Page 393 of 1249 FirstFirst ... 293343383389390391392393394395396397403443493893 ... LastLast
Results 9,801 to 9,825 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9801
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Htio Sam pitati -postoji li dokument u kome pise (I Kako tacno pise,ako pise) da ,u slucaju neizmirenja kreditnih obaveza za auto-put ,da li CE to biti namireno teritorijom
    .I na koji nacin-uzimanjem na odredjeni broj godina,trajno otudjivanje ili Kako?Ili je ,kao I sve kod nas ,ostavljeno masti na volju investitoru (obicno smo bili nijemi posmatraci tad)
    Sta se desava sa Pirejskom lukom ,u tom smislu?
    Last edited by Domenico; 15-04-21 at 10:42.

  2. #9802
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ajde da se ne natežemo, svakako se neće ući u refinansiranje da bismo izgubili pare. Uštedjela bi ova država ili sto miliona ili pedeset, eto, tu nekih 100-200 eura po svakom punoljetnom građaninu.

    Ako dogovore refinansiranje sa Evropljanima - ti se ovdje izvinjavaš i priznaješ da nisi bio u pravu?
    Zavisi sto dobiju. Posle ovakvih autogolova ako im i neko da pare nisam siguran da nece uzeti po gorim uslovima. Ne mislim da bi krali, nego budale. Ili da uzmu gore da bi pricali kako su nas oslobodili duznickog ropstva (bice da se ta evropska melearda ne vrce).
    Drugo, kamatu koju sad imaju mogu sanjat. Da vidimo sto se podrazumijeva pod uslovima.
    Da bi znao kako bi prosli pod postojecim uslovima morao bi znati eur/usd odnos do kraja otplate.
    A siguran sam da se refinansiranje ne radi na Dritanov nacin. Mozda da pocne ljude da operise, tu se nije oprobao? Ima reference, brat ljekar. Svakako ima vece nego za finansije.
    Zamisli dje je zalutao kad je Medo za njega glas razuma.
    Al nema veze, vazno je da ti podmladak zaspe tviter mimovima. To ce nas spasit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  3. #9803
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakav autogol. Ja ne znam kakvo je ovo rezonovanje. Imamo ubjedljivo najgore u Evropi:

    - Obrazovanje
    -Zdravstvo
    -Institucije
    -.............
    -.............
    -............. dopisati po zelji, lista ide u beskonacnost.

    Siva ekonomija, nismo u EU, zivotni standard pakao, sadasnjost depresivna, buducnost neizvjesna...
    Ja ne znam sto reci na ovakve komentare.

    Zao mi je sto dijelim drzavu sa ovakvim mozgovima.
    Mizgovima takodje zao, ali eto


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  4. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  5. #9804
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ajde da se ne natežemo, svakako se neće ući u refinansiranje da bismo izgubili pare. Uštedjela bi ova država ili sto miliona ili pedeset, eto, tu nekih 100-200 eura po svakom punoljetnom građaninu.

    Ako dogovore refinansiranje sa Evropljanima - ti se ovdje izvinjavaš i priznaješ da nisi bio u pravu?
    Svakako mislim I osjecam da ovi ljudi zele najbolje-na kraju krajeva pod pritiskom su tako I da rade.Nisam osjetljiv na njihova nesnalazenja tehnickog tipa -uvijek sustina ide ,forma je manje vazna.Ali postoje momenti gdje se nesnalazenja ovog tipa (ne samo I to za ovaj slucaj ,ali ajde)zadiru u sustinu I znaju da naprave stetu.Nacin na koji su neki clanovi vlade trazili pomoc od EU
    je krajnje problematican .Hod po ivici .Dza ili Bu.To I desavanja sa Leposavicem nije trebalo nikome.
    Last edited by Domenico; 15-04-21 at 10:53.

  6. #9805
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Zavisi sto dobiju. Posle ovakvih autogolova ako im i neko da pare nisam siguran da nece uzeti po gorim uslovima. Ne mislim da bi krali, nego budale. Ili da uzmu gore da bi pricali kako su nas oslobodili duznickog ropstva (bice da se ta evropska melearda ne vrce)...
    A pa tako reci unaprijed da znamo.

    I ako se dogovori refinansiranje kineskog duga sa EU to će biti na našu štetu. Okreni-obrni ovi su neznalice i ne umiju ništa. Pravićemo od blata DPS vladu.

    Dođe li ti Medo što

  7. #9806
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A pa tako reci unaprijed da znamo.

    I ako se dogovori refinansiranje kineskog duga sa EU to će biti na našu štetu. Okreni-obrni ovi su neznalice i ne umiju ništa. Pravićemo od blata DPS vladu.

    Dođe li ti Medo što
    Zlo doba natjeralo orla...

    Dritanovo djelanje natjeralo ljude da misle kako je Medo normalan.

    Salu na stranu, sjetices se da sam ih falio kako su odlicno odradili emisiju.
    Ali ovo im je tezak fail.
    Kiks sa Kinezima mislim da nije kod kredita, vec vjerovatno kod cijene radova, koji su sigurno preplaceni.
    Do sad sto je uspjela Vlada u vezi kineskog kredita jeste da stvori pogresnu sliku da smo na ivici bankrota (na bbc 5 puta to pomenu, no izgleda da Dritko ne zna sto znaci default u finansijama). U bi nam ga rabota.
    A pisao sam vec koje cemo posledice imati od svega ovoga.
    Dakle, od izdavanja do danas cijena pala 10%, a referentna kamata 7y bund nkke mrdnula. Znaci sve je do nas.
    Od pojave Dritka na BBC -6%, a zato smo pravili mimove kako je on na BBC a Milo kod Nikcevicke.
    Sreca pa je sad kod Petra. Da pojasni ove finansijske carolije koje je izveo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  8. #9807
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Ekipo, jos jedan detalj.
    Standard izdavanja drzavnih obveznica podrazumijeva i cross default.
    Dakle, ako kiksas jednu isplatu bilo koje obveznice, pa i lokalnih, difoltirao si sve obveznice i sve medjunarodne obaveze.
    Ukljucujuci i kineski kredit.
    Dakle i obveznice zuljaju kao i kredit i to bez ikakvih arbitraza.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  9. #9808
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Kineski dug je i dalje vruća tema u evropskim medijima, a jedan od najuticajnijih medija u svijetu Politico situaciju naziva 'Montenegrin mess'. Naravno, sve to u kontekstu geopolitičke igre sa Kinom, što je za EU sada izgleda prioritet broj 1.

    Evo šta piše:

    CHINESE ROAD TAKES ITS TOLL: After high drama in Sri Lanka and Zambia, China’s “debt trap diplomacy” has arrived in Europe. Montenegro, a front-runner to join the EU, sent up a distress flare this week as it cannot meet the deadline to repay loans owed to Beijing for an unfinished highway — to the tune of $1 billion. It will be a test of the EU’s self-proclaimed geopolitical might, its systemic rivalry with China’s state-sponsored economic machine and, most crucially, the bloc’s enlargement policy in the Western Balkans.

    Crossed wires: For now, chaos reigns, as the European Commission and French government seemed immediately at odds over whether Europe will ride to the rescue. This week, Montenegro sent a letter to the European Commission laying out its plan to seek help, China Direct has learnt. A reply is being prepared by Brussels. Although Commission Spokesman Peter Stano’s immediate reaction was that Europe wouldn’t help, Paris had other ideas. Macron’s team is certainly watching very closely. “A textbook case on our doorstep,” his Europe Minister Clément Beaune tweeted. “We are working on it with the European Commission to find [EU] support and reduce dependence on China in the Balkans.”

    https://www.politico.eu/newsletter/c...r-afghanistan/
    A evo i tweeta francuskog državnog sekretara za evropske poslove, koji je Makronov čovjek i najbliži saradnik, a koji kaže da rade na rješenju:

    I tekst iz njihovih medija:
    https://www.franceinter.fr/emissions...-12-avril-2021

    Da li ovo može biti najava direktnog uključivanja Francuske u priču ispred EU?
    Last edited by Viscount; 15-04-21 at 11:13.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. #9809
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    ...sent up a distress flare this week as it cannot meet the deadline to repay loans...
    Ovo je ono o cemu prica ekipa. Ulazi li nam u glavu da je zahvaljujuci Dritanovoj prici ispalo kao da smo pred bankrotom?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  11. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  12. #9810
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Zlo doba natjeralo orla...

    Dritanovo djelanje natjeralo ljude da misle kako je Medo normalan.

    Salu na stranu, sjetices se da sam ih falio kako su odlicno odradili emisiju.
    Ali ovo im je tezak fail.
    Kiks sa Kinezima mislim da nije kod kredita, vec vjerovatno kod cijene radova, koji su sigurno preplaceni...
    Zato te i pitam hoćeš li priznati grešku ako dobiju refinansiranje.

    Jer i ako su pogriješili ekonomski nisu pogriješili politički. Definitivno su od ovoga napravili pitanje u Briselu, a politika tamo vazda nadjača ekonomiju. Tako da im se lako može desiti da dobiju to što su tražili.

  13. #9811
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jer i ako su pogriješili ekonomski nisu pogriješili politički. Definitivno su od ovoga napravili pitanje u Briselu, a politika tamo vazda nadjača ekonomiju.
    Ovo je, meni se cini, dobar potez upravo sa tog aspekta, ukrstanja pitanja politicke i ekonomske krize. Treba se aktuelizovati ovo pitanje u Evropi, jer samim tim ce se aktuelizovati i pitanje odgovornosti za ovakve nenormalne dugove u kojima grcamo danas. Prethodna garnitura vlastodrzaca mora da odgovara za visedecenijsku pljacku, a ovime se salja i jasna poruka Evropi da moraju biti popustljivi i u pogledu tuzilackih zakona, ako uopste misle da od nasih dojucerasnjih kulaka naplatimo milione koji su nam prijeko potrebni. A oni koji misle da je Evropi sve to isto, bivsa vlast, sadasnja vlast.. grdno se varaju. Odlicno oni znaju ko je nas uvalio u ovakva goovna i koliko tu moze i treba da se naplati drzava.


  14. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  15. #9812
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ovo je, meni se cini, dobar potez upravo sa tog aspekta, ukrstanja pitanja politicke i ekonomske krize. Treba se aktuelizovati ovo pitanje u Evropi, jer samim tim ce se aktuelizovati i pitanje odgovornosti za ovakve nenormalne dugove u kojima grcamo danas. Prethodna garnitura vlastodrzaca mora da odgovara za visedecenijsku pljacku, a ovime se salja i jasna poruka Evropi da moraju biti popustljivi i u pogledu tuzilackih zakona, ako uopste misle da od nasih dojucerasnjih kulaka naplatimo milione koji su nam prijeko potrebni. A oni koji misle da je Evropi sve to isto, bivsa vlast, sadasnja vlast.. grdno se varaju. Odlicno oni znaju ko je nas uvalio u ovakva goovna i koliko tu moze i treba da se naplati drzava.
    Ovo je pametno jer koristi nekoliko momenata u Briselu:

    - antikinesku histeriju i medijsko zapomaganje da Kina proguta Evropu

    - potrebu da EK pokaže da "čine nešto" po tom "pitanju"

    - dizanje larme u Evropskom parlament koju gledamo zadnjih par dana da se "Crna Gora spasi iz kineskih kandži"

    - beznačajnost Crne Gore u finansijskom (i svakom drugom) pogledu. Ljudi u EU koji će odlučiti o ovome takve odluke nivoa stotina miliona eura donose tri ili četiri na jednom sastanku od sat vremena. Solidna je šansa da samo slegnu ramenima i potpišu da bi skinuli medije i EP sa grbače. Ekvivalent bi ti bio u nas Zdravko koga oko nečeg peglaju a može to da riješi sa 100k iz budžeta.

  16. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  17. #9813
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.politico.eu/article/eu-m...-highway-loan/

    Brussels on Monday rejected a call by Montenegro's government to help finance a $1 billion Chinese loan for an unfinished highway project that has plunged the EU accession candidate into a debt crisis.

    https://euobserver.com/world/151512

    But a European Commission spokesperson on Monday (12 April) told reporters there is no chance of that happening.
    Nije mi jasno o cemu se odje prica, o kakvom "refinansiranju" kad je EU vec odbila zahtjev Crne Gore? U ponedjeljak, a danas je cetvrtak. I to receno an nacin da ne ostavlja mjesta nadi: "nema sanse da se to desi".

    Za ovakve stvari se pita EU Komisija, a ne pojedine drzave. Cak clanovi EU Komisije ne smiju da primaju naloge od drzava koje su ih imenovale.

    Nema sanse da ce EU pomoci Crnu Goru u vracanju duga Kini. U bilo kojoj formi. To je zavrsena prica.

    No, dobro. Nadanje ne kosta.

  18. #9814
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.politico.eu/article/eu-m...-highway-loan/




    https://euobserver.com/world/151512



    Nije mi jasno o cemu se odje prica, o kakvom "refinansiranju" kad je EU vec odbila zahtjev Crne Gore? U ponedjeljak, a danas je cetvrtak. I to receno an nacin da ne ostavlja mjesta nadi: "nema sanse da se to desi".

    Za ovakve stvari se pita EU Komisija, a ne pojedine drzave. Cak clanovi EU Komisije ne smiju da primaju naloge od drzava koje su ih imenovale.

    Nema sanse da ce EU pomoci Crnu Goru u vracanju duga Kini. U bilo kojoj formi. To je zavrsena prica.

    No, dobro. Nadanje ne kosta.
    Ne znam kako ne razumiješ.

    EU nam nikad neće otplatiti kineski dug. Niti su to ikad ikome uradili, čak ni Grčkoj usred one krize.

    Mi to i ne tražimo. Ono što tražimo je "diverzifikacija" tj reprogramiranje duga koji bi preuzela neka evropska banka, uz malo sreće uz garancije EU.

    To njih ništa ne košta, nama kamatu na dug obara praktično na nulu, a dug dugujemo Evropljanima a ne Kinezima.

    Rekao bih da su nam šanse da do nekog takvog dila dođemo u ovom trenutku bolje od 50:50.

  19. #9815
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,577
    Thanks Thanks Given 
    7,477
    Thanks Thanks Received 
    4,573
    Thanked in
    1,772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.politico.eu/article/eu-m...-highway-loan/




    https://euobserver.com/world/151512



    Nije mi jasno o cemu se odje prica, o kakvom "refinansiranju" kad je EU vec odbila zahtjev Crne Gore? U ponedjeljak, a danas je cetvrtak. I to receno an nacin da ne ostavlja mjesta nadi: "nema sanse da se to desi".

    Za ovakve stvari se pita EU Komisija, a ne pojedine drzave. Cak clanovi EU Komisije ne smiju da primaju naloge od drzava koje su ih imenovale.

    Nema sanse da ce EU pomoci Crnu Goru u vracanju duga Kini. U bilo kojoj formi. To je zavrsena prica.

    No, dobro. Nadanje ne kosta.
    ‘We are not repaying the loans they are taking from third parties,’ says European Commission.

    Poenta je da niko ovo nije tražio, već se upit za pomoć odnosio na kredit pod povoljnijim uslovima... Mada kako je Dritan pogubljen, ne čudi me što su tako shvatili...
    #fakenews

  20. #9816
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ne osvrćite se na zapomaganja i pokušaje plasiranja dezinformacija zaštitnika bivšeg kleptokratskog režima.

    Istina je, Crna Gora traži refinansiranje kineskog kredita kod EU.
    Da li je to zbog toga što će nas taj kredit koštati (možda) manje nego kineski? Načelno da, suštinski ne.

    Vlada želi glavni infrastrukturni projekat u zemlji vezati direktno za EU integracije. Ne za Kinu.
    Takođe, želi izaći iz čuvene ''zaplijena imovine'' klauzule i urediti stvari na manje bolan i daleko transparentniji način. Osim toga, želi uzeti kredit za koji će znati KOLIKO JE DUŽNA. Sa kineskim kreditom u dolarima to ne znamo (kursne razlike na dug period itd).

    EU ima interes da ovo podrži i taj interes je prepoznat. Problem je što još uvijek nisu odabrali mehanizam, jer... milijarda eura nekome ko je NON-EU član. Ali polako.
    Last edited by Babbo Natale; 15-04-21 at 13:53.

  21. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  22. #9817
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    ‘We are not repaying the loans they are taking from third parties,’ says European Commission.

    Poenta je da niko ovo nije tražio, već se upit za pomoć odnosio na kredit pod povoljnijim uslovima... Mada kako je Dritan pogubljen, ne čudi me što su tako shvatili...
    Povoljnijim uslovima od kamate od 2% s "grace period" od sest godina? Kineski kkredit je izuzetno povoljan. Druga hje stvar da ga CG nije u stanju otplatiti.

    Ukupna finansijska pomoc koju je dosad CG dobila od EU u zadnjih petnaestak godina nije veca od 500 miliona. Ovaj kredit je oko milijardu.

    Koliko je realno ocekivati toliku pomoc? U bilo kojem vidu. Jos kad portpararol EU Komisije kaze da za to ne postoji nikakva sansa?

    Nije mi jasno otkuda tolika nada i optimizam, kad se dobiju onakve poruke od EU Komisije?

  23. #9818
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne znam kako ne razumiješ.

    EU nam nikad neće otplatiti kineski dug. Niti su to ikad ikome uradili, čak ni Grčkoj usred one krize.

    Mi to i ne tražimo. Ono što tražimo je "diverzifikacija" tj reprogramiranje duga koji bi preuzela neka evropska banka, uz malo sreće uz garancije EU.

    To njih ništa ne košta, nama kamatu na dug obara praktično na nulu, a dug dugujemo Evropljanima a ne Kinezima.

    Rekao bih da su nam šanse da do nekog takvog dila dođemo u ovom trenutku bolje od 50:50.
    Ja samo citam sto je napisano. Nemam "povjerljive" izvore. EU Komisija je jasno kazala da je zahtjev CG odbijen. Koja "evropska banka"? Ako portparol EU Komisije jasno kaze da nema sanse da se zahtjev CG prihvati, o cemu pricamo?

    Nebitno sto Dritan prica. Zahtjev nije slao on, nego Spajic. Na zahtjev je vec odgovoreno. Negativno. Tako pisu mediji koji bi trebali imati informacije.

    Drugo je sto bi mi voljeli da bude.

  24. #9819
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Pročitaj izjave EU portparola. Ono što oni kažu je da ne otplaćuju dugove. Zato što su odgovarali na RTCG pitanje (namjerno pogrešno postavljeno "hoćete li nam otplatiti dug").

    Njihov odgovor nikakve veze nema sa reprogramiranjem duga.

  25. #9820
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Posto nem teorije da dobijemo kamatu 2% na 20 godina, mozete li mi reci sta smatrate korektnom kamatom koja donosi bolji kredit jer izbjegava valutni rizik.
    Imajte u vidu da 1% veca kamata znaci 100Mln veci trosak, a toliko nosi 10% veci kurs od postojeceg cijelo vrijeme otplate.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  26. #9821
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    I da zavrsimo za danas. Cijene pale jos 4%+ danas. Dakle, povjerioci kiksali cca 75 mln na tri serije samo danas.
    Drzava smo kojoj ce svako sa puno povjerenje pare pozajmit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  27. #9822
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pročitaj izjave EU portparola. Ono što oni kažu je da ne otplaćuju dugove. Zato što su odgovarali na RTCG pitanje (namjerno pogrešno postavljeno "hoćete li nam otplatiti dug").

    Njihov odgovor nikakve veze nema sa reprogramiranjem duga.
    Epa, ne znam stvarno. Sad sam googlao i svaka vijest koju sam nasao jeste da je zahtjev Crne Gore odbijen.

    https://www.politico.eu/article/eu-m...-highway-loan/

    https://euobserver.com/world/151512

    https://www.scmp.com/news/china/dipl...r-highway-debt

    https://www.reuters.com/article/us-m...-idINKBN2BZ22Q


    To nije odgovor na RTCG pitanje, vec na zahtjev koji su dobili od CG.

    E sad, mozda vi znate nesto van ovog.

  28. #9823
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    DR. Itan je sve uradio da nam niko više centa ne da. Kakav kralj. Nego nije što imamo problem sad sa EU i svima, imamo problem i sa Kinezima koji nisu ni završili ono čudo. Sprdnja šta se radi. Evo ovdje par forumaša što čitam 10x bolje rezonuje situaciju nego političari.

  29. #9824
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Epa, ne znam stvarno. Sad sam googlao i svaka vijest koju sam nasao jeste da je zahtjev Crne Gore odbijen.

    https://www.politico.eu/article/eu-m...-highway-loan/

    https://euobserver.com/world/151512

    https://www.scmp.com/news/china/dipl...r-highway-debt

    https://www.reuters.com/article/us-m...-idINKBN2BZ22Q


    To nije odgovor na RTCG pitanje, vec na zahtjev koji su dobili od CG.

    E sad, mozda vi znate nesto van ovog.
    A jeste brate odgovor na RTCG, pa pročitaj malo. Sva tri članka citiraju jednu istu rečenicu portparola koju je on dao kao odgovor na RTCG pitanje.

  30. #9825
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    I da zavrsimo za danas. Cijene pale jos 4%+ danas. Dakle, povjerioci kiksali cca 75 mln na tri serije samo danas.
    Drzava smo kojoj ce svako sa puno povjerenje pare pozajmit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ti bukvalno spadaš u one ljude koji gledaju dnevne oscilacije cijena nafte i kukaju "a prejeftina je", "a preskupa je"

    Ako mjesecima ostane niska ili visoka cijena to nešto znači.

Page 393 of 1249 FirstFirst ... 293343383389390391392393394395396397403443493893 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •