Page 772 of 1249 FirstFirst ... 272672722762768769770771772773774775776782822872 ... LastLast
Results 19,276 to 19,300 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #19276
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Ako želiš izračunati polugodišnju stopu rasta, onda uzmeš aritmetičku sredinu prva dva kvartala.

    Znači, Q1=-6.5%, Q2=19

    To je negdje na 6-7% rast

    Ako bi treći kvartal bio blizu 25% rasta, e onda bi rast već bio na 15-16%

  2. #19277
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Ni jedan ni drugi niste u pravu. Kvartalni rast je kvartalni rast
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  3. #19278
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ni jedan ni drugi niste u pravu. Kvartalni rast je kvartalni rast
    Ako su ti kokoške svaki kvartal prošle godine nosile po 200 jaja, na kraju godine si imao 800 jaja.

    Ako ove godine, u svakom kvartalu koke ostvare rast od 50% u jajima, to znači da sad nose 300 jaja po kvartalu, odnosno 1200 na kraju godine.

    U odnosu na prošlogodišnjih 800, to je godišnji rast od 50%.

  4. #19279
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To apsolutno nije tacno. Za pocetak pohvalio sam zaduzivanje i pustanje MNE airlinesa niz vodu. Molim te da ne iznosis neistine. Nije ti prvi put.

    Monstat, tj. direktorica vama nije odgovarala. Sjecamo se kako ste pjenili o 2 eura ovdje na forum a dzaba vam se pojasnjavala metodologija.

    Makli ste je, osvjezilo i u Monstat i danas buc izvjestaj 19% rasta. Meni nije problem da vjerujem u podatke. A vi koji ste pljuvali Monstat sad vam odgovara. Hmmm... Ima poseban naziv u nas narod za takve ljude

    Nadam se da ih je pop osvjestao. Mislim Monstat i podatke da to bude kako treba.

    E zbilja jesam vise ocekivao of kadra sa Oxforda od glorifikovanja najveceg pada u Evropi i najveceg rasta ove godine. To je nisko i za nas sa Momisicke skole ekonomije i ne bi se time koristili jer je prejadno da ne recem SNSovski

    E da, favorit mi je tweet ministra od Oxforda da turista u CG dnevno van smjestaja trosi 70€. 4oro clana familija za 7 dana na more osim smjestaja potrosi u CG dodatno 1,980€.

    Ali dok Centralna banka izadje sa podacima koje nam ino kreditori priznaju, pricacemo o 19% rasta i 700 miliona prihoda za 9 mjeseci od turizma. I 70€ dnevno po turisti van smjestaja.

    Aксиос brate.
    Neodoljivo počinju da liče na one bivše, što su, neđe od 2012 na ovamo, iz godine u godinu imali sve bolje procentualne cifre... a mi realni niđe, bez možda unazad, mrdnuli nismo. Ipak je i to nauka

    Ili ko ovo sad sa covid ciframa- kažu OVI da lažu ONI, jer se sad radi neuporedivo više testova nego prošle godine, inače bi rezultati bili drugačiji, i sasvim u korist ove godine... a što svaki božiji dan umire desetak ljudi, koliko je prošle godine umrlo za čitav prvi talas, to valjda sa procentima veze nema. Jer procenti ne lažu.

    Pa tako i ovaj rast. Iz minus beskonačnog. Ne laže.
    Aj što se ne zanimaju rastom nezaposlenosti. Aj što tek neće da se pozabave koliki je rast nezaposlenosti u realnom sektoru, ako se uzme u obzir činjenica da je u upravnim organima došlo do porasta broja zaposlenih.
    Aj što ih ne zanima inflacija, niti neke ideje da akcize mogu imat ponešto sa time. Bar mrvicu.
    Aj što niko ne pominje totalno odumiranje kapitalnih investicija. Zbog čega će nam trebat vrhunski bujna mašta da generiše neke buduće zaposlenosti...
    Aj što se gađamo procentualnim ciframa koje niđe ništa ne znače, a izbjegavamo i činjenicu da, tamo đe cifre i jesu dobre, potiču iz nečega što pod milim bogom veze nema s nama danas, no je generisano neđe drugo, i u neko drugo vrijeme...
    Aj što su i stanovništvo i privreda prezaduženi, pa još dvije pedlje više od toga...

    Ali ovo za osveštane podatke mene će držat nasmijanoga bar jedno neđelju dana, kunem ti se
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  6. #19280
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Kvartalni rast je razlika između ovogodišnjeg i prošlogodišnjeg kvartala.

    dakle:
    jan-mart 2020 VS jan-mart 2021 (-6,5%)
    april-jun 2020 (lockdown) VS april-jun 2021 (+19%)

    Realno, nije neko mjerilo u vanrednim okolnostima.

  7. #19281
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ako su ti kokoške svaki kvartal prošle godine nosile po 200 jaja, na kraju godine si imao 800 jaja.

    Ako ove godine, u svakom kvartalu koke ostvare rast od 50% u jajima, to znači da sad nose 300 jaja po kvartalu, odnosno 1200 na kraju godine.

    U odnosu na prošlogodišnjih 800, to je godišnji rast od 50%.
    Babe i žabe ne možeš računat aritmetikom, shjedi jedan

    Drug, rast je relativan izraz, a ne apsolutan. Zbog toga, da bi se dva rasta mogla upoređivat, sabirat, ili što već oćete da činite s njima, oni moraju imat istu osnovu u odnosu na koju su izračunati.
    Ovim našim jezikom, koji god ko pričao, procentualni kvartalni rast, u Q1 i Q2 za 2021, bi se mogao poredit, sabirat i tražit mu se sredina, ISKLJUČIVO u slučaju da je apsolutni obim gdpa u Q1 i Q2 2020 bio JEDNAK.
    Ili još jednostavnije, matematički, procentualni rast se dobija jednom čuvenom matematičkom operacijom dijeljenja, pa mu rezultate možeš sabirat i činjet što voliš s njima, samo i samo ako im je djelilac isti.

    Kad godina završi, lako žeš sračunat ta jaja, tako što ćeš uporedit broj jajca iz ove u odnosu na prošlu, a ne kvartalne procentualne rastove. Osim u slučaju da su koke identično nosile u sva četiri kvartala
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  9. #19282
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To apsolutno nije tacno. Za pocetak pohvalio sam zaduzivanje i pustanje MNE airlinesa niz vodu. Molim te da ne iznosis neistine. Nije ti prvi put.

    Monstat, tj. direktorica vama nije odgovarala. Sjecamo se kako ste pjenili o 2 eura ovdje na forum a dzaba vam se pojasnjavala metodologija.

    Makli ste je, osvjezilo i u Monstat i danas buc izvjestaj 19% rasta. Meni nije problem da vjerujem u podatke. A vi koji ste pljuvali Monstat sad vam odgovara. Hmmm... Ima poseban naziv u nas narod za takve ljude

    Nadam se da ih je pop osvjestao. Mislim Monstat i podatke da to bude kako treba.

    E zbilja jesam vise ocekivao of kadra sa Oxforda od glorifikovanja najveceg pada u Evropi i najveceg rasta ove godine. To je nisko i za nas sa Momisicke skole ekonomije i ne bi se time koristili jer je prejadno da ne recem SNSovski

    E da, favorit mi je tweet ministra od Oxforda da turista u CG dnevno van smjestaja trosi 70€. 4oro clana familija za 7 dana na more osim smjestaja potrosi u CG dodatno 1,980€.

    Ali dok Centralna banka izadje sa podacima koje nam ino kreditori priznaju, pricacemo o 19% rasta i 700 miliona prihoda za 9 mjeseci od turizma. I 70€ dnevno po turisti van smjestaja.

    Aксиос brate.
    I sad je kao fora to što pominješ popove i aksios... Što je poenta izvini?

  10. #19283
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Iliti, najprostije tek: a/b i c/b možeš sabirat, pa tako i tražit sredinu, ali a/b i c/d ne možeš. Odatle ni ove rastove i padove po kvartalima ne možeš poredit i tražit im sredinu, jedini način da dobiješ polugodišnji rast je ako imaš apsolutne cifre gdpa za prvi semestar ove i prošle godine.

    Izvini ASC, ali vrni edit pa neću više
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  11. #19284
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    -6,5% prvi kvartal. Izvor Monstat kao i za Q2. Pa sabrah dva broja.

    19-6,5=… nije pretesko


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Auh... Zli jezici bi rekli DPS matematika

  12. #19285
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/rovcanin-...nih-preduzeca/

    Samo da vas pozdravim, Farma se nastavlja
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #19286
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ili još jednostavnije, matematički, procentualni rast se dobija jednom čuvenom matematičkom operacijom dijeljenja, pa mu rezultate možeš sabirat i činjet što voliš s njima, samo i samo ako im je djelilac isti.

    Kad godina završi, lako žeš sračunat ta jaja, tako što ćeš uporedit broj jajca iz ove u odnosu na prošlu, a ne kvartalne procentualne rastove. Osim u slučaju da su koke identično nosile u sva četiri kvartala


    A gdje ste vi učili matematiku, samo da mi je znati.

    Može biti da si ti i bježao s časova, čim nisi učio sabirati razlomke sa različitim djeliocem.

    I nisi naučio da je recimo 1/5 isto što i 0,2, pa se ne moraš mučiti sa različitim djeliocem pri sabiranju.


    A najsmješnije je što si ti zaista imao ambiciju nešto pametno reći.

  14. #19287
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/rovcanin-...nih-preduzeca/

    Samo da vas pozdravim, Farma se nastavlja
    kakav seljak. doša' tu đe je samo i isključivo radi partijske knjižice

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #19288
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To apsolutno nije tacno. Za pocetak pohvalio sam zaduzivanje i pustanje MNE airlinesa niz vodu. Molim te da ne iznosis neistine. Nije ti prvi put.

    Monstat, tj. direktorica vama nije odgovarala. Sjecamo se kako ste pjenili o 2 eura ovdje na forum a dzaba vam se pojasnjavala metodologija..
    To apsolutno nije tačno. Nikad nisam pričao o 2 eura. Molim te da ne iznosiš neistine. Nije ti prvi put.

  16. #19289
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post


    A gdje ste vi učili matematiku, samo da mi je znati.

    Može biti da si ti i bježao s časova, čim nisi učio sabirati razlomke sa različitim djeliocem.

    I nisi naučio da je recimo 1/5 isto što i 0,2, pa se ne moraš mučiti sa različitim djeliocem pri sabiranju.


    A najsmješnije je što si ti zaista imao ambiciju nešto pametno reći.
    Ko se s tobom objasni, najmanje tri PMFa mora završit

    Lakše malo sa tom poslednjom rečenicom, i, obzirom koliko mašiš temu, okreni je u suprotnom smjeru


    No aj, u cilju dobrosusjedskih odnosa, opraštam, pa kad naučiš da se procenti uvećanja/smanjenja nečega ne mogu sabirat, jer nisu isto što i prosti razlomci, da ne tupim više ođe, duguješ mi neku domaću kajsiju, bar 5 godina staru
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  18. #19290
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To apsolutno nije tačno. Nikad nisam pričao o 2 eura. Molim te da ne iznosiš neistine. Nije ti prvi put.
    Legendo
    Nisam ni rekao da si ti. Obratih se mnozini. Mada jes zajebano to kad je jednoumlje pa covjek ne zna prica li se njemu ili vecini.

    Skoncetrisi se. Po mogucnosti na bitne stvari, ne rasipaj energiju. Razdvoj bitno od nebitnog.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #19291
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    I sad je kao fora to što pominješ popove i aksios... Što je poenta izvini?
    Nema fora i skrivenog znacenja. Bez crkve ne moze nista sa andjelima proc kod nas, pa ni Vladu sastavit. Red je da se pomenu.

    A aksios je grcka rijec za dostojan. Takav je i ovaj rast gdp.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #19292
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nema fora i skrivenog znacenja. Bez crkve ne moze nista sa andjelima proc kod nas, pa ni Vladu sastavit. Red je da se pomenu.

    A aksios je grcka rijec za dostojan. Takav je i ovaj rast gdp.
    Sva ta priča je predimenzionirana oko uticaja Crkve ali da ne uplićemo Crkvu baš na svakoj temi, jel ti smatraš da je smjena bila loš potez, vezano za Monstat?

  21. #19293
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ko se s tobom objasni, najmanje tri PMFa mora završit

    Lakše malo sa tom poslednjom rečenicom, i, obzirom koliko mašiš temu, okreni je u suprotnom smjeru


    No aj, u cilju dobrosusjedskih odnosa, opraštam, pa kad naučiš da se procenti uvećanja/smanjenja nečega ne mogu sabirat, jer nisu isto što i prosti razlomci, da ne tupim više ođe, duguješ mi neku domaću kajsiju, bar 5 godina staru
    Dzabe se trudis. Samo ova matematika je dobra. Od 3:22 pa na dalje

    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  23. #19294
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Babe i žabe ne možeš računat aritmetikom, shjedi jedan

    Drug, rast je relativan izraz, a ne apsolutan. Zbog toga, da bi se dva rasta mogla upoređivat, sabirat, ili što već oćete da činite s njima, oni moraju imat istu osnovu u odnosu na koju su izračunati.
    Ovim našim jezikom, koji god ko pričao, procentualni kvartalni rast, u Q1 i Q2 za 2021, bi se mogao poredit, sabirat i tražit mu se sredina, ISKLJUČIVO u slučaju da je apsolutni obim gdpa u Q1 i Q2 2020 bio JEDNAK.
    Ili još jednostavnije, matematički, procentualni rast se dobija jednom čuvenom matematičkom operacijom dijeljenja, pa mu rezultate možeš sabirat i činjet što voliš s njima, samo i samo ako im je djelilac isti.

    Kad godina završi, lako žeš sračunat ta jaja, tako što ćeš uporedit broj jajca iz ove u odnosu na prošlu, a ne kvartalne procentualne rastove. Osim u slučaju da su koke identično nosile u sva četiri kvartala
    Sve si u pravu.

    Da probam da uprostim, pošto neki ne kapiraju, a uvijek je najlakše objasniti primjerom.

    Ako je, cifre lupam skroz i nebitne su samo radi primjera ih navodim, upoređujući Q1 u 2020 i 2021 bio pad sa 200 na 190 miliona, imamo pad 5% za Q1, a ako Q2 uporedimo za 2020 i 2021 i imamo rast sa milijardu na milijardu i sto miliona imamo rast u Q2 od 10%.

    Sad po nekima bi bilo 10% - 5%, da imamo za pola godine rast 5%, ali nije, nego imamo (sa gornjim ciframa) rast sa milijardu i dvjesta na milijardu 290 miliona, što je rast od 7.5% za pola godine.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  25. #19295
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sva ta priča je predimenzionirana oko uticaja Crkve ali da ne uplićemo Crkvu baš na svakoj temi, jel ti smatraš da je smjena bila loš potez, vezano za Monstat?
    A dje predimenzionirana. U CV je najbitnija stavka da si bio na litije. Neka, nemoj.

    Vezano za Monstat. Volio bih da imamo vise detalja. Uzdrzan sam zbog Stijovica jer se izlece sa onim muljanjem oko isplate dnevnica Petru Ivanovicu dje naprica da je bio u 4 drzave u jedan dan a dan kasnije ipak je obracun radjen u 1 dan. Zato sam oprezan dok ne vidimo detalje, a jos kad znamo da je DFu obecano mjesto...

    A Gordanu su mnogi hvalili. Pa i sama EU.

    https://www.vijesti.me/amp/149962/ev...ino-na-monstat

    https://www.portalanalitika.me/clana...pusta-funkciju
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #19296
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://m.cdm.me/ekonomija/rovcanin-...nih-preduzeca/

    Samo da vas pozdravim, Farma se nastavlja
    Nisam oduševljen ni ja Bojanićem, očekivao sam više, ali nije to sad poenta.

    Kad vidim da je neko kao pravnik iz vodovoda Pljevlja došao za CEO EPCGa, a samo na osnovu stranačke knjižice, pa još sebi daje za pravo da pljuje ministra, onda stvarno mi se riga

    Zaboljelo je Rovča izgleda što je Bojanić rekao jednu istinu, a to je da bi EPCG i Monteput zbog monopolskog položaja bili profitabilni sve i da nemaju direktore.

    Našao se čoče ovaj pravnik iz vodovoda uvrijeđen.

    PIH!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #19297
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A dje predimenzionirana. U CV je najbitnija stavka da si bio na litije. Neka, nemoj.

    Vezano za Monstat. Volio bih da imamo vise detalja. Uzdrzan sam zbog Stijovica jer se izlece sa onim muljanjem oko isplate dnevnica Petru Ivanovicu dje naprica da je bio u 4 drzave u jedan dan a dan kasnije ipak je obracun radjen u 1 dan. Zato sam oprezan dok ne vidimo detalje, a jos kad znamo da je DFu obecano mjesto...

    A Gordanu su mnogi hvalili. Pa i sama EU.

    https://www.vijesti.me/amp/149962/ev...ino-na-monstat

    https://www.portalanalitika.me/clana...pusta-funkciju
    Ma daj brate, ja stvarno ne vjerujem da ti u to vjeruješ ko god ti je pričao o tome. Ajde reci mi đe to traže, da uputim ljude da se prijave za poslove. A za Monstat, ne znam ko je nju falio ali ja mislim da ne znam 3 ljudi da su o Monstatu dali iole pristojan komentar, a da nije bio propraćen nečim uvrjedljivim. A razloga nije da nema jer su se sprdali bukvalno sa građanima CG.

  28. #19298
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nekoliko puta sam imao prilike da čujem strane ekonomske stručnjake kako kažu da su ekonomski rezultati vlade "impresivni". Eto, nekako više vjerujem tim ljudima koji naše političke razlike niti shvataju niti ih interesuju.

    A i elementarna logika kaže da, ako smo 2020. imali pet puta goru turističku sezonu od Hrvatske i Albanije, a 2021. bolju od obije te zemlje - očigledno je da je DPS vlada napravila katastrofalnu procjenu 2020., a ova nova vlada pravilnu 2021.

    Mada sam siguran da ima ljudi koji su toliko ostrašćeni da ni to ne mogu da priznaju.

  29. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  30. #19299
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Pa realno, resori koji se bave finansijama i bezbjednošću imaju baš dobre rezultate.

    Ostalo je tuc muc, mada treba biti realan i priznati da se neki decenijama zapuštani resori, zdravstvo savršen primjer, ne mogu preko noći popraviti već treba dugoročna i ozbiljna strategija i budžetiranje. Na žalost to ne vidimo.

    Ima ih makar dvoje koje su za šut kartu, ali ajde da se ne ponavljamo.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #19300
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Džejkobu dati nobelovu nagradu za ekonomiju, za oktrivanje veze između zatvorenih i otvorenih državnih granica
    Massaro-u dodijeliti fildsovu medalju za plemensku aritmetiku.
    SKOJ-u dati mogućnost da bira svoju kravatu
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  33. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


Page 772 of 1249 FirstFirst ... 272672722762768769770771772773774775776782822872 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •