Page 802 of 1249 FirstFirst ... 302702752792798799800801802803804805806812852902 ... LastLast
Results 20,026 to 20,050 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #20026
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ma pred prošle izbore su šaptači puštali glasine "izdaće URA poći će sa DPSom". Ne mislim da im dva puta može proći ista priča, ali naš narod se nije pokazao preinteligentan kad je politika u pitanju. U suprotnom ne bi nas DPS jahao 30 godina, a DF bio najjača grupacija u tadašnjoj opoziciji.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Konformizam prijatelju. Lako je bilo djedovima i pradjedovima da se bune. Konstantno gladan, od 5ro djece 3 umre zbog gladi i bolesti.....
    Nikome se sada ne gubi ni to malo sto ima, pa je lako upravljati strahom 30 godina

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #20027
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,044
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Mandalo je vec uletio u prichu na svojoj novoj tv Adria da je Ura zapravo ista kao Pozitivna,itd...gledah preksinoc dok mi nije dosadio,a on mi zaista brzo dosadi,za razliku od recimo Pipketa,no ajde nocas da vidimo Milivoja,tachno su nas provalili da nam je dovoljno samo ljeba i igara.
    ...

  4. #20028
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ja samo svratio da pitam jesu li botovi i "savjetnici URA" upalili masine da brane URAu od URAe?

  5. #20029
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Nemaju je što branit - URA se po meni dobro pozicionirala, prvenstveno zahvaljujući spoljno-političkoj podršci. Iskreno, ne vidim kako će se ovo razmrsit. Po meni je najbolje rješenje postojeća nestranačka vlada dopunjena sa kadrovima predloženim od strane vladajućih stranaka, sa rokom trajanja od godinu dana, a onda ko što ponese.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. #20030
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Mislim da ipak ima u ovoj priči i nekih gluposti kao što je priča "opasnost od povratka DPSa". A zar mi nemamo već opasnost od ove većine i partija koje čine ovu većinu... i narod na drugoj strani istu priču priča "opasnost od povratka ove većine".
    DPS kakav god da je biće uvijek saveznik Crne Gore, što ne možemo reći za neke druge partije i pojedinačno za neke ljude. To je partija sa kojom će moći da se radi. DPS zbog politike dugoročno ne može biti opozicija i naravno da će se opet vratiti u izvršnu vlast, da li u punom kapacitetu ili kroz manjinsku podršku nije ni bitno. Bitno je samo koji kurs ćemo da držimo, a to opet znači ova prethodna rečenica.

    Osim ako se ne desi transformacija svijesti i kompletno čišćenje određenih partija i pojedinaca iz trenutne većine pa onda da kažeš da se ovo gore neće desiti. A ovo je baš teško i nemoguće, jer ipak su to igrači.
    Mislim da bi DPS podržao ovakvu Vladu stim da se skrajnu određeni apostolski kadrovi tipa Bratićke i kompanije, a da se dovedu eksperti.

    Ti si druže u konfliktu sa moždanom masom, veli " opasnost od povratka ove većine".
    Da se vrati veći a koja je već na vlasti, šou majke mi eto.
    Veli "transformacija svijesti i čisćenje određenih partija i pojedinaca iz trenutne većine" pa se može pričat, ali povratak ovog i ovakvog dRps-a neminovan xaxaxaxaxxa.

    Bajke su na drugom spratu.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #20031
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    A sta im vrijedi, i njima i svim ostalima, kad su obicni pioni i totalno nebitni za nalegle na budzet...
    Iskoristeni za kampanje partijskog biznisa i trotj..
    Jeste da su mnogi u svoje vrijeme uspjeli da iskoriste pozicije sa forumskog botovanja, ali to je proslost. Gotovo. Nema mesta.
    Dakle, sad je samo... Zamajavanje i "nada" iz "Pandorine kutije".. Zelja za osvetom, jed, i slicne niske fekvencije.. Nema im osvete kojoj se zudi i zadovoljenja strasti zbog nekadasnje zavidnosti..
    Sve je mreza..
    Zato slobodni ljudi posmatraju kuvanje samopodesenih "zaba" - i dokle ce.

    Suncano

    Hvala Lepo

  8. #20032
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    @technus ti baš imaš problem da nećeš da razmišljaš, radi se o tome da se opet ne vrate nakon izbora nego ko će toliko duboko razmišljat, čekaće se saopštenja pa će se agitpropovat...
    Love, peace and respect.

  9. #20033
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    10,920
    Thanks Thanks Received 
    5,156
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Svima je bitna slavodobitnost,jer, jel te,znamo kuda vode "koverte"...

    Od vas ostalih očekujem da zbog...od tada pa preko neke kosmičke spoznaje ucrvljate se u sopstvenoj bitnosti...

    Svakako "Pandorizaciju" možete gledati kroz prizmu EU,jer svako svoju kapu kroji a svi bi htjeli odgovore,koje sami sebi dati možemo...

    ili ne...

    Sve u svemu,ko o čemu...ili pečenju

    Svakako ćemo na trotinete preći

    Hvala lepo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #20034
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Zasto bi se neko plasio odstupljenog?
    Sad se zaista pitam kako su uopste mogli shvatiti Predsjednikovu garanciju u UN(pa sve da su slusali po x puta isti govor) da je sve podeseno prije nekoliko godina i da ce CG odraditi promjenu vlasti na "horizontalnoj" liniji?
    Zar "pobjednici izbora" nijesu citavo vrijeme govorili "da se ispostuje izborna volja gradjana"? Bukvalno kao molba.. I dan danas istu molbu izgovaraju na bilo koju temu kad ih pitaju.
    Hmmm...
    Zar nisam rekla pred izbore sta ce biti? Nije valjda zato sto je Maja "prorok"? Samo zdravorazumska procjena na osnovu informacija koje su svima jednako dostupne kao i meni.
    Zabava za naivne.
    Film
    Kako neko moze pricati o Drzavi ako svaki DAN privatni mediji i privatne NVO tvrde da se za svaku sitnicu CG "vlasti" moraju pitati stranu birokratiju cije clanove ni njihovi narodi nijesu izabrali.
    Pa ni popis nece da sprovedu u CG da se zna narodnost i religija a kamoli sta drugo. Sta to onda zele da znaju, koje podatke? U sta da upregnu? I sve "normala"...
    Sistem - pravila, naredbe, uslovljavanja, porezi, akcize, cijene ka nebu.. prevaspitavanje naroda od strane izabrane od naroda placene manjine kojima naredjuju strani centri moci..
    I sad ovdje traze vaske u kupusu koji nije ni za sta.
    "Pandorizacija" je uigrana kampanja od strane $oro$ instiitucije i ko je s njima tikve sadio - nek se igraju. Svi poslusno u isti trenutak.. Pa vidimo kakva je to NVO vojska poslusnika..
    A papirici kao sto su bili i PanaNNski, i RaYski.. i terabajti Asanza i SnoWdena i McAfee.. i i i?
    i...

    Inspirativni ste za ovaj suncani dan..




    Hvala Lepo

  11. #20035
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Nemaju je što branit - URA se po meni dobro pozicionirala, prvenstveno zahvaljujući spoljno-političkoj podršci. Iskreno, ne vidim kako će se ovo razmrsit. Po meni je najbolje rješenje postojeća nestranačka vlada dopunjena sa kadrovima predloženim od strane vladajućih stranaka, sa rokom trajanja od godinu dana, a onda ko što ponese.
    URA se kod svakog normalnog pozicionirala dobro jer ima ta dva momka pristojna celjadeta na celu. To je osnov koji cesto zaboravimo no trazimo neku dovitljivost, ostroumnost, sprdacinu…Igraju od dana do dana, rade sto se mora uraditi. Ne moš auto popravljati, a da ostanes cist. Jesu li blatnjavi? Jesu ka svi koji udju u politicku kaljugu. Poenta je da ispod tog blata ostanu ljudi, a bogami vecina ispod tog blata vise lici na prasad no na ljude. Ta dva momka nece izdat a ovi oko njih ne garantujem. To mi je dovoljno, nije mnogo ali mnogo bolje od ovih ostalih. Pa polako.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. The Following 9 Users Say Thank You to Caesar For This Useful Post:


  13. #20036
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Moram dodati, ne bih da se ljute oni koji sebe prepoznase u tekstovima kao iskoristenim partijskim borcima - roblju partijskih dogmi..
    Nije nista licno. Samo su bili inspirativni za nekoliko recenica, i dalje od toga realno nisu ni bitni.
    Isto sto je Maja napisala, isto kaze sav slobodan narod CG. Culi ne culi licno.. tako je.

    Volite se

    Hvala Lepo

  14. #20037
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Zasto bi se neko plasio odstupljenog?
    Sad se zaista pitam kako su uopste mogli shvatiti Predsjednikovu garanciju u UN(pa sve da su slusali po x puta isti govor) da je sve podeseno prije nekoliko godina i da ce CG odraditi promjenu ORGANIZACIJU vlasti na "horizontalnoj" liniji?
    edit...u nedostatku opcije...

    Hvala Lepo

  15. #20038
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hmmm...
    zasto je na forumu axiom za rijec expert nesto pozitivno?
    pa moze biti i expert prevarant, glumac, lazov, lopov, kriminalac, ...
    Svasta..
    ja kad sam slusala g. Abazovica, shvatila sam ga u sirem smislu.. Ionako ga niko nije pitao za dodatno objasnjenje pa je sirina razumjevanja tog termina potpuno slobodna.
    u svakom slucaju, rijeci su cudo kad nema ogranicenja uma pod partijskim i religijskim dogmama..

    Hvala Lepo

  16. #20039
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Kako je predivna ova opcija "Ignore" na forumu

    Najveci problem danasnjeg informisanja su aplikacije koje imaju algoritme koji ti nude sadrzaj koji si vec lajkovao.
    FB, Tik Tok, Instagram, YT,...

    Ljudi citaju ono sto im prija ocima i slusaju one koji im potvrdjuju ono sto oni vec misle, zato je tesko danas razaznati istiniti tekst od narucene propagande.

    Pola moje rodbine cita samo DF propagandne portale Pogled.me, borba bla bla, druga polovina Analitiku i CDM i kad upadnemo u neku raspravu jedni vicu iz mozga "Urasi su izdajnici - rade za DPS", a drugi "Urasi su izdajnici - rade za DF i drugu drzavu". Jednostavno su gluvi na svaku vrstu realne price i zaista zanemaruju to sto leba nemaju da jedu.

    I ja priznajem da citam vecinom ono sto mene zanima - promjena zakona, donosenje novih propisa, regulisanje institucija, olaksavanje svakodnevnice (zdravstvo, skolstvo, saobracaj, ekologija, rad, bezbjednost...) i podizanje standarda.
    I jednostavno me nervira kad ljudi drve o drugim meni manje bitnim temama (religija, zastave, jezici, himne, hramovi, patriotizam,...) i te i takve postove, tekstove, vijesti, emisije, jednostavno preskacem i ignorisem. Cak se pravim da je takvih ljudi veoma mali broj i da vecina misli isto kao i ja.

    Nazalost, gledajuci kako se ja ponasam, uvidjam da isto tako rade i ovi tvrdokorni gledaci samo u jednu stranu i jasno postaje da ce tesko gradjanska svijest ikad doprijeti do tvrdokornih DPS-ovaca i tvrdokornih DF-ovaca.
    Narod ovdje ce da gura one svoje i do zajednivke provalije samo da bi ispalo da su oni oduvijek bili u pravu i da ne priznaju da su grijesili.

    Sent from Povrsni usputni komentator using Tapatalk
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  17. The Following 13 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  18. #20040
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Za vakta Vlade Zdravka Krivokapica i za vakta predsjednika Skupstine Crne Gore Becica stupi na snagu "Zakon o zivotnom partnerstvu osoba istog pola", kog su prosle godine usvojili poslanici tadasnje vlasti + opozicionog SDP-a...

    I ni rijec ne progovrise ti veliki vjernici, Hriscani, Pravoslavci, askete, bogougodnici, podviznicki bogobojazljivci, na pocetak primjene tog zakona, ne progovrise o njemu, o onima koji ga donesose, a kamo li o tome da ga u Skupstini likvidiraju i ukinu, s obizrom da se javnosti predstavljaju kao turbo vjernici koji su spremni izginut za vjeru i Boga.

    Dje je bilo ko iz stranaka vladajuce vecine, dje su velji Srbi, velji tradicionalisti, neokonzervativci, njegosevci, da progovore jednu rijec o tome da je u Crnoj Gori postalo legalno da Jovan Stefanu uvali beledjiju i da sve to pravno bude uokvireno, umotano, glorifikovano, pofaljeno i podrzano na sve nacine?!

    Nesto nisam cuo SPC/MCP ni prosle ni ove godine. Cudi od tih velikih za Hrista stradalnika i mucenika.

    Dok se takvi zakoni donose, slave, najprofesionalnije primjenjuju, a dok se ne progovara jedna rijec o rekordima u niskom broju sklopljenih brakova (ne zbog Corone, Corona je samo uvecala, rekordi su padali i prije Corone), o rekordima u visokom % razvoda brakova, rekordima u niskom natalitetu (takodje trend nastao prije Corone), ovo drustvo ne zasluzuje napredak u bilo kojoj oblasti, naprotiv.

    Mora se u EU?
    A ne gospodo, ne mora.
    Eo ne bijasmo ni do sad. Pa se opstade.

    A nesto mi se i ne ide u savez drzava koje su proslu vlast godinama proglasavale za sinonim napretka i progresa kakvog majka nije radjala, u svim oblastima. Neka, fala.
    A ako je uslov za ulazak tamo da prije toga Jovan udje u Stefana tj. da ga demokratski uzjase, neka, fala.
    Znam, pare, krediti, pozajmice, projekti, ulaganja, finansiranje, pomoc. Neka. Fala...

    Znate kako se zovu ljudi koji nesto ne vole, protiv su necega, a onda im date pare, pa onda budu za to? Ti ljudi se zovu neljudi. I MNOGO su gori od Jovana i Stefana.
    Jovan i Stefan su dobri ljudi, koje je sudbina kaznila da se rode sa devijacijom u seksualnom smislu. Ima mnogo devijacija na svijetu, svakakvih, i kod ljudi i artefakata, pa ih ne velicamo i ne slavimo iduci ulicama i legalizacijom tih devijacija zakonima.

    Kazemo li za gluvorodjenu osobu da je to normalno?
    Ne. Kazemo da je rodjena gluva, a da biti gluv nije normalno, nego da je normalno cuti. I nema gluvorodjenih ljudi da marsiraju ulicama, osnivaju milion NVO i 24h pricaju kako je normalno biti gluvorodjen i kako su oni ponosni sto su gluvi.

    Samo sto postoji jos jedna razlika. Gluvorodjeni covjek je osoba sa invaliditetom, i treba pomoc svih nas da mu se olaksa funkcionisanje. Koju naravno nema.
    A homoseksualni odnos je odnos baziran na parafiliji i na seksu koji to zapravo nije, vec nesto drugo.

    Ali Njemacka, Kanada, Francuska, Amerika, Svedska, sve uspjesne drzave imaju takve zakone...
    Vidi ovo, a da mi malo u nekim drugim oblastima kopiramo Kanadu i Island? A da muske polne organe u kombinaciji sa muskim rektumom ostavimo za kasnije, moze?

    Ili da ga ipak bolje ne ostavljamo uopste za kasnije. Jer kao sto muskom polnom organu nije mjesto u auspuhu, stablu drveta, divokozi, postanskom sanducetu, tako mu nije mjesto ni u muskom rektumu. Sta su ovi prvi, koje privlaci nabrojano? Ludaci je l tako? Preludi preporemeceni ludaci? A ovi drugi su nesto najpozeljnije i najnormalnije sto postoji? Pa da.
    Ali Jovan i Stefan su takvi rodjeni a djeljos postanskih sanduceta je takav nastao, tokom zivota!
    Znate kako, rode se i sijamski blizanci, pa i nisu bas normalni, iako se rode takvi.

    Taj zakon vrijedja razum, intelekt, melje kao mlin kompletno drustvo svojom nemoralno-izopacenom sustinom i postojanjem.
    I nije isto imati takav zakon u Njemackoj i u Crnoj Gori, koliko god eticki nakazan i monstruozan bio, jer je Njemacka uspjesna drzava, a Crna Gora je sinonim propale drzave.
    To je ta jedna, mala, razlika. Mozda Njemci imaju luksuz, da dozvole sebi cak i nesto nakazno, nek to bude mrlja u svemu pozitivnom sto postoji u toj drzavi. A mi?

    Drustvo unisteno u svim oblastima, koje donese i primijeni taj zakon, i ni jedan jedini covjek u drzavi ne kaze da je to lose, zaista je to drustvo vrijednosno nokautirano i kao takvo neproduktivno u bilo kojoj oblasti.

    Moze se danas Crnogorcu nametnut sve, bas sve, jer u glavi nema nista.
    Ne nece se jesti zlatnim kasikama ako se ukine taj zakon, vec njegovo postojanje govori o kolektivnoj nemoralnoj psihozi i nistavilu. Kao sto je i homoseksualni paraseksualni cin, nistavan, njegovo krajnje ishodiste je perverznost i tu iscezava u svojoj strahotini.

    Izvolite sad pricajte oce li minimalne plate biti 500, 1000 ili 2000 kao u Luksemburg...

    Do tad nek "hristoljubiva" vlast vjencava Simonidu za Sanju, Darka za Milutina i Danijelu za Hajdanu (koja to nije)...

    Dok mega Pravoslavci iz vlasti budu vatali bidermajere, tamo neki drugi Milutini, Sanje, Sase, Damiri, Samiri, pakuju kofere i idu u Luksemburg. Zauvijek.
    A tek ce ici kad se jednog dana otvori trziste za gradjane CG.
    A tad ce neka saka trecih Sanja, Milutina, Miljana i Sasa ostati u CG i jos manje biti raspolozeni za pravljenje porodice, sto ce biti jos vise izrazeno nego danas na osnovu egzaktnih podataka i trendova.

    Eto, izinjavam se, sad vi slobodno nastavite o minimalnim plata od 1000 eura....
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  19. The Following User Says Thank You to Platinum For This Useful Post:


  20. #20041
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Imamo negativni prirodni priraštaj, ljudi u naponu snage donose odluku da odu odavde... Poslije 2030 god. biće nas manje od pola miliona. Ko misli da su ovi podaci problem zbog ,,Jovana i Stefana" taj nema veze sa realnošću. Problem je nestabilnost (ekonomska prije svega, pa tek onda politička, kulturna,...) te imamo:
    - mnogi parovi ne žele da zasnuju porodicu jer nema gdje zasnovati istu (osim kod roditelja ili kao podstanari)
    - mnogi parovi ne mogu da imaju djecu, a država pomaže u tri pokušaja (najmanje u regionu) vantjelesne u iznosu do 2.700 € (najčešće nije dovoljan iznos pa se mora doplatiti što je, opet, za mnoge nedostižno).
    - trudnoća i porodiljsko odsustvo uglavnom znači da više nema za tebe mjesta u firmi gdje si do tada radila.
    Ovaj trend će se nastaviti...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. The Following 9 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  22. #20042
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imamo negativni prirodni priraštaj, ljudi u naponu snage donose odluku da odu odavde... Poslije 2030 god. biće nas manje od pola miliona. Ko misli da su ovi podaci problem zbog ,,Jovana i Stefana" taj nema veze sa realnošću. Problem je nestabilnost (ekonomska prije svega, pa tek onda politička, kulturna,...) te imamo:
    - mnogi parovi ne žele da zasnuju porodicu jer nema gdje zasnovati istu (osim kod roditelja ili kao podstanari)
    - mnogi parovi ne mogu da imaju djecu, a država pomaže u tri pokušaja (najmanje u regionu) vantjelesne u iznosu do 2.700 € (najčešće nije dovoljan iznos pa se mora doplatiti što je, opet, za mnoge nedostižno).
    - trudnoća i porodiljsko odsustvo uglavnom znači da više nema za tebe mjesta u firmi gdje si do tada radila.
    Ovaj trend će se nastaviti...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Problem je, takođe, i globalni trend. I u najstabilnijim državama, ekonomski naprednim, prirodni priraštaj je još "negativniji".

    Ovo što navodiš je sve nužno, ali je samo flaster na ranu, može da ublaži ali ne može da zaustavi trend.

  23. #20043
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,962
    Thanks Thanks Received 
    2,566
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imamo negativni prirodni priraštaj, ljudi u naponu snage donose odluku da odu odavde... Poslije 2030 god. biće nas manje od pola miliona. Ko misli da su ovi podaci problem zbog ,,Jovana i Stefana" taj nema veze sa realnošću. Problem je nestabilnost (ekonomska prije svega, pa tek onda politička, kulturna,...) te imamo:
    - mnogi parovi ne žele da zasnuju porodicu jer nema gdje zasnovati istu (osim kod roditelja ili kao podstanari)
    - mnogi parovi ne mogu da imaju djecu, a država pomaže u tri pokušaja (najmanje u regionu) vantjelesne u iznosu do 2.700 € (najčešće nije dovoljan iznos pa se mora doplatiti što je, opet, za mnoge nedostižno).
    - trudnoća i porodiljsko odsustvo uglavnom znači da više nema za tebe mjesta u firmi gdje si do tada radila.
    Ovaj trend će se nastaviti...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Nista me ne pogodi kao ovi podaci o prirodnom prirastaju, na sta ce liciti sjever cg za 30god, tuzno je... Zalosno sta nam je ucinila politika ovoliko decenija.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  24. #20044
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #20045
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,856
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Fake, propaganda.
    Love, peace and respect.

  26. #20046
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imamo negativni prirodni priraštaj, ljudi u naponu snage donose odluku da odu odavde... Poslije 2030 god. biće nas manje od pola miliona. Ko misli da su ovi podaci problem zbog ,,Jovana i Stefana" taj nema veze sa realnošću. Problem je nestabilnost (ekonomska prije svega, pa tek onda politička, kulturna,...) te imamo:
    - mnogi parovi ne žele da zasnuju porodicu jer nema gdje zasnovati istu (osim kod roditelja ili kao podstanari)
    - mnogi parovi ne mogu da imaju djecu, a država pomaže u tri pokušaja (najmanje u regionu) vantjelesne u iznosu do 2.700 € (najčešće nije dovoljan iznos pa se mora doplatiti što je, opet, za mnoge nedostižno).
    - trudnoća i porodiljsko odsustvo uglavnom znači da više nema za tebe mjesta u firmi gdje si do tada radila.
    Ovaj trend će se nastaviti...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Nije tako.
    Nidje u postu nijesam napisao da je problem prirodnog prirastaja nizak zbog Jovana i Stefana, niti bih ikad u zivotu pomislio nesto tako imbecilno.

    Pricao sam o tome da se jedna bivsa i jedna sadasnja vlast maksimalno trudi da jednoj seksualno devijantnoj grupaciji ljudi obezbijedi i dozvoli sve moguce uslove, zastite, brakove, propagandu, propise, a da bukvalno nikad ni bivsa koja je donijela taj zakon i sadasnja koja ga primjenjuje, bukvalno nikad, nije progovorila o problemima heteroseksualnih parova, odnosa, brakova, razvoda, broja djece, migracija, demografije, interno i eksterno raseljenih lica, musko-zenskom antiporodicnom destruktivnom odnosu, ali zato se zakon koji podrazumijeva iskljucivi nelogicni takozvani seksualni odnos primjenjuje promptno, efikasno, temeljno, to se ne dovodi u pitanje.

    Pricam o prioritetima i moralnoj nakaznosti neprijatelja crnogorskog covjeka i drzave u vidu vlasti i opozicije i po malo o nevjernicima sa krstovima oko vrata. Koji glume velje vjernike.
    Niko ne progovara o radnim pravima trudnica, to sto si napisao, da odma letis sa radnog mjesta, sto je zlocin kojem nema ravnog.

    Ne otvara se tema zasto ljudi idu iz Crne Gore. Koliko njih ode opravdano a koliko neopravdano. A mozda iz nekog ugla ogromna vecina ode neopravdano. To je za dublje analize.

    Isto je pitanje broja sklopljenih brakova i sve manji broj rodjene djece, za koji je u velikom % takodje kriv izopaceno-perverzni neemotvni zivotinjski odnos kakav danas preferira vecina muskaraca i zena u svojoj emotivnoj i ljudskoj ispraznosti i jezivoj povrsnosti u tome smislu. Musko-zenski odnos je unisten planski, brutalno i jezgrovito, i za to nisu krivi Jovan i Stefan naravno. Problem je indoktrinacija i dekadencija modernog covjeka, Crna Gora je mala drzava i sa tim moze da se izbori da se to zeli, naravno ne po pravililma i uskladjenosti sa EU, nazalost, naravno koga je briga za to, ljudi u CG te kad pomenes ove teme uglavnom blijedo gledaju, a sve velje patriote crnogorske i srpske.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  27. #20047
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Śutra je subota koliko znam


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #20048
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imamo negativni prirodni priraštaj, ljudi u naponu snage donose odluku da odu odavde... Poslije 2030 god. biće nas manje od pola miliona. Ko misli da su ovi podaci problem zbog ,,Jovana i Stefana" taj nema veze sa realnošću. Problem je nestabilnost (ekonomska prije svega, pa tek onda politička, kulturna,...) te imamo:
    - mnogi parovi ne žele da zasnuju porodicu jer nema gdje zasnovati istu (osim kod roditelja ili kao podstanari)
    - mnogi parovi ne mogu da imaju djecu, a država pomaže u tri pokušaja (najmanje u regionu) vantjelesne u iznosu do 2.700 € (najčešće nije dovoljan iznos pa se mora doplatiti što je, opet, za mnoge nedostižno).
    - trudnoća i porodiljsko odsustvo uglavnom znači da više nema za tebe mjesta u firmi gdje si do tada radila.
    Ovaj trend će se nastaviti...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Hrpa pravoslavnih i APOLITICNIH Bijelaca iz RUS, BY a i iz UKR su spremni preseliti se u CG. Stovise, radi se o dosta imucnim osobama koje nece biti teret za drzavni pracun, zdravstvo, socijalku i t.d.

  29. #20049
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Hrpa pravoslavnih i APOLITICNIH Bijelaca iz RUS, BY a i iz UKR su spremni preseliti se u CG. Stovise, radi se o dosta imucnim osobama koje nece biti teret za drzavni pracun, zdravstvo, socijalku i t.d.
    Da, između 10.000 i 15.000 ljudi (iz sve tri države) uglavnom na primoriju.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  30. #20050
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,751
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Ako su apolitični tako ka' ti, fala vi, nek ste zdravo.
    Forever young, i want to be forever young

Page 802 of 1249 FirstFirst ... 302702752792798799800801802803804805806812852902 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •