Page 761 of 1249 FirstFirst ... 261661711751757758759760761762763764765771811861 ... LastLast
Results 19,001 to 19,025 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #19001
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,445
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Prije koliko bijaše ona priča da je Df nebitan iako su mu dali po dubini koliko hoćeš rukovodećih mjesta ali da ga drže podalje od Vlade a sad se ploča mijenja pa je očekivano da ipak Df udje u Vladu jer je najveća vladajuća stranka, demokratija, kompromisi i slična opravdanja, nešto je kratko forumsko pamćenje za mnoge ovdje
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  2. #19002
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    koja su to manje važna ministarstva? zar to postoji? čoek DFa pa bio neko iz udarne ekipe ili našli eksperta će raditi onako kako mu kažu braća koja vedre i oblače tamo i naravno SNS

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ajde neka moja dva centa.
    Bezbjednost nece dobiti, jer mislim da bi to islo u nove parlamentarne, sto je tesko.
    Finansije i ekonomiju, pa sumnjam da ce se Krivokapic odreci ove dvojice, ali ajde... Moze svasta da bude, ali mislim ne.
    Podijelice sezentickino ministarstvo i tu ce se dobiti Ministarstvo javne uprave, na koje mislim da DF puca. Ona ce ostati da se zanima digitalizacijom, tipa bivse ministarstvo za informacione tehnologije.
    Bojanic ce otici 1/1 ili ce mu rasparcati ministarstvo. Mislim da ce se razbiti na nekoliko, tipa Ministarstvo saobracaja, sto ce dati sirinu u dodjeli dozvola za gradnju i izgradnje puteva. Moze biti da je Bato novi Bemax.
    Ministar sumarstva i poljoprivrede je takodje klimav. Sumnjam da neko nije dobro bacio oko na koncesije od suma. Velike su pare, a tamo niko nije ni dotakao DPS tajkune.
    Mislim da Ministar Vanjskih poslova ide promntno, vjerovatno puca DF, ali tipujem na Demokrate. Ministarstvo pravde ide Demokratama
    Mitrovic mialim da ce otici, dje ce se napraviti 3 ministarstva od kojeg ce vjerovatno Ekologiju dati URA, a ovo ostalo DF i Demokrate.

    Ali ajde da vidimo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #19003
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    E da, zaboravih. Braticka ce mozda ostati u prosvjeti, jer je za DF posjekla sve DPS kadrove sigurnog glasa.
    Bice tu kultura, sport i nauka, dje ce DF pucati na kulturu, i mislim da imamo jos neko ministarstvo vjera i manjina, kao jedno ili dva, dje se puca na ucvrscivanje DF sa crkvom na stetu Demokrata, a manjine ce dobiti ministarstvo manjina

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. #19004
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Prije koliko bijaše ona priča da je Df nebitan iako su mu dali po dubini koliko hoćeš rukovodećih mjesta ali da ga drže podalje od Vlade a sad se ploča mijenja pa je očekivano da ipak Df udje u Vladu jer je najveća vladajuća stranka, demokratija, kompromisi i slična opravdanja, nešto je kratko forumsko pamćenje za mnoge ovdje
    Ne znam o čemu pričaš.

    1) DF je marginalizovan i ostaje marginalizovan i ulazeći u vladu pod ovim uslovima. I dalje nema nikakvig uticaja na strateški kurs zemlje i ključne odluke.

    Bošnjačka stranka je popunjavala i po dubini i po vladi kako je stigla pa je i dalje bila irelevantna.

    2) ja već mjesecima pričam da će ranije ili kasnije DF morati ući u vladu jer, jednostavno, imaju 27 poslanika.

    Oni su sad kapitulirali, digli ruke od zahtjeva da se smijeni Krivokapić i formira čisto politička vlada. Plus su pristali da Krivokapić ima pravo veta na ministre. Sve ono što im do Cetinja nije padalo na pamet sad su pristali.

  5. #19005
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Za URU neće više niko glasat...
    Neka nastave da rade ovako kako rade i imace moj glas. I mnogih drugih.

    Oni koji su 30.08 bili u 5% UR glasackog tijela, imaju malo drugacije razmisljanje, iako je to tesko pojmiti glasacima DPSa i DFa. Da ne pricamo o glasacima satelita, da ih ne nazovem nekim imenom.

    Tako da se ja na tvoje mjesto ne bih brinuo za URA. Vise bi se brinuo ako ne padne broj glasaca DPSa i DFa.

  6. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  7. #19006
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default


  8. The Following 4 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  9. #19007
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,445
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne znam o čemu pričaš.

    1) DF je marginalizovan i ostaje marginalizovan i ulazeći u vladu pod ovim uslovima. I dalje nema nikakvig uticaja na strateški kurs zemlje i ključne odluke.

    Bošnjačka stranka je popunjavala i po dubini i po vladi kako je stigla pa je i dalje bila irelevantna.

    2) ja već mjesecima pričam da će ranije ili kasnije DF morati ući u vladu jer, jednostavno, imaju 27 poslanika.

    Oni su sad kapitulirali, digli ruke od zahtjeva da se smijeni Krivokapić i formira čisto politička vlada. Plus su pristali da Krivokapić ima pravo veta na ministre. Sve ono što im do Cetinja nije padalo na pamet sad su pristali.
    Poenta priče je bila da DF uopšte neće ući u Vladu to je valjda bio najveći uspjeh Krivokapića da ih drži podalje, jel se svađao sa njima čitavog svoga mandata oko toga a sad će da sarađuje sa istima.To koliko oni nemaju uticaja vidi se po progresiji koju su ostvarili uplivom u državne organe a sada i u samu Vladu oni su izgurali svoje i pored sve priče kako im se neće dati, ako ti stvarno misliš da će posle svega oni sada da stanu i da se povinuju zahtjevima čovjeka sa kojim su na ratnoj nozi od njegovog imenovanja ne znam šta da ti kažem, volio bi da si u pravu ali gledajući sve što se izdešavalo zadnjih godinu dana ne vjerujem da će to biti moguće.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  10. #19008
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    @Hell Raiser - pa 90% sam siguran da će ih ovako dijelit. samo mislim da neće dati nikome vanjska. mislim, htio bi DF to al jbg EU ciljaće na ova đe je masu glasova

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #19009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Poenta priče je bila da DF uopšte neće ući u Vladu to je valjda bio najveći uspjeh Krivokapića da ih drži podalje, jel se svađao sa njima čitavog svoga mandata oko toga a sad će da sarađuje sa istima.To koliko oni nemaju uticaja vidi se po progresiji koju su ostvarili uplivom u državne organe a sada i u samu Vladu oni su izgurali svoje i pored sve priče kako im se neće dati, ako ti stvarno misliš da će posle svega oni sada da stanu i da se povinuju zahtjevima čovjeka sa kojim su na ratnoj nozi od njegovog imenovanja ne znam šta da ti kažem, volio bi da si u pravu ali gledajući sve što se izdešavalo zadnjih godinu dana ne vjerujem da će to biti moguće.
    Kad je iko rekao da DF uopšte neće ući u vladu?

    Krivokapić im je nudio devet ministarstava. Problem je bio što su oni htjeli da imenuju koga oni hoće (Milana Kneževića za saobraćaj) i da to budu "njihova" ministarstva gdje im se niko ne miješa. Tu je pukla tikva.

    To šta je DF izgurao svoje je tek besmislena priča. Više je DPS uspio da izgura.

  12. #19010
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ni to nije u skladu sa prvobitnim dogovorom.. Čisto kažem, iako nikako nisam ljubitelj DF-a, opet računam da bi mogli imati neke kvalitetne kadrove.
    Da je sreće da su stručni ne-članovi prihvatljivi DF-u, ali to onda ne bi bio DF

  13. #19011
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ajde neka moja dva centa.
    Bezbjednost nece dobiti, jer mislim da bi to islo u nove parlamentarne, sto je tesko.
    Finansije i ekonomiju, pa sumnjam da ce se Krivokapic odreci ove dvojice, ali ajde... Moze svasta da bude, ali mislim ne.
    Podijelice sezentickino ministarstvo i tu ce se dobiti Ministarstvo javne uprave, na koje mislim da DF puca. Ona ce ostati da se zanima digitalizacijom, tipa bivse ministarstvo za informacione tehnologije.
    Bojanic ce otici 1/1 ili ce mu rasparcati ministarstvo. Mislim da ce se razbiti na nekoliko, tipa Ministarstvo saobracaja, sto ce dati sirinu u dodjeli dozvola za gradnju i izgradnje puteva. Moze biti da je Bato novi Bemax.
    Ministar sumarstva i poljoprivrede je takodje klimav. Sumnjam da neko nije dobro bacio oko na koncesije od suma. Velike su pare, a tamo niko nije ni dotakao DPS tajkune.
    Mislim da Ministar Vanjskih poslova ide promntno, vjerovatno puca DF, ali tipujem na Demokrate. Ministarstvo pravde ide Demokratama
    Mitrovic mialim da ce otici, dje ce se napraviti 3 ministarstva od kojeg ce vjerovatno Ekologiju dati URA, a ovo ostalo DF i Demokrate.
    Početkom godine su kružile priče da će i Ministarstvo finansija i socijalnog staranja da se podijeli, što nije neočekivano. Ali to je bilo mnogo prije bilo kakve priče o rekonstrukciji.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  14. #19012
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ajmo malo hipotetički...

    Ako bude prihvaćeno da mogu i političari ali da imaju iskustva u određenim oblastima, ko bi mogao da pokriva određene resore?

    Recimo iz Demokrata možda Momo Koprivica pravdu i... to je to od ovih viđenijih? Jedino ko mi je tamo OK su on, Zdenka i Jokić

    Ko bi od političara iz DF-a moga oda bude ministar a da se iole razumije, osim Meda, on je multipraktik ?
    Iz URE imamo više kandidata za Min zdravlja, prije svega Pavićević
    ...

  15. #19013
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ovđe je najbitnije da budeš viđen i da te mediji promovišu. To koliko znaš je potpuno nebitno. Stručnost se mjeri time koliko puta te Vijesti stave na naslovnu stranu i šta o tvom radu napišu na CDM-u.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  17. #19014
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Nebitno jer je više puta taj koncept obaljen, ali ako je "EKSPERT" neko ko je do sada radio samo kao asistent u nastavi na fakultetu o čemu mi ovdje "palamudimo" ?
    Ekspert znači da je najbolji u svom poslu i da je dokazan i da ima veliko iskustvo na tom polju.

    Ćosate se puno
    Love, peace and respect.

  18. #19015
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Meni je jedina normalna priča da se tri koalicije usaglase oko imena. Sve ostalo je glupiranje.

    Ja ne vjerujem u mogućnost da se naše tri koalicije slože oko 2 imena, a ne što više od toga. Volio bih da griješim.

    Ako ne uspiju da se slože i dogovore, ostaće sadašnja vlada, što ne bih rekao da je najgora opcija.

    Kad krenu da licitiraju sa imenima ministara, onda možemo dalje komentarisati i viđećemo ko je dobronamjeran, a kome je cilj da uđu funkcioneri po svaku cijenu.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...septembra-2020

    Oni dodaju da "ne pristaju na predloženu ucjenu da se Tužilački savjet (TS) mora birati nakon okončanja dijaloga oko rekonstrukcije Vlade, već smatraju da je TS neophodno izabrati što je prije moguće, kako bi se, snažna borba protiv organizovanog kriminala i korupcije nastavila i intenzivirala".



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  19. #19016
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ako će svi potpredsjednici ujedno biti i ministri, znači li to da će i Dritan biti ministar?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #19017
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,286
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    879
    Thanked in
    459 Posts

    Default

    Opet 18 ministarstava kao sto je i bilo, ni 17 ni 19. Ipak je izgleda prethodna vlast tacno metodom benchmarkinga znala koji je optimalan broj ministarstava za obezbjedjenje stabilne vecine po dubini.

    "Shodno tome, ova Vlada će imati 12 ministarstava, umjesto dosadašnjih 18. Optimizacija broja ministarskih mjesta je prvi korak ka unapređenju državne uprave.
    Za ovo rješenje opredijelili smo se rukovodeći se sistemima koji su ostvareni u praksi i koji su pokazali dobre rezultate.
    Naravno, vodeći metodom benčmarkinga, tehnikom koja se naziva afinitet i potrebama koje proizilaze iz Godišnjeg izvještaja Evropske komisije koji se odnosi na Crnu Goru, kao i budućih kapitalnih projekata, došli smo do sljedećih resora:..."
    Izvod iz ekspozea mandatara Krivokpica


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #19018
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Oce li sad bit 18apostola ili ostaju prvobitnih 12 a ovih 6 su nesto drugo?
    f6

  22. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:

    A+A

  23. #19019
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,392
    Thanks Thanks Given 
    4,188
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    KomeNdija. Preokret se desio, svi znamo, kad je DF dao podrsku Zdravinju u vezi ustolicenja. Nakon toga im je sve bilo oprosteno, jer znamo da fanaticima crkva iznad familije a kamoli drzave. A sad DF moze bit gornji, po dubini i po povrsini.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. #19020
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Suze DPSovske

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  25. The Following 2 Users Say Thank You to dontigar For This Useful Post:


  26. #19021
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Ovo je komedija šta se radi.

    Sjećate li se priče kako je 12 Ministarstava prava stvar za CG, pogledajte samo primjere nekih mnogo većih zemalja i slično. Da su to izmišljena Ministarstva, radna mjesta itd. Da je tada napravljena ekspertska optimizacija i svako Ministarstvo preko toga da je suvišno.
    Uhljebi i slične priče...

    I sada dolazimo na skroz drugu priču. Presmiješni ste, ali bukvalno.
    Kako možete to tako da se vrtite nije mi jasno, ono Rodionovo 360 stepeni.

    Nema ovdje ozbiljne priče. Ipak neki ljudi stvarno misle da je ovo mjesto za reklamu i propagandu.
    Love, peace and respect.

  27. #19022
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ima se moze se, ne znam sto cjepidlace i ne formiraju 25 ministarstava.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  29. #19023
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default

    zaokružit na 30. inače dio koalicije ZBCG su Milača, SNP, onaj mali te vrijeđa žene, Danilović - svi oni imaju pravo da budu ministri. ne znam što ih niko ne pominje

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #19024
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,823
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    793
    Thanked in
    533 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zaokružit na 30. inače dio koalicije ZBCG su Milača, SNP, onaj mali te vrijeđa žene, Danilović - svi oni imaju pravo da budu ministri. ne znam što ih niko ne pominje

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Svi oni imaju porodice - nisu Banjo, Milača, Sveto Božanstvena itd. jedini. I oni moraju biti na spisku.
    Love, peace and respect.

  31. #19025
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Svi oni imaju porodice - nisu Banjo, Milača, Sveto Božanstvena itd. jedini. I oni moraju biti na spisku.
    Do kojeg koljena se moze ići zna li se
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 761 of 1249 FirstFirst ... 261661711751757758759760761762763764765771811861 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •