Page 306 of 1249 FirstFirst ... 206256296302303304305306307308309310316356406806 ... LastLast
Results 7,626 to 7,650 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #7626
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kako vas nije sramota da potežete revidiranje istorije u Srbiji (ili Hrvatskoj) kao argument.

    Ne živimo tamo, pričamo o Crnoj Gori. To što se peru biografije četnika i ustaša kod komšija ne može biti opravdanje da se isto radi ovdje.

    U Crnoj Gori imaš tri pokušaja da se amnestiraju saradnici okupatora - četnici, Krstovi zelenaši i muslimanske milicije. Sva tri treba osuditi.

    Naša tragedija je što svakome samo smetaju tuđe sluge okupatora.

    Pa treba osuditi sve tri, kakvo crno opravdanje za domaće saradnike okupatora. Nego si tu četničku redovno zaobilazio da pomeneš i na svaki pomen pranja istorije za četnički pokret pominješ veličanje Krsta koje sam samo od Aleksandra Bogdanovića čuo, a niđe nijedan zvaničan potez na nivou države nije učinjen da se njegova biografija opere. O procentima koji podržavaju bajke o četničkoj, muslimansko-milicijskoj i Krstovoj borbi protiv okupatora tek može da se govori i da se zaključi od čega prijeti najveća opasnost. Pura maniti je veličao i Sekulu Drljevića, ali njega podržava koliko stotih djelova procenta ljudi? A koliko njih četniči na sva zvona, pri čemu imaju uporište u državi "matici" koja potpuruje da se i u Crnoj Gori odradi rehabilitacija četničkog pokreta. O spc i njihovom proglašavaju popova četničkih koljača za svece već je dovoljno rečeno.

    Da se sve to dešava samo u susjednoj Srbiji i da nema nikakvog uticaja na nas, onda bi moglo da bude tačno da nije bitno šta se dešava van Crne Gore.

  2. #7627
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Na mišljenje koje ima bar 30 posto naroda CG. Zašto uvijek mora da se ulizuje EU i SAD? Pa ne mora
    30% naroda u CG misli da se nije desio genocid tamo? to je onda još gore, jer na taj način smatraju da to tamo nije zločin. ovaj narod pojma nema o istoriji Crne Gore a ne da zna šta se dešavalo sve na prostoru nekadašnje SFRJ. no tako ide kad su im mišljenja devedestih krojili Slobo, Šešelj i zajednički DPS. ne radi se o ulizivanju EU i Americi. njih zabolje briga što se dešavalo ođe tih godina. da ih je zanimalo, situaciju bi riješili za pola sata pa ne bi bilo rata. ođe se radi o tome da je čovjek napravio grešku bez ikakve potrebe. kao što rekoh, pitanje ima jednostavan odgovor kojim bi završio polemiku sa DPSom. ne mora ministar da se valja u blatu u kom najbolje plivaju braća iz DPSa i DFa
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #7628
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    30% naroda u CG misli da se nije desio genocid tamo? to je onda još gore, jer na taj način smatraju da to tamo nije zločin. ovaj narod pojma nema o istoriji Crne Gore a ne da zna šta se dešavalo sve na prostoru nekadašnje SFRJ. no tako ide kad su im mišljenja devedestih krojili Slobo, Šešelj i zajednički DPS. ne radi se o ulizivanju EU i Americi. njih zabolje briga što se dešavalo ođe tih godina. da ih je zanimalo, situaciju bi riješili za pola sata pa ne bi bilo rata. ođe se radi o tome da je čovjek napravio grešku bez ikakve potrebe. kao što rekoh, pitanje ima jednostavan odgovor kojim bi završio polemiku sa DPSom. ne mora ministar da se valja u blatu u kom najbolje plivaju braća iz DPSa i DFa
    Niko ne spori da je zlocin samo je problem kvalifikacija zlocina vjerovatno nisi pravnik pa ne znas koji elementi kr djela moraju biti ispunjeni da bi se taj zločin nazvao genocidom tako da nije ovo samo misljenje leposavica vec i mnogo poznatijih i vrhunskih pravnika pa i na samu tu presudu postoje izdvojena misljenja tako da nemoj da podliježes histeriji mase već gledaj objektivno i istrazuj ako te zanima pa donesi sam zakljucak

  4. #7629
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Pa treba osuditi sve tri, kakvo crno opravdanje za domaće saradnike okupatora. Nego si tu četničku redovno zaobilazio da pomeneš i na svaki pomen pranja istorije za četnički pokret pominješ veličanje Krsta...
    To što imaš kognitivnih problema pa umišljaš da ja ove ili one zaobilazim je tvoj problem, ne moj. Jedino za šta se zalažem je ravnopravan pristup problemu - odlučno odbacivanje slavljenja svih saradnika okupatora, a ne samo nekih. Takođe nam treba i pošten pregled partizanskih zločina, o kojima se zna vrlo malo ili ništa. I njihova svijetla reputacija, svakako najsvjetlija u tom ratu, ima svoju tamnu stranu.

    Što se ostale tvoje priče tiče - ministri nam slave Krsta, dižu mu se spomenici, crtaju murali koje je donedavno čuvala policija, a RTCG od para svih nas snima o njemu emisije pune divljenja. Pokazaćeš mi tog saradnika okupatora koji uživa više zvanične državne i budžetske podrške.

  5. #7630
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Nije Krsto što mu zbore no je vitez CG.


  6. #7631
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To što imaš kognitivnih problema pa umišljaš da ja ove ili one zaobilazim je tvoj problem, ne moj. Jedino za šta se zalažem je ravnopravan pristup problemu - odlučno odbacivanje slavljenja svih saradnika okupatora, a ne samo nekih. Takođe nam treba i pošten pregled partizanskih zločina, o kojima se zna vrlo malo ili ništa. I njihova svijetla reputacija, svakako najsvjetlija u tom ratu, ima svoju tamnu stranu.

    Što se ostale tvoje priče tiče - ministri nam slave Krsta, dižu mu se spomenici, crtaju murali koje je donedavno čuvala policija, a RTCG od para svih nas snima o njemu emisije pune divljenja. Pokazaćeš mi tog saradnika okupatora koji uživa više zvanične državne i budžetske podrške.
    Spc, df i njihovi saradnici. Oni njeguju četničku ideologiju i pokušavaju da je nametnu. I to za vrijeme vlasti dps-a, sad ćemo tek da vidimo. A u Srbiji kompletan četnički pokret i pojedinci iz njega.

    Kad već pričaš o kognitivnim problemima, dobro se zagledaj u ogledalo. Da li si sposoban da kažeš eksplicitno da je četnički pokret bio kolaboracionistički i da nema trika da može biti smatran antifašističkim? Neći ni da pokušam da pitam da li si sposoban da kažeš da je bio zločinački.

    A ako ti kognitivni problemi budu dozvolili, reci i koja je od tri pomenute kolaboracionističke ideologije najopasnija danas po Crnu Goru.
    Last edited by ćepanica; 27-03-21 at 17:13.

  7. #7632
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Leposavić je teška kiksara od ministra koji za ovih 100 dana nije ništa konkretno uradio, ove izjave za pripaljivanje narodnih masa služe da se skrene priča sa njegovog slabog učinka
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  8. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  9. #7633
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Spc, df i njihovi saradnici.
    Ni SPC ni DF ni njihovi saradnici ne troše pare svih građana niti državne resurse na promovisanje kolaboracionista, kao što su DPS i RTCG radili.

    Naravno da je četnički pokret bio kolaboracionistički i zločinački, ne znam odakle potiče ta tvoja nesigurnost pa ti treba moja potvrda te istorijske činjenice.

  10. #7634
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Povodom čega je noćas auto litija po PG zna li se?

  11. #7635
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    ja sam vidio patriJote da paradiraju kroz grad, nisam vidio braću im sa druge strane? imaju ljudi para za gorivo i zastave pa to je čudo. e sad, što nemaju za leb to je druga priča

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #7636
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ni SPC ni DF ni njihovi saradnici ne troše pare svih građana niti državne resurse na promovisanje kolaboracionista, kao što su DPS i RTCG radili.

    Naravno da je četnički pokret bio kolaboracionistički i zločinački, ne znam odakle potiče ta tvoja nesigurnost pa ti treba moja potvrda te istorijske činjenice.
    Hvala.

    Usput, i spc i df su iz budžeta dobili i dobijaju mnogo više od bilo čega što je potrošeno na snimanje serije ili izgradnju spomenika, ako ga uopšte ima. Samo za izgradnju hrama u Podgorici spc je dobila ukupno 800 hiljada eura. Svake godine su se dijelila sredstva iz budžeta za vjerske organizacije, za političke partije, za srpski savjet i slično. Koliko je meni poznato, sve su to pare iz budžeta. Pa sve to unazad godinama. Df nije novi koncept niti su prvi počeli sa promovisanjem četničke ideologije, prije njih su postojale i druge stranke koje su se finansirale iz budžeta.

  13. #7637
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja sam vidio patriJote da paradiraju kroz grad, nisam vidio braću im sa druge strane? imaju ljudi para za gorivo i zastave pa to je čudo. e sad, što nemaju za leb to je druga priča

    Тapatalk
    Meni su litijasi i jedni i drugi, evo viđeh da su patriote u više gradova.

    PS. Danas dođoh kod Jevrića odmah na red a to mi se subotom nikad nije desilo, postiće i ko neće...

  14. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  15. #7638
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ogroman broj ljudi svih vjera i nacionalnih pripadnosti kod nas odavno posti iako neće. Ali je fenomenalan slogan.

  16. #7639
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Meni su litijasi i jedni i drugi, evo viđeh da su patriote u više gradova.
    apelujem ovim putem na ove te mašu crvenim zastavama i trobojkama da odrade jednu zajedničku paradu. jedna kola zastava Crne Gore plus ova zelena i neka ide recimo Jadrankina nova pjesma. pa onda iza njih trobojka i Veseli se srpski rode. pošto nas urnisaše od avgusta do danas



    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  18. #7640
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Evo je bio aktivan Jasenovac do prije nekoliko dana, sad Srebrenica, sjutra će biti nešto novo

    a frižider zjapi prazan i riče..

    Đe mi živimo kukala nam maika, ono nisam vjernik ali vjerujem u reinkarnaciju.. I da mogu da platim, rodio bi se gologuz u deltu Amazona u džunglu i bilo bi mi banja posle ovoga prokletoga Balkana..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  20. #7641
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ova zemlja mora prvo svoje simbole da ustanovi. Pa onda da narod pročita Manifest komunističke partije, ili još bolje francuske enciklopediste i revolucionare. Nakon svega toga možemo da počnemo da pričamo o državi. Ja bih dijelio Utopiju Tomasa Mora ljudima po ulici, Kapital, Karla Poppera, Junga, Frojda, Žaka Derridu, Chomskog, ma za žene u menopauzi Emila Siorana, neke manje poznate autore novijeg doba, pa nakon svega pročitanog da sjednemo lijepo da se ispričamo o politici .. Želja će me bit, ovo je država malodušnih. I sam sam postao takav.

  21. #7642
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ovdje nije pitanje vjeruje li ministar Leposavic da je u Srebrenici bio genocid ili ne i ima li pravo na svoje misljenje. Radi se o cinjenici da je ministar prekrsio zakon i pocinio krivicno djelo za koje se predvidja efektivna zatvorska kazna do 6 godina. Isto kao sto je i sef ANB-a direktno prekrsio Zakon o tajnosti podataka kada je tajne podatke podijelio s kim ne treba. I za to djelo je zaprijecena zatvorska kazna.

    Nema te kolicine price "a cek, ali sto je radio DPS" koja moze ovo opravdati. Posebno sto se ne radi o nekim sitnim politickim grescicama ili tamo nekim saobracajnim prekrsajima, nego o krivicnim djelima koja osim toga i direktno ruse medjunarodni ugled drzave, podizu etnicke tenzije (Leposavic) i pogorsavaju bezbjednosnu situaciju (Vuksic i Leposavic, jer podizanje etnickih tenzija takodje automatski pogorsava bezbjednosnu situaciju).

    Nije dakle dovoljno da izadje URA sa saopstenjem i kaze da oni, eto, vjeruju da je bio genocid i da bi javni funkcioneri trebalo da pripaze sto govore u javnim nastupima ili kako su vec rekli. Takodje nije dovoljno se vaditi na pricu a jeste Leposavic pogrijesio, ali pustimo sad to, necemo vjecito o tim pitanjima, vaznija je ekonomija. Radi se o tome da su jedan ministar i jedan visoki funkcioner Vlade javno, bez ikakvog stida, zazora i osjecaja odgovornosti, pocinili krivicna djela. Ostavke ili smjene Leposavica i Vuksica su hitno potrebne, kao i reakcija tuzioca i podizanje optuznice protiv ove dvojice.

    Takodje, a ispravite me ako nijesam dobro shvatio, jedan od glavnih razloga biracima koji su glasali protiv DPS-a na proslim izborima je bio upravo da se uspostavi princip odgovornosti i da krivicna djela pojedinaca iz izvrsne vlasti ili partija na vlasti ne prolaze nekaznjeno samo zato sto su ti pojedinci to sto jesu. E pa, evo prilika da pokazu koliko su na djelu principijelni.
    Last edited by Povratnik86; 27-03-21 at 18:47.

  22. The Following User Says Thank You to Povratnik86 For This Useful Post:


  23. #7643
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ne treba ovome narodu knjiga, no tojaga i to dugačka
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  24. #7644
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,692
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    ovo je država maloumnih. koje je lako preveslati i napaliti

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #7645
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne treba ovome narodu knjiga, no tojaga i to dugačka
    Knjige, knjige braćo moja... Niko nije nahebo od knjige. Tj. Mnoge knjige nisu opasne kako bi to reko Kiš.

  26. #7646
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Evo je bio aktivan Jasenovac do prije nekoliko dana, sad Srebrenica, sjutra će biti nešto novo

    a frižider zjapi prazan i riče..

    Đe mi živimo kukala nam maika, ono nisam vjernik ali vjerujem u reinkarnaciju.. I da mogu da platim, rodio bi se gologuz u deltu Amazona u džunglu i bilo bi mi banja posle ovoga prokletoga Balkana..
    Ово друштво може да се извуче само ако на следеће изборе дпс пане на неких минорних 10%. То се неће десит тако да ће ође само горе бит. Замисли око чега се дрви ових дана јел био геноцид... А боли нас уво. Литар уља 1.6е.

  27. #7647
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Moram da pitam - zasto je Srebrenica toliko bitna tema za CG? Imamo li preca posla?

  28. #7648
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ово друштво може да се извуче само ако на следеће изборе дпс пане на неких минорних 10%. То се неће десит тако да ће ође само горе бит. Замисли око чега се дрви ових дана јел био геноцид... А боли нас уво. Литар уља 1.6е.
    Vaša gotovo bizarna opsesija sa DPS je i dovela do ovoga Nikad niste shvatali i opipavali puls naroda. Narod je ovde sitan, nebitan, beznačajan, besmislen, i tu je trebalo gađati. Zato ste i dobili izbore, gađali ste religiju, to je utočište svih onih koji nisu imali kud. Pogodili ste. Ali šta sad? Opet greška, opsesija DPSom će vratiti DPS u nekom obliku na vlast, eventualno. I za mene je ovo kraj, idem iz ove države, jer pojma niko nema o čemu se radi.

    Lijepa Holandija, Švedska, Njemačka, Amerika... Ovdje doć na konak ljeti i skijanje zimi. Skupit pare, kupit plac, napravit apartman za penzije, nekad kad ova zemlja bude primjer... ako ikad to bude.

  29. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  30. #7649
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Moram da pitam - zasto je Srebrenica toliko bitna tema za CG? Imamo li preca posla?
    Uz dužno poštovanje prema svim žrtvama, meni su bitniji živi i ovaj momenat u kome smo u kome je jeftiniji litar dizela od jestivog ulja.. Ali ako pojedini misle da ih povratak u prošlost može nahraniti, slobodno, samo u svoja 4 zida..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  31. #7650
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    245
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koje krivicno djelo je Leposavic pocinio?

Page 306 of 1249 FirstFirst ... 206256296302303304305306307308309310316356406806 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •