Page 783 of 1249 FirstFirst ... 283683733773779780781782783784785786787793833883 ... LastLast
Results 19,551 to 19,575 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #19551
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default

    Mickej djeluje kao faca ali sam rezervisan za sad. Sve to treba da preispitaju u skuštini al sa ovim našim lešinarima iz DPS-DF mentalne koalicije leba nema. Nego manite se sporednih tema nego da se vratimo osnovama i vidimo u narednoj epizodi sapunice "Sljepilo" zašto srbi oće državu da nam ukradu i zašto crnogorci to neće dozvoliti po cijenu života.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  3. #19552
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Isto bih volio da se da šansu čoeku koji se pokazao kao najbolji ministar u novoj vladi i da se manemo slušanja kancerogenih priča DF-a. Jasno je rekao da će naći mehanizam da se prevaziđu rupe u budžetu.
    To ko je 'nabolji' ministar je dosta subjektivna stvar. Ja lično mislim, kad se sve uzme u obzir, da je najbolji ministar Jelena Borovinić Bojović, ali zbog toga bih vjerovatno dobio infrakciju na forumu uz ban od 30 dana i bio javno razapet na Twitteru.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. #19553
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    To ko je 'nabolji' ministar je dosta subjektivna stvar. Ja lično mislim, kad se sve uzme u obzir, da je najbolji ministar Jelena Borovinić Bojović, ali zbog toga bih vjerovatno dobio infrakciju na forumu uz ban od 30 dana i bio javno razapet na Twitteru.
    Skroz neozbiljna izjava, posebno nakon što je juče izašao podatak da imamo najveću stopu smrtnosti od koronavirusa u cijeloj Evropi. Dosta je ministara zdravlja u evropskim zemljama dalo ostavke zbog mnogo manje poraznih podataka od pomenutog. Iza Spajića stoje jasno postignuti rezultati kojima JBB, a mislim niti jedan drugi ministar, ne mogu prismrđet.

  5. #19554
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    bračni par Milačić u Beranama sa dva auta. Žana mercedes na CG tablice, biće da je njen. sa sve vozačima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #19555
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,866
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nama omladina ode i zavrsi najjace fakultete po EU ili USA, dodju ovamo i drzava ih cijeni na 450e isto kao nekog partijskog bota koji ne umije kompjuter da ukljuci...
    Ostali bi tamo da su mogli da se probiju, ne brini.

    Nego, Mickey rece Air Montenegro sa nula troska.
    Pa evo 1,4 miliona gubitka.

    Kad Monstat ufati Jakova u laz oko turizma, onda se objasnjava koliko je prosla vlada zaduzivala, a ne kako Jakov “zaobilazi istinu”.

    Ovdje mi ekonomski znalci objasnise da veci minimalac za 80% i prosjecna za 35% nece izazvati inflaciju.
    Hint: inflacija traznje, dohodovna elasticnost cijena etc…

    A ovdje su se ode pjevale kako je organizovao turizam.
    Uzeli su i placaju iz budzeta PR sluzbenika iz Beograda koja je otpala iz Vucicevog tima, i serviraju Vucicevu propagandu sa Ali Expresa.
    Samo umjesto za dvije godine, sada je do kraja naredne godine. Plate iz snova.

    Ja eto ne mogu da vjerujem da neko ko ima
    maturu moze da pomisli da je realno ovo sto pricaju.

    Eto, ja sam glupan i bot DPS zato sto smatram da, ako zelimo da imamo prosjecnu platu i minimalnu platu slicnu Hrvatskoj, mora da nam je GDP per capita slican Hrvatskom. Odnosno da poraste nekih 30-40%.

    Ili jos jednostavnije, ako oces da ljudi dobiju vise, mora vise da se privredi.

    Al, Mickey je zaboo bas vrhunski za Crnogorce sa “priganicama koje rastu ma drvo”.

    Perpetum mobile. Neko tamo ciribu cirba i drasticno skoci standard.

    U svemu je forum jedno super mjesto da vidis da ljudi lagano popuse price o brzom blagostanju bez napora.

    Steta sto sad postoje neke regule. Po ovome sto ovdje procitah vidim da je proslo dovoljno vremena da se opet lansira jedan kvalitetan Dafiment i oguli raja. Pitajte starije o tome.

    Bijah tada brucos i ljudima zborih da ce to da pukne. Samo sto me nisu tukli. A jos su mi se sprdali posle par dobijenih kamata.
    Kraj znamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  7. #19556
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Skroz neozbiljna izjava, posebno nakon što je juče izašao podatak da imamo najveću stopu smrtnosti od koronavirusa u cijeloj Evropi. Dosta je ministara zdravlja u evropskim zemljama dalo ostavke zbog mnogo manje poraznih podataka od pomenutog. Iza Spajića stoje jasno postignuti rezultati kojima JBB, a mislim niti jedan drugi ministar, ne mogu prismrđet.
    Rekao sam, kad se sve uzme u obzir. Tu mislim prije svega na transparentnost u radu, otvorenosti za javnost, rezultate u rasulu od sistema koji je zatekla (uključujući napore u nabavci vakcina), odnos prema saradnicima i karakter. Broj umrlih je svakako veliki minus, ali tvrdim da nije problem u Ministarstvu zdravlja, već u jednom primitivnom ignorisanju svih mjera (uključujući od strane njenih kolega ministara i predsjednika Vlade), kao i potpunom neradu i neodgovornom odnosu inspekcijskih službi.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  8. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  9. #19557
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Samo je(su) nastavila(li) s rasulom...

  10. #19558
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Budite relaksirani.

  11. #19559
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    bračni par Milačić u Beranama sa dva auta. Žana mercedes na CG tablice, biće da je njen. sa sve vozačima

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk

    Kome smeta jaka familija Milačić.

  12. The Following 7 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  13. #19560
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ako mi je jasan mentalni sklop koji može poslije svega da glasa DF i DPS ja se pomamio.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Iste splacine.

  14. #19561
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Izgleda da Monstat malo ruši sneška Jacobu.

    https://www.cdm.me/ekonomija/u-hotel...z-2019-godine/

    Ako ukalkulišemo i nikakvu postsezonu neće baš biti bajka kakva nam je predstavljena.

    A ni Air Montenegru ne cvjetaju ruže. Čovjek objasni da kompanija male zemlje mora biti u minusu. Mickey tvrdio drugačije.

    https://www.cdm.me/ekonomija/u-hotel...z-2019-godine/
    Kako patis, jede te ljubomora. Pojacaj na 30 postova mozda ti bude bolje.

  15. #19562
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Top ke to brato, daj da jedemo te"blokove", zastave i himne, bez toga se ne može, za ostlao ćemo se "snać'".
    Pa jedi, tebi i sličnima je bar lako, vi ste se podigli na kosovskom mitu i još ga nijeste pojeli

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  16. #19563
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pa jedi, tebi i sličnima je bar lako, vi ste se podigli na kosovskom mitu i još ga nijeste pojeli

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Reči ti meni pošteno, jesi li neđe na državne jasle ili kod privatnika?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. #19564
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ostali bi tamo da su mogli da se probiju, ne brini.

    Nego, Mickey rece Air Montenegro sa nula troska.
    Pa evo 1,4 miliona gubitka.

    Kad Monstat ufati Jakova u laz oko turizma, onda se objasnjava koliko je prosla vlada zaduzivala, a ne kako Jakov “zaobilazi istinu”.

    Ovdje mi ekonomski znalci objasnise da veci minimalac za 80% i prosjecna za 35% nece izazvati inflaciju.
    Hint: inflacija traznje, dohodovna elasticnost cijena etc…

    A ovdje su se ode pjevale kako je organizovao turizam.
    Uzeli su i placaju iz budzeta PR sluzbenika iz Beograda koja je otpala iz Vucicevog tima, i serviraju Vucicevu propagandu sa Ali Expresa.
    Samo umjesto za dvije godine, sada je do kraja naredne godine. Plate iz snova.

    Ja eto ne mogu da vjerujem da neko ko ima
    maturu moze da pomisli da je realno ovo sto pricaju.

    Eto, ja sam glupan i bot DPS zato sto smatram da, ako zelimo da imamo prosjecnu platu i minimalnu platu slicnu Hrvatskoj, mora da nam je GDP per capita slican Hrvatskom. Odnosno da poraste nekih 30-40%.

    Ili jos jednostavnije, ako oces da ljudi dobiju vise, mora vise da se privredi.

    Al, Mickey je zaboo bas vrhunski za Crnogorce sa “priganicama koje rastu ma drvo”.

    Perpetum mobile. Neko tamo ciribu cirba i drasticno skoci standard.

    U svemu je forum jedno super mjesto da vidis da ljudi lagano popuse price o brzom blagostanju bez napora.

    Steta sto sad postoje neke regule. Po ovome sto ovdje procitah vidim da je proslo dovoljno vremena da se opet lansira jedan kvalitetan Dafiment i oguli raja. Pitajte starije o tome.

    Bijah tada brucos i ljudima zborih da ce to da pukne. Samo sto me nisu tukli. A jos su mi se sprdali posle par dobijenih kamata.
    Kraj znamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Niko ovdje ne priča o tome da Spajiću mora da se vjeruje da ovo može 100% kako je on rekao. Ko razumije ekonomiju, ukapirao je da on zapravo hoće instant ubrizgavanje velike količine novca među stanovništvo (ovo je recimo USA uradila davno, samo što mi ne možemo da štampamo valutu jbg) kako bi podstakao potrošnju i to da narod "izvadi pare iz šteka". Veća potrošnja = veća naplata. Iz toga slijedi rast cijena, ali i rast ekonomije. Posljedično se povećava iznos para u trezor, a te pare najviše valjaju da se saniraju dugovi.

    Posle pandemije su svi skeptični, posebno mi koji smo prilično neobrazovani da bi shvatili da je novac koji je u dušeku najskuplji... i ne troše se pare

    Ako Spajić ima računicu da popuni rupu koja nastaje suspenzijom doprinosa za ZO, sa zadoljstvom ću saslušat to obrazloženje... ali samo molim da se uzdržite komentara kako je Spajić budala makar dok to oficijelno ne evidentiramo. Davali ste šanse najneobrazovanijim ljudima decenijama... samo principijelno

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  19. #19565
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,935
    Thanks Thanks Given 
    4,778
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    ali samo molim da se uzdržite komentara kako je Spajić budala makar dok to oficijelno ne evidentiramo. Davali ste šanse najneobrazovanijim ljudima decenijama... samo principijelno
    Ovo. Slušam ovih dana što političare što dokoni narod (zajedničko im je to da su malo bolji ljudi zvali bi ih splačine) kako sipaju drvlje i kamenje po Spajiću, neki su toliko bezborazni pa mu spočitavaju i znanje iz ekonomije (čitaj nije kompetentan ) Čoek se obrazovao u Japanu, magistrirao u Francuskoj, radio u SAD, Parizu,Tokiju i Singapuru, priča 5 jezika i onda dođe neka polu-slina/polu-splačina da drvi kako player nije kompentantan, kako baš i ne razumije ekonomiju nego je tu đe je da bi prao pare za kartele i slične halucinacije. Jeste sine, pola svog života se Micky spremao za comeback u Crnu Goru đe će kruna njegove karijere biti izvođač radova za dark forces, MRŠ.

    Pa da se iz Singidunuma u Vladu lanisira samo se sjetite da nam je bivša ministarka ekonomije inžinjer energetike!
    War. War never changes.

  20. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  21. #19566
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,866
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Niko ovdje ne priča o tome da Spajiću mora da se vjeruje da ovo može 100% kako je on rekao. Ko razumije ekonomiju, ukapirao je da on zapravo hoće instant ubrizgavanje velike količine novca među stanovništvo (ovo je recimo USA uradila davno, samo što mi ne možemo da štampamo valutu jbg) kako bi podstakao potrošnju i to da narod "izvadi pare iz šteka". Veća potrošnja = veća naplata. Iz toga slijedi rast cijena, ali i rast ekonomije. Posljedično se povećava iznos para u trezor, a te pare najviše valjaju da se saniraju dugovi.

    Posle pandemije su svi skeptični, posebno mi koji smo prilično neobrazovani da bi shvatili da je novac koji je u dušeku najskuplji... i ne troše se pare

    Ako Spajić ima računicu da popuni rupu koja nastaje suspenzijom doprinosa za ZO, sa zadoljstvom ću saslušat to obrazloženje... ali samo molim da se uzdržite komentara kako je Spajić budala makar dok to oficijelno ne evidentiramo. Davali ste šanse najneobrazovanijim ljudima decenijama... samo principijelno

    Prvo hvala na korektnom odnosu u raspravi, što je rijetkost.

    Imamo situaciju. Završni radžut budžeta 2019, doprinosi za zdravstvo bili su 187 mln. Toliko otprilike visi para.
    Iste godine, porez na plate 125, a na dobit 72 Mln. Akcize 234 Mln, makni odma 120 Mln akciza na gorivo. Znači nekih 110 mln.
    Od ovoga računaj da su porezi na plate drastično pali tokom korone zbog zatvaranja 15% radnih mjesta u 2020/2021. Takođe računaj na dodatni gubitak poreza na plate uvođenjem neoporezovanog dijela dohotka do 700 bruto, što sad nije slučaj. Otprilike smanji porezh na zarade na nekih 80-90 mln po starom. Znači da uduplaš ove poreze, a imaš neoporezive osnovice, podrazumijeva da masakriraš porezom one sa većim zaradama i profitom. I uduplaš akcize na cigare i šećer. Imaćeš:

    1. Bjekstvo ljudi u evaziju (zakonsko izbjegavanje) poreza na dohodak. A ima gomila načina. Takođe, rezanje najvećih plata koje neće biti održive. Posledica će biti i smanjenje broja dobro plaćenih radnih mjesta i odlaska ljudi koji mogu uzet pare napolje. Ujedno ići će se na nenovčane benefite i manje plate za oporezivanje. Tipa, službena auta, poslodavac plati neka životna ili penzijska osiguranja za zaposlenog kao vid štednje. Inače, to je i razlog zašto je po Evropi poraslo životno već niz godina.

    2. I korporacije će izbjegavati oporezivanje,a tu tek ima načina. Ako plaćaš porez na dobit 9% nemaš matematiku da muljaš, ali na 25-30% vrlo imaš.

    3. Dizanjem akciza najprodavanija cigara u Crnoj Gori Trocadero kojega nema na trafikama biće još prodavaniji među mojim bivšim sapatnicima duvanskim zavisnicima. Ljudima će se isplatiti da odu u susjednu zemlju da kupe. Mala zemlja svima blizu Skadar, Trebinje, Prijepolje... Kad se određuju akcize vodi se računa da cijene budu slične kao kod komšija, izuzev ako si Rusija, kako bi spriječio šverc. Raspitaj se o oporezovanju i akcizama za Iqos i profitu. Jes ludi su iz Phillip Morisa što kanibalizuju svoje brendove Iqosom. Aha, važi.

    Sve ovo što sam napisao govori da neće baš da sadašnje prihode samo linearno projektuješ na veće sa većom stopom. Nego kako raste stopa, povećava se bježanija. (Leferova kriva)

    Imali smo sistem niskih poreza na dohodak i profit koji je bio jednostavan. Sada ćemo imati komplikovan.

    Podizanje korporativnih poreza je baš dobro i za dovođenje investitora.

    Na kraju jedna teorijska začkoljica. Ljudi vele da progresivne stope na zarade znače kažnjavanje onih koji su uspješniji u karijeri i destimulišu ljude da napreduju.

    U totalu, zatvoriti 187 mln, 4,5% GDP-a drugim dažbinama? I uvesti neoporezovani dohodak za iznose koje prima 60% ljudi (medijana je oko 350 EUR). I to pokriti drugim dažbinama? Ne znam baš.
    A ako digne prosječnu platu na 700 EUR, neka se spremi za još 90 Mln dodatnog troška za penzije po švajcarskom modelu. A dignuće ih i generisana inflacija dodatno.

    U ovu priču vjerujem taman kao u Air Montenegro sa nula eura troška.

  22. #19567
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Reči ti meni pošteno, jesi li neđe na državne jasle ili kod privatnika?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Sasvim treće, a odavno sam se makao sa državnih jasli i to samovoljno, a nije mi strano ni kako se kod privatnika zarađuje.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  23. #19568
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,004
    Thanked in
    1,548 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ajne-upravnike
    Sta ce sad pojedini iz drzavne uprave. Najzelije mi je zene bivseg komandanta SAJa Ljeskovica.
    Od ukupnog broja stecajeva gdje je postojala vrijedna imovina, zena je imala 50% dodjeljenih slucajeva

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  25. #19569
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,421
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ajne-upravnike
    Sta ce sad pojedini iz drzavne uprave. Najzelije mi je zene bivseg komandanta SAJa Ljeskovica.
    Od ukupnog broja stecajeva gdje je postojala vrijedna imovina, zena je imala 50% dodjeljenih slucajeva

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ovo je sjajno.... Do sad je Blažo Jovanić dijelio predmete, a nekako su Nikšićani (među kojima i Lješkovićka) i Žarko Ostojić dobijali skoro sve gdje je bilo ikakve imovine.

    Zamisli kad su procjene imovine fakturisali po 10k eura, šta da ti drugo pričam.

    Nije Lješkovićka jedina bila, ima ih tu desetak njih koji su žarili i palili.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #19570
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ali ebeni DF ne bi živ puštio da građani vide da državu mogu da vode i ljudi od struke, a ne ubažđeli političari koji gade svakom normalnom bilo kakvu želju da se uključe u politiku, koji ništa dobro nisu uradili ovoliko vremena sem što su se pouglavljivali đe su mogli.

    Ovaj plan kroz predlog budžeta za 2022. godinu treba sredinom novembra u skupštinsku proceduru da uđe, zakon o porijeklu imovine je brzo na javnoj raspravi takođe, a ovi vrli naši profesionalni političari nas ubjeđuju da treba da pričamo o rekonstrukciji umjesto o ove dvije stvari, dok DFovci vele ne valja ovo ništa i pominju kokainske fatamorgane.

    Mislim, jasno je da njima samo odgovara, isto ko i DPSu da se ne lažemo, priča o crkvi, popisu, naciji i ostalim glupostima koje se ne jedu.

    Ako ćemo o pravdi da pričamo onda moramo da se zapitamo zašto Petar Ivanović tvituje, iako mu je skinut imunitet zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo prilikom dodjele kredita iz Abu Dabi fonda.

    Podsjetiću samo da tužilački savjet još nije usvojen, a Milivoje Katnić je tamo đe je i niko ne zna šta se čeka. Dogovor oko jednog člana između DFa i Demokrata? Pa što to ne oposliše još, ada nije kvantna fizika?

    Suština je samo u njihovom poimanju da narodu ne treba da bude bolje, ako oni nemaju direktnu političku korist (rast rejtinga) od toga.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Naravno da ne daju da se ovo sprovede jer bi dosta naroda vidjelo kako neko ko je sposoban može odraditi za realtivno kratak period ono što drugi obećavaju godinama.
    Jer, kad se pogleda šta par sposobnih mogu da urade i umiju, šta da rade onda te slpačine i lešinari koji godinama isisavaju državnu sisu mlateći praznu slamu, mogu samo završiti na političkoj deponiji.
    Željeli bi oni dobro narodu, ali samo ako dolazi od njih.

    Inače, evo dolje šta je to smeće od Meda izjavilo prije par godina, ne podržavam nasilje, ali ga treba doobro ispljaskat, samo mi je žao što ga onda Branov bratanić, kad ga je već napao, što mu ne prebi goovno u goozicu.






    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Pa jedi, tebi i sličnima je bar lako, vi ste se podigli na kosovskom mitu i još ga nijeste pojeli

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

    Drugar, nisam ja izjavio da su mi neki "ugorženi" nacionalni interesi bitniji od aocijalno-ekonomskog stanja, već ti, i da bi rado vratio dps.
    Zbog takvih smo tu i dje smo evo 30 god.
    Forever young, i want to be forever young

  27. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  28. #19571
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Naravno da ne daju da se ovo sprovede jer bi dosta naroda vidjelo kako neko ko je sposoban može odraditi za realtivno kratak period ono što drugi obećavaju godinama.
    Jer, kad se pogleda šta par sposobnih mogu da urade i umiju, šta da rade onda te slpačine i lešinari koji godinama isisavaju državnu sisu mlateći praznu slamu, mogu samo završiti na političkoj deponiji.
    Željeli bi oni dobro narodu, ali samo ako dolazi od njih.

    Inače, evo dolje šta je to smeće od Meda izjavilo prije par godina, ne podržavam nasilje, ali ga treba doobro ispljaskat, samo mi je žao što ga onda Branov bratanić, kad ga je već napao, što mu ne prebi goovno u goozicu.









    Drugar, nisam ja izjavio da su mi neki "ugorženi" nacionalni interesi bitniji od aocijalno-ekonomskog stanja, već ti, i da bi rado vratio dps.
    Zbog takvih smo tu i dje smo evo 30 god.
    Razumi da me zabolje za tvoje socijalno-ekonomsko stanje.
    Tebi je to bitno, meni nije.
    Mene je kolega pitao da mu iskreno odgovorim i ja sam odgovorio, ti se uhvatio sad za to i što ti sad smeta što i meni nije bitno ono što je tebi ?
    Dalje nemoj da lažeš da sam rekao da bi rado vratio dps, rekao sam da želim pobjedu crnogorskog bloka.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  29. #19572
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Fino zvuči najavljeno, no da li će baš izaći na dobro, nadajmo se, mada...
    Sjekira u med pada računovođama, a i poreskim advokatima koji budu znali kako da smanjuju poresku osnovicu.

    Do sada smo imali niske i jednostavne poreze na dividendu, dohodak i na profit, koji sada postaju progresivni i veći. Ne očekujete valjda da će biti isti profiti ili iste zarade i u budućnosti, kada porez bude recimo 25%? Da li su momci napravili projekciju koliko će biti regularne i zakonske evazije (ne utaje). Koliko će padnu plate preko granice porgresivnog oporezivanja i koliko će da padnu profiti.

    Npr, firma ima viška novca. Uloži u obveznice sa kamatom 0%, koje je izdao osnivač. I? Niđe poreza na dividendu. Npr. to je uradio Hrvatski telekom i tako prebacio pare u DT. Ili preko transfernih cijena. Napraviš firmu osnivača u zemlji đe je manji porez i isporučuje inpute po ogromnim cijenama. Pa ovdje bude gubitak, a u nekoj firmi u poreskom raju ostane profit.
    Porez na plate... Izmisli sve moguće nenovčane benefite koje daš zaposlenima i smanjiš im plate. I sve te nenovčane benefite uvališ u troškove.

    E da, ovo je super za animaciju investitore. Dođite kod nas, imamo visoke i progresivne korporativne poreze i poreze na dohodak. Baš će se polomit.

    A što se tiče bustovanja potrošnje zbog većeg minimalca i mogućnosti većeg zaduženja, igra jednu godinu kad se zaduže ljudi. Što ćemo iduće godine?

    Da, i minimalac 450 EUR, prosječna plata 700 EUR, što ćemo sa inflacijom koju generiše nagli rast zarada? Kolike će biti marže u prodavnicama jer je minimalac 450? Nećemo u prodavnice nego online. Koliko mora da se plati dostavljač? A koliko frizer, mehaničar, konobar... Preliće se na cijene.

    Jel računato koliko će morati da se povećaju penzije po švajcarskom modelu 50% inflacija, a 50% rast plata? Ima li te cifre u budžet?

    Pošto nam je porasla nezaposlenost povećanje minimalca na 450 EUR sigurno će pomoći da se ona smanji. Npr u neki market u neki siromašniji grad baš lagano može to da plati...
    A ovk je baš win post, volio bih da može u signature ovoliko.

    Dakle, kosmonautski pionir dobi aneurizmu na mozak od napinjanja da obesmisli ovaj ekonomski poduhvat ljudi koji su ipak godinama školovani i radili na neke pozicije koju je prosječni CG "stručnjak" za svako moguće polje vidio samo na filmu.

    Što si se jadan toliko uFatio za inflaciju?
    Eto i da dodje do nje, evo vidim sve Švajcarci plaču i traže referendum svaki dan da im se spušte plate na 200 franaka, da bi im šišanje umjesto 50 franaka bilo 1,5 istih, jer eto, yebeš veliku llatu ako su ti troškovi veliki.

    Inače, za podsjetnik, CG nije zatvoreno tržište kao nekada Jugoslavija, već uvozimo sve živo, tako da cijene ino proizvoda ni malo ne zavise od naših plata.
    Tvojom logikom ćeš vjerovatno prije kupiti npr. neki telefon platom od 230e, nego platom od 450.
    Forever young, i want to be forever young

  30. #19573
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Razumi da me zabolje za tvoje socijalno-ekonomsko stanje.
    Tebi je to bitno, meni nije.
    Mene je kolega pitao da mu iskreno odgovorim i ja sam odgovorio, ti se uhvatio sad za to i što ti sad smeta što i meni nije bitno ono što je tebi ?
    Dalje nemoj da lažeš da sam rekao da bi rado vratio dps, rekao sam da želim pobjedu crnogorskog bloka.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Ček, ja sam tebi samo reka' da jedete te zastave (svih dezena i kolorita), himne i ostale prateće elemente kad su vam od tolike važnosti, ti meni spočitavaš kosovski mit, kao da su meni te teme bitne kao tebi.

    Inače, nacionalni interesi se čivaju tako da se plaćaju lorezi i baci smeće u kontejner, a ne barjačenjem po džada, ogrnete se zastavom i nema većih patriJota od vas.
    Forever young, i want to be forever young

  31. #19574
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    768
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    E zamisli tog pakla, posle 30 godina brutalnih pljacki i lazavina, dodju neki Srbi i dignu nam standard drasticno za par godina. Moze li veci horor od toga za patriJote...


  32. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  33. #19575
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Druze blokira si tunel ej.
    f6

  34. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


Page 783 of 1249 FirstFirst ... 283683733773779780781782783784785786787793833883 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 31 users browsing this thread. (0 members and 31 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •