Page 110 of 1249 FirstFirst ... 10601001061071081091101111121131141201602106101110 ... LastLast
Results 2,726 to 2,750 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #2726
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Domenico View Post
    Iako moze biti off za konkretnu temu , ipak da se kaze/Crna Gora , niti je , niti se nalazi u takvom okruzenju u kojoj ijedna drustvena i politicka grupacija moze biti okarakterisana kao 'gradjanska' ili slicne stvari..Ako bi se postenije uvidjela realnost , ovo , na sto se suverenisticko-gradjansko-multietnicke itd. partije pozivaju (a na kontri srednjevjekovnopravoslavnosrpskih itd..partija koje su sada na vlasti)jednostavno , ni najmanje nije istina=prije bi bilo pozicioniranje razlicitih kulturnih blokova(zapadnocrogorskog/istocnocrnogorkso-srpskog/bosnjackog) u odnosu jednih prema drugima.
    Drugim rijecima ,tkz.suverenisticko-gradjanski blok (zapadnocrnogorski, da ga nazovemo) pravi deal sa manjinskim strujama i kulturnim blokovima ,jer im je zajednicki 'neprijatelj' istocnocrnogorsko-srpski blok i onda to izgleda 'gradjanski i multietnicki'...how yes no
    Medjutim ,kada se desi da u igri , na nekom konkretnom primjeru nema srpskoga bloka , onda se blokovi izmedju sebe ponasaju po narativu isto onako 'sredjnjevjekovno' i nacionalisticki kako su i optuzivali da se ponasa (istocnocrnogorsko)srpski blok
    napr. ljudi ne mogu da naprave dzamiju na Cetinju jer , ocigledno ,su cetinjani against that...-to su isti oni koji govore o gradjanskom , kosmopolitskim Cetinju ,sve do one ure kad to treba pokazati.Tuzanima je trebalo several years i mnogo bitke da bi dobili samostalnu opstinu -kosmopolitski i multietnicki dps je otezao to.
    Dalje , ovdje se strasan zlocin koji se desio u Srebrenici koristi kao moneta za potkusurivanje ,a kad treba treba priznati zlocine koje je uradila crnogorska vojska spram bosnjackog stanovnistva u vrijeme balkanskih ratova na Sjeveru ,onda je vec to teze -gdje je komemoracija tim
    zrtvama ?Tim ljudima sa tih prostora je itekako tako nesto potrebno. Kad tudja vojska ( srpska ) napravi zlocine (Srebrenica)onda ih je lako osuditi i biti gradjanin .Madjutim ,kad to uradi 'tvoja ' vojska onda se sve svodi na manji odjeljak u Istoriji za 9.razred, izmedju ostalog..
    U sva tri primjera koja sam naveo ,nema srpske strane tj. strane protivu koje ce ostale 2 da se grupisu i , po automatizmu , jedna od njih (jaca) sprovodi prema onoj manjoj teror vecine ( u manjoj ili vecoj mjeri).
    Dakle , je li neznanje , nesvjesnost , licemjerje...tek zabluda je da je sadasnji opozicioni blok 'gradjasnki'-vrlo je nacionalisticki ( nista manje nego onaj drugi) samo sa oblandicama i sminkom , a ,cesto, i bez dovoljno cestih prilika da se pokaze onakvim kakvim stvarno jeste.
    pa , ko hoce da bude slagan...
    .
    Ispricavam se?
    Uopce nisam shvatil o cemu se radi
    Moze li malo jednostavnije i strukturiranije da napises?
    jos jednom se ispicavam

  2. #2727
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    zao mi je ..ne moze..a i ne treba ti

  3. #2728
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Jel' i na sahovnicu i na zeleni barjak?
    I na Alaj-barjak, naravno?
    "Ako zelis pomirjenje" (c)
    Stvarno pitam bez zezanja
    I sretan vam badnji dan!
    Alaj barjak sto znaci alaj?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  4. #2729
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Originally Posted by A+A
    Jel' i na sahovnicu i na zeleni barjak?
    I na Alaj-barjak, naravno?
    "Ako zelis pomirjenje" (c)
    Stvarno pitam bez zezanja
    I sretan vam badnji dan!

    naravno ..mora svima da bude komotno..CG je mnogo komplikovanija nego sto se smisli..a i divno je -ovolike razlike i prihvatanje istih nas trjeraju da se mijenjamo i budemo bolji
    Last edited by Domenico; 06-01-21 at 14:37.

  5. The Following User Says Thank You to Domenico For This Useful Post:

    A+A

  6. #2730
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Kako propade pokušaj pravljenja drame (čitaj vijesti) okupljanja nvo aktivista da idu da pale svijeće, a uhapsili "kapi di tuti kapi" patriJotu pa padoše u drugi plan.
    Srećan Badnji dan svim pravoslavnim vjernicima i pravoslavnim forumašima, a takođe i badnji dan onima koji vjeru iskazuju kroz nvo iz 91, sto se okupljaju ispod tendi, i sto im smeta CG prije '06, a posebno ona Petrovića sa trobojkom i etničkom nacijom.


    Poslato je nadam se

  7. The Following 4 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  8. #2731
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ekipo realtivno sam nov, pa da pitam nešto. Probijate li na masu svake godine od Nove do Božića. Završava li to sa Božićem ili se oduži

  9. The Following 5 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  10. #2732
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Srećan Božić svim hrišćanima pravoslavcima i ostalima koji slave na ovaj kalendar.

    Da se svi urazumimo kao ljudska bića i da osmislimo plan kako da Crnu Goru izvučemo iz ovog blata i ovih podjela od kojih niko nema korist, onu pravu korist, a to je da živimo u pravdi, toleranciji, kakvom takvom blagostanju, i ako ne ljubavi, barem onda da se niko ne mrzi zbog drugačijeg mišljenja, religije, nacije, pola, seksualne orijentacije ili političkog stava.

    Živjeli forumaši. Pozdrav.

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Saruman For This Useful Post:


  12. #2733
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Srećan Božić svim hrišćanima pravoslavcima i ostalima koji slave na ovaj kalendar.

    Da se svi urazumimo kao ljudska bića i da osmislimo plan kako da Crnu Goru izvučemo iz ovog blata i ovih podjela od kojih niko nema korist, onu pravu korist, a to je da živimo u pravdi, toleranciji, kakvom takvom blagostanju, i ako ne ljubavi, barem onda da se niko ne mrzi zbog drugačijeg mišljenja, religije, nacije, pola, seksualne orijentacije ili političkog stava.

    Živjeli forumaši. Pozdrav.
    Zdravo bio. Lijepa čestitka, a nadam se da ćemo dočekati ovo što si poželio. Bilo bi to ispunjenje pravde za mnoge decenije ludila koje smo pretekli nekako.

  13. #2734
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Znaš kako je, kleptokratija ne izgleda toliko loše kad si dio sistema...

    "Ko nas zavadi" je kao za tebe napisano
    https://www.vijesti.me/kolumne/499167/ko-nas-zavadi
    Ja nešto ne vidim ni da se na forumu krepava od gladi, koji li vas sistem proizvede... Koji bješe onaj gospodin što pričaše kako se niko nikad nije mogao primać državnoj upravi bez političko rođačkih veza, a to priča kao insajder...jer on radi u državnoj upravi...

    Da smo biznismeni, ja bi bio lopov Bokan, a vi ostali biste bili pošteni Carević, Davidović i Rakčević...

    E ja upravo reko' da taj narativ ima svoje limite...

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To što je neko vjernik , za mene je samo dodatni plus. Jasno je da taj animozitet prema različitisti , posebno sa naglaskom na "Srpski" je ono što te najviše tišti iako ne odgovara realnom što se Vlade CG tiče koju oplakuješ kao Republika Srpska V2.0. Što se trebalo reći za prerhodnu onda? Erdoganovi kleptomani i krvožednici V3.0? Ne znam što da ti kažem, vidim da ti je povišen nivo mržnje, oće to od gubitka nečeg veoma važnog. Naviknućeš se brže nego što misliš kada te prođe kmečanje.
    Ova Vlada realno nije RS V2.0, ali ja nisam ni pričao o trenutnom već o hipotetičkom, i da se ne može baš sve prodati pod pričom "ovi prošli su bili kleptomani". Može nešto, ne može sve.

    A to o navikavanju...16 godina sam na forumu, a bože zdravlja, biću još, i kad se ovo prevrne, a oće - citiraću pojedine. Pa tada što vam dođe, da ste naredni, i da se navikavate, pošto ste od takve nauke navikavanja...

    Naši se na Turke nisu navikli par stotina godina, na carstvo, a ja da se navikavam na odluke jedva sastavljenih 41 poslanika, kao da je njihova uklesana munjom u kamenu. Sa takvim razmišljanjem ne bi bilo Crne Gore...

  14. #2735
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Promjena vlasti dovela je do pojave politickih crnogoraca , nerealno ali istinito....


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #2736
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makiaveli View Post
    Koja je to sad kategorija? Lakša uvreda tipa "Milogorci"?
    Milogorci je pogrdno jer je to izraz za brave, a ovo je politicki crnogorci adekvatan izraz za ljude koji se ne mire sa promjenom vlasti i nemaju nijedan ekonomski adut nego samo potenciraju nacionalizam tj crnogorstvo bez osnovnih ekonomskih potreba

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  16. #2737
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,336
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    A inace bilo koji nacionalista brine o stvarnim zivotnim problemima
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  17. #2738
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,705
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    882
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    I za Dukljane isto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  18. #2739
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Dajte za nas neupucene kako ide ta gradacija od.. do..
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. The Following User Says Thank You to Ben Dover For This Useful Post:


  20. #2740
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    A da nece ova new Vlada ispraviti greske stare administracije i dati geronto domacicama rjesenja za stalno pod Crvenim krstom i obezbijediti im staz da im ide u radnu k. Imale su zene neki los ugovor dje im se za godinu dana rada uplacuje 3 mjeseca staza. E sad istekao ugovor ne zna se sta ce dalje a ne mozete da vjerujete koliko ima starih i bolesnih osoba! Iako imaju djecu te stare ljude niko ne gleda! Dodju ko prosjaci vidimo ih ali zaobilazimo!
    Onaj Simovic je u NK je obezbijedio geronto domacice do 2022 godine usmjerio sredstva iz opstine svaka cast!


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  21. #2741
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,160
    Thanks Thanks Given 
    255
    Thanks Thanks Received 
    1,148
    Thanked in
    562 Posts

    Default


    Last edited by tigrovo_oko; 07-01-21 at 11:05.
    "I shut my mouth and hold the light"

  22. #2742
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Milogorci je pogrdno jer je to izraz za brave, a ovo je politicki crnogorci adekvatan izraz za ljude koji se ne mire sa promjenom vlasti i nemaju nijedan ekonomski adut nego samo potenciraju nacionalizam tj crnogorstvo bez osnovnih ekonomskih potreba
    Prvo, za ekonomsku diskusiju je potreban bona fide pristup...

    Drugo, ekonomska razmatranja nijesu jedina, to je čitava poenta. Ja bih svjesno prihvatio gori kvalitet života i gori ekonomski ambijent, prije nego li bi prihvatio da skliznemo u neku verziju Republike Srpske V2.0. A ne pričam tu ja kao ja, pojedinac, ogroman broj ljudi u CG tako razmišlja.

    Vama to očigledno ne dopire do mozga, jer ova Vlada za sad laje, ne ujeda. Zato nema kritične mase da bi ovo o čemu pričam bilo vidljivo.

    Npr, poništavanje ovog zakona ne može biti povod za nekakvu erupciju nezadovoljstva, jer je praktično ostao status quo. Al evo reže (vjerovatno udbaši, po vašemu) sa svake strane "dogodine na Lovćenu", đedov zavjet, lijevo, desno. Možda je Zdravku bogougodnom taman ostavio đedo nešto tako u zavjet, da MCP stavi šapu i na Lovćen.

    Ako krene Zdraka takvo nešto da sprovede u djelo, misliš da će se u CG pričati o ekonomiji tih dana, i koliko je ko krao?

  23. #2743
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Prvo, za ekonomsku diskusiju je potreban bona fide pristup...

    Drugo, ekonomska razmatranja nijesu jedina, to je čitava poenta. Ja bih svjesno prihvatio gori kvalitet života i gori ekonomski ambijent, prije nego li bi prihvatio da skliznemo u neku verziju Republike Srpske V2.0. A ne pričam tu ja kao ja, pojedinac, ogroman broj ljudi u CG tako razmišlja.

    Vama to očigledno ne dopire do mozga, jer ova Vlada za sad laje, ne ujeda. Zato nema kritične mase da bi ovo o čemu pričam bilo vidljivo.

    Npr, poništavanje ovog zakona ne može biti povod za nekakvu erupciju nezadovoljstva, jer je praktično ostao status quo. Al evo reže (vjerovatno udbaši, po vašemu) sa svake strane "dogodine na Lovćenu", đedov zavjet, lijevo, desno. Možda je Zdravku bogougodnom taman ostavio đedo nešto tako u zavjet, da MCP stavi šapu i na Lovćen.

    Ako krene Zdraka takvo nešto da sprovede u djelo, misliš da će se u CG pričati o ekonomiji tih dana, i koliko je ko krao?


    Većini dopire do mozga jer ih ima i gomila koji bi prihvatili goru ekonomsku situaciju samo da spc radi šta joj padne na pamet, da Crna Gora bude dio Srbije ili nova Srpska ili dio Srpskog sveta. Da ne pričam da bi pristali ljeba da ne jedu samo da Kosovo ponovo bude dio Srbije. Kao i za sve ostale osobine i ta je zajednička za obje strane i uvijek se objašnjava pričom tipa "ako nam je samo materijalno važno onda nismo ljudi nego stoka". Samo po sebi taj stav nije sporan, ali ga se niko nr pominje dok se ne takne u njihov interes.
    Last edited by ćepanica; 07-01-21 at 18:47.

  24. #2744
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Prvo, za ekonomsku diskusiju je potreban bona fide pristup...

    Drugo, ekonomska razmatranja nijesu jedina, to je čitava poenta. Ja bih svjesno prihvatio gori kvalitet života i gori ekonomski ambijent, prije nego li bi prihvatio da skliznemo u neku verziju Republike Srpske V2.0. A ne pričam tu ja kao ja, pojedinac, ogroman broj ljudi u CG tako razmišlja.

    Vama to očigledno ne dopire do mozga, jer ova Vlada za sad laje, ne ujeda. Zato nema kritične mase da bi ovo o čemu pričam bilo vidljivo.

    Npr, poništavanje ovog zakona ne može biti povod za nekakvu erupciju nezadovoljstva, jer je praktično ostao status quo. Al evo reže (vjerovatno udbaši, po vašemu) sa svake strane "dogodine na Lovćenu", đedov zavjet, lijevo, desno. Možda je Zdravku bogougodnom taman ostavio đedo nešto tako u zavjet, da MCP stavi šapu i na Lovćen.

    Ako krene Zdraka takvo nešto da sprovede u djelo, misliš da će se u CG pričati o ekonomiji tih dana, i koliko je ko krao?
    Pravo da ti recem kao roditelj pristao bi da ovo postane i Republika Srpska sa Njemackim Platama i Standardom nego 222eura plate sa potrosackom korpom od 850 Ej coece od ljubavi se ne zivi...
    Inace djecu spremam za zivot napolje jer odje se zivi ko na Cetinje burlicu i trube a onamo par kamatasa da ne imenujem vocke ima u vlasnistvu 70%cetinja

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. The Following 2 Users Say Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  26. #2745
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Prvo, za ekonomsku diskusiju je potreban bona fide pristup...

    Drugo, ekonomska razmatranja nijesu jedina, to je čitava poenta. Ja bih svjesno prihvatio gori kvalitet života i gori ekonomski ambijent, prije nego li bi prihvatio da skliznemo u neku verziju Republike Srpske V2.0. A ne pričam tu ja kao ja, pojedinac, ogroman broj ljudi u CG tako razmišlja.

    Vama to očigledno ne dopire do mozga, jer ova Vlada za sad laje, ne ujeda. Zato nema kritične mase da bi ovo o čemu pričam bilo vidljivo.

    Npr, poništavanje ovog zakona ne može biti povod za nekakvu erupciju nezadovoljstva, jer je praktično ostao status quo. Al evo reže (vjerovatno udbaši, po vašemu) sa svake strane "dogodine na Lovćenu", đedov zavjet, lijevo, desno. Možda je Zdravku bogougodnom taman ostavio đedo nešto tako u zavjet, da MCP stavi šapu i na Lovćen.

    Ako krene Zdraka takvo nešto da sprovede u djelo, misliš da će se u CG pričati o ekonomiji tih dana, i koliko je ko krao?
    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Većini dopire do mozga jer ih ima i gomila koji bi prihvatili goru ekonomsku situaciju samo da spc radi šta joj padne na pamet, da Crna Gora bude dio Srbije ili nova Srpska ili dio Srpskog sveta. Da ne pričam da bi pristali ljeba da ne jedu samo da Kosovo ponovo bude dio Srbije. Kao i za sve ostale osobine i ta je zajednička za obje strane i uvijek se objašnjava pričom tipa "ako nam je samo materijalno važno onda nismo ljudi nego stoka". Samo po sebi taj stav nije sporan, ali ga se niko nr pominje dok se ne takne u njihov interes.
    Samo neka su zdra' i ovi ka Nije bitno a i ovi što ih ti pominješ...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. #2746
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mene baš dobro nasmiju likovi poput ovog Nikolaidisa sa Aliexpressa pod nadimkom Nije bitno. Bilo bi dosadno da ih nema.

  28. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  29. #2747
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Mene baš dobro nasmiju likovi poput ovog Nikolaidisa sa Aliexpressa pod nadimkom Nije bitno. Bilo bi dosadno da ih nema.
    A dobro, poštujem iskrenost.
    Makar priznaju boli ih uvo što država propada, što sve pokradoše, bitno je da se on komotno osjeća jer je DPS na vlasti. Naravno, oni to malo drugačije pišu, kažu država je sigurna.

    A ne kapiraju da jaku državu čine jake institiucije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  30. #2748
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...jene-podobnima
    Evo ti @kimmi zasto im je "drzava ugrozena". Zasto im nije bitna ekonomska situacija vec da ne postanu RS 2.0
    Ovakvih je bilo preko 60k u drzavi, na svim nivoima. Napredovanje i zaposljavanje nanosnovu knjizice, boli te briga znas li posao ili ne jer nema odgovornosti. Dobijanje unapredjenja i posla mimo zakona.
    Ovakva je bila i policija. I onda smo bili izdajnici jer smo smatrali da nesposobni ili neobuceni ljudi ne treba da budu na visokim mjestima.
    Ali se i ovdje od istih tada ovo nazivalo veleuzdajom i da zelimo da unistimo bezbjedonosne organe jer zelimo veliku srbiju.
    Evo lijep spisak ko su lica, sa kojim referencama i kako su dobijali poslove i zvanja.
    Ali neka, ovakvi su branili drzavu od RS 2.0

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  31. #2749
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Predsjednik Crne Gore (Momir Bulatović) je 18.10.1991 god. potpisao nezavisnost Crne Gore. Ostale instance vlasti, kao što je parlament (predsjednik Risto Vukčević) i vlada (predsjednik Milo Đukanović) daju podršku tom dokumentu 24.10.1991 god. Koliko su bili u stanju da brane svoj stav? Pa, 31.10.1991 god. Momir Bulatović povlači svoj potpis uz podršku ove dvojice.
    Šta je značila ta odluka? Rasplamsavanje rata, sankcije,... Bilo je i onih koji od starta nisu podržali potpis od 18.10.1991 god., a danas su ti... Patriote? Dobro...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  32. #2750
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...jene-podobnima
    Evo ti @kimmi zasto im je "drzava ugrozena". Zasto im nije bitna ekonomska situacija vec da ne postanu RS 2.0
    Ovakvih je bilo preko 60k u drzavi, na svim nivoima. Napredovanje i zaposljavanje nanosnovu knjizice, boli te briga znas li posao ili ne jer nema odgovornosti. Dobijanje unapredjenja i posla mimo zakona.
    Ovakva je bila i policija. I onda smo bili izdajnici jer smo smatrali da nesposobni ili neobuceni ljudi ne treba da budu na visokim mjestima.
    Ali se i ovdje od istih tada ovo nazivalo veleuzdajom i da zelimo da unistimo bezbjedonosne organe jer zelimo veliku srbiju.
    Evo lijep spisak ko su lica, sa kojim referencama i kako su dobijali poslove i zvanja.
    Ali neka, ovakvi su branili drzavu od RS 2.0

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    "Oficirske epolete dobijali su civili bez vojnog obrazovanja i iskustva rada u oružanim snagama, sa tek završenim filološkim, ekonomskim, pravnim, geodetskim, saobraćajnim, informatičkim ili drugim fakultetima."

    Ovo je sprdnja što uradiše od vojske.

    I onda ti koji unakaziše vojsku puštaju suzu za Crnom Gorom, čuš mene DPSom, jer neđe ćemo kao poći.

    Ovako su svuda radili. U svim institucijama. Pa pogledajte ko su zapošljeni po Agencijama i CBCG. Sve đeca i bliski rođaci DPS funkcionera.

    A to što je SD uradio od prosvete, aerodroma i nacionalnih parkova, to je posebna priča isto.

    Nego je najgore što tamo nema unutrašnjih pravila ko u Vojsci, pa nije toliko očigledno kršenje procedura.

    Nudili su i meni ljetos preko nekih prijatelja da me SD ubači neđe, reko ne fala ne prelazim u chetnike četrespete.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 08-01-21 at 11:46.

Page 110 of 1249 FirstFirst ... 10601001061071081091101111121131141201602106101110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •