Page 697 of 1249 FirstFirst ... 1975976476876936946956966976986997007017077477971197 ... LastLast
Results 17,401 to 17,425 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17401
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Dobar je Dritan ali ne valja URA

    Sto ovdje necu procitati.

    Rekonstrukcija Vlade nema podrsku 41 poslanika, niti ce ikad imati. Tacka. Ili trpite Krivog jos 3 godine ili novi izbori.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  2. #17402
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Taj Dritan je imao jako prijatne, konstruktivne razgovore sa bivsim i sadasnjim mitropolitom. Dritan je svjestan situacije i nije opterecen licno stvarima kojima je vecina u CG opterecena. On je za mene heroj, jer je mogao se prodati. Otici i zivjeti dje god..nije se morao sa nama nenormalnim baviti.


    .
    99% se slazem sa tobom u napisanom u cijeloj tvojoj objavi cak dijelimo isto misljenje.
    Ali,ali, za ovo sad sto se desava, Brdjanin i Sekulovic su njegovi "momci".
    Mislis da je dovoljno mudar i principijalan politicar da umjesto interesa svoje partije ,popusti i dozvoli njihovu smjenu ili ce izabrati nadgonjavanne i mozda razlaz sto ce ga dovesti bas do toga da je on taj koji se "prodao "?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  3. #17403
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Čuo sam da je zakon loš, sa smiješnim limitom dokazivanja porijekla sve imovine preko €50.000. Svako ko ima stan će morati da dokazuje, što će se odmah pretvoriti u besmislen cirkus. Ali, eto, neka ga usvoje.
    Ja sam shvatio da je priča da li limit 250 ili 500k.

    Ovo za 50k je slažem se smiješno, mada mi je apsurdno da je tačno.

    Svakako treba da se krene od političara (svih) i njihovih porodica, kao i svih javnih funkcionera (bivših i sadašnjih). Strah me da je tu neđe problem.

    Ja bih bio još tvrđi u suzbijanju korupcije i sive ekonomije, ukidanjem keš transakcija na one manje od 50€. Ali dok mi dođemo do tih tema.... ihaaaaa.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  4. #17404
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    99% se slazem sa tobom u napisanom u cijeloj tvojoj objavi cak dijelimo isto misljenje.
    Ali,ali, za ovo sad sto se desava, Brdjanin i Sekulovic su njegovi "momci".
    Mislis da je dovoljno mudar i principijalan politicar da umjesto interesa svoje partije ,popusti i dozvoli njihovu smjenu ili ce izabrati nadgonjavanne i mozda razlaz sto ce ga dovesti bas do toga da je on taj koji se "prodao "?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Ne umijem da razmisljam politicki.
    Ja sam ovdje u noci desavanja rekao da je Brdjanin podnio ostavku. I tada rekao da su odbili da djeluju.
    Danas sam od istog covjeka kao te noci saznao da je to pravda prijetnjama porodici.

    Misljenja sam da na celo policije i na mjesto Katnica mogu biti samo ljudi koji nemaju porodicu i koji su iskljucivi karijeristi. Jer svoju glavu stavljaju u torbu, kao i bezbjednost svoje porodice na kocku.

    Mislim da je Dritan najbolji politicar od svih koji cine vlast. Kako cese sve to odigrati..vidjecemo.

    Sekulovica znamo svi, mislim da je glupo pricati o njemu. Znaju najbolje konobari i vlasnici lokala o kakvom "Batu Carevicu" se radi.

  5. #17405
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Slazem se za vecinu stvari napisanih. Osim za procjenu toga koga bih ja glasao i zasto.

    Crkva treba da se vrati u okvire svog djelovanja. Ona je na silu uvedena u politiku i ako je Amfilohije imao volju da se uplete u to. Ali on kao pojedinac.

    Ja do pocetka problema sa Crkvom nisam post napisao na temu politickih desavanja.
    Politicka prica URA mojoj ideologiji i mom pogledu na to kako drzava trreba da izgleda je najbliza. Ali moj problem sa URA nastaje zbog ljudi koji su tu, bliski URA i pitaju se. Za te ljude znam sta misle o SPC. I njihova bliskost sa mitropolijom proizilazi iz zajednickih interesa, inace bi najradije voljeli da SPC nema.
    Taj Dritan je imao jako prijatne, konstruktivne razgovore sa bivsim i sadasnjim mitropolitom. Dritan je svjestan situacije i nije opterecen licno stvarima kojima je vecina u CG opterecena. On je za mene heroj, jer je mogao se prodati. Otici i zivjeti dje god..nije se morao sa nama nenormalnim baviti.
    Ali ne moze da kaze jedno kad se sastane sa Joanikijem. Pa kad ne moze da iskontrolise svoje..onda hoce da mijenja dogovoreno.

    Zato ja govorim da je opterecen dijelom partije.

    Ja necu nikada nigdje opravdati to sto neko ostane na funkciji jer ima nekog bliskog Crkvi. Jer ja tako ne razmisljam.
    Carevica mnogi bliski Crkvi obozavaju..ja mislim da je on ultra-mega-giga seljacina. Ne znam da li razumijes sta zelim reci? Mislim da ne trebas vjernike gledati kroz neki kalup. Kalup postoji za nesto drugo, o tome cu na kraju.

    90% naroda Crne Gore ima jednu zajednicku misao. Zele da zive bolje, zele da ova drzava najljepsa na svijetu krene naprijed. Tuga je da nas jedva nesto vise od pola miliona ne mozemo da lagano platimo od svog rada ljetovanje i zimovanje. Kakav je zivot ako mi treba da se borimo od prvog do prvog?
    Zasto nam se servira druga prica? Jasno je zar ne!?
    Dolazimo na tvoju procjenu mene kao vjernika. Ja cu glasati za onog kod kog prepoznam zelju da to stavi kao prioritet. Ekobomska pitanja samo. Mi drugog prioriteta nemamo. Slazes li se u ovome? Ima li zapravo neko da se ne slaze?

    E sad ono tradicionalno sto ti prepoznajes.
    Nije meni vjerska organizacija iznad svega. Meni je vjera iznad svega. Sva moja ubjedjenja krecu iz toga, a tice se desavanja poslednje dvije godine.
    Kao takav ja nisam dobar nijednoj drzavi. Jer me ne mogu prepadnuti i ne mogu me ubaciti u neke norme koje zele. Jer ni za jednog iskrenog vjernika ne moze drzava biti iznad Boga. Zato bih ja bio prvi koji bi isao pjeske do Cetinja. Zato mislim da razumijem i iskrene ljude, doduse zavedene od strane DPS, koji su se tamo nalazili. Koji vjeruju da Crnu Goru brane. Ali ako je volja Boga da se tako rijesi..to je to.. Ovo ti je moje najiskrenije misljenje. Isto tako bih stao u odbranu i Muslimana, ako bi se nasli u slicnoj situaciji kao mi.

    Eeee sad, mi mozemo da ostavimo po strani to sto ne razmisljamo isto o Crkvi, vjeri. Mozemo da se drzimo onog sto zelimo obojica..tj vecina. Ili prosto mozemo da se bavimo vjerom i politickim spinovima.
    Ne znam, neđe sam saglasan a neđe nijesam.

    Mrzi me da se ponavljam, neđe sam već napisao da mislim da je crkva trebala šmekerskije da nastupi... ali i ti znaš da je Joanikije tvrđi od pokojnog Amfilohija za te neke stvari.

    Ovaj narod mora da shvati da su različitosti normalne. Ne možemo svi biti vjernici, poštovaoci ove ili one crkve. Ima nas kojima smeta kad crkva organizuje onakve hepeninge kao preksinoć i doživljavamo to kao prst u oko (da se ne ponavljam....zastave, pjesme i ostalo koje nikako nisu u duhu prihvatanja Crnogoraca), isto ko što nekog možda zaboli kad kažem da mislim da je bolje za Crnu Goru da nam crkva bude samostalna (makar neka autonomija koja bi omogućila da neki sada izbrisani eparhijski savjet sam odlučuje ko će biti Mitropolit ili vladika a da BG samo formalno to aminuje, pa da ne mođe da se desi da se Gojko smijeni na onaj način) i kad kažem da mi smeta etnofiletizam crkve.

    Generalno, treba da se batali i sa srbovanjem i sa crnogorčenjem i da se okrenemo onom što je zajednički sadržalac, a to je normalizovanje ove države i društva i ispunjavanje uslova za ulazak u EU, a da batalimo crkvu i njeno uplitanje u sve pore društva. Što je najgore imam utisak da bi se crkva neđe izmakla, ali joj ovi naši nesretni političari ne daju.

    Što se GP URA tiče mislim da je glasanje za izmjene zakona bilo i više nego korektno (što je neđe i bilo dogovoreno prije a oni su to ispoštovali), a što se tiče temeljnog mislim da je normalno prihvatanje potpisivanja istog uz insistiranje da MORA da bude u skladu sa ustavim i zakonima Crne Gore. I to je to, da se batalimo svi crkve, ako je iako moguće.

    A to što se pravi fama oko toga kako je neko zamolio mitropolita ovo ili ono.... so fckin' what?? Smeta mi diskurs u kom je neka tragedija ukoliko neko zamoli mitropolita da još jednom razmisli o nečemu. Mislim, nisu valjda neka sad posebna vrsta pa se ne mogu zamoliti da od nečeg odustanu. Ok neće, nema problema, pitali su...so what?

    Po meni URA mora zaštititi Sekulovića i Brđanina, pa kud puklo da puklo. Bilo kakvo izmještanje tog sektora u ruke ljudi bliskih crkvi jednostavno nema smisla nikakvog. URA bi mogla ključ da baci slobodno na kancelarije od stranke. Onda najbolje da zamolimo crkvu da upravlja državom i raspuštimo i parlament i sve. Neđe sam siguran da ni crkva ne želi da se bavi problemima tog tipa, ali političari (DF i Demokrate odnedavno) su u nekom tripu da što se više dodvoravaju crkvi to će bolje proći kod glasača. Mislim da je Demokratama to pogrešna strategija jer su se zacementirali u to neko biračko tijelo, za koje će se otimat sa DFom (i Krivim sjutra možda) ali ajde da ne pametujem, vrijeme će pokazati.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  7. #17406
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Komplikovanije je od toga. Krivokapić je ubijeđen da Brđanin namjerno nije zaustavljao aktivnosti demonstranata da bi mu na kraju, oko 2 ujutru, rekao "nema nikakvog scenarija koji ne podrazumijeva prolivanje krvi". U suštini, da je to bio Brđaninov način da ostvari dislokaciju inauguracije, za šta se zalagao od početka.

    Ako je Krivokapić u pravu onda je to bilo vrlo neprofesionalno, da ne pominjemo nelojalno.
    Brđanin je imao procjenu da je skuplja dara nego mjera.

    Belveder se nije mogao proći bez velikog zveka. Izgledaše ovako - usjek, jedno 100 vozila na cik - cak sa strane Podgorice, pa stijenčuge oborene na put, pa red "živi zid" žena, pa 4m guma nasloženo, i onda istim redom s druge strane, samo sa CT strane jedno 200 vozila + šleper poprečke + bandera itd. Na vrhu usjeka s obje strane po 200 ljudi, a prvi red ljudi sa gas maskama, pancirima. Primakla se bila policija, kao što je i drugim pozicijama - prvo dinamit grunuo ili topovski udar, pa onda rafali iz 3-4 automatske puške, i ko zna koliko pištolja. Koordinator policije "Povlačenjeee!".

    Eto to ti je Belveder. Kao što rekoh na drugoj temi, šta da je bila magla? Ili da je neko s komitske strane objavio sliku (koja je mogla biti od prije 10 dana, nebitno) sa Orlovog krša, sa Igla / zolja + kalaš. Ili samo sa par dronova malo većih. Ovo lupam, poenta je da ako nije mogao biti garantovan uspjeh helihopterske akcije, niko normalan ne bi krenuo na CT. Ovi na Belveder se ne bi pomjerili, pa da se glava gubi.

    A i ovako kako je bilo, falilo je samo da 15min ranije siđu sa barikade, i probiju jedan kordon, samo da priđu Dvorskom trgu. Procjena bi bila ili PTJ da puca u narod, ili nema ništa od ustoličenja. Mogao bi da krene pješke Porfirije, Joanikije, ko god oće - šta bi ti uradio? Možeš pričat što oćeš, ali uhapsio bi dva popa, pa podnio ostavku sjutra. Je*aji ga, đe u tvoju smjenu da se zarati.

    Imaš li ti šta da procjenjuješ građevincu jel dovoljna armatura osmica za temelje tvoje kuće? Imaš li šta da pričaš doktoru kad ti da terapiju? Ne. Pa koji đavo ima Zdravko da procjenjuje rizik odlaska na Cetinje? On je prije godinu dana predavao neke gluposti na mašinskom fakultetu, nije imao gurkanje u životu...i samo zna da mora da se ide na CT. I zna da ga Brđa "radi".

    No dobro, prolazi ta priča neđe, očigledno. Kako ono bješe, IQ 86....

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ako znam o cemu vi toliko pricate. Sad ispade da su zdravko i dritan stajali iza i komandovali.
    UP je nezavisna u odlucivanju, posebno operativnom.
    Veljovic se zalece, 20 sekundi kasnije leti suzavac. A isti onaj sto je pregovarao sa veljovicem je to naredio.
    Ne znam odakle vam prica da je molotovljev razlog za suzavac. Razlog je neobucenost policije koju je isti taj veljovic obucio i ne umije da ga samo propusti, zatvori rupu, a ostale pohapsi iza....
    Vijest iz kabineta se pojavila oko 7 sati....
    Dakle nije bas bilo mirno, ali nije ni da je toliko opasno.... Ali jbga ovi ne znaju za bolje... Nego takvi su vam odgovarali, tapsali ste im i kicali..... Boljela vas je briga dok su druge mlatili, nego profesionalizam.... Eto vam ga... Zaleti se 30 ljudi na korrdon, oni ce ga odmah zasuti, jer za drugo ne znaju....
    Da kazem "rekao sam vam" opet necete razumjeti
    Ja ne znam o čemu VI toliko pričate. Kakavi povodi tipa molotovljev koktel? Povod je neprijavljen skup, đe policija pozove građane da se raziđu - ako neće, idu sredstva prinude. A suzavac je super sredstvo prinude, jer si posle pola sata kao nov. Izio sam ga dovoljno da znam. Bez suzavca ide bliski kontakt prsa u prsa, i otvorene glave na obije strane. Isto tako, nema većeg Crnogorca od mene, ali sam svjestan da policija ne može da priušti da ne kontroliše dio teritorije Crne Gore, i da ništa ne radi po tom pitanju, jer to onda nije država.

    Dakle, sve legitimno.

    Ali nije legitimno da sad palamudite da je policija operativno nezavisna, kad očigledno nije. Policija funkcioniše po principu procjene rizika, srazmjerne upotrebe prinude, i tako dalje. Ako je direktor policije procijenio da je rizično u tom trenutku voditi ona dva popa na CT - to je to.

    Nema šta Zdravko i Dritan da se javljaju, i sad da Zdravko hvali onu splačinu od Rakonjca, jer tako možeš da smjenjuješ redom, sve dok ne nađeš karijeristu koji će da sprovede tvoj suludi naum. Šta Zdravko i Dritan znaju o procjeni rizika? Ko je*e Zdravkove religiozne i alkoholičarske svjetonazore - ako je rizično, rizično je, posao Brđanina je da čuva i Zdravka samog od sebe. Zdravko ne može da radi šta oće, ne može npr bez obezbjeđenja u badnjake, pa tako ne može ni na Cetinje, ako je procjena da će da mu skinu glavu tamo...ili da će sprječavanje toga da košta 20 drugih glava. A posebno nema šta da se pita Porfirije nekakav, strani državljanin.

    No dobro. Ako ste vi zadovoljni - utom bolje. Vataćete se za glavu brzo.

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Dritan je za nepuno godinu dana koordinisanja sluzbama bezbjednosti napravio bolje rezultate nego prethodnici za deset godina. Ubistava nema, sverc cigareta je zaustavljen, svake sedmice saznamo za po koju plantazu marihuane u komsiluku. Namjerno ne naglasavam dojavu za kokain... Neka me neko demantuje i ispravi ako grijesim.
    Dritan je napravio bolju reklamu za nepunu godinu, nego neko za deset. Klanovskih ubistava nije bilo neko vrijeme, što je rezultat lavovskih napora ljudi koji su "u rovovima" evo već niz godina, od akcije "Boka" pa nadalje.

    Oćemo li čut šta je bili sa Rudolfom Elezovićem? Oćemo li saznat ko je ubio Momčila Đurišića u Ulcinju? Pošto je procenat riješenosti, sa ova dva, mislim gori nego kod prethodne garniture.

    Garantujem životom da je Dritan za plantaže marihuane saznao kad i svi mi.

    Čovjek je portparol policije. I ako ćemo oko droge, njegov nahvaljeniji policajac, Dejan Knežević (da se razumijemo, ja mislim da je on dobar policajac) je bio dugogodišnji rukovodilac sektora za droge, a zadnje dvije godine mu je šef bio Zoran Lazović. Kada je on "ugledao svjetlost"? Šta se tačno desilo, ko je kočio do tada? Taj čovjek to mora da ispriča, pošto Dritan tvrdi da je ranije droga prolazila, dok je ovaj njegov bio šef za droge; a sad ne prolazi. Koja je uloga Dritana pa se to promijenilo? Ako je dao slobodu da se radi, mene zanima ko ranije nije dao da se radi... Da pišemo krivične, da hapsimo, brate mili.

    Isto kao i Rakonjac, heroj helikopterskog ustoličenja. Čovjek je dio "kerova" koji su prebili Mija Martinovića, jurili građane sa Hummer-om. Neka kaže sad ko je sve tukao Mija, kad je došla sloboda.

    Ima li novinara da pita Dritana ove stvari, ili ćemo samo da gutamo plaćeni sadržaj Vijesti?

  8. The Following 13 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  9. #17407
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam, neđe sam saglasan a neđe nijesam.

    Mrzi me da se ponavljam, neđe sam već napisao da mislim da je crkva trebala šmekerskije da nastupi... ali i ti znaš da je Joanikije tvrđi od pokojnog Amfilohija za te neke stvari.

    Ovaj narod mora da shvati da su različitosti normalne. Ne možemo svi biti vjernici, poštovaoci ove ili one crkve. Ima nas kojima smeta kad crkva organizuje onakve hepeninge kao preksinoć i doživljavamo to kao prst u oko (da se ne ponavljam....zastave, pjesme i ostalo koje nikako nisu u duhu prihvatanja Crnogoraca), isto ko što nekog možda zaboli kad kažem da mislim da je bolje za Crnu Goru da nam crkva bude samostalna (makar neka autonomija koja bi omogućila da neki sada izbrisani eparhijski savjet sam odlučuje ko će biti Mitropolit ili vladika a da BG samo formalno to aminuje, pa da ne mođe da se desi da se Gojko smijeni na onaj način) i kad kažem da mi smeta etnofiletizam crkve.

    Generalno, treba da se batali i sa srbovanjem i sa crnogorčenjem i da se okrenemo onom što je zajednički sadržalac, a to je normalizovanje ove države i društva i ispunjavanje uslova za ulazak u EU, a da batalimo crkvu i njeno uplitanje u sve pore društva. Što je najgore imam utisak da bi se crkva neđe izmakla, ali joj ovi naši nesretni političari ne daju.

    Što se GP URA tiče mislim da je glasanje za izmjene zakona bilo i više nego korektno (što je neđe i bilo dogovoreno prije a oni su to ispoštovali), a što se tiče temeljnog mislim da je normalno prihvatanje potpisivanja istog uz insistiranje da MORA da bude u skladu sa ustavim i zakonima Crne Gore. I to je to, da se batalimo svi crkve, ako je iako moguće.

    A to što se pravi fama oko toga kako je neko zamolio mitropolita ovo ili ono.... so fckin' what?? Smeta mi diskurs u kom je neka tragedija ukoliko neko zamoli mitropolita da još jednom razmisli o nečemu. Mislim, nisu valjda neka sad posebna vrsta pa se ne mogu zamoliti da od nečeg odustanu. Ok neće, nema problema, pitali su...so what?

    Po meni URA mora zaštititi Sekulovića i Brđanina, pa kud puklo da puklo. Bilo kakvo izmještanje tog sektora u ruke ljudi bliskih crkvi jednostavno nema smisla nikakvog. URA bi mogla ključ da baci slobodno na kancelarije od stranke. Onda najbolje da zamolimo crkvu da upravlja državom i raspuštimo i parlament i sve. Neđe sam siguran da ni crkva ne želi da se bavi problemima tog tipa, ali političari (DF i Demokrate odnedavno) su u nekom tripu da što se više dodvoravaju crkvi to će bolje proći kod glasača. Mislim da je Demokratama to pogrešna strategija jer su se zacementirali u to neko biračko tijelo, za koje će se otimat sa DFom (i Krivim sjutra možda) ali ajde da ne pametujem, vrijeme će pokazati.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Da se odustalo od toga, sta je sledece? Da se napusti manastir? Negdje mora da se stavi crta i da se rizikuje.

    Crkva je rekla nece biti sabora. Koji prati takav vjerski dogadjaj. Mislim da je to bilo korektno.
    Slazem se da je Joanikije tvrdji. Da je manje taktican.
    Ali se ne slazem da crkva treba bilo sta sa nacionalnim da ima. Nikakav nacionalni predznak. I takva neka prica postoji i u samoj Crkvi. Govorio je i Perovic o tome. Uz opasku da nama taj predznak pravi probleme.
    Ja se ne slazem da nam to pravi probleme. Prave nam problem politicari koji politiku svoju zasnivaju na podjelama. Da nema predznaka "srpska", bilo bi nesto drugo sto bi smetnju pravilo.
    Pravoslavna crkva treba da bude jedinstvena i mnoge teze postoje na tu temu. Ja ne smatram da poznajem tu temu dovoljno dobro da bih nesto vise pisao. Sama tema je kompleksna prilicno.

    Ali Crkvu ne moze da prave komunisti. I to je to. Mislim na pokusaje DPSa da prave nesto crnogorsko.

    Velicinu greske Brdjanina i Sekulica mozda razumijes kada uzmes u obzir ono sto bi se desilo da se krenulo pjeske u Cetinje.

    Crkva u biti niti zeli niti je u njenoj prirodi da se bavi politikom. Politicarenje crkvenih lica su samo istupi pojedinaca.

    Oko ostalog se sve mogu sloziti sa tobom.

    Politicke poteze koji slijede ne umijem komentarisati. Mozak mi nije namjesten da razmisljam na taj nacin. Ja smatram da kao takvi ne trebaju biti na tim pozicijama.
    Samo mogu da sumnjam u njihovu povezanost sa mafijom ili da su ucijenjeni ili im je prijeceno.

  10. #17408
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    mislim da ce mnogi biti sokirani kad pocnu da isplivavaju stvari oko ovog DPS performansa na Cetinje u nedelju... pa ce mnogi ukapirat da "mirni protesti golorukih Cetinjana" su bili sve samo ne mirni, a ni ovi nijesu blili bas goloruki, naprotiv.
    ono na sto sve treba da budemo ponosni je to da je drzava zajedno sa policijom odradila vrhunski posao u nedelju. cija god bila zasluga za to, svaka mu cast pa bio to Krivokapic ili neko peti, tipa ovaj Rakonjac cije ime provijava ponegdje.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  12. #17409
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    To je to, i meni je u glavi priča o naoadu od strane VV.

    Baš se ne sjećam da je pominjao MK kao "opravdanje", ali evo @Gagarin će odgovorit.

    Nije valjda da mu je cilj bio da baš ovako "na foru" proglasi čoeka lažovčinom.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Grešan sam priznajem, evo partneri sa liste koja ga je izglasala svi će redom ruku u vatru stavit da je Krivokapić, prije svega, čovjek od riječi.

    A kad partneri do neba uzdižu njegovo poštenje i riječ ko sam ja da im kontriram

  13. #17410
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    mislim da ce mnogi biti sokirani kad pocnu da isplivavaju stvari oko ovog DPS performansa na Cetinje u nedelju... pa ce mnogi ukapirat da "mirni protesti golorukih Cetinjana" su bili sve samo ne mirni, a ni ovi nijesu blili bas goloruki, naprotiv.
    ono na sto sve treba da budemo ponosni je to da je drzava zajedno sa policijom odradila vrhunski posao u nedelju. cija god bila zasluga za to, svaka mu cast pa bio to Krivokapic ili neko peti, tipa ovaj Rakonjac cije ime provijava ponegdje.
    Kakve se logičke vratolomije izvode na forumu, pakao...

    Jedni pričaju mirni protesti, drugi iz prve ruke govore o naoružanju, treći da nije bilo molotovljevog, pa poslije snimka da nije termin dobar (ko kaže da je bio samo jedan?)...

    Pitanje jedno, zašto bi Brđanin i Sekulović napravili procjenu koju su navodn napravili, ako su protesti bili mirni...?
    #fakenews

  14. #17411
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kakve se logičke vratolomije izvode na forumu, pakao...

    Jedni pričaju mirni protesti, drugi iz prve ruke govore o naoružanju, treći da nije bilo molotovljevog, pa poslije snimka da nije termin dobar (ko kaže da je bio samo jedan?)...

    Pitanje jedno, zašto bi Brđanin i Sekulović napravili procjenu koju su navodn napravili, ako su protesti bili mirni...?

    Eto snimak kod Neprijatnog, dje se puca uveliko sa Belvederea u vazduh.. Eto ustanovilo se da je barem jedan molotovljev bacen... Ne znam sto kome nije jasno.

  15. The Following User Says Thank You to loodilo For This Useful Post:


  16. #17412
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Povod veli za molotovljev, zapalit bracu jer su na posao dosli to jutro, jer moraju da slusaju komande... Tuzan smo mi narod.

  17. The Following User Says Thank You to loodilo For This Useful Post:


  18. #17413
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Čuo sam da je zakon loš, sa smiješnim limitom dokazivanja porijekla sve imovine preko €50.000. Svako ko ima stan će morati da dokazuje, što će se odmah pretvoriti u besmislen cirkus. Ali, eto, neka ga usvoje.
    Cija je to ideja, 50 hiljada?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. #17414
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Kako postadosmo veliki batinasi od kako su "nasi".
    Ja koliko shvatih ti živiš u USA, reci mi šta misliš kako bi prošli tamo ti koji bace eksplozivnu napravu na policiju, bi li im glava na ramenima stajala preko 5 min?
    Nevjerovatno kakve pokušaje opravdavanja nećemo sve pročitati.

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Zatim, kako svjedoci tvrde suzavci su krenuli dok je još bio mrak, pjevali su himnu tako da teško da ijedan sminak koji je po danu bio okidač da tako reaguju.
    Okidač da reaguju su dobili odma u cik zore kad ne Velja nevolja rikešio da lrobije kordon i preuzme rukovodjenje organima reda.
    Nego, šta ćemo sa danom prije, kamenicama, flašama, barikadama, detonacijama na Belvederu, to se ne broji?
    Forever young, i want to be forever young

  20. #17415
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Pročitah u Vijesti da je Krivokapić mislio na press da najavi da miče Sekulića i Brđanina i da ga je zbog toga zakazao. A onda ga u par sati ubijediše ambasadori da ne radi to, pa je press bio o kiši oko Kragujevca.
    Očigledno čovjek donosi odluke kako mu ko zavrne ruku. Baš ti vrijedi dogovor sa njim.
    Usput, pofali se premijer. da je on naredio da se uhapsi Veljović, đe je, kako pišu Vijesti, tim naređenjem nekakve zakone prekršio. Vidio od Driatana koji hapsi. Al, ajde sad, ko će gledat takve finese. A i Vijesti, stari Milovi spavači .

  21. #17416
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Cija je to ideja, 50 hiljada?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Onoga koji hoće da obesmisli zakon i da ga može protiv svakoga ko mu ne odgovara po potrebi koristiti.
    Vi kada se zakoni donose za dobro društva, a ne nas polzu donosioca eo zadnjih koji milenijum

  22. #17417
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Evo na ovom snimku koji je bio lajv kaže novinarka da ih je policija ispratila jer im je ugrožena bezbjednost.
    Na oko 0:30 se čuje policajac koji kaže da se pucalo pred njima i da je ispred bačen dinamit.
    Volio bih čut šta @outline ima reći, jesu li i dalje mirni proteste, N1 laže?

    https://www.facebook.com/N1BiH/videos/373823337611303/
    Forever young, i want to be forever young

  23. #17418
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pročitah u Vijesti da je Krivokapić mislio na press da najavi da miče Sekulića i Brđanina i da ga je zbog toga zakazao. A onda ga u par sati ubijediše ambasadori da ne radi to, pa je press bio o kiši oko Kragujevca.
    Očigledno čovjek donosi odluke kako mu ko zavrne ruku. Baš ti vrijedi dogovor sa njim.
    Usput, pofali se premijer. da je on naredio da se uhapsi Veljović, đe je, kako pišu Vijesti, tim naređenjem nekakve zakone prekršio. Vidio od Driatana koji hapsi. Al, ajde sad, ko će gledat takve finese. A i Vijesti, stari Milovi spavači .
    Ajde ne pricaj svasta…

    Taj zdravko je izdrzao najvrci pritisak kad je trebao da izostavi DF iz vlade…

    Sad bi verovatno pricali o broju poginulih da he Andrija vodio operaciju

    tako da ako izistinski zelis pomirebje… zdravko ti je najbolje nesto sto moze da se dobije u cg u ovom momentu

  24. #17419
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Ajde ne pricaj svasta…

    Taj zdravko je izdrzao najvrci pritisak kad je trebao da izostavi DF iz vlade…

    Sad bi verovatno pricali o broju poginulih da he Andrija vodio operaciju

    tako da ako izistinski zelis pomirebje… zdravko ti je najbolje nesto sto moze da se dobije u cg u ovom momentu
    Jes u pravu si. Od kad je Zdravko vlast to cvjeta ljubav i pomirenje. Jedino se zbog korone ne ljubi narod po ulicama, a inače bi.
    Pisao sam ovdje pa rekoše e sam ostrašćen, završiće mi kao Mostar, tako mi toga pomirenja.

  25. #17420
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Miriti se na osnovama ideologija koje baštini SPC sigurno nećemo. Ja prvi. Pa ako me to čini teroristom, neka g...
    I nikad ne bilo takvog pomirenja...
    In vino veritas

  26. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  27. #17421
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Pa to je onda tvoj problem…

  28. #17422
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Miriti se na osnovama ideologija koje baštini SPC sigurno nećemo. Ja prvi. Pa ako me to čini teroristom, neka g...
    I nikad ne bilo takvog pomirenja...
    Samo treba mudah za to. Ne naravno za mlaćenje po forumu.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  29. #17423
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    477
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Na pomirenje te zove mitropolit koji je odusevljen druzenjem sa rakovicem.
    I od kojeg,da tragedija bude jos veca,veli da je dosta naucio.

    Necemo zajedno sigurno nikad i nidje dok je tako.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  30. The Following 5 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  31. #17424
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    potpuno si upravu. ko nece sa srbima neka ide odavde...
    f6

  32. #17425
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    pomirenje naroda vele a one mim stranice koje drži i plaća DF zovu Crnogorce fašistima nešto čudno to mirenje

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 697 of 1249 FirstFirst ... 1975976476876936946956966976986997007017077477971197 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •