Page 687 of 1249 FirstFirst ... 1875876376776836846856866876886896906916977377871187 ... LastLast
Results 17,151 to 17,175 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17151
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Zaboravih, evo je.

    Meni, kao nekom ko je generalno nezainteresovan za crkvena dešavanja i protokole, ovo ne znači mnogo.

    Ali ovi što su bliski crkvi vele da je ovo što su ga izjednačili sa vladikama najveći mogući izraz poštovanja prema Gojku.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  3. #17152
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,979
    Thanks Thanks Given 
    3,805
    Thanks Thanks Received 
    3,095
    Thanked in
    1,583 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Postoji znatno veća vjerovatnoća da će dio vrha DPSa da završi u Žspu.


    Što se Gojka tiče.....
    Kolko mi slaše neki "crkvenjaci" slike (probaću da nađem i okačim kad otkucam post) Gojko je bio među Vladikama juče, kako mi rekoše to se smatra kao najveća moguća čast. Tako da neđe se da očekivati da će Gojko u okviru MCP i eparhija u CG biti maksimalno uvažen. Bogoslovija je pod Sinodom jbga i tu se MCP ne pita.

    Viđi, ako što funkcioniše u vladi to je ovaj sektor pod Dritanom (zaplijena koksa, plantaže trave, šverc cigarea, nema ubistava) i ovaj dio ekonomski (Milatović i Spajić) koje je realno Krivi doveo.

    Sekulić se pokazao kao pravi izbor, isto ko i Brđanin.

    Za Boženu si vjv u pravu. Kolko sam čuo bila je sklona tome i u BD administraciji.

    Nego, kako komentarišeš ove stavove US ambasade, EU i zemalja kvinte i Štajneker? DPS fsktor nestsbilnosti i diplomatskim rječnikom zeleno svjetlo za hapšenja?

    Misliš li da se sa njima može u EU?

    Još ovo ako je Mićaš odbio sastanak sa Rajnke prije par dana.... gasy DPS kao partnera Zapada.

    Što se tvoje teze tiče....ne znam, neđe sam ubijeđen da je DF toliko nekooperativan da će sjutra mnogo biti lakše Krivom (da nadam se da će formirati stranku) i Demokratama da formiraju većinu sa GP URA i eventualno manjinama nego sa avetnim DFom koji svaki mogući dogovor pogazi dok trepneš. Ono što je još sigurnije je da će ambasade pogurati takav neki koncept, a siguran sam da bi taj koncept mnogo više doprinio smirivanju tenzija i pomirenju, od bilo koje druge političke "kombinacije".



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Kvinta mi je zanimljiva, mada realno sjećam se i podrške DPS-u za državni udar 2016. koji je po njihovim saopštenjima bio stvaran. Nisam bio tada na forumu pa nemam pojma što je ovdje ko o tome mislio.
    U suštini, najviše cijene onoga ko skupi 41 glas i sluša ih.
    Ona bivša njemačka ambasadorka uticajna taman kolko Darko Saveljić koji je prenio.
    U suštini, ambasadori su činovnici država koje predstavljaju i kod nas uglavnom šalju treću ligu. A postaju uticajni ako im dozvoliš, odnosno ako imaš klimavu političku situaciju i većinu. Znaju često i da soliraju u tim momentima.
    Bili su važni u Srbiji kad je vlast bio DOS nz vlast na 20 partija, sad kad se Vučić učvrstio zna ih pomalo i ponižavati. Jbg... Cijene te onoliko koliko glasova i vlasti imaš.
    Čuo sam da je Rajnke poručio da može da je primi neđe oko 15, dakle nije je odbio. Šalu na stranu će vidimo zna li šta radi i kako će proći. Mada ga nešto vidim u Dubai u nekoj ne dalekoj budućnosti.
    Što se tiče priče o EU, zavisi od gomile faktora koji treba da se poslože, pa sve da smo najbolji na svijetu.
    Tako da nisam optimista ni sa jednom vladom da ćemo tamo brzo. Nije valjda da vjeruješ u one bajke o 2025 i slične šale komike... 2030, i to ako nas bude odilo...
    Mada se sjećam kad su lepetnuli Sloba i kad je neko rekao kako će Srbija ili SRJ ili ko već ući u EU 2010. Kakva je bila povika u Beograd na telala takvog glasa. Kada ono eto 2021.
    Što se Gojka tiče, ne znam baš da ga tako lepetnu, a da ne pitaju Joanikija. Onda im je Joanikije baš krpa. No, njihov problem, da im se ne brkam.
    Naveo sam primjer kao nekoga koga su iskorstili i šutnuli. Bojim se (da se ne lažemo ne bojim se nego pretpostavljam ) da se nešto slično može desiti i URA. Svakako će da vidimo. A što bi drugo očekivao od Demokrata ako im se ukaže prilika?

    A koncept vlasti? Kad amateri ukapiraju da mogu kulirat ambasade? Mada, prvo da vidmo koliko će ko imati glasova. A u zavisnosti od rasporeda glasova neko će ili pitat ili kulirati ambasade.

  4. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  5. #17153
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    3,988
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Demokrate ako nastave ovako, ostaće oni bez podrške, ali građana.

    Uhljebljenja koritaša, neizjašnjavanje na sve goruće teme, ne mogu da sa DFom dogovore oko TS no se svađaju i za to vrijeme prolaze mjeseci a Katnić tamo đe je, kad je frka "svi su u karantinu", al kad prođe frka evo ih da prozivaju po društvenih mreža.

    Kalkulanti obični i partitokrate, Boris prsli Bogdanović koji trenira stranačku disciplinu i teroriše svakoga ko se drzne da drugačije misli. Taman su skojevci. Onu ekipu iz Kotora su urnisali jer nisu htjeli kravate da nose, al su im građani Kotora pokazali što misle podrškom za hiljadu glasova više na lokalnom od republičkog nivoa.

    Liše "starih asova" iz SNPa cijeli poslanički klub zajedno ima manje radnog staža od mene i vjerujem većine na forumu, ako ne računamo politički staž u vidu poslanika i odbornika.

    I što veli Danilo Šaranović iz svog prebogatog radnog iskustva? Nekom on nešto poručuje, Brđaninu možda?

    Počeo je Bečič ko Vučić, da pušta stranačke kerove na ljude. Pih!!!







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Demokrate ako nastave ovako, ostaće oni bez podrške, ali građana.

    Uhljebljenja koritaša, neizjašnjavanje na sve goruće teme, ne mogu da sa DFom dogovore oko TS no se svađaju i za to vrijeme prolaze mjeseci a Katnić tamo đe je, kad je frka "svi su u karantinu", al kad prođe frka evo ih da prozivaju po društvenih mreža.

    Kalkulanti obični i partitokrate, Boris prsli Bogdanović koji trenira stranačku disciplinu i teroriše svakoga ko se drzne da drugačije misli. Taman su skojevci. Onu ekipu iz Kotora su urnisali jer nisu htjeli kravate da nose, al su im građani Kotora pokazali što misle podrškom za hiljadu glasova više na lokalnom od republičkog nivoa.

    Liše "starih asova" iz SNPa cijeli poslanički klub zajedno ima manje radnog staža od mene i vjerujem većine na forumu, ako ne računamo politički staž u vidu poslanika i odbornika.

    I što veli Danilo Šaranović iz svog prebogatog radnog iskustva? Nekom on nešto poručuje, Brđaninu možda?

    Počeo je Bečič ko Vučić, da pušta stranačke kerove na ljude. Pih!!!







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Uf uff sto se zapali tako? Sta je problem u ovim pitanjima, a sto da se ne sazna ko je podvio rep pred Dps komitama a ko je trazio da drzava ovo mora da izgura?
    Sto se ovih drugih tice, evo ko je reagovao na vrijeme i dje treba:


    Sent from my phone

  6. #17154
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Uf uff sto se zapali tako? Sta je problem u ovim pitanjima, a sto da se ne sazna ko je podvio rep pred Dps komitama a ko je trazio da drzava ovo mora da izgura?
    Sto se ovih drugih tice, evo ko je reagovao na vrijeme i dje treba:


    Sent from my phone
    Zar nije logično da to riješe na sastanku nego da se ratuje saopštenjima? Ako imaju neki problem nek to riješe. Demokrate se svađaju i sa DFom oko jednog člana TSa. Ebo ih jedan član, daj da se Katnić više miče.

    Daj neka izađu iz saopštenja i međustranačkih prepucavanja i preuzmu odgovornost za nešto, a da to nije podređeno rejtingu stranke.

    Počeli su ka DF.... kampanja non-stop.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. #17155
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    3,988
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zar nije logično da to riješe na sastanku nego da se ratuje saopštenjima? Ako imaju neki problem nek to riješe. Demokrate se svađaju i sa DFom oko jednog člana TSa. Ebo ih jedan član, daj da se Katnić više miče.

    Daj neka izađu iz saopštenja i međustranačkih prepucavanja i preuzmu odgovornost za nešto, a da to nije podređeno rejtingu stranke.

    Počeli su ka DF.... kampanja non-stop.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    A mozda su i pored sastanaka dje je sve bilo ok i do tada sve islo po planu, saznali u subotu da je nedje zapelo, da neko rovari a da je neko poceo da se savija pod pritiskom? Vrati malo film sta se sve pricalo ovdje 2 dana, kome odgovara da se ne odrzi ustolicenje...Df, Vucic, Dps, pa da su u policiju poceli da se uvijaju od frke ili pritiska, do vidjenja drzava ako se popusti itd.
    Dcg a ni Uri ni Krivom sigurno nije odgovaralo da se ne odrzi, pa kad su shvatili da ima ozbiljne opasnosti morali su u subotu vece da zaprijete
    https://www.vijesti.me/v/565067?utm_..._share_counter

    Sto je li trebalo da se ne oglase pa da i za to ispadne da se ne izjasnjavaju?
    Taj DFa narativ da se ne izjasnjavaju o jeziku, himni, naciji i ostalim glupostima(a normalno da nece u blato da se spustaju), nisam ocekivao od vas iz Ure, pa sve i da su Dritana licno prozvali, a uopste ne mora da znaci da jesu, osim ako Dritan nije taj koji se uprpio, a ne djeluje mi takav.

    To sto uprkos svemu podrzavaju vladu bez ijednog svog ministra ne znaci da ce da ih puste bas sve da mlate kako su sami zamislili, to i sam sigurno shvatas da je normalno.

    E sad kad je sve proslo, mozda da vidimo ko se usro, prodao, izdao itd? Pa da ga maknemo mozda i dovedemo boljeg, sta znam.


    Sent from my phone

  8. #17156
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    A mozda su i pored sastanaka dje je sve bilo ok i do tada sve islo po planu, saznali u subotu da je nedje zapelo, da neko rovari a da je neko poceo da se savija pod pritiskom? Vrati malo film sta se sve pricalo ovdje 2 dana, kome odgovara da se ne odrzi ustolicenje...Df, Vucic, Dps, pa da su u policiju poceli da se uvijaju od frke ili pritiska, do vidjenja drzava ako se popusti itd.
    Dcg a ni Uri ni Krivom sigurno nije odgovaralo da se ne odrzi, pa kad su shvatili da ima ozbiljne opasnosti morali su u subotu vece da zaprijete
    https://www.vijesti.me/v/565067?utm_..._share_counter

    Sto je li trebalo da se ne oglase pa da i za to ispadne da se ne izjasnjavaju?
    Taj DFa narativ da se ne izjasnjavaju o jeziku, himni, naciji i ostalim glupostima(a normalno da nece u blato da se spustaju), nisam ocekivao od vas iz Ure, pa sve i da su Dritana licno prozvali, a uopste ne mora da znaci da jesu, osim ako Dritan nije taj koji se uprpio, a ne djeluje mi takav.

    To sto uprkos svemu podrzavaju vladu bez ijednog svog ministra ne znaci da ce da ih puste bas sve da mlate kako su sami zamislili, to i sam sigurno shvatas da je normalno.

    E sad kad je sve proslo, mozda da vidimo ko se usro, prodao, izdao itd? Pa da ga maknemo mozda i dovedemo boljeg, sta znam.


    Sent from my phone
    Viđi, ne zamjeram im ja uopšte to što pokušavaju da plivaju u identitetskim pitanjima. Ali uopšte. Zamjeram im ono drugo u postu, da se ne ponavljam. Čemu rat saopštenjima? Čemu kampanja? Čemu zatezanje oko TS?

    Čemu sad, kad vlada treba da pokaže jedinstvo i da je nikad jača, kad je DF podvio rep, prozivanja na twiteru konkretno URE? Da, sakriveno je u oblande, ali znamo da URA nosi odgovornost za imenovanja u sektoru bezbjednosti (Sekulić i Brđanin).

    Da ne zaboravimo, a veoma je bitno. Ja nisam iz URE!!! Jesam glasao za njih na parlamentarnim i to ne krijem (imaš i anketu pa potraži). Glasam u momentu za nekog za koga mislim da je najbolji, odnosno u CG okvirima najmanje loš. Manje više glasao sam svakoga sa CG političke scene makar po jednom, sem za NSD i DNP (za PZP jesam kad su se tek pojavili). Uopšte ne tvrdim da ću ponovo glasat URU, sjutra da su izbori bih, ali što će bit za tri godine .... dunno, mada su mi stavovima realno ubjedljivo najbliži.

    Znaš što je generalno problem u Crnoj Gori? To što naš narod glasa ni da su stranke fudbalski timovi za koje navijaju od malena. Ako bi glasali nekog drugog, osjećaju se ko da će da izdaju boje kluba za koje navijaju od rođenja.

    Ljudi, opuštite se, mi smo ti koji biramo!!! Kad bi stranke češće kažnjavali zbog propusta, a nagrađivali one koji vuku dobre poteze, kad bi glasno kritikovali i one što smo glasali, i političari bi se razumnije ponašali.

    Ovo naravno može uroditi odgovorom od strane nekog ko nije neki sitni funkcioner, odbornik ili aktivista u stranci, a ima vas ođe na forumu dosta.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  9. #17157
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    3,988
    Thanks Thanks Received 
    342
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Viđi, ne zamjeram im ja uopšte to što pokušavaju da plivaju u identitetskim pitanjima. Ali uopšte. Zamjeram im ono drugo u postu, da se ne ponavljam. Čemu rat saopštenjima? Čemu kampanja? Čemu zatezanje oko TS?

    Čemu sad, kad vlada treba da pokaže jedinstvo i da je nikad jača, kad je DF podvio rep, prozivanja na twiteru konkretno URE? Da, sakriveno je u oblande, ali znamo da URA nosi odgovornost za imenovanja u sektoru bezbjednosti (Sekulić i Brđanin).

    Da ne zaboravimo, a veoma je bitno. Ja nisam iz URE!!! Jesam glasao za njih na parlamentarnim i to ne krijem (imaš i anketu pa potraži). Glasam u momentu za nekog za koga mislim da je najbolji, odnosno u CG okvirima najmanje loš. Manje više glasao sam svakoga sa CG političke scene makar po jednom, sem za NSD i DNP (za PZP jesam kad su se tek pojavili). Uopšte ne tvrdim da ću ponovo glasat URU, sjutra da su izbori bih, ali što će bit za tri godine .... dunno, mada su mi stavovima realno ubjedljivo najbliži.

    Znaš što je generalno problem u Crnoj Gori? To što naš narod glasa ni da su stranke fudbalski timovi za koje navijaju od malena. Ako bi glasali nekog drugog, osjećaju se ko da će da izdaju boje kluba za koje navijaju od rođenja.

    Ljudi, opuštite se, mi smo ti koji biramo!!! Kad bi stranke češće kažnjavali zbog propusta, a nagrađivali one koji vuku dobre poteze, kad bi glasno kritikovali i one što smo glasali, i političari bi se razumnije ponašali.

    Ovo naravno može uroditi odgovorom od strane nekog ko nije neki sitni funkcioner, odbornik ili aktivista u stranci, a ima vas ođe na forumu dosta.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ti im zamjeras koritasenje rece, a ne sjecam se je si li ga i Bozeni zamjerio ali nema veze sad, niti hocu da otvaram tu temu nego si u afektu napljuvao par ljudi i jos rece da su se zavukli u karantin dok prodje frka? Eto ko sto vidis reagovali su u pravi cas.
    Za TS imaju sigurno neki razlog zasto im bas taj kandidat ne odgovara, ja ga licno ne znam. Ali zar onda i DF ne zateze ako i dalje insistira bas na njemu? Mozda stvarno treba da progutaju to i da idemo dalje.

    Ja koliko pratim, Dcg konstantno brani vladu i pod svom onom histerijom skoro godinu dana joj pruza neprekidnu podrsku, pa bi rekao covjek da su zasluzili da nesto kritikuju jednom. A posto je non stop neka frka nikad nije momenat, ispade da je trebalo da sacekaju jos godinu za ovo.

    Meni licno nije bitna Urina odgovornost za Brdjanina i Sekulica nego licno njihova. Ako ne valja predlozite drugoga, ako valja da smo zdravo i da nastavimo.

    Da ne bude zabune - vi iz Ure meni znaci i clanovi i glasaci i simpatizeri. I normalno je da mijenjas jer glasas za trenutnu ponudu tj politiku. Ja sam recimo poceo sa LSCG, i jedino za koga sad mogu glasati su Dcg i Ura, ali mnogo dobrih ljudi znam u Dcg pa su mi favoriti i dalje, a Uri bi volio da skoci podrska na stetu Dps, Sdp, Sd...

    Sent from my phone

  10. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  11. #17158
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ti im zamjeras koritasenje rece, a ne sjecam se je si li ga i Bozeni zamjerio ali nema veze sad, niti hocu da otvaram tu temu nego si u afektu napljuvao par ljudi i jos rece da su se zavukli u karantin dok prodje frka? Eto ko sto vidis reagovali su u pravi cas.
    Za TS imaju sigurno neki razlog zasto im bas taj kandidat ne odgovara, ja ga licno ne znam. Ali zar onda i DF ne zateze ako i dalje insistira bas na njemu? Mozda stvarno treba da progutaju to i da idemo dalje.

    Ja koliko pratim, Dcg konstantno brani vladu i pod svom onom histerijom skoro godinu dana joj pruza neprekidnu podrsku, pa bi rekao covjek da su zasluzili da nesto kritikuju jednom. A posto je non stop neka frka nikad nije momenat, ispade da je trebalo da sacekaju jos godinu za ovo.

    Meni licno nije bitna Urina odgovornost za Brdjanina i Sekulica nego licno njihova. Ako ne valja predlozite drugoga, ako valja da smo zdravo i da nastavimo.

    Da ne bude zabune - vi iz Ure meni znaci i clanovi i glasaci i simpatizeri. I normalno je da mijenjas jer glasas za trenutnu ponudu tj politiku. Ja sam recimo poceo sa LSCG, i jedino za koga sad mogu glasati su Dcg i Ura, ali mnogo dobrih ljudi znam u Dcg pa su mi favoriti i dalje, a Uri bi volio da skoci podrska na stetu Dps, Sdp, Sd...

    Sent from my phone
    Ko što rekoh zamjeram ratove saopštenjima, ne vidim svrhu konstantne borbe za glasove. Partija iznad svega, nije to samo danas, nego unazad od Oduprise protesta (ne boj se itd.).

    Moram pitat što je grijeh pitat i zamolit Joanikija da odloži ili promijeni mjesto ustoličenja? Jel to zabranjeno, protivzakonito?

    Kad su već odlučili, država je omogućila ustavom zagarantovano slobodu vjeroispovjesti. To je bilo do države i uradili su to efektno, bez lomljenja kuka, koljena i ruke Miju Martinoviću i batinjanja naroda po ulicama.

    Da li je ili nije SPC morala baš na Cetinje, ne znam. Možda bi u nekoj normalnoj državi đe jedan vjerski čin nema ovoliku političku težinu to bilo logično. Mada je potpuno suludo i ovo činjet zbog obreda unutar manastira. Nego ćemo se opet vratit na organizatore skupa.

    Glasao sam i ja za Demokrate, jednom meščini, a i dalje ih smatram najmanje lošim poslije URA.

    Generalno, slaba nam je ponuda. Interesantno bi bilo da neko jače uđe u biračko tijelo DPSa. Imaju i Demokrate dijelom potencijal za to.

    Krivi je danas nokautirao DF. Žilavi su oni, ali evo da vidimo što vrijeme nosi, ozbiljan udarac su pretrpjeli.

    Al niko nije bačio na konopce DPS kao danas US ambasada, EU i zemlje kvinte. Remetilački faktor. I Slobo je to onomad postao od garanta stabilnosti.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #17159
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Čuo sam da je Rajnke poručio da može da je primi neđe oko 15, dakle nije je odbio. Šalu na stranu će vidimo zna li šta radi i kako će proći. Mada ga nešto vidim u Dubai u nekoj ne dalekoj budućnosti.
    Kolko čujem Coa je već u Luksemburgu sa familijom.

    Ne bih ja podcjenjivao uticaj dobre saradnje sa evropskim ambasadorima (prije svega), od toga nam u konačnom i put u EU zavisi.

    Mada to već napisah, ali ovo tvoje mi dade odličan šlagvort da ponovim.... Ovako je i Slobo od faktora stabilnosti postao preko noći remetilački faktor.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #17160
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Nisam ni brojao demonstrante na Cetinje, jednako ko što nisam brojao ni litije ikad prije toga, a ni one od subote popodne, pripomognute značajnim brojem posjetilaca iz okolnih država.
    Prebrojao sam DPS, SD, SDP, prirodno manjine, i, od ova dva dana, dio URE koji se ipak našo na barikadama, ili ih podržao. To je, gledajući rezultate tih izbora, više od 40 poslanika.
    Pri čemu one dotadašnje apstinente koji su tad praktično po prvi put izlazili, ili odustale glasače DPSa koji su u avgusti apstinirali, ili glasali za nekog drugog, nisam ni računao.

    Kad se malo ohlade glave od ove buke, mislim da će većina doć do jednog frapantnog otkrića-
    DPS decenijama vlada na pravljenju podjela na ove za državu, i one protiv nje. Takva je bar dominantna teza danas vladajuće većine.
    Onim mitingom od subote, bez jedne jedine državne zastave Crne Gore, uz totalnu epsku nadahnutost Kosovom i Srbijom, i skoro totalni nepomen Crne Gore, od koje je tamo praktično postojao samo premijer i nekolicina ministara, kojima bi se reklo da je Crna Gora zapravo crkva ( premijerova izjava ''Država je odbranjena!'' u vezi omogućavanja ustoličenja na Cetinju, reklo bi se da nisu protestovali protiv ustoličenja na Cetinje, no da su, u najmanju ruku, na Skupštinu i Vladu jurišali... )...
    Ovoj vladajućoj većini time je stavljen lock. Kad će se aktivirat zavisiće skoro isključivo od volje zapadnih država.

    Naravno, po običaju lažeš.

    post pics
    Forever young, i want to be forever young

  14. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  15. #17161
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,048
    Thanks Thanks Given 
    325
    Thanks Thanks Received 
    327
    Thanked in
    175 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Naravno, po običaju lažeš.

    post pics
    Bukvalno samo jedna. Imam osjecaj da u hram drze jednu CG zastavu i daju je nekome random kad su okupljanja, cisto da bi takvi kao ti imali eto sliku da kazu "bila je jedna CG zastava"

  16. #17162
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Ne znam, nisam bio tamo, pa ne stigoh ni da ih prebrojavam, ovo sam na blic uhvatio na link uživo prenosa koji je kolega postavio odje na forum, nit se puno opterećujem oko zastava.

    Svakako, koliko su mene učili matematiku u školu 1>0, iliti jedna je više od 'bez jedne jedine', što mi upade u oči, mada nije mu prvi put da se služi lažima.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #17163
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    vezano za ovu matematicku konstataciju, samo bi te napomenuo kad ti se posalju slike da ima zastava srbije ili 4s onda kazes da su samo ,, tri ,, ili ,, pet,, i da to ne mora da znaci nista tj ubaceni elementi. tako da pokazivanje i pozivanje na ovu jednu je sramno...
    f6

  18. #17164
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,543
    Thanks Thanks Given 
    1,905
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa se DPS sjetio toga kad je izgubio vlast na državnom nivou? Tri decenije nisu imali problem sa tim, nisu umjeli limenku na Rumiji da uklone, ali evo sad su našli manastir da "riješe".






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Sta se glasa? Ukidanje prava koriscenja ? Kako to nije u medijima?

    No kad smo kod Ct parlamenta, posto je on izglasao da nema ustolicenja a oni su upisanini kao vlasnici kako su onda mogli da ga ustolice tamo, jesu li prekrsiili neki zakon tu?
    tako sam cuo, mozda je buva bila prije ovoga ustolicenja da priprijete, eo cemo vidjet
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  19. #17165
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,689
    Thanks Thanks Given 
    2,067
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    2,460 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    vezano za ovu matematicku konstataciju, samo bi te napomenuo kad ti se posalju slike da ima zastava srbije ili 4s onda kazes da su samo ,, tri ,, ili ,, pet,, i da to ne mora da znaci nista tj ubaceni elementi. tako da pokazivanje i pozivanje na ovu jednu je sramno...
    A ti mi nadji jedan takav post i imaš bombonjeru od mene, nego ti je svaki post takav, zasnovan na lažnim i izmišljenim pretpostavkama.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #17166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Bukvalno samo jedna. Imam osjecaj da u hram drze jednu CG zastavu i daju je nekome random kad su okupljanja, cisto da bi takvi kao ti imali eto sliku da kazu "bila je jedna CG zastava"
    Ja sam (istina nabrzinu) bacio pogled na TV i bila je gomila starih CG trobojki, sa CG grbom. Nijednu srpsku nisam vidio.

  21. #17167
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,137
    Thanks Thanks Given 
    1,617
    Thanks Thanks Received 
    1,979
    Thanked in
    852 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Naravno, po običaju lažeš.

    post pics

    Izvinjavam se na ispravnosti koju sam izrekao, bila je jedna. Ne umijem ovđe sliku postavit, ali da probam
    Attachment 173179
    Mora bit da je, najiskrenije, nisam viđeo od ove gužve okolo

    Što ne mijenja suštinu onoga što sam rekao, a na što ti na um ne pada da odgovoriš, ko uostalom nikome od kolega ti ovđe:
    SKUP U SUBOTU POMENA CRNE GORE IMAO NIJE.
    I živa je sramota za svakog zvaničnika ove države koji je prisustvovao tamo.
    Država, nažalost, pišem malim slovom. Od nedavno.

    Što se tiče tih kvalifikacija koje mi kačiš, morat ćeš kod nekoga ko sporije pali
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  23. #17168
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,137
    Thanks Thanks Given 
    1,617
    Thanks Thanks Received 
    1,979
    Thanked in
    852 Posts

    Default

    EDIT: ne znam što, ispade atač minijatura, uglavnom, tamo pozadi ovog trobojnog mora je ta jedna čuvena, krunski dokaz postopjanja Crne Gore u Crnoj Gori
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  24. #17169
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,137
    Thanks Thanks Given 
    1,617
    Thanks Thanks Received 
    1,979
    Thanked in
    852 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja sam (istina nabrzinu) bacio pogled na TV i bila je gomila starih CG trobojki, sa CG grbom. Nijednu srpsku nisam vidio.
    Ja sam odgledao skoro cijeli prenos, i, bila ih je gomila. Baš zastava Srbije, kao i naroda sa jasnim oznakama drugih država.
    Najiskrenije, od sveg prenosa, onu jednu čuvenu crnogorsku najistinskije nisam vidio

    Umoran sam već od pominjanja da je to PROTIVZAKONITO, i da zakonski propis Crne Gore precizno definiše-
    zastave drugih država samo uz prisustvo naše, uz obavezu da naša ima prvenstvo u položaju.
    Umoran, jer ovđe kad to kažeš, ispadne da si nešto sramotno reko, i da nekoga mrziš.

    Ali sam siguran da ti to, od svih njih ovuda, znaš već
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. #17170
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    1,595
    Thanks Thanks Received 
    1,703
    Thanked in
    1,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja sam (istina nabrzinu) bacio pogled na TV i bila je gomila starih CG trobojki, sa CG grbom. Nijednu srpsku nisam vidio.
    Čija li, čija zastava sto zlatom sija? Cg Nije

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  26. #17171
    Join Date
    May 2011
    Location
    BR
    Posts
    835
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    77 Posts

    Default

    Bratstvo i jedinstvo



  27. #17172
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,137
    Thanks Thanks Given 
    1,617
    Thanks Thanks Received 
    1,979
    Thanked in
    852 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Pitanje:

    Pošto je manastir vlasništvo grada Cetinja, može li skupština Cetinja da izglasa da se SPC-u ukida pravo korišćenja?
    I odrede da to bude samo muzej i kulturno istorijski spomenik.
    Preprosto pitanje koje, nažalost, objašnjava svu pravnu suštinu neistina i, vjerovatno, zlonamjera, sa svih strana, oko kojih se vrtimo od usvajanja famoznog zakona o slobodi vjeroispovjesti koji je inicirao proteste i litije.

    NE MOŽE IM SE ODUZIMATI TRAJNO PRAVO KORIŠTENJA

    Jer je titularno pravo svojine opštine Cetinje nastalo, uz ogradu- ako sam dobro razumio javne informacije od strane SPC, po osnovu Zakona o građevinskom zemljištu.
    Faktički, po svojoj suštini, takvo pravo korištenja je skoro identično pravu svojine, odnosno, ful paket osim formalne titulacije.
    Moglo se oduzimati u slučaju da nosilac prava nije nepokretnost priveo namjeni u određenom roku, inače se tumači kao stečeno pravo. Može se i prenositi na pravnog nasljednika.

    Gradska skupštinska odluka ne može tu imati uticaja. Samo sud.
    A sud je, usvajanjem nove verzije zakona o vjeroispovjesti, ostao u skroz uskom prostoru.
    Pravni lijek je da Opština, ili država, za koju znamo da ovakva to neće, pokušaju da dokažu pravo svojine prethodeće odlukama podgoričke skupštine, pa da verglaju dalje do besvijesti.
    Ali im ga realno niko trenutno osporit ne može.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  28. #17173
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Sto se tice zastava, ovdje zive pored crnogoraca, srbi, albanci, hrvati, bosnjaci itd itd, tako da ne vidim sta je cudno sto neko docekuje patrijarha SPC sa srpskom zastavom ili kad se u tuzi ili na sjever CG slavi dan albanije sa albanskim zastavama...tako da mislim da su te price izlizane...

  29. #17174
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Sviranje k.rcu i dalje, a? posao je zavrsen, vlada dve jaca, dps nikad slabiji

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  30. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  31. #17175
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,137
    Thanks Thanks Given 
    1,617
    Thanks Thanks Received 
    1,979
    Thanked in
    852 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da je teza da je DPS išta profitirao od ove katastrofalno obavljene "Operacije Cetinje" jedna od najfantastičnijih političkih teza koje sam ikad pročitao.

    Uvalio se do balčaka u otvoreno partijsko organizovanje protesta (sjetimo se da je krenuo u ovu priču sa tužbama protiv onih koji su DPS povezivali sa protestima). Posvađao se sa svi zapadnim partnerima toliko da su danas kolektivno, svi do jednog, Amerikanci, EU, Francuzi, Britanci, Nijemci, tražili da se pojedinci koji su za ovo krivi privedu pravdi.

    Uhapšen Veljović usred pokušaja da pokaže kako će policija da otvori redove pred njim i pobaca štitove. Većinska CG (odnos između onih koji podržavaju ustoličenje na Cetinju i onih koji su protiv je 2:1 uključujući manjine) je ogorčena još jednom cetinjskom manitom epizodom, u kojoj DPS opet pokušava da poruči 615.000 ljudi da oni nisu patriote, već samo ovih 15.000 na Cetinju.

    DPS opet oživio kao baba roga, ojačao položaj Vlade na svakom polju, Vučić uvukao rogove, DF opet moli za "rekonstrukciju".

    Da rekapituliramo, šta je postignuto. Konačni raskid sa zapadnim partnerima, iritiranje umjerenih birača, jačanje položaja protivnika i, kao šlag na tortu, uspješna homogenizacija radikalnih komita, koji ionako glasaju za tebe. Sve u svemu ne IQ85 operacija, nego IQ58.
    Ahahahahaha, stari Šampione. Bez ikakve primjese zlomisli, svega mi, divim se kako radiš to što radiš

    A to je, u ovom slučaju, da mi spakuješ nešto što uopšte nisam rekao, i onda razviješ cijelu novelu iz toga.
    Elem:
    JA SAM U ORIGINALNOM TEKSTU REKAO DA JE, OVIM DOGAĐAJIMA, ZAPISAN KRAJ OVOJ VLADAJUĆOJ VEĆINI, NA NEKI NE MNOGO DUŽI ROK. JER JE VLADAJUĆA VEĆINA, SOPSTVENIM ČINJENJEM OVĐE, BUKVALNO OŽIVJELA TEZU DPS O UGROŽENOJ NEZAVISNOSTI DRŽAVE.
    NISAM REKAO DA JE DPS PROFITIRAO, NITI SAM SE BAVIO NJIHOVIM POLITIČKIM ŠTETAMA I KORISTIMA.
    ( digresija: dok ovo pišem, pet momčića srednješkolske dobi prolazi ulicom i viče: SRBIJA, SRBIJA, SRBIJA ( citiram ) )

    Dakle, SKOJ, od toliko silnog korištenja, ta MANTRA ( namjerno ne koristim riječ narativ, koja je do iznemoglosti odrabljena ovđe, iako je ovo jedan od rijetkih momenata đe idealno može bit ispravno upotrebljena ):
    SVE ŠTO NIJE UZ NAS JE ZA LOPOVSKI, NITKOVSKI, ZLOČINAČKI, TERORISTIČKI,..... I KAKAV SVE NE DPS
    vam je izgleda redom već ušla u krv, toliko da je postala sistemska GREŠKA.

    Zašto greška?
    Zanimljivo, ali na bukvalno identičan način kako su oni bivši totalno promašili suštinu litija, gledajući ih maltene kao vjerski pokret, umjesto kao socijalni bunt krajnje osiromašenog, i time praktično obespravljenog ( velikog ) dijela društva, tako i ovi sadašnji totalno maše suštinu ovoga što se desilo na Cetinje.
    A ona je krajnje jednostavna:
    TAMO NIJE BIO DPS, NO NEŠTO MNOGO VEĆE, DUBLJE I ŠIRE.
    Što, po meni, čini nadpolovičnu Crnu Goru, i špto mislim da će se relativno brzo viđet.
    Oće li do toga dovest Milo, Momo, Janko, DPS, ili URA, pa Flip, pa Goran, pa Jovana, pa pojma nemam ko, je sasvim drugo pitanje.
    Kojim se nisam bavio. Pa bi bilo lijepo da mi na njega i ne odgovaraš.

    I, pošto znam što slijedi-
    tvoj komentar kako se nisam osvrnuo na podršku ambasada, kratko samo, iako mi to nije bila tema:
    Nije ambasada, no, za sad, ambasade.
    Pri čemu su za litije umjeli bit i gori. Za ona dešavanja oko državnog udara tek od gorega gori.
    Pa viđi danas
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

Page 687 of 1249 FirstFirst ... 1875876376776836846856866876886896906916977377871187 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •