Page 888 of 1249 FirstFirst ... 388788838878884885886887888889890891892898938988 ... LastLast
Results 22,176 to 22,200 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #22176
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Što se gasa tiče velike su šanse da imamo komercijalno isplativa nalazišta.
    Na cemu baziras ovakav stav? Nije prozivka, interesuje me da se malo detaljnije informisem jer o ovome nisam apsolutno nikada nista procitao (sto se tice nasih podrucja barem).

  2. #22177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na cemu baziras ovakav stav? Nije prozivka, interesuje me da se malo detaljnije informisem jer o ovome nisam apsolutno nikada nista procitao (sto se tice nasih podrucja barem).
    Pričao sam nekoliko puta sa ljudima koji sarađuju sa firmama koje obavljaju istraživanja, i stav je uvijek "možda ima nafte ali to je lutrija, a gasa ima skoro sigurno". Nisam pitao, valjda su preliminarna ispitivanja ohrabrujuća.

    Navodno, traganje za gasom je malo usporeno jer ova grčka firma, Energean, nikako da nađe partnera za bušenje.

  3. #22178
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na cemu baziras ovakav stav? Nije prozivka, interesuje me da se malo detaljnije informisem jer o ovome nisam apsolutno nikada nista procitao (sto se tice nasih podrucja barem).
    Imamo posebnu temu o tome i tamo se pisalo oko nafte i gasa i koje su mogućnosti. Evo link https://forum.cdm.me/showthread.php?...52#post3939452

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  5. #22179
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja nešto i nemam neka prevelika očekivanja od nafte. Što se gasa tiče velike su šanse da imamo komercijalno isplativa nalazišta.

    To će nam svakako dobro doći, ako ni zbog čeg drugog ono zbog planova da se TE Pljevlja prebaci na gas.
    Učešće odmah kompaniju u minus kao što su i ove sto ne komentarises a tvrdio si da nema dokaza da zaposljavaju da je to maslo CDMA, evo i Vijesti stigle snagu da objave
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #22180
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Možda je naporan, ali ovo što pita je na mjestu.

    Pa da pojednostavim najbanalnije moguće - gore nego upravljanje Verice Maraš Plantažama. Pa eto, valjalo bi se viđet što i kako jer Plantaže imaju 22 miliona prihoda u 2020 ili 35 u 2019 a EPCG + CEDIS + Prenos = 330+100+50 = 480 prihoda.
    A i neku su dobit iz ovih firmi upumpali u najbolji budžet u istoriji Crne Gore (to je ovaj za 2021).

    Ako ovako nastave neće imat što da upumpaju u budžet bolji od najboljeg budžeta u istoriji - to je ovaj što treba tek da usvoje.

    A svi znamo kako se o Verici pričalo i raspredalo na sve strane pa eto mojžda jes naporan kad vas pita da prozborite koju o tome.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #22181
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Možda je naporan, ali ovo što pita je na mjestu.

    Pa da pojednostavim najbanalnije moguće - gore nego upravljanje Verice Maraš Plantažama. Pa eto, valjalo bi se viđet što i kako jer Plantaže imaju 22 miliona prihoda u 2020 ili 35 u 2019 a EPCG + CEDIS + Prenos = 330+100+50 = 480 prihoda.
    A i neku su dobit iz ovih firmi upumpali u najbolji budžet u istoriji Crne Gore (to je ovaj za 2021).

    Ako ovako nastave neće imat što da upumpaju u budžet bolji od najboljeg budžeta u istoriji - to je ovaj što treba tek da usvoje.

    A svi znamo kako se o Verici pričalo i raspredalo na sve strane pa eto mojžda jes naporan kad vas pita da prozborite koju o tome.
    Nije mu pitanje na mjestu, jer ima pamćenje zlatne ribice a opsesivnost Medojše Nebojevića. Uhvati se za nešto što nikad nije rečeno pa pegla kao manit. Nema potrebe da još te halucinacije hranim odgovorom.

  8. #22182
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Na kraj prvog kvartala, kad su oćerali prošlu upravu Elektroprivrede, Rovčo i Đuka su zatekli firmu sa 23 MILIONA kvartalne dobiti.
    Na kraju trećeg kvartala dobit je 400.000€.
    Dakle za pola godine kiksali su 22,5 miliona eura.
    To je bilo vrhunsko menadžersko rješenje. Bješe ih ono imenovala Vlada ili možda DPS ovako pametne.
    Mada uz Rovča Teslu neke Tesle sa foruma su mi objašnjavale kako zarada nije cilj EPCG, nego vjerovatno gubitak.
    Pametni ja, kad sam prvi put vidio sliku Rovča i duet sa Đukom prodadoh akcije.
    Nego, kupiću ih opet kad država bankrotira za par godina nakon genijalnih Mickeyvih mjera i kad vlada DF-DCG bude EPCG prodavala Elektroprivredi Srbije za namirenje dugova, a zbog toga ko je kupac, postojaće saglasnost za privatizaciju.
    Dotle, neka se u EPCG uglavljuju konsultanti poput onoga retarda sa Youtuba kojeg je NK gradonačelnik učio kako da pročita tekst i opiše kako ga je tukao DPS.
    Al dobro je ne kradu… nego puknu 22 miliona za po godine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  9. #22183
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Na kraj prvog kvartala, kad su oćerali prošlu upravu Elektroprivrede, Rovčo i Đuka su zatekli firmu sa 23 MILIONA kvartalne dobiti.
    Na kraju trećeg kvartala dobit je 400.000€.
    Dakle za pola godine kiksali su 22,5 miliona eura.
    To je bilo vrhunsko menadžersko rješenje. Bješe ih ono imenovala Vlada ili možda DPS ovako pametne.
    Mada uz Rovča Teslu neke Tesle sa foruma su mi objašnjavale kako zarada nije cilj EPCG, nego vjerovatno gubitak.
    Pametni ja, kad sam prvi put vidio sliku Rovča i duet sa Đukom prodadoh akcije.
    Nego, kupiću ih opet kad država bankrotira za par godina nakon genijalnih Mickeyvih mjera i kad vlada DF-DCG bude EPCG prodavala Elektroprivredi Srbije za namirenje dugova, a zbog toga ko je kupac, postojaće saglasnost za privatizaciju.
    Dotle, neka se u EPCG uglavljuju konsultanti poput onoga retarda sa Youtuba kojeg je NK gradonačelnik učio kako da pročita tekst i opiše kako ga je tukao DPS.
    Al dobro je ne kradu… nego puknu 22 miliona za po godine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sto je cinjela EPCG sa tim desetinama miliona eura profita? Drzala ih u banku prve familije kao depozit?

    Jer drzavna firma treba da gomila desetine miliona eura preko grbace gradjana i da prvo placamo skupu struju a onda od 350 eura plate sto ostane jedemo i skolujemo djecu?

  10. #22184
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Je li to pojeftinila struja?

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  11. The Following 3 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  12. #22185
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Uh al vam je matematika za EPCG, ajde pojedinima se i ne moze objasniti, ali vas dvojica se mnogo naivni pravite.
    Elem da pocnemo.
    EPCG posluje na osnovu godisnje dobiti i cijena koje odobrava RAE. U tu cijenu ulaze troskovi plata, operativnog poslovanja i investicija. Tipa onih 700 eura po brojilu smo mi Mezonu platili kroz racune za struju. A ukupno za 5 godina je to vrijedilo 100 miliona, koje smo preko racuna platili.
    Dosadasnja praksa je bila da se volatilnost trzista rjesavala zahtjevom ka RAE, koja je odobravala povecanje cijen struje, ukoliko je trzisna cijena pretrpjela znacajne promjene.
    A cijena na pocetku ove godine je bila 43 eur po MWh, a vec nekoliko mjeseci je 200 eur po MWh.
    Treba li da podsjecam kako je to do sada rjesavano, dje je skakao racun za struju kad preskoci 10% vrijednost, a ne 500%.da je DPS na vlasti vidio bi koliki bi racuni bili.
    Od ostalih stvari, EPCG ide u projekat SOLARI koji finansira iz svojih sredstava, a ne da ih prebacuje nama na racun, kao npr tu zamjenu brojila.
    Sa svog racuna placaju i 70 miliona za Blaza i Bemax, sto mi je nenormalno, ali ta investicija ne ide u obracun, kao ta brojila
    296 ljudi nikako ne kosta 22 miliona, vec se vise investicije ne prebacuju u punom obimu na potrosace, kao do sada.
    100 000 000 za 340 000 brojila, da ne zaboravimo.
    Nadam se da vam je sad malo jasnije, iako sam siguran da vam nije nepoznato. Ali ajde....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  13. #22186
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    783
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Mislio sam da su ukinulu takse za OIE na racunima za struju, ali vidim na zadnjem racunu da je i dalje tu.
    Oko 2 eur(plus pdv) na racunu od 50 eur.

  14. #22187
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Ma jasno je @Hell Raiser i sa svom tom otimacinom EPCG i CEDIS su imali dobiti ranijih godina kad je DPS rukovodio i lopinjao.

    Sad se sa tim stalo, CEDIS nema brojila evo pola godine u zgrade da postavi. Blazu i Bemaxu jos nisu poceli da placaju nego jos pokusavaju da ugovor anesiraju

    Eto toliko su ovi losi kad bez ovoga imaju minus.

    A gubitak je posljedica odluke da se odobri umanjenje racuna ljudima u doba korone po 3 mjeseca i vise.

    Nema to veze sa Blazom, Bemaxom i DPSom jos manje sa RAE i nepovoljnom hidroloskom situacijom. Ovo su posljedice odluka novog rukovodstva.

    Ali dobro, nisam ni ocekivao neke spektakularne rezultate. Nisam ocekivao ni da ce satrijet firme u pola godine ali ok navikavam se. Naivni ja sto ces.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #22188
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sto je cinjela EPCG sa tim desetinama miliona eura profita? Drzala ih u banku prve familije kao depozit?

    Jer drzavna firma treba da gomila desetine miliona eura preko grbace gradjana i da prvo placamo skupu struju a onda od 350 eura plate sto ostane jedemo i skolujemo djecu?

    I uzimala fine pare od kamata. Kasnije depoziti preusmjereni u budzet i potroseni.

    E sad imas DPS koji je pomagao likvidnost Prve banke i firmi obezbjedjivao ne male prihode od kamata i imas Vladu koja je trazila da joj se dobit uplati u najbolji budzet u istoriji Crne Gore i potrosi je na tekuce stvari a cijena struje ti je pojeftinila jel?

    Znas i sam da nije. Nekad ti logika nije jaca strana.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #22189
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,335
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Hoće li ovo Aleksa da ukine izbore
    Kakva partija, pao rejting pa da se sjetimo penzionera
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  17. #22190
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Sad se sa tim stalo, CEDIS nema brojila evo pola godine u zgrade da postavi. Blazu i Bemaxu jos nisu poceli da placaju nego jos pokusavaju da ugovor anesiraju
    Vracamo se na to ima li ko vise cohonesa da namjesti tender od 20 ili 30 miliona. A sad uz svu situaciju, ocigledno nema. Nije to jedino sto pisti trenutno, dosta je takvih projekata na ledu danas.
    Za blaza i bemax grijesis, jer im je vec placeno 11 miliona od 55 koliko su trazili. Ovo 15 mada sam stava da ce biti 35, je Rovcovo dodvoravanje bemaxu i pljevljima, umjesto da ih pozdravi, uzme 11 plus 5 penala, ali nema veze. Dje da patriotske firme i Pljevlja, dje ce brzo izbori, da propadnu.
    [/quote]
    Eto toliko su ovi losi kad bez ovoga imaju minus.

    A gubitak je posljedica odluke da se odobri umanjenje racuna ljudima u doba korone po 3 mjeseca i vise.
    [/quote]
    Populisticka mjera, ali koliko su nas krali, prezivjecemo da eto i mi od te kompanije nesto dobijemo, a ne da nam gule kozu sa ledja.
    Nema to veze sa Blazom, Bemaxom i DPSom jos manje sa RAE i nepovoljnom hidroloskom situacijom. Ovo su posljedice odluka novog rukovodstva.
    A jesu, ali ima tu repova koji su ostaliodavno. Placali smo sve i svasta, namjestene tendere, kumove i prijatelje. Kad smo mogli samo jednoj firmi da platimo 36 miliona profita za 5 godina, a dje su tek ostali, moze i taj EPCG da vrati gradjanima 20.
    Ali dobro, nisam ni ocekivao neke spektakularne rezultate. Nisam ocekivao ni da ce satrijet firme u pola godine ali ok navikavam se. Naivni ja sto ces.
    Jos manje ocekujem, posebno kad sam ukapirao da su im glavni partneri iste firme ko i do sada.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  18. #22191
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ma jasno je @Hell Raiser i sa svom tom otimacinom EPCG i CEDIS su imali dobiti ranijih godina kad je DPS rukovodio i lopinjao.

    Sad se sa tim stalo, CEDIS nema brojila evo pola godine u zgrade da postavi. Blazu i Bemaxu jos nisu poceli da placaju nego jos pokusavaju da ugovor anesiraju

    Eto toliko su ovi losi kad bez ovoga imaju minus.
    ...
    Ne razumijem te potpuno. Hoćeš li da kažeš da je i i u DPS vrijeme skakala cijena struje na svjetskom tržištu sa 43 na 200 eura po megavat satu, a EPCG ipak ostvarivao profit (ne podizuci cijene za potrosace)?

    Ili kazes da je trebalo da cijena struje u CG skoci da bi EPCG ostvario profit?

  19. #22192
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vracamo se na to ima li ko vise cohonesa da namjesti tender od 20 ili 30 miliona. A sad uz svu situaciju, ocigledno nema. Nije to jedino sto pisti trenutno, dosta je takvih projekata na ledu danas.
    Za blaza i bemax grijesis, jer im je vec placeno 11 miliona od 55 koliko su trazili. Ovo 15 mada sam stava da ce biti 35, je Rovcovo dodvoravanje bemaxu i pljevljima, umjesto da ih pozdravi, uzme 11 plus 5 penala, ali nema veze. Dje da patriotske firme i Pljevlja, dje ce brzo izbori, da propadnu.

    Populisticka mjera, ali koliko su nas krali, prezivjecemo da eto i mi od te kompanije nesto dobijemo, a ne da nam gule kozu sa ledja.

    A jesu, ali ima tu repova koji su ostaliodavno. Placali smo sve i svasta, namjestene tendere, kumove i prijatelje. Kad smo mogli samo jednoj firmi da platimo 36 miliona profita za 5 godina, a dje su tek ostali, moze i taj EPCG da vrati gradjanima 20.

    Jos manje ocekujem, posebno kad sam ukapirao da su im glavni partneri iste firme ko i do sada.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ne vidjeh da je projekat sanacije poceo. Ali nije problem da ti vjerujem da je placeno. Pokwzace to revizorski iduce godine svakako.

    Sto i kako za tendere rade ne znam. Znam da su promijenili garnituru ljudi koji odlucuju. E sad ima li sakrivenih DPSovaca u odbore vile ce znat.

    Populizam je osnova njihovog ponasanja i to je ok kao politicki program. Problem je sto populizam kosta. Masu kosta.

    Ali ok. Niie ovo lose. Fin case study za studente moze da se napravi od ovoga.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #22193
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Znaci odgovor na partijska zaposljavanja , minuse dje nikad nijesu bili i dje ih dps nije mogao napraviti uz svu kraju je da sam ja naporan.
    Hahhahaah
    Neki novi nivo spinivanja
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  22. #22194
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ili što bi Gando I Kimmi rekli , mrziš te direktore jer su srbi
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #22195
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne razumijem te potpuno. Hoćeš li da kažeš da je i i u DPS vrijeme skakala cijena struje na svjetskom tržištu sa 43 na 200 eura po megavat satu, a EPCG ipak ostvarivao profit (ne podizuci cijene za potrosace)?

    Ili kazes da je trebalo da cijena struje u CG skoci da bi EPCG ostvario profit?
    Necu da kazem
    I pored silnog lopinjanja su imali dobit. Pametnome dosta.

    Skakala je ali ne znam koliko. Moze se potraziti po internetu. Na te vece skokove je isla korekcija cijene kwh. Ovu cijenu koju imas danas nije realno stanje stbari jer je trenutno nestasica za strujom zbog pandemije i novog pokretanja fabrika po svijetu. Kine ce kupiti sve sto nudis od viska sad npr.

    Dodatno, cijena kwh nije ista u CG i SRB i BiH npr jer se tamo vecina stanovnistva grije na gas. Pa bi u trosak struje trebalo dodat i infostan kako li se vec zove. Nije uporedivo.

    A ovi su trebali samo da se ne bave populizmom i smanje racune penzionerima ispod nekog iznosa penzije i socijali u vrijeme korone (zaboravio sam tacno koju grupu stanonistva je sve ovo tangiralo). Dovoljno je bilo odloziti iskljucivanje npr pa ih stimulisati diskontom 10% ako plate dug odjednom i sl.

    U ovako velike privredne sisteme, dovoljno je da se uvedu pravi sistemi kontrole trosenja i nabavke i mogu da se ostvare ogromne ustede. DPS to nije radio iz ociglednih razloga, ovi novi su tek stigli pa da vidimo sto ce napraviti. Za pola godine se nisi bas proslavili.

    U Plantaze imas zalihe vina dovoljno po 1e litar da prodas i dobijas OK firmu (a izgleda vrijede vise nego sto ih je Verica pisala). A odje zavisis od gledanja u nebo, nivoa Pivskog jezera i ekoloskog momenta TE Pljevlja. Zato i velim Verica Maras je zlatna za ovo.
    Last edited by hercules; 23-11-21 at 17:47.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #22196
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Necu da kazem
    I pored silnog lopinjanja su imali dobit. Pametnome dosta.

    Skakala je ali ne znam koliko. Moze se potraziti po internetu. Na te vece skokove je isla korekcija cijene kwh. Ovu cijenu koju imas danas nije realno stanje stbari jer je trenutno nestasica za strujom zbog pandemije i novog pokretanja fabrika po svijetu. Kine ce kupiti sve sto nudis od viska sad npr....
    Slažem se ja da je cijena kWh populistički niska, samo ne razumijem misliš li da je treba podići. I zar ne bi u tom slučaju istog trenutka nastala vriska kao za podizanje cijene goriva? I to baš od ovih istih funkcionera DPS koji danas vrište što je smanjen profit EPCG.

    Ako podigneš cijenu kWh - "uništavaš sirotinju!!!". Ako je ne podigneš - "što EPCG ne zarađuje više!"?

    Meni je izbor između to dvoje, makar ove godine, na strani nižih cijena. Šta ti misliš da je bolja opcija?

  25. #22197
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Uh al vam je matematika za EPCG, ajde pojedinima se i ne moze objasniti, ali vas dvojica se mnogo naivni pravite.
    Elem da pocnemo.
    EPCG posluje na osnovu godisnje dobiti i cijena koje odobrava RAE. U tu cijenu ulaze troskovi plata, operativnog poslovanja i investicija. Tipa onih 700 eura po brojilu smo mi Mezonu platili kroz racune za struju. A ukupno za 5 godina je to vrijedilo 100 miliona, koje smo preko racuna platili.
    Dosadasnja praksa je bila da se volatilnost trzista rjesavala zahtjevom ka RAE, koja je odobravala povecanje cijen struje, ukoliko je trzisna cijena pretrpjela znacajne promjene.
    A cijena na pocetku ove godine je bila 43 eur po MWh, a vec nekoliko mjeseci je 200 eur po MWh.
    Treba li da podsjecam kako je to do sada rjesavano, dje je skakao racun za struju kad preskoci 10% vrijednost, a ne 500%.da je DPS na vlasti vidio bi koliki bi racuni bili.
    Od ostalih stvari, EPCG ide u projekat SOLARI koji finansira iz svojih sredstava, a ne da ih prebacuje nama na racun, kao npr tu zamjenu brojila.
    Sa svog racuna placaju i 70 miliona za Blaza i Bemax, sto mi je nenormalno, ali ta investicija ne ide u obracun, kao ta brojila
    296 ljudi nikako ne kosta 22 miliona, vec se vise investicije ne prebacuju u punom obimu na potrosace, kao do sada.
    100 000 000 za 340 000 brojila, da ne zaboravimo.
    Nadam se da vam je sad malo jasnije, iako sam siguran da vam nije nepoznato. Ali ajde....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Promašio si fudbal za medalju. Cijena se ne odobrava na osnovu prijavljenih troškova, nego ODOBRENIH troškova koje odredi regulator. Npr. ne priznaju se gubici na mreži koliko ih prijavi EPCG newgo koliko je evropski standard.
    Isto važi i za plate i za sve ostalo. Pa i za brojila.

    Usput, pošto je ista cijena od kad je Rovčo i Đuka vode, đe kiksaše 22 miliona? Nije struja pojeftinila da znamo.

  26. #22198
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Slažem se ja da je cijena kWh populistički niska, samo ne razumijem misliš li da je treba podići. I zar ne bi u tom slučaju istog trenutka nastala vriska kao za podizanje cijene goriva? I to baš od ovih istih funkcionera DPS koji danas vrište što je smanjen profit EPCG.

    Ako podigneš cijenu kWh - "uništavaš sirotinju!!!". Ako je ne podigneš - "što EPCG ne zarađuje više!"?

    Meni je izbor između to dvoje, makar ove godine, na strani nižih cijena. Šta ti misliš da je bolja opcija?
    Ja sam protiv populizma. Populizam kosta.

    Sto mislis, ako ovako nastave koliko ce moci dobiti da uplate u budzet? 0 eura. Ove godine su, zahvalujuci DPS rukovodjenju u 2020, bili u mogucnosti da uplate 30 miliona. A pogledaj koliko Spajic planira iduce godine od ove stavke. Kad vidis, provjeri zasto neke firme nisu uplatile dobit u budzet ove godine. Ti se svudje nedje kreces, sve nesto cujes ps ces znati

    A dovoljno je da se kao u nekim USA zemljama stanovnistvo prebacimo na prepaid placanje struje. Napunis racun i trosis. Kad potrosis dopunis. Pa ukradi ako mozes i smijes.

    Drzavne gubitke su sanirali, i ove godine ce, i ubuduce ce gradjani tj zaposleni. Niko vise.

    Sadasnja Vlada tj partije koje je podrzavaju su bordikovale kako DPS krade na gorivo i kako je skupo. Od 30tog avgusta nije skupo nego mu cijenu medjunarodno trziste regulise.

    Sve je isto samo uloge zamijenjene. A narod sve to placa.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #22199
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Rasprcaše, što bi Daka reka, Rovčo i Đuka za pola godine taman ka Verica za dvanaest. Nije bilo lako, ali su uspjeli. Svaka im čast. Verica odlazi u istoriju, R&Đ sada rulle na polju minanja državnih para.
    Ali, to nije isto, jer su Rovčo i Đuka NAŠI partneri, koje je postavila NAŠA vlada da se izbore sa korupcijom.
    Neka su vam srećni, taman ka DPS-u Verica.

  28. #22200
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Promašio si fudbal za medalju. Cijena se ne odobrava na osnovu prijavljenih troškova, nego ODOBRENIH troškova koje odredi regulator. Npr. ne priznaju se gubici na mreži koliko ih prijavi EPCG newgo koliko je evropski standard.
    Isto važi i za plate i za sve ostalo. Pa i za brojila.

    Usput, pošto je ista cijena od kad je Rovčo i Đuka vode, đe kiksaše 22 miliona? Nije struja pojeftinila da znamo.
    Jesam li? Oce to da se misli tako. Naravno da je na osnovu odobrenih, samo se rijetko kad desilo da se isti odbiju.
    Pa im je RAE odobrio komercijalne gubitke u nivou od 18%. Da se podsjetimo, komercijalni gubici su ono sto se u narodu zove KRADJA. I imaju od 15% tehnicke gubitke.
    Tako da imamo 33% gubitaka na proizvedenoj i kupljenoj struji.
    U EU na koju se pozivas je 9 do 11%. A sto se plata tice, ono se pravi na osnovu Sistematizacije radnih mjesta i nikada se nije desilo da im se odbije. Ako RAE ostane isti, mozda se to prvi put desi.
    Da podsjetimo da cijenu sa mHE nije dogovorio EPCG, nego Vlada CG, a onda je EPCG to preko RAE prelio na nas racun. Mozda bi neko u EPCG smatrao da treba da bude niza, jer je iz Pive oko 0,02 centa a iz Perucice oko 0,36.
    A vlada je dogovorila 0,16 iz mHE.
    Svi troskovi invesricija su do sada odobreni u punom iznosu. Cak i nenormalne stavke odrzavanja.
    Da se vratim na firmu Milovog sestrica, njima je energetski sistem jedini klijent. Oni postavljaju nove stubove, oni izlaze na visokonaponske kvarove, izmjestanja....
    Sad bih postavio pitanje cemu sluze zaposleni u CEDIS ako sve Mezon radi, ali dobro....
    Konacno smo poceli o ekonomiji da pricamo. Nije vas toliko boljelo do skoro, ali bolje ikad....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 888 of 1249 FirstFirst ... 388788838878884885886887888889890891892898938988 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 21 users browsing this thread. (0 members and 21 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •