Page 1092 of 1092 FirstFirst ... 925929921042108210881089109010911092
Results 27,276 to 27,283 of 27283

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,180
    Thanked in
    1,197 Posts

Ali opozicija koja neće vanredne izbore

Do juče su vikali daj, daj, da vas oduvamo. Danas muk.

Jedino objašnjenje je da DPS osjeća da je nova vlada toliko njihova da nema nikakve potrebe da se izlazi na izbore.

2. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    256
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    152 Posts

I onda kao prica URE kako se nisu dogovorili sa DPS-om. Fuj...
    1948-1950, 1952-1954, 1972, 1980, 1982, 1985, 1987-1988, 2000-2002, 2009-2010, 2020

Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,386 Posts

https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-a-ne-na-ulici

između redova poruka za Demokrate

sa druge strane, direktna optužba

https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ganizuje-hajku

Opštinski odbor Socijalističke narodne partije (SNP) Berane optužio je predsjednika beranskih Demokrata Novica Obradović da "organizuje hajku" na tu partiju sa "drugim političkim mešetarima".

Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    'IQ 86 u prosjeku rasturi ovu zemlju'

Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    242
    Thanked in
    119 Posts

Eh kakav je martinovic ni orlic iz SNS mu nije ravan. Kakav SNS jugend, bice je zavrsavao akademiju mladih lidera gore
    Podgorica Podgoricanima!

Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    836
    Thanked in
    351 Posts

Na konto one priče da su apstinenti krivi za sve, vazda sam, očigledno nerealno, od opozicije očekivao da nešto radi a ne samo da laje ovo ovakvo, ovo onakvo, dršte lopova! Vazda sam govorio da treba da prave vladu u sjenci, da popere ljude koje bi inače postavljali za ministre ili na druga bitna mjesta kad bi osvojili vlast i onda da konkretno planiraju, analiziraju, definišu troškove, projektuju rezultate i te projekcije potkrepljuju realnim podacima. Kao minimum minimuma je sadašnja vladajuća većina mogla da ima spremna zakonska i kadrovska rješenja za sve što misle da ne valja. Zakon o porijeklu imovine, Zakon o privrednim društvima, kojim bi se na neki način doakalo ovima koji zloupotrebljavaju stečajeve i slično, set izbornih zakona, set pravosudnih zakona, novi krivični zakonik za drastično većim kaznama za silovanja, prebijanja, nošenje oružja, povratnike u vršenju krivičnih djela i slično, set poreskih zakona, Zakon o visokom obrazovanju, Zakon o vladi, Zakon o skupštini, konkretna imena ljudi za koje smatraju da bi bili dobri kandidati za vdt-a i za druge bitne pozicije... Decenijama su bili opozicionari, imali su vremena da sve ovo pripreme i da u godinu dana drastično izmijene sliku u Crnoj Gori. Ali okle, to podrazumijeva da neko mora vrijedno da radi, da zna šta radi, da je pošten pa da sve to pripremi tako da bude u opštem interesu i da potkači svakoga, uključujući i one iz sopstvene partije, da poznaje međunarodne obaveze i da zakone piše u skladu sa tim obavezama... A kako te stvari političari kod nas shvataju? Daj da dođem na vlast pa ću onda razmišljat o tome. Ili daj da ja pravnik iz vodovoda koji pišem rješenja za godišnje odmore i gubim sporove na sudu zasjednem na mjesto izvršnog direktora epcg pa ću onda gledat razumijem li išta od onoga što mi dođe pred oči, pa daj da ja bez dana radnog iskustva predsjedavam skupštinskim odborima za oblasti o kojima ne znam ništa ili imam mišljenje koje se kosi sa svrhom odbora i slično. Da ne pominjem da je nova većina ekspresno uradila samo dvije stvari: usvojila Zakon o slobodi vjeroispovijesti i promijenila zakon o imenovanju državnih službenika i namještenika tako što je srozala zahtjeve za posao da bi mogla da uhljebi gomilu svojih ćlanova porodice, aktivista i slično.

Ovo nije ni 10% svega što treba da se kaže, slaba je utjeha a šta je radio dps. Ja mislio da nije valjalo to što je radio dps, ne da je trebalo da posluži kao inspiracija. I onda vele da treba glasat za ovoga ili onoga jer nije ovaj ili onaj. Pa to je jedini način na koji čovjek može da shvati mogućnost "izbora". Pih.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

7. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    6,657
    Thanks Thanks Received 
    1,277
    Thanked in
    724 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    pa niko. ne mogu hapsit ni Momo ni Dritan. e sad što su ođe političarima puna usta hapšenja to je druga stvar. i sam znaš da sam ove stvari zamjera Dritanu. konferencije na kojima ništa ne kaže, pominjanje hapšenja a on to ne radi

Ma znam ja da ne hapsi niko od njih. Ali ako ćemo relanom mnogo veću moć je imao Dritan kad je to u pitanju. Mada nebitno nego odreagovah na zedovu što Momo nije hapsio. Znam da jesi zamjerao to Dritanu. Sjećam se tog pisanja.

Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Eto.. Ja napisah ako je Momo imao dokaze zašto ih nije predočio Dritanu? A ne hapse ni Momo ni Dritan, nego rekoh figurativno..
    Za ono što je ura kriva kriva je i to je fakat.. Samo ne treba sve ono što nije valjalo u ovoj vladi da se lomi na jednu partiju a svi su bili dio te iste vlasti..
    Opet, da su se ovako gicali u skupštini, računam da bi do sad udarili i na Brana i na Bokana.. No njima je izgleda kampanja svaki dan..
    Niko ne svaljuje na URA-u sve što nije valjalo. Samo se svaljuje ono što sad rade. A pojedini pokušavaju to odbraniti. E pa nema tu odbrane. Kad su već došli do ovakve situacije trebali su na izbore. A ne mjesecima dogovarati manjinsku vladu koju će da podrži DPS.
    I ne branim ja ni Moma ni Demokrate. Demokrate posebno. Mogu reći da mi je Momo možda i jedina svijetla tačka tamo. Što ne znači da je idealan. Daleko je od toga. Od toga je daleko svako na našoj političkoj sceni. Ponoviću još jednom i probati da se što manje uključujem. Ako ovo prođe i bude dobro za državu i narod svaka čast. Nebitno mi je ko je na vlasti i na kraju i ko će podržati ako je nešto dobro. Ali daćeš mi za pravo da imam veliku dozu sumnje kad su dilovi sa DPS-om u pitanju.

Sent from my KB2003 using Tapatalk

9. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    242
    Thanked in
    119 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-a-ne-na-ulici

između redova poruka za Demokrate

sa druge strane, direktna optužba

https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ganizuje-hajku

Opštinski odbor Socijalističke narodne partije (SNP) Berane optužio je predsjednika beranskih Demokrata Novica Obradović da "organizuje hajku" na tu partiju sa "drugim političkim mešetarima".

Pa ja pricah evo dva dana ovdje. Demokrate pustele niz vodu jos ljetos. A sad opet kopaju sebi rupu kod zapada. Dovoljno govori ovo popa, koja je spavala u skupstinu pocetkom prosle i pretproslu godinu. Jos rajnke otkazala sastanak sa becicem
    Podgorica Podgoricanima!

Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,180
    Thanked in
    1,197 Posts

Na sreću imamo primjer opozicije koja je demokratski protestovala po putevima i kružnim tokovima oko Cetinja. To je bio praznik demokratije i slobodne Crne Gore, pa sigurno neće zamjeriti ako se par barikada od starih guma podigne i po nekim drugim opštinama.

Page 1092 of 1092 FirstFirst ... 925929921042108210881089109010911092

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 28 users browsing this thread. (8 members and 20 guests)

1. KiT0N,
  2. Brk,
  3. Gagarin,
  4. Viscount,
  5. NemanjaCG,
  6. Dzi,
  7. .Bole