Page 862 of 1249 FirstFirst ... 362762812852858859860861862863864865866872912962 ... LastLast
Results 21,526 to 21,550 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #21526
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Vjerovatno će na kraju glasati za amandmanima "postavljene" zakone

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Mislio sam "poboljšane"...

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  2. #21527
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ajmo redom, ima nekoliko nivoa odgovornosti:
    - prvi nivo: onaj ko je dogovorio ovakvu vrstu posla, a ta imena sam pomenuo.
    - drugi nivo: onaj ko je predložio te, na kraju usvojio zakon o autoputu
    - treći nivo: radi se o tim eventualnim propustima u izgradnji
    Dakle, ovi iz prvog nivoa ne mogu nikako biti odgovorni za npr. pukotine u tunelu (osim ako neko nije dodatno angažovan kao izvođač ili nadzor što je opet problematično i dovodi se u ravan konflikta interesa).
    Prvi i drugi nivo su itekako isprepleteni i sa politikom, treći nivo je čisto tehničke prirode i o njemu je tekst. Da ljubav može i u trećem nivou da se umješa politika? Nažalost može, ali samo kao dio koji (bespotrebno) komplikuje jednu čisto tehničku stvar (projektovanje - izvođenje - nadzor).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Prvi i drugi su stavili odgovornost na djecu naroda CG...jer ce oni imati manje uslova i mogucnosti zbog tereta koje su im ostavili u amanet...
    ovi treci ako su prihvatili placene pozicije za navedeno.. zna se koja je moralna odgovornost za bilo sta ..
    Od svih tih stavki zavise zivoti obicnog naroda u svakom smislu, a sto rekose 2014.. ko ne prihvati -taj je protiv interesa cg i protiv buducnosti.
    Kako je iko mogao da ih sprijeci nakon takvih recenica?
    Licilo je na poziv na "linch" ako neko ima drugacije misljenje od njihovog.
    Kao i sad sa ovim pisanijama u vezi sa silu na sramotu "evropa sad".
    Sto je briga 400 000 crnogoraca za povecanje plata, pa i fiktivno, privilegovano partijski zaposlenih na njihov budzet?
    Opet ce isti medijski sablon, ista histerija, dreka, i poziv na "linch" ako se ne prihvati sta njih nekoliko hoce..
    Poznato je sve, pa i naknadne mjere koje ih cekaju.

    Hvala Lepo

  3. #21528
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    jedino sto je jasno po sablonu kako vlasti djeluju u cg jeste da znaju cinjenicu o pohlepi kod ljudi sa budzeta, i da to jako dobro hoce da iskoriste kao mamac da provuku represivne mjere, sa kojima ce onda da proberu navucene na pohlepu, sitnu za njih, ali izgleda dovoljno za djelovanje.
    Tacno se moze vidjeti ko ce glasati i kako.
    Kasnije mozete da pevate sto ste pali na mamac prelazeci preko ostalih stavki koje vam uzimaju zivotnu slobodu, i time oslobadjate "lovce na glave", pa i vase, ...., niko vas nece cuti.
    Zar vas istorija nije naucila oprezu?

    Hvala Lepo

    Hvala Lepo

  4. #21529
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Kroz narod se bas bas primila ova prica vezano za projekat Evropa sad.... samo se o tome diskutuje... nekako mi djeluje da ko bude glasao protiv ovog plana da je najebao... a kao potencijalni koji ce biti protiv se nazire DF... a onda mislim da su ga definitivno ugasili.

    Takodje mislim da bi vrhunski potez URE bio da nekako uvuce Spajica i Milatovica u svoje redove.... kakav bi to bio BUM mogu samo da zamislim

    Vidi ovo, Mandolina i ekipa su u nebranom groždju kako god okreneš.
    Ako glasaju za, Spaka, Jakov, Zdravinjo i ekipa će pokupit kajmak, a ako glasaju protiv, onda nek im je bog u pomoć, iako vidim da im botovi danonoćno agituju sa pričom kako je to nemoguće u našoj ekonomiji, Mickey šarlatan itd, ali to više ne lije vodu kod ljudi.

    I da, lijepo je vidnet da se napokon narod peca na ekonomske teme, a ne da dan-noć drve ista identitetska pitanja ka' zadnjih 30 god.
    Forever young, i want to be forever young

  5. The Following 2 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  6. #21530
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Tragično koliki narod umire, svaki dan, tu oko nas... Najava vlasti da će, ako tragedija nastavi ovako, za mjesec dana nešto preduzimat, je jednako tragična, i još gore od toga.
    Naravno, to na ovom mjestu bukvalno ne postoji. Nepomen totalni. A nije ni čudo, kad se shjetim kako se proljetos kidisalo na svakoga ko se slovo o pandemiji usudio reć.

    Vlast na pravdu boga oće da utekne od lokalnih izbora, bukvalno silom. Nema te mentalne gimnastike koja može objasnit pravnu, kojom to pravdaju.
    Ni o tome slova jednoga.

    Taman ko što ga nije ni bilo na onaj izvještaj o napretku. Onaj, što su za njega nekako ukupno zaključili da je najjadniji ikad, ali se poslije ama svaki pojedinačni ministar, departman, sekretar, savjetnik... svi doshjetiše da je baš njihov sektor tamo jedini dobio ultra-giga-super-pozitivnu ocjenu.

    Maršalov plan? Koji plan?

    Najbolji budžet ikad? Koji budžet?

    Kapitalni razvoj? Koji crni razvoj?

    Najbolji oporavak ikad? Koji oporavak, onaj s nule kad se krene?

    Najbolji rezultat na Mediteranu? Koji rezultat?

    Najtransparentnija vlada ikad? Koja transparentnost?

    Super zamjena kineskog kredita ultra-povoljno-mega-super evropskim? Koja zamjena?

    Rast zaposlenosti? Koje zaposlenosti, one savjetničke nad-eksperti savjetuju eksperte, ugovori-o-djelu tipa?

    Vlada? ....

    Ponekad se zbilja pitam, okle vam snage za toliko ćutanja o svemu što vam ne odgovara.
    Znam, i ja sam ćutao tries godina. Ali vas ne pitam to, no okle vama vaše ćutanje na pogrešnost u koju potonusmo.

    Čisto da ogradim
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  8. #21531
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Tragično koliki narod umire, svaki dan, tu oko nas... Najava vlasti da će, ako tragedija nastavi ovako, za mjesec dana nešto preduzimat, je jednako tragična, i još gore od toga.
    Naravno, to na ovom mjestu bukvalno ne postoji. Nepomen totalni. A nije ni čudo, kad se shjetim kako se proljetos kidisalo na svakoga ko se slovo o pandemiji usudio reć.

    Vlast na pravdu boga oće da utekne od lokalnih izbora, bukvalno silom. Nema te mentalne gimnastike koja može objasnit pravnu, kojom to pravdaju.
    Ni o tome slova jednoga.

    Taman ko što ga nije ni bilo na onaj izvještaj o napretku. Onaj, što su za njega nekako ukupno zaključili da je najjadniji ikad, ali se poslije ama svaki pojedinačni ministar, departman, sekretar, savjetnik... svi doshjetiše da je baš njihov sektor tamo jedini dobio ultra-giga-super-pozitivnu ocjenu.

    Maršalov plan? Koji plan?

    Najbolji budžet ikad? Koji budžet?

    Kapitalni razvoj? Koji crni razvoj?

    Najbolji oporavak ikad? Koji oporavak, onaj s nule kad se krene?

    Najbolji rezultat na Mediteranu? Koji rezultat?

    Najtransparentnija vlada ikad? Koja transparentnost?

    Super zamjena kineskog kredita ultra-povoljno-mega-super evropskim? Koja zamjena?

    Rast zaposlenosti? Koje zaposlenosti, one savjetničke nad-eksperti savjetuju eksperte, ugovori-o-djelu tipa?

    Vlada? ....

    Ponekad se zbilja pitam, okle vam snage za toliko ćutanja o svemu što vam ne odgovara.
    Znam, i ja sam ćutao tries godina. Ali vas ne pitam to, no okle vama vaše ćutanje na pogrešnost u koju potonusmo.

