Page 894 of 1249 FirstFirst ... 394794844884890891892893894895896897898904944994 ... LastLast
Results 22,326 to 22,350 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #22326
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Moze biti i da je to blef, pritisak na DF, da se dozove pameti i pocne da dize rukice u skupstini kad se to ocekuje od njega, da ne zanoveta previse. Ipak su funkcije po dubini super komad kad uporedis sa gubitkom svega.

    Ali da DPS radi na tome da se oni isti pohapse, to ni u najludjem filmu nema. Sve da se raspoluti, da se ocisti hiruski precizno, oni su svi pupcanom vrpcom vezani za bossa i mafiju. U kolo kad hoces, a iz kola kad te puste.


  2. #22327
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da nikakve šanse nije bilo da taj dil uspije i da se povukao. Još je godinama prerano da se DPS prikučuje vlasti, pa makar i pod Nikolom Rakočevićem, a kamoli kim gorim.

    Opet puno bolje ovako. Nema šta da se razmišlja, sad i zadnji Žarko Rakčević u URA zna da dogovora nema i ne može ga biti. Jedini način na koji se ovaj sukob može riješiti je kroz hapšenja i robiju.

    ... izbore.

    A jes, to je zabranjeno, zaboravih

    Izvinjavam se, samo nastavite, anger control management je mnogo bitna stvar za vaskularni sistem
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  3. #22328
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Dps nastavlja da zaposljava u drzavnoj upravi. Sramno!



    Fond za inovacije



    Podsjeti me na


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  4. #22329
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,411
    Thanks Thanks Given 
    4,198
    Thanks Thanks Received 
    4,511
    Thanked in
    2,186 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Meni je samo interesantno kako su mnogi, a koji su se realno jutros obradovali ovoj priči o manjinskoj podršci DPSa, sad odjednom ućutali.

    Đe zamisli da oni prozbore koju ružnu o gospodaru. Da reču vala je treba da odstupi za dobro ove države, dosta je bilo i njegovog. Muk. Jer u suštini Milo je Kralj, Živio Milo.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    To je tipičan sindrom kod nas. Kao kad su mnogi ućutali kad je mitropolit dostavljen na Cetinje, jos uz prisustvo tudje zandarmerije.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  5. #22330
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ... izbore.

    A jes, to je zabranjeno, zaboravih

    Izvinjavam se, samo nastavite, anger control management je mnogo bitna stvar za vaskularni sistem
    А шта очекујеш од тих избора? Какав исход у односу на садашњи однос снага у парламенту

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  6. #22331
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    А шта очекујеш од тих избора? Какав исход у односу на садашњи однос снага у парламенту

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Nadaju se da se Milo vrati, a to je baš baš sko pa nemoguća misija.

    A da poznati DPS podržavaoci dignu glas i traže da se DPS pročisti, to im ne pada na pamet.

    Da pokušaju ti čuveni borci za crnogorske nacionalne interese da dignu glas i naprave pritisak da se prljava ekipa skloni, da taj neki blok povedu čisti ljudi.....važi. Jer na kraju balade, sve se svodi ili na idolopoklonstvo jednom mafijašu i njegovom sistemu ili na lični interes koji se broji eurima.

    Acika zapalio iz države sa familijom odmah nakon izbora, evo godina prođe i niko ni da prokomentariše.

    Pazi, ti isti ti znaju vjerovatno bolje i od mene i od tebe što je kamarila radila, ali neće tražiti da se stvari u "njihovoj opciji" promjene, iako znaju da bi bile dobre dugoročno i za stranku i za državu, a glasaće opet za njih, istog tog Mila, Gvozdena, Petra, Veljovića i ekipu. Tužno ali istinito. Ođe će da prosipaju neke tirade, u koje ni sami ne vjeruju, tražiće trn u oku drugih ali balvane u svom ne vide.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  8. #22332
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    А шта очекујеш од тих избора? Какав исход у односу на садашњи однос снага у парламенту

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    izlaznost bi bila jedva preko 50%. DF bi ima 22-23 mandata, jer određeni dio glasača Demokrata bi zbog nekih stvari prešli kod njih pa bi Demokrate pale, a URA 5, možda 6. sadašnja opozicija bi takođe izgubila. SNP bi nekako, uz tešku muku uzeo 3 mandata, mada je i ovo pod znakom pitanja. Milača bi imao 2 mandata, jer vlada redom daje fotelje njegovoj partiji. odnos snaga bi možda bio 42-40 ili ostao isti kao sad. samo što bi tad DF mogao da ih zaebava a oni su u startu u prednosti pred izbore. koliko god kamiona para im bude trebalo, SNS će dati. imaju A1, RTCG, i mnoge portale

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #22333
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Mislim da je uzaludni rad objašnjavati kako se dps sa ovom postavom nikad više neće vratiti na vlast.. Nije isključeno da će u budućnosti biti dio koalicije ali samostalno? Nikad više..
    Narodu je pun tuki lažnih obećanja, jer niko nije vidio male ljude jer bogovi se nisu mogli spuštati na taj nivo bez za izbore i za džak brašna.. Narod ie gladan svega, a ko će tolu glad da utoli? Dps? Nikad više..
    Možda neće ni ovi dugo ali ovakav dps je završio karijeru..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  10. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  11. #22334
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Prije će se Milan Knežević Pipun oženit sa šeširkom Aleksandrom Vuković, nego li se dps vrati na vlast. Oni se lagano gase, sledeći veliki udarac ih čeka za pg izbore i to ce im početak kraja. Iako se i dalje stiče utisak da su "jaki" vjerujte da nisu.
    Jedino da se desi neko čudo, pa da se naprasno obogate od zakulskih radnji profesor i spajić sa sve milatovicem koji je bio spreman da žrtvuje nekoliko crnogoraca tj komita radi ostvarivanja tisućuljetnjog krvavog plana posrbljavanja opštine ct koja je vlasnik svih sakralnih objekata još iz doba paleolita koja je nasilno ukinuta pod crnojevicima i napokon ispravljena u 20vijeku pod vladavinom najvece i najčistije partije u istoriji na cijeloj okrugloj planeti koja je inače ravna ploča.
    Ali mi samo nije jasno zašto onaj cuveni desant jos nije krenuo?
    Nego kad već spomenuh šeširku, jel izbacila jos koju doktorsku disertaciju na najpoznatijem univerzitetu iz donje/gornje gorice o "njegošu šmekeru" i "prevodu gorskog vijenca na srpski".
    Imače moraču su kopali ubačeni agenti iz rusije jer su htjeli da podzemnim kanalima napumpaju Aralsko jezero, a plan korita im je poslat direktno iz tajnih arhiva ct manastira kad su ga ovi "okupatori" oteli opštini.


    Sent from puslice using Tapatalk

  12. The Following 4 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  13. #22335
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    To bi bio plodonosan brak, gledajući iz aspekta književnosti.. Bem ga, možda dobiju sopstveni pravac #neopipunizam
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  15. #22336
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ... izbore.

    A jes, to je zabranjeno, zaboravih

    Izvinjavam se, samo nastavite, anger control management je mnogo bitna stvar za vaskularni sistem
    A šta izbori rešavaju u sukobu sa mafijom, čuš mene, partijom, čiji don, čuš mene, predsjednik, odbija da ode i kad mu stari prijatelji sa Zapada to dobronamjerno preporučuju?

  16. #22337
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Prije će se Milan Knežević Pipun oženit sa šeširkom Aleksandrom Vuković, nego li se dps vrati na vlast. Oni se lagano gase, sledeći veliki udarac ih čeka za pg izbore i to ce im početak kraja. Iako se i dalje stiče utisak da su "jaki" vjerujte da nisu.
    Jedino da se desi neko čudo, pa da se naprasno obogate od zakulskih radnji profesor i spajić sa sve milatovicem koji je bio spreman da žrtvuje nekoliko crnogoraca tj komita radi ostvarivanja tisućuljetnjog krvavog plana posrbljavanja opštine ct koja je vlasnik svih sakralnih objekata još iz doba paleolita koja je nasilno ukinuta pod crnojevicima i napokon ispravljena u 20vijeku pod vladavinom najvece i najčistije partije u istoriji na cijeloj okrugloj planeti koja je inače ravna ploča.
    Ali mi samo nije jasno zašto onaj cuveni desant jos nije krenuo?
    Nego kad već spomenuh šeširku, jel izbacila jos koju doktorsku disertaciju na najpoznatijem univerzitetu iz donje/gornje gorice o "njegošu šmekeru" i "prevodu gorskog vijenca na srpski".
    Imače moraču su kopali ubačeni agenti iz rusije jer su htjeli da podzemnim kanalima napumpaju Aralsko jezero, a plan korita im je poslat direktno iz tajnih arhiva ct manastira kad su ga ovi "okupatori" oteli opštini.


    Sent from puslice using Tapatalk
    Svaka čast. Jedino fali onaj plan Zmija-Panter-Ostrog... za koji bi ti svako rekao - i ako je satira pretjera ga brate, sem što stvarno postoji u komitskim glavama...

    https://www.pobjeda.me/clanak/komand...P108BTFVYaYE6g

  17. #22338
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    S obzirom imas dobre info, zaboravio si da napomenes sto je uslov ( bio) za sve ovo.
    Ja istovarih to što čuh, a ne čuh ništa oko uslova.

    Ima vala materijala da sami izvlačite zaključke - obilasci raznih Eskobara i Lajčaka, ton objava "Vijesti", puštanje probnih balona, izjave istog Dritana... Mijenja se narativ, nešto se iza brda valja...

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Mislim da je uzaludni rad objašnjavati kako se dps sa ovom postavom nikad više neće vratiti na vlast.. Nije isključeno da će u budućnosti biti dio koalicije ali samostalno? Nikad više..
    Case in point. Ova rečenica je bila nezamisliva na forumu prije samo mjesec ipo - dva.

    No dobro... Imao bi ja šta da pišem, al me prosto stra' i na ovom forumu lijevom da se istovaram, da ko ne pročita ko ne bi treba, pa se zamisli, pa da pokvarim nešto... Držim palčeve, pa ćemo posle... Prosto me slatka jeza prođe od same pomisli da su džabe litijali, i da radi metla za SPC i SNS kadar, čeono i po dubini, pa da ne malerišem. Će vidimo.

  18. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  19. #22339
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Dps nastavlja da zaposljava u drzavnoj upravi. Sramno!



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...000-zaposlenih
    Naš Prokrust jednostavno dominira scenom.Strategije, planovi, powerpoint prezentacije...
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  20. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  21. #22340
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...000-zaposlenih
    Naš Prokrust jednostavno dominira scenom.Strategije, planovi, powerpoint prezentacije...
    Čuš, strategije?

    Tu je kamion, tu je šljunak, pa tovari!

    Što će ti strategija, ada nećeš Moraču potrošiti.

  22. #22341
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Čuš, strategije?

    Tu je kamion, tu je šljunak, pa tovari!

    Što će ti strategija, ada nećeš Moraču potrošiti.
    @Markys
    Srećom se ne spinuje zadržao se na temi, odgovorio sve
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #22342
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    EU ne priznaje kovid propusnice samo građanima Crne Gore, BiH i Kosova
    https://www.antenam.net/koronavirus/...e-bih-i-kosova

    Ja ih mrzim jer __________
    Love, peace and respect.

  24. #22343
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nadaju se da se Milo vrati, a to je baš baš sko pa nemoguća misija.

    A da poznati DPS podržavaoci dignu glas i traže da se DPS pročisti, to im ne pada na pamet.

    Da pokušaju ti čuveni borci za crnogorske nacionalne interese da dignu glas i naprave pritisak da se prljava ekipa skloni, da taj neki blok povedu čisti ljudi.....važi. Jer na kraju balade, sve se svodi ili na idolopoklonstvo jednom mafijašu i njegovom sistemu ili na lični interes koji se broji eurima.

    Acika zapalio iz države sa familijom odmah nakon izbora, evo godina prođe i niko ni da prokomentariše.

    Pazi, ti isti ti znaju vjerovatno bolje i od mene i od tebe što je kamarila radila, ali neće tražiti da se stvari u "njihovoj opciji" promjene, iako znaju da bi bile dobre dugoročno i za stranku i za državu, a glasaće opet za njih, istog tog Mila, Gvozdena, Petra, Veljovića i ekipu. Tužno ali istinito. Ođe će da prosipaju neke tirade, u koje ni sami ne vjeruju, tražiće trn u oku drugih ali balvane u svom ne vide.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Ahahahahaha, tačno bolje da sam ruku u osinjak gurnuo no što se usudih izbore da pomenem

    Ne znam koga ubrajaš pod poznate podržavaoce DPSa, ali kontam mene. Iako odgovaraš trećem čoeku, na četvrti komentar, a sve na sasvim petu stvar



    Elem, kimmi, da se lakše razumijemo-
    ja sam od poslednjih četvoro izbora izašao samo na poslednje, i nisaqm glasao za DPS Jer mi je dosta bilo raznoraznih najnižih sorti mediokriteta uspostavljenih za vrhunac razvoja društva, lažnog morala i otvorene kleptokratije. I, zamisli, svaki put kad mi je telefon zvonio, oko šest naveče na dan izbora, da me kum, drugi čoek DPS u ove naše krajeve, pita što me nema, bio sam dovoljno manit da pominjem one plaže na koje đecu ne mogu da povedem, jer ih sve redom zauzeli nečiji sinovi


    A ti, kimmi, što ti činiš? Shjediš na platformi-
    neka sve živo propane, ali nikad više DPS.

    Shjediš u istu fotelju sa DFom. Iako ih ođe nazivaš/te svime najgorim što postoji. Neka je njima otvoreni cilj ulivanje suverenosti ove države u komšijsku, jednako koliko Demokratama prikriveni. Neka se obrazovni sistem puni preozbiljnim, preozbiljnim nebulozama tipa Bratićke i Božovića... Samo ne DPS.
    Neka se urušava država. I spolja, i iznutra. Neka je bezvlašće. Neka nas druge države kite svojim zastavama. Neka nam se miješaju čak i u lokalne izbore. Neka direktno utiču na sve najbitnije odluke naše vlasti. Samo ne DPS.
    Neka javna uprava zaposli još milion litijaša, a ukupna nezaposlenost raste. Neka sve kapitalne investicije imaju limes oko nule, a ta jedna što je ima nosi gubitak od 10% svoje vrijednosti u pola godine. Neka su tebi dva ponajveća diletanta što su moje oči gledale, i što im i rezultati govore, ''oni momčići što ne znam čime ih zaslužismo''. Neka nema ni investicija, ni budžeta, iako već imamo dva najbolja u istoriji, neka im odluke o naj-naj-najozbiljnijim stvarima u državi traju manje od dana, neka nema ni plana ni strategije osim power point španskih serija. Samo ne DPS.
    Neka umire narod na sve strane, neka evo pola godine nema mjera protiv pandemije, jer to minstarstva finansija i ekonomskog razvoja tako smatraju, samo dok testiramo više nego ranije. I samo da nije DPS.
    Neka premijer zabranjuje da se sveštenici kažnjavaju čak i kad krše zakone, neka mu ne smetaju tuđe zastave no jedino svoja, neka naređuje lično i prilično ko će koga hapsit a ko koga neće, i za Ustav haje koliko za lanjski snijeg, neka Žana piše sva rješenja ove Vlade a da pravo poznaje manje od one čistačice na pravni... Samo da nije DPS.
    Neka mlate narod po Cetinju, bez da se način, mjera i uzrok tome ispitaju. I tako su tamo došli samo da brane onih svojih 1.4t kokaina, treba ih mlatit, mafija sve. Samo ne DPS.
    I neka su nam Amerikanci i ostali dali tu 1.4t kokaina, da je puštimo do kraja i povatamo kolovođe kad krenu po nju. Neka je naš uber-izvanredni sistem bezbijednosti, pod komandnom palicom uber-uber-eksperta Broj 1, to zadržao kao najstrožiju tajnu, toliko da ni specijalni mafijaški tužilac, a ni poznati mafijaški predvodnici tipa nekih Lazovića, Veljovića, Bakića, nisu bili upoznati. Pretpostavljam da smo, baš zbog te njihoive neupoznatosti, sve kolovođe i pohvatali ovako uspješno. I omlatili one Cetinjane kad su pohrlili onako da tu drogu brane. Ma, sve, samo ćeraj dalje. Samo ne DPS.

    Elem, da nekako ovđe odgovorim svima, što se tako duboko potresoše na pomen te psovke- izbora.

    Ništa ne očekujem od njih. No se na izbore ide kad je bezvlašće. I kad isto toliko dugo traje da dovede do urušavanja institucija. Društva. Države.
    Teza da su građani ovu vlast cementirali do 2024, i da zato izbora ne smije biti, je urušavanje najosnovnijih postulata demokratije. Kao i urušavanje Ustava ove zemlje. Užas koliko više rukavica u odbrani vlasti nema.
    Činjenica da je narodu trebalo tries godina da naperi rogove na DPS, a godinu da krene da ih oštri na ove stručnjake, je katastrofalno porazna po stručnjake, i to se više ne može nikakvim uber-marketingom prikrit. I mnogo više od porazne. I to ama baš nikakve veze sa DPSom nema, posledica je isključivo totalne nesposobnosti jednog dijela, i anti-državnih pozicija drugog dijela vlasti. Shjetite se SPSa, i njihovog prvog rezultata poslije promjene vlasti u Srbiji... Bili su ono što ovđe volite da zovete- na nivou statističke greške. Porazna je nesposobnost nove vlasti da vlast vrši, pa čak i do nivoa da bude bolja od prethodne, koja je, bar u poslednjos skoro-deceniji, bila na nivou najkrajnjije loše.

    Konačno, kad budete malo manje pjenili, lakše ćete shvatit: ne zavisi nama budućnost od toga ko će u zatvor.
    Nego od sistema vlasti u kojem će svi subjekti biti primorani da rade kako treba, ili da se miču.
    Onda će u zatvor ić svi koji zaslužuju. Lagano.
    Podržavaoci klepto-sistema vladanja mediokriteta, iz najgoreg doba DPSa, direktno ugrožavaju tu budućnost.
    Bezrezervni podržavaoci krajnje nesposobne vlasti novog doba, koja toleriše i/ili promoviše urušavanje države i društva na bukvalno svim poljima, pod maskom svete borbe protiv DPSa, su još grđi. I to mnogo, jer je ta zabluda mnogo življa, marketinški mnogo mudrija i energičnija, od one prve zablude, čiji vakat se više nikad ne može vratit.
    I tu ste u pravu, DPS na vlast može opet samo drugačiji. Jer se iste iluzije teško dva puta kupuju i prodaju.
    Ono što nikako da prihvatite, i toliko agresivno negirate, to skroz isto važi i za ove današnje.

    A izbori, kad god došli, su tu da i jednu i drugu zabludu rješavaju. Pa, ako treba, i deset puta u četiri godine. Jer je to sva suština.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. The Following 7 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  26. #22344
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post


    A ti, kimmi, što ti činiš? Shjediš na platformi-
    neka sve živo propane, ali nikad više DPS.

    Shjediš u istu fotelju sa DFom. Iako ih ođe nazivaš/te svime najgorim što postoji. Neka je njima otvoreni cilj ulivanje suverenosti ove države u komšijsku, jednako koliko Demokratama prikriveni. Neka se obrazovni sistem puni preozbiljnim, preozbiljnim nebulozama tipa Bratićke i Božovića... Samo ne DPS.
    Neka se urušava država. I spolja, i iznutra. Neka je bezvlašće. Neka nas druge države kite svojim zastavama. Neka nam se miješaju čak i u lokalne izbore. Neka direktno utiču na sve najbitnije odluke naše vlasti. Samo ne DPS.
    Neka javna uprava zaposli još milion litijaša, a ukupna nezaposlenost raste. Neka sve kapitalne investicije imaju limes oko nule, a ta jedna što je ima nosi gubitak od 10% svoje vrijednosti u pola godine. Neka su tebi dva ponajveća diletanta što su moje oči gledale, i što im i rezultati govore, ''oni momčići što ne znam čime ih zaslužismo''. Neka nema ni investicija, ni budžeta, iako već imamo dva najbolja u istoriji, neka im odluke o naj-naj-najozbiljnijim stvarima u državi traju manje od dana, neka nema ni plana ni strategije osim power point španskih serija. Samo ne DPS.
    Neka umire narod na sve strane, neka evo pola godine nema mjera protiv pandemije, jer to minstarstva finansija i ekonomskog razvoja tako smatraju, samo dok testiramo više nego ranije. I samo da nije DPS.
    Neka premijer zabranjuje da se sveštenici kažnjavaju čak i kad krše zakone, neka mu ne smetaju tuđe zastave no jedino svoja, neka naređuje lično i prilično ko će koga hapsit a ko koga neće, i za Ustav haje koliko za lanjski snijeg, neka Žana piše sva rješenja ove Vlade a da pravo poznaje manje od one čistačice na pravni... Samo da nije DPS.
    Neka mlate narod po Cetinju, bez da se način, mjera i uzrok tome ispitaju. I tako su tamo došli samo da brane onih svojih 1.4t kokaina, treba ih mlatit, mafija sve. Samo ne DPS.
    I neka su nam Amerikanci i ostali dali tu 1.4t kokaina, da je puštimo do kraja i povatamo kolovođe kad krenu po nju. Neka je naš uber-izvanredni sistem bezbijednosti, pod komandnom palicom uber-uber-eksperta Broj 1, to zadržao kao najstrožiju tajnu, toliko da ni specijalni mafijaški tužilac, a ni poznati mafijaški predvodnici tipa nekih Lazovića, Veljovića, Bakića, nisu bili upoznati. Pretpostavljam da smo, baš zbog te njihoive neupoznatosti, sve kolovođe i pohvatali ovako uspješno. I omlatili one Cetinjane kad su pohrlili onako da tu drogu brane. Ma, sve, samo ćeraj dalje. Samo ne DPS.

    Elem, da nekako ovđe odgovorim svima, što se tako duboko potresoše na pomen te psovke- izbora.

    Ništa ne očekujem od njih. No se na izbore ide kad je bezvlašće. I kad isto toliko dugo traje da dovede do urušavanja institucija. Društva. Države.
    Teza da su građani ovu vlast cementirali do 2024, i da zato izbora ne smije biti, je urušavanje najosnovnijih postulata demokratije. Kao i urušavanje Ustava ove zemlje. Užas koliko više rukavica u odbrani vlasti nema.
    Činjenica da je narodu trebalo tries godina da naperi rogove na DPS, a godinu da krene da ih oštri na ove stručnjake, je katastrofalno porazna po stručnjake, i to se više ne može nikakvim uber-marketingom prikrit. I mnogo više od porazne. I to ama baš nikakve veze sa DPSom nema, posledica je isključivo totalne nesposobnosti jednog dijela, i anti-državnih pozicija drugog dijela vlasti. Shjetite se SPSa, i njihovog prvog rezultata poslije promjene vlasti u Srbiji... Bili su ono što ovđe volite da zovete- na nivou statističke greške. Porazna je nesposobnost nove vlasti da vlast vrši, pa čak i do nivoa da bude bolja od prethodne, koja je, bar u poslednjos skoro-deceniji, bila na nivou najkrajnjije loše.

    Konačno, kad budete malo manje pjenili, lakše ćete shvatit: ne zavisi nama budućnost od toga ko će u zatvor.
    Nego od sistema vlasti u kojem će svi subjekti biti primorani da rade kako treba, ili da se miču.
    Onda će u zatvor ić svi koji zaslužuju. Lagano.
    Podržavaoci klepto-sistema vladanja mediokriteta, iz najgoreg doba DPSa, direktno ugrožavaju tu budućnost.
    Bezrezervni podržavaoci krajnje nesposobne vlasti novog doba, koja toleriše i/ili promoviše urušavanje države i društva na bukvalno svim poljima, pod maskom svete borbe protiv DPSa, su još grđi. I to mnogo, jer je ta zabluda mnogo življa, marketinški mnogo mudrija i energičnija, od one prve zablude, čiji vakat se više nikad ne može vratit.
    I tu ste u pravu, DPS na vlast može opet samo drugačiji. Jer se iste iluzije teško dva puta kupuju i prodaju.
    Ono što nikako da prihvatite, i toliko agresivno negirate, to skroz isto važi i za ove današnje.

    A izbori, kad god došli, su tu da i jednu i drugu zabludu rješavaju. Pa, ako treba, i deset puta u četiri godine. Jer je to sva suština.
    Moram na ovo da odgovorim, jer su ti pocetne teze skroz pogresne, a kad su ti pocetne teze pogresne, onda je i sve ostalo.

    Nije bezvlasce.
    Drzava se ne urusava.
    Obrazovni sistem nije gori.
    Ne umiru ljudi na sve strane.

    Naprotiv, za samo godinu dana je bolje nego sto je bilo pod DPSom. E zamisli kad je vlada sa DFom bolja no DPS, pa vidji kako ie bilo.

    A ti mozes fantazirati o armagedonu i distorzirati stvarnosti... Al to je samo u tvojoj glavi.

  27. The Following 6 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  28. #22345
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Moram na ovo da odgovorim, jer su ti pocetne teze skroz pogresne, a kad su ti pocetne teze pogresne, onda je i sve ostalo.

    Nije bezvlasce.
    Drzava se ne urusava.
    Obrazovni sistem nije gori.
    Ne umiru ljudi na sve strane.

    Naprotiv, za samo godinu dana je bolje nego sto je bilo pod DPSom. E zamisli kad je vlada sa DFom bolja no DPS, pa vidji kako ie bilo.

    A ti mozes fantazirati o armagedonu i distorzirati stvarnosti... Al to je samo u tvojoj glavi.
    Ko vlada?
    Radi li parlament, i što radi? Ima li vlada ministra pravde? Ovoga što ima, oće li da smijeni, no im se ne može? Imamo li kojeg živog ambasadora? Je li maltene više odluka ova vlada donijela o crkvi i crkvenim pitanjima no o svemu drugome? Kolika je podrška vlade u parlamentu, brojčana? Koji su rezultati vlade, čak i računamo one onlajn prezentacije?... Ovaj spisak nema kraja, kojom brzinom dnevno proizvode nove stavke.
    Obrazovni sistem je milion puta bolji od onij koji ga vode, ali zahvaljujući radnom kadru, koji ga čuva. I koji se ubrzano mijenja ako nije po ps-u. Izvinjavam se, po litija obrazovnom kodu.
    Dnevno umire više ljudi nego za prvih šest mjeseci pandemije ukupno.

    Bolje? Ne vjerujem, druže, čak ni u tvojoj glavi
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  29. #22346
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ko vlada?
    Radi li parlament, i što radi? Ima li vlada ministra pravde? Ovoga što ima, oće li da smijeni, no im se ne može? Imamo li kojeg živog ambasadora? Je li maltene više odluka ova vlada donijela o crkvi i crkvenim pitanjima no o svemu drugome? Kolika je podrška vlade u parlamentu, brojčana? Koji su rezultati vlade, čak i računamo one onlajn prezentacije?... Ovaj spisak nema kraja, kojom brzinom dnevno proizvode nove stavke.
    Obrazovni sistem je milion puta bolji od onij koji ga vode, ali zahvaljujući radnom kadru, koji ga čuva. I koji se ubrzano mijenja ako nije po ps-u. Izvinjavam se, po litija obrazovnom kodu.
    Dnevno umire više ljudi nego za prvih šest mjeseci pandemije ukupno.

    Bolje? Ne vjerujem, druže, čak ni u tvojoj glavi
    Ja stvarno ne mogu kao papagaj da ponavljam na desetine dobrih stvari koje je ova vlada uradila.

    DPS je sahranio drzavu sa 50-60% stavilne podrske u parlamentu, a ova vlada sa 5% podrske u parlamentu je prvu godinu odradila dobro. Ocjena 4, sto je odlicno, s obzirom na naslijedjeno stanje i podrsku koju ima.

    Dakle, DPS da su patriote, bio bi konstruktivna opozicija. Isto i DF.
    Ali s obzirom da nam je 95 parlamenta najobicniji sljam i kriminalni milje, onda je trenutno stanje i vise nego dobro.

    Novi izbori- nisu opcija.
    Manjinska vlada- nije opcija.

    Jedina opcija je da DF se pokrije usima i nastavi da glasa, a zauzvrat platimo im cijenu zaposljavanja po dubini, dok se sistem ne krene izgradjivati u narednim godinama. To je jedina opcija, i nema alternative u ovom trenu.

  30. #22347
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Znaci bio si protiv zaposljavanja po dubini kad je to radio dps da bi sacuvao vlast ali je to sad okej kad radi df radi ocuvanja vlasti?


    Zaposljavanje po dubini i izgradnja sistema u istoj recenici ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  31. The Following 6 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  32. #22348
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja stvarno ne mogu kao papagaj da ponavljam na desetine dobrih stvari koje je ova vlada uradila.

    DPS je sahranio drzavu sa 50-60% stavilne podrske u parlamentu, a ova vlada sa 5% podrske u parlamentu je prvu godinu odradila dobro. Ocjena 4, sto je odlicno, s obzirom na naslijedjeno stanje i podrsku koju ima.

    Dakle, DPS da su patriote, bio bi konstruktivna opozicija. Isto i DF.
    Ali s obzirom da nam je 95 parlamenta najobicniji sljam i kriminalni milje, onda je trenutno stanje i vise nego dobro.

    Novi izbori- nisu opcija.
    Manjinska vlada- nije opcija.

    Jedina opcija je da DF se pokrije usima i nastavi da glasa, a zauzvrat platimo im cijenu zaposljavanja po dubini, dok se sistem ne krene izgradjivati u narednim godinama. To je jedina opcija, i nema alternative u ovom trenu.
    Na ovo zbilja nemam što reć, osim da mi, i stavom i stilom, ličiš na Ganda i još neke, do nivoa onog fantaziranja koje pominješ

    Elem, na izbore nećemo, jer ćemo ih izgubit.
    Manjinsku vladu nećemo, jer ćemo i onda vlast izgubit.
    DF oćemo, jer da vladamo oćemo.
    A da vladamo moramo, jer to alternativu nema.

    Puno sreće sa takvim izbornim programom na neke buduže izbore, kad god da ih bude. A moraće ih bit
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  33. #22349
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,621
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Znaci bio si protiv zaposljavanja po dubini kad je to radio dps da bi sacuvao vlast ali je to sad okej kad radi df radi ocuvanja vlasti?


    Zaposljavanje po dubini i izgradnja sistema u istoj recenici ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sistem se ne mijenja preko noci. Ovo je trgovina klasicna. I privremena dok ne uspostavimo sistem optimizacije javne uprave.
    Da sam na tvoje mjesto ne bih izvlacio stvari iz konteksta, jer ozgradnja drzave je kompleksan proces. Ovo smo trebali da prodjemo u 18.ili 19om vijeku, a ne u 21om.

  34. #22350
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ahahahahaha, tačno bolje da sam ruku u osinjak gurnuo no što se usudih izbore da pomenem

    Ne znam koga ubrajaš pod poznate podržavaoce DPSa, ali kontam mene. Iako odgovaraš trećem čoeku, na četvrti komentar, a sve na sasvim petu stvar



    Elem, kimmi, da se lakše razumijemo-
    ja sam od poslednjih četvoro izbora izašao samo na poslednje, i nisaqm glasao za DPS Jer mi je dosta bilo raznoraznih najnižih sorti mediokriteta uspostavljenih za vrhunac razvoja društva, lažnog morala i otvorene kleptokratije. I, zamisli, svaki put kad mi je telefon zvonio, oko šest naveče na dan izbora, da me kum, drugi čoek DPS u ove naše krajeve, pita što me nema, bio sam dovoljno manit da pominjem one plaže na koje đecu ne mogu da povedem, jer ih sve redom zauzeli nečiji sinovi


    A ti, kimmi, što ti činiš? Shjediš na platformi-
    neka sve živo propane, ali nikad više DPS.

    Shjediš u istu fotelju sa DFom. Iako ih ođe nazivaš/te svime najgorim što postoji. Neka je njima otvoreni cilj ulivanje suverenosti ove države u komšijsku, jednako koliko Demokratama prikriveni. Neka se obrazovni sistem puni preozbiljnim, preozbiljnim nebulozama tipa Bratićke i Božovića... Samo ne DPS.
    Neka se urušava država. I spolja, i iznutra. Neka je bezvlašće. Neka nas druge države kite svojim zastavama. Neka nam se miješaju čak i u lokalne izbore. Neka direktno utiču na sve najbitnije odluke naše vlasti. Samo ne DPS.
    Neka javna uprava zaposli još milion litijaša, a ukupna nezaposlenost raste. Neka sve kapitalne investicije imaju limes oko nule, a ta jedna što je ima nosi gubitak od 10% svoje vrijednosti u pola godine. Neka su tebi dva ponajveća diletanta što su moje oči gledale, i što im i rezultati govore, ''oni momčići što ne znam čime ih zaslužismo''. Neka nema ni investicija, ni budžeta, iako već imamo dva najbolja u istoriji, neka im odluke o naj-naj-najozbiljnijim stvarima u državi traju manje od dana, neka nema ni plana ni strategije osim power point španskih serija. Samo ne DPS.
    Neka umire narod na sve strane, neka evo pola godine nema mjera protiv pandemije, jer to minstarstva finansija i ekonomskog razvoja tako smatraju, samo dok testiramo više nego ranije. I samo da nije DPS.
    Neka premijer zabranjuje da se sveštenici kažnjavaju čak i kad krše zakone, neka mu ne smetaju tuđe zastave no jedino svoja, neka naređuje lično i prilično ko će koga hapsit a ko koga neće, i za Ustav haje koliko za lanjski snijeg, neka Žana piše sva rješenja ove Vlade a da pravo poznaje manje od one čistačice na pravni... Samo da nije DPS.
    Neka mlate narod po Cetinju, bez da se način, mjera i uzrok tome ispitaju. I tako su tamo došli samo da brane onih svojih 1.4t kokaina, treba ih mlatit, mafija sve. Samo ne DPS.
    I neka su nam Amerikanci i ostali dali tu 1.4t kokaina, da je puštimo do kraja i povatamo kolovođe kad krenu po nju. Neka je naš uber-izvanredni sistem bezbijednosti, pod komandnom palicom uber-uber-eksperta Broj 1, to zadržao kao najstrožiju tajnu, toliko da ni specijalni mafijaški tužilac, a ni poznati mafijaški predvodnici tipa nekih Lazovića, Veljovića, Bakića, nisu bili upoznati. Pretpostavljam da smo, baš zbog te njihoive neupoznatosti, sve kolovođe i pohvatali ovako uspješno. I omlatili one Cetinjane kad su pohrlili onako da tu drogu brane. Ma, sve, samo ćeraj dalje. Samo ne DPS.

    Elem, da nekako ovđe odgovorim svima, što se tako duboko potresoše na pomen te psovke- izbora.

    Ništa ne očekujem od njih. No se na izbore ide kad je bezvlašće. I kad isto toliko dugo traje da dovede do urušavanja institucija. Društva. Države.
    Teza da su građani ovu vlast cementirali do 2024, i da zato izbora ne smije biti, je urušavanje najosnovnijih postulata demokratije. Kao i urušavanje Ustava ove zemlje. Užas koliko više rukavica u odbrani vlasti nema.
    Činjenica da je narodu trebalo tries godina da naperi rogove na DPS, a godinu da krene da ih oštri na ove stručnjake, je katastrofalno porazna po stručnjake, i to se više ne može nikakvim uber-marketingom prikrit. I mnogo više od porazne. I to ama baš nikakve veze sa DPSom nema, posledica je isključivo totalne nesposobnosti jednog dijela, i anti-državnih pozicija drugog dijela vlasti. Shjetite se SPSa, i njihovog prvog rezultata poslije promjene vlasti u Srbiji... Bili su ono što ovđe volite da zovete- na nivou statističke greške. Porazna je nesposobnost nove vlasti da vlast vrši, pa čak i do nivoa da bude bolja od prethodne, koja je, bar u poslednjos skoro-deceniji, bila na nivou najkrajnjije loše.

    Konačno, kad budete malo manje pjenili, lakše ćete shvatit: ne zavisi nama budućnost od toga ko će u zatvor.
    Nego od sistema vlasti u kojem će svi subjekti biti primorani da rade kako treba, ili da se miču.
    Onda će u zatvor ić svi koji zaslužuju. Lagano.
    Podržavaoci klepto-sistema vladanja mediokriteta, iz najgoreg doba DPSa, direktno ugrožavaju tu budućnost.
    Bezrezervni podržavaoci krajnje nesposobne vlasti novog doba, koja toleriše i/ili promoviše urušavanje države i društva na bukvalno svim poljima, pod maskom svete borbe protiv DPSa, su još grđi. I to mnogo, jer je ta zabluda mnogo življa, marketinški mnogo mudrija i energičnija, od one prve zablude, čiji vakat se više nikad ne može vratit.
    I tu ste u pravu, DPS na vlast može opet samo drugačiji. Jer se iste iluzije teško dva puta kupuju i prodaju.
    Ono što nikako da prihvatite, i toliko agresivno negirate, to skroz isto važi i za ove današnje.

    A izbori, kad god došli, su tu da i jednu i drugu zabludu rješavaju. Pa, ako treba, i deset puta u četiri godine. Jer je to sva suština.
    Ovolika tirada samo zato što sam se zapitao što ovi "veliki borci za crnogorsku stvar" ne zavape da se kleptokratska vrhuška poćera govnjivom metlom, jer bi to bilo dobro za državu i društvo. Očigledno je problem da se traži da gospodar, najblaže rećeno preko svake mjere opterećen aferama, skloni jer je balast isto kao i oni oko njega.

    Koliko ste iskreni u borbi za bolje društvo najbolje govori broj vas koji ste, eto makar na forumu simbolično napisali da treba da se hapsi muž vlasnice Montenegro petrola, koji je zamisli šef komunalne policije i DPS funkcioner koji je bio dužan da spriječi devastaciju Morače.

    Jedan što sam ga direktno pitao da prokomentariše, reče parafraziram "nisam stigao da ispratim, pročitaću pa javljam" i ni traga ni glasa.

    Muk!





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  35. The Following 5 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


Page 894 of 1249 FirstFirst ... 394794844884890891892893894895896897898904944994 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (0 members and 11 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •