Page 837 of 1249 FirstFirst ... 337737787827833834835836837838839840841847887937 ... LastLast
Results 20,901 to 20,925 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #20901
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    @Hell Raiser & @kimmi
    Znaci mogao bih otvoriti firmu, prijaviti sebe na minimalac, podici stambeni kredit dje je rata ista kao ili veca od plate i prilikom utvrdjivanja porijekla, taj stan bi bio cist 1/1 u skladu sa ovim zakonom o porijeklu imovine? Bez obzira odakle mi pare.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Ne, nego bi utvrdili da te je poslodavac osiguravao na minimalac, iako ti je realna plata veća, pa bi on na*ebao...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. #20902
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    a sta ako recimo imam ustedjevinu od poljoprivrednog gazdinstva, pa od te ustedjevine kupio stan, oce li i tu neki parazit da procjenjuje koliko sam mogao ustedjeti od tog imanja.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #20903
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    a sta ako recimo imam ustedjevinu od poljoprivrednog gazdinstva, pa od te ustedjevine kupio stan, oce li i tu neki parazit da procjenjuje koliko sam mogao ustedjeti od tog imanja.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Ima ona reklama Hipotekarne banke komšinica i komšija sa gliserom hahah
    Sada komšinica ima instrument
    Haos
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  4. #20904
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    @Hell Raiser & @kimmi
    Znaci mogao bih otvoriti firmu, prijaviti sebe na minimalac, podici stambeni kredit dje je rata ista kao ili veca od plate i prilikom utvrdjivanja porijekla, taj stan bi bio cist 1/1 u skladu sa ovim zakonom o porijeklu imovine? Bez obzira odakle mi pare.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Pa generalno da. Tu je realno banka u problemu, jer se za procjenu kreditne sposobnosti ne racunaju samo zadnja tri mjeseca.
    Ali postoji osnov sticanja. E sad, ako ti je rata 750, a plata 300, a ti uredno placas kreditne obaveze banci, tu ste i ti i banka u prekrsaju, jer banka ne bi smjela da uzima novac za kreditne obaveze, koji nema neko pokrice. Rekoh vec, Medenica i krediti na 20% vracanja.
    Sve regularno

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  5. #20905
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    A šta ako dobijem na kladionicu i u gotovini kupim stan ?
    Da čuvam tiket kao dokaz ?
    Love, peace and respect.

  6. #20906
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Valjda ce ako planiraju nekom da otmu imovinu to morati da potkrijepe nekim dokazima, valjda oni treba da dokazu da je neko nesto stekao nezakonito i da mu se onda moze konfiskovati. Ili to vaxi samo za odabrane ?

  7. #20907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Valjda ce ako planiraju nekom da otmu imovinu to morati da potkrijepe nekim dokazima, valjda oni treba da dokazu da je neko nesto stekao nezakonito i da mu se onda moze konfiskovati. Ili to vaxi samo za odabrane ?
    Misliš kao onaj ANBovac što je otvorio hotel sa ergelom, a onda objasnio da je pare zaradio izdajući kuću?

    Lijepo te vidjeti kako suze roniš nad takvim "otimanjem".

  8. #20908
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Valjda ce ako planiraju nekom da otmu imovinu to morati da potkrijepe nekim dokazima, valjda oni treba da dokazu da je neko nesto stekao nezakonito i da mu se onda moze konfiskovati. Ili to vaxi samo za odabrane ?
    To je izmjena u zakonu koju su nap predlozili EU i UK.
    Provjeri se sva imovina za koju si prijavljen. Podneses dokaze za ono sto imas. Za ono sto nemas ide na sud, dje ti dokazujes kako si je stekao.
    Dok se ne pojavi na javnoj raspravi, nije ni meni jasno kako se ro uklapa u nas zakonodavni sistem, ali kao sto vidis niko ni ne pominje da se salje evropskim institucijama, jer su ga oni i pisali

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  9. #20909
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,388
    Thanks Thanks Given 
    4,108
    Thanks Thanks Received 
    357
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    A šta ako dobijem na kladionicu i u gotovini kupim stan ?
    Da čuvam tiket kao dokaz ?
    Iz kladionice nosis pare u banku, a da bi ih banka uopste primila traze ti tiket i mozda jos neku potvrdu iz kladionica ako je recimo 50.000 u pitanju. Jednom kad su na racunu potpuno legalne su i mozes sa njima sta god hoces da radis i platis sa racuna, a mozes i da podignes novac pa platis stan ili jahtu keshom ako se bas osjecas brzo i ludo, u tom slucaju dokaz o porijeklu ti je potvrda iz banke kad si podigao pare.

    Sent from my phone

  10. #20910
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Koliko sam shvatio teret dokazivanja će biti na onom ko svojim legalnim primanjima ne može "pokriti" stečenu imovinu.

  11. #20911
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Ne zezajte, ako je to istina da je inicijativa samo prag od 50k, toga ce toliko biti da je to unaprijed obesmisljeno kao sto se, uostalom, nije nidje ni implementiralo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #20912
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Ne zezajte, ako je to istina da je inicijativa samo prag od 50k, toga ce toliko biti da je to unaprijed obesmisljeno kao sto se, uostalom, nije nidje ni implementiralo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mislim da je realno 100k, ali i to je strah me nizak prag.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #20913
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    742
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    A kako nije, pa toga je onda toliko da to treba da istrazuje gomila nekakvih sluzbenika, meni to sve lici na nekakvu unaprijed lijepu pricu koja ce biti razvodnjena na pedeset godina, nesto kao legalizacija


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  15. #20914
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Prava mjera je 500.000 €. Biće dovoljno takvih, a neće se trošiti vrijeme i energija na "sitne" ribe.

  16. #20915
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    To je izmjena u zakonu koju su nap predlozili EU i UK.
    Provjeri se sva imovina za koju si prijavljen. Podneses dokaze za ono sto imas. Za ono sto nemas ide na sud, dje ti dokazujes kako si je stekao.
    Dok se ne pojavi na javnoj raspravi, nije ni meni jasno kako se ro uklapa u nas zakonodavni sistem, ali kao sto vidis niko ni ne pominje da se salje evropskim institucijama, jer su ga oni i pisali

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Koliko sam razumio, ECHR je to odobrio kao princip ('obrnuti teret dokazivanja") a naše zakon priznaje primat međunarodnih sudova.

  17. #20916
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Bio sam van države, a kad se vratih, vidjeh da je moje zapažanje uznemirilo pošteni forumaški svEt, pa umjesto (mog) odgovora - oduševićete se, Nikolaidis:


    "Zemlja je ravna, vakcina je čip, a vlada demokratska".




    Dobar je demokratski dijalog. Nema tu šta: svaka bi ga majka poželjela.

    Ali ima i svoje mane. Recimo… Odveć često taj dijalog liči na ono: jedni misle da je Zemlja okrugla, drugi misle da je ravna ploča – da čujemo obje strane. U konačnici: da glasamo, pa da vidimo. I nemojte slučajno da je neko nekome rekao da je idiot: mi smo inkluzivno društvo, u kojem je svako mišljenje jednako vrijedno, ako je saopšteno u duhu Habermasove javne sfere.


    Još gore biva kad se uključi medijacija, čiji je posao da ponudi kompromis. Recimo: donja polovina naše planete je okrugla, gornja je ravna. To je prava mjera kompromisa, njegova tajna: u dogovor moraju biti uključeni stavovi obje strane.


    Tu se, očito, javlja problem istine. Pa ako hoćete, i zdravog razuma. No glede istine smo već postigli kompromis; za istinu smo se već odavno dogovorili, nismo li? Ona, je li tako bilo: ne postoji kao jedna i cijela; postoji tek metež partikularnih „istina“, množina; oko toga kako ćemo poredati te istine i u kakav ih međuodnos dovesti, odlučujemo u atmosferi tolerancije i dijaloga, kroz javnu raspravu i društveni konsenzus. Objektivna istina ne smije biti iznad partikularnih interesa – u tome je tajna sretnog i pomirenog društva. Dosta je istina svađala narod.


    Što se zdravog razuma tiče: taj termin je očito zastario i uvredljiv za one koji nekonvencionalno promišljaju svijet.
    Da parafraziram (znam, groznu, politički nekorektnu) repliku iz Pekićevog scenarija za „Vreme čuda“: „Ti, slijepi, kreči. A ti, nijemi – govori mu gdje i kako da kreči. To se kod nas zove inkluzivna ekspertska vlada“.


    Sjećate li se kad smo im govorili: vjerovati da će vlada sastavljena od crkve i u crkvi, vlada poštovalaca Ratka Mladića i Ahmedinedžada, vlada koju vodi antivakser što vjerom pomjera planine (realno: da zemlja nije ravna, kako bi vjerom mogao pomjeriti Lovćen? Vjera je vjera, al uzbrdo je uzbrdo), vlada jednog naroda i jedne vjere, vlada koja zapad i liberalne vrijednosti mrzi čak i više nego što voli Rusiju i Putinovu autokratiju…


    Sjećate li se kad smo im govorili: vjerovati da će takva vlada harmonizovati crnogorsko društvo i ubrzati njegovu vesternizaciju, isto je što i vjerovati da je Zemlja ravna ploča.


    I šta su nam na to rekli?


    Da smo korumpirani, da čuvamo privilegije, da smo nacionalisti, da zastrašujemo narod…


    Zajedno smo gledali kako je porinut brod. Oni sa očima punim nade da slomljena jedra i rupe na trupu nisu smetnja uspješnoj plovidbi. Mi sa očajem, jer smo znali da je potop neminovan.


    Sada je brod na dnu, u olupini se gnijezde jegulje i murine.


    A mi slušamo kako oni koji su razbili bocu šampanjca o zahrđalu krntiju i gurnuli je u more, sada mudruju o ograničenjima vlastita plovila.


    Aha, braćo i sestre… Ipak je mudo, a ne bubrezi?


    Znate kako, braćo i sestre. Eno vam vaš premijer, cvjeta od sreće dok evropski izvještaj o katastrofi koju je sa svojom bandom priredio ovoj zemlji prima kao najveće priznanje.


    Sretan je jer je njegov trud da ovu zemlju uništi prepoznat i priznat. Smije se jer je zadovoljan, iako zna da je mogao još gore.


    Uz njegovu brdopomjerajuću vjeru, vašu tobože nevoljnu („ali šta ću, nema alternative“) asistenciju i činjenicu da je Zemlja ravna ploča, ništa nije nemoguće. Ništa, pa ni to da Crnu Goru survate u more.
    Sapienti sat.
    In vino veritas

  18. #20917
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Najbolje rješenje moguće.

    Da platimo onoj Lauri Koveši kolko zine i da kupimo kokice

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Eo Laura trči da dođe i bude specijalni tužilac kod nas.
    Na poziv disfunkcionalne vlade sa upitnom većinom, koju predvodi religiozni antivakser.
    Eo ga red ljudi sa legitimitetom koji jedva čekaju da ih izgore ka što su Damjanovića i Brđanina.
    Da sjedneš i budeš specijalni tužilac sa partijskom većinom u Tužilačkom savjetu i kad se prvi put nešto što radiš ne sviđa samo dijelu većine (ne mora cijeloj) ladno te lepetnu. Ili krenu da zovu druge tužioce na razgovor da budu umjesto tebe kad te šutnu.
    Mada, šut karta bi sledovala i ako imaš drugačije mišljenje od MANS-a, npr...
    U suštini, treba da budeš proxi partija i NVO koji inače jedni drugima oči vade i da se svakome od njih svidiš ako oćeš da pretečeš.
    Idealno zaposlenje za nekog pravnika koji je izgradio kredibilitet.

  19. #20918
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Crna Gora ne radi, država zbog fotelja u blokadi - CdM

    Miraš Dušević
    Nijedna od tri grane vlasti u Crnoj Gori trenutno ne rade u punom kapacitetu.
    Vlada ne može da skrpi kvorum, Skupština ne zasijeda, pravosuđe je praktično u v.d. stanju… To je rezultat rada tijesne većine koja je osvojila vlast na izborima 30. avgusta 2020. i za godinu dana uspjela da ozbiljno uzdrma sve stubove države.
    Prateci samozadovoljavajuce izjave nasih forumasa koji teze rasulu CG i totalnom porobljavanju od stranih sila, sve sa planom koji serviraju u nizu na ovom pdf-u..
    Ovo sve djeluje kao teska prevara i planski rad da do toga dodje..
    Znaci, prvo je isla histerija da DF nikako ne dodje do vlast iako imaju koalicionu vecinu (nemam pojma koji % je u pitanju), onda jos teza vriska da SDT ne uspije da uradi nesto. Ono sto navodi na tesku sumnju jeste histericnost da se smijeni SDT i vriskom o prethodnoj vlasti, da isti ne bi imali vremena ili kapaciteta da isprate njihov rad.. Sta ovi sad rade i da li je to po Ustavu i zakonima CG, i normalno, da dovedu svoje - strance da se zamajavaju prethodnicima da za sadasnje nemaju vremena (SNS varijanta u SR).
    Sveukupno, najcudnija je igra onih koji kao fol "odgovaraju" narodu CG - Skupstina, pa eto ne sastaju se kako kaze ovaj covjek.. Sto li im je.. Cekaju da odigraju plan o kojem pise nekoliko uigranih forumasa?
    Treba ih pratiti, uzigrali su se...a mi ostali nemamo pojma o cemu oni to.. Za koje novce i koji interes?

    Hvala Lepo

  20. #20919
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Tipa ugledni pravnik Ranka Carapic. To je ocigledno mjerilo, i to je ono sto ti ne bi smetalo.
    Ako vec nece neko normalan da se prihvati, da ga ne lepetnu, onda najbolje da vratimo Ranku.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  21. #20920
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    I ideeeemo dalje za iste pare


    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to institucija For This Useful Post:


  23. #20921
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    I ideeeemo dalje za iste pare


    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Koji ti je ovo portal?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  24. #20922
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Aktuelno.me

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  25. #20923
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Aktuelno.me

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Ahahahahah

    Nemoj njih please, mada bih volio da je ovo tačno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #20924
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,342
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Ja se iskreno nadam

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  27. #20925
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Zbilja, jesu li Petricevici neki bili oni sto su krali struju za bitcoin mining u podrumu?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 837 of 1249 FirstFirst ... 337737787827833834835836837838839840841847887937 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •