Page 709 of 1249 FirstFirst ... 2096096596997057067077087097107117127137197598091209 ... LastLast
Results 17,701 to 17,725 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17701
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Za 30 godina protesta nikada se nisu culi pucnji, nikada se nije bacio molotovljev koktel. Kada su isle litije u organizaciji crkve jedan papir na ulici nije bacen a kamoli bilo sta drugo. Na srecu bilo je malo onih koji su htjeli da sruse drzavu za racun onih koji su je krali unistavali doveli narod da kopa po kontejnerima. I to Cetinje je pokazalo da ne zeli da ucestvuje u tom suludom pokusaju.
    1998 no si bio mali. Bilo i pucanja i koktela i rucnih bombi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  2. #17702
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SERIUS.MNE View Post
    Meni su oni gori od lopova. Ovo sto ti pises je sramota.
    Pa naravno da je sramota.

    Kako drugačije okarakterisati činjenicu da je Crnoj Gori trebalo 30 godina da smijeni onakav dream team sa vlasti.

    Zamisli glasaš za Brana Gvozdenovića, Puru Popovića i Petra Ivanovića toliko vremena.

    Zamisli boriš se za stranku koju je Zapad zvanično prekrižio kao faktor nestabilnosti.

    Helou, ima li koga? Hoćete li da zarad grupe lopova budemo ko Turska?

    Ne sramota nego P.A.K.A.O.

    Ni lopovi ni popovi!!!!



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. #17703
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Šta smatraš pod crnogorskim nasljeđem i istorijom...?
    U ovom konkretnom slučaju Cetinjski manastir, ali i autokefalnu crnogorsku crkvu odnosno Cetinjsku mitropoliju koja je postojala do 1918. godine

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Je li to nasljeđe samo onih koji se danas izjašnjavaju nacionalnim Crnogorcima, ili i ostalih kojima su preci od vajkada živjeli na ovom kamenu, a koji se sad izjašnjavaju drugačije...?
    Ne, to je naslijeđe svih, samo što je SPC, koja je formirana 1920. godine, i koja pride ima sjedište u Beogradu, prisvojila to naslijeđe i raspolaže njime kao da je isključivo njeno.
    A radi se o organizaciji koja 30 godina negira crnogorsku naciju i vrijeđa Crnogorce.
    Radi se o organizaciji koja je instrument u rukama zvanične Srbije, i poluga za uticaj Srbije u Crnoj Gori.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dugo godina sam na ovom forumu izosio svoj stav prema SPC, i svi koji imaju imalo staža na forumu ga znaju, ali mi taj stav ne smeta da pogeldam istini u oči, a to je da OGROMNA većina pravoslavnog stanovništva u CG, za svoju crkvu smatra upravo ovu koju su Cetinjani pokušali da spriječe u ustoličavanju mitropolita... Nijesu u pitanju ni Porfirije, ni Joanikije, ni Amfilohije, ni Vučić, u pitanju je vjerujući narod Crne Gore, tj naši prijatelji, rođaci i komšije, koji su u poslednje 2 godine pokazali svoju brojnost i stavove... Reci mi ASC, šta bi se desilo da su organizovane litije crnogorskih državljanja prema Cetinju 5. septembra...? Bi li i njima bio spriječen prolaz ka Cetinju...? Ko ima pravo da im zabrani dolazak...? Cetinjani...? "Komite"...? Neće da može...
    41,4%, što je procenat ukupne populacije koji izražava povjerenje u SPC, iako većina među pravoslavcima nije "OGROMNA većina".
    Ostaje 30,5% pravoslavnog stanovništva koji u tu SPC nema povjerenja.

    I nakon ovih dešavanja u nedjelju ruku u vatru stavljam da će ovaj procenat 41,4% da ide dolje, i kako stvari stoje ubrzo ćemo pričati o dvije polovine pravoslavne populacije u Crnoj Gori.
    Last edited by ASC; 09-09-21 at 16:19.

  4. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  5. #17704
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Za 30 godina protesta nikada se nisu culi pucnji, nikada se nije bacio molotovljev koktel. Kada su isle litije u organizaciji crkve jedan papir na ulici nije bacen a kamoli bilo sta drugo. Na srecu bilo je malo onih koji su htjeli da sruse drzavu za racun onih koji su je krali unistavali doveli narod da kopa po kontejnerima. I to Cetinje je pokazalo da ne zeli da ucestvuje u tom suludom pokusaju.



    Vjerovatno nije, ali trebalo bi da te je sramota zbog napisanog. Drugi bi preskakao da postuje na ovu temu jedno pola godine minimum da se ovo zaboravi.

    1998 - velicanstvena povorka ka staroj zgradi Vlade sa kalasnjikovim doduse na vodu nije pravi.

    https://objektiv.me/2019/01/13/noc-k...la-foto-video/

    Priznanje Kosova - nije bas kao docek pravoslavne Nove Godine ali ono OK bilo.



    2015 DF i Srbadija barska sto je pekla prase mada koljenica u Kristal bijase bolja.
    Vec je neko kacio link o tim mirnim protestima.
    Last edited by hercules; 09-09-21 at 16:30.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #17705
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U ovom konkretnom slučaju Cetinjski manastir, ali i autokefalnu crnogorsku crkvu odnosno Cetinjsku mitropoliju koja je postojala do 1918. godine


    Ne, to je naslijeđe svih, samo što je SPC, koja je formirana 1920. godine, i koja pride ima sjedište u Beogradu, prisvojila to naslijeđe i raspolaže njime kao da je isključivo njeno.
    A radi se o organizaciji koja 30 godina negira crnogorsku naciju i vrijeđa Crnogorce.
    Radi se o organizaciji koja je instrument u rukama zvanične Srbije, i poluga za uticaj Srbije u Crnoj Gori.
    Pa hoćemo li silom da vraćemo to nasljeđe...? I to sa onima koji su ga faktički predali u ruke SPC...?

    Viđeli smo svi kako se na Balkanu završavaju pokušaji vraćanja bilo čega...

    Zakon i sud (kakvi god da su), su jedini pravilan put...

    Problem je što su Crnogorci, poslije 30 godina, skontali da je SPC u CG jača nego ikad, i što su dalje od svoje crkve nego što su ikad bili... Samo mi je nejasno zašto svoj bijes ne usmjere prema onoma koji su isključivi krivci za trenutnu situaciju (neki usmjeravaju, ali pošto nijesu "komite", izgleda su manje patriote)...

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    41,4%, što je procenat ukupne populacije koji izražava povjerenje u SPC, iako većina među pravoslavcima nije "OGROMNA većina".
    Ostaje 30,5% pravoslavnog stanovništva koji u tu SPC nema povjerenja.

    I nakon ovih dešavanja u nedjelju ruku u vatru stavljam da će ovaj procenat 41,4% da ide dolje, i kako stvari stoje ubrzo ćemo pričati o dvije polovine pravoslavne populacije u Crnoj Gori.
    Koji je procenat populacije koji izražava povjerenje u zdravstveni sistem CG...? I koji je procenat onih što nemaju povjerenja, a ipak se u istom liječe...?

    Nemojmo da miješamo babe i žabe...

    P.S. Sakrivanje od istine sigurno neće doprinijeti onome za šta se dio Crnogoraca sa iskrenim namjerama bori...


    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  8. #17706
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    U ovom konkretnom slučaju Cetinjski manastir, ali i autokefalnu crnogorsku crkvu odnosno Cetinjsku mitropoliju koja je postojala do 1918. godine
    Što misliš da je ona suštinski bila drugačija od sadašnje Mitropolije Crnogorsko-Primorske, koja je njen naslijednik?
    Suštinski.

  9. #17707
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Neka naprave neku političku trgovinu, svakako se bez URA ne može postaviti ni drugi ministar ko god da ga predloži.
    Najbolje da se ostavi tip koji nema nikakvu inicijativu, ne želi da preuzme odgovornost u ključnim trenucima po unutrašnju bezbjednost države i ne ži da očisti bezbjednosni sektor od relova i ljudi koji duguju prošlom režimu.
    DPS nije za 30 godina očistio bezbjednosni sektor od sedmobataljonaca, pa neće ovi od ukurvljenog DPS kadra. To slobodno piši propalo, zaludni posao.

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    I naravno, ova prica kao USA ambasada je bila za plan da se prebace helikopterom, promice li meni to nesto ili su strane ambasade bile protiv toga da se ustolicenje odlozi i da moraju naci nacin da sprovedu ustav i zakon? Ako je tako, onda sva prica uzalud ovdje, a ovu dovjicu drze ti iz ambasade nije ih zdravko postavio, one sto je on postavio su odradili posao, a ovi "stranci" su se sklonili kad je bilo najteze, ali dobro sad ce par strucnjaka da mi objasni da su oni tim cinom ustvari spasavali svoju guzicu od odgovornosti koju nosi njihova pozicija rdez: ...
    Druže, shvataš li ti da smo ja, ti, Zdravko...diletanti kad su u pitanju te procjene? Može li bit da su piloti / planeri u UP rekli Brđaninu da je samo slijetanje helihopterom među one borove zajebano, da je izmaglica od suzavca, da ovo, da ono. Druže, nama su po lijepom danu, bez ikakve vanredne situacije, pala već dva helihoptera službi bezbjednosti, u dva odvojena incidentna, sa tragičnim posledicama. Ako si mi jasan...bolje da oba popa poginu pokušavajući, nego da "šačica ekstremista" ovo i ono. Makse, jadan.

    Šačica ekstremista je držala svu PG kao taoce 2015-te, jeb*li su nam milu majku blokadom glavnog bulevara - pa kad ih je policija sklonila odatle, idući vikend dođe par hiljada da protestuje zbog policijske brutalnosti. A koliko su bili tolerisani? Možda smo mi neđe žurili tih dana? Možda je neko žurio u bolnicu? Jel to važnije od demostracije moći srpskog popa?

    Ti polaziš od toga da je nešto ustavno pravo, pa to onda mora, taj dan, po svaku cijenu. Ne mora ništa. Tebi može neko da uskrati ustavno pravo ovaj sekund, pa i većoj grupi ljudi, pa se opet ne ide isključivo, pucaj po tima što ti garantovana prava uskraćuju, nego sa najmanje negativnih posledica da se vrate stvari u normalu.

    Zdravkova procjena za ovo je isto kao Zdravkova procjena da može da se pije danonoćno, jer evo ga on živ, pa onda treba otpustiti doktora koji upozorava na cirozu jetre.

    No dobro, ja se ne sičijam mnogo, što se mene tiče - zadovoljan. Ovu vlast više niko sastaviti ne može, a da se usput ne uruši do kraja jedna od strana koje je čine. Pa nek izvlače šibice ko će da potone. Ova primjedba je čisto kolko da ogoli neprincipijelnost i fanatizam koji provijava na forumu.

    Prevrnuće se ovo jedan dan, pa čekamo idući protest onih koji su sada na vlasti. Sačuvaću poneki post, valjaće...

  10. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  11. #17708
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post

    41,4%, što je procenat ukupne populacije koji izražava povjerenje u SPC, iako većina među pravoslavcima nije "OGROMNA većina".
    Ostaje 30,5% pravoslavnog stanovništva koji u tu SPC nema povjerenja.

    I nakon ovih dešavanja u nedjelju ruku u vatru stavljam da će ovaj procenat 41,4% da ide dolje, i kako stvari stoje ubrzo ćemo pričati o dvije polovine pravoslavne populacije u Crnoj Gori.
    Svidja mi se kako "barataš" ovim procentima, objektivno, nepristrano, pravo ono "moderatorski" što bi se reklo.
    Dakle, za procenat vjernika SPC si uzeo procenat komplet stanovništva (iako u CG živi oko 30% nePravoslavaca).

    Nego, evo izvještaj sa sajta State of Department-a.

    Forever young, i want to be forever young

  12. #17709
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Pa hoćemo li silom da vraćemo to nasljeđe...? I to sa onima koji su ga faktički predali u ruke SPC...?

    Viđeli smo svi kako se na Balkanu završavaju pokušaji vraćanja bilo čega...

    Zakon i sud (kakvi god da su), su jedini pravilan put...
    Manastir je vlasništvo opštine Cetinje, tako da ga niko nije predao. A srpska crkva je ta koja treba na sudu da dokazuje da je njihov.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Problem je što su Crnogorci, poslije 30 godina, skontali da je SPC u CG jača nego ikad, i što su dalje od svoje crkve nego što su ikad bili...
    Zenit snage SPC (u vidu podrške javnosti) je bio pred smrt Amfilohija. Krenula su kola nizbrdo već neko vrijeme, ali se sad snaga crpi i iz kontrole vlade.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Samo mi je nejasno zašto svoj bijes ne usmjere prema onoma koji su isključivi krivci za trenutnu situaciju (neki usmjeravaju, ali pošto nijesu "komite", izgleda su manje patriote)...
    Glavni krivci jesu, ali isključivi nisu.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Koji je procenat populacije koji izražava povjerenje u zdravstveni sistem CG...? I koji je procenat onih što nemaju povjerenja, a ipak se u istom liječe...?

    Nemojmo da miješamo babe i žabe...

    P.S. Sakrivanje od istine sigurno neće doprinijeti onome za šta se dio Crnogoraca sa iskrenim namjerama bori...


    Sent using Tapatalk
    Doista nemojmo babe i žabe.

    Stvarno će vjernik Srpske pravoslavne crkve na anketi da kaže da u nju nema povjerenja, pored opcije da kaže da ima puno povjerenje ili uglavnom ima povjerenje.

    Ima veli SPC više vjernika od 41,4% samo joj ne vjeruju...

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Svidja mi se kako "barataš" ovim procentima, objektivno, nepristrano, pravo ono "moderatorski" što bi se reklo.
    Dakle, za procenat vjernika SPC si uzeo procenat komplet stanovništva (iako u CG živi oko 30% nePravoslavaca).

    Nego, evo izvještaj sa sajta State of Department-a.
    Dobro, i?

    Bio sam sasvim jasan da se radi o procentu ukupne populacije, i da pored tih 41,4% ima još 30,5% pravoslavaca. Kad ih sabereš dobiješ tih 72%.
    Što je muka?
    Last edited by ASC; 09-09-21 at 17:04.

  13. #17710
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ne znam... Ja sam se na popisu izjasnio kao Crnogorac pravoslavne vjere. Svrstava li me to u vjernike?

    Neđe se to da li si pravoslavan, musliman ili katolik podrazumijeva rođenjem. Glupo je to poistovjećivati sa vjernicima.

    Ne znam smije li se u popisu staviti pitanje kojoj crkvi vjerujete i koliko. Znam da bi ja sigurno stavio ni jednoj.

    Pazi sad ti pitanje jesi li vjernik. Koliko je to višeslojno pitanje. Ja možda vjerujem u boga, neku višu silu a koja je ista za sve religije, možda vjerujem u karmu..... ali ne vjerujem u crkvene dogme.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #17711
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam... Ja sam se na popisu izjasnio kao Crnogorac pravoslavne vjere. Svrstava li me to u vjernike?
    Svrstava po zvaničnim statističkim podacima.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Neđe se to da li si pravoslavan, musliman ili katolik podrazumijeva rođenjem. Glupo je to poistovjećivati sa vjernicima.
    Ne podrazumijeva.
    Ja se izjašnjavam kao ateista, iako sam iz pravoslavne sredine.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam smije li se u popisu staviti pitanje kojoj crkvi vjerujete i koliko. Znam da bi ja sigurno stavio ni jednoj.

    Pazi sad ti pitanje jesi li vjernik. Koliko je to višeslojno pitanje. Ja možda vjerujem u boga, neku višu silu a koja je ista za sve religije, možda vjerujem u karmu..... ali ne vjerujem u crkvene dogme.
    Zato i možeš po pitanju religije da se izjasniš kako god hoćeš.

    Deista, panteista, ili što ti već odgovovara i misliš da najbolje opisuje tvoje viđenje stvari.

  16. #17712
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post

    Dobro, i?

    Bio sam sasvim jasan da se radi o procentu ukupne populacije, i da pored tih 41,4% ima još 30,5% pravoslavaca. Kad ih sabereš dobiješ tih 72%.
    Što je muka?
    Zato što ti je loše rezonovanje (reka' bih i da je spinovanje, nego nemam prostora za još koju infrekš (hvala moderatorima :-*))

    Dakle, za broj Pravoslavaca koji nemaju povjerenje u MCP si izvukao procenat samo od Pravoslavnog djela stanovništva, dok si za broj onih koji daju podršku uzeo procente od komplet stanovništva.
    Da bi se to dovelo u istu ravan i fer kontekst ili treba da procenat podržavalaca izračunaš tako da prikažeš koliki je on medju Pravoslavnim stanovništvom, ili da broj onih koji ne podržavaju izračunaš koliko je to Pravoslavaca od ukupnog broja stanovnika.
    Dakle, uzimajući tvoje procente ka' relevantne, ako 30,5% Pravoslavaca ne podržava MCP, zaključak je da 69,5% Pravoslavaca podržava.
    Još nešto, odakle su tačno podaci, neko istraživanje ili neki radnom broj iz glave?
    Vidim i olako si preskočio sliku i izvještaj Stejt Departmenta o tim procentima, koji se naslanjaju na istraživanje CEDEM-a, koji kažu da 90% Pravoslavaca podržava SPC, a 20% Pravoslavaca podržava CPC.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #17713
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,413
    Thanks Thanks Given 
    4,199
    Thanks Thanks Received 
    4,512
    Thanked in
    2,187 Posts

    Default

    Obecano.

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  18. #17714
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Greška u kucanju, 10% podržava CPC.
    Forever young, i want to be forever young

  19. #17715
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Zato što ti je loše rezonovanje (reka' bih i da je spinovanje, nego nemam prostora za još koju infrekš (hvala moderatorima :-*))

    Dakle, za broj Pravoslavaca koji nemaju povjerenje u MCP si izvukao procenat samo od Pravoslavnog djela stanovništva, dok si za broj onih koji daju podršku uzeo procente od komplet stanovništva.
    Da bi se to dovelo u istu ravan i fer kontekst ili treba da procenat podržavalaca izračunaš tako da prikažeš koliki je on medju Pravoslavnim stanovništvom, ili da broj onih koji ne podržavaju izračunaš koliko je to Pravoslavaca od ukupnog broja stanovnika.
    Dakle, uzimajući tvoje procente ka' relevantne, ako 30,5% Pravoslavaca ne podržava MCP, zaključak je da 69,5% Pravoslavaca podržava.
    Još nešto, odakle su tačno podaci, neko istraživanje ili neki radnom broj iz glave?
    Vidim i olako si preskočio sliku i izvještaj Stejt Departmenta o tim procentima, koji se naslanjaju na istraživanje CEDEM-a, koji kažu da 90% Pravoslavaca podržava SPC, a 20% Pravoslavaca podržava CPC.
    Anđeli sa tobom.
    SPC uživa povjerenje 41,4% ukupne populacije. Nema povjerenje 58,6% ukupne populacije.

    Ako uzmemo da pravoslavaca ima ukupno 72% (po popisu iz 2011), i da su ovih 41,4% gorepomenutih svi pravoslavci, znači da imamo još 30,5% ukupne populacije koja je pravoslavna, ali koja u SPC nema povjerenja.

    Podaci su iz istraživanja javnog mnjenja CEDEM-a u junu ove godine.

    EDIT:
    vidim sad da se na neka mjesta možda nisam dobro izrazio pa je to dovelo zabune
    Last edited by ASC; 09-09-21 at 17:43.

  20. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  21. #17716
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Hvala na lijepim željama.

    Onda te nisam razumio, jer si formulisao tako da ispada da 30,5% Pravoslavnog stanovništva ne podržava.
    Dakle, ako bi te tvoje brojke podjelili samo medju Pravoslavnim življem, ispalo bi da MCP podržava 57,7%, a ne podržava (što nužno ne znači da podržavaju CPC) 42,3%
    E sad, opet te pitam za brojke, odaklel su i koje je istraživanje?
    Jesu li sa popusa i kako su uopšte formulisana vjerska pitanja na popisu (da li Pravoslavni Crnogorci automatski idu u tabor CPC)?
    Nisam učestvova' na popis pa pojma nemam kako je ni izgleda'.
    I št aćemo sa ovim istraživanjem CEDEM-a koje je objavio i Stejt Department?
    Forever young, i want to be forever young

  22. #17717
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,594
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,592
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Obecano.

    ja bih tu stavio Milaču, pokazao se sad. mada treba razmotriti Meda, Pipuna ili Mandu. to su ljudi koji bi se bez ikakvih problema riješili svaku bezbjednosnu situaciju

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  24. #17718
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ovo treba izucavati kako su za 360 dana ljudi promijenili misljenja i stavove o gotovo istim stvarima i kako smo dosli do toga da posle price kako DPS nece mirno predati vlast do toga da ti isti sto su pricali ovo prvo sada izmedju redova porucuju da oni u slucaju novih izbora i gubitka vlasti oni je sigurno nece predati mirnim putem. Ko je vjerovao 31 avgusta da cemo se vratiti ovoliko koraka unazad umjesto da smo zakoracili nazad. Slave neke "pobjede" a desio se poraz svih nas dok lijepe jedne te iste parole koje im instruira propagandni stab srpskog sveta.

    Ovolika prevara iskrenih gradjana zarad kleronacionalizma i fanaticnih prizivaca duhova devedesetih. Ova Vlada treba da oroci mandat do Nove godine i pripremi uslove za nove izbore i nista vise.

  25. #17719
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ovo treba izucavati kako su za 360 dana ljudi promijenili misljenja i stavove o gotovo istim stvarima i kako smo dosli do toga da posle price kako DPS nece mirno predati vlast do toga da ti isti sto su pricali ovo prvo sada izmedju redova porucuju da oni u slucaju novih izbora i gubitka vlasti oni je sigurno nece predati mirnim putem. Ko je vjerovao 31 avgusta da cemo se vratiti ovoliko koraka unazad umjesto da smo zakoracili nazad. Slave neke "pobjede" a desio se poraz svih nas dok lijepe jedne te iste parole koje im instruira propagandni stab srpskog sveta.

    Ovolika prevara iskrenih gradjana zarad kleronacionalizma i fanaticnih prizivaca duhova devedesetih. Ova Vlada treba da oroci mandat do Nove godine i pripremi uslove za nove izbore i nista vise.
    *umjesto da smo zakoracili naprijed...

  26. #17720
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Čak i kad niko ništa ne piše i ne priča, Roćko čita izmedju redova.

    Tačno ga treba ustoličiti za vikarnog episkopa DFC-a.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  28. #17721
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Čak i kad niko ništa ne piše i ne priča, Roćko čita izmedju redova.

    Tačno ga treba ustoličiti za vikarnog episkopa DFC-a.
    "On je za televiziju Prva rekao da nije bilo napada na policiju i da nije bilo molotovljevih koktela, kako su ranije preneli mediji, već je, prema njegovim rečima, policija napala ljude koji su „tamo mirno stajali“.
    „U pitanju je bila provokacija na to da kada su počeli da pucaju gumenim mecima po ljudima, oni su očekivali da će neko odgovoriti, da pogine neki policajac, da se onda to pretvori u nasilje koje će se na kraju završiti hapštenjem (predsednika Crne Gore) Mila Đukanovića. To je bio plan Vlade Crne Gore, koja je antievropska, anticrnogorska i anticivilizacijska“, izjavio je Čanak."


    Evo ne znam...

  29. #17722
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Tip koji non-stop "otvara glave" pričom o agitpropovima, projekcijama i pretpostavljanju tudjih stavova uporno radi to isto do iznemoglosti.
    Već rekoh, ja mislim da on dok to piše gleda se u ogledalu, neki pokušaj ostavljanja autobiografskih zapisa na forumu.

    Dakle, niko od 30. avgusta 2020-te na forumu (da sam ja vidio) nije ni nagovjestio da ne bi mirnim putem dopustio smjenu vlasti na nekim budućim izborima, ali Raskolnikov u slobodno vrijeme (kad ne razotkriva agitpropove po CdM-u) čita izmedju redova.
    Sjajno.
    Forever young, i want to be forever young

  30. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  31. #17723
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    "On je za televiziju Prva rekao da nije bilo napada na policiju i da nije bilo molotovljevih koktela, kako su ranije preneli mediji, već je, prema njegovim rečima, policija napala ljude koji su „tamo mirno stajali“.
    „U pitanju je bila provokacija na to da kada su počeli da pucaju gumenim mecima po ljudima, oni su očekivali da će neko odgovoriti, da pogine neki policajac, da se onda to pretvori u nasilje koje će se na kraju završiti hapštenjem (predsednika Crne Gore) Mila Đukanovića. To je bio plan Vlade Crne Gore, koja je antievropska, anticrnogorska i anticivilizacijska“, izjavio je Čanak."


    Evo ne znam...
    Pa to priča Nenad Čanak.
    On nije mijenjao mišljenje i stavove ni zadnjih 30 godina.

  32. #17724
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Hvala na lijepim željama.

    Onda te nisam razumio, jer si formulisao tako da ispada da 30,5% Pravoslavnog stanovništva ne podržava.
    Dakle, ako bi te tvoje brojke podjelili samo medju Pravoslavnim življem, ispalo bi da MCP podržava 57,7%, a ne podržava (što nužno ne znači da podržavaju CPC) 42,3%
    Nije sporno. Tek manji dio podržava otvoreno CPC, ali je taj broj koji ima otklon prema obje crkve značajan.

    E sad, opet te pitam za brojke, odaklel su i koje je istraživanje?
    Već rekoh, političko javno mnjenje, jun 2021, CEDEM


    Jesu li sa popusa i kako su uopšte formulisana vjerska pitanja na popisu (da li Pravoslavni Crnogorci automatski idu u tabor CPC)?
    Na popisu uopšte nije popisivana pripadnost individualnim crkvama samo "pravoslavac".
    Nisam učestvova' na popis pa pojma nemam kako je ni izgleda'.
    I št aćemo sa ovim istraživanjem CEDEM-a koje je objavio i Stejt Department?
    Vrlo diskutabilno.
    Navodno se radi o nekom internom istraživanju, ali nije poznato koje je tačno pitanje.
    Prema njemu navodno 62,6% podržava SPC, 6,7% CPC, što dovodi do 69,3% opredijeljenih, i svega 2,7% (do onih 72%) pravoslavaca koji nisu ni tamo ni tamo, što definitivno ne odgovara realnosti.

    I sami procenat od 62,6% pristalica je u koliziji sa istraživanjima istog CEDEM-a gdje SPC uživa povjerenje 41,4% građana po zadnjim podacima (a koje nikad nije prelazilo 52%).

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Dakle, niko od 30. avgusta 2020-te na forumu (da sam ja vidio) nije ni nagovjestio da ne bi mirnim putem dopustio smjenu vlasti na nekim budućim izborima, ali Raskolnikov u slobodno vrijeme (kad ne razotkriva agitpropove po CdM-u) čita izmedju redova.
    Sjajno.
    Jesu SKOJ i Gandalf.
    Da ne bude zabune, ne da oni ne dopuštaju nego priča "neće narod dat". (iako je narod svoje rekao na izborima koje organizuje ova vlast)
    Last edited by ASC; 09-09-21 at 18:36.

  33. #17725
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    O ljudi, kako vam ne dosadi da natežete statistiku kao žvaku.

    CEDEM redovno vrši ispitivanja religiozne pripadnosti, zadnje je bilo 2020e. Odnos je gori nego ikad zabilježen po CPC, oko 90:10 među pravoslavnim vjernicima.

Page 709 of 1249 FirstFirst ... 2096096596997057067077087097107117127137197598091209 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 17 users browsing this thread. (0 members and 17 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •