Page 724 of 1249 FirstFirst ... 2246246747147207217227237247257267277287347748241224 ... LastLast
Results 18,076 to 18,100 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #18076
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Tuzno je vidjeti pojedine Cetinjane kako se opterecuju sustinski nebitnim stvarima, dok im je sredina u kojoj zive bez bilo kakve ekonomske perspektive, sa unistenom lokalnom privredom i ogromnom nezaposlenoscu.

    Jos je tuznije docekivati aplauzima i ovacijama osobu koja je za takvo stanje direktno odgovorna.

    Belveder je trebao da bude blokiran devedesetih kad je pocelo ekonomsko propadanje, i ne samo Belveder, nego i Budos i svi prilazi opustosenim gradovima.

    Nego se i tad branila drzava od unutrasnjih neprijatelja, no ovaj narod nikako da nauci iz svojih gresaka.

    Pali su Belveder i Budos davno, jer nije bilo naroda.

    PS.

    @Gagarin slucajno bacih pogled i moram priznati da sam prijatno iznenadjen tvojom produktivnoscu na ovom forumu i temi o Vladi.

    Ako Tapatalk ne laze, member since 31.08.2020, sa skoro 2600 postova, skoro 7 dnevno. Svaka cast na energiji zaista, nadam se da imas i neke koristi od toga.


    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  2. The Following 7 Users Say Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  3. #18077
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Citat prađeda ti mi je potpuno jasan samo u nastavku tvog posta ("A izgleda da se smiju naqrčit samo DPS-u....)nisam siguran percipiraš li DPS kroz tu izreku prađeda ti ,jer,eto, i URA-i mekoj i bez testisa može bit da se "naqrči DPS-u.Ja te svatih da je URA meka ali je DPS mekši pa ga svako(i URA) može ugazit

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Oćeš da kažeš proliv?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  4. #18078
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Je li moguce da premijer jedne evropske drzave koja tezi EU nije vakcinisan? Kukala nam majka s njim. Zato Djuka gospodin, bocnuo se i dao primjer gradjanima

    https://m.cdm.me/politika/drustvene-...dinim-avionom/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  5. #18079
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Je li realno da se ovo radi u ovom trenutku, je li moralo baš sad? Da se razumijemo zabolje me uvo na koga se što vodi, ali nije se ni oladila situacija na Cetinju i ti sad nađeš da se igraš katastra i dijeliš ovaj zadojeni narod još više (ako ima kud više). Je li realno da su ga Dritanu ovako zavukli, nako se se isti nije izvinio unaprijed, misleći na ova današnja dešavanja na koje izgleda nije moga' uticati?
    Ova i ovakva odluka vlade je IZRAZ NEZNANJA KOJE ZALAZI U DOMEN NAUČNE FANTASTIKE. Može i drugačije da se kaže-
    ako je ono otpuštanje onoga vozača- kurira bez disciplinske bilo krajnje diletantski akt, za koji bi skoro svaki studet prava navrh par mjeseci znao da ne može tako, ovaj postupak je onda ravan državnom udaru
    Ali se nisam šalio, no ovaj smajli iskreno plače.
    Jer je vlada direkt preuzela ovlaštenja parlamenta i suda, bez iđe ikakvog pravnog osnova na svijet. I, što si dobro zapazio, BEZ POTREBE.

    Može i još drugačije da se kaže, slično kako im ga i, vjerovatno ponajbolji pravnik za svjetlosnu godinu među njima, Dragan Šoć, neko jutro lijepo reče-
    može lokalna skupština pričat i odlučivat kako oće, to pravnu posledicu neće imat.
    Jer je može imat samo sudska odluka.
    I shjutri dan vlada uleti u istu priču, samo na iljadu puta gori način- uz privremenu mjeru još.
    Auh.
    Potpuno isto ko i sa lokalnom skupštinom- to što je vlada odlučila je mogo odlučivat samo sud.
    Ili, ako je vlada riješila slučajno da to stekne kakvim drugim načinom ( eksproprijacija, blablabla ), onda je prvo morala čekat da to podrži državna skupština.

    Motivi ovakve odluke ostaju u zoni agenata Foksa i Moldera. Ali posledice ostaju po našim leđima, i tu se svaki osmjeh briše sa scene.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  6. #18080
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Druže, ti si nekog nazva gownetom, a sad se snebivaš.

    Ne ide to tako.

    Da nisi mene konkretno uvrijedio, ali jesi neđe one kojima na neki način vjerujem. Što znam mislim da ako ovi što bi da je satru uspiju da ugase jedinu realno građansku opciju, možemo polako svi da se pakujemo.

    Nisam ni ja tebe nazvao lopovom, "samo" podržavaocem istih, tako da ne znam čemu drama.

    Što se tiče ovog rješenja vlade, apsurdno je da litijaši sad prepisuju crkve na državu, a bivša vlast traži da se upiše na crkvu.

    Sve što se dešava je guranje naroda u torove, pa i ovo, ali ja što ću odbijam da se svrstam.

    Ni lopovi, ni popovi!!!

    Preskačeš neke postove, na znam zašto.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Nesretno sam se izrazio, zaista nikoga nisam htio nazvati gownetom, i izvinjavam se ako si se ti ili bilo ko drugi makar i indirektno osjetio uvrijeđenim.
    Više mi se odnosilo što ti se događa kada si mek, da te ljudi gaze.

    Vjerovao ili ne, simpatišem URU neđe i volio bih da prežive uprkos gomili mana koje imaju. I smatram da neka lijeva eko opcija treba da postoji. Ali niz grešaka koje su napravili, od samog početka, govori mi da sami sebi skaču u stomak. Da je gomila amatera sa kombinacijom neznanja i samopouzdanja koja bi nakovanj slomila, a ne sminala neku partiju. A iskusniji utekoše, čini mi se. Mada su mlađima, kako se ovdje smatra, uslugu napravili.

    Možda sam ja star, pa sam ispao iz tokova. Ali onakvo pljuvanje i posle toga kao da ništa nije bilo. Kad se tako postaviš naravno da će te svako gaziti. Za Krivokapića sam shvatio da je religiozno utripovan da ima misiju i da je to žertva bogougodna i da mu ne smeta pljuvanje. Ali za partiju URA ne znam baš.
    I što misliš, posle onakve pljuvačine i svega, ko će sjutra biti blesav da se, kao kvalitetno rešenje, a ne kao partijski vojnik dofati nečega u tužilaštvu npr.
    Dritanovo izvinjenje Cetinjanima, a partneri ga sjutra dan kvalitetno zavuku sa manastirom koji uzmu Cetinju. Pored takvih partnera neprijatelji su ti čist višak.

    A sve je to zato što se URA podrazumijeva. Znaju da su se zakucali i da nemaju đe drugo.

    Znaš koga poslodavci najbolje paze i ko je šefovima najkurčevitiji. Onaj koji sjutra može da pređe neđe drugo da radi, najniže plaćeni za proste poslove i preskupi specijalisti. Tako je i sa politikom. Kad se zakucaš bez alternative ne čudi se što te svi gaze. Nema to toliko veze sa torovima. Ovako je u svaki posao.

    A što je alternativa? DPS? Ne mora samo to. Ajmo nove izbore, pa da malo miješamo karte... Znaš kako bi se svi ukakili.

  7. #18081
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Imaš li osjećaj da je današnjom odlukom oko manastira, vlada u kojoj od partija jedino URA zvanično participira i može da je oburda, potpomogla ućerivanje naroda u torove? Ali zaista...



    Kosti raznoraznih predaka u raznorazne svrhe ovdje su folklor da se ne lažemo
    Fakat da je ovo avetinja.
    S obzirom da je odluka DPS iz 2005, koju kao ni vecinu nisu sprovodili, nego eto pro forme, da se ima papir....
    Koji ce diskurs i tebi i CDM i DPS da bude kada na red dodje prebivaliste.
    Koje ste onako lijepo zakucali u ustav, dje trebaju 2/3 poslanika, koji se nece imati za to pitanje nikad.
    Hoce li i to da bude utjerivanje u torove od strane vlade.
    Kad se vec raspises, volio bih tvoje misljenje o tome zasto je DPS donosio ovakve odluke, koje dugorocno uticu na sve nas.
    Kapiram da je to bilo, ovaj moze a ovaj ne....
    Ali zasto vam nije to smetalo, jer sad ocekujete da nova vlada krsi ustav, i prozivanje vjerovatno URA za izdaju.
    Samo kratak osvrt stavi sta ocekujes da ce da se desi, ko je kriv i sta su moguca rjesenja

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  8. #18082
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da nije grđi od onoga Kovačevića Unišić, pa ne viđu da nešto smeta?
    Upravo je poenta u ovome što si napisao, a evo drvim koliko već o tome, da nema neke bitne razlike između DPSa i DFa. Samo baštine rszlilite nacionalizme, klasično jahanje na "patriotizmu" zarad sticanja političkih poena i lične koristi, uz pregršt budaletina u svonim redovima.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  10. #18083
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Upravo je poenta u ovome što si napisao, a evo drvim koliko već o tome, da nema neke bitne razlike između DPSa i DFa. Samo baštine rszlilite nacionalizme, klasično jahanje na "patriotizmu" zarad sticanja političkih poena i lične koristi, uz pregršt budaletina u svonim redovima.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    I glas URA za dotičnog, za par koritaša. Jače od mene, sorry

  11. #18084
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Znam da ti je to zasmetalo kod URA, ali stvari idu u paketu

  12. #18085
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Evo ga još jedan evropejac i kosmopolita iz redova DPSa....



    Oće li ga skloniti iz redova da mi je znati...


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  14. #18086
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Evo izgleda da Vlada nesto i radi:


    "Crna Gora je najnaprednija država - kandidat za članstvo u Evropskoj uniji (EU)", kazala je Merkel







    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-clanstvo-u-eu

  15. The Following User Says Thank You to autoput For This Useful Post:


  16. #18087
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    I glas URA za dotičnog, za par koritaša. Jače od mene, sorry
    Greška, slažem se, ali kad uporediš tu grešku sa svim onim što je DPS uradio za ove tri decenije od ove države.... pa sve je smiješno.

    Kad već do iznemoglosti rabiš to jahanje na patriotizmu, volio bih da iskopaš za ikoga iz vođstva GP URA ovakve stavove iz prošlosti.



    Ja jednostavno ne vjerujem konvertitima, a koji su u svakoj ideologiji enormno povećavali bogatstvo svoje porodice, kumova i prijatelja.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. #18088
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,964
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    a zasto merkelova nije posjetila predsjednika kao sve ostale okolo sto je?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. The Following 5 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  19. #18089
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    javni diskurs kod nas je takav kakav je. uvrede na relaciji vlast - opozicija imamo eo ko zna koliko. ali malo jes problem kad imamo saopštenja između stranaka koje su na vlasti. recimo DCG i DF su se prepucavali na tako niskom nivou da je ono odvratno bilo. za to vrijeme su uredno radili zajedno da uzmu FSCG. od prošlog ponedeljka na URU su svi digli viku. recept kao onaj koji koristi SNS protiv Marinike. užasan, jadan i nikakav. Milača koji je bio 'Crnogorac', izvještava vas srećan iz štaba DPSa pa postade 'Srbin' za pare treba da drži čas Dritanu? e, propalo se. DCG koja piše saopštenja koja su dno, gora čak i od DFa

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Interesantno je kako niko iz DPS tabora na forumu ne komentariše ovu vijest.

    Mislim, jasno je svima da je za njih URA izdajnička i da im je jedina mjera "patriotizma" ulazak sa lopovima u koaliciju.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. #18090
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Interesantno je kako niko iz DPS tabora na forumu ne komentariše ovu vijest.

    Mislim, jasno je svima da je za njih URA izdajnička i da im je jedina mjera "patriotizma" ulazak sa lopovima u koaliciju.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ne znam kako, pogrineših quote. Ako mođe moderacija da koriguje, mislio sam na moj post o ovoj vijesti

    http://www.rtcg.me/vijesti/politika/...istvu-cpc.html

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #18091
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Je li moguće da će URA glasati da se CT manastir dodijeli Mirašu?
    Kakvi su ovo lomovi i prelomi kroz glavu, Mašane autsajderu.

  22. #18092
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Колико видјех није било гласања колико видјех, само неки закљушци донесени.
    Hasta siempre!

  23. #18093
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Je li ovo so iz Solane "Bajo Sekulić"? A, praštajte, zaboravih da su je utulili, tako da solimo samo sa uvoznom sad.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  24. #18094
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,202 Posts

    Default

    CG 2021 - skoro pa ulazimo u cetvrtom kvartalu. Može li se već ova godina sumirati sa parolom "Nema veze, sad smo naši".
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. #18095
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Je li ovo so iz Solane "Bajo Sekulić"? A, praštajte, zaboravih da su je utulili, tako da solimo samo sa uvoznom sad.

    Ovo je tuzlanska so. Sto bi trebao predstavljati ovaj "performans" ja nijesam provalio?
    Budite relaksirani.

  26. #18096
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Na tom "performansu" su psovali Dritanu "majku muslimansku".

    Toliko o europejcima, kosmopolitama i građanštini.

    Gasy!!!!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #18097
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Je li moguće da će URA glasati da se CT manastir dodijeli Mirašu?
    Kakvi su ovo lomovi i prelomi kroz glavu, Mašane autsajderu.
    a šef partije im, ujedno i vicepremijer, za to da manastir bude u vlasništvu države. a nije ni čudo što ih Milača buši

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  28. #18098
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    10,920
    Thanks Thanks Received 
    5,156
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Ovo je tuzlanska so. Sto bi trebao predstavljati ovaj "performans" ja nijesam provalio?
    Možda ima neke veze sa zaplijenom "belog",pa im spočitavaju?Ono,mislite li da se od prodaje soli može živjet?


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  30. #18099
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Na tom "performansu" su psovali Dritanu "majku muslimansku".

    Toliko o europejcima, kosmopolitama i građanštini.

    Gasy!!!!


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Toliko o "multietnickom i medjuvjerskom" skladu kojem treba svi da tezimo.
    Budite relaksirani.

  31. #18100
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    a šef partije im, ujedno i vicepremijer, za to da manastir bude u vlasništvu države. a nije ni čudo što ih Milača buši

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Jesi li i ti krenuo u rafalnu paljbu.

    Jesi li vidio da je odluka donijeta na osnovu "pribavljene saglasnosti većine članova vlade".

    Da su svi dali saglasnost budi siguran da bi to apostrofirali.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 724 of 1249 FirstFirst ... 2246246747147207217227237247257267277287347748241224 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •