Page 765 of 1249 FirstFirst ... 265665715755761762763764765766767768769775815865 ... LastLast
Results 19,101 to 19,125 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #19101
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nije legitimno tretirati DF kao nekakvog pariju, koji ne smije u vladu ni pod kakvim okolnostima. Ako oni ponude eksperte iz svoje partije onda je diskriminacija odbijati ih samo zato što dolaze iz DF. Plus bi bilo bezobrazno vladati zahvaljujući njihovim glasovima a gaditi se njihovog prisustva.
    DF ne smije u Vladu ni pod kakvim okolnostima.
    To je brana koja ne smije popustiti , naročito sada kad njihov brat blizanac DPS nema nikakve šanse da ikad više bude dio iste.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  2. #19102
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Democracy at its finest.
    Forever young, i want to be forever young

  3. #19103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Xaxaxa, čuš AfD i DF, a nemoj Gando sreće ti.
    AfD nema preko 12% podrške, i to u zenitu kad su bili u toku izbjegličke krize i nikako ne mogu biti najjači subjekat u nekoj hipotetičkoj vladi, dok je DF (aj da kažemo ZBCG da mi ne kidišete odma) uzeo trećinu glasova izašlih na izbore i najjači je koalicioni subjekat u Vladi.

    Eto je došlo dotle da ja branim DF, ali mi se kaki od ove iznudjene demokratije dje se pišate na glasove i želje trećine glasača od prošle godine, a ipak bi ste sa njka da sastavljate Vladu, ali da su oni donji (ili narodno "da se hmhm, a da vam ne ulazi").
    Primjer sam naveo samo u smislu evo sad su tamo izbori niko ih ne uzima u obzir uopšte kao koalicione partnere i na kraju krajeva prije će opet na izbore nego sa njima.
    Ista je situacija sa DF-om.
    DF je od izbora naovamo pojačavao antiEU narativ. I to dolazi čak i od Medojevića koji je odjednom postao euroskeptik parekselans.
    78% građana CG vide EU kao budućnost, tj pozitivno gledaju na ulazak u EU. Pričamo o više od 2/3 građana.
    Dalje, ovo je tranzitna Vlada, vidimo koliko se problema dešava sa par Bratićkinih izjava prije nego je postala ministarka i nekih neiskusnih istupa.
    Zamisli da je Jole Vučurović ministar kulture a Nebojša Medojević potpredsjednik za finansije. Da ne pričam o opcijama gdje Mandić želi u Vladu, Radunović itd itd
    Pa to nas ne vodi iz tranzicije nego nas još više ukopa.
    Da ne zaboravimo da je 2016 DF nudio BS-u premijera i sve što hoće i da će ih podržati samo da smijene DPS.
    Sad pričaju o tome koliko je ko osvojio, i to je ona najprizemnija politika.
    Lider pokreta koji se ne skida sa medija i najviše pljuje vladu bio je zadnji na listi, jer je sentiment naroda prema njemu 0.
    I pričaju o pazi sad - reciprocitetu - a Vlada se formirala samo iz razloga što je URA prihvatila da smijeni DPS iako je morala u koalciju koja je ideološki na potpuno suprotnim pozicijama.
    Bukvalno kao da Zeleni Njemačke uđu u koaliciju sa AfD-om, identična situacija.
    Da ne pričamo o tome da 33% podrške ne bi imali da crkva nije direktno podržala tu listu - znači ne DF nego koaliciju koju je predvodio čovjek koji je nestranačka ličnost.
    Razumijem DF što se igra sa tim brojkama i predstavljaju kao da imaju podršku trećine populacije, ali ne razumijem da ti to koristiš kao argument.
    One Ring to Rule them all...

  4. #19104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Democracy at its finest.
    Što se tiče demokratije i reciprociteta podsjeticu te da su u prošlom mandatu DPS manjine i SD sa ni 10 poslanika držale skoro pola vlade i to skoro sve najveće resore, školstvo, zdravstvo, saobraćaj itd da o dubini ne pričamo

    Ili SDP u prethodnim vladama dok se nisu podijelili sa svega 5-6% realne podrške imali su po 30% ministarstava i pozicija po dubini.
    Tako da lijepo je gledati demokratiju ali ne u smislu podjele resora jer je to stvar političkog dogovora.

    Lako je sad godinu kasnije pričati svakako ali nekako mi je žao što URA nije zauzela odmah stav dajte podršku manjinskoj vladi mi ćemo je sastaviti, ako nećete opet na izbore i tačka.

    I onda su sami mogli da ubace i manjine i demokrate i DF gdje su mislili da može i najvjerovatnije bi bila bolja situacija.
    Gora teško da bi bila nego što je sad
    One Ring to Rule them all...

  5. #19105
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Narodu nikad ugodit. Ne valja na 30 godina preko banke ne valja kod privatnika na 5 godina ropstva. Jedino dzabe izgleda valja svima.

    Daleko je Bemax od idealnog poslodavca, ali je malo privatnika koji daju stanove radnicima dzabe ili za smijesne pare. Sve je stvar percepcije i slremnosti zaloslenog da trli neke stvari zarad visih ciljeva.
    Komsija vozi pumpu za beton. Sumnjam da je inzinjer ali opet je stan dobio.

    Problem je sto Aco i Vesko imaju vojnicku disciplinu u kombinaciji sa argonacijom jednog pogotovo, i gledaju svaku vrecu cimenta i kritikuju i kaznjavaju nemar i sl.

    Dovoljno je vidjet kamione oprane i ciste. I onda ti prodje kamion Putevi Podgorice koji je star 3 godine i nije nikad opran. Jbg drzavni posao vs privatni.
    Ja lično nemam ništa protiv discipline. Nije u tome poenta ali sam od dosta ljudi čuo veoma loše primjere ophođenja protiv radnika, a što nije imalo veze sa disciplinom , već klasičnim iživljavanjem. Pa ne dobije svaki vozač stan drug, ne treba sve gledati uljepšano.

  6. #19106
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Što se tiče demokratije i reciprociteta podsjeticu te da su u prošlom mandatu DPS manjine i SD sa ni 10 poslanika držale skoro pola vlade i to skoro sve najveće resore, školstvo, zdravstvo, saobraćaj itd da o dubini ne pričamo

    Ili SDP u prethodnim vladama dok se nisu podijelili sa svega 5-6% realne podrške imali su po 30% ministarstava i pozicija po dubini.
    Tako da lijepo je gledati demokratiju ali ne u smislu podjele resora jer je to stvar političkog dogovora.

    Lako je sad godinu kasnije pričati svakako ali nekako mi je žao što URA nije zauzela odmah stav dajte podršku manjinskoj vladi mi ćemo je sastaviti, ako nećete opet na izbore i tačka.

    I onda su sami mogli da ubace i manjine i demokrate i DF gdje su mislili da može i najvjerovatnije bi bila bolja situacija.
    Gora teško da bi bila nego što je sad
    Ponude za podršku koje je davao DPS prosto nisu realne ili ih ne možemo očekivati od aktuelne vlasti jer motiv nije isti !!! Čelnici DPS-a su radili šverc svega i svačega pa su mogli prepuštit sva mjesta u razmjeni .. prosto je tako i to su manjine znale ...
    deuscroix

  7. #19107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ču motiv nije isti.
    Da je samo jedan poslanik URA rekao neću sa DFovcima niti bi se formirala ova Vlada niti bi DF pričao ni pljuvao kao što pljuje ego godinu.
    Pa da vidim đe bi našli 41 poslanika.
    Evo manjine su rekle opet, sve može ali sa DF nećemo.
    Tj sa DF-om niko više neće jer su maliciozni i destruktivni.
    Veći je koalicioni kapacitet DPS-a ovog i ovakvog nego df
    One Ring to Rule them all...

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  9. #19108
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Što se tiče politike, u poslednje vrijeme ovo je jedna od najvećih gluposti i šarenih laža... Ne postoje šanse za takav scenario.
    Ko ti to puni glavu samo da je zdravo, e takvih mi anketa hahahahaha
    To se jos nadas sa ce vlada da pane i da ce sdp I dps da se vrate ... nije ti lako.

  10. #19109
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by irriducibili91 View Post
    To se jos nadas sa ce vlada da pane i da ce sdp I dps da se vrate ... nije ti lako.
    Ja se samo nadam u bolju, ljepšu, stabilniju, moderniju, gradjansku, evropsku Crnu Goru, a ti se i dalje nadaš Kosovu ? Takvima nije lako


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  11. #19110
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Televisa presenta se nastavlja sve su prilike.

    Pobjeda piše a CDM prenosi

    https://www.cdm.me/politika/df-ce-tr...njski-poslovi/

    Ovo tek nema šanse po meni, tj dogodine što bi rekli moderni glasači.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #19111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Televisa presenta se nastavlja sve su prilike.

    Pobjeda piše a CDM prenosi

    https://www.cdm.me/politika/df-ce-tr...njski-poslovi/

    Ovo tek nema šanse po meni, tj dogodine što bi rekli moderni glasači.
    Ovo će se desiti nikad naravno i oni to znaju nego namjerno talasaju
    One Ring to Rule them all...

  13. #19112
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    nebitni resori sto bi rekla Skoj...
    f6

  14. #19113
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Ali rečenica "...vrijeme je da taj posao preuzmu ozbiljni igrači"

    Hahahahahaha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  15. #19114
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/o-znacaju-...oloskih-mjera/

    Jedan od boljih opisa za ovog čovjeka - lažni prorok Zdravko Krivokapić

    IQ ove osobe, IQ osobe koja ga je glasala i IQ osobe koja je dozvolila ovo čudo od čovjeka...
    "Mešaj mešaljic i rokaj saksofoni"




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  16. #19115
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @johnny bravo

    Ne znam što će biti, možeš DPS viđenje stvari do sjutra da plasiraš, ali onog čega sigurno neće biti je povratka DPSa na vlast.

    Prvo i osnovno, zaluđeni penzioneri koji uvijek glasaju vlast sad imaju RTCG.

    Drugo, a nikako manje bitno, je da državna administracija kao nsjveči glasački pool više neće strecati od gubitka posla i neprijatnosti i iz golog straha ne moraju da glasaju DPS.

    Što se tiče DPS sistema vlasti, ajde jedno malo poređenje sa SNSom...

    https://rs.n1info.com/vesti/ci...omu...je-jovanovica/

    Srbiju drma korupcija, ali opasno. Članak je samo jedan od desetina primjera, mi smo imsli svoje i svi znamo što se činjelo.

    Gore brat ne drži banku, ali drži restorane i ne samo restorane. Braća i sestre, kumovi i prijatelji ministara su glavni dobavljači na tenderima, izvođači radova i koncesionari. Neko će reći ta lica su samo lica, al to je već teško dokazati.

    Patriotizam u prvom planu i deri marvu. Isto ko što kod nas ima onih što maze sliku Milovu, gore su penzosi totalno zaluđeni.

    Dok se obrneš, dok se narod zamajava visokom politikom, državni resursi su u vlasništvu firmi sa egzotičinih destinacija. Ko su stvarni vlasnici, to ne znamo.

    Mi smo imali neke rizorte po primorju, oni imaju BGH20, peru se pare stravično. Ne znam jesam li čuo da je FBI (ili neko takav) tražio ugovore za BGH20.

    I poslije neko da kaže da DPS i SNS nisu sijamski blizanci.

    Korupcija kao sistem vladanja. Svi su korumpirani, od opštinskih činovnika do vrha piramide. Prljavi napreduju, jer je fioka tu (da se izvadi kad zatreba).

    Sve je ovo gore zajedničko i za DPS i za SNS.
    To ne vidi, samo ko neće.

    Beba Popović, zadužen za medije. Ne znam jel još angažovan na obije strane?

    Jedino đe se slažemo je da DFu, odnosno SNSu u CG, ne treba dati resurse da odlučuju kako oni misle da treba. Ođe prije svega mislim na energetski sektor i nekakve SNS planove sa Komarnicom.

    Iskreno ne kapiram kako neko može da mrzi Vučića a voli Mila, i obratno.

    To je isti mafijaški sistem, samo sa drugim ideološkim predznakom, ostalo je sve isto.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ne plasiram nikakvo viđenje DPS-a. Ne moraš biti simpatizer DPS-a da bi detektovao stvari o kojima pišem. Vi, srednjaci, imate problem što političku i društvenu realnost gledate dominantno u odnosu na DPS. Samim tim, sve što smatrate da slabi DPS je dobro, samo po sebi i sve što ga osnažuje je, po istom principu, loše. Mene ne interesuje to, jer to jednostavno nije stvarni svijet. Ja zahtijevam partiju/koaliciju koja će primarno da nas približi Zapadu (ali, suštinski - civilizacijski i vrijednosno) i zauvijek napravi otklon od retrgradnosti istočnjačkih i balkanskih centara moći. Hoće li se ta partija zvati DPS, URA, SD, SDP, DCG - apsolutno mi nije važno.

    Dakle, hoće li se DPS vratiti na vlast ili neće, vjeruj mi, mnogo je bitnije tebi i koaliciji koju podržavaš nego meni. Štaviše, njima je to osnova ideja vodilja. Da nema DPS-a, zaista ne znam o čemu bi po čitav dan drvile "Vijesti" i njihove partijske vedete. DPS je meni lično bitan onoliko koliko može da "potegne" ka cilju koji sam naveo gore. A trenutno ne vidim da ima te snage i vizije u partijama na vlasti. Naprotiv.

    Usput, u politici ne postoji "nikad". Ko je prije deset godina vjerovao da Aleksandar Vučić može preuzeti, ne vlast, nego skoro čitavu moć u Srbiji, pa i van nje? Ko je 95' vjerovao da će Crna Gora biti nezavisna deset godina kasnije? Ko je '85 vjerovao da je Jugoslavija broji zadnje godine postojanja? Tako da... Nikad ne bih sebe hrabrio takvim tvrdnjama.

    Elem, racio i stvarni svijet - ostalo su... ružičasti... flamingosi?
    In vino veritas

  17. #19116
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    On još ima antitijela zato se ne vakciniše. Zvali ga da mu krv ispitaju, ne znaju koji je razlog zbog tolikog zadrzavanja antitijela, sumnjaju na alkohol.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #19117
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    ne znam stvarno kakav je problem da Jole Vučurović recimo bude ministar ljudskih i manjinskih prava. baš fin i kulturan čoek, ne mrzi nikoga. sad što misli da Crnogorci ne postoje to je druga stvar.

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  20. #19118
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Što se tiče demokratije i reciprociteta podsjeticu te da su u prošlom mandatu DPS manjine i SD sa ni 10 poslanika držale skoro pola vlade i to skoro sve najveće resore, školstvo, zdravstvo, saobraćaj itd da o dubini ne pričamo

    Ili SDP u prethodnim vladama dok se nisu podijelili sa svega 5-6% realne podrške imali su po 30% ministarstava i pozicija po dubini.
    Tako da lijepo je gledati demokratiju ali ne u smislu podjele resora jer je to stvar političkog dogovora.

    Lako je sad godinu kasnije pričati svakako ali nekako mi je žao što URA nije zauzela odmah stav dajte podršku manjinskoj vladi mi ćemo je sastaviti, ako nećete opet na izbore i tačka.

    I onda su sami mogli da ubace i manjine i demokrate i DF gdje su mislili da može i najvjerovatnije bi bila bolja situacija.
    Gora teško da bi bila nego što je sad
    Opa, znači DPS, za ovih 30 godina, držao 55-70% vlasti?

    Kako se promijene narativi po potrebi. Godinama smo slušali o apsolutnoj, autokratskoj vlasti jednog čovjeka i jedne partije. Neki drugi vjetrovi počeše da duvaju.

    Vidiš da nema "nikad", @kimmi?
    In vino veritas

  21. #19119
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,388
    Thanks Thanks Given 
    4,108
    Thanks Thanks Received 
    356
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Procentualno po broju funkcija...sustinski znalo se ko odlucuje za bitne stvari

    Sent from my phone

  22. #19120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    nebitni resori sto bi rekla Skoj...
    Ali ljudi koji su toliko utonuli u DPS propagandu da Medova bulažnjenja uzimaju kao argumente

  23. #19121
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ne plasiram nikakvo viđenje DPS-a. Ne moraš biti simpatizer DPS-a da bi detektovao stvari o kojima pišem. Vi, srednjaci, imate problem što političku i društvenu realnost gledate dominantno u odnosu na DPS. Samim tim, sve što smatrate da slabi DPS je dobro, samo po sebi i sve što ga osnažuje je, po istom principu, loše. Mene ne interesuje to, jer to jednostavno nije stvarni svijet. Ja zahtijevam partiju/koaliciju koja će primarno da nas približi Zapadu (ali, suštinski - civilizacijski i vrijednosno) i zauvijek napravi otklon od retrgradnosti istočnjačkih i balkanskih centara moći. Hoće li se ta partija zvati DPS, URA, SD, SDP, DCG - apsolutno mi nije važno.
    Johnny Bravo, kralj tipskih besmislica i ofucanog narativa.

    Žarko Puhovski, nekadašnji profesor filozofije i gradjanski aktivista iz Zagreba je baš lep primetio za Vijesti, komentarišući posetu Mila Djukanovića Hrvatskoj.

    Sagovornik “Vijesti” smatra da nije teško razumjeti da se u Crnoj Gori manipuliše crkvom i vjerom, ali da on vidi dvije manipulacije.


    ”Jednu koja je protiv crnogorske državnosti i drugu koja je za. Svako ima pravo da zauzme stranu, ali u Hrvatskoj su interpretacije posljednjih događaja u Crnoj Gori takve da izgleda kao da samo jedna strana manipuliše. Gledajući hrvatske televizije, novine i portale čini se da su svi u Crnoj Gori protiv patrijarha srpskog Porfirija i novog mitropolita, a da je Đukanović čovjek koji je na braniku - kako se to voli reći - zapadnih vrijednosti. Mislim da su te ‘zapadne vrijednosti’ izlizana floskula iz Hladnog rata koja više nema smisla”, kaže Puhovski.

  24. #19122
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Prema pisanju Vijesti, naziru se bar tri nova ministarstva: kulture i sporta, saobraćaja i energetike, i ekologije i turizma, koji bi trebalo da budu izvdojeni iz postojećih organa.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...remne-za-vladu
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  25. #19123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Opa, znači DPS, za ovih 30 godina, držao 55-70% vlasti?

    Kako se promijene narativi po potrebi. Godinama smo slušali o apsolutnoj, autokratskoj vlasti jednog čovjeka i jedne partije. Neki drugi vjetrovi počeše da duvaju.

    Vidiš da nema "nikad", @kimmi?
    Ne spinuj, najmanje smo 1000 puta pisali o ovome.
    Ali su svi ministri potpisivali šta im kaže vođa ili oko vođe, zato smo i đe smo.
    Zato će i dosta ministara bivših i sekretara itd koji nijesu DPS u zatvor.
    One Ring to Rule them all...

  26. #19124
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Primjer sam naveo samo u smislu evo sad su tamo izbori niko ih ne uzima u obzir uopšte kao koalicione partnere i na kraju krajeva prije će opet na izbore nego sa njima.
    Ista je situacija sa DF-om.
    DF je od izbora naovamo pojačavao antiEU narativ. I to dolazi čak i od Medojevića koji je odjednom postao euroskeptik parekselans.
    78% građana CG vide EU kao budućnost, tj pozitivno gledaju na ulazak u EU. Pričamo o više od 2/3 građana.
    Dalje, ovo je tranzitna Vlada, vidimo koliko se problema dešava sa par Bratićkinih izjava prije nego je postala ministarka i nekih neiskusnih istupa.
    Zamisli da je Jole Vučurović ministar kulture a Nebojša Medojević potpredsjednik za finansije. Da ne pričam o opcijama gdje Mandić želi u Vladu, Radunović itd itd
    Pa to nas ne vodi iz tranzicije nego nas još više ukopa.
    Da ne zaboravimo da je 2016 DF nudio BS-u premijera i sve što hoće i da će ih podržati samo da smijene DPS.
    Sad pričaju o tome koliko je ko osvojio, i to je ona najprizemnija politika.
    Lider pokreta koji se ne skida sa medija i najviše pljuje vladu bio je zadnji na listi, jer je sentiment naroda prema njemu 0.
    I pričaju o pazi sad - reciprocitetu - a Vlada se formirala samo iz razloga što je URA prihvatila da smijeni DPS iako je morala u koalciju koja je ideološki na potpuno suprotnim pozicijama.
    Bukvalno kao da Zeleni Njemačke uđu u koaliciju sa AfD-om, identična situacija.
    Da ne pričamo o tome da 33% podrške ne bi imali da crkva nije direktno podržala tu listu - znači ne DF nego koaliciju koju je predvodio čovjek koji je nestranačka ličnost.
    Razumijem DF što se igra sa tim brojkama i predstavljaju kao da imaju podršku trećine populacije, ali ne razumijem da ti to koristiš kao argument.
    Pa upravo zbog toga tj i kažem, loš ti je primjer, jer koalicioni kapacitet AfD-a je 0 (dakle, prije je relevatnine poredjenje sa dps-om npr.), dok taj DF ipak ima neki koalicioni kapacitet, čim su 2 koalicije sa njima u vlasti.

    Nisam ja reka' da DF ima podršku trećine populacije, već trećine izašlih na glasanje (ili ZBCG), zad šta se desilo u medjuvremenu i kakvo je stanje, možemo samo da nagadjamo, ono što je relevantno su rezultati sa izbora.

    Dalje, kakve veze ima 2016-ta i ponuda BS-u za manjinsku vladu, ja koliko znam nidje takva ponuda za ove izbore nije izrečena, tako da nije bitno uopšte.

    Što se tiče euroskepticizma, ja sam odje izvlačio njihove poglede što se tiče EU iz programa njihovih partija, svaka je za pristupanje EU, a šta pjani Medo aveta, malo me se dotiče.


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Što se tiče demokratije i reciprociteta podsjeticu te da su u prošlom mandatu DPS manjine i SD sa ni 10 poslanika držale skoro pola vlade i to skoro sve najveće resore, školstvo, zdravstvo, saobraćaj itd da o dubini ne pričamo

    Ili SDP u prethodnim vladama dok se nisu podijelili sa svega 5-6% realne podrške imali su po 30% ministarstava i pozicija po dubini.
    Tako da lijepo je gledati demokratiju ali ne u smislu podjele resora jer je to stvar političkog dogovora.

    Lako je sad godinu kasnije pričati svakako ali nekako mi je žao što URA nije zauzela odmah stav dajte podršku manjinskoj vladi mi ćemo je sastaviti, ako nećete opet na izbore i tačka.

    I onda su sami mogli da ubace i manjine i demokrate i DF gdje su mislili da može i najvjerovatnije bi bila bolja situacija.
    Gora teško da bi bila nego što je sad

    Pa eto, valjda smo bili složni da su manjine i SD bile satelit interesne partije, da im je jedini cilj i svrha bila to da iscijede i izmuzu državu koliko mogu, dok mogu i da zabadaju ljude u administraciju, i sad porediš URA sa njima, oćeš da kažeš da su isti?

    I velika je razlika imati 50% Vlade kao većinski subjekt u koaliciji i imati 0% (slovima : nula) Vlade kao većinski subjekt.
    Forever young, i want to be forever young

  27. #19125
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ja zahtijevam partiju/koaliciju koja će primarno da nas približi Zapadu (ali, suštinski - civilizacijski i vrijednosno) i zauvijek napravi otklon od retrgradnosti istočnjačkih i balkanskih centara moći.
    A DPS nije retrogradni sistem moći?

    Namjerno si preskočio moju paralelu između DPS i SNS sistema vlasti?



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 765 of 1249 FirstFirst ... 265665715755761762763764765766767768769775815865 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •