Page 738 of 1249 FirstFirst ... 2386386887287347357367377387397407417427487888381238 ... LastLast
Results 18,426 to 18,450 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #18426
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ali najjače su mi jadne, ogoljene i providne spin mašinerije pojedinih odje, kao Vlada kriva za rast cijena, a sve sirovine u svijetu poskupile radi Korone, poskupila hrana u čitavom regionu, svi o tome pričaju, ali eto po njima kedino je to zapalo CG, i to radi Vlade axaxxax, cijene goriva u Njemačkoj oko 40% veće nego prošle godine, benzin na skoro 2e, ali vjerovatno je i za stanje u regionu i za forivo u Njemačkoj kriva Vlada, jadan spin da ne može jadniji, ali eto možda smo i precijenili njihove sposobnosti.


    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Понављам опет од муве се прави међед. Ја сам и прије говорио да би било можда добро да се ДФ дају два три мјеста ради мира, и не видим проблем томе. Са тим што ни раније ни сада не би добили да кажем важније ресоре. Такође овдје не видим како се уопште крши споразум који су потписали прије годину дана.

    Vidi, možemo se složiti da je nerealno DF, kao najjači konstituinent trenutne većine i partiju sa najviše glasova, çitav mandat držati van Vlade, iako bi to možda bilo i najbolje za CG (to je već u domenu špekulacija, nećemo znati dok/ako se ne desi), realno imaju glasačku snagu i neku kačinu iza sebe, ali to nije suština ove priče, što se mene tiče kogu a i ne moraju u Vladu, ali je poenta u tome da su ovim jadnim izlaganjem i oni i Demokrate poručili da su im bitniji partijski interesi i zarada nekih minornih procenata političkih poena (a i to je diskutabilno da su zaradili, kod mene su dobro kiksali), od izglasavanja zakona i izmjena koji su za dobrobit cjele CG (osim tih lopova i kriminalaca protiv kojih su upereni) i njenih gradjana, iako smo svi u neku ruku svjesni da su većini partija, ako ne i svima, partijski interesi najbitniji, ovi su to i javno pokazali i ogolili se, ono šta su nam sinoć poručili je meni užasno, pa možda je i do mene da sam lud.
    Forever young, i want to be forever young

  2. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  3. #18427
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,795
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    529 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ipak idemo na izbore
    Je li ovo neki info ili prognoza ?

    Mislim da je ovo najbolje tj. najbezbolnije rješenje za sve. Ko god pobijedi neka mu je sa srećom, samo da radi u interesu države i građana.
    Ja sam znao odavno da se poslije sezone očekuje neko dešavanje, to sam i najavljivao, ali više sam vjerovao da bi ti izbori bili na proljeće nego sad na jesen.
    Za neupućene sve partije se odavno spremaju za izbore, tako da je ovo najvjerovatniji scenario i dogovor kako da se dođe do izbora, a da niko nije "izdajnik" što je obalio Vladu.
    Će vidimo.
    Love, peace and respect.

  4. #18428
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Meni su najnejasniji ljudi koji onanisu na hapsenja. Dakle, zemlja se raspada, nikad podjeljenije drustvo i ekonomska kriza plus korona i tebi su na listi prioriteta, cus priorita, maltene jedini cilj "hapsenja". Hoce li na leb da ih mazu ne znam ali neka, pomalo devijantna skretanja jesu.
    Ne mažu se hapšenja na leb. A za pomirenje su hapšenja bitna. Zašto? Zato što oni koji misle da vrhuška iz DPSa brani interese Crne Gore će moći dobro da vide sav prljav veš, onog momenta kad neko objektivno tužilaštvo krene da pokreće istrage, a ne tužilaštvo koje spori odluke američkog ministarstva pravde oko telekoma, da ne idemo dalje.

    Za partijska tužilaštva nisam bio. Pored DPSa treba pročešljat porijeklo mnogima, zato je i sva ova frka sva oko "nacije, crkve i zastava".

    Money talks




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  5. #18429
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Nego, pominje li iko da je dobro za spuštanje tenzija da u nekoj potencijalnoj rekonstruisanoj vladi bude 25% ministar-a/ki iz redova manjinskih naroda (ne stranaka nego naroda).

    Siguran sam da bi URA bi to podržala, kao što sam za DF siguran da ne bi jer kod njih razum ne stanuje odavno, ali baš bi me zanimao stav Demokrata.

    Ili je bitnije da se Momo i možda Krapo uglave, da DF i SNP zasjednu, a manjine ko ebe.

    Poslije će bit "pobjede a ne podjele"



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  6. #18430
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Do juče se pljuvali a danas se ližu Demokrate i DF. Treba sve poslanike g***** motikom išćerat iz skupštine.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to laciale For This Useful Post:


  8. #18431
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nego, pominje li iko da je dobro za spuštanje tenzija da u nekoj potencijalnoj rekonstruisanoj vladi bude 25% ministar-a/ki iz redova manjinskih naroda (ne stranaka nego naroda).

    Siguran sam da bi URA bi to podržala, kao što sam za DF siguran da ne bi jer kod njih razum ne stanuje odavno, ali baš bi me zanimao stav Demokrata.

    Ili je bitnije da se Momo i možda Krapo uglave, da DF i SNP zasjednu, a manjine ko ebe.

    Poslije će bit "pobjede a ne podjele"



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Zar ti zaista misliš da će manjine uć u Vladu sa DF-om? Još poslije svega što se dešavalo. How yes no.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  9. #18432
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Zar ti zaista misliš da će manjine uć u Vladu sa DF-om? Još poslije svega što se dešavalo. How yes no.
    Neka URA izboksuje taj predlog, makar četiri ministarska mjesta.

    Ne pričam ja o BS i tim varijantama, pričamo o ljudima ala Džemal Perović, Osman Šarkić itd...
    Ne moraju ni oni. Zašto ne bi neki arhitekta, naše gore list iz inostranstva, došao i bio ministar urbanizma na primjer (ili pravde why not).

    Od tolike dijaspore zašto ne bi bio neko ministar u vladi. Ima tu ljudi sa debelim iskustvom i referencama.

    Lijepo bi bilo viđet da postoji ta opcija, da se nudi otvoreno.

    Zar ne bi bilo lijepo viđet nešto tipa:

    "Pozivamo kandidate sa crnogorskim državljanstvom, iz redova manjinskih naroda, da pošalju biografije u cilju građenja bolje budućnosti naše zajedničke kuće. Preferiramo kandidate koji mogu voditi sljedeća ministarstva: xxxxx"







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. #18433
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1,825
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Ok neka budu izbori.

    Koliko vidim samo jedna stranka se zalaze za nezavisno tuzilastvo i zakon o porjeklu imovine - imace moj glas.

  11. #18434
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Zar ti zaista misliš da će manjine uć u Vladu sa DF-om? Još poslije svega što se dešavalo. How yes no.
    To je nesto sto je vrlo izvjesno. Zbog popisa najvise. Provjeri malo sta gube manjine neodrzavanjem popisa.
    Time se URA izbija adut koji su do sada imali, da sve zavisi od njih. Pa nece biti u prilici da ucjenjuju kao do sada uz vecinsku podrsku naroda koji je glasao Demokrate + DF.

    Drugo, postoje neke naznake vezane za posjetu Erdogana ovdje o kojima ne zelim pricati..jer su na nivou traca

  12. #18435
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    To je nesto sto je vrlo izvjesno. Zbog popisa najvise. Provjeri malo sta gube manjine neodrzavanjem popisa.
    Time se URA izbija adut koji su do sada imali, da sve zavisi od njih. Pa nece biti u prilici da ucjenjuju kao do sada uz vecinsku podrsku naroda koji je glasao Demokrate + DF.

    Drugo, postoje neke naznake vezane za posjetu Erdogana ovdje o kojima ne zelim pricati..jer su na nivou traca
    I što kažeš, ima logike u ovome da promjene TS čekaju rekonstrukciju vlade?

    Katana da vedri i oblači dok DF i Demokrate ne uvale svoje u vladu?

    Sprdamo li se mi to ođe?





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #18436
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    A sad pazite ovo , budu novi izbori i DPS se vrati na vlast a u rukama ovakvi zakoni sto je nova vlast izglasala. Ko im moze sto prigovoriti???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #18437
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Sto mislis Kimmi da DPS ima mogućnosti da bira tuzioce sa novim zakonom, koliko bi tu Katana bilo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #18438
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ona je naglasila da prioritet URA-e nije borba za fotelje, nego ono što su obećali građanima.

    Božena je zaista moj idol. Kakva carica

    A imaše li nekoga drugog za ovu rečenicu?
    Ja mislim da DPS plače za "karakterima" poput Božene

  16. #18439
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    I što kažeš, ima logike u ovome da promjene TS čekaju rekonstrukciju vlade?

    Katana da vedri i oblači dok DF i Demokrate ne uvale svoje u vladu?

    Sprdamo li se mi to ođe?





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ne, ja se ne slazem sa tim.
    Ali to je brzinska tranzicija koja je VEC DOGOVORENA. Svi resori se vec znaju. Raspodijeljeno je sve. I za samo rekonstrukciju se zna vec neki period.

    URA je odje na najvisem gubitku, a Vlada, ako prodje kako je zamisljeno nece imati samo 1 poslanika vise od opozicije.

    URA je pala na ovoj prici oko Crkve i sad je pritiskaju i trpaju jer je u padu. URA ulaskom manjina gubi svoju poziciju, sto je glavna zelja DF i Demokrata. Zato sto je URA zbog pozicije koju je imala, a realno najmanjim glasackim tijelom..vedrila i oblacila.
    Napravljena je velika greska i nesposobnoscu svojih ljudi zamalo su nas odveli u rat. Najmanje sto ce se desiti ..je da politicki snose odgovornost.

    Vidjecemo.
    Svakako je po mom misljenju dobro sto se samo jedni ne pitaju. Samo sto trpi narod jer neke stvari ne idu tempom kojim bih ja volio, ali svakako se desavaju.

  17. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  18. #18440
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    To je nesto sto je vrlo izvjesno. Zbog popisa najvise. Provjeri malo sta gube manjine neodrzavanjem popisa.
    Time se URA izbija adut koji su do sada imali, da sve zavisi od njih. Pa nece biti u prilici da ucjenjuju kao do sada uz vecinsku podrsku naroda koji je glasao Demokrate + DF.

    Drugo, postoje neke naznake vezane za posjetu Erdogana ovdje o kojima ne zelim pricati..jer su na nivou traca
    U suštini, posjeta Erdogana i njegova poruka jesu svakako nešto o čemu se pročulo...e sad, sva ova "drama" u CG je čista farsa. Opet se ne kapira da velike sile su se uvijek pitale. Loša stvar je što će se potresi u CG nastaviti jer se šuška i o velikim hapšenjima u najavi, a što "patriote" će dodatno ražestiti..jes da će mnogi branioci miliona završiti u žspu zbog nasilja i napada na službena lica ali CG će nakon toga malo počinuti od haosa.

  19. #18441
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    ako Manda i Pipun ne budu u Vladi ništa nismo uradili!

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #18442
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    U suštini, posjeta Erdogana i njegova poruka jesu svakako nešto o čemu se pročulo...e sad, sva ova "drama" u CG je čista farsa. Opet se ne kapira da velike sile su se uvijek pitale. Loša stvar je što će se potresi u CG nastaviti jer se šuška i o velikim hapšenjima u najavi, a što "patriote" će dodatno ražestiti..jes da će mnogi branioci miliona završiti u žspu zbog nasilja i napada na službena lica ali CG će nakon toga malo počinuti od haosa.
    Ja sam cuo dosta toga, ali zaista necu na ovom mjestu o tome. Ali mislim da ce morati zatvor se siriti zbog onih sto su nam jebali oca.

  21. #18443
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Sto mislis Kimmi da DPS ima mogućnosti da bira tuzioce sa novim zakonom, koliko bi tu Katana bilo
    Bilo bi isto kao i sada/ranije, jer su svakako svi bili njihovi...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  22. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  23. #18444
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Bilo bi isto kao i sada/ranije, jer su svakako svi bili njihovi...

    Sent using Tapatalk
    Samo sto ih sad nema ko proziva ti za to, do sad su mogli.
    Hocu da kazem koliko je zakon los, kad svima odgovara da politi zuje tuzilastvo lagano
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #18445
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Idemo

    Demokratska Crna Gora poručila je da dok je Dritan Abazović u Vladi, da ona ne može biti ekspertska.

    Demokrate su Građanski pokret URA pitali "za šta je konkretno ekspert čovjek koji nema dan radnog staža u sektoru bezbjednosti, a vodi isti još predstavljajući da svako ko progovori o načinu na koji ga vodi jeste izdajnik i antievropejac".

    https://www.vijesti.me/v/566660?utm_..._share_counter
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  26. #18446
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    ljudi su uspjeli da budu veće splačine no DF. a to je baš, baš teško

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  28. #18447
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Idemo

    Demokratska Crna Gora poručila je da dok je Dritan Abazović u Vladi, da ona ne može biti ekspertska.

    Demokrate su Građanski pokret URA pitali "za šta je konkretno ekspert čovjek koji nema dan radnog staža u sektoru bezbjednosti, a vodi isti još predstavljajući da svako ko progovori o načinu na koji ga vodi jeste izdajnik i antievropejac".

    https://www.vijesti.me/v/566660?utm_..._share_counter
    Demokrate su legende. Kako ga zavukoše majstorski.
    Nego, jel Božena imala još neki susrete sa DPS-om priča li se šta?

  29. #18448
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ljudi su uspjeli da budu veće splačine no DF. a to je baš, baš teško

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Sta su slagali?

  30. #18449
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,795
    Thanks Thanks Given 
    828
    Thanks Thanks Received 
    784
    Thanked in
    529 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Sta su slagali?
    Koliko ja vidim ništa, auh...
    Ovo su novi izbori nema šta poslije ovoga da se traži.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  31. #18450
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Sta su slagali?
    znaš kako, pisati ovakva saopštenja za čoeka koji ti je koalicioni partner je dno. valjao im je Dritan prošle godine, bio heroj, sad se pljuje. pričamo o partiji koja je htjela da uzme FSCG, tako što su njihovi predsjednici opština vršili pritisak na klubove.

    kakve to dokaze imaju za ovo?

    Demokrate su, između ostalog, optužile URU i da su sve "spremili da DPS pobijedi na Cetinju.

    znači DCG je dobar Mitrović, čoek koji je odavno trebalo da bude smijenjen? koji sve zakone ove države krši uredno? a ministar je?

    idemo dalje, sad je URA plaćenik SNSa jel?

    Dok smo mi satanizovani od beogradskih tabloida, vi ste bili (i ostali) zvijezde istih Vučićevih medija.

    al dobro, neka ne valjaju Sergej i Brđanin. postavite Mandu, Pipuna, Slavena pa neka vam oni donose boljitak

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  32. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


Page 738 of 1249 FirstFirst ... 2386386887287347357367377387397407417427487888381238 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •