Page 719 of 1249 FirstFirst ... 2196196697097157167177187197207217227237297698191219 ... LastLast
Results 17,951 to 17,975 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17951
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    oce li neko da mi objasni zasto nije bilo promjene urednistva i u pobjedi ? i ona je koliko znam u drzavnom vlasnistvu, a najveci je huskac protiv vlasti i generator nacionalnih podjela

  2. #17952
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Informacija je da je poruka mafije. Vec je na isti nacin mu cerka imala problem gore.
    Receno je da je javljeno da su "vidjeli naoruzanog covjeka". Nije tacno. Covjek je oruzje drzao u kaseti u autu. Nisu mogli vidjeti oruzje kod njega.

    Policajci su dobili naredjenje za ono sto su uradili sinoc. Naloga za to nema. Ali je pretpostavka da je u pitanju dio policije blizak narkosima nasim..sa Balkana. Pa slanje poruke.
    cus meni bliski ljudi rade u policiji, kad dodje Vucicev sin, najmanje 4 do 5 policajaca su u njegovom okruzenju i prate ga 24 sata, kako mu se nesto ne bi desilo, a ovi kao nisu znali da se radi o premijerovom sinu, nidje veze. ovo je naredjeno sa vrha 99 %

  3. #17953
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Svejedno ali je ovo velika sramota za Vladu Srbije a pogotovo za Vucica.

    Ako je potez mafije, zasto nije objavljena vijest sinoc po svim novinama u Srbiji, b92 je objavio samo demant policije a izvornu vijest nije uopste objavio.

    Da je ovdje neko pretresao i repetirao pistolj na Danila Vucica od plakanja i kuknjave se ne bi moglo zivjeti bar tri dana.

  4. #17954
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Bolesna zemlja sa bolesnim predsednikom…

    Nista bolje se ni ne moze ocekivati, a prvi kuka kad mu neko pomene sina

  5. #17955
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Bolesna zemlja sa bolesnim predsednikom…

    Nista bolje se ni ne moze ocekivati, a prvi kuka kad mu neko pomene sina
    Jel onog sina što kao nije znao da se fotkao sa priladnicima kriminalnih klanova, koji su naravno poznati policiji ali ne Vučiću i medijima koji su pod njegovom kontrolom?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #17956
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ovi su ih "profesionalno" zaustavili kad su već bili ispred zgrade tj. čitajući između redova, prišli su im kad su ovi već bili stali..
    Kako se prilazi licu za koje se sumnja da je naoružano a to se ne vidi na prvi pogled i lice ne pruža nikakav otpor? (govorimo o idealnim uslovima) Prvi i ključni korak je komunikacija, dalje identifikovanje dotičnih (naš pripadnik službe zaštite i pratnje je dužan na zahtjev službenog lica da pokaže službenu legitimaciju).. Repetiranje i držanje na nišanu je krajnji korak i čisto sumnjam da su im dali povod za takvu "profesionalnu" reakciju (citiram izjavu mup-a RS)..
    Pokazivanje moći tj. udaranje na samog premijera u ovom slučaju..
    Hvala na pojašnjenju.
    Znači, ako imaš prijavu da neko lice je naoružano, službeno lice mu ne prilazi sa pištoljem u rukama?
    Forever young, i want to be forever young

  7. #17957
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Jel onog sina što kao nije znao da se fotkao sa priladnicima kriminalnih klanova, koji su naravno poznati policiji ali ne Vučiću i medijima koji su pod njegovom kontrolom?
    Ma jok… onog sina sto nema veze sa FK Rad a tamo je stalno…

  8. The Following User Says Thank You to zaro For This Useful Post:


  9. #17958
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordjije View Post
    oce li neko da mi objasni zasto nije bilo promjene urednistva i u pobjedi ? i ona je koliko znam u drzavnom vlasnistvu, a najveci je huskac protiv vlasti i generator nacionalnih podjela
    Pobjeda je privatna, a vlasnik je "Statis"

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #17959
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Ne jer prosto se ide prvo na deeskalaciju.. Policajac ima pravo da drži ruku na pištolju koji je u futroli prosto kao mjera opreza, drugo je da je ovaj mahao rukama, pružao aktivni otpor ili mahao pištoljem..
    Kad je već naša vlada reagovala i plus što to nije jedini incident, čisto sumnjam da su im dali povod za tu reakciju..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #17960
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    937
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Opet, da budem jasan zarad održavanja zdrave diskusije, nije meni problem crkva koliko ljudi koji su na njenom čelu. Nisam previše 'mirisao' Amfilohija ali sam ga do jednog nivoa poštovao zato što je stajao iza svojih stavova i zbog toga što je imao kičmu. Sa njim smo znali na čemu smo a sad je već vrag odnio šalu..
    Sa Joanikijem znaš ili ne znaš na čemu si?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  13. #17961
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Sa Joanikijem znaš ili ne znaš na čemu si?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ne, jer je čovjek imao jednu priču dok je Amfilohije bio živ a nakon toga je naprasno počeo sa ustupcima ka df-u a protiv Zdravka i ove vlade.. Tj. zna se pod čijom je centralom, a upravo zbog toga je Amfilohije bio bolji čovjek od njega, sa kičmom i stavom..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #17962
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    937
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Daj konkretne primjere zašto tako misliš? Ako ćeš da budeš ozbiljni shvaćen. Da ne pričamo o nečijem ličnom mišljenju.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  15. #17963
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Daj konkretne primjere zašto tako misliš? Ako ćeš da budeš ozbiljni shvaćen. Da ne pričamo o nečijem ličnom mišljenju.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Samo da si ispratio onaj cirkus koji je nastao nakon smrti Amfilohija i natezanja df-a sa vladom o podršci za ovo ili ono, kad se počela priča o nasljedniku koji će da preuzme MCP, pa Daka i tako to.. Nemam vremena da se bavim hronološki šta i kako.. A nešto se neću potresti oćeš li me ti lično uzeti za ozbiljno, na kraju krajeva to je moje razmišljanje sa kojim ne morate da se složite..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #17964
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne jer prosto se ide prvo na deeskalaciju.. Policajac ima pravo da drži ruku na pištolju koji je u futroli prosto kao mjera opreza, drugo je da je ovaj mahao rukama, pružao aktivni otpor ili mahao pištoljem..
    Kad je već naša vlada reagovala i plus što to nije jedini incident, čisto sumnjam da su im dali povod za tu reakciju..
    Policajac ima pravo i da izvadi pištolj i da ga repetira, ako smatra da je to nužno u datom momentu. To se ne smatra upotrebom oružja.
    Jedan prilazi bez izvadjenog pištolja sa rukom na istom, a drugi u pozadini vadi pištolj.
    Eto, to je neka školska procedura.
    Ali praksa je drugo. Može i sa rukama u džepovima pa da sve bude ok, a može i svi da potegnu utoke pa da se loše završi.

    No, ja mislim da je to sporedno pitanje u ovom momentu.

  17. #17965
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Vazi...nije imalo veze sto se radilo o sinu Zdravka Krivokapica.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  18. #17966
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    U svemu tome jedino je sigurno da kad imas imas Vucicevog analnog alpinistu na mjestu ministra MUP-a ovo ce ti se desavati zato fino kad te neko ne zeli u svojoj kuci pokupis stvari i vrnes se nazad, ostavis ludake da zive u svome matrixu od drzave.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  20. #17967
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Pa nije baš sporedno pitanje, nego je glavno pitanje koja je procedura.
    Mislim, mora li svako znati ko je Zdravkov sin (Zdravko je tek uša u politilu i eksponiran tek u zadnje vrijeme, ja prvi ne znam kako mu izgleda ni sin ni ćerke, čak prije ovoga incidenta nisam ima' pojma ni da ima sina, i za ćerke sam saznao tek posle onoga na Budoš sto je bilo, dok npr. znam i kako izgledaju i Milov i Vučićev sin jer su odavno u žiži javnosti), nisam ja upućen u tačnu proceduru, zato sam i pitao kakav je protokol.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #17968
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Samo bih polemisao sa tezom @Nije bitno da su izborne šanse DPS bolje nego prije nedelju dana. Kako god da je ko u ovome na Cetinju prošao - DPS je čisto izgubio. I to baš katastrofalno.

    Ispali su ekstremni (oni su cijelu krizu lansirali i radikalizovali). Ispali su glupi (bacili Veljovića kao adut na sto a policija ga ladno uhapsila). Ispali su nemoćni (došao predsjednik i svi poslanici a skupilo se 2.500 ljudi). Što je najgore, posvađali su se do nezbora sa Zapadom, koji dugo pamti i teško prašta takve stvari.

    Otud i svađa među vladajućim partijama, jer se otimaju ko je zaslužan što se odigrala vrlo napeta partija pokera, nije popustilo pred blefom DPS i nanijet im najveći poraz od 30. avgusta.
    Ada sa čim ćeš ti drugo polemisati. Valjalo bi da se oslobodiš od paničnog straha od pada ove vlasti, jer se pad primakao. Posle toga ne mora da znači da će biti DPS na vlasti, ali ovi sadašnji neće sigurno.

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Nijesam siguran da li je to kuća ili stambena zgrada.
    Kvaka je u autu, to jest reg.tablicama.
    Ako je, kao što MUP Srbije saopštava, neko dojavio da se tom i tom autu, tih i tih reg.oznaka, nalazi naoružano lice, onda bi dežurna služba kojoj je to prijavljeno provjerom kroz sistem trebala da zna da je to vozilo koje prevozi štićenu ličnost.

    Mislim da bi trebalo da zna i da se ti podaci unose u jednistevne informacione sisteme MUP-a.
    Jedino ako štićena ličnost koristi više vozila , a nije svako prijavljeno.

    Nema šanse da policajac na terenu zna svaku štićenu ličnost, ni kako izgleda ni gdje živi. Niti je to njegov posao. Njegovo je da postupi po dojavi iz dežurne službe.
    U Beogradu i Srbiji ima mnogo štićenih ličnosti. Ambasadori, diplomate, njihove porodice, političari, bivši i sadašnji funkcioneri i njihove porodice, biznismeni, kriminalci...svako po nekoj osnovi uživa zaštitu.
    Eto, samo Krivokapićevih ima četvoro ili petora, a niko do juče nije znao ni da postoje ni gdje žive.

    Sigurno je samo da ovo nije slučajno.
    Ja mislim da je ova priča o "štićenoj ličnosti" dosta šuplja, nevezano za to što mislim da je ponašanje države Srbije žalosno.

    Ja nisam čuo da je normalno da naoružani pripadnici bezbjednosnih službi druge države regularno žive i rade u Srbiji / Crnoj Gori / itd. Ajde po protokolu kad se dogovori posjeta; ili kad je diplomatsko predstavništvo u pitanju.

    Ali ovako, da uredno u civilnom vozilu / sa civilnim tablicama, sjedi naoružan čovjek, koji čuva drugog čovjeka, jer je taj drugi u stranoj državi štićena ličnost - dosta kaubojski zvuči. Koliko ja znam, štićene ličnosti bi morale da se obezbjeđuju u saradnji sa MUP-om države domaćina. Zamislite taman Danilo Vučić živi u CG i da ga čuva srbijanski policajac sa oružjem. To ne bi moglo nikako, koliko ja znam, morala bi da ga čuva naša policija.

    Ono...štićena ličnost koja se štiti van sistema države domaćina? To meni više liči na privatno obezbjeđenje, nego na to da mali od Krivog zaista uživa status štićene ličnosti u Srbiji (naši spiskovi štićenih ličnosti ni po čemu ne obavezuju druge države, kao takvi - to postaju tek kad se iskomunicira i izdogovara sa drugim državama).

    Valjalo bi da neko izađe da kaže kako su te stvari formalno uređene. Ovako to meni nešto dosta "kafanski" izgleda, i nije mi jasan službenik naše policije koji bi pristao da obezbjeđuje sina od premijera gore u takvim uslovima. Šta da se nešto desi, po kojim ovlašćenjima on postupa? Po policijskim ne može ama baš nikako, jer on gore nije policajac već građanin. Sina od premijera gore bi trebao da obezbjeđuje MUP Srbije.

  22. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:

    ASC

  23. #17969
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    A vidji im izjave molim te.

    "Није проблем када неком треба поново објаснити али јесте проблем када неко неће да чује објашњење."


    http://www.mup.gov.rs/wps/portal/sr/...6-a07f29c4d883
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. #17970
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    "Наши припадници умеју да повисе и тон док прилазе наоружаним лицима и надамо се да то није много узнемирило легитимисану господу."

    Oni se jos i sprdaju u zvanicnom saopstenju.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  25. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  26. #17971
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Saopštenje im je "seljačko" i spušteno na ličnu ravan, ali ne suština u tome, da ako su (kao što kažu) ispoštovane sve procedure, ne vidim problem.
    Još je oružje regularno vraćeno u posjed tipu iz obezbjedjenja.
    Forever young, i want to be forever young

  27. #17972
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Saopštenje im je "seljačko" i spušteno na ličnu ravan, ali ne suština u tome, da ako su (kao što kažu) ispoštovane sve procedure, ne vidim problem.
    Još je oružje regularno vraćeno u posjed tipu iz obezbjedjenja.
    Znaci pratili su auto neko vrijeme dok se nije zaustavilo, sto znaci da su morali kontaktirat centralu, a centrala nije imala upisano broj tablica auta koje koristi sticena licnost susjedne drzave, jos sina premijera te drzave. Nijesu znali. Moguce. Ali za ne vjerovat.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  28. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  29. #17973
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Opet kažem, nisam iz te branše pa ne znam proceduru, da li civilne tablice mogu uopšte doći u takvu poziciju da budu pod oznakom štićene ličnosti, pojma nemam.
    Ako je ispoštovana procedura u potpunosti, ne vidim problem, ja još ne znam ni kako mu izgleda taj sin.
    Forever young, i want to be forever young

  30. #17974
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa nije baš sporedno pitanje, nego je glavno pitanje koja je procedura.
    Mislim, mora li svako znati ko je Zdravkov sin (Zdravko je tek uša u politilu i eksponiran tek u zadnje vrijeme, ja prvi ne znam kako mu izgleda ni sin ni ćerke, čak prije ovoga incidenta nisam ima' pojma ni da ima sina, i za ćerke sam saznao tek posle onoga na Budoš sto je bilo, dok npr. znam i kako izgledaju i Milov i Vučićev sin jer su odavno u žiži javnosti), nisam ja upućen u tačnu proceduru, zato sam i pitao kakav je protokol.
    Ne mora niko nikog da zna. Već sam pisao na prethodnim stranama , pa me mrzi da se ponavljam. U gradu milion i po stanovnika, sa bezbroj štićenih ličnosti, sad će baš neko da zna svaku štićenu ličnost i auto kojim se prevozi.


    To ti je kao kad neko dojavi da je u nekom lokalu postavljena bomba. Pa policija dodje sa protivdiverzionom zaštitom, isprazni lokal, sve prevrnu i nigdje ništa. I nikom ništa, samo gazda osta ojadjen.
    Nije problem procedura, nego ko je tipovao lokal i dojavio bombu.

    Tako je i ovdje.
    Neko je tipovao Zdravkovog sina i namjestio mu policiju. Jednostavno pozvao 192 i rekao opasni naoružani likovi kreću se tim i tim autom.
    Možda. Meni na to liči, jer nije neuobičajen slučaj.

    Može biti Vučić, može biti Vulin, može biti i Milo, može i Andrija Mandić, možda kavčani, možda škaljarci, možda neki savjesni gradjanin, a možda i neko iz okruženja Zdravkovog sina ili njegovog obezbjedjenja.

    Super bi bilo kad bi se otkrilo ko je dojavio.

  31. #17975
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    937
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Samo da si ispratio onaj cirkus koji je nastao nakon smrti Amfilohija i natezanja df-a sa vladom o podršci za ovo ili ono, kad se počela priča o nasljedniku koji će da preuzme MCP, pa Daka i tako to.. Nemam vremena da se bavim hronološki šta i kako.. A nešto se neću potresti oćeš li me ti lično uzeti za ozbiljno, na kraju krajeva to je moje razmišljanje sa kojim ne morate da se složite..
    Mišljenje kao mišljenje je ok. Ali, ono, baš ništa ne predstavlja u diskusiji ako ćemo činjenicama.
    Ok svakako.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

Page 719 of 1249 FirstFirst ... 2196196697097157167177187197207217227237297698191219 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •