oni su većinom glasali DPS), a to im sve omogućila URA i Krivokapić.
    Medojević ne mašta nego govori istinu ali ti maštaš o pravljenju nekih naloga. Baš imaš bujnu maštu.

Poludiš li na pomisao da DF ima 30%? Moraćeš seliti ili se pomiriti da DF dolazi na vlast.
    Krivokapić im ništa nije omogućio, čovjek je mjesec dana premijer. neke stvari ne mogu odmah da se odrade, a vjerujem da će vrlo brzo biti smijenjeni svi direktori i postavljeni novi. zabolje me briga za DF pravo da ti velim, najviše bih volio da su ispod 10% jer i oni uništavaju ovu državu. to za 30% je dobar vic stvarno, znaš i ti vrlo dobro zbog koga su uzeli 27 mandata na izborima
    'IQ 86 u prosjeku rasturi ovu zemlju'

Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    632 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    pa ne pravim ja svake nedelje po nalog da bih plakao kako je DF ostao bez ičega. ja sam eo za URU glasao pa ih kritikujem kad treba. ne znam stvarno šta odgovoriti nekome ko prenosi Medova maštanja ko je glasao za DPS
    A da znaš da zvuči kao Medo. Čuješ, on zna za koju je partiju koji ministar glasao

Samo još da zakuka što se ugasio Montenegro Airlines i optuži Spajića da je zdipio 10 miliona i eto je Medova politička i ekonomska ekspertiza u svoj svojoj zasljepljujućoj cjelini.

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Složio bih se sa ovim pod uslovom da ura na sav glas nije i prije izbora pričala da je zakon nepravedan i da će da ga izmijene. Adžić je to znao i prije nego što je stavljen na izbornu listu. Ako nije mogao sebe da naćera da glasa za taj zakon, to je trebalo da kaže svojoj stranci i prije nego što su ga stavili na izbornu listu. Što se tiče Jelušićke, ili glasaj ili ne glasaj za zakon, ali se ne može i jedno i drugo. Računa se glas, a ne usmeno saopšteno mišljenje.
    Ura je pricala prije izbora, pa ja i ne samo ja sam uru glasao zbog ekspertske vlade i sad imamo par eksperata i to diskutabilnih i braticevu cega je ona ekspert zemljo otvori se, onog crkvinog za ljudska prava necu da komentarisem, jer ne daj Boze bolest je svacija. Nije politika, nijesu izbori, nije vlada jedan zakon, zasto je isao hitno i bez rasprave tu se vidi necasna namjera . . .

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Jes, posto ce njihov parlamentarni status zavisiti od bolesnika sa CT koji su im ukazali ogromno povjerenje na ovim izborima.
    Steta sto Adzicu nije dozvoljeno da slobodno odluci i glasa pod nevjdjenim pritiscima. Izbacan je iz kafica svog kuma maltretiran na svakom cosku itd. Steta za Crnogorsku demokratiju jer nije ostao poslanik da izrazi slobodno svoju volju.

URA ce po procjenama DF-a i njihovim analizama imati u NK bolji rezultat nego li na parlamentarnim sto bi za NK bilo ravno cudu
    Ljudi koji se najvise osjecaju izdanim od URE su vecinom ljudi koji ih nijesu glasali ili koji su glasali DPS. O jadu se zabavise po drustvenim mrezama da nam objasne kako smo izdani. Kako nas je URA prodala srpskom svetu.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Oce pobijedice ura u NK
    U uru su svi razocarani osim crkve i niksicke pravoslavne omladine sto kaci po zgrada ristove cerade i pricaju sto im je sve ostavio u amanet ...

Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    1,083
    Thanked in
    557 Posts

A sta se cini od starih urasa. Na ovom forumu se mozda 10 ljudi otvoreno izjasnilo da ce glasati za njih. I ni jedan nije ocekivao ekpertsku vladu. Najvise sto smo se nadali je da kontrolisu DF da ne divlja i da mogu da blokiraju zakone koji nisu u interesu drzave i gradjana. Da isforsiraju ekonomski oporavak, kakav takav. Da bar znamo kako se trose pare.
    A evo svi stari urasi razocarani jer su mislili da ce oni kreirati samostalno ekspertsku vladu i odlucivati po dubini ko su direktori.
    Kako ja ne upoznah nijednog takvog do sad, a da ne znam da je 30 godina glasao za bivsu vlast

EDIT. Ovdje jos samo fali prvi pendrek foruma ElRe da kaze da je glasao za uru i da je razocaran, pa da obrnemo igricu
    Last edited by Hell Raiser; 11-01-21 at 16:18.

6. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

Quote Originally Posted by institucija View Post
    Čuj doveo pred svršen čin... Pa tim sporazumom je samo stavljen na papir verbalni dogovor još prije izbora... Da li je neko stvarno očekivao da će URA glasati drugačije??
    Da li je neko stvarno očekivao da ćemo povući priznanje Kosova ili izaći iz NATO-a? Moš'misliti sad su glasači DF-a "iznenadjeni i uvredjeni" zbog toga ili URE zato što je glasala za izmejne zakona...

Upravo tako

Što se tiče učinka URE u NK, zaista ne znam šta se može očekivati. Nadam se da će DPS i na lokalu otići u opoziciju, pa makar i DF bila na vlasti
    Verbalni dogovor, jesi li stvarno mislio da ce front traziti povlacenje priznanja Kosova i izlazak iz nato pakta, oni odlicno znaju da se za to dobija po pikici i znaju i od koga. Nije tu bilo verbalnog dogovora, samo diktat crkve.

Moze se ocekivati daleko ispod cenzusa, unistise jedinu gradjansku partiju *****juci se sa crkvom i cetnicima, demokrate su polugradjanska ...

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    Krivokapić im ništa nije omogućio, čovjek je mjesec dana premijer. neke stvari ne mogu odmah da se odrade, a vjerujem da će vrlo brzo biti smijenjeni svi direktori i postavljeni novi. zabolje me briga za DF pravo da ti velim, najviše bih volio da su ispod 10% jer i oni uništavaju ovu državu. to za 30% je dobar vic stvarno, znaš i ti vrlo dobro zbog koga su uzeli 27 mandata na izborima

Je li DF branio Krivokapiću da odmah posle izbora mjesec dana sastavi vladu? Tri mjeseca mu je trebalo da imenuje 12 ljudi. Namjerno je odugovlačio kao što i sada namjerno odugovlači sa svim odlukama. Vidim koliko te nije briga za DF a svaki dan ih prozivaš!! Noćna su ti mora!! Biće ti još veća mora jer idu na preko 30% posle ćutanja Demokrata na sve što se dešava u vezi sa ovom pro-dps vladom. Bečić se udomio pa ga boli briga za smjene direktora i hapšenja.
    URA neću ni pominjati jer je nebitna sa svojih 4%. Statistička greška od partije.

Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    1,083
    Thanked in
    557 Posts

Samo jako. Objasni im. Dogodine u tokiju. Noz zica budzetska stolica.
    Nece ljudi gusteri upravljati iz sijenke. Ne damo krv dvanaestogodisnjih djevica na oltar sorosove pedofilije

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

10. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

Quote Originally Posted by institucija View Post
    Demokratija je da se o tome razgovara na organima stranke. Kada se donese odluka, onda se u skladu sa njom glasa. To je tako kdo svake partije, tako da tu nisam imao šta da prigovorim.
    Ono što mi je smetalo, a nadam se da će to promijeniti, je da tadašnja vlast nije usvojila nijedan predlog opozicije u skupštini (ili jako malo, ako ih je bilo).
    Ako bude po default-u odbijan svaki predlog samo zato što dolazi od opozicije, neće valjati rabota..

Oce li sad ura imati zajednicki stav oko rezolucije o genocidu u Srebrenici i fasistickim simbolima ? Oce li i za to ici u crkvu po misljenje ?

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

Quote Originally Posted by opmne View Post
    Oce li sad ura imati zajednicki stav oko rezolucije o genocidu u Srebrenici i fasistickim simbolima ? Oce li i za to ici u crkvu po misljenje ?

URA će zajedno sa Crkvom ići i ide u ANB po mišljenje. Ali neće još dugo jer dolazak opozicije na vlast je neminovan jer narod to hoće.

Thanks Thanks Given 
    215
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    97 Posts

To pitanje je riješeno.

A i pitanje povratka opozicije na vlast je takođe riješeno. Ali uvijek možete da se izjadate na portalima i forumima.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by institucija; 11-01-21 at 16:36.

Thanks Thanks Given 
    212
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    82 Posts

Na ovoj količini spinovanja kako je URA izdala (crnogorske interese, državu, evropski put) i Filipović bi pozavidio. Sa jedne strane dpsovci se boje rasipanja glasova prema URA-i a DF je u silaznoj putanji čini mi se isto u korist URA-e (ili bi ja to subjektivno želio).

Izbori u NK su generalna proba i najava trenda rasta URA-e, nadam se.

A što se razočarenja tiče koja se ovdje pominju i masovno najavljuju, nemam za sada nijedan razlog da budem razočaran. Dosadašnje kikseve pripisujem nesikustvu i nesnalaženju u novonastaloj poziciji ali i žestokom medijskom spinu počev od Duškinog intervjua sa Dritanom na tvcg nakon izbora, do danas. Lično,ako te napada DF, DPS,razni "nezavisni" (i dokazani režimu) analitičari,novinarska pera poput Šukovića i Đuranovića - mora da ta URA ipak nešto vrijedi. I ovo je dodatni fenomen društvenog stanja u Cg, i pozicija i opozicija ujedinjeni protiv 4%.

...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...

15. The Following 5 Users Say Thank You to ToJeMojBrat For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A sta se cini od starih urasa. Na ovom forumu se mozda 10 ljudi otvoreno izjasnilo da ce glasati za njih. I ni jedan nije ocekivao ekpertsku vladu. Najvise sto smo se nadali je da kontrolisu DF da ne divlja i da mogu da blokiraju zakone koji nisu u interesu drzave i gradjana. Da isforsiraju ekonomski oporavak, kakav takav. Da bar znamo kako se trose pare.
    A evo svi stari urasi razocarani jer su mislili da ce oni kreirati samostalno ekspertsku vladu i odlucivati po dubini ko su direktori.
    Kako ja ne upoznah nijednog takvog do sad, a da ne znam da je 30 godina glasao za bivsu vlast

EDIT. Ovdje jos samo fali prvi pendrek foruma ElRe da kaze da je glasao za uru i da je razocaran, pa da obrnemo igricu
    Da ne mislis da si dostojan pravdanja moga, jasam na ovaj forum napisao nekoliko puta da kojim slucajem glasam dps to ne bih krio. Govorio sam i da cu ih glasati iz razloga sto ovaj narod i zasluzuje dps.
    Protiv dpsa i mila su najglasniji oni koji smatraju da ih je dps izdao jer su ih godinama glasali, ja od dpsa nijesam nikada imao nikakva ocekivanja i nikada me nijesu razocarali. Sto se tice ure isto nijesam imao nikakva Bog zna ocekivanja, ali prica kako ih je podrzalo ne znam ni koliko raznih doktora nauka i kako imaju kadrove za tri ekspertske vlade i sad ovo smatrati ekspertskom vladom je zalosno. Da nije bilo pljacke crnogorske crkvene imovine ne bi ih ni prosrpske strane prihvatili vec bi ih mrsaknuli kao pascad. No sve ce to ovaj narod platiti i to debelo, pa bio on srpski ili crnogorski sa ostalim narodima koji zive u tvorevini.

Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    632 Posts

Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    ...A što se razočarenja tiče koja se ovdje pominju i masovno najavljuju, nemam za sada nijedan razlog da budem razočaran. Dosadašnje kikseve pripisujem nesikustvu i nesnalaženju u novonastaloj poziciji ali i žestokom medijskom spinu počev od Duškinog intervjua sa Dritanom na tvcg nakon izbora, do danas. Lično,ako te napada DF, DPS,razni "nezavisni" (i dokazani režimu) analitičari,novinarska pera poput Šukovića i Đuranovića - mora da ta URA ipak nešto vrijedi. I ovo je dodatni fenomen društvenog stanja u Cg, i pozicija i opozicija ujedinjeni protiv 4%.
    Ja ne mogu biti ni u snu razočaran. Postigli su daleko više nego što sam mislio da je moguće (mada tu je velika zasluga i Zdravka koji borio žestoko za URA-ine principe formiranja vlade). Svako svoje obećanje prema drugim članicama koalicije su pošteno održali, što se za DF teško može reći.

Ima stvari koje bih mijenjao kad bi čovjek težio idealnom, ali u realnom svijetu više se nije moglo. Sama činjenica da su izgurali ekspertsku vladu uprkos onoj opštoj jagmi za foteljama je pravo čudo.

18. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

URA će zajedno sa Crkvom ići i ide u ANB po mišljenje. Ali neće još dugo jer dolazak opozicije na vlast je neminovan jer narod to hoće.
    Obrati se kolegi sa nikom outline ocigledno ima dobar zeludac, nijesam ti duzan nista nemoj mi pojacavati nagon za povracanjem pominjanjem tvoje partije, pozdrav !

Thanks Thanks Given 
    2,280
    Thanks Thanks Received 
    2,935
    Thanked in
    1,163 Posts

Obrati se kolegi sa nikom outline ocigledno ima dobar zeludac, nijesam ti duzan nista nemoj mi pojacavati nagon za povracanjem pominjanjem tvoje partije, pozdrav !
    Ti si čovjek sa nevjerovatno kontradiktornim stavovima, a koja mislim da nisu zajednička ni 0.1% populacije u CG, i koji prilično sa visine braniš svoje stavove, a baš opučaš kako te je URA izdala.

Ako se ne varam, ti si proruski (proputinovski) i antinato raspoložen, a sa druge strane si pro CPC nastrojen i imaš stavove po pitanju međunacionalnog odnosa koji odgovaraju crnogorskim nacionalistima (da ne rečem šovinistima). Kritikuješ URA da su izdali Crnu Goru zbog toga što su i prije izbora rekli da će njihov ustupak biti oko crkve, a da će insistirati na vladi bez političara a naročito bez "političara koji izazivaju negativne emocije" (čitaj MMP) kao i na nemijenjanju spoljnopolitičkog kursa.

Iskren da budem, ja bih smatrao da su tvoja opredijeljenja u pogledu spoljne politike neuporedivo više na fonu izdaje interesa Crne Gore, nego što je to čin mijenjanja DPS zakona koji je realno bio nepravedan zbog intencije zadiranja u postojeća imovinska prava.

Neću se upuštati u polemiku, što bi rekli nemam ti kad.... a ti samo ožeži, sklon si tome, nema frke.
    Last edited by kimmi; 11-01-21 at 18:23.

Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    82 Posts

Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A ro mi je inace najzanimljivija prica od izbora na ovamo. Sjedim sa nekim poznanicima i procitase nesto u novinama, i pocinje prica "evo gledaj kako nas izdase i pogledaj kako su nas prevarili".
    Rekoh momci ja da znam vas dvojica ste DPS, ovaj je u SD cak je posao preko njih dobio, a ovaj je SDP komita.
    Kad je pocelo graktanje "dje, oni glasali za URU sad prevareni i izigrani"...
    Evo i ovdje imamo slican narativ. Rodion i lepetanac sjede sa odborima ure, svaki u svom gradu, i osjecaju se prevarenim i izigranim od Abazovica.
    Ne znam sta mozes reci a da nekoga licno ne uvrijedis kao odgovor na tu pricu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    odakle ynas da ne sjedim u odborima URA kad me vec usta stavljas, druye upoynaj me kao \Preki sto me poznaje ili Gando ili neko treci pa me onda komentarisi do tada sjedi jadan i pokrij se usima

Thanks Thanks Given 
    47
    Thanks Thanks Received 
    153
    Thanked in
    79 Posts

Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    odakle ynas da ne sjedim u odborima URA kad me vec usta stavljas, druye upoynaj me kao \Preki sto me poznaje ili Gando ili neko treci pa me onda komentarisi do tada sjedi jadan i pokrij se usima
    E oko cega se ti bakces moj lepi, odavno je ovaj dio foruma dotakao dno, pusti jadan
    Podgorica Podgoricanima!

Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    82 Posts

Quote Originally Posted by .Bole View Post
    E oko cega se ti bakces moj lepi, odavno je ovaj dio foruma dotakao dno, pusti jadan
    nije jos, cekam da stari liberali postanu novourasi a blizu su, evo sve rade sto i dps i kad im to kazes skacu kao skakavcu odje.
    ali neka imam ja strpljeje za skakavce, ovo je samo godina koju su pojeli skakavci litijasi

24. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    415
    Thanks Thanks Received 
    1,308
    Thanked in
    615 Posts

Ta rezolucija nije prošla jer nije imala dovoljno glasova da se nađe na dnevnom redu. BS koji je podnio inicijativu nije bio u skupštini (kao ni DPS i SD).
    No, eto, dobro došlo da se svašta piše...

Thanks Thanks Given 
    212
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    82 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja ne mogu biti ni u snu razočaran. Postigli su daleko više nego što sam mislio da je moguće (mada tu je velika zasluga i Zdravka koji borio žestoko za URA-ine principe formiranja vlade). Svako svoje obećanje prema drugim članicama koalicije su pošteno održali, što se za DF teško može reći.

Ima stvari koje bih mijenjao kad bi čovjek težio idealnom, ali u realnom svijetu više se nije moglo. Sama činjenica da su izgurali ekspertsku vladu uprkos onoj opštoj jagmi za foteljama je pravo čudo.
    U jednoj ravni URA je uradila veliku stvar za pomirenje naroda u CG. Dvije velike grupacije naroda imaju identično mišljenje o URI. Pomirili se komite i četnici,ujedinjeni protiv URE,dajte mitinge sa zajedničkim zastavama,Meda na govornicu da zapali mase, liberala Popovića da progovori vješto kao što zna da je vječna (mržnja prema URI),gradonačelnika Pg ili Draginju da kaže nikad više (URA)...

Pored upornog Dritanovog insistiranja na "relaksiranju" stvari su ovdje na forumu na momente vrlo zategnute. A špijuniranje po Skadru i Ulcinju i objavljivanje na CDM- u da se zaboga krše pravila i bahato ponaša, ne mogu da se sjetim kad je slično objavljeno za prethodnu vlast i njene ministre. Ne znam na momente šta mi je jadnije, čitanje CDM-a ili komentara pojedinih na forumu. Kako forum ili Tapatalk nemaju opciju ignore topic, to mi nikako nije jasno...

...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ti si čovjek sa nevjerovatno kontradiktornim stavovima, a koja mislim da nisu zajednička ni 0.1% populacije u CG, i koji prilično sa visine braniš svoje stavove, a baš opučaš kako te je URA izdala.

Ako se ne varam, ti si proruski (proputinovski) i antinato raspoložen, a sa druge strane si pro CPC nastrojen i imaš stavove po pitanju međunacionalnog odnosa koji odgovaraju crnogorskim nacionalistima (da ne rečem šovinistima). Kritikuješ URA da su izdali Crnu Goru zbog toga što su i prije izbora rekli da će njihov ustupak biti oko crkve, a da će insistirati na vladi bez političara a naročito bez "političara koji izazivaju negativne emocije" (čitaj MMP) kao i na nemijenjanju spoljnopolitičkog kursa.

Iskren da budem, ja bih smatrao da su tvoja opredijeljenja u pogledu spoljne politike neuporedivo više na fonu izdaje interesa Crne Gore, nego što je to čin mijenjanja DPS zakona koji je realno bio nepravedan zbog intencije zadiranja u postojeća imovinska prava.

Neću se upuštati u polemiku, što bi rekli nemam ti kad.... a ti samo ožeži, sklon si tome, nema frke.
    Kimmi, pa nemam neko sablonsko partisko tretiranje ni unutrasnje ni spoljne politike. Od slucaja do slucaja vodjen mojim poimanjem pravednosti.
    Ne nego najbolje da se upustim u polemiku, pa da me inficirate crkvenim stavovima, nije ura mene izdala, izdala je zadnje ostatke gradjanske Crne Gore trgujuci sa crkvom.
    Moje poimanje spoljne politike je potpuno ispravno, sjecam se vaseg glavnog argumenta iz doba kampanje za ulazak u nato, kako je bolje biti za stolom nego na stolu, ne znam jesi li primijetio da su nas zapadni partneri servirali na sto i da su za stolom uz zapad i Rusija i Kina i pod sto je ruski kucko Srbija, ovo sad ce da bude zajebano malo, CG je nato drzava sa proruskom vlascu.
    Sad ti zezi koliko ti drago, ja sklon ili ne od mene ti je dovoljno !

Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    318
    Thanked in
    189 Posts

Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ta rezolucija nije prošla jer nije imala dovoljno glasova da se nađe na dnevnom redu. BS koji je podnio inicijativu nije bio u skupštini (kao ni DPS i SD).
    No, eto, dobro došlo da se svašta piše...
    Doci ce i ona na red, svracace ona i slicne rezolucije cesce nego sto mislite, no lako je vama imate crkvu iza sebe

Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    369
    Thanked in
    210 Posts

Ne plačem ja što je DF ostao bez ičega već zato što je DPS zadržao svje ljude na svim funkcijama osim ministara,(a i oni su većinom glasali DPS), a to im sve omogućila URA i Krivokapić.
    Medojević ne mašta nego govori istinu ali ti maštaš o pravljenju nekih naloga. Baš imaš bujnu maštu.

Poludiš li na pomisao da DF ima 30%? Moraćeš seliti ili se pomiriti da DF dolazi na vlast.
    Nekoliko tih funkcionera jeste podnijelo ostavke iz prostog razloga što nisu htjeli da čekaju da ih smijene. Smijenjen je i Zoran Vukčević iz IRF-a, smijenjeni su direkotri ove 4 uprave koje su spojene u 2 nove uprave (Uprava za prihode i Uprava za katastar i državnu imovinu), biće smijenjen i guvrner centralne banke, smijenjeni je ili primoran na ostavku direktor Nacionalnih parkova, dps ambasadori su prizemljeni... Što se tiče tužilaštva i sudstva, tu vlada nema nikakvu moć nego je sve na poslanicima. Može da se tvrdi da je trebalo više promjena da bude do sada, ali papagajsko ponavljanje da je samo Veljović smijenjen jednostavno nije istina. Mada je ovo df matrica ponašanja, laganja i spinovanja, tako da valjda ne treba da se čudimo kad se i njihovi glasači ponašaju kao uzori iz vrha stranaka koje čine df.

Ura je pricala prije izbora, pa ja i ne samo ja sam uru glasao zbog ekspertske vlade i sad imamo par eksperata i to diskutabilnih i braticevu cega je ona ekspert zemljo otvori se, onog crkvinog za ljudska prava necu da komentarisem, jer ne daj Boze bolest je svacija. Nije politika, nijesu izbori, nije vlada jedan zakon, zasto je isao hitno i bez rasprave tu se vidi necasna namjera . . .
    Kako god da se okrene, ako se pročisti birački spisak, usvoji se zakon o dokazivanju porijekla imovine i koliko toliko pročisti tužilaštvo i sudstvo, ja bih bio zadovoljan. Slažem se da su pojedina rješenja naopaka, prije svega mislim na Bratićku, ali opet ostaje da se vidi da li će biti bolji od Miga, Ivanovića, Simovića, Brajovića i drugih vedeta prethodne vlasti. Alternativa ovom stanju jeste produžetak agonije sa dps vlašću i crnogorskim patriotama poput ovih koji su aktuelni prethodnih dana. Dobra je stvar i to što su se svi prikriveni četnici i generalno nacionalisti i šovinisti sa svih strana sada javno deklarisali, tako da nema zabune kome treba slomiti kičmu ukoliko dođe do pokušaja nasilnog prekrajanja državnog statusa i nacionalne strukture. I dalje mislim da će se turbo četnici neprijatno iznenaditi rezultatima popisa, ukoliko bude sproveden bez ikakvih pritisaka.

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    21 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post

Ajde obrazloži taksativno šta su uradili osim što su smijenili Veljovića a nijesu ga uhapsili?
    Ni struju nijesu smanjili narodu pa da makar simbolično nešto urade. Ovo nijesu ni kozmetičke promjene nego DPS i dalje vlada punom parom.

Page 119 of 267 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129169219 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 10 users browsing this thread. (5 members and 5 guests)

1. Rem-D,
  2. high,
  3. shabonny,
  4. Derivati,
  5. Buva+gacce