Page 161 of 251 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211 ... LastLast
Results 4,001 to 4,025 of 6262

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

Thanks Thanks Given 
    214
    Thanks Thanks Received 
    213
    Thanked in
    136 Posts

Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    I dalje ne kontaš da se radni dan računa po radnim satima, a ne školskim časovima...?

Dok god ukupno vrijeme skraćenih školskih časova (po 30min), ne prelazi 8h dnevno, neće dobiti prekovremene... Ako je slučaj da prelazi, imaju procedure, nema potrebe da se prijeti štrajkom...

Sent using Tapatalk
    Tako je uglavnom, norma je od 18 do 20 casova, a ostatak radnog vremena je definisan statutom škole. Da li je došlo do prekovremenog rada ( uz neke modele ili radom od kuće) ako ne mogu da se stignu druge obaveze donešene statutom škole ili je samo došlo do uvećanja norme časova mislim da je ipak na nadležnim institucijama tj sudovima da odluče ako se podnese zahtjev. Mislim da zavisi od slučaja do slučaja; ima profesora koji nemaju normu pa teško.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    845
    Thanked in
    430 Posts

Nedje kad budem nedje htio da povedem sina kod majke da vidi unuka i ona mi u neko nenormalno vrijeme kaze da radi jos i da je umorna jer radi cijeli dan, reci cu joj, ne lazi majko, ne lazi, eno cujes sta premijer kaze, evo pokazacu ti sta Masaro veli, nemoj me lagat.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

3. The Following 4 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    17 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Posljedica nepotpisivanja zakona bi bila da ti zakoni koji omogućavaju "prepisivanje crnogorskih svetinja na srpsku crkvu" ne stupe na snagu.... al cijena je ipak prevelika (odlazak sa funkcije u ustavom predviđenoj proceduri). Prevelika žrtva zar ne, ebeš "nacionalne interese" zbog kojih je spreman i u šumu da pođe, ali ne i sa funkcije.

Neću da se uvlačim u dalje rasprave, al baš me zanima ima li iko od aktuelnih branilaca "crnogorskih nacionalnih interesa" da smatra da ga je predsjednik izdao, da smatraju da je trebao da se "žrtvuje". Ako ne, očigledno su oni branioci DPSa, a za CG im puca ona rabota.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Dobro poznati branioci cg interesa koji ustvari brane svoju guzicu...

Thanks Thanks Given 
    2,255
    Thanks Thanks Received 
    2,893
    Thanked in
    1,142 Posts

Nova podjela u CG... jesi li za TBOK ili mimere

6. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    11 Posts

Vezano za govor premijerov, koliko sam dobio informaciju, na razgovor tj. na "predavanje" su pozvani direktori skola osvjedoceni DPS kadar kojima su spremljene smjene i govor je najvise upucen u tom smjeru.
    Prijetnje tuzbama da pokusaju da zadrze poziciju. Skoro svima odgovara skola u dvije smjene po pola sata jer onda imaju duplo vise casova pa neki samo tako mogu da postignu norme a neki i prebacaju norme i traze prekovremene.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    1,053
    Thanked in
    541 Posts

Toliko o kvorumima i Ustavnim sudu.
    Izdvojeno misljenje o ustavnosti proglasenja Djukanovica za predsjednika

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    73 Posts

Zato se i zove izdvojeno misljenje

Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    63 Posts

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nova podjela u CG... jesi li za TBOK ili mimere

Tbok su stara garda lokalnog crnogorskog razumljivog humora kroz nonsense trabunjanje o svemu i svačemu.

Mimeri su, objektivno, preuzeli to crnogorsko trabunjanje i počeli ga zloupotrijebljavati u političke svrhe. Neki mimeri idu u krajnosti što se tiče toga, a dobro znamo da je "čuveni" meme RemoveKebab donekle inspirisao onog hrišćanskog teroristu u Christchurchu. A i da, nerijetko im se desi i da se kompletno razotkriju u agendi, što se desilo na dan izbora, i u danima prije i nakon njih

Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    1,053
    Thanked in
    541 Posts

Vidim da su i ovo svi propustili. Dok sa jedne strane trazi dokaze za tvrdnje MVP
    Moje pristajanje na potpisivanje takvog ukaza, sa takvim javnim obrazloženjem, bez obzira što ono nije sadržano u tekstu predloga odluke Vlade, znači da ja saučestvujem u blaćenju ljudi. To nije moj manir“, kazao je Đukanović
    Ali ocigledno je manir da on moze da pljuje na druge
    Neću potpisati nijedan ukaz o postavljenju novog ambasadora, ako se među predlozima pojave ljudi koji su ikada izgovorili ijednu riječ protiv Crne Gore ili koji su radili protiv Crne Gore“, rekao je Đukanović.
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    5,319
    Thanks Thanks Received 
    1,233
    Thanked in
    601 Posts

@Dejan (ovo je quote tvog posta ne radi mi citiranej vec neko vrijeme) Moja drugarica je uciteljica nijesmo se vidjele odkako je korona pocela jer zena se opuci od posla! Ljetos smo posli kod njih na kafu zena je morala u 20 h na sjednicu nastavnickog kojoj svi MORAJU da prisustvuju a to je bilo u junu pri kraju skolske godine...svaki dan časovi pa posle si na "izvolte" i djeci i roditeljima za sve sto im je nejasno! Plus sjednice u 20 h svake noci

A što se tiče premijera...samo neka je zdravo i on i Abazović! Mnogo htjeli, mnogo započeli, a bogomi se i zaigrali! Abazovica su naučili (pogrešno) kako da gestikulira dok govori i kako da s eponasa i to je sad postalo iritantno, pošto mjeru ne zna!
    Premijer, ako pije, neka se zamisli, ne zelim da insinuiram jer ne znam da li je ljubitelj casice, ali dzaba je bio profesor, njegova kultura govora je skandalozna a on je jedan neotesani čovjek i morao bi da počne da radi na sebi! Prvih nekoliko intervjua sam tolerisala a sad bi morao malo da se potrudi jer zamisljam ga na gostovanju u zemljama okruženja, BRUKA!..mada im je poznavanje gramatičkih zakonitosti svojstveno u partijama oko vlasti! I nemojte mi da ve zamolim sad floskule "tebi su bolji lopovi koji su lijeporijecili i krali vooljenu Crnu Goru"
    Last edited by zvoncica; 24-01-21 at 00:44.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

13. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    209
    Thanks Thanks Received 
    1,149
    Thanked in
    620 Posts

Kao što je više puta pominjano, Krivokapićeva rasprava nije bila sa prosvjetarima već sa okupljenim direktorima škola.

Nadam se da nikom ko ovdje živi nije nužno objašnjavati ko su, u ogromnoj većini, direktori škola, kako su dobili svoje položaje i sa kojim zadatkom.

15. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    5,319
    Thanks Thanks Received 
    1,233
    Thanked in
    601 Posts

A koji im je zadatak bio? Živo me zaniam? Eto sticajem okolnosti imam par drugarica direktorica što bivsih sto sadasnjih....ja ne znam koji su to zadaci nekoj direktorici nego da unaprijedi rad u školi u koj radi i jeste, svaka od ovih nekoliko koje ja znam licno kao sjajne zene je upravo tako radila i od školi u kojima su radile napravile ustanove za primjer!

Thanks Thanks Given 
    5,319
    Thanks Thanks Received 
    1,233
    Thanked in
    601 Posts

Meni je nuzno objasniti posto ne znam?

Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    73 Posts

Vidis da oni sve znaju, zadaci su im bili da ide od ucionice do ucionice i govore za koga da glasaju

Thanks Thanks Given 
    209
    Thanks Thanks Received 
    1,149
    Thanked in
    620 Posts

Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A koji im je zadatak bio? Živo me zaniam? Eto sticajem okolnosti imam par drugarica direktorica što bivsih sto sadasnjih....ja ne znam koji su to zadaci nekoj direktorici nego da unaprijedi rad u školi u koj radi i jeste, svaka od ovih nekoliko koje ja znam licno kao sjajne zene je upravo tako radila i od školi u kojima su radile napravile ustanove za primjer!
    OK, trebalo je odmah da kažeš da živiš u inostranstvu.

Jer ako ti nisu poznata okupljanja direktora škola pred izbore kod ministra da se predoče spiskovi sigurnih glasova...

Ako nemaš rođaka ili prijatelja koji nije zadržan kao nastavnik posle probnog rada jer ga nije teren prepoznao...

onda odavde nisi.

20. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    322 Posts

Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kao što je više puta pominjano, Krivokapićeva rasprava nije bila sa prosvjetarima već sa okupljenim direktorima škola.

Nadam se da nikom ko ovdje živi nije nužno objašnjavati ko su, u ogromnoj većini, direktori škola, kako su dobili svoje položaje i sa kojim zadatkom.
    Znaci ljudi vi me odusevljavate sa svojom potrebom da branite neodbranjivo i da smisljate opravdanja od cuvenog "sindikata direktora" pa na dalje. Evo najiskrenije ne pamtim da su oni najvatrenije pristalice DPS sa ovakvim zarom branili besmislice, cak sta vise oni su uvijek cutali na te stvari ali kako je osvjezilo moramo se izgleda navikavati na ove nove vucicevske metode.

Zdravko veli Sindikatu, ups, direktorima

“Odjednom, pojavljuje se čudan sindrom. Sindikat nije dovoljno plaćen za prekovremeni rad. Ako se taj štrajk desi, s imam informacije da može, onda ću to smatrati opstrukcijom rada ove Vlade. Nemojte mene…”
    Last edited by Rodion Romanovich; 24-01-21 at 00:54.

Thanks Thanks Given 
    209
    Thanks Thanks Received 
    1,149
    Thanked in
    620 Posts

Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...

“Odjednom, pojavljuje se čudan sindrom. Sindikat nije dovoljno plaćen za prekovremeni rad. Ako se taj štrajk desi, s imam informacije da može, onda ću to smatrati opstrukcijom rada ove Vlade. Nemojte mene…”
    Brate, ako imaš problema sa percepcijom realnosti, mijenjaj ili lijekove ili realnost. Pridruži se Medu u njegovoj, tamo je sve ljepše.

Ako ipak ostaneš sa nama onda se čupaj iz te fantazmagorije. Jedan gugl-klik si daleko od provjere sa kim je Zdravko imao sastanak. Učini to.

Thanks Thanks Given 
    1,370
    Thanks Thanks Received 
    1,746
    Thanked in
    908 Posts

Brate, ako imaš problema sa percepcijom realnosti, mijenjaj ili lijekove ili realnost. Pridruži se Medu u njegovoj, tamo je sve ljepše.

Ako ipak ostaneš sa nama onda se čupaj iz te fantazmagorije. Jedan gugl-klik si daleko od provjere sa kim je Zdravko imao sastanak. Učini to.
    Možda treba mail da promijeni?

Thanks Thanks Given 
    315
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    316 Posts

Drugari,

ajmo da pričamo o nekim temama gdje je vlada već ostvarila napredak. Evo sanas samo 447 zaraženih. Riješena zdravstena kriza.

25. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    79
    Thanked in
    46 Posts

Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Znaci ljudi vi me odusevljavate sa svojom potrebom da branite neodbranjivo i da smisljate opravdanja od cuvenog "sindikata direktora" pa na dalje. Evo najiskrenije ne pamtim da su oni najvatrenije pristalice DPS sa ovakvim zarom branili besmislice, cak sta vise oni su uvijek cutali na te stvari ali kako je osvjezilo moramo se izgleda navikavati na ove nove vucicevske metode.

Zdravko veli Sindikatu, ups, direktorima

A đe... Ja bi volio da Zdravko neđe opali po doktorima, ako se drznu na kakav sličan potez, pa da gledam ove vratolomije "iako je prijetio svim doktorima, nije to mislio"...

Kao što su Crnogorci koji "Milogorci", zbog toga kako glasaju, čekamo zgodan izraz za untermensch nastavnike, doktore, policajce, komunalce, i ostale koji su glasali DPS. Lakše pljuvati...

Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Nego, šta je ovo veliki vođa udario nogom u Markovića? Kazna?

Ni podpredsjednik..
    Ako imaju što u glavu - Dule osniva novu partiju, pa onda good cop / bad cop. Malo se fingira sukob, malo se zavati tamo, malo ovamo... Milo grmi o crkvi i Lovćenu, Duško izigrava dom kulture, pa polako...

Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    322 Posts

Pa da. Imao je sastanak sa sindikatom direktora kako su ovdje neki tvoji istomisljenici tvrdili a znas zasto je to tvrdio jer je i vas sam Krivokapic zbunio pa niste znali ni sta da pricate u njegovu odbranu.

Elem, sa zvanicnog saopstenja Vlade;

"Krivokapić je poručio sindikalcima da sa pozicije „ucjenjivača“ niko ne može i ubuduće neće moći da razgovara sa Vladom, ni kada su u pitanju Sindikati ni kada su u pitanju političke stranke."

Zdravko je imao sastanak sa direktorima ali mu to niko nije rekao jer je ministarka bolesna a neko ga je pogresno izbrifovao, izvukao sa nekog sastanka pa se on kvalitetno izlupao. Moze li i to biti jedno od vasih 100 objasnjenja ili cemo da se vratimo 1000 put na neki navodni sastanak diretora od prije par godina, partijsko zaposljavanje bla, bla... ili na ono kad se ponosili sindikatom prosvjete i kako se otpor siri, kako podrzavaju proteste, odupri se, litije... Dajte ljudi malo vise koncentracije i slozite malo vise pricu.

Thanks Thanks Given 
    5,319
    Thanks Thanks Received 
    1,233
    Thanked in
    601 Posts

@SKOJ ne radi mi quote- pa izgleda da niejsam iz iste drzave iz koje si i ti! Pošto moje prijateljice nijesu narod pritiskale za koga da glasaju a sto vi ne mozete da prihvatite da POSTOJE ljudi koji su glasali DPS a da nijesu morali i bili prinudjeni to je vas problem! Inače, ja ne sporim da je nepotizam kod nas najveci neprijatelj a sa tim u vezi i partijsko zapošljavanje i ne znam okle vam obraz da ga kritikujete onda a sad podrzavate? Kako to moze da bude...svi vi koji ste se nadali da toga nece biti čudni ste blago9 receno, ovdje to nece biti NIKAD iskorijenjeno i bas mi ej muka da citam 100 strana obecali ste slagali ste! Pa jesu kao i za eksperte sve su slagali, i za zaposljavanje i to je to....vele naši cienjeni bivsi opoozicionari, moraćete se navikavat....a okle, brate, sve smo sviknuti...samo gledaj

Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    73 Posts

pricao je sa sindikatom direktora, pa zar nije to Hel tvrdio svo vrijeme hahaha
    strumfovi se ne pitaju sa glavom kad brane alkosa
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    79
    Thanked in
    46 Posts

S kim je imao sastanak? Sa direktorima škola koji su prepoznati kao DPS kadar?

Ma neka.

Prvo, ko je to prepoznao? Na osnovu čega? Ima li ovoga "oslobođenog" kadra da progovori koji su to direktori zloupotrijebili položaj, na korist DPS-u? Ima li neka druga indicija? Evo meni je nužno objašnjavati, ako može konkretno.

Drugo, svi prisutni imaju loše rezultate na svojim zaduženjima? Baš svi? U poređenju sa čim? Ima li neka metrika, tipa kao što ima za "Plantaže" ili Ministarstvo odbrane?

Priča ti se svodi na to da ko god je napredovao u zadnjih 30 godina, nije ni vrijedan da mu se rezultati sagledaju objektivno, jer "zna se ko su oni".

Vrlo opasne pojave i razmišljanja u CG, neće ovo na dobro. Najveći DPS-ovci su se makar pokrivali ušima na određene teme...

Thanks Thanks Given 
    209
    Thanks Thanks Received 
    1,149
    Thanked in
    620 Posts

Ja kažem da je imao sastanak sa direktorima škola, ne sa prosvjetarima ili njihovim sindikatom.

Ne kažem da su svi direktori škola takvi, ali je ogromna većina postavljena partijski i sa jednim primarnim zadatkom - da obezbijede što više glasova. Naravno, neki su pored tog zadatka našli vremena i snage da budu i dobri direktori, ali nema potrebe da se lažemo da je to ikad bio prioritet za ministre koji su ih postavljali.

Page 161 of 251 FirstFirst ... 61111151157158159160161162163164165171211 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)