    Čisto da ogradim
    Sve, sve, ali da makar hoćeš priznati išta da je dobro urađeno pa da čovjek i prihvati argumentaciju. Nego i ono što kudi Zapad, i ono što hvali, i ono što očigledno dobro funkcioniše, i što ne valja, sve ti je isto. Eto makar tu ekonomiju hvale sistematski i Amerikanci i EU i svako ko je se dohvati... znam, znam, ugradili su se američki bankari u gigantske crnogorske zajmove pa zato Vašington hvali Spaijća. Oparila se Amerika od crnogorskih kamata

    Evo, koliko čujem, i iz Brisela će biti puna podrška ovom Maršalovom planu. Da ne pominjem da nema jedne negativne riječi o vođenju ekonomske politike u izvještaju o progresu. Ali što je to za milonostalgičare u odnosu na kritike takvih ekonomskih giganata kakvi su Ivan Vuković i Branimir Gvozdenović

  9. #21532
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Tragično koliki narod umire, svaki dan, tu oko nas... Najava vlasti da će, ako tragedija nastavi ovako, za mjesec dana nešto preduzimat, je jednako tragična, i još gore od toga.
    Naravno, to na ovom mjestu bukvalno ne postoji. Nepomen totalni. A nije ni čudo, kad se shjetim kako se proljetos kidisalo na svakoga ko se slovo o pandemiji usudio reć.
    Slažem se, katastrofalna odluka o odlaganju datuma za donošenje novih mjera do 01.12.
    Logiku "imate vakcine mi se ne namjeravamo zatvarati", mora pratiti politika covid propusnica.

    Mislim da bi nam pametnije bilo da se ugledamo na ono što uvode Slovenija i Hrvatska ovih dana.

    Najgore kod mjera kod nas je što ih niko ne poštuje, i te nikakve kakve su. Evo valjda danas krenule inspekcije malo oštrije. Pale neke krivične i pečaćenja.


    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Vlast na pravdu boga oće da utekne od lokalnih izbora, bukvalno silom. Nema te mentalne gimnastike koja može objasnit pravnu, kojom to pravdaju.
    Ni o tome slova jednoga.
    Mislim da je održavanje svih lokalnih u jednom danu potpuno na mjestu. Ove predizborne kampanje su toliko opteretile stranke da se ne izlazi iz politikanstva, borbe za rejting i konstantnog spremanja za izbore za koje niko ne zna kad će biti. Sve stranke. Užas.

    Ono đe je kriva nova većina je to što to nisu oposlili u julu, kad je trebalo, no ostavili na 3 neđelje do izbora. Neozbiljmo i diletantski, ali još jednom zahvalimo se DF-u koji bojkotuje skupštinu.

    Zapad podržava tu ideju, tako sa mislim da bi DPSu bilo pametnije da pokaže da je makar oko nečega kooperativan.


    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Taman ko što ga nije ni bilo na onaj izvještaj o napretku. Onaj, što su za njega nekako ukupno zaključili da je najjadniji ikad, ali se poslije ama svaki pojedinačni ministar, departman, sekretar, savjetnik... svi doshjetiše da je baš njihov sektor tamo jedini dobio ultra-giga-super-pozitivnu ocjenu.
    Izvještaj je samo pokazao realno stanje. Napredak koji smo svi viđeli, a koji je i pohvaljen, se odnosi na sektor bezbjednosti i finansije. Izvještaj je od 30.06.20-30.06.21. tako da kači i dobar dio DPS vlasti i period realnog nesnalaženja.

    Izvještaj traži borbu protiv korupcije na visokom nivou i kritikuje pravosuđe.

    Jel DPS spreman da podrži objektivnog kandidata? Jes matrak. Viđeli smo kakve kandidate bilo đe priželjkuju kad su Lazović, Katnić, Veljović i Medenica bile vedete tog sistema.

    Ako ne bi bilo najbolje da se izmijeni zakon o potrebnom državljanstvu za te neke funkcije i da dovedemo nekog skandinavca da nas malo sve uvede u brazdu.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Maršalov plan? Koji plan?
    Najbolji budžet ikad? Koji budžet?
    Ne mislim da je nemoguće predložiti cca 7% budžeta i ostvariti plan. Naročito uz uvođenje poreske discipline.

    DPS nas je zaduživao 300 miliona godipnje a ništa nismo dobili, doduše oni su se napunili kroz javne radove.

    Programski budžet, za razliku od onog "piši što više ionako nam neće sve odobriti i troši sve jer ako ne potrošiš neće nam dat opet pare"


    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Kapitalni razvoj? Koji crni razvoj?
    Najavili su najveći kapitalni budžet ikad za 2022., pa ajde da sačekamo.

    Svaki tender za kapitalni projekat je ludilo ako se ne stane na rep masovnom kršenju pravila u postupku javnih nabavki.

    Volio bih da vidim novi zakon o javnim nabavkama, da se ne lažemo.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Najbolji oporavak ikad? Koji oporavak, onaj s nule kad se krene?

    Najbolji rezultat na Mediteranu? Koji rezultat?
    Ok, brojke su tu, minus u svemu u 2020. i plus i brži oporavak u 2021. od očekivanog i projektovanog od strane međunarodnih institucija. Očigledno nešto rade kako treba. Ali svi su ođe makroekonomisti i vole da drve o nečemu o čemu pojma nemaju.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Najtransparentnija vlada ikad? Koja transparentnost?
    Dovoljno je uporediti sa DPS-om, koji je nastao tako što je promijenio ime iz Komunistička partija Crne Gore. Idemo dalje....

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Super zamjena kineskog kredita ultra-povoljno-mega-super evropskim? Koja zamjena?
    Za taj ugovor za autoput i sve oko njega, pa i oko kredita, bi neko trebao da ide u zatvor.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Rast zaposlenosti? Koje zaposlenosti, one savjetničke nad-eksperti savjetuju eksperte, ugovori-o-djelu tipa?
    Neposlenost je izazvana pandemijom. Znam iz primjera iz porodice da su firme sa 20 radnika padale na 1-2 radnika, a koje čekaju neka tržišta da se otvore (Kina, Izrael itd)


    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ponekad se zbilja pitam, okle vam snage za toliko ćutanja o svemu što vam ne odgovara.
    Znam, i ja sam ćutao tries godina. Ali vas ne pitam to, no okle vama vaše ćutanje na pogrešnost u koju potonusmo.

    Čisto da ogradim
    Nisi kritikovao sve što treba kritikovati, a imaju se zašta kritikovati.

    Zbilja, jel ko gledao reflektor prošle neđelje indirektora skijališta Crne Gore postavljenog od strane SNPa? Kakav nepismeni čovjek. Transfer blama sam imao.

    Al ima nas ođe dosta koji kritikujemo ove nove, ali ih ponekad i branimo jer eto kakvi su nikakvi opet su bolji od DPS lopovske družine. Ođe ne pričam o strankama nego vladi, sa svim njenim biserima od ministara. Kad ih uporedim sa vladama u kojima su sjeđeli Ivan Brajović, Hrapović, Gvozdenović, Petar Ivanović i uništavali Crnu Goru.... za dva su koplja bolji.

    A tek da ne pričamo o tome da neko danas brani DPS koji se borio za CG tako što joj je uništavao institucije i podređivao ih ličnom i partijskom interesu. Ta stranka ako ne želi totalni krah rejtinga mora hitno da se očisti od prljavštine kojoj se svi u stranci klanjaju.

    Kad će se u sadašnjoj opoziciji pojavit snaga koja će reći Milo i ekipa oko njega moraju da idu, mi ne želimo sa njima ništa? SDP ćuti ko zaliven za sve što DPS predstavlja. Ajde njih pominjem jer su nešto sa nama, koji smo stojali na trgu i kojih nas je bilo na hiljade, potpisali na Oduprise protestima. Potpisaše i odoše u Milove skute još prije izbora. Milo je kralj živio Milo....

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #21533
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Povecanje Plata ocuvanje stada ovaca Jel Tako Majo

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  12. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  13. #21534
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Povecanje Plata ocuvanje stada ovaca Jel Tako Majo

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    Naravno...

    Samo obratite paznju na pisanije kimmi-ja, i sa kojim uzivanjem prediktivno iznose represivne mjere koje vas od njih cekaju, a posebno ono sto lajkuje njegov kolega.. Ne morate cak ni citati Majine postove, samo razmislite ljudski (humano) o cemu on i slicni propagandisti pisu. SKOJ je i za njih samo korisno ali prevazidjeno sredstvo, tj. mladji na terenu su pohlepniji, okrutniji ali i sladji? Tu zatucanost ideologijom (cak je nebitna) ne igra ulogu.
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slažem se, katastrofalna odluka o odlaganju datuma za donošenje novih mjera do 01.12.
    Logiku "imate vakcine mi se ne namjeravamo zatvarati", mora pratiti politika covid propusnica.
    Nesto su prethodni potpisali kao i ostatak svijeta(vidimo i sami sta se desava u svijetu), i to moraju da odrade. Moguce da su zato DPSovci odradili rotaciju vlasti, jer nisu mogli da to sprovedu zbog svojih clanova partije? Koliko god su DPSovci ujedinjeni, ipak nisu sektasi da ne koriste mozak i dusu u procjeni sta je zlo a sta dobro - ljudski?
    Mislim da bi nam pametnije bilo da se ugledamo na ono što uvode Slovenija i Hrvatska ovih dana.
    Kako ovo jadno djeluje, cak ne smiju da spomenu krilaticu citav svijet (jer su potpisale program tj. Agendu 2021 -2030), nego nas toliko smatraju neupucenima da bi samo krenuli o prici o "regionu".. Sto govori da su se ponudili da dodju na vlast da oni sprovedu represivne mjere (materijalni sitni interesi za koju slicni i dusu nepomeniku prodaju)...
    Znate sta je tu problem... To, sto nesto debelo kriju od naroda, sto ocigledno nije narodu u korist, a moraju nekako da sve to provuku kroz zakone.
    To i govori da su jedna manjina koja se plasi naroda, pa moraju da izmanipulisu jedan dio naroda cak i na prividni mamac.

    Evo valjda danas krenule inspekcije malo oštrije. Pale neke krivične i pečaćenja.
    Dodajte uz ovo prediktivnu namjeru za uvodjenje novog represivnog aparata koji je Ministar vec javno najavio.
    Hoce da kupe podobne sa psiho profilom - bezdusne, da za novac Naroda vrse represiju nad Narodom.. Nestanak male privrede - vise ljudi ce strahom dovesti do beznadja. Zato spominju Reset (Agenda)..

    Oko DPS-a.. Evo i Kimmi potvrdjuje da DPS mora da odradi i pozadinski sto su potpisali:
    Zapad podržava tu ideju, tako sa mislim da bi DPSu bilo pametnije da pokaže da je makar oko nečega kooperativan.
    Sve ovo govori koliko i ovaj nick kimmi i ti "anonimusi" koji su dovedeni da odrade posao, ponizavaju i vas ovdje (a strah ih je da vam iznesu istinu cim plesu sa frazama koje im izmicu kontroli) , kao sto umisljaju da je obican narod glup i ne razumije zasto su dovedeni u prvi plan.
    Cush "revolucionari". Referenti mali..
    Bolje ih citaju maheri prodavci i sa seoske pijace nego sto oni umisljaju da "vrijede".

    Ako ne bi bilo najbolje da se izmijeni zakon o potrebnom državljanstvu za te neke funkcije i da dovedemo nekog skandinavca da nas malo sve uvede u brazdu.
    Ovo je prepoznatljiva fraza i SKOJ-a.. Strance dovesti.. Nesto kao sto su neki iz sadasnje linije dobili prediktivno ranije, da bi bili dovedeni za prvu ligu vodjstva? Poznato?
    Zasto to rade i kume i mole da uvale i te zakone uz mamac? Jer znaju da covjek sa ovog prostora nikad ne bi smio da se usudi da pokusa da svjesno pravi roblje od svog naroda, jer nema tog sitnicarskog interesa koji bi mu nadomjestio bruku i sramotu za vijek vjekova.
    Vidimo po njihovim komentarima da to mora da se uveze, da bi se diktatura sprovela do konca?

    Ne mislim da je nemoguće predložiti cca 7% budžeta i ostvariti plan. Naročito uz uvođenje poreske discipline.
    Samo ih citajte pazljivo.. Sve vam govore...

    Dovoljno je uporediti sa DPS-om, koji je nastao tako što je promijenio ime iz Komunistička partija Crne Gore. Idemo dalje....
    Uporedite

    Neposlenost je izazvana pandemijom.
    2018... Zapamtite tu godinu.. Za neko vrijeme ce vam biti jako bitna - istorijska godina...
    Mjere zavedene = rezultat u ekonomiji.
    Zbilja, jel ko gledao reflektor prošle neđelje indirektora skijališta Crne Gore postavljenog od strane SNPa? Kakav nepismeni čovjek. Transfer blama sam imao.
    Blam a ne rijec sramota?
    Ko moze da se stidi? Ko ima dusu ili ?

    A tek da ne pričamo o tome da neko danas brani DPS koji se borio za CG tako što joj je uništavao institucije i podređivao ih ličnom i partijskom interesu. Ta stranka ako ne želi totalni krah rejtinga mora hitno da se očisti od prljavštine kojoj se svi u stranci klanjaju.
    Ocekuju da ce za fiktivno povecanje da pridobiju klanjanje za sebe ili "necastivom"?
    Kolika arogancija...
    Golema.
    SDP ćuti ko zaliven za sve što DPS predstavlja. Ajde njih pominjem jer su nešto sa nama,..........
    Ko im smeta iz SDP-a?
    Iskrene patriote, ljudi koji osjecaju svoj narod?
    Sigurno ne onaj koji je pripremio teren?

    I tako... Samo citajte pazljivo njih... Oni su spremni za reset, odradice ga i zubima ako treba (kimmi je to slikovitije opisao "malj")... Ali, sta se moze.. Manjina su.


    Mi smo samo obican, ali human i plemenit narod..

    Hvala Lepo

  14. #21535
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,686
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,648
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...vnica-igracaka

    Mogu da kažem na osnovu principa i ličnog iskustva političari koji uđu u Sektor bezbjednosti ponašaju se kao dijete kada uđe u prodavnicu igračaka, svaka igračka je zanimljiva i svaka igračka bi da se proba, ali kada političari dok oni shvate da nisu eksperti iz te oblasti, onda je šteta već pričinjena.

    najveća istina koju je neko rekao

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  16. #21536
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Blam je fasadno odglumljivanje neugodnosti, i bitno je osobama iz glumackog profesionalizma...
    tu je fasada - mimika u prvom stepenu vaznosti, veze nema sa duhovnim izrazom osjecaja srama i unutrasnjom mjerom koja veze nema sa mimikom.

    Da, jutros odslusah na yt jednog lika koji je imao poslanicku poziciju u sr i manje vise uvijek se dotakne cg..
    zanimljivo je negdje od polovine snimka, kad detaljno objasnjava koliko novca drzave imaju, i da nikad ne mogu da bankrotiraju.. Zanimljivo..
    Nesto kontam, koliko se samo ubira od pdv-a od ljekova i vitamina koji nisu na recept (decenijama), pa za priv preglede, i sve to ide u budzet.. Ali sto prica o novcu koji se ubira od naroda za gorivo, akcize, pa se na sve to nadodaje pdv.. i opet za energiju, telekomunikacije, proizvode...
    Malo li im je i do sad bilo, pa bi sad represiju opet na narod?
    ȍbveza ž

    DEFINICIJA

    ono što se mora izvršiti, dužnost koju nameću ugovor, propis, moral, obećanje, okolnosti [izvršiti svoje obveze; udovoljiti svojim obvezama; obaveza
    SINTAGMA

    međunarodna obveza pravna odgovornost države koja je na neki način (jednostrano, bilateralno ili multilateralno) preuzela obvezu na određeno ponašanje ili djelovanje
    Da li je narod svojevoljno prihvatio obVezu ili im je to nametnuto bez njihovog odobrenja?
    Pravna odgovornost drzave? Sta je drzava?
    Članak 1 Montevidejske konvencije navodi općeprihvaćene pravne kriterije za državu: "Država, kao osoba prema međunarodnom pravu, mora imati sljedeće osobine: (a) stalno stanovništvo; (b) definirani teritorij; (c) vlast; i (d) sposobnost da stvara odnose s drugim državama."
    Drugo kontroverzno pitanje u političkoj filozofiji jest pitanje nastanka i osnovnih osobina države. Max Weber i Norbert Elias definirali su državu kao ustanovu koja ima monopol na legitimno nasilje u određenom zemljopisnom području.
    U zadnje vrijeme sve više raste moć iznaddržavnih ustanova. Zato mnogi ljudi (pogotovo oni koji zastupaju konstitutivnu teoriju međunarodnog prava) odbacuju pojam suvereniteta kao nešto zastarjelo i gledaju na državu samo kao na jedinicu političke podjele svijeta.
    Globalisti i iznaddrzavne ustanove?
    Poznato? "CG radi"?
    Transparentne su namjere koliko god se trudili da filuju, ali ni oni ma koliko punoglavo se trudili kao manjina da arogantno prozivaju dps celnike (bas ponizavajuce - "moraju da kooperiraju" sto naredbodavno pise kimmi, ili sdp kako kaze "i oni su sa njima ali moraju da istupe javno"...
    Cime ih imaju na udici da mogu ovako kao grupica od nekoliko politickih padobranaca (lice na Lenjina i drustvo sa upadom u Carsku Rusiju - anonimci), sa cv iskustvom "znj" analista, tj. likova, da se ophode sa direktivom prema dojucerasnjim liderima cg politike?
    A tek sto gaze ostale u skupstini, tek prica... kao da su sve maltene "uskopili"..

    Naravno, njih ne zanima uopste brojcani sastav tih partija, jer ih narod ne zanima, oni su za njih samo pohlepne "ovce" za manipulaciju...
    Otkud takav stav? Radjen je psihoprofil naroda, dovoljan je strah, strah, strah.. i svi ce ih slusati..ups "klanjati"..
    Sistem sirenja straha..hm.. otud najava (nakon predigre koja je u procentu pokazatelj te metode), strah za zivot, zdravlje, imetak, buducnost djece, od institucija koje sam narod finansira (ili mozda neko drugi?).....
    Zanimljiva arogancija, ali sto rece lik kojeg sam jutros odslusala sa paznjom,.. Srdjan Nogo, rece nesto kao pravnik "zakone koji su koristili protiv naroda, isti ce biti korisceni i za njih"..

    Ali, dovoljno je biti sa obicnim narodom, uzeti kokice, i posmatrati...


    Hvala Lepo

  17. #21537
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #21538
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Medo trenutno čupa kosu.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #21539
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Medo trenutno čupa kosu.
    Možda gleda Inside Job pa ne može da dođe sebi
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  20. #21540
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Možda gleda Inside Job pa ne može da dođe sebi
    Eto nove ideje, Mickey je zapravo spavač pokojnog Lehman brothersa, koji ciljaju veliki comeback preko CG tržista, sve naravno uz šverc cigara
    Forever young, i want to be forever young

  21. #21541
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ovo ti je više ljudi gušteri, ravna zemlja, chem trails itd tip serije Čak ima i Kenedi, Bigi i Tupak
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  23. #21542
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Ja mislio pričaš za onaj dokumentarac o krizi 2008-me :-D
    Forever young, i want to be forever young

  24. #21543
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Realno, još mu bolje leži taj tvoj predlog
    Forever young, i want to be forever young

  25. #21544
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja mislio pričaš za onaj dokumentarac o krizi 2008-me :-D
    https://m.imdb.com/title/tt10231312/

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  26. #21545
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...vnica-igracaka

    Mogu da kažem na osnovu principa i ličnog iskustva političari koji uđu u Sektor bezbjednosti ponašaju se kao dijete kada uđe u prodavnicu igračaka, svaka igračka je zanimljiva i svaka igračka bi da se proba, ali kada političari dok oni shvate da nisu eksperti iz te oblasti, onda je šteta već pričinjena.

    najveća istina koju je neko rekao

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Jedino što je gore od političara koji nije ekspert za sektor bezbjednosti je političar koji jeste ekspert za sektor bezbjednosti.

    Tako neka je sa srećom Abazoviću, neka samo cijepa taj truli sektor kao masnu vreću.

  27. #21546
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Sxaxaxaxa, au pa jbt, ja tek sad kapiram odakle mu onilike ideje.


    Medo uveče, kad se sprema da sjutra otvara glave svim normalnim ljudima u CG


    bnb bank near me
    Forever young, i want to be forever young

  28. #21547
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://twitter.com/mladenfcb/status...ki_gnBSeA&s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  29. #21548
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://twitter.com/mladenfcb/status...ki_gnBSeA&s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Click bait Vijesti
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  30. #21549
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Pošto je click bait Vijest da ne ulazim onda,
    Da nema slučajno šta o suficitu i o onom povećanju/smanjenju duga
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  31. #21550
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,078
    Thanks Thanks Given 
    3,888
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Meni ovo ne liči na situaciju gdje državnim finansijama dobro ide.
    Ako se ovako smanjuje deficit mrka kapa.

    https://m.cdm.me/drustvo/vlasnici-pr...placuje-novac/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

Page 862 of 1249 FirstFirst ... 362762812852858859860861862863864865866872912962 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •